79 myśli w temacie “Dbanie o siebie jako ważny element pracy nad sobą

 1. Dbać o organizm to nasz ,,obowiązek” wobec siebie i RODziny!
  Nie przejmować się wyglądem- POKOCHAĆ SIEBIE- to na plus dla wyglądu- po następne- jezeli Kobieta jest kochana i kocha to pieknieje- JEŻELI JEST ZANIEDBANA- to wina ,,chłopa” 😉
  Pamiętaj Ty sama wyczujesz co CI służy! Nie oglądaj się na innych- JESTEŚ PIĘKNA- codziennie do lustra się uśmiechaj 😀 nawet jak Ci nie jest do śmiechu! Kazdy z nas ma metabolizm uszkodzony- wiadomo dlaczego! Pracuj nad metabolizmem:
  Uzdrawianie i odmładzanie urządzeniami plazmowymi

  Plazma – Woda – Zdrowie

  Temat połączyłam z tematem najpiękniejszej Mateńki Ziemi:
  Układy oscylacyjne w hodowli roślin – Jerzy Orzeł i Krzysztof Jędrzejczak – II Zlot Rozwiązań Nie z tej Ziemi ( TAW coś dla Ciebie- cebulka ma tylko ok.2 kg

  Te tematy łączy OSCYLACYJNY SYSTEM LACHOWSKIEGO (czasy Tesli)
  Dziewczyny Jesteście PIĘKNE ❤
  Moda, wybujałe ego do śmietnika!!- WYGODA to swoboda
  Rano szklaneczka wody strukturalnej ( przemrożonej)
  PRAWODA ZDROWIA I URODY DODA ❤
  Wodę strukturowaną zawierają owoce i warzywa.
  Można też pozyskać ją z lodu.

  Przygotowanie wody strukturowanej jest łatwe. Wystarczy garnuszek z przegotowaną i ostudzoną wodą włożyć do zamrażalnika o temperaturze 4stC na 2 – 3 godziny.

  Po częściowym zamarznięciu wody należy przebić lodową pokrywę i zlać wodę do pojemnika. Woda ta posiada właściwości strukturowanej. Zimą przygotowanie jej jest jeszcze prostsze. Wystarczy garnek przegotowanej wody wystawić na balkon i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi. Jakie ilości wody strukturowanej należy pić dziennie?

  Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi samopoczucie i wygląd zewnętrzny.
  -woda utrzymuje odpowiednią wilgotność w gałce ocznej,stawach itp.
  -stan uwodnienia ma również zasadnicze znaczenie dla działalności enzymów i przemian metabolicznych (przemiana materii) w komórce
  -Woda pomaga skórze i nerkom w usuwaniu toksyn oraz stymuluje i przepłukuje wątrobę.
  -Istotne jest więc picie dużych ilości czystej wody niezbędnych do ciągłego płukania m.in. komórek wątrobowych i odprowadzania toksyn.
  -Ponadto zmiękcza stolec i przyśpiesza przechodzenie odpadów przez jelita, jednocześnie usuwając z nich toksyny. -picie dużej ilości świeżej, czystej wody jest jednym z najbardziej niezbędnych działań, jakie należy stosować dla zachowania zdrowia. Dorosły potrzebuje dziennie około 2 do 3 litrów płynów.

 2. Znany podróżnik Wojciech Cejrowski poparł protest przeciwko przymusowi szczepień organizowany przez Stowarzyszenie StopNOP.

  Protest odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w Warszawie o godz. 12:00.
  http://prawy.pl/51087-wojciech-cejrowski-poparl-protest-przeciwko-przymusowi-szczepien/

  ,,Przez media przetoczyła się historia próby ograniczenia władzy rodzicielskiej za odmowę szczepień noworodka. W rzeczywistości podanie rodziców do sądu rodzinnego było aktem zemsty ze strony przychodni, ponieważ rodzice złożyli skargi na lekarza, który zignorował ciężkie powikłania poszczepienne u ich dziecka.

  Tymczasem Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki w liście do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 22 lutego 2016 r. oświadczył, że:

  „(…) abstrahując od oceny etycznej tak głębokiej ingerencji w autonomię życia rodzinnego, należy uznać za nadużycie składanie przez państwowych inspektorów sanitarnych wniosków do sądu opiekuńczego o ograniczenie, a tym bardziej pozbawienie władzy rodzicielskiej w przypadku kiedy rodzice odmawiają dokonywania szczepień obowiązkowych dzieci.

  Ponadto wszelkie próby takiej ingerencji były umarzane przez sądy rodzinne. Sygnatury takich spraw to np. IX Nsm 56/13, III Nsm 245/13, I 1Ca 220/13 oraz III Nmo 134/14.

  W związku z próbami odbierania dzieci za odmowę szczepień Stowarzyszenie STOP NOP wydało specjalne oświadczenie, w którym informuje, że organizuje opiekę prawną dla każdej rodziny, którą zgłoszono do sądu rodzinnego.

  „Na przestrzeni ostatnich lat miały miejsce sporadyczne próby ingerencji we władzę rodzicielską za odmowę szczepień. Wszystkie zostały umorzone. W takiej sytuacji należy rozważyć również podjęcie kroków prawnych przeciw osobie (lekarzowi, urzędnikowi), który fałszywie oskarżył rodziców dziecka.”
  http://prawy.pl/51106-minister-patryk-jaki-sad-rodzinny-za-odmowe-szczepien-to-naduzycie-i-ingerencja-w-autonomie-rodziny/

  1. ,,To niejedyny przypadek w Polsce, gdy sprawie nieszczepienia dziecka przygląda się sąd. W ostatnich miesiącach do Sądu Rejonowego w Pile wpłynęły trzy takie zawiadomienia. W jednym przypadku sąd wszczął postępowanie.

   Powoływanie się na przesłankę, że rodzice narażają dziecko na utratę zdrowia lub życia, gdy nie szczepią dzieci jest totalnym kłamstwem. Właśnie tacy rodzice dbają najbardziej o zdrowie własnych dzieci. Nie szczepią, bo w większości przypadków szczepionka wpłynęła źle na zdrowie i rozwój dziecka. Takich przypadków jest bardzo dużo. Tutaj można zapytać, czy państwo polskie poniesie odpowiedzialność za przypadki, gdy szczepionka spowoduje nieodwracalne szkody na zdrowiu dziecka, np. pojawienie się autyzmu?”
   http://telewizjarepublika.pl/skandal-w-polsce-zaczynaja-zastraszac-rodzicow-dzieci-nieszczepionych,48735.html

 3. 20 min o niczym ale jeden komentujący tu niezle napisał/a wklejam

  Li beryjka5 days ago (edited)
  Przez wiele lat miałam alergie na większość owoców.Prawie przez 15 lat nie jadłam jabłek! Co roku mi przybywało stado nowych alergii.Byłam stałą pacjentką dermatologów i robiła regularnie tzw „odczulanie”….było coraz gorzej.
  Pewnego dnia,odkryłam przez przypadek,że ja nie mam alergii na owoce..orzechy itd.. mam alergię na….PESTYCYDY!
  Po wielokrotnym przetestowaniu owoców organicznych zyskałam pewność.
  Dziś jestem specem od oszustów,którzy sprzedają ekologiczną żywność 🙂
  Ostatnio mam sensacje po użyciu mąki razowej/orkiszowej/organicznej…… podejrzewam GMO.
  Mieszkam w kraju,gdzie GMO wprowadzono już lata temu i nie ma obowiązku podawania tej informacji na etykiecie .
  Niezłego zachodu trzeba dokonać(wyprawy 40 kilometrowe),żeby zdobyć wodę nie przechrzczoną chlorem i fluorem.Tak samo akrobacją jest zdobycie mleka niepasteryzowanego i niehomogenizowanego.
  Polska jest ostatnim bastionem zdrowej żywności….. Ludzie , strzeżcie i brońcie kraju od GMO i zaniku ekologicznych gospodarstw!

  1. Tak, Liberyjka ma rację. W Polsce kupuje się kilkanaście razy więcej żywności ekologicznej czy organicznej niż się jej produkuje. Obłęd jakiś.

   1. g się organicznego produkuje, każdy polski rolnik produkuje dla siebie bez pestycydow i dla miastowych z pestycydami, organiczne glownie pochodzą z hiszpani Niemiec i Izraela, po zdrowiu polakow widać jaki szajs jemy, polskie truskawki jabłka i ziemniaki to bomby pestycydowe, jedyne co można kupic bez pryskania to jagody z lasu jeżeli faktycznie sa z lasu

   2. Większość rolników nie ma świadomości, są zaprogramowani – pryskają wszystko, co popadnie, nawet to, co sami jedzą. Wiem, bo widzę, co robią moi sąsiedzi. Im wmówiono, że to „środki OCHRONY roślin”, a oni w to najzwyczajniej w świecie uwierzyli.

    Ostatnio rozmawiałem z jednym rolnikiem, powiedział mi, że od niektórych środków go odrzuca, ale inne „nawet ładnie pachną”…

    Bez komentarza.

   3. Są też tacy, którzy sprzedają „oszukane” warzywa i owoce jako swoje naturalne cuda. Ale mnie tak oszukać można tylko raz. Mój żołądek zawsze prawdę mi powie.

  2. Jeśli chodzi o zdrowie, to ja 5 dni temu ” chyba” odkryłam cudowny lek na bóle stawów, otóż od paru lat cierpię na bóle stawów palców rąk, ramion i kolan i właśnie 5 dni temu nazbierałam 4 kosze świeżych pokrzyw, by wycisnąć dla mojego chorego męża soku, który jest dla niego zalecany przy przyjmowanej przez niego „chemii” (zaznaczam, ja jej nie uznaję)
   .
   Ja odkąd pamiętam, zawsze byłam uczulona na „jad” pokrzywy, włącznie z wysoką temperaturą, drapaniem i trudno gojącymi się strupami, no ale co człowiek nie zrobi dla bliskiej sercu osoby, pomyślałam, raz kozie śmierć i gołymi rękami wycisnęłam przez wyciskarkę soków 5 litrów soku, parząc sobie niemiłosiernie ręce, po skończonej robocie oczekiwałam, drapiąc się niemiłosiernie, na efekt uczulenia………. i proszę sobie wyobrazić, uczulenia brak, natomiast jak ręką odjąć, ustąpiły bóle stawów, a palce w rękach zginają się jak by były całkiem nowe, cudowne uczucie i cudowne uleczenie, teraz jak mnie coś zaboli to pomaszeruję na bosaka w pokrzywy 😀
   Nikogo nie namawiam do stosowania tej metody, ja tylko napomknęłam, że mnie to to pozbawiło bolesności przy jakimkolwiek ruchu i dla mnie to jest cudowne …….jakby powiedział mój mąż „patrz zaś CUD ” 😀 😀

   1. Anno Twoje PIĘKNO wyczuwają nawet tak ,,zielone” jak Pokrzywy- szanują Cię i kochają za Twoją miłość, za Twoje czyny!
    CUD to TY KOCHANA- wiedząc, że będzie bolało- Zerwałaś i Zrobiłas miksturkę DLA ZDROWIEJĄCEGO MĘŻA – ,,MALEŃKA JESTEŚ WIELKA ❤ ''
    Na mazidełko stawowe- poprawę i działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe- jest IMBIR (cytryna, miód i imbir)- pomaga przetestowane na nas więc polecam!!!!!!!!!!!
    Kurdybanek usuwa metale ciężkie z organizmu ( odkrycie TAW)
    http://uzdrowiciele.blogspot.com/2013/11/rtec-zatrucia-i-detoksykacja-organizmu.html

   2. Niektore ziola sa toksyczne trzeba uwazac coraz wiecej ludzi stosuje i coraz to nowsze skutki uboczne wychodza, trzeba z glowa przez jakis czas nie mozna pic jak wode

   3. Oczywiście, zioła to leki, więc zasada ta sama:

    ZAWSZE ROZPOCZYNAMY OD DAWEK MINIMALNYCH. I UWAŻNIE OBSERWUJEMY REAKCJĘ ORGANIZMU. JEŚLI SZAFA GRA, STOPNIOWO MOŻEMY ZWIĘKSZAĆ DAWKI.

    Ja mam taki organizm, że mogę mieszać wszystko ze wszystkim w dowolnych ilościach, ale dla większości delikutaśnych chemicznych, syntetycznych współczesnych ciał Zioła mogą okazać się nie lada szokiem… 😉

   4. Elaszko dziękuję za piękne, miłe słowa i energię serca, która za nimi płynie ❤
    Elaszko, imbir, cytryna, miód i procenty alkoholowe, czyli moja naleweczka, to moje podstawowe lekarstwo, nawet w tym roku posadziłam imbir w donicy, co ostatnio polecał major Kudliński w swoich filmikach, na razie czekam na jakikolwiek kiełek 😀
    Z kurdybanku mój mąż gotuje zupę, słynną "zaliwajkę" Mariana Kociniaka z filmu "Jak rozpętałem 3 wojnę światową"

   5. Ania wybacz, że się wtrącam ale nie pomyślałaś aby wysłać męża na dożylne wlewy z witaminy C.
    Można je też stosować podczas chemioterapii. Mąż nie musiałby rezygnowac jak się tak upiera. Poczytaj o tym.
    Dzwoniłam dzis do nich. Cholernie drogie te zabiegi 50g wit- 480 zł. Dlatego pomyślałam, że moglibyśmy zrobić tu zrzutkę dla Ciebie. Dużo wrażliwych istot czyta blog, więc napewno ktoś pomoże a i nas tych bliższych Tobie jest trochę. Co Ty na to?

    Tutaj np. wykonują te zabiegi:
    http://www.hipertermia-krakow.pl/node/195
    Lub może gdzieś blizej Ciebie, wygugluj sobie.

    Dożylna Witamina C- korzyści terapeutyczne:
    U pacjentów z rakiem, dożylna witamina C polepsza odpowiedź na terapię raka, gdyż niszczy komórki nowotworowe, zmniejsza skutki tradycyjnego leczenia, poprawia apetyt i pomaga pacjentom pozostać bardziej aktywnym.
    Zmniejsza ból nowotworowy.
    Pomaga organizmowi leczyć się szybciej.
    Zwiększa poziom energii, niweluje zmęczenie.
    Poprawia odporność na infekcje takie jak przeziębienie, grypa i wiele innych infekcji wirusowych i bakteryjnych.

   6. mój znajomy tez na chemi ale nic mu nie pomaga i ma coraz więcej skutkow ubocznych i tez jest z gatunku ufającym bezkreśnie lekarzom wiec pat raczej

   7. Dopiero zauważyłam, że zmieniłaś nicka. Ładnie, SłowiAnka bardziej mi się podoba 👍🌻

   8. namawiać? po co? ja jako dziecko bardzo dużo czasu spędzałam czasu u cioci na wsi pokrzywy normalka , mój mąż cóż cudowny człowiek o wielkim sercu ale do niego pewne rzeczy jak do dziecka ciul ja tam z rodu Osła chyba, damy radę, ja nie wiem co to stawy a połamana nie raz ,no takie dziecko hahahaha , a on …. ale owszem wiem co tzn pokrzywa , dziś mu kupuję sok bo nie mam na działce, aż tyle żeby wystraczyło na dawkę jednorazową dobrze połączyć z kolagenem rybim tyle że no właśnie ja mam wyrzuty kupując takie suplementy , kup? też żelatyne zalewaj ja na noc wodą zimną z lodówki zostaw , niech rano to zje przez 7 dni po 6 mc powtórzy kurację .

    Pozdrawiam

   9. na bole stawow jest ocet jablkowy z miodem rozpuszcza nagromadzony kamien kotlowy w nich i zabija bakterie tam buszujące oczywiście miód i ocet surowe nie gotowane/pasteryzowane

   10. ja również dziękuję , sprawdzę bo już mi tak tego mego chopa szkoda , a ja to robie w nocy za wszystko podłokietnik , sofa i poduszka hahahahahaha .

  3. Ja myję owoce warzywa w ten sposób : 2,5 łyżki kwasku cytrynowego na 5 l wody , odczyn kwaśny zabija sallmonele itp potem 1 łyżka sody oczyszczonej też na 5 l wody usuwa pestycydy, opryski itp mocze po 3 min w każdej z w/w zalewie potem płuczę porządnie w wodzie pozostawiam do osuszenia . Nie mówię, że zabija wszystko ale sami zobaczycie po wodzie … masakra .

   1. Taw no co Ty … aż mnie się głOOpio zrobiło , przecie to mój wręcz obowiązek dzielić się tym co sprawdzone .

   2. Dobra to sprzedam wam też inne sprawdzone , żywość ważna sprawa wiadomo ale dom , sprzatanie coby nie wdychać wiadomo , dużo rzeczy robię na occie ale kto kocha zapach octu ?…
    Sprzedam wam patent nr 1 olejek etryczny geraniowy zabija zapach w mig .

    jeśli robicie soki z pomarańczy skórki do słoika zalewacie octem zostawiacie na min 2 tyg .

    Mycie podłóg na 5 litrów wody 2 łyżki octu dodatek juz wasz

    Mój ulubiony przepis na mycie blatów w kuchni :
    2 szklanki wody
    ¾ szklanki wody utlenionej
    ½ szklanki octu
    25 kropli olejku aromatycznego oczywiście geraniowy.

    dziś zrobiłam też mazidło na komary sprawdziło się :

    100 gr oleju kokosowego ja go lubie bo szybko się wchłania ale może być winogronowy , jojoba.
    30 kropel lawenndy
    30 kropel rozmarynu
    20 kropli Cytronelli

    dało radę 🙂

   3. myslalas żeby rozkrecic biznes naturalnych sprejow ? masz pasje czuje do tego

   4. Myślałam może nie tyle o biznesie coby połączyć przyjemne z pożytecznym.
    Robić co lubię z dobrym skutkiem dla wszystkich. Pieniądze niekoniecznie wychodzę z założenia, że dopóki na głowę nie pada i jest na ten przysłowiowy chleb z masłem , dobrze jest . Coby tylko zdrowie było no a teraz co by się odpiendolali…. a tak poza tym co mi więcej trzeba? , mąż i córka moje sacrum , kawałek ziemi(ogródek) jest, spokój o może tyle 🙂

    Tylko widzisz ja mam pewną świadomość dopóki sobie kręce w domu , mimo zachowanej higieny czyli :dezynfekcja kupuje taki spray z Ecolab, rękawiczek itp , to dopóty robię to dla siebie to mnie mogą w dOOpe ugryźć , ale jakbym chciała robić do dla mas…. .

    Sanepit dziękuję nie ma wymagań rozumiesz?
    Więć skąd kasę z Uni? pewnie by dała ale ja jednak podziękuję….

    Po drugie gdybym miała firmę takowy krem np do buzi piszę tylko o zwrotach kosztów musiałby kosztować o 3 x więcej niż produkcja w domu(koszt najniższy150-200 dla klienta) , więc też kurdę troche fu

    Ale zapodałeś mi inny pomysł , organizacja kursów!!!!!!!!!!! Uczenie ludzi , wiem jak sama się uczyłam , niby są filmiki na YT ale jak coś nie wyjdzie… albo masz dodatkowe pytania kogo pytać ?

    A tak ? a kto mi w domu mym zabroni wiedzą się dzielić !

   5. lepiej organic kupowac szczegolnie truskawki jablka ziemniaki, bo pestycyd pali nam neurony i pozniej mamy stwardnienia i demencje z tego

   6. Masz rację, ale nie każdego na to stać. Staram się, ile mogę, tym bardziej że ja nie należe do kobiet, ktore muszą mieć firomowe ciuchy itp., ale i tak na całą rodzinę na organic nie stać, więc ratuję nas, jak mogę.

   7. organiczne z biedronki nie jest tak drogie, organic farma zdrowia jest droga to fakt

   8. O a mi tak jakoś całe życie nie po drodze do tej Biedronki , dziekować wybiorę się na następne zakupy 🙂

   9. Polskie produkty to tragedia niestety, o obsludze juz nic nie powiem, biedronka lidl reaguja szybko na sugestie wprowadzaja bio warzywa owoce (biedronka) parowki bez saletry w lidlu a w polskim jak zapytasz to cie zjada co najwyzej

   10. Myśląca Inaczej znasz jakiś dobry sprawdzony organiczny kosmetyk ?

   11. Kochana a masz noc całą ….? hahahahaha opisz mi swój rodzaj cery 🙂

   12. A i pamiętajmy o wodzie jaką pijemy. Najlepiej założyć filtr odwróconej osmozy.

   13. ja Kochana Tylko z butelek ale i tak do niej mówię kochaj mnie kochaj bo ja bez Ciebie żyć nie mogę 🙂

   14. W związku z oczyszczaniem warzyw , owoców kasze -podzielę się z Wami przepisem- też dostałam przed laty –> na 1l wody letniej + 1 łyżka octu winnego + 1łyżka soli kamiennej = moczyć 20 min. – wypłukać . Podobno też wpływa na zmienione,uszkodzone DNA roślin. Stosuję też moczenie w wodzie z sodą i octem. Pozdrawiam serdecznie 🙂

   15. Całej nocy nie mam, padam już więc napisz a ja jutro odczytam.
    Nie do twarzy tylko do ciała bardziej.
    Do twarzy nie potrzebuję.
    Dzięki.

   16. Kochana to był żart 🙂

    1 bardzo prosty sposób
    Prysznic najlepiej chłody zrób sobie peeling ja mam taka specjalną rękawie jak nie mam czasu na zrobienia smarowidła .
    Potem polej z sokiem z cytryn miejsca które chcesz nawilżyć , piersi , brzuch , łydki.
    Następnie posmaruj te miejsca oliwą z oliwek , i owiń je folią spożywczą na 20 min :).

    Mgiełka do ciała możesz używać też do włosów.

    300ml wody demineralizowanej
    1 łyżka soli morskiej
    1 łyżka oleju kokosowego
    2 krople olejku z drzewa herbacianego,
    3 mil eco konserwantu.

    ja lubie dodawać też sok z aloesu wyciskam liść przez wolonowyciskarkę . Jak jesteś uczulona może być żywokłost ale to opcja dodatkowa.

    Odmieżasz wszystkie składniki , mieszasz dobrze , piszesz datę ważności góra 3 mc .

    Balsam bogato nawilżający.

    40 gr olejku kokosowego
    30gr olejku arganowego
    20 gr wosku pszczelego
    10 gr olejku z orzechów włoskich
    30 kropli jakich tam chcesz olejków eterycznych ja lubie cedr z cytryną.
    20 kropli wit E (opcjonalnie) lub na sam koniec na zimno dodajesz kwas hialuronowy najlpiej 3% w żelu.

    Bierasz garneczek se jakąś miski/słoiki i robisz tzw łazie wodną.

    Do jednej wkładasz wosk i go rozpuszczasz do 80 % c ja sprawdzam tem za pomocą term takiego do mięsa .

    Wyjmujesz odstawiasz gdzieś aby za szybko nie wystygło bo jak zgęstnieje to już dOOpa.

    Do drugiej lejesz oleje temp pokojowa możesz podgrzać delikatnie też.

    Łączysz dwie fazy szybko mieszając aby się połaczyły.

    Im chłodniejsze będą tym bardziej gęste.

    Jak już ostygną i będą miały taką konsystencje budyniu dodajesz olejki eteryczne wit E lub kwas hialuronowy , lub i to i to .

    Przechowujesz w lodówce.

    jak ci wyjdzie i załapiesz bakcyla przejdziemy do bogatszych wersji:)

   17. uuuułał, dziękuję za te cudprzepisy.💚
    Wypróbuję bliżej łikendu bo w tygodniu za bardzo zabiegana jestem. No i składniki muszę kupić. Z pytaniami też jeszcze się do Ciebie zgłoszę.
    Faktycznie to Twoja pasja. Wrzucaj nam różne ciekawostki.

 4. ,,Mój mąż gotuje”- hura!- to pięknie łączy- CUDna energia z tego gotowania płynie ❤
  Kochana SłowiAneczka ta NASZA CUDOWNA ANECZKA 😀
  A takiej naleweczki nie robiłam- więc wypróbuję- ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ 🙂 Zdrowia dla Aneczki i Jej ,,Połóweczki'' ❤

  1. Szczęśliwa, Elaszka, WAT ależ mi sprawiliście piękny dzisiejszy wieczór, dziękuję Wam bardzo serdecznie z całego serca, chyba z tej radości muszę łyknąć mojej imbirowej nalewki za Wasze i mojego męża zdrowie. 😀
   Teraz odniosę się do porad Szczęśliwej, otóż córka jest medykiem i serwuje mężowi naturalną witaminę C w tabletkach, dba o jego potrzeby dietetyczne (jest dietetyczką, farmaceutą i homeopatą) ja jestem tylko pomocą .
   Mój mąż jest zatwardziałym uparciuchem, więc wyrocznią dla niego są raczej lekarze onkolodzy a nie ja „pomocnik domowy „.
   Ja staram się o jego zdrowe jedzenie, własne owoce i warzywa, no i oczywiście zmuszam Go do pozytywnego myślenia, ale z tym różnie bywa , jak to z dużymi „chłopcami”……….. 😀
   Szczęśliwa zdjęcie moich małych „kosików” jest już u TAWa , udało mi się wreszcie je przesłać z innymi zdjęciami mojej kroniki ogrodu.
   Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i dziękuję, że jesteście. ❤

   1. SłowiAneczko, rozumiem Cię, że trudno Ci przekonać męża do swojej wizji zdrowia ale może dałby się namówic chociaż na kilka zabiegów.
    W każdym razie jakbyś zmieniła zdanie to pamiętaj, że jesteśmy gotowi Ci pomóc (z tą zrzutką).

    Wklejam tak ogólnie coś na temat różnicy między przyjmowaniem doustnym a dożylnym wit C.

    Dr Pauling przekonał National Cancer Institute (NCI) by dokonał oceny tej terapii w badaniu klinicznym pacjentów z zaawansowanym rakiem. Ale kiedy opublikowano jego wyniki, wit. C nie wykazała wartości terapeutycznej. Dlaczego? Bo zamiast stosowania dożylnego i doustnego wit. C, jak zrobili Pauling i Cameron, NCI zastosował tylko doustną wit. C. Oczywiście badanie nie powiodło się, niemożliwe jest osiągnięcie wymaganego jej stężenia we krwi przy dawkach doustnych.

    Organizm ściśle kontroluje poziom tej witaminy, ograniczając jej wchłanianie w przewodzie pokarmowym.
    Podawanie dożylne omija ten mechanizm kontrolujący, i jej poziom wzrasta we krwi w sposób zależny od dawki. Na przykład: 10 g dożylnej wit. C podnosi jej poziom we krwi na 25-krotnie wyższy niż te same dawki podawane doustnie, i zwiększa się 70-krotnie przy większych dawkach. Ale to błędne badanie dało konwencjonalnym lekarzom pretekst do niestosowania wit. C, i do dziś opierają się na tym jako dowodzie, że wit. C jest nieskuteczna w leczeniu raka. Dr Mark Levine, naukowiec z Krajowych Instytutów Zdrowia [NIH] wykonał wiele pracy nad mechanizmami wit. C w leczeniu raka. To zespół dr Levine’a wykrył dokładnie sposób w jaki wit. C zabija raka. Współdziała z żelazem i innymi metalami w płynie zewnątrzkomórkowym (w przeciwieństwie do wnętrza komó- rek) i tworzy nadtlenek wodoru. Nadtlenek ten odgrywa istotną rolę sygnalizacyjną w układzie odpornościowym, przenoszeniu białych krwinek do miejsca uszkodzenia lub choroby. W wysokich stężeniach robi znacznie więcej. Nadtlenek wodoru uszkadza DNA i mitochondria nieprawidłowych komórek, odcina dostawę energii, i je zabija.

    Najlepsze ze wszystkiego jest to, że w odróżnieniu od prawie wszystkich konwencjonalnych leków stosowanych w chemioterapii, które niszczą komórki nowotworowe – nie jest selektywnie toksyczny. Bez względu na to jak wysokie jest jej stężenie, wit. C nie szkodzi zdrowym komórkom.

    Dużo zdrówka dla Ciebie i męża.😘

   2. oficjalna religia nauka i medycyna jest kontrolowana przez szaraków i ich zydosaksonskie bioroboty mrkel pusk farkzii moron kasniewski wszyscy z POPSL itd, ich zadaniem jest uspokjac nas ze nic sie nie dzieje a dzieje sie powolne nasze ludobojstwo wlasnie z rak zydomongolskich lekarzy ksiezycowych

  1. Szczęśliwa dziękuję, że jesteś. ❤
   Napisałam do Ciebie długi post i w momencie wysyłania go , wyłączyło mi "coś" internet, a że ja tak jak Ty mam jeszcze problem z emocjami w takich momentach, zaklęłam z cicha ale drugi raz już tego nie napiszę 😀 Przepraszam.

   1. Nie przepraszaj.
    Odebrałam telepatycznie Twoje myśli. 😉

 5. Ludzie nie gotujcie kasz, ryżu w torebkach plastikowych!!!

  Myślałam, ze to oczywiste jednak po dzisiejszej reakcji moich znajomych okazuje sie, ze ludzie robią wielkie oczy.

  Do produkcji woreczków używany jest związek chemiczny o nazwie Bisfenol A znany również, jako BPA, który w czasie gotowania wydziela substancje rakotwórcze. Im wyższa temperatura – tym wyższe stężenie BPA.
  Dla swojego dobra – wybierajmy ryż i kaszę pakowane luzem.

  1. Tak samo, a może jeszcze bardziej niebezpieczne są herbatki w saszetkach do zaparzania, o czym nikt nie pisze i nie mówi.

   1. Ja kiedyś przy temacie gotowania Skrzypu Polnego pisałem, że przed gotowaniem wysypuję go z saszetek.

    Współczesne saszetki są jeszcze bardziej przemyślne, bo plastikowe.

    Picie plastiku skutkuje m.in. bezpłodnością…

   2. tez wysypuje nawet papierowe bo niewiadomo co w papierze

   3. Tak, herbatki w torebkach do zaparzania tez są szkodliwe.

    Torebki najczęściej wykonane są z różnych tworzyw sztucznych: z nylonu,
    termoplastycznego PCW lub polipropylenu, czy folii z politereftalanu etylenu (PET).

    Nylon i PET uznawane są za jedne z najbardziej bezpiecznych, ale czy na pewno?
    Oprócz temperatury topnienia, jest też coś takiego co, naukowo brzmi temperaturą „zeszklenia” (Tg). Jest to temperatura, w której cząsteczki np. polimerów ( z których zrobione są torebki do herbaty) zaczynają się rozkładać.

    Woda wrze w 100 stopniach Celsjusza. W przypadku PET punktu zeszklenia (Tg) wynosi około 80 stopni celsjusza, a nylonu (6,6) wynosi 50 stopni celsjusza. Możliwe jest więc, aby jakaś część tych polimerów została po zalaniu herbaty wrzątkiem „wypłukana” do herbaty. A to już nie jest takie bezpieczne dla zdrowia.

    Kiedyś myślałam, że tylko plastikowe torebki są szkodliwe ale potem zaczęłam zgłębiać temat i okazało się, że te papierowe wcale nie są lepsze.

    Papierowe mogą być jeszcze groźniejsze, bo wielu producentów „traktuje” torebki epichlorohydryną, bardzo niebezpiecznym związkiem chemicznym. Jest on stosowany do wytwarzania żywic epoksydowych. Gdy epichlorohydryna styka się z wodą ulega hydrolizie do 3-MCPD. Badania dowodzą, że te związki powodują raka. Stwierdzono też, że mogą powodować bezpłodność. Epichlorohydryną nasącza się też filtry do kawy i osłonki na wędliny.

    Resztę doczytacie na stronie:
    http://gurbacka.pl/milosnicy-herbaty-wybierajcie-swoja-herbate-bardzo-ostroznie/

  2. bpa bsa bfa pelno tych trujacych zmiekczaczy w plastiku, lepiej nie pic nie jesc z plastiku

   1. „Nylon i PET uznawane są za jedne z najbardziej bezpiecznych, ale czy na pewno?”

    A daj spokój Kochana , ja pamiętam czasy komuny i teraz . Co było złego w tym że wszystko było w szkle ?

    po 1 zdrowiej
    po 2 ekologiczniej po szkło wracało do powtórnej obróbki.

    Nie moge Wam powiedzieć skąd wiem ale wiem że ten cały pic z segregacją na plastik …. to mnie dosłownie wkur… rozumiecie bo ja wiem że nam mydlą oczy segrgacja , segregacja a oni jeb i wszystko razem.

    Ale poczekamy sobie jeszcze troche….

    Natomiast co do plastików pamiętajcie jedzenie najpierw papier najlepiej taki śniadaniowy wykładamy a potm kładziemy co tam kto je .

    te pudełka pet tez są sprzedawane w sklepach np ze zdrowymi eko smarowidłami a wiecie co mnie najbardziej dziwi jak ałun został uznany za zdrowy antyperspirant skoro to jest samo aluminium …. i tak Kochani musimy być czujni na każdym kroku smutne ale Prawdziwe .

   2. nie ma dnia zeby nas czyms nowym szaraki i zydomongolosaksony nie chcieli wytruc, aspartam amalgaty gmo i szczepionki to ich legalne trucizny na teraz

   3. Niestety , a dodam jeszcze bo miałam kiedyś wymianę ustną z pewną panią Ekolog.

    Plastik oddać do przeróbki ok ale UMYTE. Więc o co chodzi tak na prawdę ?
    Pytam się co to za ekologia która wodę bez sensu zabiera , bo prawda jest taka że większość ludzi o tym nie pomysli tylko odkręca kran , woda się litrami leje na jeden kubek o lodach np.

   4. To był tekst ze strony podanej przeze mnie. Wiadomo czym jest plastik.
    A szkło jest świetne. Nie wchodzi w reakcje z jedzeniem, nie powoduje zmiany smaku potraw, nie wytwarza szkodliwych substancji.
    Miałam kiedyś nawet szklane garnki ale stłukłam wszystkie.
    Zupa w nich gotowana jakoś lepiej smakowała.

   5. A ja mam takie :

    http://www.dedekor.pl/garnek-do-gotowania-na-parze-pyrex-2l

    Garnek z porcelany , możesz gotować tradycyjnie czyli np zupę jakąś, na parze , dodatkowo możesz wkładać nakładki do piekarnika bo są żaroodporne.

    Mam też tej samej firmy żeliwny , podobno dobry chleb z niego wychodzi ale nie miałam jeszcze czasu sprawdzić.

    I z tego co pamiętam to są to Polskie garnki, ale ręki nie dam uciąć.

 6. Witam, mam pytanie czy ktoś z Was wie może, gdzie i kiedy są prowadzone kursy z ziołolecznictwa?(nie chcę dzieciom podawać chemii, a nie znam się na ziołach)

   1. TAW, TY Jesteś lekiem na wszelkie zło 😀
    U nas tak rozsiali, że już grypa posmogowa zbiera żniwo!!!!!

   2. Ja też już otworzyłem swój gabinet lekarski. Na razie eksperymentuję na sobie oraz na własnej RODzinie… 😉😁😜🌿💚

    I mam już swoje pierwsze małe sukcesy oraz własne przepisy. Za wcześnie jeszcze jednak na ich publikowanie, gdyż trzeba to doeksperymentować na eksperymentalnej grupie ochotników-straceńców… 😉😁😜

    Większość chorób wczesnodziecięcych można z powodzeniem wyleczyć zwykłą/niezwykłą Pierzgą oraz Pyłkiem Kwiatowym 🌻💚🐝

  1. Jadwigo ❤ WITAJ- pan ADOLF KUDLIŃSKI ROZPOCZYNA
   Praktyki znachorskie kursy -Opublikowany 25 maj 2017
   Zapraszamy na kursy juz w ten weekend. ZADZWOŃ DO NAS pod numer telefonu: 503321555.

   Zęby lwa – mniszek lekarski- Adolf Kudlinski

   CUDowny, mądry, kochany SŁOWIANIN NASZ ❤
   POZDRAWIAM SERDECZNIE 🙂

   1. w stanach zydzi wszystkich przekonali ze ziola to chwasty truja wszystko roundupem, i tylko trawa gmo jest trendy

   2. I tu rodzi się pytanie warte milion dolarów:

    CZY PRODUKTY GMO SĄ KOSZERNE?…

    Bo jeśli tak, to niech sami je wpier…, a jeśli nie, to wypad produktów niekoszernych z naszej Macierzy!

   3. podobno Azjaci yahwe sa kompatybilni z gmo dla nas jest ono zabojcze

   4. Dzięki Elaszka za informację, zadzwoniłam, są miejsca, kawał drogi od mnie, ale może się wybiorę.

   5. Oj TAW ,, trochę tych Straceńców” OCHOTNIKÓW by się znalazło 😀 Może już pora opublikować te Twoje eksperymenty i dodać SZCZYPTĘ TEJ TWOJEJ MAGICZNEJ ,,DUCHOWOŚCI”
    A może pora doŁĄCZYĆ do duetu DODY I PANA ZIĘBY I stworzyć KLINIKĘ ZDROWIA CIAŁA I DUSZY ❤
    JADWIGO ❤ ,, ROZBIŁAŚ BANK''- to będzie piękne budujące przeżycie- opisz koniecznie wrażenia po kursie ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s