Bez korzeni nie ma skrzydeł. Przed Tobą, Matko Polsko, chylę się…

Utwór dedykuję wszystkim wrażliwym Polakom, którzy wiedzą, o co chodzi… ❤ Własny tekst śpiewa Marcin Styczeń.

„Mamo, jestem z Ciebie. Chciałem głośno szumieć, bo liść nie rozumie, że bez drzewa, Mamo, nie istnieje. Bez korzeni nie ma skrzydeł, choćbym wzleciał na wyżyny”.

TAW

 

 

20 myśli w temacie “Bez korzeni nie ma skrzydeł. Przed Tobą, Matko Polsko, chylę się…

  1. Chrześcijanie, to uczniowie Pawła-faryzeusza (Dz 11,25-26), a nie Jezusa Chrystusa, czy jakichś Greków.
   Paweł ponoć pisał listy po grecku, ale ich treść jest mieszanką faryzejskiej interpretacji ST i informacji, że ukrzyżowany Jezus zmartwychwstał.
   Tą mieszankę, która nie ma nic wspólnego z Jezusa nauczaniem (= Ewangelią) Paweł nazwał ewangelią i jako taka jest głoszona w chrześcijańskich Kościołach, a w narodach chrześcijańskich gorliwie, bezmyślnie realizowana.
   Nikt nie zliczy, ilu ludzi przez 2000 lat przez to kłamstwo cierpiało.

   Przeczytaj dokładnie w Biblii listy Pawła; właśnie w nich jest cały projekt kultury chrześcijańskiej od fundamentu dla Świętej Inkwizycji (1Kor 5,4-5) poprzez pochodzącą od Boga władzę (Rz 13,1-6) i niewolnictwo (1Kor 7,20-24), konieczne do zbawienia cierpienia (Flp 1,29), konieczność zarabiania na jedzenie (2Tes 3,10), poniżanie kobiet (1Kor 11; 14,34-35), karanie za obrażanie uczuć religijnych (2Kor 10,6), podstawa tzw. spowiedzi (1 kor 11,31), itd…, a nawet sport, bo Paweł biegł do zbawienia jak na wyścigach i kazał wszystkim we wszystkim się naśladować.
   Nie znajdziesz nic z tych rzeczy w nauczaniu JEDYNEGO Nauczyciela i Mistrza -Jezusa.
   Paweł sam siebie awansował na apostoła pogan (Ga 2,7-9).
   Założył fundament Królestwa Watykańskiego, jego przepychu i nędzy poddanych.

   1. Kultura europejska ewoluowała :
    Nie można też zapominać o polskim badaczu Tadeuszu Zielińskim i jego HISTORIA RELIGII STAROŻYTNEJ w skład,której wchodzą następujące tomy :
    I.Religia starożytnej Grecji.
    II.Religia hellenizmu.
    III.Hellenizm a judaizm
    IV.Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
    V.Religia Cesarstwa Rzymskiego
    została zwieńczona : Chrześcijaństwo antyczne i tezami autora :
    Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w liście rozwodowym opisanym w HELLENIZM A JUDAIZM,jako tom III RELIGIE ŚWIATA ANTYCZNEGO takie zamieścił tezy,swoiste wyznanie wiary :
    I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
    II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
    III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
    IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
    V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
    VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

  2. P. Tadeusz Zieliński wie tyle, ile się dowiedział o starożytności z dostępnych mu źródeł.
   Ale nie wie, że:
   CHRZEŚCIJANAMI NAZWANO UCZNIÓW FARYZEUSZA – PAWŁA (Dz 11,25-26) I SĄ TAKIMI DO DZIŚ, CHOĆ SĄDZĄ, ŻE SĄ UCZNIAMI JEZUSA.
   U JEZUSA MAJĄ Z WIEDZY OCENĘ: Z E R O !!!
   U znawców antyków – też.
   Więc „chrześcijaństwo w najbardziej rozwiniętej postaci” o którym ponoć marzą wszystkie religie, to TYLKO stuprocentowa realizacja projektu na życie zapisanego w listach Pawła:
   jedna obowiązkowa pod groźbą przekleństw (Ga 1,8-9) i tortur (1Tm 1,20) wiara, jeden król o nieograniczonej władzy + podatki (Rz 13,1-7), niewolnictwo, poniżanie kobiet, kpiny z małżonków i rodziców (1Kor 7), „zbawcze” choroby, cierpienia, szatańskie tortury (1Kor 5,5) itd.
   Wszystkie religie podporządkowują ludzi jakiemuś „nieomylnemu” przywódcy i jego „interpretacjom” tego, co mu wygodne.
   Paweł ich nie zjednoczy, a jeśli, to na krótko, bo z chrześcijaństwem lub nie mężczyźni walczą o władzę. Religijna jest najponętniejsza, gdyż Bóg „wyręcza” władców w odpowiedzialności za ich decyzje.

   1. Tadeusz Zieliński nie był teologiem,ale badaczem antyku.Trafnie określił,że pod względem kulturowym korzeniami chrześcijaństwa okazała się być antyczna Grecja.Grecy oczekiwali na przyjście Boga-Człowieka i tu WYPEŁNIŁ SIĘ CZAS,jak to w tytule swojej książki przypomniał ksiądz Jan J.Kurdybelski.
    BOGOWIE ZESZLI Z OLIMPU,to książka Marysi Świderkównej.

 1. —-WITAM :))) szanownego Lacha. Dziękuję za PIĘKNY PORTAL , z którego czerpię :)) i na którego powołuję się. Mam sprawę ! dzisiaj odkryłam KANALIĘ https://www.youtube.com/watch?v=YiPdIW9FNQ4 , napisałam komentarz , KANALIA usunęła go . Co z nim zrobić ??…….

  Ps . odezwę się , opowiem o ! jak przytulił mnie ANIOŁ STRÓŻ , jego wzywałam na pomoc . Dzisiaj wyczerpała mi się energia. POZDRAWIAM , ciumki :)).

  1. Droga Pani Nino, dziękuję za Pani pracę 🙂

   Prośba, niech Pani nie mówi tak nieładnie o tym dziecku Bożym, bo Ojciec kocha wszystkich po równo. Ten czas jest szczególny: wiele „organizacji” ma teraz duuużo pracy… 😉

   Pozdrawiam 🙂 TAW

  2. Ja też – jak „kanalia” : JESTEM JAKA JESTEM i co Ci do tego ???!!
   Nie chcę być genetycznie, historycznie itd… „lepsza” od innych. Nic mi po tym.

   1. Tu nie chodzi o „bycie lepszym”. Po prostu ewolucyjne cele cywilizacji słowiańskiej i np. gadziej w ludzkich ciałach są totalnie rozbieżne.

 2. Przecież twierdzisz, że nie mamy jeszcze pełnej wiedzy o cywilizacji słowiańskiej, więc skąd wiadomo, że ewolucyjnie nie zrówna się z gadzią?
  A przy okazji: czym jest ta gadzia, ponoć tkwiąca (z natury, czy wciśnięta) w moim ciele?
  Nie mam czasu szukać po całym blogu, na dodatek bez pewności, że trafię na poprawną odpowiedź.

  1. O gadziej to nie było, broń Boże, do Ciebie, napisałem „np.”, czyli na przykład. Podałem jedynie przykład. Wiadmomo przecież, że w Polsce żyją nie tylko Słowianie. Każda cywilizacja ma jednak swoje ewolucyjne „specjalizacje”.

   Pełnej wiedzy o Wszechświecie, w tym rownież o cywilizacji słowiańskiej, nie ma na razie nikt. Na razie mozolnie ją zdobywamy. Po drodze czasem też mylimy tropy, to naturalne. I ponownie przykład: na razie nikt w Polsce nie zna na 100% dokładnych dat panowania królów Sarmackich i Lechickich. To się dopiero bada i z roku na rok informacji będzie wypływać coraz więcej, bo archiwa będą stopniowo coraz bardziej otwierane. Ale są już pewne niepodważalne pewniki, jak na przykład to, że Naród Polski jest starożytny, że 51% Polaków o haplogrupie R1a żyje na terytorium obecnej Polski odkąd ustąpił z niej lodowiec.

   A ostatecznie i tak wszyscy (wszystkie cywilizacje) z jednego źródła wyszliśmy i do jednego powracamy – pisałem o tym wielokrotnie.

   Ja się koncentruję na słowiańskiej, bo taka jest teraz ewolucyjna „konieczność dziejowa”. I ci, którzy po wielu tysiącleciach kończą właśnie swoje władztwo nad planetą Ziemia, doskonale wiedzą (bo mają wgląd w linie czasowe), że paradygmat „władzy” na planecie zmienią właśnie Słowianie. Dlatego Słowianie byli tak systemowo, w sposób zorganizowany, od wieków eksterminowani. A obecna wzorcowa, pierwotna, macierzysta przestrzeń sprzyja właśnie pobudce Słowian, pobudce Śpiących Rycerzy.

   Polskę najbardziej zmieni pokolenie 1996-2002, bo ma ono wkodowane algorytmy Potężnej Zmiany. Do czasu przejęcia przez nich władzy w Polsce nic istotnego się nie zmieni. To znaczy pozytywne zmiany będą jednak postępować, ale prawdziwego ewolucyjnego kopa nada Polakom dopiero to pokolenie. Na razie Polacy niepotrzebnie się napinają i wytracają swoją cenną energię. Większość nie widzi, że emocje społeczne są precyzyjnie podsycane przez konkretne ośrodki i „wpływowe środowiska”.

   Ja osobiście się w to nie wkręcam – i spokojnie, z wielkim dystansem obserwuję stopniowy rozpad Starego Świata.

   1. Mężczyźni marnują życie na marzeniach o WŁADZY.
    Tymczasem Biblia daje sporą wiedzę na temat Starego i Nowego Świata.
    Wg niej, od czasu Nimroda (Rdz 10,8-10) narody były królestwami.
    Wyjątkiem był NARÓD WYBRANY NA KRÓLESTWO WYŁĄCZNIE BOGA, niestety tylko do czasu opisanego w 1Sm 8.
    Tam dowiadujemy się, że z powodu przekupstwa sędziów owemu narodowi zachciało się króla takiego jakich miały inne narody.
    Zachciało mu się nazywać któregoś z ludzi królem i pozwalać mu odbierać sobie, co on chce (dziesięciny, ziemię, rodzinę itd: 1Sm 8,11-17). Ów naród był pewien, że taki król będzie nim mądrze przewodził, sprawiedliwie sądził i zwycięsko wojny prowadził (1Sm 8,20).
    Właśnie to było zadaniem wszystkich, również słowiańskich królów: podatki, wojny, sąd i sterowanie życiem poddanych; w co pod groźbą kar mają wierzyć, kogo czcić, co robić itd.

    Jezus-Bóg-Król zaproponował świat bez takich ziemskich królów.
    Nie powrót do obyczajów sprzed Nimroda, tylko Nowy Świat, ale nikt Go nie słucha.
    HistErycy i inni badacze tego, co im w oko wpadnie zasypali Jego projekty życiorysami królów, cesarzy, bożków, kosmitów itd, a teolodzy dobili listami Pawła i filozofią.
    Historia zatoczyła kółko i zaczynamy od powtórki z 1Sm 8 z kandydatami na królów – obecnie mających 14 – 20 lat ???
    Ciekawe kim oni się wymigają z odpowiedzialności za to co „nowego” z ludźmi zrobią.

   2. ” Większość nie widzi, że emocje społeczne są precyzyjnie podsycane przez konkretne ośrodki i „wpływowe środowiska”.”
    ma pan/pani pelna racje. TWORZYC, sadzic, PLODZIC, uczyc sie, cwiczyc cialo i ducha, itd. a nie dac sie wkrecac w dzialania, ktorych celem jest zmeczenie fizyczne i duchowe Slowian i Narodu polskiego.

    ENERGIA IDZIE ZA UWAGA !

    Dlatego krzykacze tak glosno krzycza.
    Chodzi o kradziez naszej CENNEJ ENERGII.
    Nie dawac im tej energii…obojetnosc wobec naganiaczy i krzykaczy i zajac sie sprawami WAZNYMI: Rodem, Narodem, RODZINA, dziecmi, DZIADKAMI i ogolnie starszymi ludzmi, zwlaszcza samotnymi. Energia narodu odradza sie w szacunku, jaki mamy dla ludzi starszych .

    TO JEST BARDZO WAZNE ❤

   3. Dziękuję za tak piękny, głęboko świadomy komentarz 🙂

   4. Do pani Krystyny
    „Właśnie to było zadaniem wszystkich, również słowiańskich królów: podatki, wojny, sąd i sterowanie życiem poddanych; w co pod groźbą kar mają wierzyć, kogo czcić, co robić itd.”

    pani Krystyno, u SLOWIAN krolow nie bylo !!!

    Byla ORGANIZACJA RODOWA , a w przypadku wojny, wybierano przywodce, ale TO NIE BYL KROL !!!
    Witezie to byli „generalowie”.
    To po przybyciu „jaszczurek” wymyslono krolow i podobnych;
    U Slowian POZIOM DUCHA determinowal jaki dany czlowiek ma wplyw na SPOLECZNOSC…

    Ps. NIEZWYKLE 😉 komputer wybral symbol dla Arkony 🙂 prosze zauwazyc, to jest SWARZYCA, swiety znak Welesa, symbol naszej Galaktyki… tak skierowana ma nieograniczona MOC SPRAWCZA, MOC TWORCZA

  1. Bardzo cenna rzecz, dziekuję 🙂

   Dzieło wydane pod zaborami, które wprost uznaje i popularyzuje wielu naszych królów przed Mieszkiem!

   Gratka! 🙂

   Filologiczne wyjaśnienie: słowo „bajeczny” oznaczało w 19. wieku: „wspaniały”, „niezwykły”.

   1. 🙂 slowo”bajeczny” i dzisiaj to samo znaczy.w Domach i Rodach, gdzie zachowala sie piekna, poprawna POLSZCZYZNA.
    Gdy sie mowi np. „bajeczny wieczor” czy „bajeczny widok z okna” to wlasnie znaczy: wspanialy, niezwykly, przepiekny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s