POSŁANIE DO NADWRAŻLIWYCH

Bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi
za waszą czułość w nieczułości świata
za niepewność wśród jego pewności

Bądźcie pozdrowieni
za to, że odczuwacie innych tak, jak siebie samych

Bądźcie pozdrowieni
za to, że odczuwacie niepokój świata
jego bezdenną ograniczoność i pewność siebie

Bądźcie pozdrowieni
za potrzebę oczyszczenia rąk z niewidzialnego brudu świata
za wasz lęk przed bezsensem istnienia

Za delikatność nie mówienia innym tego, co w nich widzicie

Bądźcie pozdrowieni
za waszą niezaradność praktyczną w zwykłym
i praktyczność w nieznanym
za wasz realizm transcendentalny i brak realizmu życiowego

Bądźcie pozdrowieni
za waszą wyłączność i trwogę przed utratą bliskich
za wasze zachłanne przyjaźnie i lęk, że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami

Bądźcie pozdrowieni
za waszą twórczość i ekstazę
za nieprzystosowanie do tego, co jest, a przystosowanie do tego, co być powinno

Bądźcie pozdrowieni
za wasze wielkie uzdolnienia nigdy nie wykorzystane
za to, że niepoznanie się na waszej wielkości
nie pozwoli docenić tych, co przyjdą po was

Bądźcie pozdrowieni
za to, że jesteście leczeni
zamiast leczyć innych

Bądźcie pozdrowieni
za to, że wasza niebiańska siła jest spychana i deptana
przez siłę brutalną i zwierzęcą

za to, co w was przeczutego, niewypowiedzianego, nieograniczonego

za samotność i niezwykłość waszych dróg

bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi

Kazimierz Dąbrowski

*Kazimierz Dąbrowski (1902-1980) – polski psycholog kliniczny, psychiatra, filozof, pedagog, twórca teorii dezintegracji pozytywnej. Autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie psychologii klinicznej, higieny psychicznej, psychiatrii oraz pedagogiki.

Szczęśliwa, dziękuję za tekst 🙂 TAW

Reklama

56 myśli w temacie “Posłanie do nadwrażliwych – Kazimierz Dąbrowski

 1. Cos pieknego to przeczytac w godzinach popoludniowych dnia cos tak optymistycznego.Autor widac z autopsji i doswiadczenia wiedzial i czul co sie swieci.Pozdrawiam TAW i Wszystkich.

  1. „za samotność i niezwykłość waszych dróg bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi” i te słowa są dla mnie kwit esencją określenia nadwrażliwych bo są to ludzie prawdziwi, dobrzy, uczuciowi, i uczciwi po prostu Ziemskie Anioły ukryte wśród masy Ziemskich materialnych „biorobotów”,
   myślę, że wiecie o co mi chodzi ❤

   1. A ja nie , nie wiem o co chodzi z tymi biorobotami chociaż staram się zrozumieć … że co ? kurcze jak coś się we mnie kłóci to wiem że coś ale nie do końca wiem co .
    Ale i biorobota ukocham bo co on winny pytam ? co on winny że ktoś wybrał mu jego życie ?
    Wyobraź sobie że masz moc , i stwarzasz pantere która je mięso…. oczywiście my to wiemy , rozumiemy , podziwiamy te zwierzęta rozumiemy że takie są (natura) …. przeżuć to dalej …. zamień pantere na Gada , czy co Ty rozumiesz przez Bioroboty…. co one winne ? ja pytam … jakby miały wybór .., SłowiAneczko?
    Staram się zrozumieć ale coś mnie chyba nie wychodzi bo ciągle zaliczam koło co one winne ? Może jakiego puzlla brak a może jak zwykle to ja nie rozumiem więc nie wiem , sama nie wiem szukam puzlla ale zaś zaliczam koło czemu znów szukamy winnych ?

  2. To jest tekst o chorych na schizofrenię. Jak widać wiele osób przyznaje się do bycia szczególnie wrażliwymi. Najczęściej jest to niestety jedynie nadwrażliwość —na punkcie własnej osoby a egoizm w stosunku do innych, żeby nie powiedzieć egotyzm.

   1. Odnosnie jednego komentarza ,w którym nadwrazliwych nazywa się schizofrenikami. Mam wielkie wątpliwości co do takiego stwierdzenia,choćby tylko dlatego że wrażliwość czy też nadwrażliwości nie jest czynnikiem chorobotworczym,ale cechami z którymi człowiek się rodzi. Wrażliwość przecież nie jest symptomem jakiejkolwiek choroby a już najmniej ma wspólnego ze schizofrenią, którą nawet psychiatrzy określili jako oddzielenie od rzeczywistości i zamknięcie w pokoju ze szkła. Wszyscy na zewnątrz widzą co się dzieje w środku, ale ta osoba co jest w srodku tego pomieszczenia,nie widzi i nie wie co się dzieje na zewnątrz. Jest tak skupiona na swoich doznaniach abstrakcyjnych ,że wszelkie próby nawiązania kontaktu stają się bezowocne. Natomiast nadwrazliwcy to ci co odbierają wszystkie bodźce jak każdy człowiek zdrowy, tylko że oni potrafią wszystkie swoje doznania ująć bądź w słowa, bądź w obrazy.

   2. Bądź błogosławiona……

    Bądź błogosławiona CISZO,
    Której nikt wewnątrz nie słyszy,
    Bo sama jesteś tylko w serca niszy.

    Bądź błogosławiony SPOKOJU,
    Którego szukajmy zawsze wokół siebie,
    By móc się poczuć choć trochę jak w niebie .

    Bądź błogosławiony światowy POKOJU,
    Który jesteś na ustach każdego polityka,
    Ale nie ma Cię nigdy dla zwykłego człowieka.

    Bądźcie błogosławieni prości LUDZIE,
    Którzy czynicie tylko dobro na co dzień,
    Bo tylko w WAS jeszcze płonie ŹRÓDŁA ogień.

    Bądź błogosławiona MATKO ZIEMIO,
    Niszczona przez podłych i wielkich ? tego świata,
    Dla których za pokarm sroga spotkała cię zapłata.

    Bądźcie błogosławione DZIECI tej planety,
    Cierpiące zniewolenie, traktowane jak śmieci,
    Bo dla Was jeszcze Słoneczko pięknie zaświeci.

    Bądź błogosławiony uciemiężony POLSKI NARODZIE,
    Pracujący za marne grosze dla rządzących gadów,
    By przetrwać i odzyskać godność swoich RODÓW.

    SłowiAnka

   3. Nikt nie nazywa nadwrażliwych schizofrenikami lecz odwrotnie, nasz wielki humanista Kazimierz Dąbrowski nazwał schizofreników , czyli osoby uważane przez społeczeństwo za chore, dla nich stworzono przecież tę jednostkę chorobową, nadwrażliwymi.
    Natomiast strzeżmy się tego by być nadwrażliwymi na własnym punkcie, uważnym trzeba być na innych ludzi.

  1. Gmo chociaż czytam Twoje wpisy od jakiegoś czasu to dopiero dziś coś mi zaświtało w związku z Twoim ględzeniem o mongolskich genach i ochronie przed takimi osobnikami, coś w tym jest.

   1. pogogluj ghrees, azjata to taka kukurydza gmo niby chodzi w pionie ale podobnie jak kukurydza gmo po
    zjedzeniu to juz inna bajka, kazdy azjata ma w sobie 50 proc mongolizmu plus minus takze i u nas niestety z gwaltow mongolskch w 13 wieku ten genetyczny
    syf przelazl na nas w niewielkim stopniu co prawda ale jest, jedynie mozna to wyeliminowac przez wczesne skrobanki z downow i calkowita sterylizacje rodzicow zamieszanych w to watpliwe dzielo. ..
    a u nas PeLo nasprowadzalo mongola z ieetnamu k po co ? zeby zepsuc nam geny bezpowrotnie ? cale szczescie ze nie zdazyli jeszcze z arabem bo bylo po nas

   2. Niewiele zrozumiałeś, zaden azjata, Polak z krwi i kosci. Jedynie w ich rodzinie niektorzy maja oczy takie trochę skośne, wiec moze w któryms pokoleniu jakaś babka oddała się mongołowi.
    A tak w ogole to wulgarny jesteś.

   3. nie cukrze to fakt ale zrzucam ze schodow falsz jak kazdy troskliwy ojciec gdy niewlasciwy skosnoprzypalany anant sie by na nich chcial pojawic

   4. Lilly, czytaj GMO i pytaj to opowie Tobie o wojnie przeciw Slowianom -bialym ludziom. Wojna rasowa trwa.

   1. Napiszę to nawet jak uznasz, że jestem nawiedzoną katoliczką Jezus od zawsze wzbudzał we mnie miłość. Kłują mnie w oczy Twoje niewybredne komentarze o nim. Spuść z tonu.

   2. to zwyczajny nalog, nie wierzysz w siebie tylko w kogos, w stanach biali maja gleboko pacynki koscielne wierza w siebie zarabiają 10 razy wiecej bo zamiast kosciola robia szkoly kursy itd itp, nasi dziadkowie gineli z rak katolickich rycerzy cesarstwa a tu prosze nastepny katolek matolek nie znajacy historii swoich przodkow

   3. Jezus był postacią historyczną. I jak każdej istocie ludzkiej, należy mu się głęboki szacunek.

    Tym bardziej, że nie przyszedł na tę planetę z bardzo wysokich gęstości po to, by powiększać swoje konto w banku.

   4. wiara w kogos znaczy oddawanie energi komus czy to bedzie lekarz ksiadz czy pacynka kosmiczna w kazdej sytuacji ebie nas to w leb i ograbia z energii, jak opieramy zdrowie na lekarzu nasze komorki otrzymuja sygnal jestescie do dupy i sie zamykaja i zwala nas byle co, jak sie np nawdychamy dymu weglowego w zimie i kaszlemy to lekarz i tak nie stwierdzi zatrucia bedzie udawal tylko ze panuje wirus i da antybiotyk i rozlozy nas falszywa informacja i falszywym remedium na 2 tyg a tak wystarczylo 3 dni wykaszlec dym bez wychidzenua na dwor i juz w stanach ludzie nie maja tzw przeziebien bo powietrze jest czyste „pala” atomem albo gazem

   5. Gmo te pacynki koscielne kiedys były tu na ziemi i całkiem dobre wrażenie po sobie zostawiły mm tez była taka beznadziejna? i znowu jesteś dla mnie niemiły łobuzie jeden!🙂
    I tak nie zmienie zdania o Jezusie, ten matołek koscielny kiedys często patrzył na Niego na krzyżu i pytał nie wiem kogo „co oni z Tobą zrobili”.
    Zresztą czesto z Nim gadałam i wierz lub nie ale czesto mi odpowiadał.
    Co do wiary katolickiej jak i jakielkolwiek innej zawsze podchodzilam z duza ostroznoscią, ale to chyba rodzinne, wszyscy u nas tak mamy.
    Aha zapomnialam dodać, z Twoim przedmiotowym podejściem do kobiet- obys się kiedyś nie rozczarował.😀

    Tak, Taw ja wiem, ze nie przyszedł na ziemię aby powiekszac swoje konto w banku. Ja to naprawdę wiem, przeciez tu nie chodzi o żaden materializm.

   6. oj tam odrazu niemily =_= jak sama mowilas po prostu jade plugiem… wiec dalej nim bede jechal jezeli pozwolisz -_-

 2. Nieco z innej beczki, takiej socjologiczno- cywilizacyjnej (od małego mam naturę obserwatora, co też ten o ów pod moim adresem stwierdził 🙂). Regularnie przeglądam materiały na YT, w tym te dotyczące sytuacji w Polsce, Wyszegradzie, opinie polityków i wreszcie komentujących. Uderzająca jest jedna rzecz. Ludzie z Zachodu i Ameryki przepraszają za Polish Jokes i deklarują ich zaprzestanie. Oni są JUŻ wpatrzeni w Polskę jak w zbawiciela Europy. Już teraz, choć rewolucja duchowo-społeczna stawia u nas dopiero fundamenty, husaria zmian dopiero siodła konie. Cała wielowiekowa propaganda oszczerstw i pomniejszania rangi, dokonań, znaczenia i mądrości Lechitow właśnie ponosi dynamiczną klęskę. To zapewne amerykańscy chazarowie zainicjowali Polish Jokes, by dyskredytować mądrość życiową Polaków i „trzymać na wodzy” ich mniemanie o sobie. Młodzi ludzie z USA, Kanady, Brytanii, Niemiec, Danii już tych żartów i ściemy nie kupują. Piszą: „opowiadaliśmy Polish Jokes”, a wychodzi, że Polacy są najmądrzejszym narodem Europy”. MASOWO życzą nam wyrwania, zwycięstwa, licząc, że zmienimy Europę, zatrzymamy szaleńców jej urzędów, najeźdźców, i że uratujemy wszystkich Europejczyków. Tak piszą już dziś, oceniając dumną, twardą, konsekwentną postawę Polski rządów PiS. Oglądają szarżę Sobieskiego, której nie dawały im podręczniki szkolne i dziękują, uświadamiają sobie znaczenie Polski dla kontynentu. Możemy sobie zatem wyobrazić, co będą myśleć, czuć, pisać, gdy Polska zajaśnieje rzeczywistym światłem wolności i inspiracji za kilka lat… Lecz cała ta potężnie inwestowana machina antypolskiej treści przestaje być skuteczna już dziś. 😉 Druga rzecz. Piszemy tu o różnych źródłach przekazu odnośnie przeszłości, transformacji, przyszłości. Przeczytałem ich mnóstwo przez lata: Rozmowy z Bogiem, Rozmowy ze Śmiercią, różnych van Helsingów, van Daenikenow, przekazy Plejadian i tak dalej. W tych książkach szeroko pisano o znaczeniu najdawniejszych ras i cywilizacji dla kultury i ducha świata, oraz o znaczeniu ras i cywilizacji dla obecnych przemian. NIGDZIE nie trafiłem na wzmianki o Lechitach czy Słowianach. Tyle przekazów, zero słów. Jakby Słowianie byli tylko mglistym oparem błąkającym się po planecie. Cóż, wychodziłoby na to, ze byłyby te publikacje w dużej liczbie tym New Age: jakoby oświeceniem, ale obliczonym na zmanipulowanie najważniejszego wkładu w rozwój i przemiany Ziemi… Czołem Wielkiej Lechii ✋🏻🙂

  1. To prawda Czcibor co piszesz. TAW wielokrotnie miał rację, pisząc, że my nie mamy żadnych sojuszników i nie mieliśmy na żadnej płaszczyźnie. Być może wcale ich nie potrzebujemy. Channelingi są bardzo zwodnicze, choć jak wszędzie jakieś ziarnko prawdy można wyłuskać. Ceniłem sobie zawsze zwłaszcze E.Cayca – jeszcze liczę, że zgodnie z jego słowami w tym roku odkryjemy Atlantydę lub ktoś dostanie się do Hali Zapisów pod Sfinksem. Teraz po Huraganie bardzo cofnęły się wody przy wybrzeżu USA, Meksyku – myślałem, że może coś tam znajdą. Zwłaszcza, że Cayce centralną wyspę umiejscawiał w okolicach Bimini. Odnośnie Piramid – jest jeszcze szansa Nassim Haramein ( świetny człowiek pracujący nad teorią unifikacji pola) wraz z wieloma ekspertami zaczynają badania piramid na początku października. Ten człowiek być może okaże się godny odkrycia kolejnych tajemnic. Tak jak Ty dotarłem wielokrotnie na kraniec internetu, wliczając takie pozycje jak Necromicon, Szmaragdowe Tablice Thota, czy tak ciężkie pozycje jak Księga Urantii. I faktycznie Słowianie są wszędzie skryci za głęboką zasłoną. I też widać, jak zmienia się klimat dla Polaków. Nawet te kwestie reparacji od Niemiec, bez względu na ich skuteczność czy nie, zrobił się z tego temat międzynarodowy. Ciekawe czy jeszcze ktoś się pokusi o pisanie o polskich obozach. Ja największy mam problem z poradzeniem sobie z niecierpliwością, że to wszystko zbyt wolno. Jakiś przełom jest potrzebny, bo mimo wielu obudzonych, nadal jest ogromna masa, która nie przyjmie pewnych rzeczy nawet gdy usłyszy w TV. Bo do zrozumienia chyba wszyscy się zgodzimy potrzebna jest ogromna wiedza z wielu dziedzin, do tego poparta kilkoma latami doświadczania i sprawdzania słuszności lub nie różnych istniejących ścieżek możliwości.

   1. Jedna z teorii hinduskich glosi, ze Slowianie pochodza z wyspy Thule. Thule, to zdaje sie obecna Skandynawia. Przypomina mi sie artykul o „znalezisku” w gorach Finlandii (szkielet mezczyzny). Badanie DNA wykazalo haplogrupe slowianska ze wskazaniem na podgrupe polska. Szczatki oceniono na 7 tys lat. Zakladajac, ze w jakims okresie Slowianie zamieszkiwali m.in. ziemie obecnej Skandynawii pokusilam sie o „zbadanie” dna morskiego okolic Skandynawii majac do dyspozycji Google Earth. Wokol wyspy Svalbard odkrylam mnostwo dziwnych struktur (chodzi mi tylko o te widoczne, a nie o te zamazane przez Google Earth). Zdaje sobie sprawe, ze czesc z nich moze byc znieksztalcona przez aplikacje. Czesc moze okazac sie wniesieniem/gora/skala, ale niektore wygladaja wrecz dziwacznie, jakby w ogole nie wspolgraly z rzezba terenu. Stozki? Wiezyczki? Szpice? Moze to spuscizna slowianska?

    Google Earth – SVALBARD
    Co o tym sadzicie?

    79°22’21.03″ N 3°46’36.51″ E
    79°22’04.97″ N 3°55’42.76″ E

    79°31’06.64″ N 3°52’58.33″ E
    79°33’30.32″ N 3°41’21.46″ E
    79°37’46.66″ N 4°00’00.36″ E
    79°35’02.00″ N 3°50’20.10″ E
    79°28’30.52″ N 2°40’46.39″ E
    79°34’48.88″ N 3°40’30.28″ E
    79°23’40.57″ N 4°23’28.16″ E
    79°09’32.77″ N 2°46’35.16″ E
    79°09’32.77″ N 2°46’35.16″ E

    A to? Grota i piramida schodkowa, czy zludzenie optyczne?
    79°32’08.79″ N 9°12’51.32″ E
    79°31’48.05″ N 9°14’40.51″ E
    79°32’04.68″ N 9°14’31.02″ E
    79°32’10.65″ N 9°14’11.63″ E
    ——————————————————

    „ZE SWIATA”
    Podwodny swiat Guamu. Wyglada jak zatopione miasto.
    13°33’32.94″ N 144°37’56.06″ E
    13°36’24.32″ N 144°28’52.31″ E
    13°11’10.25″ N 144°51’04.59″ E

    Dziwna „igla”
    56°07’43.45″ S 143°01’31.67″ W

    Jest tego mnostwo.

   2. troche chronologii dla ciebie
    -3.5 miliona lat temu 80 bialych ras w tysiacach przylatuje z andromedy na atlantyde i do poludniowej europy, pomagaja w tym przesiewzieciu setki andromedanskich nakowcow zeus hera apollo etc
    -13500 lat temu napadaja bas reptyloszaraki
    -11600 lat temu topia nam atlantyde
    -6000 lat temu robia azjatow a ci zaczynaja nas wybijac i to trwa do dzisiaj

   3. @Kalina:
    Znalazłem na youtub’ie jednego Wołchwa słowiańskiego, którego, jak podawał, rodzina od pokoleń zajmowała się przechowywaniem wiedzy na temat przeszłości i religii Słowian i nie tylko. Wyczytałem w jego komentarzach, że nazwa Thule pochodzi od wciąż istniejącego miasta Tuła w Rosji, a niegdyś istniejący kontynent na morzu Arktycznym nazywano Hiperboreą albo Darią. Co ciekawe, okolice Svalbardu były retuszowane na mapach Google. Jest filmik z komentarzem po Rosyjsku, który to pokazuje.
    .https://www.youtube.com/watch?v=MxMEdrTgGyk&list=FL33HP872RdSRPke_HmHtChA&index=208
    Niestety, chyba jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim te tematy będą obecne w dyskursie publicznym, nie mówiąc o akademickim…

   4. ” a niegdyś istniejący kontynent na morzu Arktycznym nazywano Hiperboreą albo Darią. ”
    Jest na YT kanal pod nazwa Hyperboreja

   1. Drogi TAW-ie, mogę tylko Ci sedecznie podziękować, dzięki Tobie mam swoją cęgiełkę w tym
    Domu Wiedzy Naszej 😊, mój łikend pozłocony! ✋🏻😁 Cieszę się całym sercem! ❤️🌳 Grzegorzu, jest nas zatem dwóch (oj, pewnie mnóstwo tu zgromadzonych 😉), którzy są Niecierpliwymi Poszukiwaczami i Wypatrywaczami… Na wszystko w życiu potrzeba energii, ja jakąś jej porcyjkę generuję, by się ostudzać, nie zafiksować. Pomaga temu krzepiąca myśl, że mamy szczęście stać w Bramie Zmian; widzieć to, czuć, chłonąć, a nawet dokładać. Moja graba dla Ciebie ✋🏻🙂.

   2. W takim razie gratuluję debiutu na TAW w roli felietonisty 🙂

    Ujęła mnie ta cudna metafora o siodłającej konie husarii zmian 🙂 W tym tekście jest energia, która go wypycha na szersze wody…

  2. ” W tych książkach szeroko pisano o znaczeniu najdawniejszych ras i cywilizacji dla kultury i ducha świata, oraz o znaczeniu ras i cywilizacji dla obecnych przemian. NIGDZIE nie trafiłem na wzmianki o Lechitach czy Słowianach. Tyle przekazów, zero słów. Jakby Słowianie byli tylko mglistym oparem błąkającym się po planecie”

   Wiec chyba JASNE, KTO stoi za tymi tytulami i ksiazkami…moze paru autorow i nie bardzo wie o SLOWIANACH i sa jako tako uczciwi, ale w duzej mierze ci „altorzy” to zwyczajni AGENCi, kto tego, kto owego…kto systemu… ?

  1. Zycze na TEN CZAS SZCZESCIA, Radosci, Tworczosci , Dostatku, DLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU…giego Zycia ,itp. itd;
   Czas juz ZABLIZNIC RANY, „wszak zostalismy Bogami”jak juz pisal TAW ❤ 🙂

   1. Bogami na potencjale.

    Ale jeszcze trzeba umieć to przejawić 😀 A to już zupełnie inna para kaloszy niż puste przechwałki.

    No, ale geny boskie, to fakt. Jesteśmy najdoskonalszą rasą biologiczną w całym Uniwersum 🔆

    (Przyznał to potajemnie sam Wielki Eugenik – Adolf H.)

   2. najladniejsza z pyska to napewno szczegolnie panie =_= nie produkujemy jednak witamin, ciekawi mnie czy kazdy nie produkuje czy mniejszosc wiekszosc nie produkuje przeciez nie wszyscy niejedzacy witamin zapadaj na chorobska

   3. Arkono odpisuję tu, bo widziałam rano Twój wpis do mnie ale nie miełam czasu na pisanie a teraz nie mogę go znaleźć.

    Arkono jeśli kogos uraziłam to przepraszam. Miałam wtedy zły dzień, pewna bliska mi osoba przejechała się traktorem po mojej duszy, ale ja jej wybaczyłam bo za bardzo ją kocham a gdzieś ta zlość musiała mieć ujście, wiec padło na to forum. Jeszcze raz przepraszam. Powininnaś mnie zrozumieć, wnioskując z Twoich wypowiedzi jesteś piękną i wrażliwą duszą.
    Nie dziw się KOchana Arkono, ze tu swoją złość wylałam.

    Jestem czasami w złości bezczelna, kiedyś na Boga nakrzyczałam „ czemu mnie tu wrzuciłeś na pożarcie lwom, masz mnie stąd zabrać, słyszysz, masz mnie stąd zabrać!!!” a kiedy nie sluchał powiedziałam mu, że albo coś zmieni albo ja sama odejdę. I zmienił.

   4. Ario, dziekuje za SZCZEROSC i wnikliwa samoocene, ktorej Tobie gratuluje 🙂 ROZUMIEM !

    „a kiedy nie sluchał powiedziałam mu, że albo coś zmieni albo ja sama odejdę. I zmienił.”
    No widzisz, On tez Tobie odpowiada…jak niektore tu Osoby na Blogu 😉
    Gdzies w glebi Ciebie samej pytasz o KORZENIE i Co z DAREM zrobic ?
    Niech cie Przodkowie blogoslawia.

   5. „Bogami na potencjale.

    Ale jeszcze trzeba umieć to przejawić 😀 A to już zupełnie inna para kaloszy niż puste przechwałki.”

    No wlasnie…zacznijmy chciaz zablizniac rany… te swoje…i pomozmy Braciom zabliznic ich…za duzo ran bylo od tysiacleci…za duzo ich teraz…
    Jestesmi DZIECMI BOGOW…RADOSC PLYNIE W NASZEJ KRWI ❤

    To tak odnosnie komentarza Jablka :
    "Ja – duszę na ramieniu wiecznie mam.
    Cały jestem zbudowany z ran.
    Boję się kolejnych ran."

  1. Jabłko a to oznacza, że znalazłaś swoje miejsce w którym powinnaś przystanąć i odkryć to co tutaj jest dla Ciebie, wyczuwam twoje dobre wibracje, tak trzymaj.
   Pozdrawiam serdecznie

 3. „Bądźcie pozdrowieni
  za wasze wielkie uzdolnienia nigdy nie wykorzystane
  za to, że niepoznanie się na waszej wielkości
  nie pozwoli docenić tych, co przyjdą po was”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s