109 myśli w temacie “Kiedy większość Polachów osiągnie ten stopień mądrości i dojrzałości? Na Święto Dziadów naszych refleksje Jerzego Zięby na temat tak zwanej śmierci

 1. Niebo, Piekło, Religia to wymysł umysłu ludzkiego chcącego być nieśmiertelnym. Coś takiego jak nieśmiertelność ciała czy ducha nie istnieje. Przyroda, wszechświat istnieje tylko dlatego , że ciągle coś umiera=ginie i ciągle powstaje=zaistniuje. Materia=Energia=Duch. To oczywiście pewne uproszczenie, jednak po zmarłym nawet najbardziej kochanym i „nie zastąpionym” pozostaje NIC tylko pamięć-wspomnienia w umyśle-duchu naszym.

 2. Hermetycy zgodnie powtarzają, że życie biologiczne, to impozyjno falowa, fraktalno-czasowa osobliwość, dla trwałości której mało jest prawidłowo odżywiać ciało materialnego awatara, ale odżywiać należy również ciało świetliste, które znacznie osłabione po słynnym potopie spowodowało znaczne skrócenie wzajemnego korpuslularno-falowego połączenia i w następstwie tego faktu, obniżenie wieku ludzkiego żywota rzadko przekraczające obecnie 100 lat. Zasiedlający ciało eteryczny symbiot, uzyskująca intelektualną samodzielnośc inteligentna cząstka boskiej obecności posiada swoja samoświadomość i jest elektrycznym, osobliwym plazmoidem, orbsem, które często widać na zdjęciach wykonanych z lampą błyskową. Jeżeli nazwijmy go delikwent umiejętnie karmił energią w czasie swojego żywota ciało świetliste i powiększał ilość wysokospinowego pierwiastka z rodziny palladowców w swoim organizmie jego orbs będzie wyraźny, duży i pozwoli nawet przenieść część wiedzy i dotychczasowych doświadczeń do kolejnej własnej inkarnacji. Tak więc zmarli jeszcze długo po opuszczeniu ciała są na tym padole łez za czym ich implozyjna energia zostanie wykorzystana do zasiedlenia kolejnego zgodnego z ich rodową częstotliwością, fraktalnego awatara i często zupełnie nie zdają sobie sprawy, że biologicznie umarli. Przebywają razem ze swoją rodziną wściekając się, że nie mogą nawiązać z nimi kontaktu. Tylko sensytywne i szkolone jednostki potrafią odkryć ich obecność i najczęściej nawiązać z nimi kontakt podczas snu, medytacji lub celowego wprowadzenia się w narkotyczny stan.
  wężykiem, wężykiem

 3. Kremacja nie zmienia ciał zmarłych w proch ziemi, bo w tym prochu jest życie, a z popiołu nic nie wyrośnie.
  Skoro śmierć jest całkowitą niemocą ciała, to kremacja jest ciała unicestwieniem – drugą, ostateczną śmiercią uniemożliwiającą zmartwychwstanie.

  Dusza po śmierci człowieka nie zmienia formy istnienia, tylko traci możliwość przekazywania żywym słów, gestów, ostrzeżeń itd. Sama słyszy i widzi żywych, a oni ją – nie.
  Co znaczy: dusza nie cierpi? Pewnie, że nie boli ją brzuch z przejedzenia, nie gnębi katar itd, ale psychicznie poza ciałem jest bardziej na zło i dobro wrażliwa, niż w ciele.
  Fakt, że żywi nie znają uczuć zmarłych nie znaczy, że oni tych uczuć nie mają.

  W książce „Życie po życiu” wydanej 1979r, więc w czasie, kiedy kremacjami jeszcze nie handlowano, ale doświadczenia na nieboszczykach już czyniono na medycznych uczelniach, są wypowiedzi pracowników medycyny: póki spokojnie żyli, godzili się na oddanie po śmierci ciał na tzw. potrzeby nauki, ale kiedy mieli okazję ocenić to z pozycji osoby zmarłej, to kategorycznie odmawiali.
  Niestety zmarły jest jak ryba bez głosu; nie ma wpływu na to, co ktoś z jego ciałem wyczynia.

 4. Istnieje przeświadczenie, że dusza zmarłego nie może na nowo reinkarnować w nowe ciało potomka swojego rodu, którego krew jest fraktalnym kluczem zgodności ewentualnego takiego połączenia, dopóki jego dotychczasowe, nieżywe ciało nie rozłoży się w proch.
  Z tej jak się wydaje logicznej tezy wynikają następujące ograniczenia:
  1. Ciała natychmiast po śmierci kremowano, aby duch mógł jak najszybciej z powrotem reinkarnować do rodu swych jeszcze żyjących bliskich.
  2. Wszelkie pochówki zwłok w kościelnych kryptach, ewentualnych piramidach, balsamowanie, ect. uniemożliwiały lub daleko ograniczały czasowo i pokoleniowo kolejną inkarnacje duszy, co na przykładzie naszej ojczyzny wydaje się ciosem dla narodu, którego wszyscy w większości wielcy bohaterowie leżą przez wieki w kościelnych kryptach i grobowcach nie mogąc zasilić stale słabnącego ducha narodu.
  3. Jeśli tak, to balsamowanie zwłok na tysiąclecia uniemożliwia ponowny powrót na ten szkolący duszę i hart ducha padół łez, więc jest wyjściem na przeciw osobnikom, którzy w czasie oświeconego ziemskiego żywota przeszli egipską procedurę przejścia i ich ciało świetliste uwolniło się od karmicznego kołowrotu życia.
  4. Zmarli naturalnie mogą porozumiewać się z żyjącymi chociażby we śnie czy w stanie narkotycznych wizji, jednak te możliwości zależą w dużym stopniu od zachowania czystości RODU, od dziecka pielęgnowanej sensytywności na między innymi takie właśnie zanikające bez odpowiedniego szkolenia kontakty oraz odżywiania ciała świetlistego ( przynajmniej nie zatruwania go fluorem ) wysokospinowymi pierwiastkami z rodziny palladowców zawartych w naturalnych warzywach i owocach uprawianych na glebach w których występują !
  5. Ponieważ ONI widzą i mówią, choć połączenie z nami może być w zdecydowanej większości tylko podświadome lub telepatyczne należy nasze dzieci już od młodości uczyć codziennego opowiadania snów, ciekawych wizji, uczyć obserwowania świata, ludzi, znajdowania między nimi jak największej ilości różnic, przeświadczeń, które to tylko dzieciaki na początku swego życia zauważają. My możemy IM zostawiać wiadomości, mówić do nich, sami ich nie słysząc, choć podobno sprawdzony zwyczaj nagrywania i wzmocnionego odtwarzania takich nagrań przynosi jako takie rezulytaty.
  6. Zdeterminowane dusze mogą pragnąć zasiedlić siłą odpowiedniego zgodnością i sensytywnego awatara w celach powrotu na ten padół łez, wyrównania rachunków lub np. przekazania ważnej informacji bliskim, to powszechne zjawisko o którym się zwykle milczy. Rzecz w tym, że dla nierozumiejących tego procesu osobników taka przygoda wywołuje ogromny szok i zwykle mylnie jest oceniana jako schizofrenia czy inna choroba psychiczna…

   1. Welu przez długi czas uważało, że przykładowo zapierające dech w piersiach opowieści o wyczynach Zawiszy Czarnego to same bajki i mity. Jak się jednak dziwacznie okazało w naszym delikatnie mówiąc trudnym żywocie wszelkie mity to jednak w większości prawda, a szkolna historia i nauka to w zdecydowanej większości durne celowo zmanipulowane mity. No cóż świat na głowie stoi …

 5. Jest to Wspaniale widzieć że prawda wreszczie po tak długim czasie wpłynęła na powierzchnię i że papiestwo wreszcie po tylu wiekach zostało zdemaskowane więc dla naszego Polskiego i słowiańskich narodów nastała Nowa Era, więc respektujmy się i budujemy naszą wolność Umysłową i Fizyczną , równorzędnie niezależność od zaciemniajacego Rzymsko Kotolickiego kościoła i zniewalajacych finansuf, powróćmy do Świetności naszych Starożytnych Przodków !!!

  1. 1. Nie można udawać, że nie było historii POLSKI po przyjęciu chrztu przez KRÓLA polaków. Kto się przeciwstawia KRÓLOWI i jego woli wyłącza się z plemienia – narodu polaków. Z nieposłuszeństwa tylko zwady i zdrady wynikały. Jedyne co przyczyniło się do UPADKU POLSKI to ZDRADA i ZAPRZAŃSTWO woli królów polskich! Kto zna historię i politykę wieków średnich to wie, że KRÓL miał nawet władzę zawetować wybór Biskupa Rzymu.
   2. Nie ma do czego wracać – trzeba iść na przód. Polaków którzy tak myślą jest więcej niż tych, którzy bajają o wielkiej przeszłości. Gdyby była taka wielka, to były by po niej znaki – gdzie one są????
   3. Trzeba zacząć od demaskowania kłamstwa – kazać dzieciom pytać nauczycieli, dlaczego pomijają prawdziwe znaki polskiej historii: Obraz Poczet Królów Polskich na Jasnej Górze i napis na Kolumnie Zygmunta. Zaczynać od rzeczy prostych, a nie od machania szabelką przed stalowym smokiem zagłady.

   1. Tzn żenie wiesz? Albo niedowierzasz….. Jednak to skąd Słowianie pochodzą jest Najważniejsze!!!! I pamiętaj że Mieszko był 15 krolem Polski i jako takiemu musisz my być posłusznym !!!

   2. Dywagować o rodzicach Lecha, Czecha i Rusa, to tak jak dywagować o rodzicach Adama i Ewy… 😉

    *

    Epoka królów to już była faza upadku Słowian. Pierwotnie tak nie było. Pierwotnie nie było króla – był wódz wybierany tylko na okres prowadzenia przepychanek wojennych. Potem wracał do pługa i był jednym z nas.

    Wolny Człowiek Słowianin nie ma nad sobą żadnego króla, gdyż szLACHcic na zagrodzie równy wojewodzie…

    Epoka jakiejkolwiek „władzy” jednego człowieka nad drugim to stara epoka, która bezpowrotnie odchodzi… 🔆

    *

    Ładne obrazy malujesz, bardzo mi się podobają 🙂

   3. Nie odbieraj tego proszę jako wrogości z mojej strony ale porównywanie Adama i Ewy do Trzech Braci Słowian to właśnie sedno i chyba pragnienie obrony Twego stanowiska przesłania tobie fakt że historia biblijna ma tak początek jak i koniec w Duchu Boga. Dzięki temu każdy człowiek ma prawo do niezmiennej prawdy w każdy z czasów – i cała prawda o wszelakim czasie jest w biblii zawarta. W historii pochodzenia Słowian brakuje początku i ciągłości należnej wielkim rodom – narodom. Nawet indianie, których pewnie nie uważałbyś za równych Słowianom wywodzili swe istnienie od jakiegoś bóstwa. a my?

    Co do królów i szlachciców to naprawdę musisz zrozumieć że oni dziedziczyli odpowiedzialność a nie władzę. Za czasów polskich włodarzy po chrzcie Polski wszyscy byli równi wobec Boga i wobec Życia Wiecznego. Jeśli takich rzeczy nie wiesz to trwasz w błędzie. A jedynie dlatego czczono niektórych jako bochaterów bo wykazali się w bojach i tak obronili życie chłopów i innych, nawet niewolników.
    Ale masz rację. Upadek miał miejsce a to za sprawą że nasi sami nadstawiali karku w wojnach a wrogowie wysyłali najemnych – jak dzisiaj ISIS. Później jak brakło liderów to zaczęto naśladować zepsutych zachodnich fircyków. Choć przez setki lat ludzie światli wołali że polskie jest lepsze to ciągłe wojny doprowadziły do tego co dziś – dzicz a nie sarmacja. A jak się wyzbędziemy katolickiej wiary – po królu Mieszku – to tak jakbyśmy zdradzili przodków. Dlatego bądź dumnym Lechitą ale z dobrym bagażem 1000lat. Niszczyć materię historii narodu to pozbywać się wiedzy i mądrości. Jeśli tego chcą przebudzeni słowianie to polakom z wami nie po drodze.

    Dzięki za miłe słowa- jestem początkującym w farbach.

   4. „Niszczyć materię historii narodu…”

    Z dziedzictwa kulturowego Słowian ostanie się w Nowej Epoce tylko to, co WZORCOWE. Reszta zdeaktywuje się w sposób jak najbardziej naturalny.

    Co do innych kultur rdzennych, nie przeciwstawiam ich Słowianom. Po prostu każda z tych kultur miała/ma właściwe sobie specjalizacje. Ale wszystkie kultury rdzenne łączy jedno –

    PARADYGMAT ŻYCIA:

    szacunek do wszelkiego Życia:
    Roślin, Zwierząt, Minerałów, Żywiołów,
    szacunek do tak zwanej materii nieożywionej (wszystko żyje, pulsuje),
    szacunek do Matki Ziemi, Słońc, Planet, Gwiazd, całego żyjącego Kosmosu (Boska Matryca)… 🔆

   5. No cóż …przekonamy się co przyniesie przyszłośc. Na razie nie zapominajmy faktów. A faktem jest że Polski i polaków już dawno moglo nie być a ciągle jesteśmy. I nie pomogły w tym żadne slowiańskie legendy ale ludzka wiara w Opatrzność.

   6. Tak. Jednak gen nie powie ci nic o kulturze tych ludzi. Poznałem osobiście rosjan i słowaków i chorwatów i węgra więc mogę powiedzieć że nie różnimy się zbyt – a raczej przejawiamy te same cechy. A jak spotykałem w Kościele grupy z każdego zakątka świata to czułem że jesteśmy tacy sami. To moje subiektywne doświadczenia i dzielę się nimi tylko dlatego że uważam że prawda jest uniwersalna a każdy normalny człowiek chce tego samego: łatwego życia i dobrobytu.
    Haplogrupa R1a dowodzi że historia naszego świata niezostała dobrze opowiedziana – z tym się zgodzę. Ale nie próbuj mnie przekonać że wśrod ludzi posiadających ten gen nie ma złoczyńców i opętanych mamoną ludzkich diabłów. Trzeba myśleć trzeźwo i nie fantazjować. Pozdrawiam!

   7. Słowian zahipnotyzowano obcą religią odcinającą boską istotę ludzką od boskiej Natury. Pod wpływem tej babilońskiej hipnozy Słowianie ciężko pracują przeciwko Życiu…

    My tu pokazujemy te obce programy zniewolenia NaRODu. Tylko pokazujemy, nie „przekonujemy”. Jeśli ktoś dobrze się czuje w programach religijnych, szczęść mu Boże na dworze! 🙂

   8. Jasne..oczywiście…super teoria. Ale Bóg jest jeden. A widzę że takze Ty odmawiasz 50 i więcej pokoleniom Polachów rozumu, wiedzy i wolnej woli. Człowieku!!!!.. Twoi przodkowie nie byli głupcami pokładając nadzieję w Chrystusie. Nie byli w hipnozie…. Lepiej zacznij używać rozumu zamiast tworzyć dogmaty nowej religii.

    A co mówi rozum? Na ziemi jest blisko 8 miliardów ludzi. 60 milionów Polaków. 1000 przebudzonych nieomylnych i fanatycznych turbosłowian. Może się skupcie w jakimś związku wyznaniowym. Będziecie mieli ulgi prawne. Serio mówię. To da Wam przywileje itd. A jesli juz to macie to brawo!

    Ale nie przywłaszczaj sobie poznania Prawdy bo ani nie jest Twoja. Ani nie jest Słowiańska. Prawda jest uniwersalna w kosmicznym wymiarze.

    Mimo wszystkich różnic między nami, których nie damy rady przedyskutować mam nadzieję że reprezentujesz Dobro Wieksze niż jakieś plemienne interesy. Bywaj Zdrów! Sława!

    Już muszę pozostawić za sobą tę wymianę zdań by móc realizowac wieksze cele. Pozdrawiam.

   9. Rozpadu KK nie powstrzymasz. Nikt nie powstrzyma. I to nie my go rozwalamy, on sam już zmurszał i ostro się kruszy…

    Mam w swoim RODzie świętych męczenników. Za co oddali życie?…
    Za babilońską iluzję.

    Pracuję nad tym, by następne pokolenia Lachów miały o wiele szerszą perspektywę.

    *

    Jesteś piękną duszą, Monotemat.
    Gdy egregor już się posypie (w maju film Sekielskiego, który wstrząśnie Narodem), będziemy mieli mnóstwo wspólnych tematów 🙂

   10. Aleś mi posłodził! Nie myl swojego postrzegania z prawdą. Każdy kto ma duszę jest cudem żyjącym.

    OK. Zobaczymy film. Ale ja już 18 lat jestem na froncie walki z kłamstwem wiec nie dam się łatwo zbałamucić 🙂

   11. To nie jest forum religijne, dogmatyczne ani ideologiczne, my tu nie uważamy się za „głosicieli prawdy”. Po prostu, podobnie jak i Ty, dzielimy się tu swobodnie swoimi wglądami, refleksjami, przemyśleniami, „głosami ulicy”…

    *

    Film Sekielskiego to nie „bałamuctwa”, lecz żywe świadectwa żywych ludzi…
    Słuchaczki Radia Maryja pospadają z krzeseł, bo takiego Kościoła jeszcze nie znały…

   12. TAW czy ty już całkiem nie wiesz z kim masz do czynienia? Katolicy znają naturę człowieka lepiej niż Ci się zdaje. Ludzie są zdolni do strasznych rzeczy… tak w myśli jak i w czynie. Kościół zna to wszystko od każdej strony. Kościół widział straszne rzeczy.

   13. No dobra, a kto na przestrzeni tysiąca lat wymordował (okrutne tortury) na ziemiach Słowian miliony sensytywnych istot ludzkich żyjących wg Prawa Ziemi i naturalnego prawa Bożego?…

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Auto-da-fé

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Spalenie_na_stosie
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja
    Gruszka papieża – prezent Watykanu dla Słowian:

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gruszka_(narzędzie_tortur)
    Drastyczne:
    https://m.joemonster.org/art/9005

   14. Tak..choć wikipedia to skompromitowane źródło jest to potwierdzam – mam i ja wiedzę na temat grzechów poszczególnych członków Koscioła. Jak już zaznaczałem nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Ale nie zapominaj że nie-katolicy też mordowali bez umiaru: Afryka, Ameryka Płn. Azja i Australia poddane były terrorowi białych „panów”. A co więcej ludzka emocjonalność od dawien dawna była źródłem gwałtów i wojen – skupianie uwagi na KK to niechlubne odwracanie kota ogonem.
    Ale jest jedna rzecz którą mają tylko chrześcijanie. Już nie piszę więcej na ten temat – wiedz tylko że antagonizowanie przeciwko KK stawia Cie w szeregu z diabłem. Lepiej ignorować KK niż być przeciwko. To nie jest sprawa poglądów ale faktycznych efektów działań.

   15. Bardzo trudno się z wami tu rozmawia. Dopatrujecie się rzeczy których rozmówca nie poruszał. Wolność w internecie doprowadza do tego że fantazje zaczynają być powielane jako wiedza. Ale pamiętam że i ja byłem zaaferowany wieloma przekazami. Moze ktos pamieta lightsmiths? Przekazy od Matki Ziemi. To był rok 2000 chyba. Duzo channelingowych tekstów. A pozniej zniklo. Pojawily sie wingmakers a pozniej tensegrity i wiele wiele innych sekretów i egregorów oraz bestsellerów. Wszystko to w jednym celu – postępu. Rozumiecie? To co nazywamy przebudzeniem albo wzrostem swiadomosci jest tylko pyłem i ciagle tego więcej.

   16. „…fantazje zaczynają być powielane jako wiedza”.

    Wszystkie dokumenty procesowe z kaźni Słowian przez Watykan są skrupulatnie zgromadzone w podziemiach Watykanu. Gdy zostaną ujawnione, ludzie sami ocenią, kto z nas fantazjuje.

   17. gdy upadnie KK historia SŁOWIAN zostanie rozbudzona z potężną siłą, a że jest już to bardzo blisko świadczą wszystkie znaki na ,,NIEBIE”!

    Watykan, Kult 9-go kregu, wywiad z Kevinem Annettem
    Vatican Insider: Palace Coup, Pope Francis to Be Stripped of Power w/ Kevin Annett (24 sty 2019)
    .https://www.youtube.com/watch?v=jHqoKAl8yoA

    omawia ten film Pani Iwona:
    „Pani Iwono, a co Pani sadzi o satanizmie w Watykanie ?” – czesc 2. (3 lut 2019)
    .https://www.youtube.com/watch?v=B7Lby0aCXoU&t=2292s

    Jan Paweł II i anegdotka Franciszka o zatajanych seks-skandalach | J. Międlar (12 lut 2019)

    Jacek Międlar
    1 dzień temu
    UWAGA! Na wszelki wypadek wspomnę: Film nie ma na celu ataku na św. Jana Pawła II, ale zwrócenie uwagi na procesy jakie zachodzą w wyższych instytucjach kościelnych.

    .https://www.youtube.com/watch?v=qw0OE-q6jho

   18. ”2. Nie ma do czego wracać – trzeba iść na przód. Polaków którzy tak myślą jest więcej niż tych, którzy bajają o wielkiej przeszłości. ”cyt……..

    Monotemat – uprzejmie zapytam proszę powiedz
    ” dokąd iść naprzód”? jaki przód? dokąd?
    …tutaj cytuję synonimy wyrazu naprzód…ze słownika….

    -”na początku, najpierw, początkowo, przedtem, wcześniej, wpierw, z początku, przed czasem, z góry, z wyprzedzeniem, zawczasu, do przodu, na czoło, przed siebie, w przód, dalejże, hajda, hajże, jazda, nuż, nuże, precz, won, wynoś się, wynoście się, jako pierwszy, na pierwszy ogień, na początek, najsamprzód, pierwotnie, u zarania, z początkiem, zaczątkowo, zarodkowo, dalej, marsz, ruszać, ruszaj, prosto, do pierwszego rzędu, na przodzie, zrazu, wio”

    Quo Vadis /Quo vadis (łac. dokąd idziesz) /

    Dlaczego niektórzy nie zadają sobie trudu żeby zapoznać się z treścią … nawet obrazki mają treść../.ukrytą…niektóre…/
    Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej lektury..

    https://demotywatory.pl/4296130/Nasze-slowianskie-korzenie-Historia-ktorej-nie-ucza-w-szkole?galleryPage=1

   19. Tam iść gdzie nasze piastowskie króle drogę wskazały. Do poznania Prawdy o człowieczych losach i przeznaczeniu. Są na Ziemii ludy które historię swoich przodków kultywują ale rozwijają się tak jak sytuacja pozwala. Tak trzeba i polakom żyć zamiast rozwalić wszystko co mozolnie zbudowane. Ale aby coś z tego wyszło to trzeba zgodnie dążyć do celu pod sztandarem który największą ilość patriotów zgromadzi. A nie rozbijać się na grupy małe narwańców natchnionych pragnieniem wielkości.

   20. Monotemat, z jednej strony widać, że masz pojęcie, interesują Cię sprawy przeszłości Polachów, a z drugiej strony uczepiłeś się kościoła katolickiego i nie wyobrażasz sobie polskości bez kościoła. Ten bagaż tysiąca lat… czy dobry był? Tu miałabym wątpliwości, ponieważ przez te tysiąc lat próbowano wymazać z pamięci naszych przodków wszystko co dotyczyło ich życia, tradycji, wiary. Dobre w tym jest to, że to się nie udało. Tradycje zostały przysłonięte, przejęte przez KK, ale coraz więcej Polachów wraca do korzeni, interesuje się tym co było przed kościołem i widzi, że to co nam przez tysiąc lat wmawiano to nieprawda. Widzi to, że starodawne święta zostały przejęte, a tradycje pogańskie zaadoptowane tak, żeby pasowały do nowej narzuconej naszym przodkom wiary. Sam masz wątpliwości, więc ten temat poruszasz. Szukasz potwierdzenia albo w jedną, albo w drugą stronę. Większość z nas przez taką drogę przeszła. Ja też początkowo łączyłam bycie Polką z przynależnością do KK. Ale gdy zaczęłam dowiadywać się powolutku o tym jak wyglądały święta przed chrześcijaństwem, jak dosłownie co do joty zostały przejęte. Kiedy przekonałam się, że ksiądz to nie wszechmogący Bóg, a cała religia nam przekazywana ma z naukami Jezusa niewiele wspólnego (choćby sprawa bogactwa samego kościoła i ubóstwa Jezusa) a gdy na jaw zaczęły wychodzić grzeszki i grzechy duchowieństwa. Sposób życia niezgodny z zasadami KK, uznałam, że do takiej organizacji nie mogę należeć. Znalazłam sama drogę do Boga, nie potrzebuję pośredników za grube pieniądze, którzy sami grzesząc, mówili mi jak ja mam pobożnie żyć. Sprawa pedofilii „duchowieństwa” i ukrywania winnych dopełniła czarę goryczy. Opuściłam to gniazdo żmij.
    Ale każdy musi znaleźć swoją drogę do Zródła jak tą nadsiłę nasza SłowiAnka nazywa. Jesteśmy jeszcze daleko, ale ciągle poszukujemy. Nie dajemy się już zwodzić fałszywym prorokom.

    Piszesz:

    przekonamy się co przyniesie przyszłośc. Na razie nie zapominajmy faktów. A faktem jest że Polski i polaków już dawno moglo nie być a ciągle jesteśmy. I nie pomogły w tym żadne slowiańskie legendy ale ludzka wiara w Opatrzność.

    Temu, że Polacy przetrwali nie pomogła żadna opatrzność, wiara pewnie tak, ale więcej tradycja, którą ta nowa wiara przejęła, a legendy słowiańskie? Jeszcze 200 lat temu nie mówiło się o tym „legendy” tylko nauczało jako historię Polski. Dopiero lata pod zaborami, potem II WŚ, pozbawiły nas tej wiedzy. Ale ona powraca. Jest w nas, musimy ją sobie tylko przypomnieć. Wiedzę tę mają również w sobie nasze dzieci. Niejeden z nas dziwił się, skąd w kilkunastolatkach takie zamiłowanie wolności, niechęć do podporządkowania się standardom narzuconym przez „starych”. Skąd w nich chęć życia po swojemu, bez przymusu wpadnięcia w tryby niewolniczej konieczności zarabiania pieniędzy, które zaraz trzeba wydać. Te przykłady możnaby mnożyć. To nie wzięło się znikąd, to jest w genach, które się budzą.

   21. Widzę że wszystko podporządkujesz jedynej i słusznej sprawie.
    Zważ więc to co teraz piszę : jeżeli wśród „przebudzonych” znajdzie się choć jeden pieniacz, kłamca, złoczyńca, kradziej, obłudnik albo nie daj boże ochlej i gwałciciel to czy wtedy zgodnie z twoją logiką pozostawisz ich i pójdziesz szukać nowej drogi życia?? Przemyśl to co napisałaś….z powodu wad kilku skazałaś miliony ludzi?

   22. ,, Tak trzeba i Polakom żyć zamiast rozwalić wszystko co mozolnie zbudowane. Ale aby coś z tego wyszło to trzeba zgodnie dążyć do celu pod sztandarem który największą ilość patriotów zgromadzi. ”

    Polityka i religia to struktury wyhodowane, na szczęście, na powierzchni ciała NaRODu.
    Polityka i religia bardzo wiele mówią o patriotyzmie, by wniknąć do tkanek wewnętrznych organizmu NaRODu, by zawładnąć jego umysłem.
    Polityka wyprzedza przebiegłością Umysł NaRODu, a religia dąży do utrzymania swej hegemonii poprzez konserwatywną naiwność, ciemnotę.

    Ciemnota sprzyja rozwijanej przebiegłości, stąd odwieczna współpraca, czasem (dla ogłupienia) pozornie antagonistyczna, religii i zarządców.
    Polsko języczny rząd reprezentujący interesy zagraniczne, religia, której pracownicy składają przysięgę wierności miastu na siedmiu wzgórzach – ludzie tych struktur, owszem, wyznają patriotyzm, ale nie wobec kraju nad Wisłą.

    Świadomość tego faktu jest jedyną drogą do wyzbycia się wiary w przebiegłą demokrację wspieraną postawą na klęczkach przed pracownikiem Watykanu.

    Czy społeczeństwa moga istnieć bez rządu i religii?
    Nie, historia nie zna takich dziejów.
    Lecz historia zna dzieje, w których mężom stanu i narodowi przyświecał jeden, wspólny patriotyzm, a religia istniała z woli narodu, a nie jako efekt manipulacji człowieka.

   23. Więc rozumiem że tylko pani ma przywilej oceny co jest manipulacją a co nie! … Hmmm ciekawe skąd ten autorytet – może nadany przez „przenajświętszy” internet..?

    Tak na poważnie to z jakich źródeł czerpała pani ową wiedzę? Śmiało.. Może skorzystam.

    Miłego dnia!

   24. Panie monotemat, mialam sie juz tu „nie wtracac”..;, ale…”sie nie da”.
    Dwa razy napisal Pan POLAKOW z malej litery… Wiem, wiem, kazdemu sie zdarza…mnie pewnie tez …w pospiechu. jednakze 😉

    A odnosnie pytania „Więc powiedz mi kto był ojcem Lecha Czecha i Rusa?”
    Jak Pan zapewne wie, kazda kultura i cywilizacja jest budowana na tzw. „legendzie zaczynowej”, czyli takim zaczynie jak przy wypieku chleba 😉
    Czy Lech, Czech i Rus byli konkretnymi witeziami czy tez przejawiaja, symbolizuja trzy galezie wyrastajace z tego samego pnia ,
    Tak czy siak tworza wlasnie jedna z tych legend zaczynu.
    Nie porownuje ich do kamienia wegielnego, bo kamien wegielny odnosi sie do budowy, tworzenia zorganizowanego spoleczenstwa czy tez panstwowosci;
    A zaczyn raczej odnosi sie do MYSLI, do OBRAZOWANIA, do IDEI ( jak to mowia w jezyku kosmopolitycznym )
    jesli chce Pan poznac jak najwiecej wiedzy o Przodkach, niech Pan uwaznie czyta teksty dawnych piesni.
    prosze tez ogladac HAFTY, ale te dawne.
    Zauwazy Pan pojawiajacy sie motyw Pawia, Koguta, Kwiatu Zycia, Koni, Drzewa Zycia, Jelonkow,itp.
    Niech Pan uwaznie przemysli nazwy PRASTARYCH OSAD !
    Nazwy miast, np.JARO SLAW, KOSZA LIN, a jest tez wies KOSZ EWO.
    Kim byli KOSZUNY ?
    No wlasnie szukalam i dziwnym trafem dotarlo tak jakos na ta oto strone… zaskakujace sa te „podroze po necie” 😉

    http://forum.przebudzenie.net/mistrzowie-nauka/gry-bogow-slowianskie-przebudzenie-t2712-1485.html

    A na owej stronie zaraz na poczatku wpisu, ktory sie otworzyl, to :
    Tomáš Kočko & orchestr – Severská

    „Skieruj ręce ku korzeniom
    niech cię obejmą
    i z sokami życia wspinaj się wyżej i wyżej
    Stań się klonem i poczuj
    jak szepcze listowie
    Nad szczyty gór się wznieś
    na skrzydłach ptaków
    Spójrz oczyma dziecka
    wiatr ci odpowie
    na twe wołania
    Uczcij je i napełnij się nimi
    Jak? Wiesz sam…

    Łado! Żywio! Rodzie! Welesie!”
    To chyba odpowiedz na pytanie, ktore jest na poczatku tego komentarza i ktore Pan zadal 😉

    Jest tez na samym(!) poczatku wpisu zdanie zastanawiajace 😉

    „Jeżeli dziewczynka rodzi się już jako wiedźma, kobieta mędrzec, to dlaczego cała ta rozmowa ? ”
    …ciekawe…

   25. Dziękuję że się wtrąciłaś. Tak zrobiłem kilka błędów ortog. Ale jest okazja by wskazać Tobie i wszystkim budzącym się – także sobie – że wiedzę zgłębia się w porządku od najnowszej do najstarszej. Tak więc nie pomiń w swojej edukacji słowiańskiej 1000 lat kultury po Mieszku – z szacunku do przodków. Ja mogę swoich wykazać 8 pokoleń wstecz – i wiem że pochodzę z polskich chłopów co wierzyli w Boga chrześcijańskiego – i gdybym odrzucił tę wiarę to tak jalbym napluł na ich groby. Czy Ty i inni umiecie powiedzieć z pełnym przekonaniem – oni wszyscy się mylili? Tak więc poznaj to w co wierzyli przodki i nie próbój przeskakiwać rzeki czasu aż do nieznanych głębin – bo zbyt łatwo dasz się zmanipulować. Pozdrawiam.

   26. Mnie nadal zastanawia, ze pisze Pan „KROLA” az tak !!!, a zapomina Pan i w tym komentarzu o napisaniu z duzego „P” o POLAKACH ???
    Krolowie, to juz epoka, gdy wplywy obcych cywilizacji weszly w RODOWE STRUKTURY WOLNYCH LUDZI SLOWIAN.
    Widocznie pod naplywem wrogich plemion potrzebni byli krolowie, ale krolowie w pojeciu dzisiejszym nie sa wzorcowo wpisani w DUCHA Slowian.
    Pamieta Pan Medrcach ze Wschodu zwanych Trzema Krolami (bylo Ich SIEDMIU 🙂 )

    Mowi sie o Nich takze Krolowie Magowie 😉
    bo MAG to MOGACY CZYNIC !
    A czy zastanowilo pana podobienstwo BERLA do Magicznej paleczki z bajek ???
    zna Pan zapewne historie GRECJI ?
    historie Wojny Trojanskiej ?
    Otoz BERLO Agamemnona jest do dzisiaj zachowane w Muzeum Narodowym w Atenach !!!
    A jezeli nawet to nie jet Berlo Agamemnona, to jest to BERLO KROLOW MYCENSKICH !!!
    A wie Pan jak ono wyglada ???
    PALECZKA drewniana owinieta platkami zlota z KRYSZTALOWA KULA NA CZUBKU 🙂

    (nie zezwalaja na kopiowanie zdjec, wiec podaje strone :
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/oryginalna-grafika-wykopaliska-mykeny-troja-1900-r-i5136815712.html

    Nie daje sie znalezc…podaje podobne zdjecia z przedmiotami z Myken

    A tak zupelnie dla ciekawosci, zastanowilo mnie pojawianie sie duzej ilosci rzezb w ksztalcie wezy ?

    Dlaczego o tym pisze ?
    Bo dawni PRAWDZIWI KROLOWIE byli MEDRCAMI, ktorzy MOGLI CZYNIC : miedzy innymi mieli MOC UZDRAWIANIA !
    Ich miejsce w spolecznosci polegalo na PRZEWODNICTWIE i POMOCY, a to nie ma nic wspolnego z dzisiaj pojeta przemoca, wykorzystywaniem czy tez haraczem materialnym…

   27. Masz rację…dużo racji. Ja wiem jak zrobić żeby cały naród prosperował i mial się dobrze bez całego tego chorego systemu. Wystarczy by wszyscy myśleli jak ja…i nawet lepsi i idealni… Ale jak wiesz ludzie się różnią i Polacy myślą różnie-jedni wierzą w Jezusa inni w Welesa a jeszcze inni w siebie albo w pieniądze. Więc mój pomysł choć dobry to nie zadziała. Masz jakiś lepszy?

    Co jest najważniejsze w życiu? By widzieć wady innych czy swoje?

   28. Dzięki za te namiary. Chyba zgodzisz się ze mną, że nie można ufać oficjalnej historycznej edukacji o starozytności. Od wielu lat szukam informacji o starożytnych cywilizacjach – szczególnie w rejonie dzisiejszego Iranu – skąd prawdopodobnie pochodzą plemiona Słowian. Duża zbieżność ubiorów książąt Lechickich i Perskich jest pewną wskazówką. Natomiast warto pamiętać, że w tamtych czasach nie było tak jak dziś – plemiona żyły daleko od siebie i zajmowały się głównie przetrwaniem. Nie było ciepłej wody w kranie ani kuchni gazowej, nie było łazienek. Dzisiaj każdy żyje jak król – pod pewnymi względami – a nie chce się zgodzić na cenę takiego życia. Bądźmy Słowianami, ale bądźmy tu – w Polsce gdzie nasza kultura jest zepchnięta do rangi drugożędnej. Nie zajmujmy się starożytnością ale współczesnościa i polskimi wartościami literackimi, muzycznymi, filmowymi, teatralnymi – czyli wszystkim co obcy nam kulturowo ludzie z zachodu przejęli i zabłocili ich obrzydliwą chciwością.
    Chciałem powiedzieć żeby raczej patrzeć na Wawel i na Gniezno a nie na jekieś tam greckie, minojskie, etruskie i inne po kytórych została kupa kamieni. Budujmy bo po nas też zostanie kupa kamieni.

   29. „Widzi to, że starodawne święta zostały przejęte, a tradycje pogańskie zaadoptowane tak, żeby pasowały do nowej narzuconej naszym przodkom wiary”.

    Proponuje uzywac raczej SLOWA Tradycje RODNOWIERCZE, Wedyjskie, rodzimowiercze…
    Slowo „poganskie” (z czlym szacunkiem dla Slowa) NIE JEST naszym SLOWEM i nie ma wibracji, ktore wspograja z energetyka pamieci genetycznej.
    A wszelakoz misja co poniektorych jest PRZEBUDZENIE PAMIECI GENETYCZNEJ 😉
    „Pamiat naszu prebudi” 🙂

   30. Poganie
    (z łac. „paganus = mieszkaniec wsi”) Wyrazu tego pierwotnie używano na oznaczenie tych mieszkańców cesarstwa rzymskiego, którzy mieszkali we wsiach i stali się chrześcijanami później, ponieważ głoszono im Ewangelię po zewangelizowaniu ludności miejskiej.

   31. Monotemat pisze: „Ale aby coś z tego wyszło, to trzeba zgodnie dążyć do celu pod sztandarem, który największą ilość patriotów zgromadzi. A nie rozbijać się na grupy małe narwańców natchnionych pragnieniem wielkości”.

    Zgadzam się z Tobą, autorze powyższych słów, gdyż naród podzielony niezgodą nigdy nie będzie całością i nie może się ostać.

    Siła, Moc i piękno tkwi w JEDNOŚCI.

    A kto mi z Was dyskutujących tu podać może, ileż to prawdziwych Lechickich Polaków w naszym kraju jeszcze żyć może.

    Jak wszyscy dobrze wiedzą, władzę w kraju przechrzty dzierżą, właśnie w tych dniach skrzyknęli takich samych do naszej stolicy, by raz na zawsze przekazać nasz KRAJ na własność chazarskiej lewicy.

    Zapytam więc o to, jeśli o całym świecie ma być gadka, to dlaczegóż nie zaproszono Rosji – największego kraju świata i naszego słowiańskiego Brata?

    Mam cichą nadzieję, nawet przekonanie, że wreszcie to co ma się stać, to się wreszcie stanie.
    Bo gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta, ten co nam dał wszystko, a nikt tego w dobrych celach nie wykorzystał.

    By nadaremnie słowami tematu nie rozkminiać, zanurzę me pragnienia w swoim sercu, darze mego ŹRÓDŁA, prosząc o to, co się STAĆ MUSI.

    I powiem nieskromnie,

    Obudź się wreszcie,
    PERUNIE niezwyciężony,
    Uderz swym ogniem,
    W chazarskie i gadzie trony.

    Nadeszły już te godziny,
    By Słowiańskie Ziemie,
    Ocalić przed hybrydami,
    I obudzić Lechickie Plemię.

    Ja iskierka tej Ziemi, 🙂
    Rozpalam święte ognie,
    Niech spłoną gadziny,
    Tym razem dokładnie.

    Do zobaczenia zatem.
    Kiedyś w wolnym kraju,
    Gdy usiądziemy wszyscy,
    Na brzegu rzeki i ruczaju.

   32. Zazdroszczę Ci, że tak łatwo marzysz o kraju Słowian, mlekiem i miodem płynącym. Ja ze swej strony myślę jak tu zrobić coś by TRADYCJA przetrwała bo kiedyś ta tradycja może się przydać. Jednak tradycja, którą ja akceptuje jako własną bo polską obejmuje ostatnie tysiąc lat chrześcijaństwa oraz poprzedzające je dzieje Lachów i jeszcze dalej aż do stworzenia świata. Gdyby kiedyś wydarzyła się jakaś globalna katastrofa to właśnie chciałbym uczyć moje dzieci historii w PEŁNYM WYMIARZE aby nie przyszli inni i nie zaczęli wbijać klinów i rozdzielać plemienia głosząc nowe światłe poglądy na temat przeszłości. Chyba rozumiesz do czego to się sprowadza?

   33. Monotemat pisze: „Zazdroszczę Ci, że tak łatwo marzysz o kraju Słowian, mlekiem i miodem płynącym. ”

    Widzisz mój drogi, ja jestem zwykła szara myszka, która ma jeszcze marzenia dla siebie i dla mojego Kraju gdzie żyję i pewnie tutaj umrę.

    A marzenia są przecież nasionami rzeczywistości.

    Co dzień w swoim sercu tworzę piękno naszego Kraju, i swoje i wiem , że moje kreacje ujrzą światło dzienne.

    Bo tego bardzo pragnę i chcę, jeżeli nie miałabym mieć marzeń i pragnień, to cóż warte by było moje dalsze życie.

    Miłego dnia dla Ciebie i wszystkich TAWeniaków. ❤

   34. Ania pisze: „Zgadzam się z Tobą, autorze powyższych słów, gdyż naród podzielony niezgodą nigdy nie będzie całością i nie może się ostać. Siła, Moc i piękno tkwi w JEDNOŚCI”

    Takie jest też moje przekonanie.

    Niedawno pewien bardzo młody, znany mi człowiek powiedział: „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.”

    Czyż tego cały czas nie robimy próbując nieustannie dowodzić słuszności swoich racji, wytykając innym „błędy” w ich postrzeganiu rzeczywistości?

   35. Monotemat piszesz:

    Widzę że wszystko podporządkujesz jedynej i słusznej sprawie.
    Zważ więc to co teraz piszę : jeżeli wśród „przebudzonych” znajdzie się choć jeden pieniacz, kłamca, złoczyńca, kradziej, obłudnik albo nie daj boże ochlej i gwałciciel to czy wtedy zgodnie z twoją logiką pozostawisz ich i pójdziesz szukać nowej drogi życia?? Przemyśl to co napisałaś….z powodu wad kilku skazałaś miliony ludzi?

    przeczytałam to co napisałeś kilkukrotnie, i ciągle nie wierzę, że ktoś może argumentów KK, tłumaczących tolerowanie złoczyńców i bandytów w swoich szeregach, używać.

    Zgodnie z moją logiką wśród PRZEBUDZONYCH, bez cudzysłowu, nie będzie istot, które robiłyby rzeczy o których piszesz.

    Piszesz też o jednym: pieniacz, kłamca, złoczyńca, kradziej, obłudnik albo nie daj boże ochlej i gwałciciel. O jednej, lub niewielu osobach, przez które Twoim zdaniem jest złe światło na całe społeczeństwo rzucane. Ty tak na poważnie????

    Setki duchownych już oskarżonych, tysiące skrzywdzonych dzieci, a kościół co robił?? Zacierał ślady, chronił przestępców. Kim trzeba być, żeby tą instytucję jeszcze bronić?

    Wśród przebudzonych takie coś nie będzie możliwe. Jeśli ktoś popełni przestępstwo, będzie musiał za to zapłacić. I nie księdzu na tacę, na odpust, ale zgodnie z przewinieniem, wg prawa natury.

    Ty w swoich wpisach sam sobie zaprzeczasz, bo piszesz, że interesuje cię przeszłość Polaków (choć u Ciebie było napisane polaków- ciekawe czemu?), ale potem piszesz, że jak się wyzbędziemy katolickiej wiary – po królu Mieszku – to tak jakbyśmy zdradzili przodków. Dlatego bądź dumnym Lechitą ale z dobrym bagażem 1000lat. Niszczyć materię historii narodu to pozbywać się wiedzy i mądrości. Jeśli tego chcą przebudzeni słowianie to polakom z wami nie po drodze.

    Kto chce niszczyć materię historii narodu?? Dlaczego wypowiadasz się za POLAKÓW? Nasza historia sięga głębiej niż katolickie 1000 lat. Uważasz, że odrzucenie katolicyzmu to zdrada przodków, ale katoliccy przodkowie też mieli przodków, tych już można zdradzać?
    Napisałeś:

    Tak więc nie pomiń w swojej edukacji słowiańskiej 1000 lat kultury po Mieszku – z szacunku do przodków. Ja mogę swoich wykazać 8 pokoleń wstecz – i wiem że pochodzę z polskich chłopów co wierzyli w Boga chrześcijańskiego – i gdybym odrzucił tę wiarę to tak jalbym napluł na ich groby. Czy Ty i inni umiecie powiedzieć z pełnym przekonaniem – oni wszyscy się mylili? Tak więc poznaj to w co wierzyli przodki i nie próbój przeskakiwać rzeki czasu aż do nieznanych głębin – bo zbyt łatwo dasz się zmanipulować. Pozdrawiam.

    kto mówi, że nasi przodkowie się mylili???? Oni żyli w swoich czasach, w których rzeczywistość była jaka była, nie mieli dostępu do WEDY, byli od małego poddani praniu mózgu przez sprytnego okupanta. Nie byli w stanie ocenić, czy to czego ich uczono to prawda czy nie. Z tego powodu zapomnieć o nich?? Nigdy. My nie chcemy wybierać z historii tego co nam pasuje, chcemy traktować ją jak całość, i wreszcie ją odkryć. CAŁą.

    Przypomnę, że katoliccy przodkowie mieli też przodków, informacje o nich zawarte w historiach przekazywanych przez pokolenia zachowały się do tej pory, teraz dochodzą do tego badania archeologiczne i genetyczne. Uważasz, że powinniśmy odstąpić od tego, żeby odkrywać przeszłość naszego narodu? W imię czego? W imię pozostawienia obecnego stanu, w którym państwo watykańskie wyciska nasz naród jak cytrynę? Trzeba przyznać im przebiegłość. Opanowali dumnych Słowian na tysiąc lat i udało im się wmówić Polakom, że bez nich nie będzie się Polakiem. I tak owieczka strzyżona, jeszcze sama się strzyżącemu nadstawia. A jak zaczyna się zastanawiać to prawie aj, waj.

    I powiedz mi w czym święta Bożego narodzenia przewyższają Szczodre Gody?? W czym święta Wielkanocne przewyższają Jare Gody? W czym noc Świętojańska przewyższa noc Kupały?

    Święta Słowian mają powiązania z naturą, a święta katolickie? Jezus nie urodził się 25grudnia. A data śmierci inna co roku??

    KK nie ma żadnych podstaw. Bo gdyby miał, wprowadziłby swoje święta, a nie przejmował podstępem święta podbitych narodów.

    Na tym zakończę mój wywód, w chwili obecnej i tak nie będziesz chciał przyjąć powyższych argumentów do wiadomości. Ale skoro dyskutujesz, widać, że masz wątpliwości, dlatego chcesz pisząc to co piszesz, samego siebie utwierdzić w przekonaniu, że masz rację. Najgorzej przyznać przed sobą samym, że się było oszukiwanym.

    Szukaj dalej, w końcu trafisz na właściwą drogę. Właściwą dla Ciebie. Nie musi być tożsama z drogą innych.

    Mimo tego, życzę Tobie i innym myślącym tak jak Ty, żeby otworzyli oczy i zobaczyli, że KK z Bogiem i Jezusem (to też Bóg) nie ma nic wspólnego.

    PS. TAW miał rację, Twoje obrazy są bardzo ładne.

   36. Nie, nie zaprzeczam sam sobie – proszę wykaż jeśli tak było.
    To o czym dyskutujemy to dwie rzeczywistości materialna i duchowa ale wydaje mi się, że Ty nie za bardzo znasz się na duchowej stronie życia. A skoro uważasz, że człowiek przebudzony nie jest zdolny do czynienia zła to chyba nie znasz się na ludziach – nawet myśl złem być może.
    Tak..ja także mam wątpliwości, codziennie. Ale nie mam wątpliwości w jednej sprawie – nie jestem najmądrzejszy i nie mam 100% racji. To że ludzie jak ty są święcie przekonani do słuszności swoich poglądów przydaje im nimbu fanatyzmu – a tego trzeba unikać.
    Zdecyduj się czy chcesz być Słowiańską Duszą czy nieść Słowiański Sztandar Prawdy? Wiarę można przeżywać bez konfliktu z rzeczywistością, choć czasem w ukryciu. Tak czynili pierwsi chrześcijanie.

    Jednej rzeczy nie chcesz przyznać racji choć wydaje mi się, że wiesz o co chodzi: nasi przodkowie mieli swoje rozumy – im starsi byli tymn więcej było w nich mądrości. Ja jestem już po wzlotach młodzieńczej zapalczywości i umiem spokojniej patrzeć na sprawy – ale mój ojciec umie to jeszcze lepiej – więc, wracam do wątku: przyznaj, że nasi przodkowie, wszystkie 50 pokoleń od Chrztu Polski byli wolnymi ludźmi i mieli zdolność wyboru swoich życiowych dróg. Większosć z nich wybrała Chrystusa – możesz wykazywać błędy i lamentować nad moim uporem i ciemnotą ale skoro rozmawiamy i wykazuję się jako taką inteligencją a mimo to obwieszczam, że Bóg jest wielki i Jezus Chrystus jest pierwszym spośród wielu Synów Bożych to chyba nie jestem kompletnym idiotą ze zmanipulowaną świadomością. I moi – nasi polscy przodkowie także nie byli głupi bo znali Ziemię i jej sekrety, kochali życie i naturę a pracę postrzegali jako dobro. Jakichże wartości brakuje Ci u prawdziwych katolików że ich tak nisko oceniasz?. Ja ze swej strony nie próbuję ciebie nawracać, mówię tylko: wszystkiego się dowiemy po drugiej stronie lustra, życia,…. po śmierci.

    Natomiast w rzeczywistości materialnej, która jest jakimś odbiciem duchowej źle się dzieje z powodu upadku katolicyzmu, wiary i nadzieji – a wzrostu frustracji i stresu. W Polsce ludzie przepijają 35 miliardów PLN rocznie… pomyśl jak piękny Słowiański kraj można by zbudować rok po roku za te pieniądze!!!

    PS. Dzięki 🙂 jak już mówiłem jestem początkującym amatorem.

   37. Dorzucę jeszcze jedno. Pięknie by było, gdybyśmy my Polacy, Polachy, mogli mimo wszelkich różnic, pracować nad możliwościami połączenia. Żebyśmy zaczęli szukać tego co nas łączy a nie wynajdywali tego co może nas mocniej podzielić.

    Pora się zjednoczyć, ponad podziałami. Przecież wszyscy chcemy tego samego. Spokojnego życia bez zbędnych trosk. Z przyjaznymi, kochanymi ludźmi u boku.

   38. No właśnie…. katolikom nie przeszkadza, że jesteś innowiercą. Po prostu nie przekraczaj norm moralnych i nie ma żadnego problemu by razem budować Polskę mocną … wieloma Wiarami.

   39. „wcielenia dawnych władców… ”
    Co do Agamemnona, z najglebszym szacunkiem naleznym RODOWI JEGO i Jemu, sprawa jest bardzo zlozona i raczej nalezy zachowac ostroznosc.
    Niech mi wybaczone bedzie przez ROD ten szlachetny, jesli pamiec Krola Wielkiego nieopatrznie przywolalam w tematach na Blogu.
    Celem moim WEDA.
    Droga : tu, gdzie Przewodnicy pokazali…
    Czesc i chwala Przodkom<3

   40. „Natomiast w rzeczywistości materialnej, która jest jakimś odbiciem duchowej źle się dzieje z powodu upadku katolicyzmu, wiary i nadzieji – a wzrostu frustracji i stresu. W Polsce ludzie przepijają 35 miliardów PLN rocznie… pomyśl jak piękny Słowiański kraj można by zbudować rok po roku za te pieniądze!!! ”

    Ma Pan racje co do szkod wyrzadzonych przez alkohol !!!
    Wprowadzenie alkoholu na Ziemie Slowian to jedna z najwiekszych wojen genetycznych przeciwko Slowianom.

    .https://www.youtube.com/watch?v=TJ0_o15lXJ0
    Technologia rozpijania ludzi IVO PL

    Piwo, a Telegonia.

    Mamo — „Nie Pij”

   41. „Poganin to nic innego jak Człowiek Wzorcowy, żyjący wg Prawa Ziemi. Tej Ziemi.”
    Jak najbardziej dla ludow spoza kregu Slowian to SLOWO.
    Dla Slowianina „Człowiek Wzorcowy, żyjący wg Prawa Ziemi. Tej Ziemi.”to przeciez SLOWIANIN ❤

    Oczywiscie wolna wolenka w wyborze SLOWA… a mnie tak mysli polecialy…
    O ! I Wolchw wplywa na Przestrzen ;)… lodeczka 😉
    Gdzie tam dzisiejszym "terapeutykom" do takiej WEDY…

    .https://www.youtube.com/watch?v=wpnfndRtt44

 6. Cenimy NATURĘ , szanujemy Naturę, garniemy się do Natury,
  rozmiłowani jesteśmy w Naturze -Pokornie jej służymy …
  …i proszę nie mówić że Słowianie żyliby jak dzicz bo jesteśmy kreatywnymi i pracowitymi LUDŻMI…i niczego nie rozwalamy..
  i proszę nie łapać za słówka ….
  Tak dużo wiedzy jest dostępnej …bez trudu można zapoznać…

  Miły Panie Monotemat życzę Panu żeby żył pan jak pan lubi i kocha i był szczęśliwy…

  1. heh ..Monotemat sie trafil:)) dobre …”wracam do wątku: przyznaj, że nasi przodkowie, wszystkie 50 pokoleń od Chrztu Polski byli wolnymi ludźmi i mieli zdolność wyboru swoich życiowych dróg”….??? z kat ty sie koles urwales??z lancucha??
   Wolnymi ludzmi przestali byc od kiedy watykanizm skonstruowal kastowy system wladzy wyplywajacy rzekomo od Boga ale tak naprawde byl nim Papiez -Cesarz oblaskawiajacy lokalnych watazkow na krolow lub ksiazat a ci swych przydupasow na rycerzy i lokalna szlachte.To spowodowalo wieczne konflikty rodowe o wladze kostem ucisku i wysysu normalnych ludzi sprowadzonych do roli chlopow niewolnikow.Twoja wiedza na ten temat jest nikla a umysl nie rozwinal swiadomosci na ten problem.

   Apropos tradycji „TRADYCJA przetrwała bo kiedyś ta tradycja może się przydać. Jednak tradycja, którą ja akceptuje jako własną bo polską obejmuje ostatnie tysiąc lat chrześcijaństw”
   Warto sie ogarnac jak to ona przetrwala ,bo jakos dlugo nasi dziadowie Slowianie byli przyzwyczajani mieczem,stosem do tych tradycji.Nawet po 1410 roku i upadku wdrazania tradycji na polu grunwaldzkim ow chrzescijanski krol Polski ustanowil swietem narodowym zwycieska bitwe pod Grunwaldem nad nosicielami owych tradycji .”.15 VII 1410 r. Polacy i Litwini pokonali na polach Grunwaldu Krzyżaków oraz ich posiłki z całej Europy Zachodniej. Krzyżaków do Polski sprowadził książę Konrad Mazowiecki w 1226 r. Od samego początku Krzyżacy dążyli do pełnej niezależności i do zbudowania potężnego państwa. Udało im się to zrealizować w pełni. Po fałszerstwach, zdradach, po rzekach przelanej krwi dochodzi do roku 1410. Po Grunwaldzie ich potęga zostaje zachwiana. Nadal potężne państwo zakonne staje na równi pochyłej o małym stopniu nachylenia – powolutku te lokalne mocarstwo zaczyna tracić na znaczeniu.” ..tak zaiscie propagatorzy tradycji usmiercania wolnych slowian poniesli kleske a samo swieto bylo sola w oku u papieza,ktory wydal szereg klatw na Polsce.Klatwy utrzymywane sa do dzis tez pewnie wynikajace z tradycji.

   „Ja mogę swoich wykazać 8 pokoleń wstecz – i wiem że pochodzę z polskich chłopów co wierzyli w Boga chrześcijańskiego – i gdybym odrzucił tę wiarę to tak jalbym napluł na ich groby.”..Monotemat ,zrob sobie badania DNA bedziesz wiedzial dokladnie kim jestes bo juz nawet genetycy zachodni klamac nie moga a w Polsce uporczywie sie twierdzi iz wiekszosc z nas pochodzi od katolickiego Mieszka i jego dzielnych wojow.To mitologia dorobiona w okresie komuny ktora po 55 roku przejala KK kosciol ,ktory nie spelnial oczekiwan watykanistow od wiekow ,gdyz utozsamial sie zbyt bardzo z prawnymi wlascicielami tych ziem czyli slowianami.Twoja haplagrupa nie sklamie a potomkowie lechitow zyja na tych ziemiach od 7-10 tys lat wstecz.

   „. Już nie piszę więcej na ten temat – wiedz tylko że antagonizowanie przeciwko KK stawia Cie w szeregu z diabłem.”
   widze ze diabel w szeregach KK wieczni zywy.Jak brak argumentow to straszenie diablem a moze jeszcze Monotematycznie stosy ustawimy na tzw turboslowian jak to sobie tam ukulisci.Szczescie ,ze procesu przemian nic juz nie zatrzyma ,nawet porownywanie do diabla ludzi analizujacych i czytajacych historie.

   takiego belkotu i nieuctwa z pod klawiatury zbeszczeszczonej paluchami niejakiego Monotematu juz dawno tu nie czytalem.

 7. Tawie, współczesnego władcę widzę, ale powiedz proszę ,czyje oblicze zostało uwiecznione w złotej masce?

  1. „Zobacz najsłodsze, zakochane zwierzęta”
   🙂 Ciekawe gdzie się poznali? Na studiach, w pracy a może w knajpie, gdzie podawano ryby na surowo 😀

 8. Marz, marz, SłowiAnko! Nie ma nic lepszego od pozytywnych marzeń. Pozdrowionka. 🙂 Piękny dzień. Świetny na spacer, słuchanie ptaków i patrzenie w Słońce. Howgh!

  1. Ptaszku gdzie Ty mój drogi widzisz piękny dzień, u mnie za oknem szaro ,buro i ponuro, dobrze , że w moich marzeniach słoneczko świeci.

   Ci co mi moje kochane Słoneczko zabrali, mają u mnie na stałe przechlapane.

   Nie pamiętam ze swojego życia takiej niby zimy, szarej, burej i ponurej , prawie całkowicie bez Słońca. 🙂

   1. Kiedy TY, SłowiAnko, masz Słońce, to ja nie mam. U mnie dziś było cudownie. PO prostu cudownie. Przestrzeń mi wynagrodziła mój wczorajszy szaro-bury dzień z bólem głowy. Pewnie będzie Słońce u Ciebie jutr lub pojutrze, kiedy u mnie juz nie będzie. Howgh! 🙂 ) )

 9. Tawie, o co chodzi z tym ogłoszeniem i cytrynkami poniżej? Jestem dzisiaj jakoś tak mało domyślna … 😉

  1. Ziarenko kliknij na owe cytrynki, a wszystkiego się dowiesz.
   TAW urządził nam rebus zgadywankę.
   Możesz tam np. zamieścić ogłoszenie matrymonialne. ? 😀 😀

   1. Dziękuję Aniu, że chociaż Ty zareagowałaś na moje pytanie. Nie mam zwyczaju klikać na wszystkie obrazki, jakie są zamieszczane …

 10. monotemat, pięknie malujesz. Masz talent, coś pięknego.
  Wzruszyłem się wewnętrznie, bo kiedyś też malowałem a najbardziej lubiłem ekspresjonistów.
  Nawet sztalugę sobie zostawiłem na pamiątkę.
  Malowałem martwą naturę, modelki, przyrodę a później abstrakcje-szczególnie różne „wariacje” z kulami. Coś kula zaczęła mnie fascynować 🙂 Kłopoty z moim okiem spowodowały, że obecnie wróciłem do komponowania muzyki ( która zawsze jednak mnie bardziej fascynowała )

   1. Elaszka pisze : „NO I CO JEST BARDZO WAŻNE!
    Buraczki ZAWIERAJĄ BETAINĘ, substancję pobudzającą wydzielanie SEROTONINY- hormonu szczęścia”

    No to już teraz wiem Elaszko skąd u mnie tyle radości , bo codziennie wypijam 1/2 litra ukiszonego przez siebie barszczyku z buraczków.
    Moje buraczki już się skończyły i muszę się posiłkować kupnymi.

    A wypijam go głównie z powodu żołądkowej „zgagi”, chyba po kawie, która mi coś ostatnio nie służy i coś mnie od niech odpycha.

    Pochwalę się Tobie Elaszko, że na gwiazdkę dostałam dwie książki, jedna to „Domowe kiszonki z owoców, warzyw i ziół” autorstwa Magdaleny Pieńkos , i druga „Marynowanie i kiszenie” Domowa spiżarnia.
    Obydwie w pięknej kolorowej, twardej oprawie.

    Niektóre z przepisów już znam, jeszcze z bardzo starego wydania książki „Poradnik gospodyni” z 1975r wydanej przez Państwowe Wydawnictwo rolnicze i leśne w Warszawie.

    Książka ta zawiera porady i przepisy z wszystkich zagadnień jakie powinna znać każda Słowianka 🙂 od urządzania mieszkania , poprzez………. tyle tego, że nie sposób wymienić, aż do hodowli zwierząt, gdybym wszystkie wymieniła, powstałby wpis długości Sławkowego komentarza. 😀 😀

    Pozdrawiam wieczorowo wszystkich TAWerniaków.

   2. SŁOWIANECZKO ❤ a ja uwielbiam Twoje wpisy i mogą siegać nawet Zenitu – zawsze warte przeczytania 🙂

    Polecam kawę z Żołędzi – my pijemy 1 łyzeczka kawy i jedna z Żołędzi 🙂

    na zgagę Ostropest plamisty 🙂

    „Te zdjęcia zostały zrobione w ostatnich miesiącach życia klasztornej zielarza Eleny Feodorovny Zaitsevy. Będąc poważnie chora, Elena Fedorovna odważnie zebrała całą swoją siłę, pokonując fizyczne cierpienie, aby opuścić ludzi z wiedzą o roślinach leczniczych. Zobacz jej opowieść o zaletach łopianu, mniszka lekarskiego, rdestu, czernobylnika, torebki pasterza, koniczyny, trawy pszenicznej, goulardu, rumianku i pachnącego, komosy ryżowej, czarnego bzu, galinzogi, yasnotki itp.'' https://www.youtube.com/watch?v=fIAnSBqExBk

    , czernobylnika wpisałam i wyszło mi to:
    http://www.grand-med.info/trawa-tymianek-2/

 11. „Już muszę pozostawić za sobą tę wymianę zdań, by móc realizowac wieksze cele. Pozdrawiam”.

  No w końcu! Bardzo mnie to cieszy, bo już byłem zmęczony tymi „nawracaniami i międleniem w kółko Macieju tego samego” i myślałem, aby nawet coś napisać, aczkolwiek bym pewnie nic nie wskórał. Masz malarski talent dany od Boga i idź w tym kierunku, a wiele dobrego z tego wyniknie 🙂

   1. „Vikingu i Scyto, to Bardzo Ważka Ewolucyjnie Dyskusja dla Polaków 2019❗”
    Ok 🙂 postaram się panować nad emocjami.

   2. TAW, nie mam jak pod dyskusję podpiąć, a nie chcę, żeby to wylądowało gdzie indziej. Wkleję jeszcze raz link, który Esencja już tu na górze wkleiła, Jacek Międlar o kościele, przedstawia fakty od środka: https://www.youtube.com/watch?v=qw0OE-q6jho

    Potwierdza to, o czym już była u Ciebie dyskusja, o JP II. Wiedział, czy nie wiedział? Pewnie wiedział, ale nie wszystko, i nic nie mógł zrobić:

    dobrze byłoby, żeby Monotemat tego posłuchał. I niech dalej walczy, tylko wreszcie po właściwiej stronie.

    Ale jak już pisaliśmy, każdy musi sam wiedzieć, w czym chce tkwić. Każdy ma wolną wolę i prawo do swoich decyzji. Nie ma sensu prowadzić jałowych przepychanek z osobami, które nie słuchają argumentów, a każdy z nich przekręcają na swoją modłę.

   3. LASZKO ❤ kilka dni pojawiła się ONA – PANI IWONA!
    POLSKA PIOSENKARKA, KTÓRA BARDZO WIELE UJAWNIA,

    a ,,dzisiaj '' jest na moment w POLSCE i przedstawiam wywiad z Panią Iwoną, ale zanim wywiad, to JEJ PIEKNY MUZYCZNY PRZEKAZ:
    Połóż się w ramionach matki swej, Iwona Gapińska Shamsan https://www.youtube.com/watch?v=DqSmctZQN6U

    Piosenka Miłości, Shamsan https://www.youtube.com/watch?v=LzAx9sRr8AQ

    "There's No Place On Earth To Hide The Truth !
    All that existed will come out so soon !
    There's No Place To Hide Things You've Said And Done !
    The King Was So Proud, Oh …
    THE KING WAS A FRAUD !!! (…) "

    No Place To Hide

    "Nie ma miejsca na ziemi, aby ukryć prawdę!
    Wszystko, co istniało, wyjdzie tak szybko!
    Nie ma miejsca na ukrywanie rzeczy, które powiedzieliście i zrobiliście!
    Król był tak dumny, oh …
    KRÓTKA BYŁA OSZUSTKA !!! (…) "

    Nie ma gdzie się ukryć https://www.youtube.com/watch?v=bDPUb1JSbxs

    .https://www.youtube.com/watch?v=ZOOojrhUDEY
    Premiera rozpoczęła się 13 godzin temu
    Iwona Gapinska – Shamsan, znana tez jako Yvonne Shamsan,
    kompozytorka, wokalistka, aktywistka przeciw zbrodniom na dzieciach, ludzkosci, weganka,
    autorka filmow muzycznych, inspiracyjnych i aktywistycznych,
    wspolpracujaca z aktywistami przeciw zbrodniom na dzieciach z wielu krajow swiata, zalozycielka i administratorka grupy Children Be Safe #FOSTERWAR na Facebooku.
    Iwona Gapinska – Shamsan wydala 3 single i pierwsza plyte ze swoimi kompozycjami dla firmy nagraniowej w USA, druga plyte wydala w Polsce, kolejna plyta w przygotowaniu.

    Shamsan laczy sie z fanami i aktywistami na rzecz dzieci i ofiar przemytu w swoim kanale http://www.YouTube.com/c/shamsanyvonne

    Q ANON – zmowa dzielnych militantow, czy nadzieja czasu ostatecznego.. Shamsan Yvonne
    (tu sa szokujace informacje, więc nie podaję, co by wibracji w tak piekny dzień nie zaniżać).

    Krotkie streszczenie w kwestii Amerykanskiego ruchu/organizacji QAnon, podaje kilka (sposrod wielu tysiecy poruszajacych ww. kwestie) linkow dla zainteresowanych. https://www.youtube.com/watch?v=BareycBsD_A

    ,,JAK PODNIEŚĆ WŁASNE WIBRACJE I UZYSKAĆ HARMONIĘ ZDROWIA?

    Częstotliwości w zdrowiu i chorobie

    Średnia częstotliwość zdrowego ludzkiego organizmu mieści się w przedziale 62-72 Hz.

    Ponadto każdy ludzki organ posiada inną, zdrową dla niego częstotliwość, w której prawidłowo funkcjonuje i nie jest narażony na choroby.

    I tak dla:

    • mózgu wynosi ona 80-82 Hz;
    • serce: 67-70 Hz;
    • grasica: 65-68 Hz;
    • tarczyca: 61-68 Hz;
    • trzustka: 60-80 Hz;
    • płuca: 58-65 Hz;
    • wątroba: 55-60 Hz.

    Kiedy dana częstotliwość spada np. na skutek złych przekonań, niepożądanych zachowań, powtarzanych, złych wzorców itp. w organizmie zaczynają się dziać niepożądane rzeczy.

    Odporność maleje i pojawiają się choroby, którym towarzyszą odpowiednie częstotliwości, np.:

    • przeziębienie to spadek częstotliwości do granicy 58 Hz;
    • grypa – do 57 Hz;
    • kandydoza (drożdżyca) spowodowana przerostem Candidy albicans – poniżej 55 Hz;
    • wirus Epsteina-Barr – 52 Hz;
    • nowotwory – poniżej 42 Hz;''

    Sposoby na wzmocnienie wibracji
    https://www.odkrywamyzakryte.com/jak-podniesc-wlasne-wibracje/

   4. Elaszko, myślałam ostanio, co się z Tobą dzieje, fajnie, że się odzywasz. Z tymi wibracjami zdrowia trafiłaś, bo mnie akurat coś złapało, ale leczę się naturalnie i leżę.

    Przejżę te linki, które podłaś.

    Pozdrawiam.

   5. Tak, przyjacielu, nie wszystko jest takim, jakim może się wydawać, przynajmniej na początku.

    Nie same słowa w dyskusji są tak ważne, jak to, co umysł z nimi pocznie, jaki wydźwięk po nich powstanie; poszukiwanie odpowiedzi na pytania, których zawsze będzie o jedno więcej.

    Przyznam, że po części rozumiem Vikinga i Scytę.
    Nasz czcigodny Monotemat poprosił mnie również o odpowiedź.
    Jak to dobrze, że miast odpisania, ,,krążyłam tylko dłuższy czas wokół kompa” :).
    W przeciwnym razie uwaga skierowana do Vikinga i Scyty tyczyłaby się pewnie i mnie 🙂

    Emocje, o których mówi Vikuś(oj, przepraszam; Viking i Scyta), to takie szczwane lisy. Gdzie dwóch dyskutuje, one chcą ugrać dla siebie najwięcej i uczynią wszystko, by rozmówcy nawet wzięli się za łby i niczym herbaty na ringu zaczęli się naparzać.

    ,,nawracaniami i międleniem w kółko Macieju tego samego”

    Ta uwaga staje się jeszcze ciekawsza, gdy w dyskusji bierze udział zacny pan o przydomku ,,Monotemat”(samo słowo; czy zbieżność przypadkowa?)
    Mono tematem wydaje nam się kwestia, którą uznajemy już za przerobioną, jasną.
    Nie chcemy do tego ciągle wracać, stąd niecierpliwość.
    A ileż cierpliwości muszą wykazać ci, którzy nam pomagają zrozumieć?! 🙂

    W nasze względnie ,,poukładane tematy” wchodzą ludzie; bliscy, znajomi, którzy zaczynają – tak jak my kiedyś – analizę, weryfikację dotychczasowej wiedzy.
    A ile jeszcze przed każdym z nas!

    Głębokie, religijne postrzeganie traktuje zarówno obiekt kultu jak i instytucję religijną jako nierozerwalną całość, stąd poddanie tej ostatniej jakiejkolwiek krytyce odbierane jest jako jednoczesna krytyka obiektu kultu.

    Stąd rodzą się nieporozumienia. Krytyka instytucji religijnej nie ma nic wspólnego z kwestionowaniem wierzeń, do jakich każdy człowiek ma niezbywalne prawo i tu nikt nie może czegokolwiek ani narzucać, ani zmieniać, ponieważ byłaby to ingerencja w wolną wolę drugiej osoby.

    Zatem rozumienie Istoty Boga, czerpanie mądrości z nauk Wielkich Duchowych Myślicieli, Proroków itp. jest wewnętrzną sprawą każdego z nas.
    Można, a nawet należy ,,przyglądać się” pracownikom instytucji religijnej, zwłaszcza wtedy, gdy istnieją podejrzenia(lub fakty) niegodziwej działalności i tym samym wypaczania relacji człowieka z Bogiem, rozumianym i odczuwanym w sposób dla każdego z nas najlepszy, najbardziej z nami korespondujący.

    Dyskusje ze wszech miar są pożyteczne, ponieważ ścieranie się racji przynosi korzyść obydwu stronom tejże dysputy.

    Miłego!

   6. Laszko ❤ TAWcio ma tutaj wspaniały zestaw KISZONKOWY- NO COS PIĘKNEGO i wciąż mi się wyswietla i mówi:

    PRZYPOMNIJ!
    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/07/03/kwaszenie-slowianski-wklad-w-kulture-kulinarna-planety/#comments

    No więc z serca polecam ( również Słowianeczka ❤ polecała niejednokrotnie – KISZONE BURAKI!)
    ICH MOC W TYCH ZNAMIENNYCH CZASACH JEST ELIKSIREM ŻYCIA!

    AKURAT DOSTAŁAM CUDOWNA KSIĄŻKĘ OD MAMCI:

    ,,TYLKO KISZONKI'' ODŻYWIAJ SIE ZDROWO DZIĘKI SFERMENTOWANEJ ZYWNOŚCI- Fern Green
    (kisiłam marchewkę, buraczki, cytrynę- bardzo łatwe i szybkie przepisy na zdrowie!)

    NO I CO JEST BARDZO WAŻNE!
    Buraczki ZAWIERAJĄ BETAINĘ, substancję pobudzającą wydzielanie SEROTONINY- hormonu szczęścia

    oczywiście juz nawet nie wspominam o oczyszczaniu KRWI, NEREK, WATROBY, wzmacniaja organizm ITD.

    z SERCA ŻYCZĘ ZDRÓWKA LASZKO KOCHANA 🙂

    u NAS ATAK CHEMTRAILSÓW od samego rana!

    WITAJ TAWciu Kochany Przyjacielu ❤

  1. LASZKO ❤ NO PROSZĘ CZERWONE ZŁOTO SIĘ PRZYPOMNIAŁO 🙂

   Jerzy Zięba o zliofilizowanym sfermentowanym soku z buraka
   ja myslę, ze przy tak rozpaczliwych opryskach BURAK to jest pogromca morgellonsa 🙂

   1. 😍 już zakupiony i konsumowany😉. Kapusta także i kilka innych rzeczy….oglądałam ten film wczoraj.

    Ze mną nie jest źle, po prostu lekkie przeziębienie w momencie, kiedy inni chorują. Kuruję się chrzanem, malinami i witaminą c.

   2. Witaj, Kochana Elaszko 💗, dobrze, że już wróciłaś. Brakowało tu nam Twojej energii i optymizmu! 🙂

    Mój kwas burczany też już dojrzał do wypicia, więc przed chwilą oblałam Twój powrót kubkiem buraczanego „winka”. 😉

   1. Super! Dobrze ze spytalem, bo jak kiedys z 15 lat temu szukalem to nie bylo wiele. Trzeba będzie przeczytac!
    A dlaczego zapytałem: otóż wiele kultur i cywilizacji starozytnych i juz jakby nieistniejących – czyli bardzo podobnie do Imperium Lehitów i Sarmatów – zostało pogrzebanych ale zostało po nich wiele kamiennych budowli i struktur a po Lehitach nie (?) – jednak nie jest to żaden argument przeciwko teoriom o Imperium Lehickim bo po innych cywilizacjach – ktore uwazam za bardzo cenne tez nie zostało wiele ale jednak coś, np Celtowie. Wydaje się, że na terenach Polski nie ma zbyt wielu sladów po przeszłej wielkosci. Jedyne jakie znam to kamienilomy w Krakowie odkryte przez Franca Zalewskiego: https://www.youtube.com/watch?v=QGBSgwmsEjM

    Chyba rozumiesz, ze nie mozna patrzec na historie przez pryzmat jednego tylko narodu – ba! nawet te okruchy wiedzy o Lehitach przeywracamy dzięki pozostałościom innych narodów. Więc pomimo najszczerszych chęci trzeba uznać, że wielkosc Lehitów jest przesadzona i może mamy korzenie sięgające 4000 lat wstecz to jednak bez naukowych i interdyscyplinarnych badan tamatu nie ma co się podniecać. Naprawdę lepiej byłoby dla waszego srodowiska gdybyscie zaczeli studiowac Vedyjskie teksty – bo to naprowadzi was na prawdziwą duchowość.

   2. Tak, Janusz Bieszk jako pierwszy Polach dokonał gigantycznej pracy, odkopując po tysiącu lat PRAWDZIWE KORZENIE NARODU POLSKIEGO. Masoneria wpadła w szał i od pięciu lat go opluwa. Ale mleko się rozlało i lawina ruszyła… 🔆😀

    *

    „…jednak bez naukowych i interdyscyplinarnych badan tamatu…”

    Watykan oraz pozostali zaborcy wyczyścili polskie biblioteki i archiwa, więc na czym bazować?…

    Jedyna droga w tej chwili wiedzie przez kardynała Krajewskiego, ale polscy profesorowie śpią, olewając moją odezwę:

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/11/17/list-otwarty-do-milujacej-prawde-polskiej-inteligencji/

    Szczerze mówiąc, myślałem, że wśród polskich profesorów znajdzie się kilku ludzi sumienia…

    *

    „…lepiej byłoby dla waszego środowiska, gdybyscie zaczęli studiować vedyjskie teksty…”

    Gady wszystko sfałszowały, w Wedach spisanych też są różne wkrętki…
    Jest jednak coś takiego jak Weda Żywa, z której tu obficie na co dzień czerpiemy… 🙂

    .https://historia-arte.com/_/eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJpbSI6WyJcL2FydHdvcmtcL2ltYWdlRmlsZVwvd2F0ZXJob3VzZV9jaXJjZS5qcGciLCJyZXNpemUsMjAwMCJdfQ.SknHK2rJnjdzyM5QUpFTq0a_3s21BJZ9UdnZS0hU0qM.jpg

   3. Tak i nie. Etymologia słowa „polityka” nie pasuje mi kompletnie do tego, co robi Zagórski. Wiem, Taw, że masz inne zdanie. Ja mam takie. Świadomi ludzie nie politykują, tylko są tu i teraz,żyją. Howgh! Poltyka to g…o i bagno.

   1. A ptak śpiew wciąż tak samo, bez względu na to, co się dzieje w świecie ludzi.Jadę na moje Roztocze. Pozdrowionka. 🙂

  1. Elaszko ja też, dobrze ,że powróciłaś w TAWerniane progi. ❤
   Bez Ciebie ten TAWerniany DOM był ubogi.

 12. „Emocje, o których mówi Vikuś”
  Vikuś mi się nawet podoba. Nie lubię natomiast, jak ktoś mówi: Raduś. Pewna osoba w mojej rodzinie, lubiła tak kiedyś do mnie mówić, a ja wtedy się czułem, jak mała dzidzia, której wpakowano smoczek w usta aby miała jakieś zajęcie 😀 😀

 13. „monotemat”…w świetle rozbudzonej tu dyskusji wyłania mi się kolejny, sprytnie „zawoalowany” kolejny troll…i nie pytajcie skąd to wiem…wystarczy porównać li tylko jego argumentację (że o „ortach” nie wspomnę) z wypowiedziami pozostałych, w tym TAW-a szczególnie! Pozdrawiam całą Tawernę

  1. Pozdrowienia dla Ciebie Oko, widzę, że TAWerniacy się aktywują.

   Budzą się ze snu zimowego??

   Oby pobudka NaRODu też nastąpiła. Jak najprędzej.

   1. …dzięki serdeczne bystra Laszko…wygląda na to, że faktycznie się budzą – także pod wpływem „pewnych” trolli…pobudka NaRODu wbrew pozorom następuje…na pohybel pewnych sił i nacji, o których nawet nie chcę tu wspominać, bo i po co???

  2. A generalnie troll to pod wpływem specjalnego intensywnego światła wybucha, czy zamienia się w kamienny posąg?
   Różne są sposoby na trolli, ale ponoć oświecenie go jest najbardziej skuteczne.
   Trolle ponoć nie znoszą intensywnego światła.
   Można je sfilmować z ukrycia, ale w żadnym wypadku zdjęcia z fleszem! No chyba, że troll zażyczył sobie fotkę życia 😀 😀

   Serdeczne pozdrowionka, drogi Oko!

   1. …jak zwykle – niezwykle adekwatne podsumowanie nad wyraz elokwentnej Krysi z lasu, której zawsze zazdroszczę lekkości „pióra” i śmiałości podszytej lotnym nad zwyczaj oraz uwielbianym prze ze mnie humorem…ściskam Cię gorąco i proszę o więcej…

 14. „widze ze diabel w szeregach KK wieczni zywy.”
  😁 Właśnie, gdyby nie ten diabeł….to już dawno ludzie by powychodzili z kościołów i po prostu zaczęli się cieszyć życiem. Ten cały diabeł, jest KK bardzo na rękę…
  Tam gdzie ksiądz już nie pomoże, tam diabła pośle…😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s