Zgodnie z moją zapowiedzią z grudnia 2016 r. o początku upadku chrześcijaństwa w 2017 r., dziś właśnie następuje… Pierwszy Dzień Apokalipsy. Watykan płonie.

Kochani, właśnie w tej chwili w Watykanie zostaje uruchomiony Apokaliptyczny Wielki Młyn Boży. (W momencie, gdy to piszę, zrywa się Dzwon w mojej parafii, choć nie ma jeszcze południa!…). Energia, którą Watykan przez dwa tysiące lat karmił Ziemian, dziś właśnie do niego powraca… Watykan płonie. Apokalipsy dzień pierwszy.

Energia, którą Watykan przez dwa tysiące lat karmił Ziemian, dziś właśnie do niego powraca… 

Kiedy przełoży się to na pierwszy widzialny wyłom w murze? Myślę, że już wkrótce…

TAW

186 myśli w temacie “WATYKAN PŁONIE! DZIŚ JEST NAJWAŻNIEJSZY (BO PIERWSZY) DZIEŃ APOKALIPSY!

 1. Wiele było rozlicznych teorii, wiele hipotez, równie wiele było też było logicznych tłumaczeń o bezsensowności podejrzeń dotyczących zamachu.
  Jednak było też wiele późniejszych niewyjaśnionych samobójstw i zaskakujących śmierci świadków, ekspertów, ect.
  To one właśnie najbardziej dowodzą przekonania, że teoria samoistnej katastrofy samolotu jest manipulacją.
  Pytanie jakie należy zadać, to czemu cały świat wtedy przyjął postawę oczekiwania, a nawet odwrócił się od Polski nie będąc zainteresowany całkowitym wyjaśnieniem sprawy?
  Czy mogła to być celowa prowokacja, mająca zniszczyć odwieczne marzenia Polaków na ich budzące się pretensje do samostanowienie i na lata skonfrontować i unicestwić dobre stosunki gospodarcze z Rosją.
  Katolicka Polska historycznie rzecz biorąc zawsze występując w obronie papiestwa i rzymskiego kościoła była równocześnie jakby w odpowiedzi na to niezwykle skutecznie i solidarnie atakowana, dosłowne ze wszystkich możliwych stron i nawet kiedy była już ciemiężona wiadomymi rozbiorami i okupacją, dalej była stale rozgrywana i prowokowana, psychicznie i mentalnie zmuszana do walki z rosyjskim zaborcą czy niemieckim okupantem. Tyle, że wtedy był to carski zaborca, a teraz sytuacja o tyle się zmieniła, że FR podobnie zresztą jak nasz zachodni sąsiad BRD są spółkami z o.o. więc w zasadzie korporacjami i działają na terenie ówczesnych terytoriów swoich państw. Niezmiennie więc dalej dajemy się durnie podpuszczać, mieszając się w interesy globalnych korporacji, poświęcając polską krew w licznych sprowokowanych rozróbach między innymi w powstaniu styczniowym, warszawskim, wojnie gruzińskiej, ect. Dalej zapominamy, że świat wokół nas już dawno zmienił swoje oblicze i jesteśmy solą w OKU z naszą niezmiennie, społecznie oczekiwaną, teoretycznie pojmowaną, praktycznie jednak tylko formalną niepodległością. To durne zapominalstwo w połączeniu z dosłownie wrodzoną naiwnością i beztroską, dalej jest jak widać surowo karane polsko-żydowską krwią, gdyż zbyt często zapominamy, że mieliśmy dane nam w rozumieniu łaskawe prawo się nie odzywać. Zamiast więc wyłącznie współpracować, robić z sąsiadami interesy, niezmiennie dąsamy się buńczucznie wszech i wobec oszukując innych i naturalnie samych siebie, że od wieków jesteśmy dosłownie na smyczy własnej durnoty, szerzącej się korupcji i braku prawdziwej wiedzy, co pozwala wnioskować, że nie stanowimy bynajmniej sami o swojej przyszłości i losie.
  A ten akurat FAKT żenująco widać na dosłownie każdym kroku:
  1. W Polsce naturalnie wcześniej działały i nadal działają tyle, że obecnie na mocy ustawy obce służby i wojska!
  2. Polska w traktacie lizbońskim oddała PE sporą część swoich praw do samostanowienia!
  3. Jesteśmy obecnie i często byliśmy wcześniej szantażowani przez decyzje UN dotyczące gospodarki, przemysłu czy przyjęcia emigrantów.
  4. Straciliśmy swoje prawa do wolnej emisji pieniądza, godząc się na dyktat i kontrolę międzynarodowych banków centralnych.
  5. W Polsce powszechnie stoją pomniki wiadomych, narodowych przywódców, faktycznie jednak agentów OBCYCH państw, którzy za ich pieniądze doprowadzali odzyskaną wtedy, wątłą niepodległość do żałosnego stanu faktycznego.
  6. Polska zawsze była celowo atakowana przynajmniej z dwóch jeśli nie więcej stron. Była tradycyjnie poświęcana kontroli obcych państw i hegemonów zai cudzych i własnych agentów, służących mamonie i licznym interesom międzynarodowych korporacji, stając się naturalnie celem drenażu swoich bogactw naturalnych, środków i niewolniczej siły jej obywateli – w tej sprawie jakby nawet nie drgnęło.
  7. Polacy w swej pokoleniowej naiwności i durnocie dalej nie są skłonni zauważyć, że stale głosują na przemian na ten sam OBÓZ, podzielony w celu politycznej polaryzacji wyborców.
  8. Nie kojarzą, że ich durne wybory prowadzą ich stale do coraz boleśniejszego i kosztowniejszego niewolnictwa.
  9. Nawet PiS w swojej, powiedzmy to świadomości inaczej, reprezentuje jak dotychczas w dużej mierze widać interesy globalnej, korporacyjnej władzy głosując za przymusowymi szczepieniami Polaków, obcymi wojskami i służbami w Polsce, rozliczeniami bezgotówkowymi, tarczą rakietową broniącą interesy globalnej korporacji przed interesami tej korporacji, ACTA, FETA, GMO, można by tak długo wymieniać, choć wystarczy rozejrzeć się wokół czyje interesy są przede wszystkim realizowane w kraju i mają poparcie władz.
  10. W końcu w tym celu właśnie rozgrywani rozsprzedaliśmy za marne grosze nas przemysł, banki i gospodarkę i niedługo będziemy tu tylko sprzątać…
  Czemu więc nikt nie śmie wykrzesać z siebie prawdy, że tzw. samoistna katastrofa była elementem trwającego od wieków naszego zniewolenia, starannie pielęgnowanego przez globalne interesy. Czemu nikt nie wygarnie prawdy, że jednym, śmiałym posunięciem na blisko 7 lat oddalono nasze naiwne szarogęsienie się, aby dalej nas śmiało rozgrywać, rozkradać, wyprzedawać, przewalać, za grosze skupować, manipulować i wzajemnie przeciwstawiać sobie. To był jak już teraz po długu i bilansie widać czysty biznes i kolejna nauczka, której jak widać po liczbie kolejnych wypadków dalej nie zrozumieliśmy ( globalny biznes bez zmrużenia OKIEM potrafił w imię przyszłych swoich interesów poświęcać własny naród i najemników ). Tak więc liczne drogowe katastrofy, kolejne wypadki, dalej naiwne jeżdżenie pani Premier do każdego zawalonego domu, dalej przez palce po Pańsku patrzenie na tylko z początku prowadzone żenua próby politycznych przewrotów, dziwacznie niezmienne wspieranie wbrew woli narodu prowadzenia farmaceutycznego holokaustu narodu, FETA, ACTA, GMO, bezrefleksyjnego i bezkarnego nadal aplikowania narodowi wszechobecnych trucizn w wodzie, żywności i powietrzu.
  W końcu zaakceptujmy, że jesteśmy dzięki własnej, pokoleniowej durnocie, żałosnemu szkolnictwu i mediom niezmiennie pod okupacją, rozgrywani i jako naród niszczeni, a ta cicha, śmiertelna wojna dalej na wielu frontach trwa i czekają nas jeszcze kolejne fatalne w skutkach doświadczenia, wypadki, zamachy, fala emigrantów, upadek globalnych ( zachodnich ) finansów, a tradycyjnie czym mniej będziemy spolegliwi tym liczniejszych będziemy mieć piramidalnych wrogów dookoła, którzy nie będą się cackać i tracić w imię naszej prezentowanej bezradnej egzystencji licznie prowadzonych biznesów. Czemu zatem oczekujemy po kolejnych komisjach, gdy prawda jest w naszej fatalnej sytuacji tak porażająca, że nie sposób dosłownie nazwać sprawców po imieniu …

  1. Zamach smoleński jest dla mnie oczywistym faktem. Temu co jest w raporcie MAK i Millera przeczą prawa fizyki – choćby to, że samolot od uderzenia w ziemię nie rozpada się na dziesiątki tysięcy małych kawałków. Wg mnie to robota na najwyższym masońskim szczeblu. Stawiam tak jak inż. Cierpisz na maskirowkę (inscenizację katastrofy w Smoleńsku, a dokonanie mordu gdzie indziej – możliwe, że na Okęciu, bo wszyscy odwracają uwagę od tego miejsca i PiS ze swoimi tzw. ekspertami i PO ze swoimi. Wszyscy skupiają się na Smoleńsku, a nikt nie stara się odtworzyć wydarzeń z rana 10.04.2010). Mnie tezy inż. Cierpisza przekonują, bo mam względne pojęcie z fizyki.) Polecam poczytać: http://zamach.eu/
   Kontrolę nad pieniądzem straciliśmy dużo wcześniej. W 1926 roku gdy doszło do zamachu majowego to po nim nowe władze oddały emisję pieniądza bankowi centralnemu, który przejęli Rothschielowie i do dziś go mają w swoich łapach.

   1. PAWEŁ też tak uważam:
    ,,Smoleńsk”- to taka laleczka wudu (voodoo) POLIN! Im dłużej jest niewyjaśniona, tym bardziej kłuje – dlatego komuś jest na rękę w nieskończoność nasz NaRód okłamywać!
    Kontrwywiad publikuje nieznany film z katastrofy smoleńskiej?!!! Szok!!!
    <https://www.youtube.com/watch?v=S9-VQ_jvSfU&t=187s
    Również uważam, że katastrofa nie miała miejsca – tylko dobrze obmyślona akcja pod nazwą "fałszywa flaga".

    Pan Tarasiewicz wspomina, że użyto trzech samolotów w akcji pod tytułem "niekończąca się smoleńska opowieść"!
    Ta opowieść musi doczekać się w końcu zakończenia, bo tego potrzebuje przestrzeń – by się w końcu oczyścić z brudu smoleńskiego – o to wołają dusze poległych i dusze żyjące i czujące!!!!!!!!!!!!!

    Prawda w imadle – imadło potrzebuje ludzkich rąk, aby móc urwać łeb hydrze!!!!

 2. Cześć TAW i reszta ekipy 🙂 miałem napisać w poprzednim artykule ale skoro już zamieściłeś nową informację to niech będzie tutaj pomimo że nie jest to na temat.

  Interesuje mnie temat naturalnego sposobu uprawy roślin, niestety aktualnie przeze mnie zdobyta wiedza opiera się na:

  Wpływie księżyca,
  Uprawie współrzędnej,
  Allelopatii roślin, – Mało konkretów w internecie, przydałaby się jakaś książka z okresu 1920-39 roku może też być pisana za komuny, a najlepiej sprzed komuny 🙂

  Poznałem współczesny sposób uprawy roślin tj. zrównoważona uprawa za pomocą nawozów sztucznych, oraz walka z chorobami roślin – ta akademicka wiedza przydała się na poziomie poznania roślin od strony technicznej, czemu chorują, jakie są objawy ale środki ochrony jakie proponują nie satysfakcjonują dla mnie.

  Nie jestem rolnikiem z zawodu i wiedzy (do czasu 🙂 ), ale los tak poprowadził mnie że od czerwca tego roku przenoszę się na stałe na wieś do niedawno zakupionego gospodarstwa rolnego oraz będę zakładać pierwszą swoja plantację czosnku (czosnek ponieważ jest to roślina lecznicza, poza tym warunki glebowe są bardzo dobre na uprawę tej rośliny), chcę produkować/uprawiać najzdrowszy jak to możliwie czosnek i go sprzedawać ludziom, wiem że część wiedzy posiądę drogą doświadczenia, ale chcę się do tego przygotować jak najlepiej chociaż teoretycznie, za nim zacznę działać.

  TAW i przyjaciele 🙂 nie proszę o konkretne linki tylko tematy sugestie, klucze, haki, resztę sam poszukam, ewentualnie tytuły książek bo te najcenniejsze nt. wiedzy rolniczej sprzed epoki pestycydów akurat świetnie się przede mną ukrywają 🙂

  W nie dalekiej przyszłości poruszę jeszcze temat pszczelarstwa, ale tutaj raczej jest łatwa sprawa wszystkim się praktycznie natura zajmuje 🙂

  Czytelnicy i TAW, jeśli macie więcej czasu to podsyłajcie linki na adres:

  first_sacred@op.pl
  lub
  bartomiej.kiszczak@wp.pl
  (brak „L” w mailu jest celowe 🙂 )

  Dzięki za każdą pomoc 🙂

  PS. Wiem że nazwisko pewnie zwróci uwagę części was 🙂
  Hehe, jeśli chcecie poznać moją historię, to pytajcie chętnie opowiem to co wiem 🙂

  1. Biblia permakultury:

   1) https://treborok.wordpress.com/zadziwiajacy-ogrod-igora-ladowa/

   2) Książkowa seria Władimira MEGRE „Anastazja. Dzwoniące cedry Rosji”;

   3) Programowanie nasion pod swój aktualny stan energetyczny oraz odprogramowywanie nasion GMO: <https://youtu.be/jh9CCg9kSns 🙂 💚 🔆

   4) Uwaga! Uwaga! A teraz najtajniejsza kosmiczna wiedza dotycząca szkodników i chorób w Sadach i Ogrodach!
   By tego uniknąć, Sady i Ogrody muszą być otoczone Dębami oraz kosmicznymi… Cedrami
   🌲🌳🌲🌳🔆

  2. wylac obornik – gnojowke poczekac az wyschnie przekopac czyli szpadel i wbijamy w ziemie i odwracamy wraz ziemia co by gnojowka znalazla sie na 20 cm pod ziemia sadzimy organiczne ziarna czy sadzonki i czekamy jak sie jakies chorobska pojawia to pryskamy mikstura np z pestek grajfrutow

   1. Dobra na szkodniki jest również kiszonka z pokrzywy, czyli zalewamy wodą pokrzywy i czekamy jak sfermentuje, odcedzić i gotowe. Zapach ma konkretny, ale jest skuteczny w działaniu i do tego jest bezpłatny, w przeciwieństwie do używania pestek z grejpfruta 😉

  3. Witaj !
   Dodam od siebie jeszcze obwody oscylacyjne i pętle miedziane (Przykładowy link, informacji jest dużo w necie) http://porozmawiajmy.tv/uklady-oscylacyjne-w-hodowli-roslin-jerzy-orzel-i-krzysztof-jedrzejczak/
   Oraz swoje spiralne, wokół krzewów/drzewek które skupiają/ rezonują energię.

   Dodatkowo technologia Keshego do rolnictwa czyli mi.in podlewanie gansem CO2 roślin, Tworzenie ormusa. Ktoś na necie (neistety bez podania konkretów) jako laborant ze sprzętem napisał, iż produkując ormus pow. ph 10.45 nastepuje kolejna transmutacja pierwiastków. Oczywiście wartość (ile zasady i ile wody) można na czuja zbadać. No i podstawa kalendarz biodynamiczny 😉

   Jest też na stronie i kanale YT Treborok’a filmik jak gość z syberii hoduje na gruncie warzywa, z tym, że sadzi je po 2 w rzędzie i do grubej ściółki i humusu a nie do ziemi (wykorzystując spryt oi zależności natury). Plony ma kilkukrotnie większe niż normalnie.

  4. Okop się w gnojowicy po pachy a zobaczysz jak działa na ciebie. Wtedy przenieś doświadczenia na rośliny – o ile przedtem nie zgnijesz lub nie wylądujesz u czubków.

   1. ,,A ONI SOBIE CZĘSTO TAKIE KAWAŁY ROBIĄ” 😉
    Dziękuję ❤ A już myślałam, że to oto nadchodzi zapowiadany rozpad PIS 😉
    CZYLI delikatnie sugerujesz, że Kaczyński nie może pozbawić się tak zaufanego degustatora posiłków – przecie każdy monarcha takowego osobistego degustatora do wszystkiego posiadał 😉
    A może to po prostu zagrywka na HOFMANA ADAMA w celu podniesienia ,, spadających słupków Pana PREZIA'' 😉
    Ale Adam na tym oświecony wyszedł:
    ,,Były polityk zajmuje się teraz "lobbingiem" i… sportem. Bierze udział w maratonach, wspina się po górach i trenuje sporty ekstremalne. Jak pochwalił się właśnie w wywiadzie, schudł prawie 40 kilogramów.

    Poszedłem w politykę, całkowicie zmienił się mój tryb życia. Żywieniowy dramat. Kolacyjki, alkohol, duża nieregularność. Pod tym względem bardzo niehigieniczne życie – wspomina.

    Teraz, jak sam stwierdził, "polityka go wypluła". Na pożegnanie załatwiła mu jednak nową pracę. Od maja Hofman jest wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Ręcznej.''
    http://www.pudelek.pl/artykul/101718/tak_wyglada_dzis_adam_hofman_schudl_prawie_40_kilogramow_s/foto_1#s1

    „Lewatywa to najlepsza rzecz, he, he, he, he! – rechotał uradowany swoim dowcipem” (J. J. Szczepański, Polska jesień), „Jestem groźna czarownica,/ Cha-cha!/ Zna mnie cała okolica,/ Cha-cha!” (J. Brzechwa, Jaś i Małgosia),

  5. Najlepsze to co dotyczy permakultury. Na odrobaczenie ziemi posypujemy ją zmielonym wrotyczem lub piołunem, pokrzywa, skrzyp, miodunka, lebioda i inne chwasty to pełny arsenał mikroskładników.

  6. Książka nt permakultury Masanobu Fukuoka ,,Rewolucja źdźbła słomy ” .
   Masanobu Fukuoka, ur. 2 lutego 1913, zm. 16 sierpnia 2008) – japoński rolnik i filozof, prekursor naturalnego rolnictwa i przywracania roślinności na tereny zniszczone działalnością człowieka. Propagował uprawę ziemi bez orki i nawozów sztucznych naśladując tradycyjne metody uprawy wielu rdzennych kultur. Obserwując je stworzył szczególną metodę uprawy, określanej powszechnie jako „rolnictwo naturalne” lub „rolnictwo bez nakładu pracy”. Opracowane przez niego metody wywierały wpływ także poza rolnictwem i inspirowały osoby związane z ruchami naturalnej żywności i zdrowego stylu życia.

  7. Tak w kilku zdaniach ogolnie patrzac caly czas przegladajac waszego bloga czesto smiac mi sie chce piszecie o przebudzeniu o pokoju ,ale dlaczego tylko wsrod slowian zachowujecie sie jak zakompleksione wioskowe przymuly .tyle piszecie o milosci ,lecz to co troche inne czego nie znacie od razu jest be. z waszej strony non stop nagonka na zydow muzelmanow i wszystko czego nie znacie ze swego biednego podworka. Widzialem w zyciu wiele i wiem ze w KARZDYM narodzie kulturze religi sa i dobrzy i zli , a wy wrzucacie wszystko do jednego worka. Znam wielu muzelmanow moze nie wielu ludzi wyznania mojzeszowego. Wiem jedno jak oni widza czlowieka lezacego na ulicy to nie przejda obok niego obojetnie , wiekszosc polakow niestety tak a czasami jeszcze kopnie lub zbluzga wiec gdzie tye wasze przebudzenie.. Prawda niestety jest taka ze czlowiek przez to ze jest non stop popzaez presje otoczenia zmuszany do pracy sukcesu itd przez to rozwija niewiele muzgi a dzieki temu jest ofiara ktora latwo jest manipulowac ludzie zrozumcie wreszcie ze mozna swoj mozg programowac samemu ( religia ideologia polityka – telewizja reklamy) niestety sa na tym swiecie osoby kture to wykorzystuja do swoich absurdalnych pomyslow czas z tym chyba skonczyc . Na druki raz jak zobaczysz kogos o kturym myslisz ze to twoj wrug (bo tak cie telewizja zaprogramowala to pomysl ze ta osoba tez jest czlowiekiem ktury zostal zaprogramowany myslac ze to ty jestes wrogiem .Przestan sie bac pokaz mu ze tez jestes czlowiekiem jak on. Tylko razem mozna sie czegos nauczyc i cos zbudowac . Ci co karmia sie strachem robia to dla tego ze sami sie boja (zostalismy niestaty tak zaprogramowani aby sie bac i straszyc innych zeby sie nie bac) Czas przerwac ten lancuch bo to prowadzi tylko do samozaglady .Pozdrowienia dla wszystkich co chca zyc w wolnym swiecie bez panow i niewolnikow pamietajcie kazdy inny wszyscy rowni
   Joga

   1. przegladajac waszego bloga czesto smiac mi sie chce

    Budzenie radości jest jednym z głównych celów tego bloga 🙂

    piszecie o przebudzeniu, o pokoju, ale dlaczego tylko wsrod Słowian

    Bo ten serwis edukacyjny – choć publicznie dostępny – nie jest jednak przeznaczony dla wszystkich, jest serwisem niszowym, elitarnym;
    posiada swój metodycznie sprofilowany target: jest przeznaczony dla:

    1) inteligentnych (bo budzących się),

    2) Polaków RODaków Słowian,

    3) katolików.

    Jeśli ktoś spoza tej docelowej grupy tu zagląda – czyni to na własną odpowiedzialność. Ja odpowiadam tylko za dobro mego targetu.

    zachowujecie sie jak zakompleksione wioskowe przymuly

    Trudno tu doszukać się konstruktywnej krytyki, bo sformułowanie to można uznać za rodzaj lekkiej, bo lekkiej, ale jednak inwektywy. Na tę chwilę jednak potraktuję to z sarmacką, lechicką Wielkodusznością 🙂

    tyle piszecie o milosci

    O miłości piszę nie ja, lecz moi Komentatorzy. Ja tematu miłości z premedytacją unikam, gdyż doskonale zdaję sobie sprawę z faktu zablokowania człowieczego serca technologią systemu czakralnego.

    to co troche inne, czego nie znacie, od razu jest be. Z waszej strony non stop nagonka na zydow muzułmanów i wszystko czego nie znacie ze swego biednego podworka.

    Ja nie robię na nikogo żadnej „nagonki”, prezentuję tu jedynie ukrywane historyczne FAKTY.

    Widzialem w zyciu wiele i wiem ze w KAŻDYM narodzie, kulturze, religi sa i dobrzy i zli, a wy wrzucacie wszystko do jednego worka. Znam wielu muzułmanów, moze nie wielu ludzi wyznania mojżeszowego.

    Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, o czym świadczy fakt, że w gronie moich przyjaciół są żydzi, buddyści, Chińczycy, marksiści oraz dżenderowi multikulciarze. W życiu prywatnym nie czynię bowiem podziałów wg rasy, wyznania, światopoglądu czy orientacji płciowej. W tym serwisie również prezentuję prelegentów żydowskiego oraz muzułmańskiego pochodzenia. Na portalu tym umożliwiam bowiem zabranie głosu ludziom, którzy przedstawiają jedynie fakty: historyczne lub kwantowe (czyli już istniejące na potencjale, ale jeszcze nie przejawione w widzialnym spektrum naszej doczesnej gęstości).

    Wiem jedno, jak oni widza czlowieka lezacego na ulicy, to nie przejda obok niego obojetnie, wiekszosc Polakow niestety tak, a czasami jeszcze kopnie lub zbluzga, wiec gdzie te wasze przebudzenie.

    Opisujesz duchowy stan Polaków RODaków Słowian, jaki prezentują po 1050 latach niewoli babilońskiej…
    Też nad tym ubolewam.

    A niektórzy wpadają tu na Forum jedynie właśnie po to, by „kopnąć lub zbluzgać”…

    Ale w najbliższych latach to się będzie zmieniać, bo Przestrzeń będzie oczyszczać obłęd.

    Prawda niestety jest taka, ze czlowiek przez to, ze jest non stop poprzez presje otoczenia zmuszany do pracy, sukcesu itd., przez to rozwija niewiele mózgu, a dzieki temu jest ofiarą, ktorą łatwo jest manipulowac. Ludzie, zrozumcie wreszcie, ze mozna swoj mozg programowac samemu (religia, ideologia, polityka – telewizja, reklamy). Niestety sa na tym swiecie osoby, które to wykorzystuja do swoich absurdalnych pomyslow. Czas z tym chyba skonczyc. Na drugi raz jak zobaczysz kogos, o kim myslisz, ze to twoj wróg (bo tak cie telewizja zaprogramowala), to pomysl, ze ta osoba tez jest czlowiekiem, który zostal zaprogramowany, myslac, ze to ty jestes wrogiem. Przestan sie bac, pokaz mu, ze tez jestes czlowiekiem jak on. Tylko razem mozna sie czegos nauczyc i cos zbudowac. Ci, co karmia sie strachem, robia to dlatego, ze sami sie boja (zostalismy niestety tak zaprogramowani, aby sie bac i straszyc innych). Czas przerwac ten lancuch, bo to prowadzi tylko do samozaglady.

    Pięknie powiedziane. Pełna zgoda 🙂

    Pozdrowienia dla wszystkich, co chca zyc w wolnym swiecie bez panow i niewolnikow. Pamietajcie, kazdy inny, wszyscy rowni.

    „Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda” ❤

   2. ”Czas przerwac ten lancuch bo to prowadzi tylko do samozaglady .Pozdrowienia dla wszystkich co chca zyc w wolnym swiecie bez panow i niewolnikow pamietajcie kazdy inny wszyscy rowni-Joga

    Piękne slowa JOGA- KAŻDY ZAKOMPLEKSIONY MUŁ POWIE CI – JAKIE TO SZCZĘŚCIE MIESZKAĆ NA WSI i CIĘŻKO PRACOWAĆ JAK ,, MULY”- adekwatne slowo do pracy przez nas rolników wykonywanej 😉 Jesteśmy mułami na wolnym wybiegu i czerpiemy garściami miłość i dobrodziejstwa z kontaktu z MATKĄ ZIEMIĄ!!

    WŁAŚNIE łańcuch zagłady przerwałam i na wieś z miasta emigrowałam- i to był najpiękniejszy krok mojego życia- Serdecznie Pozdrawia wsiowy muł – ELASZKA ❤

    Joga lepiej myśleć WOLNO I MĄDRZE niż GŁUPIO i SZYBKO!

   3. Friedrich Nietzsche powiedział:

    „Ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szaleńców przez tych, którzy nie słyszeli muzyki”.

   4. Dorzucę parę swoich uwag do odpowiedzi TAW:
    1) blog jest skierowany do Słowian, bo w Polsce mieszkają głównie Słowianie. Nie da się zmienić całego świata od razu- trzeba zacząć najpierw od swego podwórka.
    2)Udowodniono naukowo, że nasze słowiańskie DNA (R1a1a7 czy R1a1-YDNA) różni się może nie jakoś ogromnie, ale jednak w istotny sposób od innych nacji, zwłaszcza z zachodu Europy czy USA. Przepowiednie mówią, że to właśnie Słowianie dokonają zmiany na Ziemi i obalą niewolniczy system. Okultyści od dawna o tym wiedzieli i stąd narody słowiańskie tak były i są wciąż niszczone bardziej niż inne (np. przymusowymi szczepieniami). Gdy więc ktoś tu mówi o „narodzie wybranym” to chodzi o to, że tylko my Słowianie na tej planecie mamy potencjał do dokonania zmian. I nie chodzi tu o zmianę, w której to Słowianie przejmą władzę nad światem i będą inne narody zniewalać i niszczyć. Chodzi nam o uwolnienie ludzkości.
    3) Żydzi – dzielą się na ortodoksyjnych (wyznają Stary Testament) i syjonistów (wyznają Talmud). Ci drudzy wyznają skrajnie szowinistyczną ideologię, bowiem Talmud mówi, że każdy goj (nieŻyd) to zwierzę i Żyd może go traktować jak zwierzę. Takie są fakty. Poszukaj cytatów z Talmudu w tej materii. Ci pierwsi nie wadzą nikomu. Syjoniści zaś są opętani przez chorą ideologię i niszczą świat. Nawet jak Hitler mordował ich ziomków w Europie, to Żydzi z USA nie reagowali. Izraelem też rządzą syjoniści i obecnie na Ukrainie także (nawet ich obecny premier ma na nazwisko Krojzman, więc typowo żydowskie). Wielu syjonistów jest w lożach masońskich – jak np. prof. Hartman w loży B’nai B’rith Polin. Cała nienawiść do Żydów to nienawiść do syjonistów, ale ludzie nie odróżniają ortodoksyjnych od syjonistów. Przykładem jak wielkie są między nimi różnice niech będzie manifestacja ortodoksyjnych Żydów przeciwko Izraelowi w Nowym Jorku kilka lat temu, czego rzecz jasna żadna TV nie pokazała, ani żadna gazeta nie opisała. Było tam kilkanaście tysięcy osób i mieli antysyjonistyczne transparenty. Żydowscy antysemici?
    4) muzułmanie – ideologia podobnie chora jak Talmud, z tym, że nienawiść dotyczy innowierców, a nie narodów, więc jest powiedzmy nieco mniejsza. Może znasz łagodnych muzułmanów, tolerancyjnych, ale to nie są muzułmanie. Koran (od części po wystąpieniu Mahometa w Medynie) NAKAZUJE zabijać niewiernych lub w „lepszym” dla niewiernych wariancie każe niewiernym płacić za możliwość życia na muzułmańskiej ziemi. Kobiety w islamie mają prawa takie jak psy albo i mniejsze. Koran nakazuje też dokonywać hidżry, czyli zasiedlać ziemie niewiernych i nieasymilować się z nimi, co dobrze widzimy w zachodniej Europie. To wszystko nie są wymysły, ale tak jest zapisane w Koranie. Radzę poczytać. Dodam jeszcze, że obowiązuje zasada, że wersy nowsze Koranu w razie sprzeczności ze starszymi znoszą te starsze. Zatem ta wcześniejsza część Koranu, na którą powołują się miłośnicy muzułmanów, po prostu nie obowiązuje. Kto twierdzi inaczej, jest kłamcą lub ignorantem. A ci którzy są muzułmanami i nie robią tak jak „należy”, są tak samo nienawidzeni przez faktycznych muzułmanów i tak samo mordowani jak niewierni, bo traktowani są jako zdrajcy. W ogóle wszystkie religie powinno się zlikwidować, bo tylko wywołują nienawiść (mój Bóg lepszy niż Twój, a przecież to jeden i ten sam Stwórca).
    5) programowanie umysłu – umysł można programować samemu zgoda, ale mało kto o tym wie, bo ludziom wmówiono, że się nie da. Najpierw trzeba odprogramować umysł z matriksowych programów (wgranych przez szkoły, uniwersytety, media), a to często jest bardzo trudne lub niemożliwe. Jak komuś np. 60 lat wtłaczano do głowy, że istoty pozaziemskie nie istnieją, to żadne argumenty go nie przekonają. Dlatego żeby zmiana na Ziemi zaszła na całej planecie, tacy ludzie muszą wymrzeć – taka jest brutalna prawda niestety.
    6) „każdy to nasz wróg” – takie myślenie wynika z medialnej kontroli umysłu. Niestety większość ludzi wciąż „myśli” za pomocą telewizora czy gazety, a nie własnego rozumu i serca. To się jednak stopniowo zmienia.
    7) każdy inny, wszyscy równi – tak nie jest. Tak dopiero będzie.
    Może będziesz mówił, że to o muzułmanach i Żydach to nieprawda i że ich obrażam. Zakończę zatem cytatem z Platona m: „Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę”.
    Pozdrawiam

   5. A mnie śmiac się chce z nauczycieli i mędrców wszelakich, którzy piszą: „wrug”, „KARZDYM”… szok…. kolejny troll???

   6. Nie, ten człowiek ma dobrą energię i własne spojrzenie; nie musi przecież zgadzać się z każdym Forumowiczem – jako i ja nie z każdym i nie we wszystkim się przecież zgadzam.

    Temu właśnie służy Fomum – wolnej wymianie wolnej myśli. Tylko, że brak inwektyw ad personam znacznie ułatwia dyskusję.

    Pamiętajmy też, że gramatyka i ortografia to nic innego jak rodzaj matrixowej umowy społecznej – a więc do zweryfikowania…

    Ja tworzę Własny Język, Własną Ortografię, a więc ostatecznie… Własną Energetykę Przekazu.

    Poza tym bądźmy Wyrozumiali (sarmacka, lechicka cnota) dla dysgrafików i dyslektyków, gdyż każdy znajdzie ich w swoich RODzinach 🙂 💚

   7. Paweł – zaorałes 🙂 prostu, szybko i w punkt – Twój post to jak szybkie zerwanie plastra; b r a v (e) o 🙂

   8. Oczywiście że każdy ma swój własny pogląd… dlatego uważam że troll… dla mnie nic nie tłumaczy wyzysku innych choćby nawet ci co to robią byli posrani ze strachu…. a o to w tej wypowiedzi chodziło. Nic tez nie usprawiedliwia niechlujstwa językowego.Cóz nie jestem chyba wyrozumiała 🙂

   9. Elaszko, no chyba osoba która nie dzieli ludzi pod żadnym względem też nie dzieli ich ze względu na miejsce zamieszkania.😉
    Skoro każdy inny, to trudno oczekiwać, że wszystkie komentarze bedą w tym samym duchu.

   10. Jest to komentarz do wpisu Jogi 11 Kwiecień 2017 o 09:59
    Nie bardzo wiem co masz wspólnego z Yogą ale wychodzi mi ze tylko ćwiczenia fizyczne. Niech tak zostanie jeśli tego chcesz.
    Piszesz że masz i znasz wielu dobrych ludzi wśród muzułmanów. Wyobraź sobie że ja też.
    Przypisujesz nam że negatywnie oceniamy to czego nie znamy. No i tu dochodzimy do pierwszej sprzeczności – jak można oceniać coś czego się nie zna. Na pewno nie robimy czegoś takiego gdyż dążymy do poznania. Poznać znaczy – zrozumieć.
    Wbrew temu co piszesz wielu wielu z nas poznało wiele wiecej niż się spodziewasz. Nie ograniczyli sie na jednej religii i klepaniu jej prawd – tylko poznała ich wiele, naprawdę wiele. Ta wielość pozwoliła wyrobić sobie obraz tych religii i wyprowadzić wniosek, że religie wcale nie mówią o Bogu, ani do niego nie prowadzą. Religie są tylko i wyłącznie po to by za pomocą strachu zniewolić ludzi. Odrzucamy więc religie i skupiamy sie na samych ludziach. Na tym jacy są, a nie na tym co reprezentują.
    Dobrze opisujesz to jak ludzie są manipulowani. Ja nazywam to programowaniem. Trwa ono od chrztu – przez całe życie. Właściwie wszyscy są w to zamieszani – bo wszyscy wpływają na ludzkie decyzje. Uległo zapomnieniu jedno z najważniejszych praw. ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ – tylko tyle i aż tyle. Każdy jest wolną istotą i ma prawo żyć według własnego uznania. Jednak to że żyjemy wśród innych wprowadza na nas ograniczenia. Jeśli my sami będziemy według swojego sumienia je stawiali – wszystko bedzie dobrze i BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI. Jednak gdy inni bedą budowali nam bariery – staniemy się NIEWOLNIKAMI.
    Zapewne dla ludzi zniewolonych brzmi to jak brednia, jednak wolni dobrze to rozumieją i widza jak to działa na całym świecie. Dostrzegam dookoła siebie wiele nieprawości, to jedni ludzie chcą [uszczęśliwić] innych według swego uznania. Z chęci uszczęśliwienia – krzywdzą innych – a myslą że czynią dobro. Najlepiej zachować neutralność i tu stajemy wprost drugiego prawa – TRAKTUJ INNYCH TAK JAK CIEBIE TRAKTUJĄ. Jeśli ktoś Cię kocha – kochaj go – bo właśnie tego oczekuje. Jeśli ktoś jest przyjazny – odwdzięcz się tym samym. Jeśli ktoś cię atakuje – nie nadstawiaj drugiego policzka tylko walnij w łeb – bo inaczej nie rozumie.
    To wszystko co trzeba wiedzieć by jako tako poruszać się w tym świecie. Reszta przychodzi z czasem, ale już od tego można zacząć sobie nieźle żyć

  1. To, co nazywasz „złożami”, nie będzie wydobywane, gdyż jest to Ciało naszej matki. Matki Ziemi.

   W nowym świecie, który tworzymy, nie będzie chędożenia ciała matki ani żadnych innych gwałtów zbiorowych (wydobywania ropy, węgla, gazu, minerałów).

   Ziemia jest żyjącą i czującą,

   świadomą i samoświadomą istotą 🌍 💚 🔆

   1. Zdaję sobie sprawę, że to trudno pojąć, ale planety, w tym nasza Ziemia, to jak najbardziej żywe, czujące i świadome istoty.

    Gdy Słowianie odziedziczą Ziemię, nie będzie żadnego jej wiercenia, świdrowania ani wydobywania czegokolwiek. Czegokolwiek.

    Skarby matki należą do matki, nie do nas.

    Wyjątek: woda. Z wody możemy korzystać.

    Ale nie będzie wydobycia metali, ropy, węgla czy gazu.

    Wiem, że to jest wiedza jeszcze nie na ten rok, ja już mówię, jak będzie wyglądała Polska w 2038 roku.

   2. Biobudownictwo. Ściana z mieszanki: glina, słoma, konopie doskonale ociepla w zimie, a chłodzi latem.

    Ewentualnie drewno „księżycowe”.

    Znając kreatywność Polaków, to wymyślimy coś jeszcze… 😉

   3. tylko że ty piszesz głównie o nowych budynkach ale wiesz jak zbudowana jest Polska, nie będziesz mi chyba pisał że ludzie zaczną masowo wyburzać swoje domy by budować z gliny i słomy. Czym palić w budynkach starego typu

   4. Nie musisz się niepokoić, nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał 🙂

    A zanim zacznie następować masowa zmiana paradygmatu, upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle (na mego czuja ok. 15 lat).

    W nowym paradygmacie życia na planecie wszelkie syntetyki będą stopniowo, powoli eliminowane: beton, plastik, asfalt itp.

    Ostatecznie więc zniknie wielka betonowa płyta: bloki-koszmarki i koszmarki-wieżowce.

    Asfalt będzie zwijany, bo będziemy latać, nie jeździć.

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/02/15/ehang-podniebne-auto-z-cyklu-blokowane-technologie/

    Nie będzie ocieplania styropianem, bo pod nim rosną grzyby i pleśnie.

    Biobudownictwo będzie niezwykle tanie i w starym budownictwie już nikt nie będzie chciał mieszkać 🙂 💚

   5. Ale mnie zdołowaliscie 😉 właśnie wybudowałam dom, jeszcze świeżutki, jeszcze „pachnący”, z „ekologicznych” pustaczków ceramicznych.. 😉

   6. Agatko,
    pobłogosław ten Dom i ucałuj jego Próg, oddając w ten sposób hołd Przodkom,
    a przekonasz się, że znajdziesz w nim swój Raj i Ostoję przed wichrem świata tego zakręconego 🙂

    Błogosławię Cię, niech Ci się dobrze w nim mieszka ❤

   7. Nawiązuje do wpisu Pawła 11 Kwiecień 2017 o 15:15
    Widzę w nim wiedzę, a nie ortografię. Do tego juz od wielu wielu lat czytam wyrazami, a nie literkami i nie czepiam sie dla czepiania
    Paweł swietnie potrafił rozdzielić ortodoksyjnych od syjonistów. Ja od dawna wyczuwałem ta różnicę, ale on mi dokładnie wskazał jej istote. Za to należy mu sie ogromny szacunek. Naprawdę chetnie pogadałbym z nim przy piwku lub kawie. Poruszył kila spraw które rozwinął bym w czasie takiej rozmowy. Czuć z tego wpisu prawdę i rozumienie sprawy.
    Pawle – nie przejmuj się uwagami – kierujesz się w dobrym kierunku
    Pozdrawiam Bogdan
    Chetnie popisałbym prywatnie

   8. Do Bogdana 56 (wpis z 12 kwietnia 6:46) – dzięki. Tak, ja od zawsze dążyłem do prawdy, nie lubiłem kłamstwa i kiepski ze mnie kłamca. Dlatego piszę prawdę. Nie mam na nią rzecz jasna monopolu i mogę się mylić. Cieszę się, że komuś mój post się na coś przydał. Co do syjonistów i ortodoksyjnych Żydów żeby nie być gołosłownym podaję linka do wspomnianego protestu ortodoksyjnych Żydów w Nowym Jorku przeciw Izraelowi. Pamięć mnie nieco zawiodła – było 10.000 osób https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI
    Jak chcesz podyskutować zapraszam na mojego niedawno założonego bloga Wolni Słowianie (TAW go tu nawet reklamuje – dziękuję). A co do piwa – niezbadane są wyroki boskie. Kto wie może kiedyś je razem wypijemy?! Pozdrawiam

   9. Agato

    „Agatko,
    pobłogosław ten Dom i ucałuj jego Próg, oddając w ten sposób hołd Przodkom,
    a przekonasz się, że znajdziesz w nim swój Raj i Ostoję przed wichrem świata tego zakręconego 🙂”(TAW)

    PIEŚŃ KUPALNA ORŁA , WILKA I SOKOŁA

    (Epea 11
    151)…
    „Bo mnie Dziadzio przypominał
    Całuj chleb i Domu próg
    Chleb to mleko Matki Ziemi
    W każdym domu mieszka Bóg”

    🙂 ❤

   10. Musze sie zgodzic np ropa jest amortyzacja plyt ziemskich i im wiecej jej wyciagniemy tym gorzej dla niej i dla nas

  2. Tak sobie myślę, że komentarze stanowią przekrój społeczeństwa i pokazują, że jeszcze spory kawałek do „przejścia” (wybudzenia mają nasi RODacy)

   Już teraz, mniej więcej od roku (chociażby na fb) formują się grupy typu „eko wioska” „eko osada”, które zbierają ochotników, śmiałków i chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu (mi też proponowano, ale moja droga wiedzie w tym czasie w inną stronę) – mają ziemie, mają plany na zabudowę – tak jak napisał TAW – wszystko EKO

   Nawet w górach świętoiskrzyńskich powstała Polachia – mikropaństwo

   chodzi o to, że w tych przodownikach, w tej elicie i pionierach obudziła się odwaga do powrotu do korzeni i oni dadzą przykład reszcie – ilu z Was po cichu marzy o mieszkaniu w takiej osadzie? stawiam w ciemno, że wielu – ale brak Nam odwagi! A im nie – będą sami się żywić, bronić i pracować – w swoim gronie. I oni to zaczną! A właściwie już zaczęli (nie mam fb, więc nie wiem na jakim etapie są już ich prace – szukajcie Wojciecha Lorenca z Jarocina – grupa wielka lechia- i z nim się kontaktujcie w sprawie eko wioski)

   film o drewnie księżycowym zrobił na mnie ogromne wrażenie i każdy powinien go obejrzeć, aczkolwiek mam pewien dylemat związany z moralnym aspektem – Ja mam wyrzuty sumienia nawet gdy złamię gałązkę w lesie, a co dopiero ściąć drzewo na dom!

   Ale tu musiał następować rytuał przed każdym ścięciem drzewa; jakiś swego czasu nawet opisałem na stronie u Cz. Białczyńskiego , ale już nie pamiętam co to było. Na pewno było to 3 albo 4 mężczyzn, śpiewali jakąś pieśń a na końcu wbijali siekierę w pozostały w lesie korzeń. (tyle pamiętam z tego snu)

   http://www.justwoodit.com/

   strona firmy, która buduje domy z drewna w technologii „drewna księżycowego” – lepiej zapłacić te 100 000 zł więcej (co i tak się zwróci albo zminimalizuje poprzez brak potrzeby opału i dogrzewania) i ŻYĆ ZDROWO i KOLOROWO 🙂

   no serio – mając już w głowie obudzoną świadomośc, chęć zmian i ducha Lechii chcielibyście nadal mieszkać w toxykologii? Bo Ja nie… zreztą jak to poczujecie to wspomnicie mój komentarz i zrozumiecie, co Wam próbowałem przekazać.

   Kwestia czasu, wszak nawet w naszej MAcieRzy ludzie budzą się o różnych godzinach, jedni o5 inni o 6 inni o 7, 8 i 9 a niektórzy wcale nie budzą się po długiej nocy….

   1. Aaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno – kredyty! Niedługo będzie tak, że skończy się lichwa zagranicznych banków. Powstanie zdrowy Narodowy Bank Polski gdzie będziemy brać kredyty oprocentowane na 1% (dla opłacenia obsługi tego kredytu – pracowników, kosztów obsługi tp.) i będzie można sobie śmiało brać kredyt od Państwa na budowę domu, a nie martwić się 20 % do spłaty

    kwestia czasu i wygranych wyborów przez RODaków 🙂

   2. Przyznaję, że fajnie byłoby mieszkać w domu z drewna, ale mój entuzjazm też studzi to, że najpierw trzeba ściąć drzewa żeby ten dom było z czego zbudować. Może uda się wynaleźć jakiś materiał o podobnych właściwościach do drewna żeby nie trzeba było lasów wycinać? A może uda się dzięki inżynierii genetycznej tak zmodyfikować niektóre gatunki drzew, aby szybciej rosły? Kto wie. Jest ciekawa książka „Inuaki – gad który mieszka we mnie” – o chłopcu z Rumunii, który opowiada, że ma w sobie duszę istoty z planety Inua i ta istota twierdzi, że na ich planecie domy buduje się pod ziemią, żeby nie tracić miejsca na planecie, a nad domem uprawia się rośliny. Wszystko pięknie tylko ja widzę jeden zasadniczy problem – co ze światłem?!
    A co do kredytów – wysokość oprocentowania kredytów to jedno. Drugie to potrzeba ich pobrania. Wiadomo, że na dom trzeba, ale czy trzeba też na nowy samochód i telewizor plazmowy na całą ścianę, aby zazdrościł sąsiad? Dzisiaj niektórzy mają po 2-3 kredyty i tyrają od rana do nocy na nie. Ja nie muszę mieć nowego auta – wolę mieć starsze, ale kupione za swoje. A telewizora mieć w ogóle nie muszę, bo to tylko pralnia mózgu. Nie zależy mi na szpanie i tym, aby sąsiad zazdrościł. A jak jest krótki dystans to wolę po prostu nogi albo rower zamiast samochodu. I gdy ta mentalna zmiana się dokona to także odczujemy dużą ulgę, bo pozbędziemy się tego co nie jest nam potrzebne.

   3. Świat według Łukasza – doskonały opis życia za miastem i miłości do Ziemi.

    Etnobotanik, popularyzator dzikiej roślinności i profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Łukasz Łuczaj oprowadza po swoim środowisku naturalnym, dla którego zostawił miasto i przeniósł się na wieś

    „„Dzieci mniej brzydzą się owadów niż owoców czy warzyw. Dużo bardziej odrażająca jest marchewka niż konik polny” – mówi ekspert od dzikiej kuchni. Czy świat przeżyłby na robakach, gdyby zwierzęta nie nadawałyby się do spożycia? Dlaczego jedzenie bezkręgowców jest modne? Czy tajników jedzenia w buszu uczą się jednostki specjalne? Który z grzybów jest zakazanym w Polsce afrodyzjakiem? Etnobotanik, popularyzator dzikiej roślinności i profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Łukasz Łuczaj oprowadza po swoim środowisku naturalnym, dla którego zostawił miasto i przeniósł się na wieś: – Szukałem przestrzeni, która nie byłaby zdewastowana.”

    http://facet.onet.pl/lukasz-luczaj-elita-snobuje-sie-na-dzika-kuchnie/f53re8

    http://www.luczaj.com/
    ————————————————————————-

    bardzo ciekawe!!!

    Odnośnie Naszych dylematów związanych z wycinką drzew pod dom – jak pisałem, zapewne był pewien rytuał, który miał załatać dziurę w przestrzeni Lasu i Serca.

    Poza tym 3 prawdy mężczyzny – zbuduj dom, posadź drzewo (a wcale, że nie drzewo tylko cały LAS) i spłódź syna, który zbuduje swój dom, posadzi swój las i spłodzi syna, który zbuduje swój dom (albo zamieszka w domu rodziców, gdy CI już umrą) posadzi swój las i spłodzi syna…………………

    Wszystko jest zrównoważone – jak wytnę drzewo, na jego miejsce posadzę pięć.

    Kojarzy mi się scena z filmu Ostatni Mohikanin, kiedy na początku filmu upolowali zwierza i przeprosili go, dziękczyniąc mu. Podobnie w Avatarze czy Tańczącym z Wilkami

    Samoświadomośc i współgranie z przyrodą na poziomie istoty serca – zachowanie równowagi i zadośćuczynienie

   4. Boguś powiem tak wszyscy dostrzegamy różnicę:
    Prawdziwi Żydzi przeciw Izraelowi i IDF:
    .https://www.youtube.com/watch?v=I-_yOiZZjgY
    ONI wszystkich i wszystko wykorzystują, żeby nas poróżnić, dlatego odczyt sercem ma tu ogromne znaczenie – po czynach ich poznacie:
    Rasizm zniszczony w 1 minutę:
    .https://www.youtube.com/watch?v=lQ5p42Lr7rc
    TAK NA MARGINESIE
    z ortografią tez mnie wręcz kłuje, gdy błędy widzę – to przyczyna tego, że u mnie perpekcja wzrokowa jest lepiej rozwinięta niż słuchowa- u ,,słuchowców” – błędy się zdarzają częściej – jak mam dylemat to zawsze sprawdzam- ale tez myślę- że ortografia to głupota i wkurza mnie, że tak do tego przywiązuję uwagę 🙂
    Co do budownictwa- ważne czym swój dom wypełniamy- w negatywnych klatkach faradaya ciężko emitować miłością , ale jest to wykonalne ❤

   5. GMOsiu- 21 kwietnia szykuje się wielki sprzeciw dla wprowadzenia broni biologicznej (GMO) przez PiS i to nie są żarty- dolnośląscy rolnicy juz zostali zaatakowani kontrolami inspekcji nasiennej- to bylo przedpole do wprowadzenia GMO
    Skandal!!! Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose: tłumnie przyjeżdżamy do Sejmu 21 kwietnia

    Ponadto ogólnopolski protest przeciwko przymusowi szczepień – który ma się odbyć w Warszawie 3 czerwca rozszerza się na ogólnoświatowy!
    Rozmowa z Justyną Sochą ze Stowarzyszenia STOP NOP –
    Opublikowany 11 kwi 2017
    Poruszono dwa tematy: pierwszy to sprawa sądowa, która dotyczy naszej rozmówczyni (w skrócie chodzi o opór wobec ludobójstwa szczepionkowego). Drugi temat to wezwanie do ogólnoświatowego protestu w dniu 3 czerwca 2017 r. przeciwko przymusowi szczepień.

   6. cos sie rusza super matki boja sie kar ale jeszcze bardziej boja sie szczepic nikt nie chce miec warzywa na lata

  3. Pewno Masz rację Szczęśliwa ❤ – powiem tak i mieszkałam w mieście i na wsi- wszędzie ciężko- pewnie, że się różnimy- ale różnice nie polegają na obrażaniu- JOGA obraził mieszkańców wsi, a ja delikatnie podkreśliłam, ze się nie obraziłam, a z drugiej strony zaakcentowałam, że lepiej pomyśleć zanim coś obraźliwego się napisze 🙂
   Ile to ja się nasłuchałam ( miastowa), gdy na wsi po ślubie zamieszkałam 🙂
   A gdy wsiowi zobaczyli jak miastowa z taczkami wypełnionymi gnojem śmiga- przestali porównywać i kpić – kiedyś zanim wprawy nabrałam w poruszaniu się tym dwukołowym pojazdem, gdy rozpędzona z obory wchodziłam w zakręt (trochę za duży tonaż nałożyłam)- taczka z impetem mi się wywróciła i apiać zbierać musiałam- naprzeciw siedzieli sąsiedzi pod parasolem ( bo wieś to jak miasto- rolników na palcach policz)- ale zachowali się taktownie i nie ryknęli śmiechem- choć widok ,,małego kurczaka'' pchającego ogromną taczkę z gnojem- był bez wątpienia zabawny- i tym oto sposobem zdobniczka ceramiki przeszła ,, chrzest bojowy'' i stała się rolniczką ❤
   PODZIAŁY ZAWSZE MNIE ROZŚMIESZAŁY, A TYTUŁY POWALAŁY (ZE ŚMIECHU), gdyż wszyscy jesteśmy jednym, a jedności się nie dzieli, gdyż traci ona wartość i sens 🙂

   1. Elaszko,

    wyślę Ci mój biały kubek do pomalowania. Pięknie mi go zaprogramuj… ❤

    *

    A o najszLACHetniejszym z nawozów Leopold Staff pisał tak:

    Leopold Staff
    GNÓJ

    Czcigodny gnoju, dobroczynne łajno,
    Tchnące, jak znojna najmity pazucha
    I nowa skóra chłopskiego kożucha,
    Ostrej tężyzny siłą życiodajną!

    Żyzności łaskę kryjesz w sobie tajną
    I ciało ziemi łaknie twego ducha.
    W tobie nadzieja pól i wsi otucha,
    Bo czynisz siejbę stokrotnie wydajną.

    Zdrowiem z obory kiedy bijesz mlecznej,
    Masz dziką świeżość potęgi odwiecznej,
    Którą się brzydzą mieszczuchowie słabi.

    Lecz czarnym bogom pracy, gdy im w lica
    Dymisz w świt chłodny, niby kadzielnica:
    Pachniesz jak wszystkie wonności Arabii!

   2. Elaszko , aż się popłakałam ze śmiechu z Twojego opisu wywrotki taczki z gnojem, wypisz wymaluj jakbym siebie widziała , kiedyś też miałam taką kraksę 😀 rozchmurzyłaś mi mój smutny dzisiejszy dzień ❤ i przywołałaś młodzieńcze wspomnienia, dzięki, to nic, że "gnojowe" ale jakże mi bliskie.

   3. TAW Z PRZYJEMNOŚCIĄ ❤
    Wiersz piękny – cudownie podkreśla niezwykłe zdolności użyźniające tego nieocenionego dobrodziejstwa- najSZlachetniejszego nawozu dla NASZEJ MATECZKI 🙂

   4. Elaszko, napisałam to z przekąsem bo uważam, że to jakiś totalny brak zrozumienia, taktu nazywać kogoś zakomleksionym wioskowym przymułem.
    pozdrawiam Cię

   5. KOCHANE DZIEWCZYNY ❤
    ANIU ❤ – GDYBYŚ WIDZIAŁA moje spotkanie z maciorką (250 kg)- gdy się jej chcialo knurka- klatkę rozwaliła i spierdzieliła, akurat męza nie było – chłopaki się zbiegli z pomocą i szybko spierdzielali ( przez plot skakali lub na przyczepę ;)- w końcu Szwagier ją ułaskowił- odetchnęłyśmy z Teściową pełne szcześcia 😉
    SZCZĘŚLIWA ❤ – TEN ,,PRZEKĄS''- wynikający z niesmaku nazwania kogoś ciężko pracującego tym cytatem- wyczułam i chcąc złagodzić emocje- opisałam tą śmieszną wywrotkę ❤
    SERDECZNIE POZDRAWIAM 🙂

   6. No a wiecie gdzie sa ŁUCZAJE…RODowa wies Pana profesora

    Łukasza Łuczaja ?

    Na PODLASIU 😉

 3. Przepraszam, że ciągle zadaję jakieś pytania, ale czy Kukiz będzie miał większość Konstytucyjną w 2019?

   1. Przecież to starocie sprzed 7 lat! Tego powalonego klechę już pewnie dawno szlag trafił! I papa się zmienił. Ten jest satanistą?

   2. To, o czym mówił przezacny ks. Amorth, jest nadal aktualne – dziś bardziej niż wtedy. Bo wówczas to było niszowe info, a już wkrótce będzie o tym trąbił cały świat.

    Franciszek nie jest satanistą; jak każdy papież, prezydent czy premier – jest zwykłą marionetką. Nikt, kogo widzimy w tv, nie rządzi naprawdę.

    Prawda jest ukryta za kurtyną, pod podłogą Kaplicy Sykstyńskiej…

   3. o pewnie o to chodziło bo miało to być coś o czym gdyby sie dowiedzieli katolicy to by sie przerazili.dzięki

  1. Szczęśliwa,
   taki czas, że łza zabija śmiech,
   czasy się zmienią, każdy dzień przynosi zmianę,

   a mnie od wczoraj chodzi po głowie, kiedyś przez kogoś wypowiedziane, krótkie zdanie:
   „…chcesz poznać prawdę, nie kieruj się opinią..”

   <https://youtu.be/TJ7pHDJZZdM

   1. „Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy.” – Lew Tołstoj.

   2. Dziękuję, Pawle, za ten treściwy wykład!

    Tak powinni nauczać na uniwersytetach. Niestety prawie wszystkie uniwersytety świata przejął stary Rot Szyld.

    I uniwerki miast być świątyniami PraWedy (prawdy), są świątyniami kłamstwa i służą nie ludziom, lecz Ojcu Kłamstwa (J 8, 44).

   3. Aniolowie to najdzielniejsi wojownicy w tej czesci gakaktyki oceniaja kopia tylki komu trzeba codziennie a te wasze wyuczone religijne sercowe teorie zaburzaja wam tylko osobowosci i jestescie pozniej ckliwi placzliwi i wspolczujacy i nigdy nie wiecie co w danej sytuacji zrobic, zeusowe babki byly nie mniej waleczne niz ich paziowie jak nas odbija wczesniej czy pozniej to beda zrywac boki z waszych klekan przed ksiedzem itd itp obudzic sie to nie znaczy zpidowaciec i glaskac araba po klamce, zawsze trzeba oceniac i na tej podstawie wyciagac wnioski, jak koles za wami goni to lepiej nie popadac w te sercowe teorie tylko czadu albo obrona i najlepiej zamiast serca gaz pieprzowy dalekiego zasiegu… Armia czerwona miala napisane w kahetach podchodzic dovdomiw z krzyzem bo ci nie beda stawiac oporu… Mozna ich rabowac gwalcic i zabijac

  2. Elizka, w sam punkt trafiłaś, ale jeśli chodzi o mnie, to gdybym kierowala się opinią innych, nie byloby mnie tu, gdzie jestem teraz.

   Taw umieścił na blogu taki mądry cytat odnośnie prawdy:
   „Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą i osobistym doświadczeniem” – Milton William „Bill” Cooper.

   Dużo pytam, może za dużo, ale kto pyta, mniej błądzi, nic na wstępie nie przyjmuję jako prawdy absolutnej.

   1. Witaj,
    Szczęśliwa, zamieszczony przez TAW cytat:
    „Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą i osobistym doświadczeniem” – Milton William „Bill” Cooper.
    jest bardzo trafiony.
    Wysłuchałam dr Nelly, jestem w szoku, że coraz więcej i więcej, krąży w eterze jest myśli zbliżonych mentalnie.
    Na temat moich, myśli, wypowiedziałam się poniżej. Może nie są poskładane, są jakieś nieporadne, ale liczę, że TAW to podsumuje jednym zdaniem.
    Pozdrawiam cieplutko, dobrej nocy.

   1. Ja zadam też standardowe pytanie, czy wiesz to ze swojego rozpoznania, lub inaczej w jaki sposób PrzeJAWia się Twoje rozpoznanie 🙂

   2. Wiem to nie tylko ze swoich wglądów.

    A moje wglądy są jak każde inne. Da się je opisać. Charakteryzują się:
    1) błyskowością (nagły błysk pakietu z informacją);
    2) niezachwianą głęboką pewnością, niepozostawiającą interpretacyjnych wątpliwości.

 4. Kurcze TAW- inwigilacja pełną parą- miernikiem jest blokada filmików Pana Pawła BEDNARZA- wściek i ryk, sraczka i ogień!
  Prawda niczym imadło zagina przestrzeń- przyśpiesza, płonie, ale mamy bosmana- człowieka morza- dwoi się i troi ugasić płomień energii zwrotnej!

  1. Ten filmik zablokowany dzisiaj to przeze mnie, bo zablokowali go w trakcie robienia przeze mnie wpisu na ten temat…

   Zablokowali go jeszcze przed publikacją, więc są szybcy. Szybcy i wściekli.

   Ale co sie łodwlece…

   Elaszka, bardzo Ci dziękuję za sformułowanie „prawda niczym imadło zagina przestrzeń” – jest genialne! 🙂 ❤ 🔆

   1. Więc powtórzę jeszcze raz, ściągajmy wartościowe materiały (filmy). Bo szybko giną z sieci. Można potem uploadować na chomika. Co jeszcze parę lat temu byłoby dziwne, jak ktoś ściągał internet „na dyskietki”.

   2. Tez przypomne za Slawojem :

    „Więc powtórzę jeszcze raz, ściągajmy wartościowe materiały (filmy). Bo szybko giną z sieci. Można potem uploadować na chomika. Co jeszcze parę lat temu byłoby dziwne, jak ktoś ściągał internet „na dyskietki”.

    Byl taki bardzo ciekawy KANAL IGORFRANKENSZTAJN …ponad 100 filmow o WEDACH, ARIAN DNA, HYPERBOREI…i kanal na You Tubce zamkneli…
    pan IGOR FRANKENSZTAJN zalozyl kanal I.F. 1 …i tez ten kanal zniknal.
    Pare „szczatkowych ” filmow blaka sie po necie pod tytulami serbskimi, czeskimi i polskimi…wiec chyba nie zdazyli jeszcze „wylowic” .
    POMYSL: WAZNE !!! ❤ ❤ ❤
    KOPIUJCIE, kto ma konta na youtubku, wszelkie wartosciowe filmy i dawajcie na wasze kanaly, mozecie nieco zmieniac TYTULY iczas trwania, aby o "kopiowanie" nie byc pomlowionym…i trudniej bedzie "wylawiac " je z necika 😉

   3. Mamy teraz terabajtowe tanie dyski, szybkie łącza (u mnie narazie bieda z tym) więc nie zawsze mogę ściągnąć, ale też nie o wszystkim wiem. Szkoda tylko, że mało kto myśli, że takie rzecy giną szczególnie teraz w ramach cenzury.

 5. Widzisz TAW Jesteś moim natchnieniem ❤
  GMO oczywiście, że chodzi im o dzieci i co się z tym wiąże zablokowanie informacji w wiadomym temacie, a tu jest widoczny znak = do tego znaku wpisuje się kk i ich zarządca!

 6. Ogromniaste podziękowania dla was za wsparcie w sprawie uprawy roślin. 😀

  Ten link z 2rzedną uprawą w rabatch zajrał mnie jak ogień pochodnię 😀

  W tym roku przygotuje sobie kompost z pokrzywy, żywokostu i może z czosnku, a w przyszłym ruszę z kopyta w tworzeniu rabat, ciekawe jakie efekty osiągnę jak blog będzie istnieć to pewnie się pochwalę rezultatami 😀
  Książka którą podaliście „Rewolucja zdźbła słomy” trafia do mojej biblioteki 😀
  „Anastazja” liznąłem ten temat tylko niestety nie mam tyle miejsca na otoczenie warzywniaka cedrami i dębami do tego mam 2 dęby ok. 40 letnie na środku posesji które będą rzucać cień na część warzywną ale tutaj planuję przyciąć spodnie gałęzie i może w połączeniu z rabatą da to wymierny efekt 🙂
  Nie chcę tych drzew likwidować.

  Na końcu swojego pola mam zamiar stworzyć las zgodnie z założeniami „Anastazji” ok. 25ar w tym parę arów na drzewka owocowe z zasadą sadzenia w kręgu. Taki okrągły sad ale muszę wszystko rozsądnie przemyśleć aby to zadziałało.

  Plan mam taki że, na obrzeżach sadu będzie parę wierzb od stronu strumyka, następnie od 2 bocznych ścian zaczną się brzozy ponieważ to jest drzewo które nie wypuszcza przed siebie innych, następnie dęby, sosny i owocowe w środku z minimalną polaną 😀

  Jak macie jakieś wskazówki co do tego zagajnika to dawajcie znać 🙂

  Jeszcze raz dziękówa za wszystko jesteście najlepsi 🙂

  Działajcie dalej 🙂 cały czas obserwuję blog mimo że rzadko piszę 🙂 robicie wszyscy kawał dobrej roboty 🙂

  Jak tylko się przeniosę do siebie to też założe blog 🙂 ale będzie to o uprawie i o moich doświadczeniach na ten temat itp.

  PS.
  Wczoraj dotarły do mnie magnesy neodymowe, narazie małe 1cm/2mm, próbuje ogarnąć temat zmiany pola magnetycznego w prąd, tak bezpośrednio z magensu w prąd bez przechodzenia w energie mechaniczną.
  Ciężki orzech, ale Tesla to rozgyzł, więc jest to możliwe w końcu udało mu się ujarzmić „pole magnetyczne” ziemi i przemienić ją w elektryczność i następnie w energię mechaniczną (słynny jego Fordzik), jeśli tutaj macie pomysły ciekawesze niż wyniki wyszukiwań haseł w google typu:
  „Lutec”
  „przemiana pola elektromagnetycznego w prąd”
  „silnik magnetyczny”
  „generator neodymowy” itp. to chętnie słucham 🙂
  Możliwe że jakieś trop pominąłem 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  1. Witam secred,
   TAW i Elaszka, powitała Ciebie w rodzinie, a ja po przeczytaniu o Twojej pasji, szczerze podziwiam.
   Szkoda, że nie mamy parę lat mniej, bo zakupione gospodarstwo rolne, wcześniej nie użytkowane przez ok 20 lat, a zagospodarowaliśmy tylko w minimalnym stopniu. Zapisaliśmy sobie na plus to, że działki są uprawiane przez rolników, (oprócz jednej ), którzy mieli ochotę i chęci je zagospodarować dla ich własnym potrzeb. Warunkiem naszym było nie używanie przez nich glifosatów i innych podobnych wynalazków.
   Co do kompostu i rabat, to wezmę sobie Twoje słowa do serca.
   Pozdrawiam

 7. ,, TAW i Przyjaciele”
  Sacred- Witamy w gronie Przyjaciół ❤
  Przyjaciele Pozdrawiają- wyraźne ciepło dało sie odczuć czytając Twój komentarz 🙂

 8. Kochani, polecam jedną z wielu, podanych na YouTube wypowiedzi p. dr Franca Zalewskiego – geologa, archeologa i kosmologa.
  Ten człowiek posiada wiedzę, wiedzę opartą na faktach i własnych badaniach, potwierdzającą zdrową logikę zdarzeń.
  Dawno zostało zapisane to, co jest od ponad 2000 lat wypaczane, a legendy potwierdzają prawdziwość zdarzeń.
  Powiedział: „jesteśmy w dupie słonia”, czyli żyjemy na Atlantydzie”.
  Błędne założenia w matematyce przyjęto 2700 lat p.n.e., co jest zapisane w archeologii, i zmieniono nam system na dziesiętny ze stosowanego z przelicznikiem 15-cie.
  Na terenach Aryjskiej Białej Rasy jeszcze do końca 20-tego wieku stosowano system przeliczeniowy oparty na 12-tce lub 15-tce. Trzeba też wiedzieć, że na tych obecnych terenach byliśmy od zawsze.
  Wprowadzona liczba 10 świadczy o cofnięciu i utrzymywaniu cywilizacji na niskim poziomie wiedzy.

  Nie było wielkiego wybuchu, a wiedza została tak spreparowana, żeby człowiek w swojej psychice działał jak biorobot, którego miarą szczęścia jest pogoń za miastem, pieniądzem-kredytem i wykańczającą pracą.

  Wspomina o spisanych legendach Arian i Indian Hopi (szczątkową już czwartą Rasę Ludzi), które wyjaśniają zdarzenia komiczne od czasów, gdy Ziemia posiadała 3 księżyce po czasy ostatniego zlodowacenia i cofania się lodowca.
  Chwała dr Zalewskiemu za odwagę w przekazywaniu wiedzy.
  <https://youtu.be/EW0TGD2ptQs

  1. „Wspomina o spisanych legendach Arian i Indian Hopi (szczątkową już czwartą Rasę Ludzi), które wyjaśniają zdarzenia ko( S) 😉 miczne od czasów, gdy Ziemia posiadała 3 księżyce po czasy ostatniego zlodowacenia i cofania się lodowca.”

   Ziemia posiadała 3 księżyce
   …a tyle bylo o Ksiezycu…i byly 3 Ksiezyce

   1. Witaj,
    to nie moje słowa, to wiedza p. F. Zalewskiego, prawdopodobnie związana z drugą cywilizacją na Ziemi.
    Jeżeli informacja na ten temat jest inna lub jeśli można ją rozszerzyć, to proszę, podziel się nią.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo słoneczka w nadchodzące dni.

   2. Dziekuje Elizo 🙂

    O 3 Ksiezycach pisal Zorian DOLEGA CHODAKOWSKI 🙂

    Sloneczko potrzebne, by wypalic podlosc w umyslach tych, co pamiec Przodkow RODu mojego skrzywdzili w minione tygodnie.
    I potrzebne, by energia napelnilo Dobrych Ludzi i SPRAWIEDLIWOSC sie stala !!!

   3. „Żywy kult Trzech Zórz odnotował jako pierwszy, żyjący w latach 1784 – 1825, Zorian Dołęga Chodakowski, niestrudzony badacz ludowych wierzeń polskich i ukraińskich. Pisał on między innymi:

    „Tam, w dymie wznoszącym się nad głowami, snują się jeszcze stare obrzędy,
    nucą się dawne śpiewy i wśród pląsów prostoty odzywają się imiona bogów zapomnianych.
    W tym gorzkim zmroku dostrzec można świecące im trzy księżyce, trzy zorze dziewicze,
    siedem gwiazd wozowych”.
    w:
    http://www.bogowiepolscy.net/trzy-zorze.html

   4. Kazdy podlatujacy i dokujacy ksiezyc rozniarow naszego a raczej niby naszego spowodwalby katastrofe biblijnych rozmiarow wiec moze mniejsze sie dokowaly w czasie tych zaouskow, mniejszy czarny wg ghrees wiruje za naszym a kiedys mial swoja orbite i faktycznie bylo widac dwa

 9. TAW napisał: „Odnośnie „Chcesz poznać prawdę, nie kieruj się opinią”, wywołałaś wczoraj panią dr Nelly do tablicy… 🙂”

  Przesłuchałam dr Nelly.
  Dr Nelly zwraca Nam uwagę na odstąpienie od jakiejkolwiek oceny innych ludzi, gdyż każda negatywna wypowiedź dotycząca innej Istoty Ludzkiej skutecznie usidla w niskich parametrach doświadczania życia w matriksie 3D.
  Żyjemy w Świecie, gdzie wiele osób skłóconych ze samym sobą, nie będących sobą, ocenia zachowania – postępowanie innych. W każdej sytuacji ocena może być myląca i krzywdząca, ponieważ sami możemy również grać wtedy jakąś rolę. To iluzja sprawia, że niektórzy są inni w zależności od środowiska i sytuacji, w jakiej się znajdują.
  Nie wchodź z butami w czyjeś życie.
  Nie można jednak mylić oceny sytuacji lub ludzi wtedy, gdy dzielimy z nimi życie (przy zdrowych relacjach umiejętność przeprowadzenia rozmowy jest nieodzowna, choć często trudna i bolesna), z oceną innych ludzi lub sytuacji, nawet z kręgu rodziny, o podłożu plotkarskim lub wiąże się ze stawianiem diagnoz.

  Według słownika języka polskiego „ocena” to między innymi:
  «opinia o czymś lub o kimś dokonana w wyniku analizy»
  «określenie rozmiaru lub zakresu czegoś»
  «określenie materialnej wartości czegoś».

  Wracając do mojej wypowiedzi „Chcesz poznać prawdę, nie kieruj się opinią” – dla mnie sprawa jest szersza.
  Dr Nelly w swojej wypowiedzi nie porusza dokonania oceny jako opinii o czymś lub o kimś po dokonanej analizie, np. zachowań czy zdarzenia.

  Nelly porusza zagadnienia złego słowa opartego na plotce lub na własnym rozumieniu sytuacji przez ludzi, bez jakiegokolwiek zastanowienia, kierujących się: zaskarbieniem sobie przychylności otoczenia, zawiści, zazdrości czy innych przyziemnych instynktów.
  Gdy ranią, to analizują? Jak analizują, to pod kąteŻebyeasnych korzyści?

  Każdy z nas może widzieć rzecz/zdarzenie z innej strony, inny splot zdarzeń, każdy ma dostęp do innej wiedzy.
  Ci co nie analizują i nie mogą wydawać opinii.

  Jednocześnie, pojęcie „ocena” to też sposób postrzegania, a więc również jest synonimem „wydawania opinii”.

  Od dzieci w szkole podstawowej wymaga się oceny działalności Krzyżaków, nie podając prawdziwej wiedzy z tego zakresu.

  Żeby oceniać, wydawać opinię, trzeba mieć wiedzę, a więc zamilknę, bo prawda wymaga ciszy.

  1. Elizko,

   „I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie” (Św. Augustyn, Wyznania, I, 1, tłum. Zygmunt Kubiak).

   To znaczy

   dopóki istota ludzka

   nie osiągnie spójności na poziomach

   (ego-podświadomość-Jaźń-dusza-Duch),

   dopóty jej rozgorączkowany umysł będzie osądzać,

   a serce niepokojem pałać… ❤ 🔆

   1. Dziękuję, TAW.
    „Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd” – Leonardo Da Vinci.

   2. Leonarda też okłamał jego o sobie osąd, a ci, którzy ponoć nie wiedzą, że żyją na planecie niewolników wiedzą, że on był wtajemniczony, bo wiedział (po czym to poznać?), że żyje na planecie niewolników.
    W moim osądzie jest to myślowy galimatias!
    Czy ktoś się zastanawia co i jak czyni z ludzi niewolników?
    Czy może zastanawianie się nad prostymi, życiowymi sprawami jest dla mieszkańców planety ziemia za trudne?
    Więc szerokiej drogi na księżyc, może tam myślenie jest łatwiejsze !!!

   3. Ale gafę palnąłem, uroczyście przepraszam Obie Piękne Panie ❤ 🔆

    Obiecuję poprawę.

    Więcej grzechów nie pamiętam.

    (Kurczę, a jednak wielkopiątkowa spowiedź mnie nie ominęła… 😉 😀 )

   4. KOCHANY TAW – DZIŚ ŚWIĘTUJĘ – śpiewam i tańczę tak na spontana, gdyż żadnego ukrzyżowanie nie było – moje SERCE się jak nigdy raduje, bo zostało uwolnione od rokrocznego żalu 🙂

  2. To nie pierdoły, tylko motanie prostych spraw, by nikt nie spostrzegł prawdziwych twórców zła.
   Kosmitom nikt źle czynić nie zabroni.

   1. A kto nam zabroni zabijac krowy czy swinie… Oni nas my swinie i tak w kolko

  3. Masz rację, Nelly trochę poleciała. Oceniamy, wyrażając swój odbiór rzeczy, zawsze, od urodzenia. Odbieramy swój świat na własny sposób, a w szukaniu tzw. prawdy każdy ma większe lub mniejsze potrzeby.
   Moim zdaniem, nie można jednak mylić oceny z osądem.

   1. prawda jest jedna oceny i osady maja wiecej wspolnego z wierzeniami, a wierzymy ja nie mamy wiedzy

 10. http://lukaszluczaj.pl/czarna-herbata-i-upadek-picia-herbat-ziolowych/

  „iedy staję na stacji benzynowej w Chorwacji i proszę o „czaj” sprzedawca pyta mnie: „Jaki? leśny? czarny? rumiankowy? miętowy?”. Zwykle ten „szumski czaj” („leśna herbata” z leśnych jagód) wymieniany jest nawet przed czarną. Stanąłem właśnie w restauracji przy POLSKIEJ stacji benzynowej i zapytałem czy mają jakąś herbatę ziołową. „Może miętowa? rumiankowa?”. Pani przy barze zrobiła takie oczy jak bym jakieś przestępstwo popełnił…

  A kiedyś było inaczej… Przyczyną upadku picia herbat ziołowych w Polsce jest wielka popularność czarnej herbaty. Teraz herbata trochę odpuszcza na rzecz kawy, ale te dwie czarne panie zdecydowanie nie dopuszczają do siebie innych alternatyw. A jak było kiedyś? Wystarczy wybrać się do polskojęzycznych górali czadeckich zamieszkujących rumuńską Bukowinę. Wyjechali oni z terenu pogranicza słowacko-polskiego w XIX w., ZANIM czarna herbata stała się popularnym napojem na wsi. Dalej zbierają zioła na herbatę, i to wielkie ich ilości, no bo potrzeba ich dużo, żeby cała rodzina piła je codziennie przez całą zimę. Zioła układa się w wielkim garze, który stoi na kuchni, zalewa wodą. Gar z gorącą wodą stoi na kuchni cały dzień. Jak się wypije herbatę, nie wyrzuca się starych ziół, tylko dodaje nowych i dolewa wody, aż zioła wypełnią znaczną część garnka. Pięknie tradycję tę opisała Iwona Kołodziejska-Degórska (obecnie Iwa Kołodziejska) w artykule: Z czego „uwarić harbatę”? Dzikie rośliny jadane w polskich wsiach na południowej Bukowinie (Rumunia), który ukazał się w tomie „Dzikie rośliny jadalne – zapomniany potencjał przyrody” (http://luczaj.com/bolestraszyce.htm). Zacytuję tu fragment artykułu, w którym opisuje skład owych herbat:

  „W większości gospodarstw na co dzień (szczególnie w zimie) pije się herbaty z kwiatów lipy – lipy (głównie Tilia cordata) i z owoców kminu (kminku) – kminku zwyczajnego Carum carvi – pijają je wszyscy moi rozmówcy. Niektórzy na co dzień piją też herbatę z kwiatów i owoców głogu (kaliny [tak nazywa się tam głóg – przyp. ŁŁ]) – głogu Crategus sp., dobrej myśli (dobra myśla, suvârf, fioletowa druciana trowa) – lebiodki pospolitej Origanum vulgare i cimbru (ściubryk, macierunka, cimbr, cimber) – macierzanki zwyczajnej Thymus pulegioides i uprawianej w ogródkach przydomowych macierzanki tymianek i T. vulgaris. Jedna rozmówczyni „dla smaku” robi herbatę z malinoczy – liści maliny właściwej Rubus idaeus. Popularne jest też parzenie herbat wieloskładnikowych. Bardzo powszechnym dodatkiem do herbaty z lipy jest mintka – mięta polna Mentha arvensis, niektórzy używają w tym celu również mintki dla chudoby (mintki polnej) – mięty długolistnej Mentha longifolia, dobra myśl (dobra myśla, suvârf, fioletowa druciana trowa) jest też częstym składnikiem herbat mieszanych, pije się ją np. z majówkami (kukuczkami) – pierwiosn­kami lekarskimi Primula officinalis i lipą.””

  albo to:

  „Słynny XVIII zielarz, ksiądz Krzysztof Kluk był wrogiem czarnej herbaty. Zamiast niej zalecał picie lebiodki pospolitej, bukwicy zwyczajnej, róży pomarszczonej, poziomki pospolitej, przetacznika leśnego lub skrzypu zimowego. Uważał, że, jak pisze Pirożnikow, krajowe rośliny są znacznie zdrowsze niż zagraniczne i można mieć gwarancję, że są higieniczniej przygotowywane. Zarzucał Chińczykom, że pakują liście herbaty w skrzynie ołowiem wylewane i:

  w taką skrzynię włazi nagi Chińczyk i nogami depce: łatwo się tu domyśleć, że i przy największey ostrożności, może iakowe zachodzić niechluj­stwo przynajmniej nóg spoconych.”

  reszta w texcie w linku – ciekawe są też komentarze poniżej

  istna skarbnica wiedzy!

   1. ” Uważał, że, jak pisze Pirożnikow, krajowe rośliny są znacznie zdrowsze niż zagraniczne”
    Bo krajowe sa dopasowane do naszego ORGANIZMU i GENETYKI, ktora sie tu przez TYSIACLECIA uksztaltowala !
    Homeopaci i zielarze o tym wiedza i zalecaja uzywac RODZIMYCH ZIOL. oczywiscie jest to sprawa zlozona i taki np. zen szen czy imbir bywa nam przyjazny 🙂

  1. „bukwicy zwyczajnej, ” o! 😮 Nazywa sie jak jedna z form SLOWIANSKIEGO PISMA…Matka Natura cos waznego w tym kwiatuszku zapisala 😉
   i jaka piekna 🙂
   http://ziolowyporadnik.pl/ziola/bukwica-zwyczajna/

   „Wywar z ziela bukwicy jest zalecany na wiele chorób. Może być pomocą w leczeniu padaczki, działa na poprawie trawienia, stosuje się go również w leczeniu nadkwaśności czy też zapalenia płuc”

   1. „ale te dwie czarne panie zdecydowanie nie dopuszczają do siebie innych alternatyw”
    A kto i po co wprowadzil na SLOWIANSKIE ZIEMIE obce nam kulturowo i genetycznie rosliny ???
    Obie one KRADNA ENERGIE WITALNA !
    W malych ilosciach moga,( jak to trucizny) , byc pomocne, w wiekszych sa po prostu GROZNE !

  2. „Teraz herbata trochę odpuszcza na rzecz kawy, ale te dwie czarne panie zdecydowanie nie dopuszczają do siebie innych alternatyw”
   CZARNE PANIE
   😦
   …nie Slowianskie, ale OBCE.
   Wprawdzie ta „mala czarna” bywa w MALYCH ilosciach antydepresyjna …MALYCH i pare razy DO ROKU…ale w wiekszych bilosciach jest NIEBEZPIECZNA i MOZE PROWADZIC DO STANOW DEPRESJI !!!!!!
   Zauwazono, ze osoby pijace duzo „malej czarnej” czesciej popadaja w depresje niz nie pijacy tego wywaru…

   A czaj ? U Przodkow picie jego bylo przyzwolone jedynie dla kaplanow (KAPISZCZE To znaczy SWIATYNIA, stad slowo :kaplica od :KAPISZCZE) i dla mezczyzn PO 40 !!! roku zycia.
   Formalnie nie wolno bylo podawac czaju („herbaty”)Dzieciom i KOBIETOM. A dlaczego ???
   BO CZAJ wyplukuje ZELAZO, wiec ryzyko anemii, tym bardziej u kobiet i dzieci.
   Do dzisiaj w GRECJI czaj jest uzywany tylko jako lekarstwo ZIMA przy przeziebieniu… a i to , Grecy wola slynne FASKOMILO czyli GORSKA HERBATE ❤

  3. http://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/innowacje/1764-roza-pomarszczona-dlaczego-jest-wartosciowa
   To jest ZLOTO POLSKI 🙂

   http://ogrod-koryciny.ziolowyzakatek.pl/?page_id=2404

   http://fundacjapolskaroza.pl/co-robia-z-owocami-rozy-pomarszczonej-w-falentach-nowych-2/
   Dlaczego sok z owoców róży powinien być stałym elementem naszej diety?
   Jest to najbogatsze dostępne w naszym regionie źródło naturalnej witaminy C, która

   zwiększa odporność organizmu (mniejsze ryzyko przeziębień i krótszy czas ich trwania),

   wpływa na wytwarzanie i zachowanie kolagenu (służy do produkcji tkanki łącznej),

   przyspiesza gojenie ran i zrastanie kości,

   hamuje tworzenie się sińców, powstawanie krwotoków czy krwawienia z dziąseł,

   odpowiada za sprawne funkcjonowanie układu krwionośnego i serca, obniża ciśnienie krwi,

   chroni przed miażdżycą i odkładaniem się cholesterolu,

   poprawia przyswajalność żelaza, uczestniczy w regeneracji witaminy E,

   działa jako przeciwutleniacz (wychwytuje wolne rodniki),

   chroni organizm przed zmianami nowotworowymi.

   Owoce są najbogatszym źródłem kwasu askorbinowego w naszym rejonie geograficznym – zawierają od 840 do 3000 mg witaminy C w 100 g! dla porównania cytryna zawiera zaledwie 30 do 50 mg tej życiodajnej substancji w 100 g. Co więcej witamina C z owoców róży jest odporna na przetwarzanie ! Pozwala to otrzymywać wysokowitaminowe różane soki o zawartości powyżej 450 mg witaminy C w 100g soku (sok z cytryn 30 mg)

   Obok znacznej ilości witaminy C warto wymienić: flawonoidy, kwasy fenolowe, antocyjany, garbniki, polisacharydy, witaminę K, B1, B2, tokoferole, karotenoidy, w tym likopen nienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy organiczne, pektyny.
   Na ZDROWIE ❤

   1. Dziekuję,
    różę jadalną posadziłam w tamtym roku. Tylko coś słabiutko mi rośnie. Uwielbiam sok i konfitury z płatków tej róży.
    Pozdrawiam

   2. Elizo ja też u siebie posadziłam 4 lata temu 2 krzaki i tak jak piszesz u mnie też słabo rosły, dopiero gdy posadziłam 2 lata temu wokół nich chrzan dostały takiego kopa, że w zeszłym roku miałam już multum kwiatów i owoców, u mnie pomógł chrzan, któremu zresztą chyba też podoba się sąsiedztwo róż, bo zbiory chrzanu miałam obfite. Może wypróbujesz 😀

  4. Rośliny bez nazwy, rośliny o wielu nazwach – o wiedzy etnobotanicznej mieszkańców polskich wsi na Bukowinie Rumuńskiej Plants without names, plants with many names – about ethnobotanical knowledge in Polish villages in the Romanian Bukovina

   https://www.researchgate.net/publication/272999169_Rosliny_bez_nazwy_rosliny_o_wielu_nazwach_-_o_wiedzy_etnobotanicznej_mieszkancow_polskich_wsi_na_Bukowinie_Rumunskiej_Plants_without_names_plants_with_many_names_-_about_ethnobotanical_knowledge_in_Po

   BYLISMY, JESTESMY, BEDZIEMY WIECZNIE 🙂

   1. Anno, wielkie dzięki za ten chrzan, kto by pomyślał, że takie towarzystwo róży będzie służyć..
    W najbliższym tygodniu wsadzę chrzan, którego znajdę w pobliżu.
    Pozdrawiam cieplutko..

   2. Elizo, dziękuję za Twoje dzięki 😀
    Ja pochodzę z przepięknej wsi koło Suchej Beskidzkiej, jak byłam dzieckiem, to myślałam, że mieszkam w Raju, gdybym miała opisać moją wieś, to określiłabym ją jako ogromny lej po bombie, gdzie wokół leja i stoków na szczytach rosły piękne jodły, świerki, sosny, a schodząc niżej na dno leja na stokach, rosły lasy mieszane, buki, dęby, brzozy, graby, no i oczywiście moje dziecięce „cukiereczki” dzikie czereśnie, którymi my dzieci objadaliśmy się nieraz w nadmiarze, co czasem różnie dla nas się kończyło.
    Mogłabym tak opisywać tą moją piękną i ukochaną wieś, bardzo długo, ale nie o tym chciałam Ci Elizo napisać, wrócę zatem do meritum tzn ogromnych połaci dzikich róż na jednym ze stoków, gdzie stała kiedyś opisywana przeze mnie u TAWa kapliczka otoczona olbrzymimi lipami i właśnie tymi urokliwymi dzikimi różami, których owoce , my dzieci zbieraliśmy na przetwory, które sporządzali moi rodzice, tatuś nalewki, a mama konfitury i herbaty.
    Po moim osiedleniu się w mieście , w którym zawsze czułam się żle i obco, już jako dorosła osoba postanowiłam mieć swój mały kawałek ogrodu, najpierw w Ogródkach Działkowych 6 arów.

    To tam miałam swoją pierwszą kolekcję róż jadalnych, na skarpie okalającej moją działkę, najpierw zachwycały piękne kwiaty, odurzający zapach, potem czerwone , piękne i ogromne owoce, które oczywiście przetwarzałam, nie wspominając już o ucieranej z płatków kwiatowych konfiturze do pączków.

    Teraz gdy mam już swoją 24 arową działkę, mam tylko dwa krzaczki róży jadalnej , jeden o białych kwiatach, a drugi czerwonych, i płatki i owoce suszę na herbatki.
    O kwiatkach, ogródkach, przetworach mogłabym mówić i pisać
    bez końca, bo to właśnie jest mól ukochany konik-bzik.
    Jak to śpiewał ktoś jeszcze w PRL-u piosenkę „każdy ma jakiegoś bzika i ja takźe bzika mam”……….itd.
    Pozdrawiam Cię Elizo serdecznie i przepraszam za przynudzanie. ❤

   1. Koniec Watykanu, to nie początek wolnego od chrześcijaństwa świata, bo chrześcijanami (uczniami faryzeusza Pawła, który nie znał nauki Jezusa) są wszystkie Kościoły prawosławne i protestanckie.
    Katolicy też nie potrzebują Watykanu do wiary Pawłowi.
    Ta wiara była przed Watykanem.
    Ja nie chcę świata byle-jak wolnego.
    Wystarczy mi wolny po Jezusowemu.
    Może innym też wystarczy jak osobiście, tzn. bez cudzych teo-nielogicznych wkrętów, przekrętów, komentarzy itp. poznają, co On proponuje.

 11. Witajcie. Raczej nie komentuje ale czytam wasze komentarze i dziękuje wam z całego serca. Wczoraj żona zapytała mnie czy pamiętam jak nasza córeczka była „taka malutka”. Odpowiedziałem że pamiętam ale emocje i całe to światełko, które Ona mi daje jest tu i teraz. Wiem że to banał ale nie wtedy kiedy tego doświadczasz.

  Dodam tylko, że wszystko posiałem, no prawie wszystko bo jeszcze facelia i mój ogródek do ogarnięcia ale na polu już rośnie pięknie łubin i pszenica płaskurka. Nie „obrzygałem” tego żadną chemią i cud rośnie 😉

  Dziękuje Ci TAW że jesteś częścią mojego małego świata. Nie żegnałem się z tym blogiem, nie żebym był jakimś jasnowidzem ale jakoś tak naturalnie wszystko popłynęło i co się miało ostać to się ostało.

  Trochę ciężki czas był ostatnio ale przetrwałem, może nawet odniosłem kilka „zwycięstw”. Droga przede mną długa i kręta, dzięki Bogu długa i kręta:)

  Pozdrawiam Was i jeszcze raz dziękuje.

  1. To ja Tobie DZIĘKUJĘ, Dobry Rolniku, za to, że

   ODNAWIASZ OBLICZE ZIEMI 🌍🔆,

   TEJ ZIEMI… 🌱🌲🌳🌷🐦

   To super, że mnie nie opuściłeś i nadal tu zaglądasz… Wpadaj częściej 🙂

   Tak, ostatni czas był bardzo trudny, może nawet najtrudniejszy od 2012 r.

   Błogosławię Twoje 🌱Plony, Dobry Rolniku, Słowianinie! 🔆

   Płaskurka chodzi i za mną, bo współczesna „pszenica” to zwykły plastik.

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/06/27/pszeniczny-brzuch-czyli-nie-bedziesz-zdrowy-dopoki-nie-odstawisz-pszenicy-i-to-pod-kazda-postacia/

   Pozdrowienia dla Żony i Córy! 🙂 TAW

   ps. No i zapraszam wszystkich Czytelników na Twego nowego bloga „Dobre Rolnictwo”! 💚
   http://dobrerolnictwo.blogspot.com/

   1. Tak… bardzo trudny…wybryki agresji, pomowienia, intrygi, POBICIA w sensie doslownym…zniszczenia, plotki…to tylko „probki” tego co SPRAWIEDLIWI zniesli przez ok. 1O minionych lat…ze o zdradach i „przekretach” nie wspomne…
    I TRWAMY NADAL, a nawet od czasu do czasu z USMIECHEM i SERCEM ZAWSZE ❤

 12. TAW ten trudny czas- Ostrzegałeś, Radziłeś jak sobie z tym radzić- DZIĘKUJĘ CI ZA TO ❤
  Czasami zachowywałam się jak kokoszka, która swoje dziecięta chce ochronić i powracałam do matriksa ❤ PRZEPRASZAM
  DO PRZODU IŚĆ, gdyż DOBRY ROLNIKU odnowa oblicza ZIEMI musi postępować- RÓWNIEŻ BLOGOSŁAWIĘ OWOCE TWEJ CIĘZKIEJ PRACY- aby piękny, zdrowy, obfity plon przyniosły ❤

  ,,Generalnie od połowy marca 2017 roku wzrasta aktywność słoneczna oraz wzrasta jednocześnie rezonans Schumana Ziemi. Obydwa te czynniki niosą za sobą daleko idące konsekwencje wpływające na istoty żywe obecne na naszej planecie. Burze słoneczne powodują burze jonosferyczne a następnie w konsekwencji pojawiają się burze geomagnetyczne. Podnosząca się częstotliwość planety sięga czasami nawet 48Hz wartości chwilowych, gdzie w nominale jeszcze 30 lat temu Ziemia rezonowała z częstotliwością 7,8 Hz. Wzrasta również stopniowo ilość promieniowania kosmicznego. W konsekwencji coraz większej aktywności tej całej Ziemsko – Słoneczno – kosmicznej kanapki energetycznej u ludzi występują różne objawy począwszy od bólu głowy, pleców lub innych części ciała aż po skrajności emocjonalne, emanacje złości, gniewu i innych negatywnych elementów.

  Kochani to dopiero początek. Przejawienie się czegokolwiek w waszym życiu jest częścią uwalniania ciemnej części Was samych. Zwyczajnie ona nie ma prawa istnieć w nowych czasach na Nowej Ziemi i zaczyna się wszystko uwalniać. Ważne jest, aby nie ukierunkowywać uwalniających się elementów na osoby najbliższe, ponieważ niczemu one nie są winne. Po prostu uwalniaj to wszystko poza siebie, spuszczaj w toalecie, wyrzucaj w przestrzeń, portal. Jak ci pasuje i jak potrafisz – pozbywaj się tego.''

  Od początku kwietnia 2017 najwyraźniej aktywność słoneczna wzrasta coraz bardziej i pojawia się masę rozbłysków klasy M oraz tworzą się nowe ciemne plamy (dziury koronalne) z których oprócz potężnej ilości elektronów emanuje bardzo specyficzny rodzaj energii – mało kto o tym wie. Energia ta dosłownie „pierze” wszelką ciężką energię którą spotyka na swojej drodze i transformuje ją do postaci innej , bardziej przyjaznej energii. Dzieje się to jak we wszelkiej materii, tak i wśród organizmów żywych. Energia ta przenika całą planetę i nikt ani nic się przed nią nie ukryje. Wiele osób wysyła mi wiadomości jak bardzo są sponiewierani i nie wiedzą dlaczego. Wyjaśnieniem jest, że tych, którzy do tej pory leniuchowali może czekać intensywne uwalnianie, objawiające się wszelkimi możliwymi dolegliwościami – ponieważ cóż – jakoś to z Was kochani musi wyleźć. Jedni uwalniali świadomie przez ostatnie lata lub kilkanaście lat – Ci są z reguły raczej mało co ruszeni obecnym spektaklem energetycznym, inni natomiast zaczynają bardzo intensywny proces oczyszczania i uwalniania, który niestety nie jest przyjemny i radosny. Na ile sobie pozwolisz uwolnić rzeczy – na tyle przyniesie Ci to ulgę.Ważne żeby pozbywać się wszystkiego co powoduje w Tobie poczucie braku harmonii. O to chodzi!''
  TAW dał nam wskazówki jak ów trudny czas przejść najłagodniej
  jak się da ❤ . SERDECZNIE POZDRAWIAM 🙂

  1. A ja myślałam, że „sponiewierania” są owocem działania trucizn w jedzeniu i powietrzu, strachu przed uzbrojonymi, przed niemożliwymi do zapłacenia podatkami i opłatami itp; przed niepewnym jutrem.
   Oczywiście Ty wiesz wszystko lepiej, jednak pozostanę przy swoim mniemaniu.

  2. Niestety, bywa, ze sprawiedliwi sa np; oszukiwani lub POBICI !!! przez istoty zawistne, agresywne itp; Tu akurat „ciemni” kasaja i gdzie moga, niszcza CENNA ENERGIE SLOWIAN !!!
   Jak wiecie wiele zdolnych osob jest poddawana atakom mind kontrol…inni sa w „wariatkowie” , a na innych dokonano -JAK GDYBY PRZYPADKIEM TRAFIALO NA SZLACHETNYCH!!!- bojek i prowokacji cielesnych…
   To nie tylko „kosmiczne pranie energii”, to takze dzialania „ciemnych”…

  3. Krysiu dlaczego ,,ziejesz”- nigdy nie twierdziłam, że wszystko wiem, gdyż moje ego funkcjonuje prawidłowo – to wiem, dlatego istoty z poprawnie funkcjonującym ego-,, wyczuwam na odległość” SERCEM i tu posłużę się ulubionym cytatem mojej Córci ❤ ♦ ♦ ♦
   ,,A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…''

   Natomiast w temacie ,,sponiewierania''- niestety taka mądra to ja nie jestem i posiłkowałam się ekspertami w tym temacie, ale to co wymieniłaś to przecież też składowe matriksa:
   ,,Na koniec tego artykułu wspomnę jeszcze, że najtrudniejszymi elementami do uwolnienia wśród wielu ludzi są ego i zazdrość. Osobom mającym te zagadnienia do przepracowania i uwolnienia życzliwie sugeruję zacząć świadomie z tym pracować, ponieważ proces wywołany samoczynnie i nagle może okazać się wyjątkowo trudnym do przyjęcia.''
   http://whitedevas.eu/?p=7174
   To co wiem na pewno, to to, że owiesek nam już pięknie wzeszedł i ziemniaczki mam już posadzone i drzewka owocowe zapylone ❤ Pozdrawiam Cię Krystyno :)https://www.youtube.com/watch?v=UBGsEQjFNfg

   1. Ja Cię też Elaszko pozdrawiam. Miło, że odpisałaś. Jestem niepoprawny kpiarz, stąd „wszystkowiedztwo”. Przepraszam.
    Przyzwyczaiłam się analizować teksty bez zważania na autora. Jak się z czymś nie zgadzam, to ocena jawi mi się w formie kpiny z tego, co wg mnie jest błędne i muszę się zmuszać do przerabiania jej na poważny, uwzględniający autora i jego uczucia tekst.
    Ale takie podejście do spraw ma też dobrą stronę; radzę sobie z zarozumialcami.
    Przyznam Ci się, że nie pracuję nad sobą i w ogóle się sobie nie przyglądam. Szkoda mi na to czasu.
    A najwyżej cenię szczerą, „zdrową” litość dla poszkodowanych, cierpiących, chorych itd, bo ona wyzwala ze mnie moc, którą poszkodowany może się uratować z nieszczęścia. Oczywiście jeśli ją przyjmie.
    Jest to nie tylko widzenie, ale też działanie sercem.
    W takim sposobie życia nie ma miejsca na zazdrość i egoizm.
    Jest miejsce na wspólną z uratowanym radość.

 13. Witam wszystkich, mam pytanie może zbyt proste a odpowiedz jest oczywista ale kto pyta…. ten krócej błądzi, jak rozpoznać u siebie przebudzenie?

  1. Nie nam pojęcia, ja go u siebie jeszcze nie rozpoznałem 🙂

   Jak rozpoznam, bardzo chętnie podzielę się w Wami tym wiekopomnym odkryciem… 😀

   Może wypowie się tu jakiś fachowiec od przebudzenia… Sam chętnie posłucham…

   1. TAW!
    Jakich objawów przebudzenia się spodziewasz?
    Sądzę, że ochotnik do przebudzenia powinien to wiedzieć, choćby po to, żeby go jakiś „fachowiec” nie oszukał – niekoniecznie świadomie, bo fachowiec zawsze jest pewien, że nim jest.
    Jeśli „Twój” przebudzeniem nazwie np. miłą drzemkę, to jak mu udowodnisz, że się myli, skoro celu nie znasz?

  2. JUSTYNKO ❤ – w moim odczuci PRZEBUDZENIE następuje z chwilą kiedy posiadasz inne spojrzenie na Ludzi- kochasz Ich sercem, akceptujesz ich błędy, bo rozumiesz dlaczego je popełnili- dostrzegasz kto stoi za krzywdami Ludzkości- bo czy CZŁOWIEK mógłby dopuścić się takich okropności, oddać to co najpiękniejsze dla zmory kasą zwaną- gdy spojrzysz to widzisz, że religie nas zniewalają, osaczają i wypaczają- przecież to, ze jesteś chrześcijaninem czy islamistą- nie czyni cię kimś ,,wyższym od drugiego''- ranić się w imię religii, polityki- większej głupoty nie widziałam, gdy widzisz, że WSZELKIE PODZIALY są wynikiem obcej cywilizacji, która czerpie energię z Twojej niskiej wibracji i nauczysz się ŻYC W ZGODZIE Z NATURĄ I WYDZIELASZ WYSOKIE WIBRACJE ( co jest bardzo trudne w matriksowym świecie) – WTEDY JESTES NA ŚCIEŻCE WYBUDZENIA, gdy świadomość wzrasta wraz z napływem wiedzy i PRAWDY, BO TYLKO ONA NAS WYZWOLI- NASZA ŚWIADOMOŚĆ POŁĄCZONA JEST JAK TSUNAMI CZYSZCZĄCA ŚWIAT, PLANETĘ I CAŁY WSZECHŚWIAT Z BRUDU WIELOWARSTWOWEGO matriksem zwanego !
   Justynko, jak tu Jesteś to znak, że znajdujesz się w strefie PRZEBUDZENIA ❤

 14. Wszystkim polecam spisane przemyślenia Seneki Młodszego – rzymskiego filozofa, pisarza i poety.
  Można w nich znaleźć odpowiedzi na niektóre wątpliwości.
  A to jedno z nich brzmi: „Kto się boi, jest niewolnikiem”.

   1. jak nie skonczymy z kosciolami to bedzie jak bylo, nie ma innej mozliwosci, oddajac siebie bogu nic nie zostaje na walke z chorobami strachem itd

  1. A jak ktoś się boi myszy, to jest niewolnikiem myszy, czy kota na którego pomoc w likwidacji przyczyny strachu liczy?

 15. Elaszko!
  Do przeprosin dodam wyjaśnienie, dlaczego na to, co wg mnie jest błędem ostro reaguję – niektórzy twierdzą, że agresywnie.
  Otóż od niemowlaka byłam nie mającym prawa do sprzeciwu świadkiem niszczenia rodziny i znajomych przez jedną ciotkę, którą z powodu przedwojennego wykształcenia i zawodu cała okolica uznawała za nieomylny autorytet.
  Miała wielu decydenckich pomocników do robienia z ludźmi co chciała, oczywiście „dla ich dobra”.
  Gdybym wówczas była agresywna i stanowcza, to może bym przekonała jej czcicieli do własnego o niej zdania. Uważałam, że jedynym celem, dla którego pilnuje, żeby jej bracia i siostry zakładali rodziny z bogaczami i unikali dzieci jest gromadzenie u siebie ich majątków po ich śmierci.
  Biedaczka tego nie doczekała; wieloletnie sądy o spadki ją wykończyły.
  To doświadczenie nauczyło mnie samodzielnej oceny przyczyn i skutków zdarzeń.
  Nie wierzę w niczyją nieomylność i nikt nie jest dla mnie autorytetem.
  Nawet sławny z wszystkowiedztwa Leonardo, bo malował co mu kazano.
  Przez krótki czas utrzymywałam się z malowania widoczków, kwiatków, zdarzeń, aniołków itp. – to była moja robota, ale nie moje pomysły.
  Każdy zamawiający wieszał na ścianie to, co chciał na niej mieć.

  1. Nie wierzę w niczyją nieomylność i nikt nie jest dla mnie autorytetem.

   Brawo, i tak trzymać! 🙂 Bo epoka autorytetów właśnie się kończy.

   Kontestując autorytety, pamiętajmy, by przy okazji nie skontestować również istot, które mają pełne prawo do testowania własnych doświadczeń na swojej osobistej ścieżce rozwoju… 🙂

  2. Krysiu ❤ nie przepraszaj KOCHANIE jak ja się cieszę (z radości, az łza w oku mi się kręci, a uśmiech rozszerza usta), bo czuję w Tobie przemianę- ,,wypróżniłaś'' się z tego g.. co Cię wstrzymywało, piszesz o ciotce, ja miałam taką osobliwość w osobie Babci i Dziadka (od strony Taty) – zrujnowali małżeństwa swych dzieci!! – to również mnie wiele nauczyło – oj wiele!
   Również nie istnieją dla mnie autorytety – wszystkich postrzegam w znaku RÓWNOŚCI, a jak widzę kogoś, kto nadskakuje autorytetom wszelkiej maści, to śmiech przez łzy mi się objawia niesmakiem! Zazdrościć komuś – czego?! To dziwne, ale ja się cieszę, kiedy komuś się wiedzie 🙂 Wczoraj napisałam TAW, że czułam wielką radość – dziś jestem trochę obolała, ale cieszę się z tego, że nie muszę lecieć rano jajek święcić, że się uwolniłam, a jak zawitałam na blogu i przeczytałam Twój komentarz, to poczułam pełnię szczęścia – wczoraj trochę nieprecyzyjnie dałam linka do filmiku mojego Syna, który odnalazł radość i spełnienie w obcowaniu z Przyrodą i wszelkie prace w gospodarstwie nagrywa swoją kamerką – to nasz kierunek – nasza radość – nasze szczęście – nasza miłość – CEL
   ZDROWA MATECZKA ZIEMIA- SERCA NASZE WYPEŁNIA ❤
   Ursus w akcji, czyli bronowanie i sadzenie ziemniaków:
   .https://www.youtube.com/watch?v=UBGsEQjFNfg
   Pięknych dni wypełnionych WYSOKIMI WIBRACJAMI życzę WAM KOCHANI ❤ ❤ ❤

   1. Film – pełen profesjonalizm. Nie przypuszczałem, że z Sadzenia Ziemniaka da się zrobić filmową epopeję 🙂

    Ale mam jedną uwagę. Doradź jakoś delikatnie Synowi, by następnym razem sfilmował również… swoją Mamę… 😉 😀 😛

   2. Z ta obrobka rolna i zajeciami gospodarskimi to najpiekniejsze zajecie dla wolnego czlowieka. Dlatego w ostatnim czasie byl i jest taki nacisk na niszczenie malych i srednich gospodarstw rolnych. Obywatel ma zjadac to co jemu zaserwuja konglomeraty produkcji zywnosci, pozniej leczyc sie chemicznie, a na koncu w trumnie obrobka posmiertna umeczonego ciala przez ruchaczy religijnych. Koncowka zycia, czyli szpitalne ratowanie ciala zatrutego przez GMO i chemistral oraz pochowek w stylu watykanskim najlepiej na kredyt z oprocentowaniem w stylu argentynskim. Chcialoby sie rzec, proletariusze bankowi i religijni wszystkich krajow, laczcie sie.

   3. Dzięki.
    Niestety mieszkam w bloku, ale blisko lasów i pól, a na balkonie rośnie mi sosna. Jak już ją będę musiała w las przesadzić, to drugą zaproszę, bo cieszy.
    Od małego przez wiele lat spędzałam lato na wsiach. Z gospodarzami pasłam krowy i owce, zbierałam siano i w snopki zboża itd. Ale największą frajdą była jazda na czubku tego, co furami zwożono do stodoły.
    Więc trochę wiem, co Was zachwyca i raduje.
    Wzajemnie pięknych dni życzę.

   4. jak sie nazywa maszyna do wkladania ziemniakow ? czyli bronowanie wciskanie ziemniaka i przekopywanie ? jaka jest kolejnosc i do czego sluza poszczegolne etapy ?

   5. Kolejność przygotowania stanowiska pod sadzenie Ziemniaka:
    orka pługiem na jesieni, wiosną spulchnianie ziemi KULTYWATOREM i już można rozpocząć sadzenie ziemniaka SADZARKĄ – po kilku tygodniach obsypujemy OBSYPNIKIEM celem wyrównania rzędów i wyeliminowania chwastów, a następnie bronuje się lekkimi BRONAMI tak, żeby kiełki miały dostęp do światła słonecznego i kiedy kiełki osiągną daną wysokość ( ok. 10 cm)- podsypujemy je ponownie, ale tak, aby nie były całkowicie zasypane. Gdy pojawi się szkodnik- stonka ziemniaczana- musi zostać szybko usunięta, gdyż może zniszczyć plantacje- w obecnych czasach ziemniaki są atakowane przez choroby grzybowe zwane ,,zarazą ziemniaczaną”- wtedy wykonuje się zabiegi ochronne- ok. 2 razy OPRYSKIWACZEM- zaraza nie pilnowana bardzo szybko doprowadza do obumarcia krzaków, a to się wiąże z brakiem plonu ziemniaka- GMOsiu pozdrawiam 🙂

   6. dzieki za info, a jak organiczne wychodowac bez pestycydow ? skad sie stonka bierze ? i grzybice ? czy nie da sie gleby spryskac czyms naturalnym ? naturalne jest drogie ?

 16. TAW!
  Mam prośbę o wskazanie możliwości komentowania artykułu negującego ukrzyżowanie Jezusa. Nie wiem czemu nie widzę tej możliwości, pewnie coś przegapiłam.
  A ze względu na błogosławienie i czczenie Boga znakiem krzyża dyskusja wydaje mi się potrzebna.

  1. Bardzo przepraszam, ale wyłączenie możliwości komentowania pod tym przekazem jest świadomą perwersją z mojej strony…

   Ta sprawa tyczy bowiem KAZDEGO CZYTELNIKA INDYWIDUALNIE – i to każdy nie na Forum, lecz W SERCU SWOIM musi zmierzyć się z tym narzuconym, równie perwersyjnym, programem.

   Mnie zależy na pobudzeniu indywidualnych procesów ewolucji świadomości, a nie na budowaniu bazaru kolejnych idei.

   Jeśli to możliwe, proszę o zrozumienie i wyrozumiałość.

   A zabierać głos we wszelkich sprawach można pod dowolnym innym artykułem 🙂

   1. Rozumiem i jestem bardzo wyrozumiała.
    Jednak skoro można pod artykułem dowolnym głos zabrać, to tu zabiorę.
    Ta sprawa nie dotyczy każdego indywidualnie, tylko wszystkich, dosłownie wszystkich ludzi.
    Bo chrześcijanie powtarzają za Pawłem, że człowiek zbawia się krzyżami cierpień, głównie chorobami, że faszerowanie cierpieniami siebie i bliźnich jest naśladowaniem Chrystusa.
    Nie zauważają, że w ten sposób postępując naśladują Rzymian – tych właśnie, którzy Chrystusa ukrzyżowali.
    Chrześcijanie pod znakiem krzyża wygrywali wojny, co powinno być dla nich dowodem, że krzyż służy do okaleczania i zabijania.
    Stosowanie go wobec siebie i bliźnich jest grzechem nieposłuszeństwa Jezusowi, który przez 3 lata szkolił apostołów w oczyszczaniu świata od zła wszelkiego, w tym z chorób, opętań, nędzy, złości i słabości po to, by tą wiedzę przekazali wszystkim narodom.
    A nie, by pod groźbą potępienia psychicznie i fizycznie zmuszali ludzi do cierpień.

   2. posluszenstwo jest wskazane dla dzieci pozniej posluszenstwo czemukolwiek to juz choroba

   3. ,, Stosowanie go wobec siebie i bliźnich jest grzechem nieposłuszeństwa Jezusowi, który przez 3 lata szkolił apostołów w oczyszczaniu świata od zła wszelkiego, w tym z chorób, opętań, nędzy, złości i słabości po to, by tą wiedzę przekazali wszystkim narodom. ….”

    Z zakorzenionymi od maleńkości wierzeniami(wierzenie – informacja przeczytana, usłyszana uznana za prawdę) nie da się walczyć lub wyrwać jak warzywo.
    To wielkie drzewo, które umacniało swój system korzeniowy przez wiele lat. I rzecz również nie w tym, by je ściąć.
    Rdzeń drzewa nosi w sobie prawdę i istotę życia.
    Sztuką, wysiłkiem rozłożonym w czasie(bez gwałtu) jest powolne zdejmowanie murszu i odcinanie, jeden po drugim, tych korzeni, które karmią narosły przez wieki mursz, zmyślne kurtyny przesłaniające oczom prawdziwą scenę, na której odgrywana rola i sam aktor stanowią zsynchronizowaną jedność – niczym nie zaburzoną falę uczuć współgrających z,zagęszczoną do planu fizycznego, energią.

    Jak się przekonać, że droga jest właściwa, że znika improwizacja, że rola odgrywana i aktor nabierają cech rzeczywistych, stają się człowiekiem wewnętrznie zgodnym?

    Wystarczy przyjrzeć się swoim uczuciom. Spokój, a w nim obraz czasem czy dźwięk dotykający głębi błogości. Cisza.

    Oczywiście, że daleko mi do nieporuszonego w siadzie skrzyżnym guru 🙂 I póki co nic nie wskazuje na to, że w tej ziemskiej wędrówce takowym się stanę 🙂

    Jak większości z nas nie jest mi obce impulsywne reagowanie, smutek, żal czy gniew w czas rozciągnięte.
    Ale jeśli zdaję sobie sprawę, że te stany to tylko gra, w jaką wciągam się dobrowolnie, że mogę ich uniknąć – to dla mnie bardzo wiele.

    ,, Czy ta myśl jest prawdziwa?” – jak że miła jest cisza po tak postawionym pytaniu.

    Wracając do przytoczonego cytatu.

    Jest na szczęście internet, mnóstwo publikacji odkrywających zakazane dotąd informacje, jak choćby przez kk odwiedzione o czci i wiary trzydzieści zakazanych ewangelii, badań naukowych, historycznych I archeologicznych, które nijak nie korespondują z ,,głoszonym słowem bożym”.

    Ludzie to odkrywają, ale czynią to powoli, bo zdejmując mursz nie chcą uszkodzić rdzenia. Zdejmując kolejne przestarzałe poglądy nie chcą zagubić siebie, wewnętrznego pierwiasta duchowego połączonego z odwieczną Energią ŹRÓDŁA.

    Serdecznie pozdrawiam.
    PS. U mnie w dzisiejszy lany poniedziałek nie trzeba zużywać wody z kranu. Wystarczy czyjś łeb wystawić na chwilę za okno – leje jak z cebra! 🙂 🙂 (tak mi ,,mądrzy” z mojej rodziny zrobili!)
    Tylko przyroda budząca się do życia zdaje się bardzo cieszyć z tej ulewy …
    Miłego dnia!

   4. my korniki czy to drzewo religijne dzizusa i innych kanalii zezremy, wiesz gdzie byl dizus jak nas woda traktowali 9600 bc ? sobie odpoczywal w niebie-ksiezycu zaraz po zmartchwyspieroleniu stad, a co tam bedzie owieczki ratowac, woli ojca sie posluszny nigdy nie sprzeciwial

   5. Krysia, a ja sobie siedzę w słoneczku na tarasie i wygrzewam chore kolano w promykach słoneczka.
    Śmigusa Dyngusa u nas nie było. 😀
    Przesyłam dla wszystkich tu komentujących złote i gorące , słoneczne promyki, no i oczywiście moc energii ❤ ❤

   6. Musisz to jakoś przeżyć, Anno. Wiem, że doznanie jest dojmujące i z niczym nieporównywalne, ale… stało się 😛

    (Na przyszły rok musisz mnie unikać, bo – jak widzisz – jestem nieobliczalny… 😛 )

  2. GMO przy takich zrzutach chemii- wszystko choruje- zboża mają co chwila inne choroby grzybowe- nie popryskasz nie zbierzesz- takie są niestety realia- ,,mali” Rolnicy prowadzący rodzinne gospodarstwa stosują chemii tyle co nic- z prostej przyczyny- nawozy, opryski są drogie- taki właśnie urok tej Unii- gdy należałeś do ,,partii”- mogłeś powiększyć gospodarstwo, Teściowie nie przynależeli, więc nie mogli się ,,powiększyć”, teraz z wszelkich ,,programów unijnych” wiadomo kto korzysta- do nas przyjechali z ,,doradztwa rolniczego” i stwierdzili, że nie mamy szans na powiększenie, a co za tym idzie i na skorzystanie z wszelkich programów- dodam, że wszystkie one wiązały się z kredytami- miało to na celu przede wszystkim zniszczenie większych, bo z chwilą, gdy znikną ,,dopłaty obszarowe”- oni także znikną- przy takich anomaliach- jedna klęska pogodowa i leżysz- a bank puka! Prawda jest taka, że uprawa ziemniaka wymaga sporych nakładów finansowych i fizycznych- bardzo dużo ludzi rezygnuje z upraw nawet takich dla siebie- teraz się opłaca tylko DUŻO- piszesz naturalnie to się sprawdza przy takich przy ogródkowych uprawach, gdy w grę wchodzą hektary- to bez nawozów jest trudno- gdy mieliśmy trudności ze sprzedażą świń, byliśmy zmuszeni zrezygnować z hodowli trzody- wtedy, był nawóz naturalny- prosto z obory! Rolników – takich prawdziwych- nie obszarowców- przedsiębiorców rolnych można na palcach policzyć, ale nawet ci większi unikają upraw ziemniaków- jest u nas dwóch rolników, ale oni bazują na współpracy i machlojkach Ziemią z Niemcami- przy zbiorach ziemniaków, aby łatwiej zbierać kombajnem ziemniaczanym- pozbywają się chwastów stosując RounDUP- nabijają się wręcz, że oni tego nie jedzą tylko miastowi!
   Grzyby biorą się po zrzutach chemtrails, a stonka została także przez amerykańców zrzucona zdaje się, że za ,,komuny”- stonkę przy mniejszych areałach można ręcznie zebrać 🙂

   1. „stosując RounDUP- nabijają się wręcz, że oni tego nie jedzą tylko miastowi!”
    Durnie ci „rolnicy” Nie znaja „powracajacej fali”
    Jak ich corka czy syn bedzie mial problemy z potomstwem- moze ZROZUMIJA ?
    RounDUP – wymyslony jest pô to, by przeszkodzic ludziom miec POTOMSTWO !!!

   2. w stanach jak bylem to tanie organic w cholere nawet sklepy z butami i koszulami sprzedaja np target czyli sie da, ciekawe jak oni uprawiaja organic bez chemi dla tych sklepow, mysle ze maja wiedze co kiedy i czym i co zamiast moze popytaj ich
    http://organicmarket.pl/dostawcy/

   3. ,, Krysia, zakładaj bloga! 🙂 ”

    O! la Boga! Krysia zakłada bloga!
    TAW, ty nawet nie wiesz, coś uczynił pisząc te słowa!, jaką odpowiedzialność wziąłeś na siebie!
    Jak Ania(Rozsądna) przeczyta ten news, ześmieje się na suchy wiór! 😀
    Dobrze, że wcześniej wylałeś na nią wiadro wody…
    Lej, mój drogi, lej! – przedłuż ten poniedziałek na cały lany tydzień! 🙂
    Przecież chichot, rechot i rozchechłany śmiech może ją wykończyć!

    A jak dołożyć do tego, że nawet suchy wiór może zlać się ze śmiechu, to …ej! TAW – nawet nieświadomość nie będzie twoim alibi 🙂

    PS. MBD – ANI MI SIE WAŻ ŚMIAĆ!!
    Coo!!! Odróżniam ,,przecie” zielone od czerwonego!
    Ty nie wiesz jeszcze, że …
    No, dobra…, nie mogę już pisać …

    Bo jakem Krysia, to twardy i zwierający charakter mam i nie zleję się ze śmiechu 🙂 🙂

    I na co mi to? O!… ludzie!…, poryczałam się 🙂

    Ale jest w tym plus:wiesz jaki MBD?
    Łzy na policzkach same wysychają, a gacie trzeba prać !!! 😀 😀 😀
    No nie! chyba pokoszę … 😀

   4. Słowiańskie bogi,
    zakładajcie blogi!
    Przestrzeń Was przyzywa,
    czeka miłościwa.

    Słowo – Moc Kreacji,
    Stwórczy Akt Tworzenia
    na wiek wieków amen
    czeka przebudzenia.

    A gdy już się zbudzi
    i w róg zadmie z Mocą,
    Wielka Lechia wstanie,
    łany się zezłocą…
    🔆

   5. Krysia Ty sobie nie rób żartów ze mnie i z TAWa i otwórz tego bloga, bo ja wiem ,że Ciebie stać na to, a przy twojej obecnej sytuacji, byłaby to uspokajająca odskocznia od rzeczywistości.

    Wiedzę masz olbrzymią, gadane /pisane masz do potęgi entej, więc może chociaż spróbuj ?…………to takie moje obecne przemyślenia…………decyzja w Twojej głowie, wiesz , że Cię ❤
    i będę wspierać.
    "Do mądrych i odważnych ŚWIAT NLEŻY" a jedno i drugie na pewno posiadasz, ja to wiem.
    No i co Ty na to teraz mi odpowiesz ? , oczywiście bez śmiania i sikania w majty 😀
    MBD ja sobie tak głośno myślę i pytam poważnie i o poważną odpowiedź proszę.
    No i co Ty na to ? 😀
    Aha , już nie wylewajcie na mnie zimnej wody, bo u nas od rana leje , jak cebra 😀

 17. Może to znacie, a może będzie dla Was czymś nowym, jak dla mnie. To dowód na naszą wielotysięczną kulturę, na to, że z tej ziemi (w której narodzi się i z niej ponownie wyjdzie Wielkie Przebudzenie) wyszła prakultura, wiedza, świadomość…moc…a potem… To tłumaczy dlaczego Nasz Naród jest tak silnie tłamszony, poniżany, zakłamywany, zagłuszany, wymazywany z kart dziejów świata… bo, gdy ten Naród Przebudzi się, to i da
  PRAWDĘ, która WYZWOLI resztę świata ziemskiego i jego populację. Warto obejrzeć z uwagą cały do końca „wykład” (spójrz na 10 zł, na rewersie banknotu jest moneta Mieszka, z runami, która po odczytaniu brzmią – MĘZKO, człowiek mężny, a nie Mieszko, od mieszka z monetami):

  Niech Wielka Moc Przebudzenia i Jasności będzie z Wami.
  Darius

  1. Wazne!

   Czakram Krakowski Blokada Energii – Pieczęć Kościoła !
   .https://www.youtube.com/watch?v=w7App2GAlHg

   .https://www.youtube.com/watch?v=-t2KYdjDROU

   „Legendy mówią, że przed pojawieniem się człowieka na Ziemi, Bóg Sziwa-Mahādeva- rzucił w różnych kierunkach świata siedem magicznych kamieni. Każdy z nich był przyporządkowany jednej z planet Układu Słonecznego ( w Krakowie – Jowiszowi, Delhi – Księżycowi, Mekka – Merkuremu, Delfy – Wenus, Jerozolima – Słońcu, Rzym – Marsowi, Velehrad – Saturnowi ) a z miejsc na które spadły, zaczęła wydobywać się boska energia służąca ludzkości.
   Ostatni siódmy kamień osiadł na wzgórzu na którym wybudowano Kaplice św Gereona ”

   …a na jutro tzw. Kalendarz Mandali podaje : KAMIENIE SZLACHETNE- zauwazylam to pare godzin temu, a teraz trafia sie powyzszy film…
   Jutro sie cos otworzy !!! A moze krysztal Mocy wejdzie do czyichs ra,k…?

   1. ARKONO KOCHANA ❤ – używanie rounDUP tuz przed zbiorem ziemniaka czy jak oni to robią przed zbiorami rzepaku to zabójstwo z premedytacją na NaRODzie – i o dziwo tam żadna kontrola nie zachodzi – przedsiębiorców rolnych nie kontrolują, lecz tylko ROLNIKÓW. Co do uprawy Ziemniaka, należy mieć poza numerem gospodarstwa – numer producenta, a to się wiąże z kontrolami corocznymi ziemniaków, opryskiwaczy – poza atestem na opryskiwacz – tez płatne – musimy mieć również aktualne płatne przeszkolenia na opryskiwacze. W tym roku sklepy nasienne są poddawane wzmożonym kontrolom co do sprzedaży materiału nasiennego i nabywających takowy materiał ROLNIKÓW!

    Jutro jest SŁOWIAŃSKIE ŚWIĘTO RĘKAWKI- bardzo ważne, gdyż budzą się wtedy DUCHY NASZYCH PRZODKÓW!
    Kopiec Krakusa jest od wieków miejscem obchodów święta Rękawki.
    Do przejawów prasłowiańskiej tradycji i związanej z nią czci oddawanej po słowiańsku zmarłym należało między innymi zrzucanie ze wzgórza pokarmów i monet. Tradycję tę w kronikach notowano jeszcze/już w wiekach XVI-XIX.

    Święto Rękawki ma prasłowiańskie korzenie – tradycją sięga czasów przedchrześcijańskich i związane jest z pogańskimi zaduszkami wiosennymi. Palone wówczas oczyszczające ognie oraz sadzone święte gaiki miały zapewnić spokój duszom zmarłych. Zapisy o tej uroczystości odnaleźć można już w „Księgach Hetmańskich” autorstwa Stanisława Sarneckiego z drugiej połowy XVI wieku.

    Jeśli idzie o sam kopiec Krakusa/Kraka, nie wiadomo jest nawet, kto i kiedy ten kopiec zbudował. W tradycji ludowej wiązany jest on z legendarnym królem Krakiem.

    Wiadomo jest natomiast na pewno, że katolicy próbowali – jak zwykle – skatoliczyć i przywłaszczyć sobie także i święto Rękawki.

    W tym celu w pobliżu kopca wybudowali oni kościół ku czci boga Jahwe pod wezwaniem św. Benedykta. Nie jest znana data budowy tego kościoła. Przyjmuje się, że wybudowano go gdzieś w XI–XIII w. Tego świętego wybrano celowo. Tzw. „odpust” patrona jahwistycznego kościoła zbiegał się z prasłowiańskim świętem ku czci zmarłych. W ten sposób katolicy próbowali odciągnąć naszych przodków od ich pogańskich tradycji.

    Na marginesie przypomnę, że XIII-wieczna bulla papieska potępiała pogańskie praktyki w Krakowie – stolicy oficjalnie katolickiego kraju.

    Tradycja słowiańska przetrwała. Najbardziej cieszy to, że nawet w mieście mocno związanym z JP2 katolakom (katolikopolakom) nie udało się wytępić naszej słowiańskiej tradycji.
    https://opolczykpl.wordpress.com/2012/04/18/swieto-rekawki-przy-kopcu-krakusa-w-krakowie/

   2. gdzie teraz kosciol sw katarzyny pod kielcami stalo cos naszego oczywiscie zrypali cichaczem i teraz bazylijka bandyty kosmicznego reptyla yahwe stoi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s