W drodze powrotnej z Fatimy papież, jak ma w zwyczaju, spotkał się z dziennikarzami i odpowiadał na ich pytania. Zapytany o sanktuarium maryjne w Medjugorje Ojciec Święty najpierw zażartował i następnie odpowiedział:

„Osobiście jestem bardziej złośliwy: wolę Maryję, która jest Matką, naszą Matką, a nie Maryję, która jest szefową urzędu telegraficznego, która każdego dnia wysyła wiadomość o określonej porze, wysyła… to nie jest mama Jezusa. I te domniemane objawienia nie mają wielkiej wartości. I to, żeby było jasne, jest moją osobistą opinią…

Kto bowiem uważa, że Maryja mówi: «Przyjdźcie, jutro o tej godzinie przekażę przesłanie temu widzącemu!». Nie: musimy rozróżnić te objawienia. I wreszcie kwestia duchowa, duszpasterska wiernych, którzy pielgrzymują tam i się nawracają, ludzi, którzy spotykają Boga, zmieniają życie… To nie za pomocą jakiejś magicznej pałeczki; tego faktu duchowo-duszpasterskiego nie można negować. I teraz, aby zobaczyć to ze wszystkimi możliwymi elementami, z odpowiedziami, które otrzymałem od teologów, mianowałem bardzo dobrego biskupa [abp. Henryka Hosera] z wielkim doświadczeniem, aby zobaczył ten wymiar duszpasterski, tam obecny” – powiedział Franciszek.

pp/ rv

http://pl.radiovaticana.va/news/2017/05/14/papież_o_medjugorie_na_konferencji_prasowej_w_samolocie/1312201

Komentarz:

Z powyższej wypowiedzi Franciszka jasno wynika, iż doskonale zdaje on sobie sprawę, że „objawienia” w Medjugorje to ingerencja ziemska lub pozaziemska: chamskie eksperymenty projektu Blue Beam lub ingerencja Obcych w bardzo intymną sferę duchowości, zagubionej na tej planecie i z każdej strony zdalnie kontrolowanej i manipulowanej, istoty ludzkiej.

Rzeczywistym celem misji abp. Henryka Hosera w Medjugorje jest nadzór nad medjugorską schizmą (niepodlegający formalnie władzy miejscowego biskupa medjugorscy franciszkanie oficjalnie buntują się przeciwko niemu) i sporządzenie końcowego raportu z inspekcji oraz budowanie struktur nowo tworzącej się watykańskiej „ambasady” przy tamtejszym „sanktuarium”.

TAW

15 myśli w temacie “Papież Franciszek: W Medjugorje nie ujazuje się Matka Jezusa, a te domniemane objawienia nie mają dla mnie wielkiej wartości

  1. Widzę, nie każdy posiadł w szkole podstawowej umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem…

   W powyższym wpisie jest przedstawiony osobisty stosunek Franciszka do „objawień” w Medjugorje, a nie mój osobisty stosunek do Franciszka.

   1. Nie rozśmieszaj nas tu, chłopie 😂

    Ten obrazuszek ma być dowodem na masoneryjność Franka?…

    Na takim poziomie z nikim tu nie podyskutujesz, bo tu Świadomi Ludzie są, a nie bezrefleksyjni obszczekiwacze.

    Równie dobrze ja Ciebie mogę wyzwać od masonów za atakowanie wpisu ujawniającego prawdę o Medjugorje.

  2. Co tzn autorytet ? jeśli ja się kłaniam komuś Ty też ? Rozumiesz?każdy z nas szuka własnej drogi , ja życze nam wszystkim oby do jednego dobrego celu…..

   1. Wolni Ludzie, Polacy RODacy Słowianie nie mają żadnych autorytetów oprócz siebie samych, gdyż Bóg nie może mieć żadnego autorytetu poza sobą samym…,
    a my Bogami przecież jesteśmy…,
    o czym doskonale wie każdy świeżo obudzony młody Bóg… 🙂 😀🔆

   2. Taw co Ty masz w sobie takiego że jak cię człowiek” czyta” to banan od razu na pysku .

    Ja tak też chce powiedziała mrówka patrząc na motyla .

    No znajdzie się tu jeszcze kilka takich „osóbek” 🙂

   3. Blahahahahaha no to ja już rozumiem dlaczego Myśląca Inaczej bo mnie zaś kokosy całe życie na głowę …..

    hahahahahahahahaha

 1. o co chodzi z tymi wykrzyknikami przy wpisie TAW>?to jakas forma ostrzezenia:))))oczywiscie zartuje ale jestem ciekawy,bo nigdy nie pytalem.

 2. Ja uwazam podobnie jak Franciszek, że w Medjugorje zadna matka Jezusa nie objawila się. Także ja w ogole się nie przejmuje, jak kto mnie oceni z powodu wyrazonych myśli.

 3. Zgadzam się z Franciszkiem. Dziwię się tylko, że zaakceptował Fatimę. Ale on tak ma, że szanuje głosy i decyzje innych. Niech sobie inni wierzą w objawienia w Medjugorje. Ja uważam, że to robota na pewno nie Boga. Bóg objawił się w swoim stworzeniu, swoim umiłowanym synu Jezusie, naszym bracie. Nie trzeba nic więcej.

   1. Sęk w tym że ludzie nie szukają zrozumienia kim jest Bóg, kościół dodał swoją rękę niestety, do tego czasy w ciągłym biegu.

    Uczą że Bóg jest jeden sTworzył wszystko a jednocześnie każą modlić się do Boga aby zabił własne dzieci…..
    No czy nam się to podoba czy nie skoro wszystko i wszystkich stworzył….. to ich też.

    Wieczne zastraszanie bój się Boga że jak ? a potem bój się Diabła no i tak dziecko wychodzi z tej religi odurniałe kogo ma się w końcu bać.

    Kolejna rzecz która mnie ubodła to wierz bedzie Nagroda albo piekiełko.

    A ja jako rodzic powiem tak nie chce, żeby moje dziecko się mnie bało ani kochało za jakieś nagrody , chcę żeby mnie kochało za to że jestem , kiedy człowiek to sobie uświadomi tak było w moim przypadku cóż nie umiem już inaczej kochać i patrzeć na Boga jak właśnie w taki sposób .

    I nie że ja tu jakaś jestem przebudzona czy coś takie po prostu moje zwykłe ludzkie refleksje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s