Benedykt XVI i abp Luis Ladaria Ferrer
Kiedy rano pisałem o skandalu w Kongregacji Doktryny Wiary nie spodziewałem się, że tego samego dnia po południu papież zareaguje tak stanowczo. Kardynał Gerhard Ludwig Müller, Niemiec, nie jest już prefektem tej kongregacji, nie jest już teologicznym „numerem drugim” Stolicy Apostolskiej.

Na jego miejsce został mianowany hiszpański jezuita, Luis Ladaria Ferrer.

Wcześniej abp. Ferrer był profesorem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. W 2008 r. Benedykt XVI mianował go sekretarzem Kongregacji Doktryny Wiary.

Kard. Müllerowi do emerytury brakowało jeszcze 5 lat. Ostatnimi czasy widać było wyraźnie, że on i papież Franciszek nadawali na zupełnie różnych falach. Tak sensacyjnej akcji dyscyplinarnej w Watykanie nie było w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

http://www.huffingtonpost.it/…/il-papa-licenzia-il-prefett…/

http://www.repubblica.it/…/svolta_all_ex_sant_uffizio_papa…/

http://www.ilfoglio.it/…/papa-francesco-gerhard-ludwig-mul…/

http://www.lastampa.it/…/monsignor-ladaria-nuov…/pagina.html

http://roma.corriere.it/…/cambio-vertice-dell-ex-sant-uffiz…

Jacek Pałasiński

źródło: https://facebook.com/story.php?story_fbid=10213644411963561&id=1201907438

5 myśli w temacie “Ważny dzień w Watykanie! Zmiana na stolcu Wielkiego Inkwizytora!

  1. Kończąca właśnie swoją niechlubną kadencję dotychczasowa Rada Nadzorcza naszej przepięknej planety nigdy nie kryła swoich dalekosiężnych „oświeconych” planów w stosunku do zarządzanego przez nią stadła niewolników.

   Wystarczy uważnie wsłuchiwać się w jej komunikaty, by wiedzieć wszystko.

   Otóż przed wielu już laty wspomniana Rada Nadzorcza ustami swojego wybitnego stratega Henryka Kiss-ingera oznajmiła niewolnikom, że zamierza wkrótce przenieść państwo położone w Palestynie na bardziej nawodnione i dużo bezpieczniejsze miejsca.

   Jakież to miejsca?

   Ano, dawny Kaganat Chazarski oraz dawne tereny słowiańskie, okupowane chwilowo przez wykreowany sztucznie przez Wielki Babilon tak zwany naród niemiecki.

   http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/01/07/niemcy-jacy-niemcy-niemcy-nie-sa-starsze-od-usa/

   Zważmy jednak na WAŻNY KONTEKST:

   śmiałe te plany były snute jeszcze za czasów prezydenta-pokojowego Noblisty, który ma na sumieniu wywołanie kilku wojen na naszej przepięknej planecie.

   Więc za jego kadencji udało się zrealizować jedynie pierwszą część planu, tzn. przejąć dokładnie połowę Ukrainy (był niepisany układ chazarów z Putinem o podziale Ukrainy: Krym i Noworosja będą rosyjskie), wprowadzeniu drugiej części planu przeszkodziła zmiana na stolcu prezydenta USA oraz zaawansowane procesy świadomościowe u Polaków i Węgrów, które bezpośrednio rzutują na ogólny stan świadomości Europejczyków (pomijam rój biorobotów – Niemców).

   Spacyfikować Niemców więc im się nie uda, ale z tymi podziemnymi miastami muzułmańskimi w Niemczech coś muszą jednak wymyślić…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s