Abp Wojciech Polak, prymas Polski, podczas programowania niewolników – piramida jest głównym kodem programującym populację ludzką w aktualnym obiegu ewolucyjnym (fot. Marek Lapis/Forum)
W wywiadzie dla najnowszego numeru „Tygodnika Powszechnego” prymas Polski, abp. Wojciech Polak, stwierdził, że „Kościół nie miesza się do polityki”. Czy prymas Polski ma rację? Czy to rzeczywiście prawda, że Kościół nie miesza się do polityki? Po głębszej analizie okazuje się bowiem, że „polscy” biskupi to bardzo wyrafinowani politycy, gdyż uprawiają politykę, milcząc. Milcząc o sprawie najważniejszej z ważnych…

Czy to rzeczywiście prawda, że Kościół nie miesza się do polityki? Fakt, że kapłani Kościoła katolickiego nie mogą w czasie liturgii wskazywać wiernym konkretnych politycznych opcji wyborczych, nie oznacza, że Kościół nie bierze udziału w życiu politycznym. Już chociażby przez sam fakt, że Kościół o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia i życia ludzkiego milczy, świadomie staje po jednej ze stron sporu o człowieka – staje po stronie antyludzkiej.

Poprzez samo swoje milczenie o dokonującym się na naszych oczach ludobójstwie rasy Słowian, Kościół staje po stronie antyludzkiej i antysłowiańskiej.

Kościół katolicki doskonale bowiem wie o depopulacyjnych mechanizmach zarządu naszą przepiękną planetą. Watykan wie o ludobójczym planie globalnych „elit” realizowanym poprzez wielopoziomową depopulacyjną agendę obejmującą m.in.:

 • szczepionkowy holokaust;
 • systematyczne samolotowe opryski (chemtrails) w formie neurotoksycznych aerozoli rozpylanych codziennie od lat, bez naszej zgody i wiedzy, nad naszymi głowami;
 • ludobójczą farmakoterapię;
 • wprowadzanie na rynek żywności transgenicznej (GMO);
 • negatywne programowanie (wykorzystanie zjawiska pamięci wody) oraz zatruwanie żywności (neurotoksyczne i rakotwórcze dodatki, nielegalne wpuszczanie na rynek mięsa z klonowanych zwierząt);
 • nielegalne, tajne, drastyczne eksperymenty pseudomedyczno-wojskowe związane z elektronicznym skrytym nękaniem polskiej słowiańskiej ludności cywilnej poprzez zdalne wpływanie na umysł starannie wyselekcjonowanych ofiar w celu przejęcia nad nimi całkowitej kontroli (mind control), co u ofiar może objawiać się m.in. słyszeniem głosów w głowie, szumami w uszach; jedną z wielu form nękania wybranej ofiary jest np. gang stalking, a więc eksperymenty z grupowym zastraszaniem jednostki.

Watykan, posiadając jeden z najnowocześniejszych na świecie teleskopów – w miejscu nieprzypadkowym: na Mount Graham (Dzil Nchaa Si An) w Arizonie (święta góra Indian Ameryki Północnej; korytarz powietrzny i miejsce częstych manifestacji UFO) – i prowadząc (jezuici) od lat wnikliwe badania na ten temat, bardzo dobrze wie również o istnieniu… pozaziemskich cywilizacji.

Biskupi Kościoła katolickiego, w tym „polscy” biskupi, doskonale wiedzą o wymierzonym przeciwko człowiekowi na tej przepięknej planecie i od lat bezwzględnie realizowanym projekcie Nowego Porządku Świata.

Strojny w masońskie insygnia prymas Polski, abp Wojciech Polak, podczas rytuału ściągania energii z Polaków RODaków Słowian i przekazywania jej obcym bogom. Inauguracja masońskiej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie 11 listopada 2016 r.

A jeżeli Watykan z Nowym Porządkiem Świata nic wspólnego nie ma – a aż tak dużo o nim wie – dlaczegóż milczy? Dlaczegóż swej pasterskiej roli nie wypełnia i zagubionych owieczek przed wygłodniałym wilkiem nie ostrzega?

Watykan więc o tym wszystkim wie.

Wie — i milczy.

Kościół katolicki poprzez woje milczenie bierze jak najbardziej czynny udział w polityce! 

W antyludzkiej polityce.

Mówiąc „Watykan”, mam oczywiście na myśli tych, którzy tam naprawdę rozdają karty i pociągają za sznurki, a więc przede wszystkim watykańską lożę masońską P2 (Propaganda Due) oraz inne tajne (mniej lub bardziej satanistyczne) działające tam stowarzyszenia.

Międzynarodowe imperium watykańskie jest prostą kontynuacją Imperium Rzymskiego – w nieco zmienionej formie, ale nadal z identyczną hierarchiczną strukturą administracyjno-prawną:

 • cesarz/papież;
 • senat rzymski/kolegium kardynalskie;
 • wspólny dla całego imperium kodeks karny;
 • bezpośrednio podporządkowani głowie imperium namiestnicy w prowincjach, z uprawnieniami sądowniczymi (w tym samym wywiadzie abp Polak grozi kapłanom swojej prowincji najsurowszą z możliwych, bezwzględną karą suspensy).

Watykan jest prostą kontynuacją Imperium Rzymskiego, a Imperium Rzymskie jest prostą kontynuacją starożytnego Imperium Egipskiego.

Izyda karmiąca Horusa

Starożytne Imperium Egipskie jest zaś prostą kontynuacją, założonego przez nieprzyjazną Słowianom pozaziemską rasę gadzią, Imperium Babilońskiego.

Te imperia przez tysiąclecia nami zarządzają, programując nas na niewolników za pomocą religii. I to jest ta sama, osnuta na tej samej programującej matrycy religia, dostosowana jedynie do kolorytu danej epoki. Podręcznikami do mind control populacji ludzkiej na tej przepięknej planecie są w każdej epoce tak zwane święte księgi oraz konkretne symbole. Głównym kodem programującym gatunek ludzki w aktualnym obiegu ewolucyjnym jest symbol piramidy.

Prymas Polski abp. Wojciech Polak świadomie programuje swoich wiernych na niewolników, co udowadnia – udokumentowany na fotografii – jego starannie, metodycznie wykonany gest wobec zgromadzonego tłumu wiernych. Politycy-masoni oraz biskupi-masoni (którzy, jak tu dowiedziono, również są politykami) bardzo często igrają ze swoimi niewolnikami, prezentując im przeróżne „zabawne” gesty o wiadomej proweniencji i wiadomej funkcji.

Rok 2017 jest początkiem ewolucyjnego procesu rozpadu wszystkich religii na naszej przepięknej planecie.

Polacy RODacy Słowianie budzą się.

Słowianom SŁAWA!

TAW

Czytaj również:

Reklama

111 myśli w temacie “Polscy biskupi to wyrafinowani politycy, gdyż uprawiają politykę, milcząc. Milcząc o sprawie najważniejszej z ważnych: o systemowym ludobójstwie Słowian

 1. Nie ma ani rasy słowian ani nacji słowian. Słowo „słowianie” to zmyślony trik dla miedzynarodowej manipulacji Ariów celem doprowadzenia ich do mentalnej bezbronności gdyż są to ludzie przewyższające pozostałe rasy pracowitością i inteligencją.
  Tzw. „Słowianie” to faktycznie część plemion polechickich. Imperium Lechickie zajmowało tereny od Renu po Mandżurię na zasadzie unii personalnych i małżeńskich co jest naturalne.
  To rodzaj dobrowolnych ale odpowiedzialnych umów na zasadzie „więzów krwi”. Trudne warunki życia na terenach zajmowanych przez Arya wygenerowały (wyselkcjonowały) ludzi niezwykłych: lepszych od ich wielu sąsiadów, którzy egzystują na terenach przyjaźniejszych dla życia. Te warunki zycia Arya okazały się optymalne dla rozwoju człowieka. Generują one optymalne dla rozwoju potrzeby a tereny na których Arya żyją posiadają optymalne dla ich rozwoju bogactwa.
  „Słowianie” znaczy na świecie NIEWOLNICY.
  NIEWOLNIK SŁOWIAŃSKI czy Niewolnik słowianina w świecie tłumaczy sie jako NIEWOLNIK NIEWOLNIKA:
  Lechici:
  Japonski: Lekhs
  Amharski: Lekhs
  Arabski: Lekhs
  Angielski: Lekhs
  Azerski: Lekhs
  Birmański: Lekhs
  Chiński: Lekhs
  Turecki: Lekhs
  Mongolski: Lekhs
  Angieldki: Lekhs
  Niemiecki: Lekhs

  POLACY:
  Japoński: ポーランド:Põrando
  Arabski: قطبي: qatabi
  Angielski: Polish people:
  Niemiecki: Polen:
  Hiszpanski: polos:
  Francuski: Polonais:
  Chiński: 波蘭人:Bõlàn rēn
  Tajski: โปแลนด์: Polænđ

  Słowiański niewolnik:
  Ang.: slave slave,
  Niem.: Sklaven Sklave
  Włoski: slave slave
  Łac.: Slavicae slavic
  Fran.: Esclave esclave
  Hiszp.: Esclavo esclavo
  Grecki: Sclávos sclávon!
  Po filipińsku:  Alipin alipin.
  Po hawajsku:  Kauā kauā.
  Po indonezyjku:  Budak budak
  Po japońsku:  スレーブスレーブ = surēbusurēbu.
  Po mongolsku:  Боолын боол = boolyn bool.
  Po ormiańsku:  Ստրուկ ստրուկ = Struk struk.
  W języku Suahili:  Mtumwa mtumwa.
  W języku Cziczewa:  Kapolo akapolo.
  Po wietnamsku:  Nô lệ nô lệ
  Niewolnik niewolnika…

  1. „Słowianie” pochodzi od „Słowo”.

   A czym było Słowo dla Słowian to temat rzeka, nie na ten wpis.

   „Słowianie” etymologicznie nie ma nic wspólnego z niewolnictwem. Gady celowo wymyśliły słowo „slave”, by nas programować.

   Owszem, w toku ewolucji, by doświadczyć wszystkich stanów świadomości, mamy również tysiącletni epizod babilońskiej niewoli, ale ten epizod się właśnie kończy.
   A cóż dla ewolucji znaczy jakieś tam marne tysiąc lat!…

   1. Chryste Panie co za brednie samoonanisty!
    Gdyby „słowianie” pochodziło od „słowo” to świat nie mowił by na „słowian” slave tylko wordman albo wortman albo w tym klimacie prekersie.
    Właśnie ktoś mi napisał jak wyglądają „slowianie”: otóż tak:

    .https://youtu.be/3W_A_HXFj_c

   2. A czy dociera do Ciebie, że język angielski to gadzi język, służący do manipulacji, bo okastrowany (skoro lubisz takie genitalne metafory) z każdej strony ze stwórczych algorytmów?

    Gady celowo na określenie niewolnika wymyśliły słowo kojarzące się ze Słowianami. To był świadomy manipulatorski zabieg. A językiem – jak się umie – bardzo łatwo manipulować.

    Język jest podstawowym narzędziem manipulacji.

    Dlatego teraz wszędzie takie parcie na nauczanie angielskiego.

    41. minuta filmu:

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/02/chrystianizacja-polski-to-okupacja-slowian-przez-watykan-ktory-zniszczyl-artefakty-slowianskiej-kultury-a-slowian-nazwal-niewolnikami/

   3. Jaki wordman przyjacielu. Racz spojrzeć na genezy języka, etymologie a zwłaszcza ich kolejność. W czasach gdy już istniały Slowo, Slawa nie było jeszcze angielskiego. Więc ząciągneli z rdzenia, tyle, że dorobili odpowiednią „mordę”. Fonetyka Fenicka znad morza czarnego.

   4. Humanidaes , szczerze uśmiałam się nad Twoją tezą. Jakim ignorantem trzeba być, żeby sugerować innym, że język angielski to jakaś wyrocznia, która powinna być brana pod uwagę.

    TAW a Ciebie podziwiam za stalowe nerwy. Ktoś wpada tu i zamiast sprawdzić gdzie indziej tezy tu podane, obraża autora, a Ty mu cierpliwie tłumaczysz, muszę przyznać- mistrzostwo świata.

    Ale moim skromnym zdaniem, ten człowiek, nie zasłużył na tłumaczenie. Ktoś kto sie nie zgadza z czymś, nie rozumie czegoś stara się prowadzić do rozmowy, do przedstawienia argumentów każdej ze stron. A ten osobnik rozpoczął od ataku, on nie potrzebuje tłumaczenia, wyjaśnienia, on chce narzucić to co on myśli.

   5. Musimy być bardzo cierpliwi do naszych nowo budzących się Braci – tak jak my przecież Polaków RODaków Słowian 🙂

    Cierpliwość, wyrozumiałość i wielkoduszność to święte lechickie cnoty, które powinniśmy codziennie świadomie ćwiczyć 🙂

   6. Słowiański niewolnik – niewolnik słowianina:
    Słowiański niewolnik:
    Po arabsku: الرقيق الرقيق = alraqiq alraqiq
    Po bengalsku: ক্রীতদাস ক্রীতদাস = krītādāsa krītādāsa.
    Po gruzińsku: მონა მონა = mona mona.
    Po filipińsku: Alipin alipin.
    Po hawajsku: Kauā kauā.
    Po indonezyjku: Budak budak
    Po japońsku: スレーブスレーブ = surēbusurēbu.
    Po mongolsku: Боолын боол = boolyn bool.
    Po ormiańsku: Ստրուկ ստրուկ = Struk struk.
    W j. Suahili: Mtumwa mtumwa.
    W j. Cziczewa: Kapolo akapolo.
    Po wietnamsku: Nô lệ nô lệ
    Czyli niewolnik niewolnika.
    Gdzie tu masz angielski?
    Jestes niechlujna ignorantka i nawet ni rozumiesz co czytasz (jeśli czytasz).
    Sprawa została zbadana i niestety to JA PISZĘ PRAWDĘ.
    A wy niewolniki/slaves/słowianie właśnie tak wyglądacie:

   7. No tjaaaa a w tej bajcie byli śmooookiiiiiii????? Ci tylko gadiiiii?
    Może zorganizuj konferencję nt. GADÓW?!
    ANGLICY to przecwelowani Sasi. Zdegenerowani genetycznie Arya, którzy mając zbyt dużo domieszki krwi neandertalskich kanibali są z urodzenia proniewolniczy i prokanibalistyczni.
    W Anglii do dzisiaj jrst zwyczaj zjadania lozyska matki na przyjeciu pępkowym. Tłumaczą to wzgledami zdrowotnymi i społecznymi „w celu zacieśniania więzi rodzinnych”. Mowią, że po ewentualnej śmierci matki dziecko ma w ten sposób większe szanse przeżycia z uwagi na konieczność zaopiekowania się nim kazdego, kto spozywał łożysko po tym dziecku: matka smaży to łożysko jk skwerki z jelenia. Nie mniej to jest rodzaj kanibalizmu jednak.
    W „niemczech” rownież kanibalim nie jest karalny i „są kluby wyzszych sfer” gdzi inicjacyjnie spożywają martwego noworodka lub dziecko tragicznie zmarłe (pewnie aby się nie zainfekowali)!!!
    W Chinach jedzą ludzinę ze szpitalnych poskrobabek. A w Japonii mozgi zywych małpek! Aria zas nie jada ani psa ani konia ani gołębia ani bociana ani ludziny ani małpiny!
    Arya to Wilki. Nie istnieją w niewoli. W niewoli są tylko psy.
    Tacy są Arya:

    .https://youtu.be/j_2FmWfb43I

    W Polsce żyją tacy Arya i jest ich b.dużo, ale nie ma zgody na pokazywanie.
    Słowianie zas to psy łańcuchowe jak wy. Szczekacie i cwelujecie Arya na slave: na niewolników! A nawet na slave slave jak mówią Włosi: na słowiańskich niewolników! Bo „polski reżim” jest w niewoli wielu „panów” bo i u żyda zwanego USArelem i w City of London corporation i u żabon jebon z pa Ryże za kompradorską opieką marcowych kkkkkkkommmmmmmanddddoooooosów ooooooooo mmmmmmichnikoskich iiiii tt – aaaaaak dddddalej, no i są te kompradorskie ryże świni w niewol u Makreli i robią za jej zuzyt pampersy!
    Arya i tak wygrają! Bo tkie są prawa cybernetyki. 😃😃😃😃😃😃😃

   8. Dziękuję, Humanidaes, za ten cudny film. Bohater to geniusz. Tylko jeszcze musi trochę popracować nad cieplejszymi relacjami z dziećmi, no, ale nie ma ludzi idealnych 🙂

    W każdym razie bohater robi Wielką Zmianę na wielu polach.

    Z Rosji idzie wielka odnowa świata. Żyje tam wiele istot świadomych obłędu matrixa.

   9. Och Poże…. NAPRAWDĘ????
    CZYYYYYTAĆ NIE UMIESZ…😕
    Slowianie to zmyslona, poniżająca nazwa oznaczajaca tyle co NIEWOLNICY/RABY/PSY – nazwa zmyślona – trik – aby na skalę miedzynarodową zblatować i poniżyć dumnych Lechitów i / lub Polachów.
    Po rozpadzie Imperium Lechckiego powstałe państwa nazywali Po Lachami. Ponieważ Aria to matecznik obecnej centralnej Polski to Polechię przeflancowali na Polskę niby to od aryjskiego plemienia rolniczego „Polanie”.
    To naciagana żałośnie, rozpaczliwie i kłamliwie šmierdząca teoria; przyłapanego na kłamstwie, sterujacego się vitalnie autoryteta… demaskuje ohydne łgarstwo i światowy spisek rzymsko-niemiecko-żydowski…
    Gdyby określenie Sławianie pochodziło od sławy to musisz wiedzieć, że:
    Anglicy mówili by: Fame-man,
    Niemcy: Ruf-man/Ruhm-man,
    Rzymianie: celebre/celebritas,
    Hiszpanie: fama/famosa-gente,
    Francuzi: célébrité,
    Włosi: fama/celebritè.
    Niezrozumiały jest twój upór w tym parszywym kłamstwie.
    Dlaczego?
    Przetłumacz sobie znaczenie:
    „Słowiański niewolnik”:
    Ang.: slave slave,
    Niem.: Sklaven Sklave
    Włoski: slave slave
    Łac.: Slavicae slavic
    Fran.: Esclave esclave
    Hiszp.: Esclavo esclavo
    Grecki: Sclávos sclávon!
    Czego wam qrwa mać jeszcze trzeba?
    Dlaczego wy turbosłowiany jesteście takie głupie cwele? W ryje wam plują kozojeby a wy im za to dziękujecie? Za deszcz?…
    Żenada. Czy nie trzeba was powybijać?
    – czy takie dno jak wy ma prawo żyć?
    – pomyśl jakie to zniesmaczające, żenujące i poniżające mówić poważnie, że Słowianie to „faktycznie <> od sławy…”
    Zostaliście wycwelowani z waszej winy i przez debilizm wasz i arcygłupotę PRZYSŁOWIOWĄ!!! Slowianie to zmyślona nazwa/przezwisko poniżające wymyślone przez Carycę Katarzynę aby wyplenić z Lachów aryjską dumę i zaniechane w używaniu do czasów Stalina z uwagi na zbyt liczne pojedynki w obronie honoru bo slave znaczy niewolnik. A „burżua” rozmawiała po francusku. Więc nazwanie kogoś Słowianinem było obraźliwe śmiertelnie: ty słowianinie to znaczyło ty niewolniku.
    Co tu nie jest jasne dla was turbosłowiany?
    Jakos nawet w runach ani w vewach ni ma wzmianki ani w nazwach wrogich PraPolakom ludów o tym, że to Słowianie. Za to są teksty o Wendach, Lechitach, Przekach, Siekach, Scytach no i o Arya. Arya to też okrzyk wojenny Lechitów. Przerobiony na „URRRAAAAA!” Gdy siedemstet zaledwie lat temu mongoly i tatary małpując Lechitow darli pyski „Ałłaaaaaa!”. ROZUMIESZ?
    Zasięgnąłem opinii o tobie i podobno to twoj portret:

    https://youtu.be/3W_A_HXFj_c

   10. Humanidaes, nie wiem czy poczytałeś trochę wpisów na blogu. Na prawdę nic odkrywczego nam nie serwujesz, mamy już większość tych tematów za sobą. Jeśli pisząc o anglikach „przecweleni Sasi” a jednocześnie nie dostrzegasz zestawienia Słowianie-Słowa, Niemcy-Niemi, jako nazewniczo nakreśloną linię podziału to trochę brak logiki. A tu na forum to w zasadzie same Wilki, czy to ma znaczenie czy się określają Arya, Aria, Słowianie, czy Pra-Indo-Europejczycy?

   11. Humanidaes, SŁOWA pisanego nie rozumiesz to w obrazkowym przedstawię moją reakcję:

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    weź sobie coś na uspokojenie.

   12. „Ów proces „wymazywania” naszej zbiorowej świadomości, o którym pisał tak dramatycznie i w sposób chwytający za serce, wybitny dziewiętnastowieczny historyk, etnograf i archeolog, prekursor badań nad Słowiańszczyzną, rozpoczął się praktycznie tragicznej jesieni 1047 r., kiedy to książę Kazimierz Karol pokonał w bitwie pod Płockiem plemiennego księcia Mazowszan, Miecława, ostatniego obrońcy naszej kulturowej i politycznej niezawisłości oraz rodzimej wiary. Archeolodzy wprawdzie do dzisiaj spierają się, czy odkopane z ruin szczepowego gniazda niepokornego płockiego wojewody ślady świątyni, mającej formę kuźni (zapewne związanej z kultem Peruna i Swaroga lub Swarożyca) pochodzą istotnie z czasów tzw. reakcji pogańskiej, czy też z czasów przedchrześcijańskich, jednakże owe szczątki przeszłości mogą stanowić wymowny symbol słowiańskiego „świata zaginionego”, skutecznie zatartego w ludzkich umysłach przez całe wieki wynaradawiania Polan, Wiślan, Ślężan i Mazowszan. Chrześcijaństwo wprowadzane ponownie przez tzw. Odnowiciela metodami terroru (dość przypomnieć lakoniczne zdanie Galla Anonima: „Miała tam być wielka rzeź Mazowszan…”), bezwzględne niszczenie pamiątek „pogańskiej” przeszłości (wycinanie świętych gajów, palenie świątyń, usuwanie posągów, mordowanie kapłanów i wyznawców uparcie trwających przy „bałwochwalstwie”) i wielopokoleniowa praca kleru katolickiego, sterującego niemal niepodzielnie oświatą aż po wiek XVIII, odcięły nas od własnych korzeni, sprawiły, że bezkrytycznie zaczęliśmy przyjmować zachodnie wzorce kulturowe, wstydząc się tego, kim byliśmy i jesteśmy. W pewnym stopniu bowiem proces ten trwa do dziś.

    W szkołach młodzież uczy się głównie o mitologii grecko-rzymskiej, dzięki powieściom, filmom i grom fantasy poznaje jako tako mity celtyckie, skandynawskie, germańskie, lecz w ogromnej większości nie ma pojęcia o własnym kulturowym dziedzictwie. Nic dziwnego, skoro utrwalono w zbiorowej umysłowości przekonanie, iż historia naszego kraju zaczęła się wraz z tzw. „chrztem Polski” w 966 r. (ani nie ochrzczono wtedy wszystkich poddanych Mieszka, ani taki twór jak „Polska” jeszcze nie zaistniał), zbywając dorobek wcześniejszych pokoleń paroma ogólnikowymi zdaniami o „tworzeniu zrębów państwowości” przez Piastów. Niewiele dowiadujemy się o naszej przedchrześcijańskiej przeszłości nie tylko dlatego, że wobec ogromu niszczycielskiej pracy, jaka się dokonała na tych ziemiach, siłą rzeczy rezultaty badań archeologicznych musiały być dosyć nikłe – przyczyną był także fakt, iż wyniki owych odkryć nie były szczególnie eksponowane ani popularyzowane i pozostawały znane wąskim kręgom akademickim lub stawały się domeną niewielkich stosunkowo grup słowianofilskich. W świadomości przeciętnego Polaka takie zwyczaje, jak śmigus-dyngus, wiosenne malowanie kraszanek, Noc Świętojańska (Kupała), choinka itp., to takie same chrześcijańskie zwyczaje, jak post, czy Popielec. Większość ludzi nie uświadamia sobie ich pradawnego, rytualnego charakteru, uważając je, co najwyżej, za ludowe „zabobony”. Czego bowiem Kościół Katolicki nie zdołał całkiem wyrugować, po prostu wchłonął, skutecznie wypierając z ludzkiej świadomości ich pierwotne religijne znaczenie.

    Profesor Maria Janion w znakomitej pracy „Niesamowita Słowiańszczyzna” (Kraków 2006) niezwykle przekonująco ukazała, jak przez całe wieki rozwoju polskiego piśmiennictwa nasza rodzima kultura była lekceważona, infantylizowana, sprowadzana do zbiorku „ludowych przesądów”, jednym słowem: tworzono wizję Słowiańszczyzny „upupionej”, by posłużyć się gombrowiczowskim określeniem – przaśnej, głupawej i prymitywnej. Stopniowo rodził się koszmarny stereotyp wąsatych i płowowłosych matołków, beztrosko pląsających w wianuszkach po łąkach, którzy radośnie i rzekomo „bezkolizyjnie” (jak twierdził np. Z. Pietras w książce o Odnowicielu, Kraków 1999) przyjęli nową wiarę, równie łagodną i „litościwą” jak oni sami. Fakt, że bez mała siedemdziesiąt lat po przymusowym ochrzczeniu „narodu” nastąpiły kolejno: wygnanie dynastii panującej, bunt możnowładców i wreszcie antychrześcijańskie powstanie ludowe, a także secesja Mazowsza, jakoś umykał naukowcom, był bagatelizowany i spychany na margines zbiorowej wiedzy. Znaleźli się nawet „uczeni” twierdzący, że nie było żadnego religijnego buntu. Rzecz ciekawa, twierdzili tak nie tylko historycy katoliccy, ale także komunistyczni – ci ostatni przede wszystkim dlatego, iż podążali za doktryną Karola Marksa, ujmującą proces przechodzenia od politeizmu do monoteizmu jako dziejową konieczność, cenę nieuchronnego postępu. I chociaż wystarczyło spojrzeć szerzej na świat, by przekonać się, że przygoda z monoteizmem zdarzyła się w przeciągu dziejów tylko Europie Zachodniej (kiedy Żydzi przemycili ideę jedynego boga z Azji Mniejszej do Rzymu), gdy np. współczesne Indie, czy też Japonia kompletnie owej teorii nie potwierdzają, utrwalało się jednak w świadomości dwudziestowiecznych naukowców przekonanie, że każda próba utrzymania, a tym bardziej wskrzeszenia tradycji przedchrześcijańskich była z góry skazana na niepowodzenie i niewarta jakiejkolwiek ideowej, czy intelektualnej obrony.”

    http://www.smakizpolski.com.pl/slowianski-swiat/

   13. Zeby wyjasnic ten spór, trzeba dokopac sie do czasu wprowadzania do jezyka potocznego okreslenia słowianie. Kiedy sie ono pojawiło i w jakich ksiegach – oczywiscie jesli jest to mozliwe.
    Wcale bym sie nie zdziwił , jakby to była kolejna mentalna, niewolnicza nakładka zafundowana nam przez plemie zmijowe.

   14. Osobo humanidaes piszesz :
    „Żenada. Czy nie trzeba was powybijać?
    – czy takie dno jak wy ma prawo żyć?”
    Dla kogo …to piszesz…wiecej nie napisze, ale Ty wiesz, ze sluzysz… 😉

   15. Taki gest piramidy wykonują księża nad kielichem na ołtarzu. Zauważyłam już jako dziecko lata temu bo patrzyłam od spodu z pozycji małego dziecka. Czułam się żle – czułam coś w powietrzu aż do wieku po czterdziestce kiedy odeszłam z tego przymusu…

   16. ✪♽✪ Tylko katolicyzm [sekta], która powstała po Judaizmie i Chrześcijaństwie ochrania gejów i gwałcicieli dzieci. Ci u władzy w kościele katolickim szerzą herezję, świętokradztwo i bluźnierstwo – twierdzą, że wiedzą lepiej niż Bóg – a tak naprawdę szukają ludzi głupich od których mogą wycyckać pieniądze [sam też przez wiele lat byłem katolikiem, ale ślepota minęła – przejrzałem na oczy].
    📓 Chcesz za darmo książkę 📓📖 na ten temat pisaną przez 15 lat to zapraszam na tą stronę internetową 11 Przykazanie. Książka pod tytułem: „3 Dni” Śpiesz się zanim znowu usuną linki 👣👀

    https://sites.google.com/view/11-przykazanie/strona-g%C5%82%C3%B3wna

   17. Słowianie – nazwa pochodzi od słowa. Byli to ludzie słowa, ich słowo znaczyło więcej niż pieniądze. Ludzie honorowi, godni szacunku, wiarygodni.

  2. –> Humanidaes i TAW
   W tej polemice oboje macie racje gdyż:
   Lehickie ludy pozostałość po boskich Pol-Leji, którzy pozostawili na Ziemii swoją progeniturę nazywali sami siebie Palijakami, a od używanego przez siebie języka swych przodków Słowianami od słowa, gdyż staropolski jest bliski fonetycznie językowi starożytnych Ariów oraz językowi tzw Jazycznikow i jest faktycznie językiem Pol-Lejich ( co oznacza boska, prominentna młodzież ). Czyli chodziło o człon SŁOWO. Natomiast boski lud został uznany za SLEAVE przez kosmiczną rasę tzw. upadłych bogów Elohim, którzy razem z Lucyferem ( co jasno opisuje Biblia ) synem Jutrzenki ( czyli z Wenus lub z gwiazdozbioru Syriusza ) później skolonizowali Ziemię, utworzyli na niej swoją, humanoidalną, hybrydową rasę ( o rzadkiej obcej krwi RH minus ) i władają nią dyskretnie za pomocą stworzonych religii, piramidalnych systemów, rządów, organizacji, kartelów, korporacji, służb, masoństwa, mediów stale przy tym depopulując wcześniejszych jej prawowitych mieszkańców. Dlatego Ci dobrze poinformowani to wiedzą, a biskupi w Watykanie, to formalnie już ogłaszają wszystkim, którzy jeszcze tego nie wiedzą że KK czci Lucyfera i jego syna z Lilith Horusa. Natomiast wszyscy z lucyferiańskiej linii krwi tzw. światła, gdzie Chryst po aramejsku znaczy właśnie światło, a w innych językach oznacza także mesjasza, namaszczonego, istotę o mesjanistycznej krwi z rodu światła są faktycznie dalekimi potomkami Elohim lub samego Lucyfera.

   1. No to pie.dolnięcie przewyższa klaśnięcie jaki uczynił ferdek kipski świńską pi.dą o stół. Czemu wy jesti taki polskie, slowiańskie prekersy?
    Żenada

   2. Humanidaesie, skąd się tutaj wziąłeś? Masz w podpisie – prawie- człowieczeństwo, a jesteś przesiąknięty złością i emocjami.
    Kiedy uśmiechnąłeś się do drugiego człowieka?
    Kiedy zniżyłeś się do poziomu wzroku małego dziecka, żeby z nim cieszyć się z czegoś lub coś ważnego mu wyjaśnić?
    Kiedy pogłaskałeś psa?
    Kiedy…..
    Kiedy…..
    Kiedy…..
    Zacznij być dobry dla siebie i zrób 2 rzeczy:
    popatrz krytycznie na siebie „z boku” -to jest dość trudne, ale wykonalne,
    spróbuj dojrzeć dobroć w drugim człowieku – to jeszcze trudniejsze, ale skoro uda Ci się właściwie ocenić SIEBIE – dasz radę.
    TAWie, Twoja cierpliwość świadczy o tym, że znalazłeś się we właściwym czasie i we właściwym miejscu.
    A qrde blade jest tutaj wręcz niezbędny, kurcze.
    SŁAWA

   3. Jeśli chodzi o pracę nad sobą, to od lat tu ostrzegałem, by brać się za siebie, póki było łagodnie 😉

    Obecnie weszliśmy już w taki moment pędu,

    że nieprzepracowane wcześniej struktury energetyczne istoty ludzkiej

    teraz po prostu eksplodują.

    *

    Nieprzepracowane, nieogarnięte energetycznie istoty będą już albo zombieć,

    albo… (vide: wczorajszy incydent pod PKiN).

   4. TAW wiesz jak mnie czasami wkurza, że czasem masz racje? Ale spokojnie… przecież wkurzanie się nie ma sensu… to trwa tylko chwilkę…

   5. Hah, prawda, jeszcze nie udało mi się znaleźć niczego, co mógłbym ci wypomnieć i mieć racje. Póki co pozostają jedynie teorie.

   6. No właśnie, ten portal nie ma wpadek, a na innych alternatywnych – ileż to już nieszczęść zapowiadano, które się nie wydarzyły! Mógłbym sypać przykładami.

    A co do „teorii”. Są pewne informacje podawane przeze mnie z wyprzedzeniem kilku-kilkunastu lat. Na przykład info o tym, że nie było żadnego ukrzyżowania Jezusa. Tak więc rzeczywiście, do czasu udowodnienia informacja ta dla jej odbiorców pozostaje jedynie teorią. Dla mnie zaś nie jest to żadna teoria, lecz jak najbardziej TWARDY FAKT HISTORYCZNY, o którym ja po prostu wiem, a inni jeszcze nie.

    Sposób opisu tej samej rzeczywistości zależy od punktu siedzenia opisującego.

    A tak naprawdę chodzi o to, że jedni mają dostęp do informacji tajnych, a inni jeszcze nie. Ale kto naprawdę chce, ten ma.

   7. Hmm to jeszcze tak swoją drogą, bo zastanawiało mnie to od pewnego czasu. Czy we fraktalach są odcinki, które się powtarzają? Chodzi o to, że w niektórych teoriach wykorzystywane są te same dane, ale do różnych rzeczy, nieraz niezwiązanych ze sobą na pierwszy rzut oka i wszystko nadal logicznie pasuje do kupy. Powtarzająca się historia może być też niejako przykładem. Tak jakby obie rzeczy powstały na tym samym schemacie. Ludzie zauważając te podobieństwa tworzyliby wtedy teorie, snując wnioski, że ten czy tamten mit, albo rysunek, powstały jako opis danego zjawiska, bądź wydarzeń. Trudno wtedy mówić o tym, że ktoś się pomylił, nie ma racji, ponieważ nadal mówi o rzeczywistych rzeczach, wydarzeniach, a po prostu źle zinterpretował to co widzi.

   8. Na zmanipulowanej syntetycznej, niewzorcowej matrycy były stosowane przeróżne manipulacje (np. kodowanie wydarzeń i zapętleń) na liniach czasowych.

    Na dostępnej już (wszystkim oczyszczonym istotom) wzorcowej matrycy pierwotnego stwórczego potencjału Życia takie manipulacje (łącznie z powieleniami) nie są już możliwe – w nowej przestrzeni obowiązuje zupełnie nowa mechanika.
    Dostępne będą zupełnie już nowe, nieznane nam dotąd, możliwości przejawu i kreacji, których wszyscy dopiero będziemy musieli się uczyć.

   9. SŁAWA-SŁAWIANIE-od SŁAWY . Mężny lud -SŁAWNY był po krańce świata. Pozamieniali Wam pojęcia na podobnie brzmiące a Wy się tu żrecie. Bądżcie MĘŻNI mężczyzni ze SŁAWII – SLAWII mówię to WAM ja Babcia …

  3. Jesteś beznadziejnym przypadkiem czy nie rozumiesz co piszę? Te wszystkie nacje nie nazywalyby nas tak, gdyż ich języki są znacznie późniejsze od naszego. W związku z czym ich słowa i określenia są pochodną naszych rdzeniowych określeń. Jaki fame man? Oni nie znali wtedy nawet słowa fame. Za to wpadając z wizyta do cywilizowanej federacji Lechickiej, podłapali co nie co i z naszych słów tworzyli swoje określenia. Poniemajesz czy ni szto?

   1. –> Humanidaes
    Bardzo się ciesze, że cię na tyle zamurowało, że jak cham i kanalia Paździoch, a piać wróciłeś do kiepskiej retoryki. Dotarcie do PRAWDY, będącej ukrytą lub lub celowo przemilczaną, porozrzucaną po świecie, zamkniętą w watykańskiej króliczej norze jest absolutnie trudne, ale to przysłowiowa kropla drąży skałę, więc zapraszamy do kulturalnej dyskusji i wymiany poglądów jeśli ci naturalnie w tym temacie wiedzy stanie…

   2. Humanidaes, puszczę Twój komentarz, jeśli usuniesz z niego klątwy wobec Słowian. Ten portal nie jest bowiem ołtarzem do ich miotania.

    Pod warstwą pyłu bitewnego wyczuwam w Tobie dobrą duszę, więc popracuj tylko trochę nad językiem, bo – sam rozumiesz – treści niesłużących Życiu nie mogę tu zamieszczać 🙂

  4. Humaides przepraszam, ale upraszczasz i spłycasz i tylko po części masz rację. Przede wszystkim:
   1. Polacy, Lachowie nigdy nie byli bezwolnymi niewolnikami, zmanipulowanymi, napuszczanymi na sąsiadów głupcami, beztroskim ludem być może tak.
   2. Depopulacja jest akcją przeprowadzana przez iluminowanych okupantów planety globalnie.
   3. To nie Katarzyna Wielka wymyśliła dla Polaków ten przydomek.
   4. Angielskie Sleave oznacza niewolnik, ale Bryt oznacza ogolony, a jak wiemy więźniom powszechnie golono włosy i wysyłano w miejsca odosobnienia – na wyspy.
   5. Przypominam, ze to plemiona słowiańskie w V wieku złupiły i spaliły Rzym, co bynajmniej wcale się dobrze dla Europy i ich samych nie skończyło, gdyż spowodowało to wędrówkę wiadomych kupców za wygranymi wojskami wgłąb Europy.
   6. Historia o Karolu Wielkim jest ponoć również w dużej mierze zmyślona i dlatego przyznane ordery Karola Wielkiego mają swoje drugie DNO
   7. Zwyczajnie znaleziono na Lachów sposób metodami religijnymi i korupcyjnymi . OPROGRAMOWANO nas tak skutecznie, że nie zauważamy, że głosujemy i wybieramy wyłącznie między ciapatymi i słuchamy satanistycznych wilków w owczej skórze

   Przeczytaj sobie najstarszą historie Lachów, Polaków, Słowian i PRAWDY –> http://www.poloneum.com/Pp.html#STUPA

  5. Lechici cwoku to Panowie z Panow dlatego do dzis sie panuje kazdemu ale nie Tobie ,bo juz sam sie splugawiles. Lechici to Panowie z Nieba nad wszystkimi..wiedzieli o tym w Persji a okresleniem Lachy potocznie Rosjanie i Ukrainy mowia na nas. Jakis czas temu robiac cos nie pomysli kilku Rosjanom ,ktorzy mieli fakultety po Afganistanie ,uslyszalem za plecami ich komentarz na moj temat,ktory brzmial mniej wiecej tak'”ich Lachow wymordowalismy za malo” Twoje wprost pierdolenie zas Humanidaes ma sie cos jak macanie po ciemku niewidomej baby z niewidomym facetem w ciemnej piwnicy. Pamietaj ze Lechici to Panowie z niebios i kazdy na wschodzie to wie,toria zas ze slowianie sa od slaves slyszalem o tym ale Ty poprostu powielasz bzdury watykanskiej korporacji.

   .https://www.youtube.com/watch?v=vzfQxHrTKX8&feature=youtu.be

 2. Witajcie,
  dodam tutaj jeszcze raz mój komentarz, który zamieściłam pod innym artykułem wczoraj. To jest odniesienie do wcześniejszego komentarza o atakach na Polskę, przypisujących Polakom aktywny udział w holokauście.

  A tak na marginesie, Slowian zginęło przynajmniej 6-7 razy więcej niż „górali” a o tym nikt nie mówi, ale znowu odbiegam od tematu.

  Tu wcześniejszy wpis:

  Myślę, że to co Prymas robi, ma związek z tamtymi atakami. Po prostu cios z drugiej strony. Ale tym sobie pan prymas u Polaków nagrabi, bo babcie, dziadkowie i ogólnie wierzący, nie po to popierają PIS w walce z EU, żeby teraz ktoś im mówił, że najeźcy są dobrzy. Papież próbował, ale nie pomogło, teraz Prymas… no zobaczymy, poczekajmy na reakcje polityków. Moim zdaniem, to jest dobry moment na odłączenie sie Polski i polskich wierzących od Watykanu. Należałoby przejąć na rzecz państwa wszystkie majątki sukienkowych, i stworzyć dla ludzi potrzebujących wiary, nasz POLSKI KOŚCIÓŁ NARODOWY. To jest dobra okazja, żeby wiernym wytłumaczyć, że mają dowód na to, że KK ich od ponad tysiąca lat oszukuje i okrada.

  W internecie jest mnóstwo zdjeć, artykułów, czy filmów na których ważne osoby pokazują znaki diabła czy masonerii, tu jeden z nich:
  http://detektywprawdy.pl/2015/09/24/papiez-franciszek-rozpoczyna-historyczne-przemowienie-przed-kongresem-ukazujac-znak-illuminati/

  To wszystko moim zdaniem tak przyspieszyło, że musi wkrótce pierdyknąć. Nikt, nawet pod ochroną obcych, nie wytrzyma takiego pędu. Siła odśrodkowa przy odwirowaniu sprawi, że tylko rdzeń zostanie, reszta odleci w otchłań ………..

 3. Wszystko w temacie. Tylko jak tu dotrzec do wiekszej czesci
  tej barankowej zagrody?
  Oj, przyciska im doopy, skoro wychodza na swiatło ludzkiej swiadomosci z nor skrytosci. Wypisz wymaluj gadziory…
  Niech sie odkrywaja, tym szybciej łuski z oczów innym pospadaja.

 4. Wreszcie mamy Prymasa z chrystusowej, rodowej linii światła, posiadającEGO krew upadłych na Ziemię Elohim RH minus i od razu słyszymy gniewne, testosteronowe obietnice kar dla Xięży nie stosujących się do chrystusowego prawa. Czy rzeczywiście słusznie? Osobiście uważam, że odrobina tej Wiedzy, opartej wyłącznie na faktach historycznych i co należy szczególnie podkreślić zachowanych źródłach pisanych zwanych Wedą, Gnozą, a przez Rzymian Magią przyda się rodzimym katolikom jak również ich niedoinformowanym w tym temacie pasterzom i pożal się boże katechetom, którzy nie dostrzegają, że religia jest wtłoczonym do młodych, mało asertywnych i rozumnych w tym młodym wieku głów niewolonych tym sposobem biorobotów socjologiczno-psychologicznym OPROGRAMOWANIEM, pozwalającym następnie uprawiać stadami bezwolnych OWIEC i za przeproszeniem BARANÓW: ( poniższe informacje to tylko wierzchołek góry Sarabit al Khadim )
  1. https://www.youtube.com/watch?v=ouRgmPQSTHI&t=313s
  2. https://www.youtube.com/watch?v=Px3QX4fjkGQ
  3. https://www.youtube.com/watch?v=N484v_omiLY

 5. PRZODKOWIE WIELKIEJ LECHII- OPIEKUNOWIE ZIEMI ❤
  Zobaczcie (na tytul nie patrzcie!)- tylko na SŁOŃCE NAS WSPIERAJACE 😀 – mimo tak szaleńczych chemtrailsowych oprysków, SŁOŃCA NIE DA SIĘ JUZ POWSTRZYMAĆ I ZWIĘKSZA SWOJĄ MOC- tu na tym filmiku to najpiękniej widać: Ks. Natanek – Cud pulsujacego Słońca na "Różańcu do granic" Fragment materiału "Na szlaku Babiej Góry 07.10.17
  .https://www.youtube.com/watch?v=rHgRmAD34U8&t=481s

 6. Wchodzę w komentarze i widzę jakiś idiotyczny wpis o niewolnikach. Rece opadają!
  Przecież w artykule chodzi o skandaliczne zachowanie prymasa – nomen omen Polaka.
  Na poczatek – nie ma się co dziwić czemuś takiemu gdy w czasie wyswiecania młody idealista musi złożyć przysiege posłuszeństwa przedstawicielowi innego kraju – Biskupowi. Niech was nie zwiedzie ze pochodza z tej ziemi – służą Vatykanowi. Dlatego ich zachowania sa niezrozumiałe i nie podlegaja naszemu prawu. Chroni ich Konkordat
  Teraz do poczatków
  Imperium Lechickie mialo granice z Imperium Rzymskim na Renie i Dunaju. Tych rzek nie przekraczano i trzymano sie pewnego status qwo. Wiadomo czasami coś się zdarzało [najsłynniejsze zdarzenie to wybicie legionów XVII XVIII i XIX w lesie Teutonburskim we wrześniu 9 rne] Rzymianie panicznie obawiali się ludów mieszkajacych na północy dlatego swoja ekspansję skierowali na bliski wschód afrykę galie brytanie i półwysep iberyjski. Reszta była dla nich nieosiągalna – dlaczego? – dlatego ze w szczytowym czasie swego panowania mieli pod bronia 100 000 żołnierzy podczas gdy władca Lechii mógł zwoływać 250 000 w kazdej chwili.
  Kosciól katolicki jest w prostej linii kontynuacja imperium Rzymskiego. Trochę się to pomieszało gdy Karol Wielki władca środkowofrankoński podbił Rzym i w roku 800 koronował sie cesarzem. Wtedy nastapił podział na władzę świecką i duchowną. Do tej pory Papiez sprawował obydwie funkcje. Oczywiscie później były ciagłe walki pomiedzy papiestwem a cesarstwem, stronnictwa frakcje sojusze itp. Jednocześnie cały czas były próby opanowania ziem Lechii i stosowano przeróżne sztuczki [najczęściej truciznę] by to przeprowadzić. Mieszko I przyjął chrzest Chrobry nie ingerował w to gdyż walczył o korone cesarską [królewską nadał mu prawomocny wiec], a później mamy m.inn. Kazimierza Odnowiciela który ponoć scalił państwo. Faktycznie nazywał sie Karol Mnich i na powrót sprowadził stronnictwo niemieckie i Księży którzy zostali wygnani przez społeczeństwo za swoje zbrodnia. Wystarczy wczytać się w kroniki Kadłubka by zorientowac sie jaka wtedy była wojna domowa [dzieki księżom]!
  To wszystko jest kontynuowane do dziś. Nie ma się co spodziewać ze ci ludzie zmienią swoje postepowanie. Trzeba patrzeć na nich z nieufnościa i dystansem.

  1. Bogdan ❤ to celowe działanie płatnego trolla, bota jak kto woli, aby ukryc właśnie co się w kk wyprawia i o naszej słowiańskiej rosnącej sile:
   Prymas Polski – WYRZUCĘ KAŻDEGO POLSKIEGO KSIĘDZA JEŚLI JEST PRZECIW ISLAMIZACJI !
   .https://www.youtube.com/watch?v=y2rINMHtqgA&t=3s
   Rzecznik prasowy KEP: To, co ksiądz prymas mówi o uchodźcach, jest oparte na Ewangelii
   .https://www.youtube.com/watch?v=k4qqDXEQJ44
   "To, co mówi ksiądz prymas, jest oparte na Ewangelii" – tak ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM stanowcze słowa abp. Wojciecha Polaka o suspendowaniu księży, którzy wzięliby udział w antyuchodźczych demonstracjach. "Ksiądz prymas powiedział jeszcze jedno bardzo ważne zdanie: że nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem" – podkreślił również rzecznik KEP.
   i aby ukryć jeszcze to:
   info .ZUS EMERYTURY DLA UKRAIŃCÓW i DODATKI EMERYTALNE DLA ŻYDÓW
   .https://www.youtube.com/watch?v=XJ7dIT0BppI
   A w tle nagonka na POLAKÓW W NIEMCZECH:
   Berlin MASOWE DEPORTACJE POLAKÓW – ZEMSTA ZA REPARACJE ?!
   .https://www.youtube.com/watch?v=A8_1VLnbtxM

 7. Kochani, niezawodny Pan Olszański ze wspaniałym komentarzem też na w/w temat:

  .https://www.youtube.com/watch?v=oqvt84BqpLc

  Kilka jego wypowiedzi powinno byc jako motto użyte.

  min.
  14:39,
  16:20
  17:48,

  są godne podkreślenia.

  A co do zakończenia, w którym znowu kolor czerwony jest nazwany, pozwalam sobie jeszcze raz zamieścić filmiki z wyjaśnieniem tej barwy, temat troche inny, ale skoro „górale” to noszą to może warto by też to zrobić. Bo może być tak, że oni chcą z pomocą tej bransoletki do naszych mocy dorównać, a kiedy my zaczniemy ją nosić, po to, żeby się od złych mocy odgrodzić, to nic nam nie da rady.

  .https://www.youtube.com/watch?v=W4-JVlqNZYU

  oraz

  .https://www.youtube.com/watch?v=I35Y-5hrxW4

  1. Milcz Waśc Humanides,Wstydu oszczędz ,nie plwaj na toz samo plemie ,z ktorego i Ty zrodzon…bo toz samo jakobys sie sam paskudził! Tęgiej logiki trzeba do z dawna ukrytego skarbu Rodu naszego,ba i onej mało.Waść folguj ,nie w burdy tonie a spokojnosci i szacunku dojść istoty sprawy:)

 8. Ps do Humanides !
  Słowa maja takie znaczenie, jaka nadasz im wartość!
  Teraz słowo Słowianie ma NOWĄ WARTOŚĆ ! – nową – nadawana przez setki obudzonych lechitów / słowian.

  Zabawa w słownikowe dywagacje i etymologie ma sens tylko na polu MATERIALNYM
  na polu energetycznym – te wywody nie maja juz takiego znaczenia>

  Akademicka dysputa nie ma sensu, jesli wyłączone jest serce a dusza odłączona.

  Pozdrawiam.

 9. Ło matko a co to się dziś tu wyrabia u Tawa? Musi tak być że wszystko przyspiesza do turbo prędkości skoro przestrzeń przywiała istotę z takimi bluzgami. Każdy mocno hmm zdenerwowany☺ to dowód na hmm zdesperowanie tych co muszą wiać z naszej planety. I oczywiście potwierdzenie że treści tego bloga są najprawdziwszą prawdą jakby kto jeszcze miał wątpliwości.☺No i o to chodzi. Sława!

  1. Wczoraj ,,zapracowanam była”, ale za to dziś dla odpoczynku, na spokojnie, z lotu ptaka spojrzałam na całą dysputę.

   ,, Ło matko a co to się dziś tu wyrabia u Tawa? Musi tak być że wszystko przyspiesza do turbo prędkości skoro przestrzeń przywiała istotę z takimi bluzgami. Każdy mocno hmm zdenerwowany☺ to dowód na hmm zdesperowanie tych co muszą wiać z naszej planety. … ”

   Nie ma przypadków…
   Wszystko ma swój cel, a nawet głębszy sens.
   Wystąpienia Humanidaesa, wbrew zewnętrznym pozorom, niosą pożytek.
   Widzę jaka była reakcja na wszelkiej maści buńczucznych przeciwników Słowiaństwa jeszcze kilka lat temu, a jaki ODZEW JEST DZIŚ.
   Duża, pozytywna różnica.
   I to nie tylko na TAWie. I nie tylko na pokrewnych blogach słowiańskich, ale na innych stronach internetowych, na których choćby jednorazowo poruszono temat Słowiaństwa.

   Nasuwa mi się takie oto porównanie.

   Jeszcze kilka lat temu człowiek uznany za przeciwnika Słowiaństwa, odgrywał rolę lisa wrzuconego w sam środek kurzej fermy.

   Dziś to nie jest kurza ferma.
   Lis zdaje się być wrzucony w sam środek myśliwskich, ogarów.
   A te w trzepocie skrzydeł lęku i zwątpienia nie ratują się ucieczką.

   I jeśli czyjś los może tu być wątpliwy, to z pewnością nie silnych, wytrwałych, zorganizowanych i walecznych stworzeń.

   Ludzie przeciwni, bądź inaczej widzący ideę Słowiaństwa, poza tym, że również wnoszą wiedzę, są przede wszystkim sprawdzianem pewności, determinacji dla tych, którzy nie tylko znają i odkrywają swoje słowiańskie korzenie, ale też sercem i duszą czują się Słowianami.

   Podgryzanie kłamstwami mocno zakorzenionej prawdy jedynie ją utwierdza i czyni coraz mocniejszą…

   A jak Polska długa i szeroka coraz więcej nas: tych, którzy potrafią wskrzesić i obronić pamięć o naszych Pradziadach, jak i tych, którzy dopiero chcą poznać prawdziwą historię swych przodków.

   Kurtyna przesłaniająca prawdę o minionych dziejach jest już bardzo zwietrzała i dziurawa.
   Czeka już tylko na większy podmuch wiatru, by ten zerwał ją całkowicie…

   Wiać z naszej planety to może niektórzy nie będą, ale norki w lesie już nie jeden sobie szykuje 🙂

   ,, A ogary poszły w las …” 😀

  1. Określenie „Watykan” jest dwuznaczne, bo są tam dwie opcje: ci, którzy wiedzą, o co chodzi,
   i tacy, o których często mówi Igor Witkowski, do których jeszcze nie dociera, że czasy się zmieniły i że to wszystko się wkrótce zawali…

   1. Ten „Polak” to komunista tak jak papież więc skąd te nagłe zdziwienie. Dostał prikaz od towarzyszy z Watykanu bo centrum decyzyjne widzi jak im owieczki uciekają. A jak wiadomo komunista nie ma tożsamości i swojej ojczyzny. Jego ojczyzną jest ciepła posadka pasożyta i chora ideologia marksizmu. To ludzie wydmuszki i oportuniści bez kręgosłupa moralnego. Pójdą tam gdzie więcej dadzą „siana”. To dobry znak bo ludzie obudzą się zwłaszcza Ci zatwardziali katoliccy neofici. To początek końca tej opasłej korporacji pasożytów.

    Ps. Kościół RZYMSKO-katolicki ZAWSZE był z wrogami Polski, ZAWSZE ZDRADZAł naród Polski, ZAWSZE WBIJAŁ nóż w plecy.

   2. Tu się nikt nie dziwi, pisałem na te tematy wielokrotnie, teraz jest kolejna okazja.

    Info natury ogólnej:

    Każda nominacja biskupia, o czym „wierni” nie wiedzą, jest dyplomatycznym „kompromisem” pomiędzy lożami, tzn. pomiędzy ambasadą Watykanu w danym kraju a wszystkimi centrami decyzyjnymi tego kraju (prezydent, premier). Krótko mówiąc: nikt nie zostaje biskupem bez zgody władzy świeckiej danego kraju.

    Nominacja biskupia jest więc już od samego początku skażona polityką, a pan „niezależny” Polak (wynik „kompromisu” pomiędzy lożami) nawija Polakom makaron na uszy.

 10. Fragment pracy Kamila Dutkowskiego.
  „Słowianie czyli niewolnicy?

  W szkole, mediach czy internecie, pochodzenie słowa „Słowianin” czasami wyprowadza się od łacińskiego „Sclavus” czyli „Słowianin” / „Niewolnik”, co jest wierutną bzdurą. Etymologia jest dokładnie odwrotna. Skąd to się wzięło? Proste. Słowianie jak małpy mieszkali na drzewach, nie umieli pisać i czytać (pierwszy alfabet stworzył ponoć Metody ok. 850 r.) i ogólnie tylko chyba sobie Ci Słowianie chrumkali, bo co można robić na drzewie jak nie ma jeszcze krzyża?

  Według oficjalnej wersji Słowianie pojawili się w Europie w zależności od źródeł między IV a IX wiekiem naszej ery. Na początku były to strasznie cipowate stworzenia, bo jedyne do czego służyły, to do wyłapywania ich w siatki. Takiego Słowianina w siatce wiozło się na targ niewolników do Pragi (handel z Rzymem) lub na Wolin (handel z Germanami) – choć nie udało mi się jednoznacznie potwierdzić, że to właśnie te dwa targi były największe we wczesnym średniowieczu. Potem takiego Słowianina kupował handlarz i wiózł do Rzymu czy do Anglii. Tu pojawia się pierwsze pytanie, jak taki handlarz przeprowadzał tych niewolników z Pragi do Rzymu? Przecież szedł z nimi przez słowiańską ziemię… Czy nie obawiał się, że ten Słowianin ma znajomych, którzy mogą go odbić? Czyż nie jest bardziej logiczne, że to nie Słowianie byli tam niewolnikami, a właśnie wszyscy inni, którzy ze Słowianami walczyli i podczas wojen trafiali do słowiańskiej niewoli? Oczywiście mogli się zdarzać Słowianie wśród niewolników, ale nie mogli być tam większością.

  Co oznacza termin „Słowianie”? Należy zauważyć, że tym terminem określają siebie WSZYSCY Słowianie i NIE MA od tego ŻADNYCH WYJĄTKÓW. W każdym języku świata, Słowianie to Słowianie, nawet najstarsze inskrypcje to: Sklaweni czy Saqaliba – porównaj miasto koło Bagdadu, niedaleko osławionej Faludży (Saqlawia). Mało tego, nie istnieje w żadnym języku synonim tego słowa, który brzmiałby inaczej (za wyjątkiem archaicznego niemieckiego, który nazywał Słowian Wenden czyli Wenedowie / Wandalowie i jest obecny w wielu eponimach na terenie Niemiec). Znaczenie terminu „Słowianie” może być interpretowwane szeroko, od „tych, którzy mówią”, „tych, którzy używają słów”, „tych, od których pochodzą słowa”, „tych, o których się mówi”, aż po „tych, o których słychać”, „ci, którzy są sławni”, bo takie obecnie znaczenie ma „Słowianie”. Porównaj: Słowo, Słowianie, Sława, Słuch, Słuchać, Słyszeć, Słowacja, Słowenia, Słowiński Park, Sławno, Słownik, Słowik. Czy „słowik” to ptak zniewolony? Czy może jednak wolny? Czy nazwaliśmy go tak, bo nie może mówić / śpiewać, czy właśnie dlatego, że go lubimy słuchać, że go po prostu słychać jak śpiewa.

  I teraz najważniejsze. Słowo „Śravas” w Sanskrycie użyte jest już kilka tysięcy lat temu! I to w znaczeniu „dźwięk”, „słowo”, „sławny” (ten, o którym słychać, bo się o nim po prostu mówi), a nie w znaczeniu „niewolnik”, więc skąd w językach romańskich i germańskich znaczenie „niewolnik”? Wyjaśnienia są dwa: Słowianie byli niewolnikami (i tę wersję lansuje się oficjalnie), albo Słowianie dostarczali niewolników (porównaj np. Sajgonki – w środku raczej nie ma niczego z Sajgonu, ale nazwa pochodzi od twórców lub miejsca pochodzenia). Na ten moment nie można rozstrzygnąć tego jednoznacznie. Moim zdaniem druga wersja jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna. Dlaczego? Otóż w historii znaleźć można na to kilka poszlak. Jedną z nich jest to, że Rzymianie twierdzili, że to barbarzyńcy ich atakowali, barbarzyńcy ich plądrowali i barbarzyńcy porywali im ludność. Rzymianie natomiast nie mogli podbić barbarzyńców, bo gdyby to zrobili, to nie byłoby barbarzyńców, a byłby na ich miejscu Rzym, a jak wiemy, Słowianie to jedyny naród, którego Rzymianie w Europie nie podbili. Słowianie walczyli wtedy absolutnie ze wszystkimi (Rzymianami, Grekami, Bizancjum, Arabami, z czego Rzym i Grecję podbili właściwie doszczętnie), dzięki temu niewolników było tam pod dostatkiem. Gdyby to Słowianie byli niewolnikami, to targi ze Słowianami znajdowałyby się poza słowiańskim terytorium. To tak jakby zrobić targi czarnych niewolników w Afryce! Po pierwsze, który klient by się wybrał tak daleko, a po drugie jaką by miał gwarancję, że ten niewolnik w ogóle przeżyje? No żadną. Dlatego targi niewolników są tam, gdzie klienci, a nie tam gdzie sprzedawcy.

  Historyczność słowa Sława / Śrawas

  Podaję celowo link do Wikipedii w języku jawajskim (z wyspy Jawa w Indonezji), by nie można było posądzić artykułu o stronniczość. https://jv.wikipedia.org/wiki/Burisrawa. Burisrawa to nikt inny jak Bolesław. Buri w Sanskrycie znaczy Wielki (porównaj rosyjskie „bolszoj”), a „Srawa” to właśnie „Sława” (coś o czym słychać), dla porównania podaję też czasownik pochodny: śruti=słyszeć. Co znaczy Bolesław? TO SAMO. Oto dowód: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_(imi%C4%99). W polskiej Wikipedii Bhuriśrava jest pominięty, choć jest tam Burysław! Słynny sanskrycki Bolesław opisany jest w Mahabharacie, co znaczy Maha (wielki, porównaj polskie: możny np. Możny Pan, Możnowładca) + Bharata (Indie / Bracia, porównaj nasze Brat, oficjalnie pochodzi od boga Bharata, który jest tak po prostu nazywany w Ramajanie , bo jest bratem tytułowego Ramy).”
  https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/kamil-dudkowski-sloveniska-samskrta-z-numeru-89-slowianic-wiosnalato-2015%e2%80%b3/

  1. Jeśli chodzi o etymologię „Słowian” to Białczyński to wyjaśnił już, z czym w 100% się zgadzam. Mianowicie ma ono pochodzić z połączenia ludu Scytów i Wenedów: Sokolo-weneti. Jako dowód może posłużyć np. ten fragment z angielskiej wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Finns#Etymology
   „Historical references to Northern Europe are scarce, and the names given to its peoples and geographic regions are obscure; therefore, the etymologies of the names are questionable. Such names as Fenni, Phinnoi, Finnum, and Skrithfinni / Scridefinnum appear in a few written texts starting from about two millennia ago in association with peoples located in a northern part of Europe, but the real meaning of these terms is debatable.”

   Innymi słowy Finowie zwali się także Wendami, a w ich języku brzmi to jako „Fenni”. Łącząc się ze Scytami (Skrithi) byli opisywani jak wyżej. Za zachód zaś poszli Sklaweni. „Czyli co, Słowianie nie mają nic wspólnego ze słowem?” Wg mnie, nie. Jest wystarczająco dużo wyrazów, które pozwalają stwierdzić, że pierwotnie „słowo” wyglądało mniej więcej tak (pomijam samogłoski, one często się zmieniają): SKLTW i jest to także najpewniej pierwotne imię Skołotów. Można z tego wyrazu „wydobyć” masę, masę innych ciekawych wyrazów i nazw ludów.

 11. Lewacy i inne mendy za wszelką cenę chcą pokazać SłOWIAN jako niewolników, popaprańców, psychicznych i inne takie- poniekąd udało się Z NAS SŁOWIAN zrobić niewolników- poprzez wiele aspektów zycia udało im się- ALE TERAZ ŚWIADOMOŚĆ ROSNIE I WYCHODZI SZYDLO Z WORKA- JESTEŚMY POTOMKAMI WIELKIEGO LECHICKIEGO RODU- ISKRY BOŻE- LACHY MY- oni tego znieść nie mogą, dlatego takie RURY (wydechowe 😉 , HUMANO ITD. znaczy to tylko, że NAS SIĘ OBAWIAJĄ- a my ŻAGLE PODNOSIMY I DALEJ LECIMY 😀
  Jestem sobie Wszechświatem, sterem, żeglarzem i okrętem – Tadeusz Owsianko – 19.10.2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=z_LNENL_vnQ
  ,,MIŁOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZYM SKŁADNIKIEM SKŁADNIKIEM RECEPTURY ZYCIA ❤ ''
  a bis-KUPOM odpowiada bardzo rozsądnie:
  ,,Ks. Isakowicz-Zaleski do prymasa Polaka: Księże Prymasie, co do suspens trzeba zacząć od homo
  ,,Odpowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego była de facto nokautem. „Ekscelencjo, Księże Prymasie, nie ma „mojego Kościoła” i „moich księży”. Kościół należy tylko i wyłącznie do Jezusa Chrystusa. Co do suspens, to najpierw trzeba zacząć od homo. Do tej pory niewiele w tej kwestii uczyniono” napisał duchowny na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Szkoda też, że Wasza Ekscelencja swoim wywiadem uwiarygadnia nie-katolicki „Tygodnik Powszechny”, z którego redakcji jeszcze w 1991 roku śp. ks. kard. Franciszek Macharski, prawdziwy „Książę Kościoła”, odwołał asystenta kościelnego” dodał.
  Komentarz wydaje się zbędny.''

  ROZPAD KOŚCIOŁA NASTĘPUJE I TERAZ JEST BARDZO WIDOCZNY- dzisiaj DURCZOK wręcz odleciał taki zadowolony z postawy PRYMASA I TERAZ PYTANIE CO ZROBI PIS, który jest w oficjalnym związku z kk?!
  NO TERAZ WALKA LEWACTWA Z PISEM PRZENIOSŁA SIĘ NA MIĘKKI GRUNT KOŚCIELNY- ale z tej walki wyjdą ZWYCIĘSKO TYLKO LECHICI ❤ pozostali się pozjadają przy napływie ENERGII PSYCHICZNEJ!
  LECHICI DLA NAS WODY SA JUŻ SPOKOJNE- SŁAWA SLOWIANOM- SPOKOJU I MILOŚCI KOCHANI ❤

   1. No cóż, od jakiegoś czasu jak na dłoni widać coś, czego dotąd nie było: kuriozalne samobójstwa, w tym rodzinne – matki zabijają dzieci, ojcowie żony i dzieci rozpędzonym samochodem i tak dalej. Coś się dzieje. Jakby nagle niektórzy zaczęli męczyć się, niczym w zapadającym się w głębiny okręcie, przy coraz mocniej napierającym ciśnieniu. Logicznie rzecz biorąc: dodając do całości wyniszczenia układu nerwowego dzięki GMO, lekom, chemtrails, szczepienia, „rozstępy” energetyczne z powodu przeskoków Przestrzeni i wreszcie szok i depresję z przyczyn upadku świata, w który się ufało – to dramatyczna kumulacja takich odejść dopiero przed nami… Ale jeśli widzę to zbyt czarno, popraw mnie TAW-ie.

 12. Jeżeli posłucha się dr Krajskiego, albo Grzegorza Brauna, których można zaliczyć do tzw katolików tradycyjnych, to widać, że narzucają oni narrację, w której KK jest największym dobrodziejstwem na świecie i przychyliłby nam nieba, gdyby nie masoneria i protestanci, którzy są chyba jedynymi winowajcami złego obrazu kościoła. Ciekawe, kiedy wyżej wymienieni się obudzą w tej kwestii :).

 13. Ja tego tak nie widzę- po prostu wielu jeszcze tkwi w tym obłedzie poprzez ,,przymus” przyjmowanie sakramentow- dzięki temu ten niewolniczy system trwa w najlepsze- bo co powie sąsiad, teściowa, gdy dziecko nie pójdzie do komunii, do bierzmowania- taka pokazówka- a w duchu każdy by to dupnął- ilu przestaje chodzić do kk po sakramentach- kk świecą PUSTKAMI! ALE NARÓD SIĘ BUDZI- młodzież ze szkoły wróciła z nowiną taką- TOTALNA DESPERACJA SYSTEMU!- otóż w szkole zjawił się RAPUJĄCY KSIĄDZ z byłym uzależnionym więźniem- 2 GODZINY ZAMIAST LEKCJI WYKLAD W RYTMIE RAP! A dlaczego tak, bo bardzo dużo było podań o odstąpienie z lekcji religii! Ja nawet z dopiskiem ,, Z RYGOREM NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI Z DNIEM 1 WRZEŚNIA” 😀 SŁAWA SŁOWIANOM ❤ ODWAGI!

  1. ” … 2 GODZINY ZAMIAST LEKCJI WYKLAD W RYTMIE RAP! A dlaczego tak, bo bardzo dużo było podań o odstąpienie z lekcji religii! Ja nawet z dopiskiem ,, Z RYGOREM NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI Z DNIEM 1 WRZEŚNIA” …”

   Jakie to były piękne, romantyczne czasy:
   tygodniowo dwie lekcje biologii, dwie lekcje chemii, dwie lekcje fizyki, dwie lekcje geografii…
   Religia w salce przy kościele…
   Potem…
   W rozkładzie trzyletnim gimnazjum biola, chemia, fiza, gera miała CZTERY godziny(np. jedną tygodniowo w pierwszej klasie, dwie w drugiej i jedną w trzeciej)
   Biolog, chemik, fizyk czy geografista musieli usiąść przed wrześniem i ustalać, bo nie mogło się zdarzyć, aby np. trzech z nich w klasie drugiej mogło realizować program, planując dla swojego przedmiotu dwie godziny tygodniowo. To groziło by przeciążeniem godzinami edukacyjnymi dla ucznia.

   Religia nie ,,siadała i nie ustalała” z nikim, bo miała
   W CYKLU TRZYLETNIM GODZIN SZEŚĆ !!! CZYLI DWIE GODZINY TYGODNIOWO CAŁY CZAS! (przepraszam, ale byłam i jestem ,,cięta” na taki fakt i powiem wprost: kurwa! jaka wiedza na egzaminach, otwierających dalszą naukę, jest potrzebna uczniowi? )

   Jak jest teraz?
   Elaszka, zwrócę ci uwagę na jeszcze jedną, BARDZO ISTOTNĄ rzecz.
   Zgodnie z zapisami w Konstytucji ocena z religii(kk i każdej innej) nie może być wliczana do średniej na świadectwie.
   Jest to dyskryminujące wobec ateistów i religii mniejszościowych.
   Dla ucznia, któremu brakuje 1/10 punktu do przepaski jest to bardzo istotne, bo z o wiele większą łatwością zdobędzie ten ułamek, otrzymując szóstkę z religii, aniżeli będąc wybitnym z chemii czy fizyki.
   Jak jest w szkole do której chodzi, chodzą twoje dzieci?
   Swego czasu, kiedy moje dzieci były tzw. szkolne, pieprznęłam konstytucją o stół.
   Poparcie władz szkoły z litery prawa.
   Zniesiono ,,zapis” (o ile w ogóle istniał???) brania oceny z religii do średniej.

   Niestety, z wielkim rozczarowaniem, po kilku latach, dowiedziałam się, że ,,zapis” przywrócono.

   Jak jest u ciebie? To znaczy w szkole twojego dziecka.

   Czy instytucja świecka, jaką powinna być szkoła publiczna w Polsce, funkcjonuje zgodnie z Konstytucją tego państwa?

   Rapować ksiądz może, ale nie przed zapisem konstytucyjnym!
   Ponadto państwo z litery prawa świeckie, w którym w instytucjach publicznych odbywa się nauka jednej religii, nie jest państwem świeckim a wyznaniowym.

   Żeby było ciekawiej, żaden zapis konstytucyjny nie reguluje i nie zezwala na naukę religii w szkołach publicznych.
   Rodziców dzieci w wieku szkolnym powinna zainteresować ta swoista wolna amerykanka, która de facto istnieje za tzw. przyzwoleniem społecznym, nie mającym nic wspólnego z prawem obowiązującym.

   1. Oczywiście religia jest wliczana do średniej, czasem potrafi nieźle ją zaniżyć;) coś o tym wie mój syn. Młodzież gimnazjalna przez dwa lata jest „przygotowywana” do bierzmowania i w niektórych miesiącach, np. w październiku, codziennie !!! musi chodzić do kościoła. Wygląda to tak: powrót gimbusem do domu 15:50 i jazda z powrotem do miejscowości oddalonej o ok. 5-6 km na 18:00. Parafianie (za słownikiem PWN «człowiek zacofany i ograniczony») nawet nie pisną, boją się własnego cienia.

   2. KRYSIU ❤ w tamtym roku szkolnym- w trakcie jego trwania nie można było wypisać się z lekcji religii- w tym roku już pilnowałam i na wywiadówce najpierw u Córki- głośno zapowiedziałam, że nie wyrazam zgody na lekcje religii- wychowawca znalazł listę- i wpisałam tam dane- i o dziwo bardzo dużo Rodziców zaczęlo się wpisywać- natomiast u Syna wystarczylo powiedzieć i tyle, ale po tygodniu już coś się zadziało, bo szkoła przygotowała odpowiednie formularze i tak to mniej więcej brzmiało: ,,w związku ze swiadomym wychowaniem dziecka w wierze katolickiej- tu dane- wyrażam ŻYCZENIE REZYGNACJI Z LEKCJI RELIGII'' – cos w ten deseń- no i ja dodałam w/w wpis przed podpisem! Szkoła wprowadziła nakaz polegające na tym, ze nawet gdy na lekcja religii jest koncową lekcją musza iść na swietlice- a ja mam to głęboko i szeroko w d.. i piszę im usprawiedliwienia- zresztą wychowawca Syna- spoko facet- sam takie rozwiązanie podpowiedział! Zresztą jak zaczął opowiadać o wyczynach księży to szok, no i jeszcze wspomniał o fakcie o którym nie wiedziałam, a mianowicie szkoła musiała automatycznie po odmowie uczestnictwa na religii informować kurię- no i wtedy ksiądz się zjawiał i przeprowadzał rozmowę typu- będziesz chciał iść do bierzmowania, potem ślub- tego typu zastraszanie- tak relacjonowali rodzice na wywiadówce- jeden tato obecny- powiedział, ze jego syn mu zapowiedział, ze i tak chodził nie będzie- także w odpowiedzi zjawił się katolicki raper! Dodam tylko, ze mnie ich średnia zupełnie nie interesuje- ja mówię dzieciom, żeby na minimum i spokojnie- oceny nas nie interesują- zresztą z tym ocenianiem wiadomo!
    Ja już do ,,rocznicy'' Córki na JEJ wyraźne zyczenie nie dopuszczałam i powiem DZIĘKI OPATRZNOŚCI RODU, bo z rocznica powiązany był bardzo dramatyczny wypadek- jeden z chłopców wpadł pod tira- bo niósł kawę na skróty dla CIOCI W PODZIĘCE ZA ZDJĘCIA ZROBIONE NA ROCZNICY- to było szkolne ognisko, powiazane z zakończeniem roku szkolnego!
    Bardzo ciężkie przezycie- karetka, helikopter, policja- ja zostałam z DZIEĆMI i nie mogłam im pokazać, że jest tak źle z ich kolegą- trudne chwile! Inni pobiegli na miejsce wypadku, a nauczycielka była przesłuchiwana!

 14. „Po agresji Niemiec sytuacja Żydów nie wyglądała bardzo źle. Wprawdzie władze okupacyjne objęły ich nakazem pracy, nakazały noszenie opasek z gwiazdą Dawida, obciążyły potężnymi podatkami, rozpoczęły wyznaczanie stref tylko dla Żydów, ale jednocześnie zezwoliły na tworzenie judenratów, czyli organów samorządu. (…) W tym samym czasie Polaków pozbawiono wszelkiej możliwości organizowania się, już w październiku Niemcy zaczęli przeprowadzać masowe egzekucje mające na celu eksterminację polskich elit, złamanie morale narodu i obrócenie go w potulną siłę roboczą dla niemieckiej (…)” – pisze historyk z lubelskiego IPN, dr. hab. Tomasz Panfil.

  http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/historyk-ipn-z-lublina-po-agresji-niemiec-sytuacja-zydow-nie-wygladala-bardzo-zle,12531702/

  1. TAW, powołujesz się na treści w Kurierze Lubelskim, a ja wczoraj i dzisiaj byłam w Lublinie.
   Ostatnio byliśmy tam 25 lat temu. Miasto zmieniło się na korzyść.
   Na Starówce jednak jest jeszcze sporo kamieniczek do wyremontowania, w tym kamieniczka przy ul. Grodzkiej, w której mieszkał Józef Ignacy Kraszewski, od trakcie pobierania nauki od 1826 r. Trochę to smutne, że tak jest, a miejsce urocze.

   Późna noc, a ja zaczęłam czytać wpisy na blogu.
   Słowianie i Słowianki – chylę przed Wami czoła za Wasze wpisy. Słava Nam.

   Dobrej nocy życzę.

   1. Elizo, no to byłaś dziś w Świętym Gaju, bo patrząc na tę kamienicę, miałaś za plecami Święty Słowiański Gaj (obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła) 🌳🌳🔆🌳🌳

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plac_Po_Farze

    A w Lublinie koło dworca PKS jest starożytne wzgórze – miejsce mocy, o którym mało kto wie (obecnie kościół św. Mikołaja na Czwartku).

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kościół_św._Mikołaja_na_Czwartku

   2. Dobrego dnia,
    Dziękuję TAW, nie miałam żadnej wiedzy o Świętym Gaju Słowian.
    To miejsce, wzgórze, jak pisałam, jest urocze z pięknym widokiem na Zamek, powstały na gruzach siedziby książąt mazowieckich i całą okolicę.
    Zrobiłam parę zdjęć tego miejsca.
    Sława

  2. Pozwole sobie przypomniec tekst, ktory juz kiedys pod jakims wpisem dodalam.
   1.
   JTA (Jewish Telegraphic Agency – Zydowska Agencja Telegraficzna) w dniu 20 wrzesnia 1939 podala, ze III Rzesza planuje ustanowic dla Zydow autonomiczne panstwo w Galicji. JTI powoluje sie tutaj na serbski „Czas” (Vreme) z siedziba w Belgradzie. Wiadomosc jest ponoc nieoficjalna. Wedlug Vreme pastwo zydowskie zostanie powolane do zycia w porozumieniu z nowym polskim rzadem ustanowionym przez Rzesze. Zydzi maja miec pelna kontrole w swoim regionie autonomicznym, do ktorego zostana wyslani wszyscy Zydzi zamieszkujacy Niemcy, Austrie, Czechy oraz czesc okupowanej Polski.

   JTA Nr40/1939
   1.
   „Reich reported planning to set up autonomous Jewish state in Galicia”
   Belgrade, Sep 19
   „A report that Germany intends to set up an autonomous Jewish state in Galicia was published here today by the semi-official Yugoslav newspaper Vreme. A Bucharest dispatch to the newspaper said the state would be established in agreement with the new Polish government planned by Germany. The correspondent said the Jews would have full control of the autonomous region, to which all the Jews of Germany, Bohemia, Moravia, Austria, and the occupied portions of Poland would be sent.”

   JTA Nr40/1939
   W jednym z dalszych „njusow” o konferencji Federacji Polskich Zydow z 19.09.39 w hotelu Astor w NJ mniej wiecej tak…
   Przed polskimi Zydami otwieraja sie „nieslychane mozliwosci” na osiedlenie w Argentynie i innych krajach Ameryki lacinskiej. Jezeli rozmowy z rzadem argentynskim zakoncza sie pomyslnie operacje przesiedlenia bedzie mozna sukcesywnie przeprowadzic w ciagu kolejnych kilku lat. Rzad argentynski nie jest nieprzychylny tym planom, jezeli patronowac im beda „odpowiedzialne organizacje zydowskie wspierane odpowiednio wysokimi funduszami”. Delegaci wyrazaja przekonanie, ze Polska pokona swoich najezdzcow (liczba mnoga!) i wowczas czesc polskich Zydow bedzie mogla do niej wrocic, aby przywrocic do zycia utracony „zydowski swiat”. W deklaracji nie bylo wzmianki o Rosji Sowieckiej. etc

  3. TAW to byla wojna 2 ale tylko w 20 wieku druga przeciw bialym slowiana,gdzie namrodysci z Wall Street przy pomocy Stalina i Hitlera przeciwstawili kilka nacji slowian przeciw sobie.Udalo im sie to tylko po przez dzielenie slowian na lepszych i gorszych ,wartosciowszych i mniej,inteligetniejszych i glupszych a za wszystkim kryl sie plan masowej depopulacji narodow Slowianskich i taki byl glowny i jedyny cel.Mniejsze poboczne to eksperymenty medyczne w obozach, depopulacja biedniejszych zydow rekoma Niemcow jako wspanialej rasy Aryjskiej co rzutuje prawie 100 letnim obwinianiem za holokaust narodow -Ariow-slowianskich ,likaiwdacja Niemcow jako narodu to tez czesc walki ze slowianskim DNA.Lupienie materialne terenow slowianskich przez korporacje wall street-owskiego estabilishmentu to tez wielkie korzysci.
   Co do likwidacji polskiej inteligencji i elementow buntowniczego z doswiadczeniem w walkach, to Niemcy mieli juz w 1937 roku j dosc dokladny spis osob przeznaczonych do likwidacji.TO nikt inny jak IBM z siedziba w Berlinie od 1936 roku sporzadzal 1 powszechny spisz ludnosci Polskiej po uprzedniej zgodzie rzadu polskiego.Widac wiec ,ze plan likwidacji Polakow-Slowian byl sporzadzany skrzetnie i dalekosieznie.

 15. Biskupi i ich dworacy (księża) wierzą swojemu jedynemu nauczycielowi-Pawłowi, że wszelka władza pochodzi od Boga (Rz 13,1-7), więc uważają, że muszą dbać, by nikt nie został potępiony za sprzeciwianie się ziemskim władcom – oczywiście tylko tym, których akceptują, bo jako ci, którym – wg Pawła – Bóg dał władzę nad ludźmi (2Kor 13,10 itp) mogą oceniać oraz zmieniać Boży wybór.
  Oni i ich zaufani świeccy pomocnicy nie potrzebują elektronicznych urządzeń do sterowania cudzymi uczuciami, myślami i zachowaniami.
  Nie jest tajemnicą, że złością można kogoś zaniepokoić, a nawet zabić, dobrocią wzmocnić, rozradować, uzdrowić, własną wolą ukierunkować kogoś ku czynieniu tego, co manipulator chce.
  Księża uczą się posługiwać tą wiedzą, mają na to czas i medycynę do pomocy, bo chorymi łatwiej manipulować.
  Każda myśl i każde słowo, to energia wpływająca na tych, ku którym jest skierowana.
  A kiedy kilku ludzi wspólnie o coś się „modli”, to „omodlony” musi wiedzieć jak się od tej energii odgrodzić, by go cierpieniami nie „zbawiała”.
  Zamiast zdobyć tą wiedzę (ja jestem samoukiem, ale przydałby się jakiś specjalistyczny uniwerek) Polacy tracą czas na szukanie wrogich kosmitów i elektroniki.
  Pewnie, że istnieją różne złe duchy, przez niektórych zwane złą energią, kosmitami lub inaczej, ale Chrystus dał ludziom władzę nad nimi, a nie nad ludźmi – jak się Pawłowi i jego wyznawcom wydaje. Można nawet nie wiedzieć o ich istnieniu, by im nie ulegać jeśli się wie, jak to robić.

 16. No to Polacy musieli być bardzo oświeceni w czasach PRL, gdy księża lądowali w workach na dnie Wisły..

 17. Niestety, to co opisuje autor, w polowie sie zgadza. Pisze w polowie, bo znam czesc prawdy. I to co znam, z tego co pisze autor, pokrywa sie z prawda. A drugiej polowy, nie znam, wiec za ta druga, nie poswiadczam. Zbudzcie polacy, odnosnie nekania osob. To wlasnie ja tego doswiadczam. I powiem wiecej, to nekanie odbywa sie u mnie, poprzez wprowadzony w moj organizm droga pokarmowa mikrochip. A pozniej swiatlowod. A do tego jeszcze w moim organizmie sa rozne drobne chipy, ktore zdjecie rentgena przedstawia, jako drobne czarne kropki. Swiatlowod w moim organizmie jest widoczny na tyle, ze biegnie wzdluz mojego ciala i na moim brzuchu jest widoczny fald wystajacy, jakby rurka przechodzila pod skora. Ten fald biegnie do okolic mojego pepka, gdzie jest podlaczony mikrochip, ktory pulsuje. Pod moimi palcami, na moim brzuchu czuje wyrazne pulsowanie. W moich jelotach nie powinno nic pulsowac. Ale pulsuje, jakby bilo moje drugie serce. Ale to nie zadne drugie serce, a mikrochip podstepnie wprowadzony w moj organizm ijeszcze przywiazany do jelita, aby nie wypadl. To swieta prawda. Skad to sie wzielo w moim organizmie. To wina polskiego kleru. To wlasnie ich mikrochip i ch swiatlowod w moim organizmie i ich kleru drobne chipy.
  I teraz opisze jak to sie stalo.
  Ja w grudniu 1989 roku przechodzilam bardzo silne 2 zatrucia. Z jednego zatrucia ciezko wychodzilam przez 3 miesiace sama. A z drugiego bardzo ciezkiego zatrucia Pan Bog ratowal mi zycie. Pan Bog byl blisko mnie i ratowal mi zycie, ze czulam bardzo doklanie, jak oczyszczal mi moja krew i caly organizm. Poczulam dotyk Pana Boga. To sie dzialo w domu moich rodzicow, nie w zadnym szpitalu. W pokoju bylam tylko ja i sam Bog. Pan Bog uratowal mi zycie. Na drugi dzien bylam jeszcze bardzo oslabiona. A pozniej przez dlugie lata bylam jeszcze bardzo uczulona, na rozne srodki. Ale przezylam, to bardzo ciezkie zatrucie. Po paru latal dowiedzieli sie o tym ksieza. I zaczelli mnie sprawdzac przez swoich ludzi. Najpierw mi sie przygladali w kosciele, a pozniej podstepnie wprowadzili w moj organizm mikrochip i swiatlowody. Jak do tego doszlo?. To przez papieza polaka Jana Pawla II
  To papiez polak czul sie na tyle wielki, ze zapragnal jeszcze przenikac ludzi, aby spawdzac. I chcial byc jak Bog, przenikac ludzi, aby sprawdzac i sterowac pogoda. I to ludzie dla papieza opracowali program nowej generacji na sterowanie ludzmi i sterowanie pogoda. W jaki sposob?. A no, teleskop watykanski Lucyfer(znaczy przenoszacy swiatlo)ustawiony na Slonce, przenosi odbicie bocznym okularem na duzego satelite JPII, po papiezu polaku. A z satelity przenosi odbicie swiatla (podrasowane kobaltem na przenikanie), na ludzi. I dlatego wprowadzili mikrochip i swiatlowody, przez ktore kler sie podczepia, sprawdza i podstepnie mnie wykorzystuje. Papiez polak tym oprogramowaniem zabawial sie pare lat. A pozniej przejal po nim to glowne oprogramowanie i sprzet kard. Dziwisz, jako wykonawca testamentu papieza JPII. Kler posiada tylko kopie na sterowanie ludzmi.
  A Dziwisz na sterowanie ludzmi i sterowanie pogoda. Kler bezprawnie wykorzystuje mnie juz 20 lat. W jaki sposob wykorzystuje?. Poprzez pobudzanie organizmu i mozgu, kler wyciaga z podswiadomosci wszystkie dane czlowieka i tresci na ich kazania, na ich wewnetrzne opracowania i inne sprawy, co czlowiek robi, co mowi, co mysli, co zauwaza, co czuje. Takie doswiadczenia na ludziach. Mi na ten ich mikrochip wprowadzili baze danych i zabawiali sie na mnie i na innych ludziach, okolo 70 % wierzacych. I od tego zabawiania sie kleru i promieniowania podrasowanego kobaltem na przenikania ludzie zaczeli chorowac na nowotwory i choroby krazenia i zaflegmianie calych organizmow ludzi. To przez papieza polaka, ktory to zlo wprowadzil. Wprowadzil na ludzi zaglade ludzkosci. Nie Pan Bog, a papiez polak , tym jego oprogramowaniem wprowadzil zaglade ludzkosci na Ziemi. Dlatego klet polski milczy. To papiez polak jest tym antychrystem i bestia szatanem 666. A nie zaden z niego swiety. W apokalipsie Sw. Jana w Bibli, pisze, ze Bog nie przyjal antychrysta do Nieba.
  Bog zrzucil z powrotem na Ziemie Antychrysta, jego rzekome cuda, falsz, zaklamanie i oblude i jego swietosci. A dlaczego papiez JPII, to Antychryst?. Bo wprowadzil zle zmiany w kosciele, na najwieksza obraze Boga. A mianowicie ustawil stoly papieskie, przed Tronem Oltarem Glownym Boga. I ustawil caly kler na mszy tylem do Oltarzy Glownych Bozych, Tonu Boga. Gdy ksieza caluja te stoly ich panskie, jako oltarze, to pichylaja sie ku ludziom, jakby im sie klaniali. A tylki swoje ksieza wypinaja na Boga, na Oltarze Gowne Boze, tylki wypinaja ksieza i na Prawa i na Przykazania Boze i na Przymierze Boze. I dlatego ksieza zachodni w Watykanie nazywali papieza polaka Antychrystem, a papiez polak ich za te slowa ekskomunikowal. Papiez polak jeszcze nie prxyjal Pana Jezusa, gdy przybyl na Ziemie 7 miesiaca 1999 roku. Dlatego Jan Pawel II to prawdziwy Antychryst z Apokalipsy sw. Jana. Dlatego polski kler milczy. Papiez ludzi zwiiodl i oszukal. Udawal niewinnego i swietego, aby ludzie go poprzez wielka reklame czcili i poklony mu oddawali. A on, papiez za plecami ludzi, zlecil klerowi, aby ludzi promieniowaniem kobaltowym na pr,enikanie ochipowac. Na sprawdzanie i okradanie ennergii z ludzi podswiadomoscie na kleru zlodziejskie kazania. A 666 jest dlatego, ze robil wszystko przez wielka reklame, aby byc 2 razy wiekszy i wazniejszy dla ludzi od samego Boga. Liczba Boga jest 333 Bog w trzech osobach Wspolistotny. A papiez polak liczy sie 333 razy x2/, to jest 666- to wielkosci papieza. polaka JPII. Dlatego kler milczy. Ksieza chipowali nawet dzieci pierwszokomunijne.
  Po co ? By dzieci sprawdzac i promieniowaniem molestowac zdalnie sterowaniem. Dlatego kler milczy. Mnie wykorzystywali przez 20 lat. A dzieci od 10 lat.
  Ksieza polscy przez papieza polaka, nagrzeszyli najwiecej z polskiego kraju. Dlatego kler milczy. Bo stali sie armia Antychrysta i maja droge tylko jedna, do piekla i wszyscy co czcili papieza polaka. Dlatego kler milczy. Kard. Dziwisz nie chce zaprzestac przestepczego okradania mnie i jego przestepczych manipulacji. To podalam go do sadu. I nie wiem, czy wygram ta sprawe. Trudna sprawa, dziad Dziwisz nie chce ze mnie zdjac ani mikrochipa, ani swiatlowodow i nie chce zaprzestac okradania mnie i manipulacji sterowania na mnie pogoda. Jego mikrochip ma okolo 1-2 cm. To kard. Dziwisz przywiazal go suplami, zeby nie wypadl. Bo jeden mikrochip ze mnie zszedl, bateria mikro wysiadla. I mikrochip wypadl. To drugi Dziwisz przewiazal, ten bandyta. Przepowiednia Nostradamusa sie sprawdzila, ta ktora mowila, ze siodmego (7) miesiaca 1999 roku zejdzie na Ziemie Krol Wszechswiada. Krol Pan Jezus Chrystus zszedl na Ziemie. Ale przybywajac , zdjal dlugie powloczyste szaty, a zalozyl stare ubranie, pozostawione przed domem na wywoz .I w takim zniszczonym ubraniu Pan Jezus przeszedl dluga droge, aby zajsc do kraju, z ktorego wywodzil sie owczesny papiez, czyli JPII. Papiez polak wiedzial o przybyciu Krola Wszechswiata. Ale w biednym ubraniu, papiez nie przyjal Syna Bozego. Dlatego Antychryst.
  A klerowi papiez polecil glosic, ze odkad Pan Jezus umarl na krzyzu i poszedl do Nieba, to pozniej nikt Go nie widzial. Papiez polak klamal i klerowi zlecil klamac. Dlatego kler milczy, bo nagrzeszyli na potege, najwiecej z ludzi. I sciagneli miliony ludzi na droge zaglady i zatracenia, zarowno ciala, przez te ich ochipowanie promieniowaniem ludzi. I na zatracenie duszy ludzi przez czczenie grzesznego papieza, ktory wcale nie byl zadnym prawdziwym swietym, a Antychrystem.
  Dlatego kler milczy. A najwiecej po papiezu JPII nagrzeszyl kard. Dziwisz. I jeszcze nie chce zaprzestac zlego. I to Dziwisz jako nastepny, najbardziej zwodzil i oszukiwal ludzi tym grzesznym papiezem.Dlatego kler milczy.

 18. Hej Admin dołącz się do akcji i opublikuj moją książkę na swoim blogu – udzielam Ci na to mojego pozwolenia ✪♽✪ Tylko katolicyzm [sekta], która powstała po Judaizmie i Chrześcijaństwie ochrania gejów i gwałcicieli dzieci. Ci u władzy w kościele katolickim szerzą herezję, świętokradztwo i bluźnierstwo – twierdzą, że wiedzą lepiej niż Bóg – a tak naprawdę szukają ludzi głupich od których mogą wycyckać pieniądze [sam też przez wiele lat byłem katolikiem, ale ślepota minęła – przejrzałem na oczy].
  📓 Chcesz za darmo książkę 📓📖 na ten temat pisaną przez 15 lat to zapraszam na tą stronę internetową 11 Przykazanie. Książka pod tytułem: „3 Dni” Śpiesz się zanim znowu usuną linki 👣👀

  https://sites.google.com/view/11-przykazanie/strona-g%C5%82%C3%B3wna

 19. Zupełnie nierozsądne jest czepianie się na siłę tych ”Słowian” – zastanówcie się. Dlaczego nasi sąsiedzi nazywają Polaków Lachy? Wszyscy dookoła tak robią i czynią to od bardzo dawna. Gdyby tu mieszkały jakieś słowiany to należy spodziewać się że nazywali by nas innym słowem? A jakim? Czy to co napisałem jest logiczne? Wybaczcie ale nie zamierzam nikomu dokuczać. Zwyczajnie przemyślcie to i owo. Te brednie o Słowianach wymyśliła żydokomuna, owszem było takie plamię. Piszą o nich w Bizancjum, jak o małych karłowatych z syfilitycznymi noskami, czarne oczka i śniada karnacja. Wywali ich na zbity pysk z Bizancjum za złodziejstwo i bandyctwo. Dlaczego będąc wysokim niebieskookimi ariami utożsamiacie się z brudnymi złośliwymi mongolskimi karłami z wygiętym noskiem jak skocznia? Dla mnie to jest sorry ale szok jak tak sobie można kpić z rasy!

  1. [lol] Piszą o nich [Slowianach] w Bizancjum
   ——————————————
   Nazwy: Slowianie i Ariowie uzywa sie zamiennie. Sugerujesz, ze Slowianie, to wlasciwie obecny „lud miedzynarodowy”?
   Mozesz podac jakies zrodlo o tych rzekomych Slowianach w Bizancjum? Dzieki

 20. Biskupi to odpowiedniki faryzeuszy i saduceuszy z Nowego Testamentu. Chodzą w powłóczystych szatach? Chodzą. Poza tym nie są tak blisko ludzi, jak był Jezus. To nie są pasterze, bo pasterze są zawsze z owczarnią, służą jej, a nie wydają polecenia. Do tego te pierścienie na dłoniach. KOSZMARRRRR!!!!!!

   1. Dzisiaj widziałam migawkę ze zlotu młodzieży chrześcijańskiej na polach lednickich. Żal za serce łapie, jak te nasze lechickie uczucia, myśli są fałszywie ukierunkowane. Tyle radosnych młodych ludzi, wspólnota…. aż się ją czuje, tylko myśli płyną w fałszywym kierunku… Podstawa tej wspólnoty stoi na fałszywym gruncie.

    Echhh…..

    Niech ten czas objawienia już nadejdzie……

   2. Jedynie hasło tegoroczne takie nasze:

    Lednica 2019 odbywa się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”

 21. Piękni Duchem i MOCni Słowianie nie mają potrzeby oblekać się i przyozdabiać…
  Piękno i Dobroć bije blaskiem…od Miłujących od Zawsze i Szczerze…
  Spójrzcie – Koń SILNE-MOCNE Stworzenie zjada siano …owies…trawę…pije wodę śpi na stojąco a ile MOCY posiadł…

  1. Raczej źródła ssącego energię. Już jako dziecko zauważałam, że od niektórych księży i biskupów to mnie odrzucało i czułam się w ich pobliżu źle i dziwnie. Miałam nieraz ochotę rwać cztery litery w kabanich podskokach. Było paru księży, zwykłych księży, nie żadnych dostojników, w obecności których czułam się normalnie. Ale mam tak w ogóle, jeśli chodzi o ludzi. Szybko rozkąszam, czym kto pchnie.

   1. Anamiko, mam od dziecka tak samo.

    Wyczuwam na odległość, kto jaką energią emanuje.

    Co wcale nie oznacza, że od wszystkich się odsuwam, każdemu daję szansę…………😃 gdyż każdy z nas się potknąć może na swojej drodze życia, zanim dojdzie do CELU.

   2. Do SlowiAnki z 02.06.2019 ja odczuwam ludzi, ale nie oceniam nikogo. Unikam pewnych ludzi i nawiazuje zerowy kontakt z ludzmi, od ktorych mnie odrzuca. Chyba, ze prosza mnie o pomoc albo mnie atakuja fizycznie, wtedy podejmuje stosowna akcje. Szkoda pradu czasem, lepiej go spozytkowac np. na sadzenie debow.

  2. Jacek Międlar, też u siebie w „wprawo.pl” i u Roli przywalił dobrym wytłumaczeniem błędów w myśleniu ” obrońców kościoła”. Pan Rola aż się wił i wplatal wstawki z SB itp, ale Jacek się nie dał i na to też fakty podał. Pan Rola chcąc, niechcąc nie mógł z tymi argumentami dyskutować.

   1. Bardzo mnie cieszy, ze JM nie ma zadnego poczucia winy dlatego, ze „pozegnal sie” z hierarchia, a potem zwiazal z kobieta. Usuneli go w cien. Odszedl, „pozbieral sie” i nadal glosi, to co glosil. Wybral inna droge. Przynajmniej mowi o tym otwarcie i nie zyje w zaklamaniu.
    ———————-
    Jacek Międlar: Mam dziecko. Liczę, że kiedyś Watykan pobłogosławi mój związek z kobietą

    Jacek Międlar wie, że sakrament kapłaństwa jest niezbywalny, że kapłanem będzie do końca i że w przypadku zagrożenia życia ma w dalszym ciągu moc odpuszczania grzechów, nawet dzisiaj, ale…

    Znany ksiądz-narodowiec najpierw jako duchowny i kaznodzieja głosił kazania patriotyczne, stawał po stronie radykalnego konserwatyzmu i jako nieliczny kapłan oficjalnie zgłaszał i napiętnował pedofilię w Kościele. Później, po zasuspendowaniu go przez hierarchię kościelną i wizji 20 lat w zamknięciu bez pozwolenia na nieskrępowane głoszenie Słowa Bożego – jak twierdzi gość wSensie.pl – zdecydował się wrócić do świata. Tam poznał swoją obecną partnerkę, z którą ma roczną córeczkę i dla którego to związku walczy o kościelne błogosławieństwo.

    Spowiedź Międlara? Trudno nazwać w ten sposób wywiad dla wSensie.pl Nie występuje tu bowiem element skruchy.

    .https://www.youtube.com/watch?v=n023Nc7dbBg

 22. „Po głębszej analizie okazuje się bowiem, że „polscy” biskupi to bardzo wyrafinowani politycy, gdyż uprawiają politykę, milcząc. Milcząc o sprawie najważniejszej z ważnych…” Ja mówię: Milczenie to ukrywanie prawdy, milczenie to tchórzostwo. Milczenie to wygodnictwo. Milczenie to bezduszność. Milczenie to przyzwolenie. Milczenie to potakiwanie.

  1. Wg Hanny K. to cały Deep state podlega Watykanowi, czyli całe zło to ma źródło tam, choć nie zawsze tak myślałam, ale być może tak jest, więc co się dziwić że nasi biskupi „wymarli”…nie mogą grac do swojej bramki…Polskim biskupem to był jeszcze Hlond, po soborze wat. II wszystko już poszło w piz….duuuu…

 23. Niech zło zostawi Polska święta ziemię w końcu w spokoju.
  Dobro czynić a nie rozbiory spowodowano a potem wyzwolenie? Zasługi i potem znowu niewolę barbarzyńska sprowadzają Lenina Hitlera Stalina Mao i zabobony wtykają.
  .
  Więcej dobra jak zła zrobili tajniacy? . Co to za kalkulacja lucyferska?..
  Niech ida sluzyc swoim bożkom, i zapłacą zax szkody spowodowane od 1050 r.
  Za nic do dziś nie odpowiadają za tragedie i katastrofy.
  . Wykorzystywanie nas i dojenie i niszczenie dobrych ludzi tylko pod zasłona reform postępu wprowadzają naiwnymi karierowiczami.
  Idź precz szatanie co tu znowu szukacie?.
  .
  Jaka bronią walczysz od takiej zginiesz, …
  Boga Prawdy i Ewangelii Jezusa Chrystusa beda wykorzystać, oszukać nas, to szatan tylko tak myśli i czyni.
  Neutralny Światowe Braterstwo Wolności oparte na fundamencie wiary i boskiej drogi może nas zbawic i szczęście dać.
  Cierpimy najwięcej w świecie z pochodzeniem polskim, dlaczego?.
  Przecież prawda nie boli?… Bili zagubionych, to wam pomożemy a nie zasłanianie się symbolami i wpływami dla prześladowania ogłupiania, niewinnych ..
  Już nadchodzi mocniejszy ale w czym?.
  Jonas2 ostrzega czas nawracania się kończy

 24. Taki trójkąt ułożony z dłoni widziałam w tamtym roku podczas transmisji mszy z Częstochowy (na początku, gdy pozamykali kościoły).
  Jeden z młodszych zakonników na przemienieniu przesunął się na środek, by symbol był dobrze widoczny.

  1. Taki trójkąt z dłoni na wysokości piersi robią wszyscy księża i ministranci. Sam w ten sposób układałem dłonie w mojej ministerialnej epoce 😉

   Natomiast zamieszczony na fotografii gest prymasa Polaka przypadkowy raczej już nie jest.

   1. To był taki gest jak prymasa.
    Zakonnik klęczał tyłem do kamery, przodem do ołtarza.
    Wstrząsnęło mną to wtedy bardzo 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s