55 myśli w temacie “Koty uzdrawiają. Komunikacja z kotami na gęstościach

 1. Mamy dwa koty w domu: 11-letnią kotkę przyniosłam z bidula ( została adoratorką starszego syna) i 10-letniego kocurka, którego uratował z ulicy młodszy syn, i od tego czasu Mr.Frodo jest jego fanem… Oboje są naszymi kołczami, a gdy któreś z nas wraca do domu, to koty od rana szaleją po domu, a godzinę przed naszym przybyciem czekają przy drzwiach. Może słyszą bicie serca swego opiekuna?..

 2. Coś niesamowitego jest w kociej energii, w kocim mruczeniu, ocieraniu się i przytulaniu. Kocham ptaki, więc raz wyrwałem kotu z mordki strzyżyka. Jestem ptakolubem. Tylko dlatego. Jednak koty mają w sobie coś niesamowitego. Nie da się ukryć.

 3. Od 5 dni mam kotka takiego 2 miesięcznego oraz 2 psy (haha 2 i 2 jak w mojej liczbie urodzenia 🙂 )tak więc nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za kotami ale teraz jak mam ją i faktycznie jak wezmę ją na ramiona i zacznie mruczeć i się ocierać to faktycznie ma wtedy mnóstwo uroku 😀 Coś w nich jest 🙂

   1. Bo Taw z kotami to jest tak, że chadzają własnymi drogami …. ile ludzi potrafi rzekomo kochać i nie ograniczać ? ci co to rozumieją zaczynają je dostrzegać a może się mylę?:) e tym razem chyba nie

   2. Kiedy muszą/chą wracają i pomagają bo Miłują ale wolność swoją też i nikomu tym krzywdy nie robią , są koty I Ludzie Koty ….

 4. TAW, oglądałem z moją nową kotką ”Film o pszczołach” i pomyślałem, że chętnie bym napisał jakiś komentarz o kotach na naszym lechickim tu forum… Chwilę po tym zajrzałem na Tajne… a tu bum! – jest nowy wpis o kotach. 🙂
  Do korzystania z dobrodziejstw, jakie nam daje kot, namawiam od lat, także poprzez FB. 😉 Wybaczcie mi zatem poszerzony komentarz, ale cóż, koty i oddanie im szacunku, serca i wdzięczności to jedna z moich misji. 🙂
  Trafiając na liczne informacje o kotach, zbierając je i kumulując je sobie umysłowo-sercowo, przy każdej okazji zachęcam do podzielenia przestrzeni życiowej z kotem, albowiem:
  – koty prawdopodobnie przybyły z Syriusza, a ich moce i dobroczynny wpływ na umysł i organizm człowieka są znacznie większe, niż się to wielu nam wydaje.
  – koty są unikalne ze względu na mruczenie i wibracje ciała, co regeneruje kostne, tkankowe i psychiczne uszkodzenia zaprzyjaźnionych z nimi ludzi.
  – koty są PATROLEM ezoterycznym domostwa, dokładnie tak samo, jak psy fizycznym, i oczyszczają owo terytorium z toksycznych lub… nieprzyjaznych nam energii.
  – koty oczyszczają ciało człowieka ze smogu elektromagnetycznego i same w sobie są czynnikiem RAKOBÓJCZYM.
  – koty korzystnie wpływają na myślokształty ludzi, z którymi żyją i są wsparciem w wychodzeniu z depresji.
  – koty bronią ”ciszy nocnej”, chroniąc sen człowieka i jego samego przed nocnymi zmorami, koszmarami i eterycznymi natrętami.
  – koty nie są sługami, ale są przyjaciółmi. Za dom i miłość oddają ochronę i miłość.
  I na zwieńczenie tego kompendium kocich zalet dodam… :
  – koty to najdoskonalsi gimnastycy planety. Ludzie rzadko zbliżają się do ich doskonałej, inspirującej sprawności. Prawie dokonał tego Bruce Lee. 🙂 🙂
  – zawsze zastanawiali mnie ludzie nielubiący kotów. Jest w tym coś podejrzanego. :p 😀
  – często czytam o środkach przetrwania na dzisiejsze czasy (przeciw GMO, stresom, chemtrails, promieniowaniu, odcięciu od Natury itp.): zioła, suplementacje, medytacje, spacery boso, joga tybetańska… Nigdzie tam nie widzę kota!… Uważam, że kot jest na tej liscie. 🙂 🙂 🙂
  Czołem Wielkiej Lechii!!! 😀

  1. Potrójne yaya:

   1) Właśnie w nocy umieściłem już moje🐱koty na mojej nowej „liście ratunkowej” 😀

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/07/01/gejowskie-party-i-kokaina-w-apartamencie-sekretarza-bliskiego-wspolpracownika-papieza-egregor-katolicki-ktory-jest-immanentna-czescia-matrixa-rozpada-sie/comment-page-1/#comment-20772

   2) Robiłem to w chwilach największych ataków na mnie: spałem z kotami w jednym łóżku. To bardzo wyrównywało moje pole. Tej nocy też zaeksperymentowałem i spędziłem noc z moim osobistym kocim „ochroniarzem”, który zachowuje się właściwie jak pies, bo codziennie dzielnie mi towarzyszy w moich wielokilometrowych bosych spacerach (przy okazji pytam wszystkich, czy tak zachowują się „normalne” Koty, i zewsząd słyszę, że nie).

   No więc refleksje po nocy z kotem: spałem jak dziecko, w uszach mniej huczy niż zwykle, obudziłem się radosny i niezwykle wypoczęty.

   3) Poszedłem wypuścić Kota (codziennie dziękuję mu za wierną służbę), boso przywitałem Słońce, wróciłem i… czytam koci komentarz od Ciebie… 🐱😀 Za który serdecznie Ci, Czcibor, dziękuję 😀

   1. W ucholach siła wodospadu?
    Poczytaj o Arnice poprawia mikrokrązenie, bniec biała – oczyszcza limfę no i oczywiście chrzan 😉

   2. Dobra nasza! 🤠👍🏻 Przybywa dobrych nowin i źródeł mocy! 🎈🎈🎈☀️ Życie z kotami dostarcza niezwykłych odkryć i doznań, począwszy od uświadomienia sobie, ze każdy ma inne rysy, mimikę i upodobania, a nawet gust kulinarny. 😁 A dalej to już cała gama dobrodziejstw dla serca, organizmu, duszy i fantastyczne życie ze stworzeniem, które jest strażnikiem, uzdrowicielem i żywą energetycznà przytulanką. 🐱Miłej niedzieli wszystkim życzę. 🙂🏖

  2. „– koty prawdopodobnie przybyły z Syriusza, a ich moce i dobroczynny wpływ na umysł i organizm człowieka są znacznie większe, niż się to wielu nam wydaje.”
   Z tym Syriuszem, to nie zawsze wiadomo, bo rozne „strony” sie na NIEGO powoluja,ajak jest ???
   .http://www.magia.gildia.pl/artykuly/tajemnice_przeszlosci/tajemnica_dogonow

   „pomyślałem, że chętnie bym napisał jakiś komentarz o kotach na naszym lechickim tu forum… Chwilę po tym zajrzałem na Tajne… a tu bum! – jest nowy wpis o kotach. 🙂”
   Dwa dni przed wpisem o kotach , znalazlam gryzaczek z …KOTEM, a raczej urocza koteczka. Po dziesiatkach Gryzaczkow z rakietami, samolotami,gwiazdami, ksiezycami z ptaszkami, a potem Wielorybkami ❤ …Nie zdazylam nawet porozmyslac, co to ma oznaczac…i wpis o kotach.

   A dzisiaj ok. 17.00 Gryzaczek ze SLONIKIEM (jest tez za nim ksiezyc-rogal w czapeczce z pomponikiem w ksztalcie gwiazdki i 3 gwiazdki nad Slonikiem). Czapka, TAW gdzies pisal, to atrybut matriksa, falszywe role,uniformy" Czapke wicher niesie…"

   …SLON, jest tu u TAWa po prawej stronie ???

   Cos "czapka nakryc" to tez znaczy miec nad tym kontrole…
   Czyli co? Slon' nad Ksiezycem? A moze SLON'- CE nad Ksiezycem? TAW gdzies pisal, ze Slonie, to Przybysze z innego wymiaru czy jakos tak ?

   Fragmenty o Sloniu- Zwierzeciu Mocy
   "Jeśli jako zwierzę mocy słoń wkracza do naszego życia, przekazuje nam w darze wielką siłę i moc, ale też otwiera wrota do starożytnej mądrości Ziemi. Z jednej strony przynosi w darze krzepę i stabilność, z drugiej łagodność i wielką wrażliwość serca. Innymi słowy zaprasza nas niejako do królestwa olbrzymów i chce nam przekazać, iż nie zawsze duzi ludzie i zwierzęta są tymi najgroźniejszymi, a właśnie łagodnymi i o wielkim sercu.
   Jako zwierzę mocy wskazuje sobą na ową wrażliwość, zdolność do współodczuwania i cierpliwość, by bardziej je w nas rozbudzić. Wyostrza nasze poczucie sprawiedliwości i porządku. Uczy nas szacunku do Życia i Miłości do każdego stworzenia.
   Przynosi nam w darze również bardzo wyostrzoną intuicję i połączenie ze Źródłem.

   Zarówno w rzeczywistym jak i w duchowym świecie, słoń jest wspaniałym, dobrodusznym towarzyszem, zawsze gotowym do pomocy. Jego wielkie uszy niejako przekazują nam dar umiejętności słuchania. Prawdziwego szczertego słuchania i rozumienia, a co za tym idzie współodczuwania i gotowości do wspierania i pomagania innym.

   Wielka siła i moc niesie za sobą też wielką odpowiedzialność. Słoń jako zwierzę mocy przypomina nam zatem też o naszej współodpowiedzialności za wspólnotę w której żyjemy.
   (…)
   Proś słonia o pomoc i wsparcie jeśli:
   * Znasz swoje cele, bliskie lub i dalekie, ale nie bardzo wiesz jak pokonać przeszkody, ktore stoja ci na drodze."

   z:
   http://bafka.ovh/index.php/2016/04/25/zwierzeta-mocy-slon/
   DZIEKUJE SLONIOWI ❤ za pojawienie sie…akurat w tym momencie…
   Pisze o NIM, bo niesie ze soba DAR i to dla niejednego…moze komus nadejda nastepne skojarzenia…

 5. Ja lubię koty od jakichś 20 lat. A wcześniej były mi obojętne. Miałem wtedy jakieś 13-14 lat i pojechałem z rodzicami na wczasy agroturystyczne na Kaszubach. Tam mieszkaliśmy w gospodarstwie, w którym mieli czarno-białego kota. Jak siedzieliśmy przy stole koło domu to ten kot nie wiedzieć czemu zawsze przychodził do mnie i tylko do mnie i ocierał mi się o nogi, ja go głaskałem i wtedy mruczał. Nie rozumiałem dlaczego, bo ani wobec moich rodziców, ani wobec innych gości ani nawet wobec gospodarzy (przynajmniej wtedy jak widziałem) się nie zachowywał. A nie dawałem mu wcale nic do jedzenia. Później czasem tak. Może już wtedy choć do czasu zmian na Ziemi było jeszcze daleko wyczuwał u mnie dobrą energię? Coś wyraźnie go do mnie przyciągało, a do innych nie. Od moich rodziców wręcz uciekał, bo oni nigdy nie lubili kotów. Ja wtedy polubiłem koty właśnie po tym doświadczeniu i do dziś je lubię. Bardziej nawet jak psy. Podobają mi się chyba dlatego, że koty są wolnymi istotami, chodzą swoimi drogami i nie dają się tresować jak psy. W tym koty są podobne do mnie i pewnie dlatego je lubię. Jest tylko jeden problem – mam alergię na sierść kota. W dzieciństwie byłem odczulany i teraz większych problemów nie mam, ale nie wiem czy gdybym wziął kota do domu to bym nie miał problemów z alergią znowu.

   1. Nie Tylko , drzewa zasadzane pod oknami bloków , depresja nawet latem , plastikowe okna , pryskanie /opryski traw potem koszenie i kichanie, że co na trawe są ludzie uczuleni ? 🙂

 6. Ja do kotów nie mam szczęścia. Od paru lat udaje mi się uratować małe kotki, albo chore albo sieroty. Raz nawet uratowaliśmy dwa jeszcze ślepe, na oko dwutygodniowe, opuszczone przez matkę. Niestety potem albo wpadają pod samochód albo idą w długą. Jedynie ostatni kotek wyleczony z zapalenia płuc i ciężkiej infekcji oczu bardzo przypadł do serca mojemu ojcu u którego był na przechowaniu podczas naszego rodzinnego wyjazdu. Muszę powiedzieć, że takie uratowane są wyjątkowo wdzięczne i przyjacielskie, ale jako że ich rodzice są typowymi dachowcami, pewnie natura bierze w pewnym momencie górę. Ponieważ mieszkam na wsi, kotki swobodnie wychodzą z domu a nie mam serca trzymać ich na siłę.

  Mam nadzieję, że w końcu trafi się taki, który zostanie.

 7. I zaś sprostuję , ktoś napisał ,że zastanawiają go ludzie nie lubiący kotów , ja czuję zwierzęta i tak moja znajoma posiada ich dwa jeden oooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooo wredna i bystra jak zaczełam tam przychodzić bardzo mi się przyglądała , wiedziała że ja swoje wiem , było tam dziecko małe , gdy nikt nie widział potrafiła go tak pazurami pojechać ze fiu blondyn , niebieskie oczy, właścicielka kochała , zazdrosna o swojego kota, wiedziała o tym na jej oczach potrafiła się tak mi podlizywac tu tulić tu na kolanka ….. a znała mój stosunek do niej :)drugi kot nie ten charakter , zupełnie inny , choć ciekawe bo wokoło mnie coraz więcej kotów.

  Ponadto ja mam psa w domu , może i jaki koci gen ma ze 3-4 lata temu późnym wieczorem (teraz tak myśle Control Mind) wtedy tego nie wiedziałam , stało sie ze mną sama nie wiem co jakbym w jakiś trans wpadła , mój pies zaczął szczekać głośno , podryzać mnie za nagawki spodni , łasić sie , skomleć , wszystko bym zwróciła na nią uwagę , to trwało niby długo ale szacuje że coś około 10-15 min dopiero jak spojrzałam w jej oczy jakbym wróciła do siebie ….

  a ostatnio zaś uratowałam myszkę hahahahahaha

 8. Sa koty i ludzie koty (to osoby z Zespołem Aspergera). koty chodza własnymi drogami i osoby z Aspergerem też

 9. Minister Patryk Jaki: obowiązek szczepień w Polsce to dyskryminacja – większość państw UE daje wolny wybór
  Lipiec 14, 2017
  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki w odpowiedzi na agresywne działania ze strony kierownika placówki medycznej przeciw rodzinie z Gniewkowa, 30.06. br. interweniował w tej sprawie u Z-cy Prokuratora Generalnego, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego:

  W związku ze skargą skierowaną do mnie przez Panią I.H.K. w sprawie dotyczącej szczepień jej małoletnich dzieci Zosi i Wandy, na podstawie przepisu art. 20 ust. 1 ww. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora podejmuję interwencję w sprawie i zwracam się o udzielenie informacji o podstawach skierowania przez NZOZ Eskulap w Gniewkowie zawiadomienia Sądu Rejonowego w Inowrocławiu – Sadu Rodzinnego dotyczącego ograniczenia władzy rodzicielskiej rodzicom małoletnich dziewczynek.

  Przypominam, ze wyrażone w art. 31 Konstytucji RP zasady i poszanowania praw człowieka oraz art. 8 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności zasada poszanowania życia rodzinnego i prywatnego, są nadrzędne w stosunku do obowiązków nakładanych przez organy władzy publicznej i znalazły potwierdzenie w orzeczeniach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w kwestii obowiązku szczepień poprzez wskazanie, że obowiązek szczepień stanowi naruszenie art. 8 Konwencji (poz. Orzeczenie Matter vs Słowacja, wyrok z dn. 05 lipca 1999 r. , 64, orzeczenie Salvetti vs Włochy 42197/98 z 2002 r.).

  Zasadą wynikającą z art. 45 ust. 2 Konstytucji RP jest również to, że tylko ustawa może określać podstawy ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej. Taka podstawą nie jest na pewno wątpliwość rodziców co do bezpieczeństwa, oraz stanu zdrowia i życia ich dzieci po szczepieniu.

  W chwili obecnej szczepienia ochronne w większości krajów Unii Europejskiej sa całkowicie dobrowolne. Zatem w dobie wolności przemieszczania się nie jest możliwym nie tylko skontrolowanie wykonywania szczepień, ale przede wszystkim egzekwowanie przedmiotowego obowiązku. Postępowanie w zakresie przymuszania do szczepień stanowi dyskryminację obywateli RP w stosunku do pozostałych mieszkańców Unii Europejskiej.

  Co więcej podać można przykład Ukrainy, w stosunku do obywateli której od kilku dni istnieje praktycznie nieograniczona możliwość przemieszczania się po terytorium Polski oraz Unii Europejskiej. Na Ukrainie nie ma jednocześnie obowiązku przeprowadzania szczepień. Tym samym nawet obywatele spoza UE mają w przedmiotowym zakresie więcej praw niż obywatele RP.

  Niedopuszczalną zatem formą dyskryminacji jest okoliczność donoszenia na rodziców małoletnich dzieci do Sądu Rodzinnego za odmowę poddania tych dzieci szczepieniom wbrew woli rodziców, w szczególności w sytuacji gdy rodzina doznała już w przypadku pierworodnego dziecka negatywnych skutków szczepienia oraz powikłań zagrażających zdrowiu, a może nawet życiu dziecka. Najlepiej pojęte dobro dziecka w pierwszej kolejności pozostaje w zabezpieczeniu jego rodziców, którzy sa konstytucyjnie umocowani do weryfikacji tego dobra.

  Zatem działania ingerujące w opisane wyżej prawa uznać należy za nieposiadające podstaw prawnych, a co za tym idzie za takie, które nie mogą być podstawą do ingerencji we władzę rodzicielską nad małoletnimi dziećmi skarżącej.

  Proszę Pana Ministra o interwencję oraz merytoryczne zweryfikowanie decyzji o zawiadomieniu Sądu Rodzinnego w zakresie tak dalece ingerującym w wolności i prawa obywatelskie.

  Sekretarz Stanu
  w Ministerstwie Sprawiedliwości
  Patryk Jaki
  http://stopnop.com.pl/minister-patryk-jaki-obowiazek-szczepien-to-dyskryminacja-wiekszosc-panstw-ue-daje-wolny-wybor/

  1. „Najlepiej pojęte dobro dziecka w pierwszej kolejności pozostaje w zabezpieczeniu jego rodziców, którzy sa konstytucyjnie umocowani do weryfikacji tego dobra.”
   !!!

 10. Koty pomogły mi się zmienić. Mój kocurek, wychowany od małego akceptował i kochał mnie. Dwa obce nowe koty swoim zachowaniem pokazaly mi w jakim stanie psychicznym jestem. Jakby bały się mnie, nie nawiązywały kontaktu lub nie dostrzegały – w tym czasie byłam zła na wszystko i na wszystkich. Postanowiłam to zmienić, patrzeć w oczy z czułością, zagadywać, inicjować kontakt – pozwoliło mi to złagodnieć, mieć większą świadomość siebie (myśli, emocje). Teraz koty traktują mnie jak swojego pierwszego opiekuna:-)

 11. Sezon buraczkowy to chyba juz..

  Napój sezonowy: kwas z buraków.
  Kwas z buraków to napój na bazie buraków po fermentacji mlekowej. Jest to napój o wysokiej zawartości enzymów, bardzo zdrowy. Jego zapach przypomina nieco zapach świeżej kiszonej kapusty. Można go pić w stanie nierozrzedzonym lub po rozrzedzeniu wodą. Czerwone buraki i sok z surowych buraków należy zasadniczo spożywać z umiarem ze względu na ich wysoką zawartość cukru. Natomiast po sfermentowaniu buraki należą do najzdrowszych warzyw. Cukier w większości zostaje pochłonięty przez dobre bakterie, natomiast składniki odżywcze pozostają nietknięte. Sfermentowane pokarmy dostarczą Ci mnóstwo dobrej jakości „probiotyków”, czyli dobrych bakterii.
  Prosty przepis na kwas z buraków
  Przygotuj:
  1 główka czosnku, 1 kawałek kurkumy (większy lub mniejszy, do smaku), 1 kawałek imbiru, 1 małą ostrą papryczkę przeciętą na połowę (opcjonalnie), 1 buraka, pokrojonego na jak najcieńsze plastry, osoloną wodę.
  Do czystego słoja wrzuć przekrojoną na pół główkę czosnku, oczyszczone i pokrojone na duże kawałki imbir i kurkumę oraz przekrojoną na pół papryczkę. Napełnij słój osoloną wodą do połowy wysokości. Oczyść buraki i pokrój je na cienkie plasterki bez obierania. Włóż je do słoja na wierzch, starannie upychając. Plasterki buraka muszą być przykryte osoloną wodą. Obciąż je odważnikiem, zamknij słój hermetycznie i odstaw go w miejsce o umiarkowanej temperaturze (ale poniżej 20°C) i w miarę możliwości ciemne na kilka dni. Od czasu do czasu możesz odkręcić słój i skontrolować zawartość. Mieszanina nie może się zepsuć, powinna zachować przyjemny zapach. Po dwóch do pięciu dni na powierzchni zacznie się zbierać piana – znak, że rozpoczęła się fermentacja. Możesz wtedy zacząć go pić jako sok lub dodawać jako bazę do zupy czy sosu winegret. Możesz również oczywiście wyjeść ze słoja warzywa (jest to nawet zalecane).
  Kwas z buraków, czyli sok z kiszonych buraków, to stary tradycyjny napój znany w Rosji, w Polsce i na Ukrainie. Służy do przygotowania zup, ale był także stosowany wewnętrznie jako leczniczy „tonik”. Zgodnie z tradycją, stosowano go do podwyższenia odporności organizmu, „oczyszczenia krwi”, walki ze zmęczeniem, leczenia kamieni nerkowych, alergii oraz zaburzeń trawienia.

  .https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/napoj-sezonowy-kwas-z-burakow

   1. Bardzo Tobie dziekuje Ktosiu za wiadomosc i przede wszystkim za ODZEW na prosbe.
    Byl zew jest ODZEW 🙂
    I moze ktos , (taki inny ktos ) znajdzie jakas odpowiedz w tych wiesciach. Bo gdy sie stawia pytanie, to odpowiedz moze byc „wyslana” dla wielu osob…wiele osob czyta ten Blog.
    Dziekuje raz jeszcze.
    Sikorki czuja, ze to co wazne, jest niewidoczne dla oczu, ale blisko SERCA…
    Wspomniales gdzie, ze nasze sa Orly, Kruki…i co jeszcze?
    Z dedykacja

 12. Szczęśliwa cudny przepis dziękuję kolejny do kolekcji, a ja od siebie dodam iż i jeśli chodzi o buraki to na każdą dolegliwość robi się inny sok , na wątrąbę np szklanka nadczo wyciśniętego świeżo soku z wolnowyciskarki najlepiej musi odstać 30 min , na anemie inny ja robię z jabłek buraków marchwi cytryny i miodu 🙂 ale Twój zakwasik tyż zrobie , wiem że zakwasiki są dobre dla nadciśnieniowców 🙂

  1. Myśląca, przepisy są fajne tylko dobrych buraków nie mogę ostatnio zdobyć. Dziś kupiłam i znowu wyrzuciłam, nie czuć w nich buraka.🙁

   1. To prawda ja już wynalazłam sobie na ryneczkach takich swoich sprzedawców , przede wszystkim takowe warzywa nie są śliczne że tak to ujmę:) no i mam swoją działeczkę też , w Tesco o dziwno wprowadzili program zdrowe tam też zaglądnij , widać róznice w warzywach .

   2. Ja pamiętam z dzieciństwa „śliczne” (długie, proste, chrupiące) Marcheweczki – bez grama jakiegokolwiek sztucznego nawozu. Do dziś mam taki obraz: jako dwu-trzyletnie pacholę stoję sobie boso na zagonie i wpindalam wielką (długości mojej ręki) kolbę Marchwi 🔆

    Moje naturalne Warzywka nadal są piękne. Może nie są „od linijki”, jak te w marketach, ale niczego im nie brakuje… ✋😀

    *

    Gdy to piszę, przyleciała 🐝Pszczoła, by mi przypomnieć moje starożytne marzenie o założeniu Pasieki 🙂 🔆

   3. Ja też pamiętam z dzieciństwa takie Marcheweczki, nawet ten sam slajd z życia mi się wyświetlił.😀
    Taw, pokaż nam swoje Warzywka, pozostali czytelnicy też coś wrzućcie, SłowiAnka nasza.
    Niech chociaż oczy nacieszę tą naturalnością.

   1. 🙂 Cudne uwielbiam takie dźwięki , gdy słyszysz każdy instrument z osobna i wszystkie naraz łączą sie I Tworzą coś Pieknego , gdy ktoś pojumuje te dźwięki rozumie że słów już nie trzeba . Wznosi się ponad nie tańcząć duszą uśmiecha się do wszystkiego dookoła najgorsze to zejście na dół , gdy oczy przestają śnić w takt owych akordów

 13. Ciekawe te historie Damiana o kotach.
  Czarny kot wcale nie przynosi pecha a jest świetnym antidotum na wszelkie klątwy i złe słowa ze strony nieprzychylnych ludzi.
  W dzieciństwie miałam kilka kotków, teraz niestety żadnego.

 14. Tyle tych tematow od kilkunastu dni…a jutro 22 lipca…I co widze: Marii Magdaleny. A gdzies ktos pisal, ze to wazna data?
  Piekny wiersz o Niej napisal ZBIGNIEW JERZYNA.
  Szukam wierszy o MM, bo w ubiegla sobote i niedziele wibracje dni byly :POEZJA, a czasu malo, a wpisow wiele…
  Na wiersz Jerzyny o MM nie trafiam (moze wyszukiwarki maja filtry…)
  Pokazuja sie te wiersze:

  Zbigniew Jerzyna
  ***
  Mój naród nie jest dobry ani zły
  Jak każdy naród zdolny do poświęceń
  Jak każdy naród dźwiga ciężar wad
  Mój naród nie jest dobry ani zły
  Lecz gdy się go prowadzi na krawędź przepaści
  Wtedy podnosi w górę dłoń rozwagi
  Grozi mądrością

  Źródło
  Jeśli zasypiesz źródło starodawnej pieśni?…
  O tym, że na równinach od miłości nudno.
  0 tym, że ktoś odjechał i wysycha studnia.
  Że klony zamykają w liście krople rosy.
  Że ziarno spada w ziemię miłującym głosem.

  Że między czyn a słowo łza płonąca spada.
  Że o łzie tej najłatwiej u nas opowiadać.
  Że słońce naszych dziejów chyli się jak świeca.
  Że Polak czuwa zawsze-Polak śpi na plecach.

  I gdy wreszcie odsłoni swoje ramię praca.
  To ster z obranej drogi czy powinien zbaczać?

  Jeśli zasypiesz źródło starodawnej pieśni?…
  Będziesz do głuchych mówić szczątkami języka.

  Click to access 482.pdf

  „Że między czyn a słowo łza płonąca spada. „

  1. Wymiana mysli o MM pod ktoryms innym wpisem…ale tu akurat miejsce sie znalazlo, moze to ONA je wybrala ? Moze ktos z Was znajdzie wierszZ. Jerzyny. MAGDALENA, wyszukiwarki znalazly ten :

   Kobieta od Początku Świata

   Czytając wiersz Zbigniewa Jerzyny „Magdalena”

   Inanna Matka sumeryjskich kobiet
   ostoja mężczyzn Szczodra Artemida
   Bogini Piątej Góry i Świetlista Isztar
   która bitwom i godom przewodzi
   wychodzi z morskiej piany
   na ziemię Cypriotów
   w ciele Afrodyty ofiaruje miłość
   i miedź (kruszec tajemny)
   a dzisiaj…
   „Magdalena włosami zasłoniła śmierć”
   w jej sercu wieczne dziewictwo
   Córek Ziemi

   http://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=19871&from=publication

   s. 7

   1. AR-Temida, skoro AR = RA to Przyroda plus Temida czyli sprawiedliwa i bezstronna, Rodźana Pani sprawiedliwości, prawa i wszechwiecznego porządku.

   2. Zdziwiona,
    DZIEKUJE ❤ Tobie za ta szczodra madrosc .

    Tak 🙂
    "Rodźana Pani sprawiedliwości, prawa i wszechwiecznego porządku." i SZCZODRA ❤ ❤ ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s