Franciszek stwierdził, że już nigdy nie ułaskawi księdza pedofila (fot. Max Rossi)
– Jestem świadom trudności, ale taka jest rzeczywistość i ja mówię, że się spóźniliśmy – stwierdził papież Franciszek podczas przemówienia do członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Ojciec Święty dodał, że w przypadku jednego kapłana popełnił błąd, którego nie chce już nigdy więcej powtórzyć.

Podczas audiencji w Watykanie papież oświadczył, że w sprawie pedofilii „świadomość Kościoła nadeszła trochę późno, a kiedy to się dzieje, środki rozwiązania problemu też przychodzą późno”.

– Jestem świadom trudności, ale taka jest rzeczywistość i ja mówię, że się spóźniliśmy – ocenił . – Być może stara praktyka przenoszenia ludzi, by nie stawić czoła problemowi, uśpiła trochę sumienia – przyznał papież, zwracając się do Komisji, którą powołał w 2014 r.

Franciszek oświadczył, że „skandal wykorzystywania seksualnego to straszliwy upadek dla całej ludzkości, który dotyka tyle dzieci, ludzi młodych i bezbronnych we wszystkich krajach i społeczeństwach”. – Dla Kościoła było to bardzo bolesne doświadczenie. Odczuwamy wstyd za nadużycia popełnione przez wyświęconych kapłanów, którzy powinni być bardziej godni zaufania – stwierdził papież.

Wyrażając „głęboki ból” z powodu skandalu, Franciszek dodał, że wykorzystywanie seksualne jest „straszliwym grzechem, całkowicie sprzecznym z nauczaniem Chrystusa i Kościoła”. Przy tym zaznaczył, że “ten, kto został skazany za wykorzystywanie seksualne nieletnich, może zwrócić się do papieża o ułaskawienie”.

(…)

Całość czytaj na:

https://wiadomosci.wp.pl/watykan-obraduje-ws-pedofilii-papiez-mowi-o-taktyce-ktora-uspila-sumienia-6168569553008257a

Czytaj również:

Reklama

7 myśli w temacie “Watykan obraduje ws. pedofilii. Franciszek przyznaje się do błędu…

 1. Franciszek oświadczył, że „skandal wykorzystywania
  seksualnego to straszliwy upadek dla całej ludzkości, który dotyka tyle dzieci, ludzi młodych i bezbronnych we wszystkich krajach i społeczeństwach”. – Dla Kościoła było to bardzo bolesne doświadczenie. Odczuwamy wstyd za nadużycia popełnione przez wyświęconych kapłanów, którzy powinni być bardziej godni zaufania – stwierdził papież.

  NIE FRANEK- TO UPADEK WASZ NIE NASZ!- właśnie otworzyliście PUSZKĘ PANDORY- PRZYCZYNEK WASZEGO UPADKU!
  ,,Etyk dla WP o pedofilii w Kościele: ten dramat dopiero się rozpoczyna!
  Kościół podjął walkę z pedofilią jak żadna inna instytucja, ale ujawnienie prawdziwej, zatrważającej skali tego problemu, jest jeszcze przed nami – mówi ks. dr hab. Andrzej Kobyliński z UKSW w rozmowie z Magdaleną Nałęcz. Etyk w czwartą rocznicę ogłoszenia decyzji o abdykacji z urzędu papieża Benedykta XVI
  WP: A to właśnie Ratzinger podjął zdecydowaną walkę z pedofilią w Kościele.
  Papież Franciszek powiedział w 2015 r. niezwykle ciekawe słowa dotyczące wyboru Ratzingera na papieża: na konklawe w 2005 r. wybraliśmy go, ponieważ gwarantował podjęcie reformy Kościoła i miał odwagę mówić o jego wielkich i trudnych problemach. I rzeczywiście, jednym z dramatycznych problemów tej wspólnoty jest plaga pedofilii. W wielu krajach na świecie pontyfikat Ratzingera jest kojarzony z wielką wojną prowadzoną przez papieża w celu oczyszczenia moralnego Kościoła. Benedykt XVI wprowadził nowe rozwiązania prawne, podjął ten problem w setkach swoich wypowiedzi, spotykał się z ofiarami księży pedofilów, budził nową świadomość moralną.

  Oczywiście należy pamiętać o tym, że dramat molestowania seksualnego dzieci ma charakter globalny i dotyczy wszystkich kultur i religii.
  WP: Od czego właściwie zaczęła się w Kościele katolickim walka z pedofilią?
  Przełom nastąpił 18 maja 2001 r. Wtedy Stolica Apostolska wydała dokument przygotowany przez Josepha Ratzingera, a zatwierdzony przez Jana Pawła II, który wprowadził rewolucyjną zmianę. Polegała ona na tym, że przypadki wykorzystywania seksualnego osób poniżej 18 roku życia mają być przesyłane do Rzymu, do Kongregacji Nauki Wiary. Do 2001 r. mówiono o tuszowaniu pedofilii, ponieważ nie było odpowiednich regulacji prawnych. Każdy mógł te problemy rozwiązywać po swojemu. Radykalna zmiana nastąpiła 16 lat temu
  FRANCiszku o jakie świadomości mówisz?! Z powyższej odpowiedzi wynika, że- ,,Przełom nastąpił 18 maja 2001 r”- MINĘŁO 16 LAT!! A FRANCiszek:

  Podczas audiencji w Watykanie papież oświadczył, że w sprawie pedofilii „świadomość Kościoła nadeszła trochę późno, a kiedy to się dzieje, środki rozwiązania problemu też przychodzą późno”.
  – Jestem świadom trudności, ale taka jest rzeczywistość i ja mówię, że się spóźniliśmy – ocenił . – Być może stara praktyka przenoszenia ludzi, by nie stawić czoła problemowi, uśpiła trochę sumienia – przyznał papież, zwracając się do Komisji, którą powołał w 2014 r.
  ,,VERBA VERITATIS. wczoraj (15:46)” Świadomość Kościoła nadeszła trochę późno …”. No faktycznie – nadchodziła przez 2000lat!!! Ale to stwierdzenie mija się z prawdą , albowiem głównym sprawcą tego przyspieszenia jest powstanie internetu. Z chwilą pojawienia się internetu , wszystkie nikczemności i świństwa popełniane przez kapłanów ujrzały światło dzienne. Tego się już nie dało zatrzymać , ani ukryć.”

  1. Elaszko, gdyby każdy człowiek żyjący na tej Pięknej Planecie Ziemi zechciał odkryć w sobie jaką BOSKĄ MOC posiada w swoim SERCU , to mielibyśmy wieczną rajską szczęśliwość , tak niewiele wysiłku potrzeba by odkryć Boską Moc i czynić wokół dobroć i rozsiewać energię ŻRÓDLANEJ MIŁOŚCI ………….. no ale większość z nas woli żyć według telewizyjnej lub „wybiórczej prawdy”.

   Nie wiem, czy zauważyłaś, że najwięcej krytykują wszystko i wszystkich, narzekają i nic im się nie podoba, właśnie telewizyjno-radiomaryjne lemingi.

   Można im współczuć, ale nie ma ich co żałować, gdyż im takie życie widać odpowiada, bo takie właśnie wybierają, można im tylko wskazywać właściwą drogę
   swoim przykładem , nic więcej, wybór i tak należy do każdego indywidualnie.
   Miłego popołudnia dla wszystkich z deszczowego kRAJU.

  2. Elaszko.
   Pierwsza Encyklika Benedykta XVI „Deus caritas est” miała na celu namówić owce do tego, co nazwał przerabianiem erosa na agape. Przerabiać miał go nieustannie każdy z każdym, więc od urodzenia aż po grób.
   Może by mu się udało zatuszować tą „pobożnością” pedofilię, gdyby nie popełnił błędu, od jakiego przedszkolak by się zarumienił.
   Wzorem do naśladowania w namiętnym miłowaniu wszystkich
   ze wszystkimi ustanowił bowiem Boga na podstawie urywku Biblii, w którym jest opis oburzenia Boga na namiętnie miłujących bożki.
   Jak każdy papież Benedykt XVI pozostał nieomylny.

  1. Małych jeży (tak jak jeży w ogóle) nie należy absolutnie karmić krowim mlekiem. Zawiera ono znaczną ilość laktozy, której jeże nie tolerują. Optymalnym sposobem karmienia jeżowych osesków jest używanie preparatu mlekozastępczego dla psich szczeniąt ROYAL CANIN BABYDOG MILK (tylko i wyłącznie!). Szczegółowe i rzetelne porady dotyczące postępowania z oseskami jeża europejskiego znajdują się na stronie internetowej OŚRODKA REHABILITACJI JEŻY „IGLIWIAK” W KRAKOWIE (www.jeze.com.pl/opieka-nad-oseskiem-jeza/)
   Do sztucznego zastępczego karmienia dorosłych jeży używamy preparatu ROYAL CANIN CONVALESCENCE SUPPORT INSTANT (tylko i wyłącznie!).
   Wiecej na:
   http://www.jeze.org.pl/pomoc_jezom

  2. Udzielenie wstępnej pomocy potrąconemu jeżowi jest nad wyraz proste: zwierzę należy przede wszystkim usunąć z jezdni, zapakować w kartonik i dostarczyć do lekarza weterynarii lub zaopiekować się nim do czasu możliwości udzielenia mu fachowej pomocy. Prosimy przy tym pamiętać, że potrącone jeże znajdują się na ogół w stanie znacznego szoku, przyjmują pozycję leżącą, często mają problemy oddechowe i zaburzenia neurologiczne. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że wiele z nich wychodzi z takich stanów bez większych problemów, mimo początkowego wrażenia, że ich stan jest ciężki i beznadziejny. Jeże takie powinny być traktowane przez lekarzy weterynarii w taki sam sposób, w jaki traktują oni potrącone zwierzęta domowe.
   wiecej na:
   http://www.jeze.org.pl/pomoc_jezom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s