Niszczenie polskiego rolnictwa przez rząd PiS pod pretekstem sfingowanego afrykańskiego pomoru świń (fot. Ewelina Burda)
Antypisowska rewolucja w naszym kRaju rozpoczęła się od polskiej ściany wschodniej. Jest to rewolucja tym bardziej straszliwa, bo milcząca. We wschodnich województwach Polski nie ma już w tej chwili ani jednego rolnika, który w wyborach 2019 odda swój głos na PiS. Polacy ze ściany wschodniej przebudzili się.

Niech PiS się nie łudzi – wymiana jednego pajaca-ministra na innego pajaca nic tu nie pomoże. Polacy ze wschodniej strony Wisły to nie są matoły, jak uważa obecny rząd nierządu; Polacy ze wschodniej strony Wisły przebudzili się – i nie ma już takiej siły we Wszechświecie, która byłaby zdolna ich przekonać, że bezwzględny i okrutny zamach na polskie rolnictwo to „dobra zmiana”.

Rząd PiS metodycznie niszczy małe gospodarstwa rolne pod pretekstem sztucznie zaimplementowanej (laboratoryjnie wyhodowany wirus) choroby ASF:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/09/28/rzad-pis-metodycznie-niszczy-male-gospodarstwa-rolne-pod-pretekstem-sztucznie-zaimplementowanej-choroby-asf/

Podczas masowych egzekucji trzody chlewnej u rolników ze wschodu Polski nie oszczędza się nawet ciężarnych loch! Martwe maciory rodzą prosięta na oczach przerażonych dzieci:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/09/22/pis-pacyfikuje-rodzinne-gospodarstwa-i-hodowle-pod-pretekstem-sfingowanych-pomorow-zwierzat/

Nikt z myślących Polaków nie ma najmniejszej wątpliwości, że w metodycznie przeprowadzanej pisowskiej aferze ASF (afrykański pomór świń) chodzi nie o żadną wydumaną rzekomą epidemię, lecz o ogromne interesy zagranicznych korporacji. Po zmianie władzy w 2019 r. zostanie powołana sejmowa komisja śledcza do zbadania pisowskiej afery ASF, gdyż straty polskiego rolnictwa z jej powodu idą w miliony złotych. Przerażające fakty są takie, że ktoś konkretny na tym traci (w tym wypadku polski rolnik), a ktoś konkretny na tym zarabia.

Wielki polski patriota Adolf Kudliński wzywa Polaków RODaków Słowian do zdecydowanego oporu wobec antypolskiej, antysłowiańskiej opresji obecnego rządu, gdyż omawiana sprawa dotyczy tak naprawdę każdego z nas. Wszyscy bowiem chcemy zdrowo się odżywiać, a w aferze ASF likwidowani są tak naprawdę drobni producenci trzody chlewnej, zapewniający Polakom zdrową, niefaszerowaną chemią żywność. Tragedie ludzkie z tego powodu to osobny temat, o którym media milczą.

<https://youtu.be/-fbR9-aGVtM

<https://youtu.be/t4r9IaWDJ50

Bracia i Siostry Polacy, Słowianie, jeżeli pozwolimy, by nasz rząd nierządu wespół z zagranicznymi korporacjami i antypolskimi urzędami kontrolował naszą polską zdrową żywność produkowaną przez polskiego rolnika ze wschodu, to w bardzo krótkim czasie nasze zdrowie znajdzie się w podobnie opłakanym stanie jak dusza niewolnika.

Bracia i Siostry Polacy, Słowianie, pobudka!

TAW

Reklama

122 myśli w temacie “PiS zniszczył polskie rolnictwo, czyli zdrową żywność

 1. Powodów dla których PiS przegra wybory w 2019 r. będzie więcej. Kilka zasadniczych (oprócz sprawy z rzekomym ASF robionym zapewne w związku z CETA) to:
  1) działanie wbrew polskiej racji stanu w sprawie Ukrainy;
  2) nasilanie reżimu szczepionkowego;
  3) brak jakichkolwiek rzeczywistych zmian na lepsze w tzw. służbie zdrowia;
  4) wprowadzanie GMO;
  5) wprowadzanie tylnymi drzwiami ideologii gender do szkół i przedstawianie wypaczonego obrazu historii w szkołach – obecny niby polski rząd usunął z programu nauczania Romana Dmowskiego;
  6) sprowadzanie przez Morawieckiego banksterskich mafiozów z J.P. Morgan, którzy kiedyś sponsorowali Hitera;
  7) brak obniżania podatków i robienia ułatwień dla polskich przedsiębiorców, a ściąganie kolejnych zagranicznych montowni zwanych dla zmyłki fabrykami i jeszcze udzielanie im na dzień dobry ulg podatkowych.
  8) sprzedaż wodociągów firmie z Izraela.
  Oczywiście jest tego o wiele więcej – chemtrails, pozwalanie na elektroniczne tortury obywateli – testy broni elektromagentycznej, ale to są póki co wciąż tematy niszowe i docierające do świadomości małej grupy osób. Reszta nawet jeśli o tym gdzieś przeczyta czy usłyszy to wciąż są to dla nich „teorie spiskowe”. Jednak i te 8 zagadnień jakie wymieniłem wystarczy w ciągu 2 lat, aby ten syjonistyczny nielegalny nierząd poszedł precz. Musi tylko pojawić się alternatywa. Mam nadzieję, że pan Zięba i pan hrabia Potocki w odpowiednim momencie wyjdą wreszcie z internetowego podziemia i zaczną działać też w realu organizując spotkania z ludźmi w różnych miejscowościach.

   1. Raynold ❤ NIECH BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RODU WAS STRZEŻE I SIŁ DODA- BO ODWAGĘ JUZ LECHICKĄ POSIADACIE DZIELNI WOJE- POWODZENIA 😀

  1. Nie zapomnijmy brachu o innych powodach – i one jak dla mnie wystarczają – wyrzynaniu świętej puszczy, wystawianiu żubrów pod lufy Teutonów, czy masowa rzeź zwierząt. Poza tym brak w Polsce Restrykcyjnej Kontroli Wycinanych Drzew – widzę to na Swaroga i szlag mnie trafia. Bo przecież to też nie przypadek.
   Nie widzę też – uwaga – powodu, by nie traktować jako antynarodowego działania, spowalniania przez PiS odtajnienia starożytnej historii Polski.
   PiS jest gorszy niż armia Mordoru, bo orków odparlibyśmy powszechnym, cudnym lechickim pospolitym ruszeniem, a ci tutaj działają pod osłoną mgieł i gazów…

  2. Połowa z tych wymienionych rzeczy to umowy zawarte wcześniej przez PO, a więc PiS musi się do tego stosować, bo inaczej kary pieniężne spadną na Polskę, np. żywność z GMO. Poczytać źródła!!! .

  3. 2-czerwca-2018 na manifestacji powinny być rozprowadzone ulotki tworzące nową partię PP (Partia Polska ?). Tu należy wskazać osoby Nasze (jak Ziobro, Szydło ……..), ale również wykluczone (jak A.Duda, M.Morawiecki, S.Karczewski, cała Nowoczesna, cła PO, cały PSL…………). Przestańmy „ubijać pianę) Zacznijmy działać świadomie. Bo nie istnieje amerykański antypolonizm, ale istnieje żydowski antypolonizm. Żydzi całego Świata twierdzą że tu jest ich święte miejsce, bo tu niema wulkanów, trzęsień ziemi……itd. W obronie pomnika Katyńskiego stanęli Amerykanie NIE polskiego pochodzenia. to Żydzi chcą zetrzeć polskie ślady, bo ma być Polin, a nie Polska.

 2. Tutaj runy płyną jak nurt rzeka .dziś zostaje , tu oddaje cześć dębom Słowiańską krwią która odpoczywa wśród łąk .Płynie w nas śłowianska krew wraz z nią Duma i Honor oddaje czci swym praojcom Mam swą Modłe I Pierdole To co podłe trzeba umieć żyć aby umrzeć.trzeba umieč umrzeć by żyć.Naszą siłe naszą krew przekazujemy z ojca na syna,z syna na ojca.
  Od kołyski Aż po Kurhan.Źrudło ZAIKS😀 fragm:donatan/kaczor- równonoc

  P.S bedzie częszko ale trza walczyć .slowem lub unieść pięść w góre😀. Macie racje przegrają samorządy ale idealnie by bylo by nikt z układu ich nie wygrał(piś.p.o.p.s.l.nowocześni.ś.l.d)
  Ale by się ździwili 😀haha.hahahahaha
  SLAWA NAM

  1. Ilez cierpienia trzeba przezyc, by zdobyc sie na taki krok desperacji ???
   Daj Boze pogode i sily ducha i ciala temu Polakowi, temu Rodakowi i jego bliskim…moze jego matka placze, moze dzieci sa przestraszone, moze zona rozpacza …???
   Niech przodkowie i ROD caly przyniesie Im duchowe i ENERGETYCZNE wsparcie…
   Blogoslawie Moca Zywii

   1. Piękna życzliwość słowiańska, Sarenko. Kocham życzliwość, nad wszystkie cnoty słowiańskie. ❤️🌳🙂

   2. Dziekuje Czciborze ze to zauwazyles… Zyczliwosc rozwinieta w SERCU kazdego Slowianina spwoduje OCHRONE ENERGETYCZNA, jak ta w Hyperboreji…

    🌳🙂…ktoregos dnia i Sarna 🌳wyjdzie spod oslony 🌳🌳Lasu 🌳🌳🌳Welesowego…🌳…

   3. Sarenko, jeśli zodiak starosłowiański nie jest „przekombinowany” to jam jest Weles. ✋🏻😀 A co do wyjścia z Lasu – TAW-ie, może kiedyś spotka się nasz hufiec i wyściska radośnie za tę tu serdeczną tawowsko-lechicką kampanię?? Byłoby byczo! 👊🏻☀️🌳

   4. Sarenko i TAW-ie, nie jestem godny Godnego, ale prawda jest taka, że miło mi się czyta takie słowa, mobilizują do czynu lechickiego, do walki o siebie i krewnych z Lechickiego Domu! 🙂 Entuzjazm to najlepszy miecz! 🗡😀. A teraz info dnia from US: transformacja planety, rozdział Seks i Celebryci: upadł… Kevin Spacey. Jeśli upadł Spacey, to nie ma już świętości. Mówiąc bardziej serio: wiadomo, że w iluminackim maglu Hollywood nie było „świętości”, ale skandal z molestowaniem z aktorem, który zagrał w jednym z NIELICZNYCH filmów tej planety, które generują sens i przemiany – „K-pax”… Przeczytanie książki „K-pax” było dla mnie bezpośrednim impulsem do przejścia na wegetarianizm. Dzieje się, lecz trzymajmy po słowiańsku głowy otwarte, uniesione ku słońcu, serca dotlenione, to wszystko, cokolwiek dni będą przynosić, weźmiemy za dobrą monetę. 🙂🌳 Nasza planeta się obmywa🗺🚿😉.

 3. Pytac sie tych odchylencow z ministerstwa, dla kogo pracuja, dla kogo pracuja poslowie, od kogo biora pieniadze. PIS Kaczynskiego to ostatnia partia ze sortu ponad 200 po okraglym stole, ktora ma za zadanie doporowadzic do calkowitego rozkladu Polski i ograbienia Polakow. Idzie im to tym latwiej, iz dzialaja na pokazowym fundamencie katolickim, ktory kaze nam byc pokornym, cierpliwym, wybaczac i nadstawiac drugi policzek. Obawiam sie, ze rozmawiac z tymi odchylencami nie ma juz sensu, sprawy zaszly za daleko.

  1. Tak, rozmowy z nimi nic nie dadzą, bo oni są kupieni – finansują ich korporacje.

   Do tego dochodzi szantaż Smoleńskiem: „Powiemy wam, jak było naprawdę, pod warunkiem, że przegłosujecie, co wam każemy”.

   I tak to się kręci. Naszym – Słowian – kosztem.

   Na szczęście przez najbliższe dwa lata już im nie będzie szło tak miękko jak dotąd.

   1. Ale wystarczyła by tylko udokumentowana informacja o tym dlaczego szef żyje tylko z kotem -:)
    Gwarantuję, że starsi fanatycy tej kliki obudzą się szybko -:)

   2. Dlatego właśnie PiS przegrał wybory. I już na zawsze będzie zapamiętany jako główny budzik narodu polskiego dzwon który usłyszała każda boska istota stąpająca po tej świętej ziemi naszej Matce i Ojcowiźnie w jednym 🌈

  2. Devingo ❤ myslę, że wielu światłych lechickich dusz zorientowalo się już na tyle- jak wygląda mechanizm dotowania partii i lewych i prawych jedną gadzia ręką dokonywanych- WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD- TO MY STERY PRZEJMUJEMY- SŁAWA LACHY MY- MY TO ZWYCIĘŻYMY WZAJEMNA TROSKĄ I MILOŚCIĄ! Bo zrozumieliśmy już, ze gdy Jednego domu pozbawiają, a jutro do Ciebie zapukają- DLATEGO MUSIMY BYC SILNI MOCĄ NASZA POŁĄCZONA I TO W RÓZNYCH TEMATACH, bo one wychodzą z jednego źródła- od gada!

  3. [19.10.2017] Wiceminister Morawiecki: Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

   1. Jest ewidentna sprzeczność w świadomości pana wicepremiera:

    pan wicepremier wie, że Polska jest „krajem posiadanym”, a jednocześnie sprowadza do Polski banksterski bank, który jest zamieszany w finansowanie Adolfa Hitlera…

   2. Maski spadaja. „Pomocnicy moznych tego swiata” lawiruja i sami juz gubia sie w odpowiedziach. To dobry znak. Jednemu cos sie wymsknie, drugi cos tam dolozy w zlosci a rozsypane puzzle same beda sie ukladac w calosc.

   3. Dojdzie do tego, że aby się wybielić, przyjaciele będą wsypywać przyjaciół. Dzięki temu wiele się dowiemy.

    W każdym razie jeśli PiS myśli, że uniknie komisji śledczych na temat swoich afer, to się grubo myli…

 4. A jeszcze nurtuje mnie sprawa wegetarian. Czy aby na pewno tylko pomór świń zniszczy hodowlę. Ludzie jedzą mniej mięsa niż kiedyś. wydaje mi się że to jest bardziej złożony proces.

 5. Jest jeszcze jeden powód- plany wprowadzenia ustawy o medycynie szkolnej.
  Podaję komentarz do założeń ustawy o medycynie szkolnej ( o zdrowiu dzieci i
  młodzieży w wieku szkolnym)
  -streszczenie głównych założeń
  Celem nowej ustawy jest zintegrowanie systemu ochrony zdrowia i systemu
  edukacji.
  Na terenie szkoły swoje zadania z zakresu opieki zdrowotnej ma
  realizować lekarz POZ, pielęgniarka lub higienistka szkolna, lekarz
  dentysta, dyrektor i oraz nauczyciele oraz jednostki samorządu
  terytorialnego. Przede wszystkim pielęgniarka lub higienistka szkolna ma
  ściśle współpracować z lekarzem POZ i lekarzem dentystą. Lekarz POZ ma
  sprawować opiekę profilaktyczną oraz koordynować opiekę nad dzieckiem w
  wieku szkolnym w ramach całego systemu ochrony zdrowia.
  Pielęgniarka szkolna ma również koordynować i monitorować tę opiekę.
  Planowane jest wprowadzenie jednolitych wzorów dokumentacji medycznej (w
  formie elektronicznej) , która będzie zapewniała wymianę informacji o
  uczniu i udzielanych mu świadczeniach zdrowotnych, zaleceniach dla
  ucznia i jego rodziców oraz terminach ich realizacji, miedzy
  pielęgniarką (higienistką)szkolną a lekarzem POZ i lekarzem dentystą.
  Planowane jest utworzenie Platformy Profilaktyki Uczniów (PPU)
  umożliwiającej koordynowanie i monitorowanie opieki profilaktycznej nad
  uczniem przez pielęgniarkę (higienistkę) szkolną.
  Zadaniem pielęgniarki (higienistki ) szkolnej będzie monitorowanie
  realizacji przez ucznia i rodziców zaleceń lekarza POZ i lekarza
  dentysty, przypominanie rodzicom o OBOWIĄZKOWYCH badaniach bilansowych,
  przeglądach dentystycznych, szczepieniach. Monitorowanie zaleceń lekarzy
  ORAZ podejmowanie INTERWENCJI w przypadkach kiedy te zalecenia nie będą
  realizowane we wskazanych terminach.
  Pielęgniarka szkolna ma również za zadanie rozpoznawanie ryzykownych
  zachowań zdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia
  psychicznego. (!)
  Pielęgniarka ma współpracować z dyrektorem i pracownikami szkoły
  doradzając w sprawach programów oświatowych.
  Ma brać udział w radach pedagogicznych.
  OBOWIĄZKIEM pielęgniarki szkolnej ma być podejmowanie INTERWENCJI w
  przypadkach, kiedy zalecenia profilaktyczne lub lecznicze lekarza (i
  lekarza dentysty) nie będą realizowane. W tym celu ma być stworzona
  wspólna, ujednolicona dokumentacja medyczna ucznia w POZ, do której
  pielęgniarka szkolna ma mieć bezpośredni i nieograniczony dostęp.
  Lekarz POZ ma również kwalifikować ucznia do zajęć wych fiz i sportu
  szkolnego, oceniać zdolność do dalszego kształcenia i nauki zawodu.
  Pielęgniarka szkolna i lekarz mają współpracować w tym zakresie,
  przekazując dokumentacje medyczną ucznia.
  Do zadań pielęgniarki szkolnej będzie należało również pilnowanie
  realizacji szczepień ochronnych u uczniów oraz ich udziału w
  profilaktycznych programach zdrowotnych.
  Pielęgniarka szkolna, lekarz POZ oraz dyrekcja szkoły, mają ściśle
  współpracować z ośrodkami pomocy społecznej (GOPS) w celu lepszej i
  skuteczniejszej realizacji zadań.
  „Projektowana ustawa powinna stanowić granice pomiędzy prawem do
  prywatności a prawem do ochrony zdrowia” (!) … pracownicy ochrony
  zdrowia mogą w uzasadnionych przypadkach, nie podając szczegółów,
  informować pracowników GOPS o konieczności podejmowania szczególnych
  działań ”wspierających dziecko i jego rodzinę” (w świetle nasilających
  się od jakiegoś czasu prób odbierania władzy rodzicielskiej z powodu
  odmowy poddawania dzieci zabiegom profilaktycznym, obowiązkowym i
  nieobowiązkowym, ten zapis brzmi szczególnie niepokojąco)
  Do zadań pielęgniarki szkolnej będzie należało też uczestniczenie,
  wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną, w opiniowaniu rozkładu i
  liczby lekcji.
  Pielęgniarka szkolna ma również nadzorować pracę szkoły na wiele innych
  sposobów.
  Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące ma odbywać spotkania z dyrektorem
  szkoły i pedagogiem szkolnym. Z tych spotkań mają być sporządzane
  notatki, zawierające listę uczestników spotkania, podejmowane tematy,
  ustalenia i zobowiązania dla poszczególnych stron.
  Ma brać udział w posiedzeniach Rady Pedagogicznej, przynajmniej 3 razy w
  roku OBOWIĄZKOWO, z głosem doradczym.
  Ma brać udział w zebraniach rodziców i zebraniach RADY RODZICÓW, co
  również ma być odpowiednio udokumentowane, a raz w roku udział
  pielęgniarki w posiedzeniach Rady Rodziców ma być obowiązkowy (takich
  uprawnień nie ma nawet dyrektor szkoły).
  Ma brać udział w grupach wsparcia, jeśli zostaną utworzone w szkole, a
  udział ten również ma być przez nią udokumentowany odpowiednią notatką z
  planem działania oraz oceną efektów.
  Ma brać udział w dodatkowych zajęciach organizowanych prze szkołę, w
  szczególności w zawodach sportowych i zielonych szkołach.
  Pielęgniarka szkolna ma również systematycznie badać stan zdrowia
  uczniów z niepełnosprawnościami, udzielać uczniowi i jego rodzicom porad
  i zaleceń, podawać leki lub nadzorować ich podawanie, wykonywać zabiegi
  i procedury medyczne podczas pobytu w szkole, rozpoznawać i podejmować
  działania w wypadku powikłań choroby podczas pobytu w szkole.
  Ma również zlecać podawanie leków i postępowanie wobec ucznia, podczas
  nieobecności pielęgniarki w szkole (mają to wtedy robić nauczyciele,
  mają zostać do tego przeszkoleni).

  Nadzór nad profilaktyczna opieka zdrowotną nad dziećmi i młodzieżą w
  wieku szkolnym będzie sprawował Minister Zdrowia – w jego imieniu
  Instytut Matki i Dziecka, oraz wojewodowie.

  Przewidywany termin wejścia w życie ustawy – rok szkolny 2018/19

  W całym projekcie,( poza wprowadzeniem opieki dentystycznej w szkole),
  nie ma żadnych innowacji, które wpływałyby pozytywnie na stan zdrowia
  dzieci. Przeniesienie części opieki zdrowotnej i wzmożonego nadzoru nad
  ta opieką na teren szkoły sprawi, że przestanie ona być w pełni placówką
  edukacyjną a staje się kolejnym zakładem opieki zdrowotnej. Zastanawiają
  szczególnie szerokie uprawnienia pielęgniarki szkolnej do kontrolowania
  całej dokumentacji medycznej uczniów, dostęp do wszystkich danych
  wrażliwych związanych ze zdrowiem – i nadzór nad realizacją zaleceń
  lekarskich przez uczniów i rodziców. To zbyt daleko idąca ingerencja w
  prywatność dziecka oraz w kompetencje rodzicielskie. Lekarz POZ i
  dentysta szkolny, nie są jedynymi osobami z porad i leczenia których
  może korzystać uczeń. Nadal mamy swobodny dostęp do prywatnej opieki
  lekarskiej, do porad specjalistów niezwiązanych z POZ. Korzystają z tej
  opieki szczególnie rodzice dzieci przewlekle chorych, niepełnosprawnych
  oraz z chorobami rzadkimi. Nie istnieje również obowiązek korzystania z
  usług lekarza POZ. Rodzina ma prawo do zachowania prywatności, tajemnicy
  związanej ze stanem zdrowia w miejscu pracy czy nauki. Informacje o
  przebytych chorobach czy wykonanych zabiegach medycznych nie są
  informacjami, które mogą być przekazywane placówkom edukacyjnym czy na
  ich terenie przetwarzane przez pielęgniarkę szkolną lub innych
  pracowników szkoły (którzy zgodnie projektem mają podawać leki czy
  wykonywać inne czynności medyczne podczas nieobecności pielęgniarki).
  Tak intensywna opieka kontrola (z obowiązkiem interwencji w razie
  nieterminowego wykonywania zaleceń lekarza lub dentysty) nie może być na
  terenie szkoły obowiązkowa. Również ocena lekarza POZ co do zdolności
  ucznia do kontynuowania kształcenia czy nauki zawodu, to zbyt daleko
  posunięte uprawnienia, które mogą narzucać młodemu człowiekowi zbędne
  ograniczenia.
  Obowiązkowy udział pielęgniarki szkolnej w posiedzeniach Rady Rodziców,
  w zebraniach Rady Pedagogicznej, cykliczne spotkania z dyrektorem i
  pedagogiem szkolnym z których maja być sporządzane notatki, udział w
  grupach wsparcia na terenie szkoły, również ze sporządzaniem notatek,
  oceną, udział w wycieczkach szkolnych – przypomina działalność oficerów
  politycznych pilnujących poprawności politycznej na terenie placówek
  edukacyjnych, w nie tak dawnej przeszłości.
  Pielęgniarka szkolna ma poza swoimi dotychczasowymi zadaniami, stać się
  funkcjonariuszem medycznym sprawującym przede wszystkim nadzór nad
  szkołą, uczniami, rodzicami i nauczycielami, w celu zapewnienia
  realizacji zleconych procedur medycznych i programów zdrowotnych. W
  razie nieposłuszeństwa ma prawo a nawet obowiązek interweniować.
  Współpraca z GOPS będzie z pewnością ważnym argumentem wobec rodziców, a
  nadzór wojewody wobec dyrekcji i pracowników szkoły.

  1. do „próbuję ogarnąć”….- to co nam tu zapodałaś, to jest po prostu nie do ogarnięcia, ba – za najgłębszej komuny nie spotkałem się z taką grafomańską, antyludzką, antysłowiańską procedurą proponowaną wtedy „obywatelom”…brzmi to jak jakiś bełkot wynaturzonego, ściemniałego do reszty korporacyjnego gada, któremu gały na wierzch wychodzą na widok (czy to co raz skuteczniejszy sprzeciw RODziców wobec szczepień, fluorowania i wszelkich „zaleceń prozdrowotnych” naszych dzieci)…można by pisać bez przerwy…ale po co? skowyt ich już i ściskanie dupsk długo nie potrwa…SLAVA NAM….

   1. ,,Nietypowy sondaż przeprowadzili dziennikarze „Super Expressu”. Respondentami byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, a pytania dotyczyły najbardziej prawdopodobnej dymisji w rządzie Beaty Szydło. Zdecydowanym faworytem do utraty stanowiska jest minister zdrowia.Beata Szydło stanowiska raczej nie straci, ale kilku jej ministrów nie może spać spokojnie.

    Dni Konstantego Radziwiłła wydają się już policzone. Minister będzie musiał ponieść konsekwencje nieudolnego rozgrywania konfliktu ze strajkującymi rezydentami. Posłowie PiS nie mieli więc problemu z wytypowaniem pierwszej ofiary rekonstrukcji rządu. Szefa resortu zdrowia wskazało aż 30 z 41 uczestników sondażu. Politycy w rozmowie z „SE” przyznawali co prawda, że Radziwiłł nie ma łatwej pracy, jednak skala jego nieporadności w ostatnim czasie przelała czarę goryczy.”
    http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/119480-poslowie-pis-wytypowali-pierwszego-ministra-do-odstrzalu-nie-ma-niespodzianki

   2. Kilka tygodni temu, w trosce o zagubionego duchowo brata, dałem ministrowi szansę wyjścia z honorem z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Nie skorzystał z mojej mądrej podpowiedzi. Teraz „dni Konstantego Radziwiłła wydają się już policzone. Minister będzie musiał ponieść [nie tylko] konsekwencje nieudolnego rozgrywania konfliktu ze strajkującymi rezydentami”, ale i w ogóle konsekwencje każdego swojego czynu jako urzędującego ministra. A upadek jego kariery będzie wielki…

   3. Pielęgniarka, stomatolog w szkole?
    Ludzie! czyżby wracała normalność, ta sprzed kilkudziesięciu lat!(żeby nie powiedzieć komunistyczna)
    W mojej podstawówce oczywistością był gabinet pielęgniarki(bilanse rozwoju fizycznego, badania profilaktyczne, szczepienia, pierwsza pomoc, profilaktyka i kontrola higieny i zdrowego trybu życia ucznia itp. , każdy uczeń miał swoją kartę zdrowia). Stomatolog pojawiał się dwa razy w roku i zaglądał we wszystkie gęby, dawał karteczki z terminem wizyty u dentysty dla tych, u których coś w gębie nie grało.
    W szkole średniej oczywistością był gabinet pielęgniarski i gabinet stomatologiczny.

    A dziś próbuje się mówić o wielkim prozdrowotnym postępie?
    Śmiechu warte.
    A te wytyczne przypominają unijne wskazówki dla debili, którzy z każdego, najmniejszego działania będą musieli pisać, pisać i jeszcze raz pisać raporty, sprawozdania, opinie etc.,

    Fachowa wiedza, życiowe podejście i proste zasady działania zamienia się na milion biurokratycznych wytycznych, które sejm przegłosowywał będzie przez lata(a w zasadzie dwa- byle by do wyborów), wprowadzając poprawkę do poprawki do poprawki do…

    Mogę sobie wyobrazić jakimi jeszcze debilizmami jest najeżony cały zapis, skoro to, co tu zapodajesz jest tylko streszczeniem…

    Pielęgniarka i stomatolog w szkole – to dopiero nowość!
    W kraju zrobiło sie głośno o anty zdrowotnej polityce, to trzeba naród trochę wyciszyć jakąś ściemą przedwyborczą i pogadać o tym, co było normalnością już 20 lat po wojnie…

    A skoro mowa o kiełbie wyborczej, to mogą wyciągnąć jeszcze jednego asa z rękawa rodem z PRLu: mogą ,,przymierzać się” do ustawy o koloniach dla dzieci, całkowicie refundowanych przez zakład pracy rodzica, na które to kolonie mogły wyjechać wszystkie dzieci, jeśli tylko chciały.
    Tyle, że krucho z zakładami pracy, które są własnością Polaków…

   4. I co z tego, że stomatołek w szkole? Będzie więcej rtęci w zębach. Co z tego, że stomatołek w szkole, skoro ta branża nadal posługuje się technologią sprzed 60 lat.

    A pielęgniara w szkole? To fluoryzacja i ibumpromy podawane dzieciom.

   5. Elaszka – też bym się ucieszył gdyby Radziwiłł poszedł precz, ale to raczej będzie krótka uciecha. Zapewne wsadzą kogoś działającego tak samo tylko mającego inne personalia. PiS jest na pasku koncernów medyczno-farmaceutycznych więc nie liczę na to, że ewentualny następca Radziwiłła zniesie przymusowe szczepienia. Jedyne na co można być może liczyć to to, że nie będzie nasilał represji za nieszczepienie, ale i to pewne nie jest.

   6. Są terroryści różnej klasy. Już wolałem w tej roli Arłukowicza czy nawet Ewę Kopacz, która – jakby nie było – uchroniła Słowian od szczepionkowego holokaustu w 2009 roku, kiedy to nie wpuściła do Polski wagonów z zatrutymi (badania naszych braci Czechów) szczepionkami na grypę, którymi mafia chazarska chciała nas wytruć.

    Jak widać, jest to przykład, że nawet w gadziej epoce ODWAŻNY MINISTER MA MOC przeciwstawić się sile gadziego naporu.
    Tym bardziej łatwiej jest teraz, kiedy gady wyraźnie słabną.
    Czuję, że wybiorą mniejszego terrorystę niż szczepionkowy oprawca Radziwiłł.

   7. Chcą nam – rodzicom odebrać prawo decydowania o tym, co dla naszych dzieci jest właściwe, a co nie. Chcą je szczepić, podawać fluor- w szkole, zapewne nie informując nawet o tym rodziców. Chcą je odbierać nam- rodzicom za to, że nie realizujemy zaleconych procedur medycznych, lub je opóźniamy.
    To nie jest zwykły powrót lekarza i stomatologa do szkoły, wydaje mi się, że jest to tylko zasłona dymna dla przejęcia dziecka i dysponowania nim zgodnie ze swoimi ciemnymi interesami.
    To się nie uda!

   8. PAWEŁKU ❤ tak następca RADZIWIŁŁA- trudno mi uwierzyć, ze ta zimna hybryda ma 8 DZIECI tak na marginesie- zanim się połapie już będzie na wylocie- więc samo przez się nie będzie już tak sprawczy negatywnie w działaniu! A CO DO PANI KOPACZ- po tym co Pani PAWELA POWIEDZIAŁA POWINNISMY JEJ BYĆ WDŹIĘCZNI- tym bardziej, ze nasza świadomość była wtedy zerowa w temacie SZCZEPIEŃ!
    JAK TRUDNO SIĘ POŁAPAĆ NA NOWYCH STANOWISKACH PRZEDSTAWIA- ,,Tomasz Siemoniak przemawia do lampki – kolejny głupek z PO''
    .https://www.youtube.com/watch?v=liawTXrc7iw

   9. TAW co do byłej premier i minister zdrowia Ewy Kopacz to faktycznie to, że nie kupiła tych szczepionek na grypę w 2009 r. i nas nimi nie truła jest chyba jedyną rzeczą za jaką ją można pochwalić. Doceniłem to dopiero niedawno (jakieś nie więcej jak 2 lata temu gdy zainteresowałem się szczepieniami i dotarłem do prawdy drążąc temat). Wcześniej byłem w tym temacie ignorantem i była to dla mnie sprawa obojętna. Nie wiedziałem nawet o istnieniu jakichś ruchów zwanych dziś w mediach antyszczepionkowymi. Obyś miał rację i następca Radziwiłła był właśnie takim mniejszym terrorystą. Niby jest łatwiej dzisiaj zgoda, ale jest jeszcze druga strona medalu. W 2009 r. świadomość ludzi była dużo niższa i koncerny zarabiały dużo więcej także na zachodzie Europy. Przez te 8 lat świadomość znacznie wzrosła i zyski koncernom spadły i w związku z tym ich presja na rząd w Polsce, aby siłą wciskał ludziom szczepionki będzie większa. A trzeba mieć naprawdę silny charakter aby takiej presji nie ulec.

   10. A propos popularności bloga, już któryś raz zdarzyło mi się, że wpisuję w google jakieś hasło, a na jednym z pierwszych miejsc wyskakuje TAW :). Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Igor Kołomojski, a na 2 miejscu pojawi się TAW :D. Tego bloga muszą czytać tabuny ludzi.

   11. Nie, to bardzo niszowa stronka. My tu piszemy bowiem o takich sprawach, których przeciętny Kowalski nie ogarnia. Czytelnik Łonetu, Tefałenu czy Wybiórczej dostałby tu na wejściu pomieszania zmysłów… 😉 😛

   12. No dobra, to jest jeszcze ciekawiej, że google w ten sposób pozycjonuje tego bloga. Wstukałem na próbę ‚Jerzy Jaśkowski’, też na drugim miejscu TAW. Na hasła ‚Janusz Bieszk’, ‚NTV’ pokazuje się na pierwszej stronie.

   13. „A te wytyczne przypominają unijne wskazówki dla debili, którzy z każdego, najmniejszego działania będą musieli pisać, pisać i jeszcze raz pisać raporty, sprawozdania, opinie e”
    Bo wlasnie „im” chodzi o to, by ludzi odciagnac od dzialania , a „przykuc” do pisania…i to pisania „sprawozdan” czyli inacze DONOSOW…bo to przeciez nic innego jak taki „urzedowy” donos, te sprawozdania…

   14. „trudno mi uwierzyć, ze ta zimna hybryda ma 8 DZIECI”
    Elaszko, „oni” celowo maja wiele… bo „im” chodzi o Zajmowanie Slowianskich Ziem „swoim nasieniem”…
    Poobserwuj po ile dzieci maja np. niejaki Janusz P., Bronek K., Jan T… (dypmpmata) itp.

  2. Krysia – ja bym z powrotu tej niby normalności się nie cieszył. Wręcz przeciwnie. To co było po 20-30 lat po wojnie, a to co jest dziś to zupełnie różne światy. Wtedy 99% ludzi (poza naprawdę nielicznymi jednostkami społeczeństwa i tzw. elitami) wiedziało jaka jest prawda. Fluor to neurotoksyna, która negatywnie wpływa też na zęby i fluoryzacja miała na celu nie jak oficjalnie mówiono ( i mówi się dziś) ochronę zębów dzieci, ale ich ogłupienie i właśnie niszczenie ich zębów, aby dentyści mieli zajęcie. Niemcy w Auschwitz dodawali fluor do wody, bo zauważyli, że po tym więźniowie są bardziej otumanieni i ulegli. Dzisiaj ta wiedza staje się coraz bardziej powszechna dzięki internetowi i osobom takim jak dr Jerzy Jaśkowski. Szczepienia które kilkadziesiąt lat temu dużo mniej szkodliwe niż dziś – nie używano w szczepionkach rtęci i aluminium. Sam w dzieciństwie byłem szczepiony wiele razy i nic mi nie było, ale np. nie szczepili mnie na odrę czy różyczkę. Dzisiaj szczepionki są toksyczne, zawierają metale ciężkie i wiele innych świństw i to także jest wiedza coraz powszechniejsza. Dlatego przywrócenie tego co było kilkadziesiąt lat temu i jeszcze sprowadzenie przy tym pielęgniarki do roli żandarma, który będzie kontrolował czy rodzice dokonują trucia swoich dzieci zgodnie z założonym planem spowoduje jeszcze większy opór niż dziś jest wobec szczepień i fluoru. Ja od roku używam pasty bez fluoru i nie mam żadnych problemów z zębami. Jest to więc najlepszy dowód, że to co mówią oficjalnie o fluorze to bzdury i kłamstwa. Dzieci nie są własnością państwa i żaden medyczny żandarm nie ma prawa ingerować w to czy rodzice dokonują fluoryzacji zębów i szczepień u swoich dzieci czy nie. To rodzice a nie państwo odpowiadają za życie i zdrowie dzieci i to rodzice decydują o tym co uważają za słuszne w tej sprawie. Jeśli się pomylą to ponoszą tego konsekwencje. I tak powinno być. Dość socjalizmu.

   1. Paweł i dlatego dla mnie od zarania dziejów, państwo jest moim jedynym wrogiem, nie mylić z OJCZYZNĄ, kiedyś miałam jeszcze jednego wroga , takie cuś jak spółdzielnia mieszkaniowa, ale na szczęście dla mnie to już przeszłość.

    Na dzień dzisiejszy, po przeżyciu Xdziesięciu lat śmiem
    twierdzić, że każdy z nas może czuć się szczęśliwie i dobrze , o ile tego sam chce, w swojej rodzinie i w swojej społeczności/gminie/ i to wykorzystujmy.

    A państwo/władza to taka hybryda rodem z saturna, która z miłości do obywatela chce GO udusić.
    Dlatego ja od państwa niczego nie oczekuję i nie chcę, ono znajduje się poza granicami mojego wewnętrznego świata, tam tylko ja jestem jedynym władcą, i tak już pozostanie.

    Zewnętrzny świat i życie, może być piękne, szczęśliwe dla nas tylko wówczas, gdy zło/złe istoty/ znajdą się w odchłani czarnych dziur kosmosu, gdzie ich miejsce, i czuję ,że ten czas nadchodzi wielkimi krokami, dlatego obecny chaos tak nas przeraża, ale sam wiesz, że przy porządkach w domu też chaos panuje 😀 wizualizujmy zatem piękne nasze życie, tak się bowiem stanie, takie jest nasze BOSKIE przeznaczenie.
    Tego życzę nam wszystkim TU i TERAZ. ❤

   2. W sprawie stomatologii … nie znam się to się chętnie wypowiem 😉 Jedna z rozmówczyni wspomniała o powrocie stomatologa do szkoły. Warto wspomnieć, że np za średnią lub dużą plombę u dziecka stomatolog dostaje niezłą kasę tj około 1,3 x 50zł lub 1,3x 67 zł. Dla dorosłych jest współczynnik 1,0 dla tych kwot. Koszt plomby amalgamatowej to średnio 2zł (jedna kapsułka amalgamatu) 90zł i 50 kapsułek. Dla wypełnienia kompozytowego chemoutwardzalnego (mieszanego na szkiełku) koszt to tak nawet 1zł i poniżej (porównywalny koszt) Np taki Evicrol tani i wydajny kompozyt. wiążący się z zębiną. W przypadku kompozytów na światło koszt materiału to (strzelam ok 4-5zł za plombę). Warto zwrócic uwagę dla dyrektora szkoły na te szacunkowe wyliczenia, szczególnie nie dać się nabrać „że biała plomba to jest droga, albo na fundusz to się nie trzyma”. Fundusz NIE WSKAZUJE jakich materiałów należy używać. Warto przedyskutować to z dyrektorem szkoły i stomatologiem, wspmnieć o suplementacji i profilaktyce dla rodziców i tak aby nie były to oklepane frazesy. Oczywiście są różni ludzie, jak to ludzie… Decyzja zależy do stomatologa. A propos fluoru, sam fluor wbudowuje się w hydroksyapatyty w niskim PH i zapobiega rozpadowi szkliwa. Dzieci ze względu na niezmineralizowane zęby (a proces ten trwa do ok 15 roku życia ! ) są bardzo narażone na próchnicę. Co ciekawe próchnica to choroba bakteryjna zakaźna przekazywana przez mamy które oblizują smoczki dzieciom (!). Wapń w niskim PH jest „nieaktywny”. Owszem fluor hamuje rozwój próchnicy ale jesli już to kontaktowo na zębach. Ważne są też posiłki tj wywalić węglowodany m.in. bułki, chleb i pączki z jadłospisu dziecka – są gorsze niż czekolada jeśli chodzi o powodowanie próchnicy (bo oblepiają zęby). Oczywiście fluor jest to neurotoksyna , a podawana doustnie to trucizna. Wiadomo, że są bezpieczne sposoby na hamowanie rozwoju próchnicy (soda, sól, woda utleniona.. ) Sami używamy pasty bez fluoru Rebi-Dental. Ostatnio suplementuję się dodatkowo mielonymi skorupkami jaj.

  3. do próbuję ogarnąć:
   Zapodałeś treść metodycznej inwigilacji słowiańskich dzieci od lat 6-7 i zasady wprowadzenia terroru dla ich Rodziców, a nawet całego grona nauczycielskiego, zgodne z doktryna faszystowską.
   Pomyśleć, że nadzór nad terrorem planowany jest przez „służbę zdrowia”.
   Nie mogę również ogarnąć tematu i nie mieści mi się w głowie takie podstępne działanie.
   To przejść nie może!
   Mam nadzieję, że aktywni Słowianie w NT, w Realu czy na „Porozmawiajmy” – czytają TAW.
   Temat wymaga nagłośnienia jeszcze w tym roku.

   Słava

 6. Przegrał wybory ? Oj szybko postawiliście na nim krzyżyk. Na partii co ma prawie 50 % poparcia i poparcie nadal rośnie. Dopóki Adrian Duduś nie zmontuje nowej opozycyjnej partyjki razem z Kukizem na polecenie WSI to nie macie co liczyć na przegraną Pisu. Partia Pis nad którą już nie długo obejmie przewodnictwo Zbigniew Ziobro a Patryk Jaki będzie szykowany na premiera Polski jeszcze długo porządzi. Bo jeśli nie Pis to w takim razie co proponujecie ? Tylko poproszę o jakieś REALNE propozycje.

  Pozdrawiam.

   1. Poprosiłem o REALNE propozycje alternatywy w systemie partyjnym a nie o sondaże robione na zamówienie bo o tym wie każdy. Trend jest propisowski więc sondaże na obecną chwilę pokryją się z realnym poparciem. I porównywanie Bronisława Komorowskiego do Pisu to jak krzesło do krzesła elektrycznego.

    PO miało przegrać i miało z kim proszę Pani.

  1. PO też miało w sondażach tyle, że miało nie mieć z kim przegrać. A jak się skończyło, wszyscy wiemy.

   A sondaże są robione na czyjeś zamówienie, kto płaci, ten dostaje to, co chce…

   1. Tak, Bronek też był królem sondaży, a internauci wyszarpali mu stołek spod stóp… 😀
    I stało się to dosłownie w ciągu kilku dni…
    Dosłownie w ciągu kilku dni król stał się klaunem… – TAK DZIAŁA TERAZ PRZESTRZEŃ!

    Pamiętajcie, Kochani, tak zwane sondaże to jeden z głównych mechanizmów mind control populacji tubylczych niewolników.

  2. Roni7

   trend jest propisowski bo tego chcą rządzący i rządzący rządzącymi. Kto ma media, ma władze i wygrywa sondaże.

   Chcesz konkretnej alternatywy, konkretnej odpowiedzi. Co chcesz usłyszeć? Naywisko? Nazwę partii?

   Do czego Ci ta wiedza w tej chwili potrzebna?

   Ty już masz ograniczenie PIS albo PO albo Kukiz z Prezydentem.

   Nazwisk teraz nie dostaniesz. Obserwuj, a sam się przekonasz.
   A co do Kukiz 15, to nie WSI. To pierwsza flanka Polaków odzyskujących Polskę. Sprawdź co robią ludzie od Kukiza. Jak patrzą PIS na ręce, jak pracują i co dzięki nim PIS musiał wycofać.

   PIS oddaje resztki, które po PO zostały, mami ludzi ochłapami, a ludzie, którzy dzięki tym ochłapom, mają chwilkę na pomyślunek, widzą, że to nie jest dobra zmiana. Kościoł też już pomału do lamusa odchodzi. Ludzie widzą jak żyją Biskupi. Co głoszą, i jak niewiele to z ich potrzebami i z naukami Chrystusa ma wspólnego.

   Przyjdzie czas to się przekonasz kto wygra następne wybory i dlaczego PIS już je przegrał. Na swoje życzenie….

  3. Własnie przyśpiesza- wraz ze wzrostem opresji- PRZESTRZEŃ BĘDZIE INTENSYWNIEJ PRACOWAĆ W ODPOWIEDZI!
   Robert Wagner – wypowiedż na Naradzie Środowisk Niezależnych Wrocław 2017
   .https://www.youtube.com/watch?v=LkqjWNM6CsM&t=27s
   zbigniew benkowski1 godzinę temu
   słowianiski kalendarz
   Obecna Era Skunksa/Noc Swaroga dobiega końca. Niebo powoli się przeciera i wkrótce ujrzymy na nim jaśniejące pełnym blaskiem Słońce/Swarożyca i Księżyc/Welesa. Będzie to początek Ery Niedźwiedzia/Ery Swarożyca.

   Tak jak niedźwiedź budzi się ze snu zimowego i jak Słońce odradza się podczas zimowego przesilenia a od wiosennej równonocy dominuje nad ciemnością, tak budzi i odradza się na naszych oczach Słowiańszczyzna. Rzymska szubienica ze wstydem wyniesie się tam, skąd przyszła – nad Jordan.
   A na nasze ziemie wrócą prastare słowiańskie bogi…
   .
   Pisane Roku Słowiańskiego dwadzieścia pięć tysięcy sto pierwszego przy rosnącym Księżycu, cztery dni przed I kwadrą drugiej pełni.”

   1. To już któreś z kolei nowe imię er odchodzących i nadchodzących. Weźcie się ogarnijcie 😀

   2. To są tylko metafory. Każdy ma prawo do nadawania, kreowania własnych nazw. Wychodzimy z epoki ciemności, w której to gadzie urzędy nadawały nazwy i kreowały swoją wersję historii. Teraz każdy z nas może nadawać nazwy.

    Do dziś w niektórych USC nie można nadać pewnych imion dziecku, bo… „nie ma tych imion w spisie”…
    Absurdy starej epoki ciemności.

   3. Do narodu
    Narodzie! Niegdyś wielki, dziś w smutnej kolei,
    Wyzuty z siły, bogactw, sławy i nadziei,
    Co niegdyś mocą broni i nauk wyborem,
    Postronnych byłeś dziwem, pogromem i wzorem
    Dziś pod jarzmem zhańbienia, klęsk i niewoli
    Dumnych jesteś igrzyskiem i pastwą swywoli
    Ty, coś orężem obce przemierzał narody,
    Patrz co z tobą zrobiły domowe niezgody
    Jużeś po długim smutku darem oświecenia
    Począł wznawiać gmach silny dawnego znaczenia
    I już widział z postrachem twój sąsiad niegodny,
    Czym zostać może Polak, gdy wolny a zgodny.

    Jakub Jasiński

   4. Ja słyszałem jeszcze inną nazwę na epokę, która ponoć rozpoczęła się w 2012 roku – era wodnika, czyli era nieograniczonej informacji. Jak zwał tak zwał. Ważne żeby to wszystko co nas zniewala i ogranicza poszło precz. I to się stopniowo dzieje. A niektórym mózgi się gotują jak ostatnio jednemu mężczyźnie, który się podpalił w Warszawie pod PKiN.

  4. Roni – PIS nie ma juz poparcia wsród Polaków. To co widzisz, to jest machina marketingowa napedzana przez około 200 osób, które dmuchają w dogasające ognisko PIS-u.
   Jest masa dymu i zapachu – wiec myslisz, ze ognisko dalej sie pali.
   A to juz tylko dogasający ogarek 🙂
   Nie bedzie ani PIOs ani PO ani Nowoczesnej – BĘDĄ LUDZIE – AKTYWNIE DZIAŁAJĄCY OD LAT NA RZECZ HARMONII, ZDROWIA I POKOJU!

   całkowicie inny schemat działania i zarzadzania 🙂
   Ogladaj:
   – NTV,
   – Tagen, TV
   – w Relau
   – Pol lechicki
   – Monitor Polski

   1. „NIEZWYCIĘŻENI” (5,9,5,8,5,7,3,9,5,8,5,5,9) numerologiczna 11 liczba mistrzowska…….. może być? 😀

   2. Teraz my, Teraz Polska, to brzmi dalej, jakbyśmy byli w latach 90. Numerologia jedno, SŁOWO drugie. Nazwa musi być inna od szablonów, którymi posługuje się polityka od… hm, od zawsze. 😉 Jeśli trudno będzie o pomysł, to już najlepiej celować w lechickość czy słowiańszczyznę.

   3. Nasz kRaj 😌❤️🌳🌲. Jestem olśniony, poczułem to każdą komórką. Podoba mi się, że oprócz błogiego akcentu rajskości jest to subtelne podkreślenie – kRaj jest nasz, a nie… 😛 Co mi się jeszcze podoba – nazwa w pełni zrozumiała dla Czechów, Rosjan, Serbów, ano dla wszystkich braci Słowian! 👊🏻😀……………..TAW-ie, zwracasz się do mnie „czcigodny”, to we mnie mocno wibruje, bo czuję potrzebę sprężać się, żeby zasłużyć na taki szacunek. Ta wola się we mnie mocno determinuje i także za to Ci dziękuję, Towarzyszu. ✋🏻🙂🌱

   4. Wiem, że piszesz humorem i życzliwością, co jednak wywiera, myślę, dużą pożyteczną presję. 😀 😀
    Na pewno jestem pełen czci wobec lasu – szafa gra… 🙂

   5. Moja myśl jest taka, aby w nazwie było słowo wolność. W końcu nasz naród cały czas walczył o wolność i teraz też tego chcemy. Wolności od nakazów i zakazów polityków. Ograniczenie ingerencji państwa w życie obywatela do minimum. Niestety prostą nazwę Wolność zawłaszczył już JKM. Dlatego może wymyślić coś pochodnego w stylu Wolny Naród Polski albo Wolni Obywatele?

   6. „Czcibor kojarzy mi się z kimś czci godnym. Albo ze słowiańskim Borem czci godnym 🙂”
    TAWIE…a to ci zbieg okolicznosci 😉
    Przed chwila gdzies napisalam w komentarzu do Czcibora „Czciborze Godny”…

   7. A jesli juz przy cyfrach? to „do jakich zadan” sa poslani ci z „3” lub wielokrotnoscia w imionach ??? Czy jest jakas zaleznosc…chociaz to Jazn wyznacza kierunek byc może te cyfry jakos pokazuja „którędy” ???
    Dziekuje, jesli ktos zechce wyjasnic.

   8. „Boska synchronia 🙂”
    Ty TAWIE, to za drzewami 🌳🌲. tez widzisz 😉 🌳🌲.
    🌳🌲. 😉

   1. Wolni ludzie? Niezłe. Może być. Choć lepiej brzmi chyba Wolni Obywatele choć słowo Obywatele może się niektórym źle kojarzyć np. z komuną albo z tzw. Obywatelami RP wywołującymi burdy podczas miesięcznic smoleńskich. A może Wolni Lechici, aby wzbudzić zainteresowanie co to za Lechici i o co tu chodzi? Na pewno dzięki temu wiele osób się zainteresuje i dołączy lub przynajmniej poprze.

   2. Wolni Lechici podoba mi sie. Nie liczylam jaka cyferka z tego wychodzi ale dobrze brzmi. Masz racje wolnislowianie, dobrze by bylo cos z Lechia, Lechitami itp aby wzbudzic zaciekawienie ludzi. Zaczna szperac w temacie i moze co niektorzy sie do czegos dokopia.

 7. Zmartwychwstanie

  Pioruny biły na dziejów zegarze
  godzinę Twoją, o Polsko szczęśliwa –
  pioruny kuły w Twych kajdan ogniwa,
  że się rozpękły w płomiennym ich żarze…

  Taką nam Ciebie wróżyli pieśniarze,
  których Duch ogniem w wyżyny porywa,
  że przyjdziesz ze krwi zrodzona – krwią żywa
  – w szczęku oręża i w armat rozgwarze!

  Taką nam byłaś w ojców obietnicy,
  kleconej w długie zimowe wieczory
  z ciemnych objawień dziada Wernyhory,
  i w snach męczeńskich katorżnej ciemnicy,
  i w snach poległych – w samotnym kurhanie –
  w snach, którym jedno imię: Zmartwychwstanie!…

  Józef Mączka

  TAK TEGO SIĘ BOJĄ- NASZEGO ZMARTWYCHWSTANIA- ODRODZENIA NASZEJ POTĘGI! OTO CZYM JEST ,,wolna polska”!!
  ,,Wielka Lechia to wielka brednia cz. I
  Reakcja pogańska w XXI wieku? Internety pękają w szwach od turbosłowiańskich bajkopisarzy. A już najśmieszniejsza jest ich mapa, rzekomo potwierdzająca ich fantazje, gdzie w wersji pierwotnej widać niedoróbki po fałszerstwie na programie komputerowym…”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielka-lechia-wielka-brednia-cz-2017-09

  W nazwie musi być LECHIA, ZEBY POBUDZIĆ DO MYSLENIA!
  NASZA LECHIA- NASZ K-RAJ,
  Wielka Pobudka LECHII!
  Dla Ciebie Polsko Startujemy!
  Dla CIEBIE POLSKO ODRODZENI!
  Mocarni dla k-RAJU!
  DLA DOBRA POLSKI POŁĄCZENI!
  WIELKA POBUDKA POLSKI!
  SWADA LECHII! SIŁA LECHII!
  BLASK LECHII!

  1. Elaszko
   Był kiedyś taki piękny czas
   dla naszego kraju,
   kiedy dumne stare DĘBY szumiały
   mową miłości i radości,
   wolne orły, sokoły, wiły gniazda
   w konarach owych drzew.
   Strojne maki polne schylały
   swoje główki z radości…….był taki czas, czyż nie?

   Był taki piękny czas,
   gdy człowiek człowieka myśli znał,
   gdy jeden drugiemu bratem był,
   kto wszystko to zabrał nam?
   śmiem twierdzić za wieszczem, że
   to istoty bez serc, bez ducha,
   to szkielety ludów, które nadal tu tkwią,
   tu rządzą czyniąc cierpienie i zło,
   a nas tubylców zniewalają.

   Żywią się oni naszym strachem,
   stąd właśnie ich siła do dzisiaj,
   najwyższy więc czas obudzić nas
   ze snu zapomnienia i strachu,
   połączyć swe siły z serc naszych,
   i w zgodzie, odważnie zdecydowanie,
   pokazać im, gdzie ich miejsce jest.

   Uczynić to zdolni będziemy tylko,
   połączywszy naszą energię miłości z serc,
   która bronią jest nie do pokonania,
   a zaorze każdy najgorszy ugór,
   i plony obfite nam właśnie przyniesie.

   Był kiedyś taki piękny czas dla naszego kraju,
   i śmiem dziś twierdzić, że tak znów może być,
   musimy się tylko w MIŁOŚCI i ZGODZIE ZJEDNOCZYĆ, zjednoczyć, zjednoczyć ……..itd

   „W jedności i miłości tkwi siła i moc życia naszego”

   takie tam moje niedzielne deszczowe przemyślenia 😀

   1. Cudowne przemyślenia, które ANECZKO ODZWIERCIEDLAJĄ TWOJE SERDUSZKO PRZEPIEKNE I DUSZĘ KRYSTALICZNĄ ❤ POŁACZENI MIŁOŚCIĄ SERC ODNAJDĄ UWOLNIENIE 😀
    TAW ❤ ale z WOLNĄ POLSKĄ wyszło szydło z worka- jak dla mnie to już dawno odczułam negatyw tam bijący- zbyt dużo tragicznych doniesień- zresztą same złe i bardzo charakterystyczna zajadłość na BRACI SŁOWIAN Z ROSJI!
    Bardzo widoczne i wyczuwalne działanie na rzecz PODZIAŁU DWÓCH BRATNICH SŁOWIAŃSKICH NARODÓW!
    Ale dzisiaj PRZESTRZEN Z TOKSYN SIĘ OCZYSZCZA- zaczął grad padać!

  2. Polecam wiersz : „Klechda” Juliana Tuwima…

   U mnie googlik „nie chce znalezc”…moze komus sie uda i zacytuje… lub ma w bibliotece… ?

 8. Deklaracja jaka została wypracowana i podpisana w czasie zjazdu we Wrocławiu.

  Deklaracja porozumienia „Wolni Ludzie”

  Deklaruję wolę przystąpienia do porozumienia, którego celem jest zjednoczenie ludzi szanujących wszelkie formy życia, respektujących wolność jednostki, naturalne potrzeby wszystkich istot oraz Matki Ziemi.
  Realizacja tej idei urzeczywistnia się poprzez sposób, który pozwoli na niezależne działania i własny rozwój sygnatariuszy przy wzajemnym wsparciu.
  Jednym z tych sposobów będzie portal internetowy wolniludzie.org

  PS. Szanowny TAWie, w związku z kolejnym zjazdem Wolnych Ludzi w styczniu, proponuję wydelegować na niego najbardziej wyróżniających się Lechitów z tego portalu.
  Służę pośrednictwem 🙂

  1. My tu działamy chyba raczej bardziej „kwantowo” niż osobiście 😉
   Ale, kto czuje, że mu w duszy gra…
   Nasze Forum Slavorum jest „strukturą” nieformalną i suwerenną, więc ja tu nie mogę nic narzucać ani sugerować 🙂

   Ale dziękuję za zaproszenie, to miło z Waszej/Twojej strony, Drogi Raynoldzie 🙂

   1. Porozumienie „Wolni Ludzie” też jest strukturą nieformalną i suwerenną, wiec nie widzę przeszkód. Tym bardziej, że w jednym dniu obrad poruszane będą sprawy duchowe 🙂

   1. Debata będzie nad sposobami wprowadzenia w życie założeń zawartych w Deklaracji Wolnych Ludzi

 9. Teraz wprowadzają bioasekurację dla całego kraju. Niszczą małe gospodarstwa, które produkują zdrową żywność, a sprowadzą mięso z krajów, które nie przyznają się do ASF. Jak możemy się temu przeciwstawić? Wszystkie ustawy tworzą na kolanie i podpisują nocami, ale twierdzą, że wcześniej odbywają się konsultacje społeczne.

 10. Ot i mamy „zdrowa” zywnosc.
  Wczoraj zjadlam pod rzad 4 brzoskwinie (brzoskwinie kupione na RYNKU) i dostalam czerwonych plam na twarzy, szyi, dekolcie. Po pol godzinie przeszlo.

 11. O ile dobrze pamietam w podobnym tonie wypowiadala sie o Kolodziejczaku Elaszka. Ponizej potwierdzenie jej podejrzen.
  ——————-
  Bustowski: „AgroUnia sprzedana! Kołodziejczak jak Judasz zdradził rolników”

  Michał Kołodziejczak sprzedał się za nędzne grosze i pracuje dla rządu. Teraz wiemy dlaczego z Ardanowskim robili sobie wspólne zdjęcia i klepali się po ramionach. AgroUnia została przejęta za marne grosze, a Michał Kołodziejczak okazał się agenturalną wtyczką – alarmuje Bustowski.

  – Zadzwoniłem do ministra Ardanowskiego do departamentu dot. nadzoru nad Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, gdyż na stronie BIP szukam dofinansowania dla pana Kołodziejczaka na kwotę 89 tys. zł – mówi na nagraniu Marcin Bustowski.
  – Jak widzimy z dokumentów i zdjęć zrobionych w KOWR, Kołodziejczak otrzymał 89 tys. zł brutto na nakręcenie filmików na promowanie polskiej, zdrowej żywności. Powstaje pytanie – skoro nasza polska żywność jest tak zdrowa, to po co ją promować? Jeszcze za 89 tys. zł na trzech pięciominutowych filmikach, z naruszeniem przepisów ustawy? – pyta były kandydat na senatora.
  https://nczas.com/2019/10/31/szokujace-doniesienia-bustowski-agrounia-sprzedana-kolodziejczak-jak-judasz-zdradzil-rolnikow-video/

 12. Agrolesnictwo (agroforestry) jako metoda uprawy ziemi. Rewitalizacja gleby. Rola drzew i krzewow.
  Widok z lotu ptaka. Wyglada imponujaco.

  Niewielkie pola uprawne (dosyc waskie) poprzecinane sa szpalerami drzew (w tym owocowych) i krzewow. Drzewa zabezpieczaja rosliny przed wiatrami, a co za tym idzie i przed erozja. Opadle liscie zamieniaja sie w nawoz. Silne korzenie natomiast zatrzymuja wode i przyciagaja substancje odzywcze, co powoduje, ze ziemia okalajaca korzenie kumuluje skladniki odzywcze.
  ——————————-
  [13:40] Suffolk, Uk; Africa

  https://www.bbc.com/reel/video/p097sn5f/how-to-bring-life-to-dying-soils?fbclid=IwAR3dcGIvUWXzZE9HyypsVGE-1oog6yKTA7SuC2kiQIaNl8nHFyxNHV-s_8Q

 13. Na poziomie materii pis niszczy małorolne rolnictwo.
  Ale materia nie istnieje (Umysł ponad materią)
  Łyżeczka nie istnieje (Matrix)
  Tego świata nie ma (Kurs Cudów)
  To co jest? Świadomość
  Jaką tym razem wybiorę świadomość?
  Nie narzekającą, nie osadzającą, nie taką która z poziomu kwantowego tworzy czas i przestrzeń na fali narzekania.
  Wdzięczność dziś też miała być. Jak to leciało?
  Dziękuję za to, że mogę stwarzać światy.
  Dziękuję za to, że mogłem stworzyć pis jako ten zawadzający kamyk na drodze o który się potykam, który zwraca mą uwagę na myśli które miałem, na te myśli twórcze, ktych już nie chcę mieć.
  Dziękuję za to że mogę wybrać inaczej.
  Dziękuję za wdzięczność.
  Dziękuję za to, że mogę wybrać wdzięczność.
  Dziękuję za to, że nie muszę zmieniać świata.
  Dziękuję za to, że ludzie się budzą i zaczynają doceniać wkład małych gospodarstw w produkcję zdrowej żywności.
  Dziękuję za miłość ludzi do ziemii.
  Dziękuję za Żywą Planetę.
  Dziękuję za to Że Ziemia wybrała Pokój.
  Dziękuję za wczorajszy deszcz.
  Dziękuję za dzisiejsze słońce.
  Dziękuję za poranny śpiew ptaków.
  Dziękuję za TAWa i Tawernę.
  Dziękuję za Rodzinę.
  Dziękuję za Przyrodę, Zwierzęta, Ptaki, Lasy, Łąki i Pola.
  Dziękuję za młotek i kij.
  Dziękuję za łóżko i dach nad głową.
  Dziękuję za ciszę.
  Dziękuję za to że Jest-To-Co-Jest
  Dziękuję za odkrycia kwantowe.
  Dziękuję za to że umysł jest ponad materiał.
  Dziękuję za sny.
  Dziękuję za to że jestem.

 14. Ten komentarz chm, jest w nim nieświadoma próba wyłudzenia energii. Wampiry energetyczne maskują się i działają 😁
  Ale i to ma dobre strony. Moż gdybym go nie napisał i tak dalej.
  Dziękuję za lustra które pomogły mi się w tym ogarnąć i tak dalej.
  To już nie ważne

  Inna myśl mnie nurtuje
  Czy możliwa jest szczera wdzięczność bez wybaczenia? Czy oszukujemy wtedy samych siebie i nieświadomie praktykujemy wampiryzm grając duszę towarzystwa, kochającego świat albo coś podobnego.
  Przeszłość 🙂

  Piękny dzień zapowiada się ☀️🌞☀️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s