Podlasie jest jedyną krainą w Polsce, która zachowała jeszcze nieliczne energetyczne relikty pierwotnych, wzorcowych algorytmów Matki Ziemi… Energia Podlasia – uzdrawia. Spotkanie z podlaską szeptunką Elżbietą Kuc. Spotkanie prowadzi Janusz Zagórski.

To właśnie na Podlasiu zachowały się ostatnie żywe relikty słowianskiego szamanizmu w postaci uzdrawiającej, integrującej ludzkie biopole, sztuki szeptarskiej.

Prof. Maria Szyszkowska od dawna zafascynowana jest podlaskimi szeptuchami: „Na wschodzie Polski, na Lubelszczyźnie, a zwłaszcza w okolicach Białegostoku skutecznie zwalczają rozmaite choroby tak zwane szeptuchy. Są to osoby (…) zajmujące się uzdrawianiem, z reguły przyjmujące, że mają ten dar od Boga. Jest prawdopodobne – o czym dowiedziałam się od Stanley’a Devine’a – że nazwa „szeptucha” wiąże się z wypowiadaniem szeptem zaklęcia mającego moc uzdrawiającą. Ten szept miał wpływać na podświadomość chorego. Również wśród Polaków i Białorusinów funkcjonuje wiara w leczniczą moc szeptucha czy szeptuchy. Utrwalona jest tradycja przekazywania komuś, najczęściej z kręgu własnej rodziny, mocy leczniczej.

szeptucha„Moja medycyna dla normalnych ludzi jest, a nie dla takich popapranych artystów jak ty” – zielarka Zofia do Kusego. Scena z serialu „Ranczo”, reż. Wojciech Adamczyk (fot. ranczo.wikia.com)

Zdarza się, że działania szeptuch zespolone są z kultywowaniem tradycji słowiańskich obrzędów związanych z przyrodą.

Słowianie_(fot. pinterest.com)szeptucha_(fot. naludowo.pl)

Wiadomo także o tym, że umieją one zdejmować urok z chorego. Przypuszczam, że urok należy interpretować jako negatywną energię, która osacza człowieka. Taka energia pochodzi od kogoś nieprzyjaznego, od wroga, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że wysyłając złe myśli, szkodzi nie tylko komuś, ale także sobie. (…) Znam osobiście kilka osób, które dzięki nim odzyskały zdrowie” – kończy swój wywód o podlaskich szamankach prof. Maria Szyszkowska.

chata(fot. vaganto.flog.pl)chata(fot. Radosław Wojnar)podlasie(fot. hejpodlasie.blogspot.com)ziola(fot. postila.ru)szeptunka(fot. evergreener.de)ziola(fot. mierzwiceikrainabugu.wordpress.com)
melisa-ziola(fot. se.pl)(fot. vk.com)

Tak, słowiański ŻYWioł na Podlasiu ostał się pomimo dziejowych burz i niezmiennie od tysięcy lat pulsuje tętnem Życia, w harmonii z naturalnymi cyklami Matki Ziemi…

Wspomniane w rozmowie z podlaską szeptunką Elżbietą Kuc kopanie własnego grobu jest prastarą szamańską tradycją tzw. twardej ścieżki rozwoju świadomości.

grobKopanie własnego grobu jako element dogłębnego procesu szamańskiego (fot. taraka.pl)

Jak można się domyślić, jest to bardzo dogłębny, wielopoziomowo transformujący, uzdrawiający (a więc obejmujący i integrujący całość wielogęstościowych* struktur duchowych istoty ludzkiej) szamański proces. Symboliczne przejście przez własną śmierć odradza nas całkowicie na dużo wyższym fraktalu/poziomie świadomości i udostępnia nam automatycznie taki horyzont percepcyjny, z którego jesteśmy już w stanie ogarnąć całościowo/holistycznie (następuje integracja świadomości z podświadomością) pełne spektrum Procesu swojego Życia, w tym na przykład proces swojej „choroby”**.

TAW

*Jak wiadomo, jesteśmy nie tylko ciałem – istota ludzka to rozpięta na wielu gęstościach złożona struktura energetyczna (ciało-jaźń-dusza-duch).

**Choroby nie istnieją. Tak zwana choroba to jedynie chwilowa dysfunkcja organizmu, chwilowy brak homeostazy, czyli stabilności energetycznej w organizmie. Tak zwana choroba jest naszą kosmiczną nauczycielką, ewolucyjnym „wymuszeniem” na nas szybszego rozwoju świadomości poprzez drastyczne ukazanie nam naszych „tematów do przepracowania na dziś” (związek psychicznego konfliktu wewnętrznego z jego manifestacją w ciele). Niestety my najczęściej nie chcemy poddać się tym kosmicznym lekcjom, gdyż nie znamy sztuki odczytywania znaków natury, więc mowę przestrzeni ciała zagłuszamy ciężką chemią degenerującą nasze DNA.

Czytaj również:

Reklama

73 myśli w temacie “Podlasie jest jedyną krainą w Polsce, która zachowała jeszcze nieliczne relikty pierwotnych, wzorcowych algorytmów Matki Ziemi…

 1. Jestem z Podlasia, mogę potwierdzić MOC Szeptunki z Orli. Nieraz pomogła mi i mojej rodzinie. Ona nie tylko pomaga fizycznie, ale robi pewne rytuały, które bardzo silnie działają na podświadomość – oczywiście pozytywnie. Ale moim zdaniem trzeba w to uwierzyć i zaufać, aby otrzymać za ich pośrednictwem dar uzdrowienia.

  1. Ja pochodze z Orli…znam ciocie Wale…Waleczka…takich ludzi coraz mniej…dzis swiat sie zmienia…nie ta sama Natura i ludzie tez inni

   1. wlasnie…nie ta sama Natura i ludzie tez inni..

    BARDZO, BARDZO PROSZE ❤

    .Kto moze, kto ma mozliwosci, prosze kupujcie stare drewniane domki , chalupki na podlaskich wsiach i remontujcie je…wiele juz zaginelo, wiele jeszcze mozna zachowac i w nich mieszkac ZYC…szanujac Nature i ludzi wokolo.

    Wiem, ze o prace trudno, ale wiele jest osob za granica , ktore maja emerytury i oni MOGA WROCIC na podlaskie wsie I ZYC..

    Natura Podlasia to skarb cenny, cenniejszy niz sie wydaje tym , co jeszcze nie sa obudzeni !

   2. Jest wies LESZNIA nad Narwia. Cudowna okolica, malownicza, obok Doktorc i Strabli, powiat Bielsk Podlaski.
    Jest tam siedlisko i zabudowania kryte sloma na sprzedaz. Urocze.
    Szczegolow nie znam; moze Pan znalezc na necie lub dzwonic do Soltysa.
    Niedawno jeszcze wisiala tablica „na sprzedaz”. W okolicy Strabli jest wies Husaki i Mulawicze. Prosze tam popytac tez.
    Coraz trudniej o slome !!!!!!!

    Powodzenia 🙂 ❤

   3. Aha, jeszcze inne mozliwosci: Wsie TYNIEWICZE MALE I DUZE za Bielskiem Podlaskim w strone NARWI.
    tam jest wiele gospodarstw z budynkami dosyc dobrze zachowanymi i sa chyba kryte sloma…prosze dzwonic do soltysa i popytac( telefony latwo znalezc) lub szukac „na szczescie” telefonow z adresem wsi. czasami DOBRY PRZYPADEK „od razu” poprowadzi tam gdzie ma byc 🙂

    .https://www.youtube.com/watch?v=58nOCo8NFG0
    .https://www.youtube.com/watch?v=TdP7_m9XKLE
    .https://www.youtube.com/watch?v=xQhvt9x-hGQ

    Prosze pytac, zanim calkiem znikna domy kryte sloma…bo znikaja lub sa pokrywane blacha NIESTETY !!!
    Prosze pytac we wsi Mulawicze, WARPECHY Stare i WARPECHY NOWE !!!!!! (niedaleko Strabli)

    .https://www.youtube.com/watch?v=M0kvl37kc2M

    Na Dobra Droge Bracie ❤

   4. Rodacy, macie wolna sobote, niedziele, macie wolne wakacje… na PODLASIE, sa juz gospodarstwa ekologiczne, a jak co, to poszukajcie wynajmu „u ludzi” iii… Nie zasilajcie obcych krajow gotowka, sztucznymi pobytami w sztucznych „kurortach”.
    Tu badzcie, dzieki WAM TU ludzie prace beda mieli ❤

 2. Moj dziadek po zapachu ziemi poznawal, czy nadaje sie juz ona pod zasiew. Nie sluchal zadnych meteorologicznych prognoz, byl swietnym obserwatorem Natury.

   1. Ja mam taki domek w stylu podlaskim ale .. wpodkarpaciu. Ktos uznal ze zyje w ubóstwie (MOPS)i zaproponował mi …tynkowanie ..Odmówiłem bo domek by stracił charakter.Wiec …uznano ze jestem chory psychicznie ,nawet przyslali karetke z policja bo”zbiera stare niepotrzebne sprzety” tj.kobylnice, beczki,żarna itd. zapraszam do Grupy na FB-Ratujmy tradycje podkarpackie
    Najchetniej bym domek dal do skansenu albo przeniosl na podlasie.gg 53238243.Albo sprzedam

   2. Grupa Hetman Mielecki – Dziekuje za Pana Slowianska MADROSC i troske o spuscizne PRZODKOW.
    W tych „spolecznych” biurach pracuja nieraz agenci reptyli, a nieraz zwyczajnie glupcy podszyci sluzalcami…
    Proponuje, by zwrocil sie Pan do konserwatora wojewodzkiego zabytkow…Moze uda sie wniesc Pana dom na wykaz zabytkow Podkarpacia.

    „zbiera stare niepotrzebne sprzety” – w tych sprzetach jest PAMIEC ZAKLETA o naszych Przodkach , dlatego obcy i wrogowie Slowian staraja sie to zniszczyc…
    Jest WAZNE by uswiadamiac kogo sie da. Moze nawet te osoby z MOPSu ktoregos dnia sie obudza.
    A czy jest w regionie jakas POLSKA prawdziwie gazeta czy radio regionalne. Dobrze byloby jakis z artykul czy wywiad z Panem zrobic.
    RODACY czytacie ten komentarz; DO PIOR, KLAWIATURY, MIKROFONU !
    Zapraszam prase POLONIJNA, Zapraszam dziennikarzy niezaleznych, ale tych z „gadzinowek „tez, Panowie / Panie czas sie wykazac i zrobic cos dla Narodu i Ojczyzny ❤
    . Ida wakacje.
    telefon podany: 53238243
    …jesli oczywiscie Pan Grupa Hetman Mielecki zyczy sobie by o Nim i jego pieknym sposobie zycia i dzialania pisac i mowic.
    Tu sloneczka, kwiatuszki, ❤

 3. „Podlasie jest jedyną krainą w Polsce, która zachowała jeszcze nieliczne relikty pierwotnych, wzorcowych algorytmów Matki Ziemi”
  Nie tylko Podlasie, choć jest tam najlepiej pod tym względem, ale cały pas wschodniej Polski i częściowo południowej.

  1. Jest taki wiersz o Podlasiu pisany przez podlaska poetke:

   Nad Narwią

   w folderach zdjęcia błyszczą jak makijaż
   i posyłają kuszące spojrzenia innych widoków
   kielich zapomnienia podaje sprytny
   handlarz tradycjami
   nijakiej mody przedstawiciel

   tutaj w Ziemi radość Kupały
   płynie rzeczułkami Żywią
   do snu kołysze pisklęta
   Duchy Przodków błogosławią ludziom
   białe obrusy na Święta
   nad Narwią piękno jest rześkie rumiane
   jak szczodre kobiety niemalowane

   cyt. z EPEA almanach 2009 str.6-9

   http://docplayer.pl/11249400-Eligiusz-dymowski-miroslawa-niewinska-erazm-stefanowski-agnieszka-such-o-wierska-kazimierz-k-o-ndrat-zofia-olek-redlarska-janina-k-o.html

 4. a jak można się skontaktować z tzw. „szeptuchą”? mieszkam na górnym śląsku ok.Pszczyny i u nas w regionie nie ma nikogo takiego, który by mógł pomóc np. w oczyszczeniu z klątwy, którą rzuciła na część rodziny, osoba z rodziny.

  1. Ja również chciałabym spotkać się z szeptucha. Jestem chora. Wszystko siedzi w mojej psychice. Gdzie mogę kogoś takiego znalesc

   1. Orla, 12 km od Bielska Podlaskiego (sa autobusy do ORLI lub mozna stopem z Bielska…). 50 km od Bialegostoku; Z Bku do Bielska Podlaskiego jest wiele autobusow. Do Bialegostoku sa pociagi przez cala Polska( Z Katowic, Krakowa, Szczecina, z Lublina i Rzeszowa sa autobusy itd.)
    a tymczasem:
    .https://www.youtube.com/watch?v=rPkyeJgteQI

    Niech Jasnosc, Dobro, Harmonia, Milosc, Zdrowie, Dostatek, Szacunek, Uznanie, Wdziecznosc , PRZEBACZENIE otocza Pania Moca, ta Moca, ktora Miloscia Uzdrawia.

   2. Arkona,

    Dziękuję za bezinteresowne słowa do obcego człowieka. Poruszyły mnie do łez. Pozdrawiam z Irlandii.

   3. Ja również, dołączam się do prośby Pani Marzeny, Wsyłając Boskie Światło, i Miłość, spokoj, Harmonię. Na grupie FB obudzeni com. co jakiś czas ktoś pojawia się z prośbą o pomoc. Wysłanie energii nic nie kosztuje wystarczy tylko czystość serca i szczerza chęć pomocy i życzenie drugje osoby „Wszystkiego Bożego”. Choroby też są dla nas lekcjami / nauczkami. Podobnież drugie 50 % pracy w związku z wyzdrowieniem robimy my, tzn przyjmując lub odrzucając przychodzącą energię.

  2. Jest Pan we wsi Tyniewicze Duze (droga z Bielska Podlaskiego w kierunku Narwii – miasta)
   (On zna zasady…nie wiem, jakie sa skutki)

   A tymczasem : oddajcie czesc PRZODKOM : obiad STYPA i inne rytualy w zaleznosci od zwyczajow rodzinnych czy wierzen…
   Ktos, kto rzucil klatwe odczuwal ogromny brak milosci lub doznal wielkiej niesprawiedliwosci. Trzeba przywrocic ROWNOWAGE.
   WODA, swieta woda blogoslawiona oczyszcza !!!

 5. Od kiedy ktos kto na dar od Boga uzywa ‚zaklec’ litosci, nie Szukajcie sczescia i uzdrowienia w szamanach, to Cos Co wezmiecie na siebie jest chwilowe a konsekwencje straszne, pozniej przyjdzie rachunek- czytaj zniewolenie, opętanie i tragedie bo? 1nue bedziesz miał Bogów cudzych przede mna. Wszystkie laski płyną tylko od Boga nie od szamanów !!
  Jezus Chrystus to wasza recepta zamiast szukać złotych środków na wasze problemy nawroccie sie i zacznijcie wierzyć w Ewangelie. Modlitwa, pokuta, sakramenty.

  Z panem Bogiem!

  1. Z mistrzem Jezusem mamy ten problem, że najważniejsza część jego przesłania została potwornie zafałszowana, niektóre bardzo ważne jego słowa zupełnie wycięto ze „świętych” ksiąg, pozostałe potwornie skarykaturyzowano.

   Bo gdzie w Ewangelii Jezus nawołuje, by się do niego np. modlić czy przed nim klękać?

   Żadna istota światła nigdy nie będzie kazać innej istocie klękać przed nią czy składać jej jakiekolwiek „ofiary”. To jakiś absurd, nie duchowość.

   1. niektóre bardzo ważne jego słowa zupełnie wycięto ze „świętych” ksiąg, pozostałe potwornie skarykaturyzowano.

    1Jakie?
    2 kazdy ma szanse na zbawienie, Bóg kocha każdego, jeśli ktos myśli ze zbawi go szaman czy czary, i dzięki temu bedzie zdrowy i bedzie mu sie powodziło to świadomie wybiera droge i otwiera sie na działanie złego ducha.

    Z panem Bogiem

 6. modlitwa Pańska (Nowy Testament) w oryginale została napisana w języku GRECKIM a nie Aramejskim, nie dajcie sie zwieść sektom NEW AGE ani żadnym Reiki

  1. Aha, to znaczy, ze Jezus modlil sie w jezyku greckim…Przyjacielu, wypada byc konsekwentnym w rozumowaniu i logicznym…niech sie Pan zastanowi…
   W ktorym to wieku owa modlitwa „zostala napisana” ..;Napisana ??? Zaraz, zaraz, a kto wobec tego ja napisal ??? I kim byl ten „KTOS” ? I niby dlaczego w takim razie ta modlitwa jest „lepsza” od innej ??? Czy Pan zalapuje co z tego wynika ???

  2. Żadna modlitwa w grece bo to język bez ducha . Są modlitwy i mantry tylko w sanskrycie. Natomiast to co powstało i kultywowane było przez sektę esseńczyków to dlatego, że porozumiewali się językiem aramejskim, tak jak większość Nazarejczyków.

   1. Czy to jest ważne i pytam dla kogo w jakim języku się modlimy? Podam na swoim przykładzie, po pierwsze nigdy nie klepię pacierzy przez kogoś napisanych , jeżeli nie współgrają z moim sercem, po drugie moje modlitwy są moimi rozmowami, ze ŻRÓDŁEM/BOGIEM mojego życia, które jest we mnie.
    Każda moja modlitwa ,to rozmowa moimi własnymi słowami.
    Słowa oświecaj mnie, pouczaj mnie, kieruj mną , wspomagaj mnie są podstawowymi, poza dziękującymi za wszystkie łaski jakimi zostaję obdarzana przez moje ŻRÓDŁO.
    Ważne jest aby słowa pochodziły z naszego serca.

    Moje zdanie na temat religii, nie obrażając nikogo jest trochę żartobliwe „religie tworzą cwaniacy spotykający na swej drodze naiwnych głupków, dających się doić” 😀

   2. astriti
    …coz za zbieg okolicznosci, jak Pan dobrze poszuka, to sie okaze, ze pana Praodek bywal pod GRECKIM NIEBEM 😉
    astirti…astirios to sa GWIAZDY wlasnie w JEZYKU GRECKIM 🙂
    Szanowny Panie, kazdy NAROD modli sie SERCEM SWEGO JEZYKA, a Ten , ktory Nas slucha, ZROZUMIE 😉

 7. najwazniejsze by z serca słowa płyneły,nie ma sie o co kłócic/w temacie pochodzenia i najstarszych jezykow sa nowe odkrycia(naukowe!) i coraz wiecej publikacji,swiadczacych o tym ze łacina i greka sa młodymi jezykami..jak wiele rzeczy ,trzeba bedzie zweryfikowac albo i obalic i ito bez obrazy i zalu–wszak chcemy dojsc do prawdy–wszyscy—o nas samych – o naszym pochodzeniu,wiec zamykanie sie na nowe teorie ,chocby najbardziej do niedawna fantastyczne—–odgradza nas od poukładanie wszsytkiego w jedna piramide bez luk!//……..uzdrawianie uznaje ze podobny zabieg co rehabilitacja–pomaga ale jesli sam uzdrowiony,zrehabilitowany nie bedzie pracował nad soba i nie zmieni podejscia do zycia,ciała,nie skoryguje albo nawet całkowicie nie zmieni…itd–slowem —nie dokona pozytywnych zmian od gruntu–czyli duchowych,psychologiczno-mentalno-uczuciowych–problem wroci i jest tak na kazdym poziomie..potwierdzaja to uczciwi terapeuci,zajmujacy sie „naprawa”tylko od strony medycyny stricto tylko konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej a takze ci,którzy swiadomie widzieli i analizowali włąsne transformacje///madre powiedzenie-„-jesli ktos mowi ,ze uzdrowi ciebie bez twojego udziału,to tak jakby sprzedawał mgłe „a poza tym na temat energii nie wiemy nadal wszystkiego.Bierzmy z wszelkich nauk–bo w kazdej z nich jest czesc prawdy–to co słuzy naszemu duchowi..BEZ LĘKANIA SIE–bo jesli podazasz za swoim duchem ,nie zbładzimy a po drodze beda tylko doswiadczenia–te potrzebne,moze nawet najwaznijesze..przesatnmy sie straszyc –co wolno ,co nie wolno–skoro dostalismy wolna wole–to znaczy ,ze mamy poszukiwac,mamy prawo bładzic i mamy prawo do indywidualnych sciezek..pozdrawiam wszystkich

 8. Jak Mistrz i Brat TAW powiedział, tak Mistrz i Brat Kudliński potwierdził: tuje to drzewa trupie, demoniczne, antylechickie.
  .https://youtu.be/pG84SXtRUiw
  A co rzecze dwóch Mistrzów i Braci, musi rozpalić pochodnie kampanii! Kampanii Antyt/r/ujowej! 🙂
  I sam zacznę taką na swym blogu, bo światło pochodni trzeba nam roznieść po nizinach, wyżynach i dolinach lechickich… …tylko niech mi ktoś serdecznie poleci jakiś prosty ale dobry serwis blogowy, bo na razie na dwóch się z moimi talentami technicznymi rozłożyłem jak czołgi Wehrmachtu na rosyjskich błotach. :p 😀

  1. Na potencjale to MY WSZYSCY jesteśmy nie tylko mistrzami, ale nawet bogami. NA POTENCJALE. Ale przejawić swoją boskość w tych naszych smutnych bioskafandarch – to zadanie kaskadera 😀

   Co do tuj – fuj! Nigdy ich nie lubiłem, a codziennie muszę oglądać.

   Raz jednak widziałem w pewnym mieście tuje ponadstuletnie, o ogromnym pniu. Niestety jakaś oświecona (jak większość współczesnych) Rada Miejska już dłużej pożyć im nie dała. A to zabytek przyrody przecież był. I nie zgadniesz, Czcigodny Czciborze, co wybudowano na ich miejscu…
   Zakład pogrzebowy…

   Kolejny dowód, że energetycznie jest to trupie ziele.

   1. Wszak przypadków nie ma… Ech. 🙂
    Niedawno, zresztą po Twoim wpisie, zorientowałem się, że tuje nie przyciagają ptaków… Czasem na oświecenie długo się czeka. :/
    Co do bioskafandra, to też mi się nie podoba ten mozół i czas, i koszta wszelkie, poświęcane dla jego powstrzymywania przed rozpadem. Ach te uroki ziemskiego żywota! 😀

   2. Witajcie 🙂 Właśnie drogi Czciborze otworzyłeś mi oczy.Faktycznie ptaki nie lubią tuj,mam mnóstwo ptactwa w ogrodzie,zajęte są wszystkie drzewa i krzewy ale na tujach,nie robią gniazd…Dziękuję Ci za tą informację. Sława Słowianom!

   3. Klejto ✋🏻😀 Czuję w kościach wielką falę oddźwięku! 🛎 Co do otwierania oczu, bardzo mi w tym pomaga, kiedy TAW i inni świecą mi po nich „latarką”. 😉😄 SŁAWA!! 🌳🌲

   4. A gdyby powiedzieć, że w miejsce wyciętych Kasztanowców na rynku ułożono kostkę a na niej ogródki piwne i scenę to znaczy, że jakąś nie halo energię te drzewa miały?

    Co do Thui jednak jakoś nie uważałem je za rodzime drzewo. I kiedy ludziska robią z nich żywopłoty, mnie o wiele bardziej ciągnie do naszych iglaków i już zaplanowałem od strony północnej ogrodu posadzić Świerki a od południa Jałowce.
    Mam już wsadzonych trochę Sosen, Jodeł i świerków i zaraz dokupię jeszcze Świerki a jałowców to nazbieram nasion w lesie. W nich to dopiero ptaki gniazd narobią.

    Szwagier mi coś ostatnio mówił, że tam gdzie Tuje, nie chcą rosnąć grusze.

  1. Pani Walentyna Poplawska w Orli (ul. chyba ? Kleszczelowska ???, ale zadzwon do soltysa lub poszukaj w ksiazce telefonicznej, )
   Przyjmuje tylko w wyjatkowych sytuacjach, bo czesc obowiazkow przekazala kuzynowi (mieszka obok Jej domu po przeciwnej stronie ulicy).

   Cytuje :

   Gość: Kate Re: szeptucha na Podlasiu IP: *.215.195.221-internet.zabrze.debacom.pl 17.06.13, 11:08
   tel do Pani Popławskiej:857392323.Nie ma potrzeby wczesniejszego ustalenia terminu!Denerwują ją telefony,gdyż przyjmuje dziennie od 5 rano do 15 i dopóki nie skończy jest na czczo!Wiec takie telefony odrywaja ja od pracy niepotrzebnie!Pzdr ”
   z
   https://forum.gazeta.pl/forum/w,468,56477873,56477873,szeptucha_na_Podlasiu.html

   Dojazd : Bialystok : Bielsk Podlaski : Orla.

   Jest sporo autobusow.
   Mozna stopem.

   Ps. A tu wypowiedzi i dyskusje.

   Dlaczego tak wiele osob zieje jadem wobec takich szlachetnych dusz ???

   https://www.b1.pl/spotted/komentarze/?post=3287912911251828https://www.b1.pl/spotted/komentarze/?post=3287912911251828

 9. Wróciłam z Podlasia, krainy piątego żywiołu – Przyrody.
  Czuję się, jakby mnie ktoś ciepłym kocem w zimną noc jesienną otulił.
  Lubię też Mazury, ale wyczuwam w nich mrok.
  Za to Podlasie odbieram inaczej – regenerująco, uspokajająco, magicznie.

   1. Na Podlasiu Czasoprzestrzeń zagina się w sposób swoisty.

    Region ten posiada też swoistego Ducha Miejsca (Genius Loci). Na przykład hodowla Konia Czystej Krwi Arabskiego (tak naprawdę Konia Podlaskiego) udaje się tylko na Południowym Podlasiu. Poza Podlasiem rzeczony Koń traci konstytutywne cechy swojej kRasy.

    Dlatego czcigodni Chazarowie wydali wyrok śmierci na słynną na całą planetę Stadninę w Janowie Podlaskim. Na szczęście ich plany do końca się nie powiodły i po odejściu mrocznego nierządu Stadnina odzyska pradawną swą Moc.

   2. Wspieramy Cię wszyscy, Droga Małgorzato 🔆

    ❤🧡💛💚💙💜

    Jesteś piękną Istotą, Twój Tata z pewnością jest z Ciebie dumny.

    (Gdybyś chciała kiedy pogadać, mogę Ci przesłać mój numer).

   3. Małgorzato, przytulam mocno z daleka. ❤️💚❤️💚❤️💚❤️💚❤️💚❤️

  1. Małgosiu, jako że teraz dopiero miałam możliwość wejść na bloga, wiem że pocieszenie nie zwróci życia Twojemu Tacie, ale wspieram i Błogosławię Tobie i Twojej rodzinie w tych trudnych chwilach.

   Wszyscy jesteśmy tylko wędrowcami na tej Przepięknej Planecie Ziemi, Twój Tata zakończył swoją wędrówkę właśnie w tym czasie, widać tak zaplanował kiedyś tam przed przyjściem Tutaj.

   Rozmawiaj z Nim, bo On Cię słucha, wiem co piszę, bo sama przez to przechodziłam, a dzisiaj mam piękny kontakt i wsparcie rodziców z tamtej strony.
   Jeszcze chwila, i poznamy całą prawdę o Nas.

  2. Aha, Kochana Małgorzato, jak byłem na pogrzebie mojej Ukochanej Cioci (z tą ciocią byłem bardzo zżyty i była mi Bliska Bardzo), to dostałem Wyraźny znak, że Ona – Jej świadomość żyje nadal.

   Poczułem dwa razy silne dotknięcia moich pleców.
   Odwróciłem się za siebie, ale za mną nikogo nie było. Nie było też drzewa i konarów.
   Od razu miałem pewność, że moja Ukochana ciocia dała mi znak, że jest na swoim własnym pogrzebie.
   Nie czułem żadnego strachu, kiedy czułem te dotknięcia pleców i byłem szczęśliwy od tego info mojej cioci.

   Moja Ukochana ciocia była zgrywuska za ziemskiego Życia i Wyjątkowa Istota przy której byłem wyluzowany, więc domyślam się czemu dotykała wtedy moich pleców 😀 Wiedziała,że ja Radek będę wiedział, że to Ona 😁
   Ciociu Zgrywusko, Dziękuje, haha. Kocham Ciebie! 🙂 😀

 10. Małgosiu, wiem, to są trudne chwile. Rok temu byłam w żałobie po odejściu ojca. „Rozliczyłam” się przez ten okres czasu, chociaż do tej pory mam czasami jeszcze momenty „przecież mógł jeszcze być z nami, gdyby dbał o siebie”.

  Niedawno urodził mi się wnusio, i wiesz co, czuję, że wrócił !, że to on w nowym skafandrze. Będę go obserwować, czy to ta sama dusza, czy tylko mój wymysł.
  Mówią, że czas leczy rany i tak Małgosiu będzie.

   1. Małgorzato Droga – wspieram Cię całym sercem
    w Tych ciężkich chwilach.
    Teraz ważny jest odpoczynek -chwila zadumy. 💓

   2. Małgorzato, moje wsparcie też masz. Moi obydwoje rodzie od lat są po tamtej stronie. Jesteś silna, przejdziesz przez to. Choć z pewnością jest Ci ciężko. Pozdrawiam i błogosławię.

   3. Małgosiu, wspieram Cię 🌞
    Przeżyj żałobę tak, jak czujesz, nasi bliscy nigdy nie odchodzą, zawsze są w naszych sercach🙏🏻

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s