c

Zagadka.

Co to jest?…

Podpowiedź:

Tych 86 wyrytych w twardym marmurze liter

podpali wkrótce Polskę,

przeorze świadomość Polaków

i zmieni w Polsce wszystko.

Tych 86 liter ma dla Polaków

ewolucyjną siłę

większą niż dwie wojny światowe i wszystkie rewolucje razem wzięte.

Nie mówiąc już nawet o powstaniach narodowych,

zrywach niepodległościowych

czy jakichkolwiek innych narodowych zrywach przeciw władzy,

jak choćby ważnych, bo skupiających narodową energię, demonstracjach…

Zwycięzca konkursu otrzymuje dedykację przy następnym wpisie na ten temat 🙂 By się wzajemnie nie sugerować oraz by dać czas na indywidualne poszukiwania, wszystkie odpowiedzi opublikuję jednocześnie.

TAW

25 myśli w temacie “Zagadka. Co to jest?…

 1. Inskrypcja datowana podobno na I wiek naszej ery, która podobno brzmi:
  „Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał”

 2. Ten napis brzmi: Z KsiążkaiJanusza Bieszka „Słowiańscy królowie Lechii” zaczyna się przypomnieniem postaci znanej z inskrypcji:

  Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał”

 3. Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).

  opr. AF na podst. J. Bieszek, Słowiańscy królowie Lechii.

 4. AWIŁŁOWI LESZKOWI TYBERYUSZ KLAUDYUSZ GRÓB TEN Z CZTEREMA FRAMUGAMI ,NA OŚM URN POPIELNYCH ,JESZCZE ZA ŻYCIA,JEMU JEDYNIE DLA ZASZCZYTU,NA ZUPEŁNĄ WŁSNOŚĆ ODDAŁ

 5. Tłumaczenie inskrypcji (wg T. Wolańskiego z 1843 r.) brzmi: „Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” Płyta z tą inspkrypcją znajduje się we włoskim muzeum Reperti archeologici del Museo del Lapidario di Urbino, nr eksponatu: 92778 http://www.culturaitalia.it/opencms/museid/viewItem.jsp?language=it&id=oai%3Aculturaitalia.it%3Amuseiditalia-work_92778

 6. Witam serdecznie. Tak sobie pomyślałem, że to dowód na istnienie pisma za czasów Lechii. Ciekawe, bo litery są zarówno łacińskie jak i cyrylica. A niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi, dawno swój język mają. Miłego dnia. Lucek

 7. Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).
  czytałam o tym w książce – J. Bieszek, Słowiańscy królowie Lechii.

 8. Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).

  czytałam o tym w książce – J. Bieszek, Słowiańscy królowie Lechii.

 9. Tablica grobowa z 1 wieku p.ch. z muzeum z Włoch. „Awiłłowi Leszkowi, Tyberyusz Klaudyusz grób ten z czterema framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał”
  (tł. Tadeusz Wolański 1843 r.) [adres: http://www.culturaitalia.it/opencms/museid/viewItem.jsp?language=it&id=oai%3Aculturaitalia.it%3Amuseiditalia-work_92778%5D
  Rozchodzi się o to, że nie mówi się obecnie o tym jaką potęgą byliśmy przed chrztem Polski. Nie mówi się o tym, ponieważ wciska się nam ciemnotę, iż przed Mieszkiem, przed chrztem byliśmy nic nie znaczącymi plemionami. Fałszuje się historię, bo przecież jesteśmy państwem kościelnym i niepoprawne politycznie brzmi fakt iż żyjąc jako poganie, blisko natury, w zgodzie z naturą liczyliśmy się na arenie międzynarodowej.

 10. Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).

 11. Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).

  1. Ach, te nagłówki… Nie nadążam ich prostować 😉

   Wojny oczywiście nie będzie 🙂

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/09/27/wojny-nie-bedzie/

   W ogóle nowych wojen na planecie już nie będzie.

   Te, które jeszcze są, będą stopniowo wygaszane.

   Całe zło na planecie w 20. i 21. wieku było sponsorowane przez „amerykańskich” bankierów – i to stamtąd właśnie szła zagłada świata w 20. i 21. wieku. Na szczęście to już się kończy.

   Co do tendencji odśrodkowych w zachodniej Ukrainie, powiem tak: cokolwiek tam się dzieje, i tak ostatecznie zaskutkuje… poszerzeniem obszaru Polski… 😉

   1. Na razie zmierza to w dobrym kierunku. Trump według mnie wygrał obie debaty i wybory chyba też wygra. Tylko czy nie sfałszują wyników skoro me(n)dialna propaganda nie skutkuje? Wtedy kto wie co tam się stanie. A przykład, że ta banda nie cofnie się przed niczym mamy w Austrii gdzie sfałszowali II turę wyborów prezydenckich, a ostatnio znaleźli jakiś pretekst z klejem i przełożyli powtórne wybory z października na grudzień, więc znowu coś knują. Mimo wszystko wierzę, że będzie dobrze. A co do Ukrainy to mi chodziło o to co się dzieje na Zakarpaciu, a nie o wojnę. Po prostu na tej stronie znalazłem informację. Akurat co do straszenia wojną to już się uodporniłem. Ciągle jest gadka o tym jak to Rosja szykuje się na nas. Ostatnio rzekomo z Estonii wyciekły jakieś informacje, że Rosjanie ćwiczą atak atomowy na Polskę. Straszenie ludu nie ma końca. Ja po prostu wyłączam wtedy TV albo przerzucam gazetę na następną stronę i tyle. Ale jak Trump wygra to lekko nie będzie. Bankierzy pewnie wywołają krach na giełdzie i oskarżą o utratę oszczędności Amerykanów Trumpa, będą prowokować zamieszki w dużych miastach. Trump to jednak silny facet i powinien dać radę. Musi jednak uważać na „seryjnego samobójcę”.

   2. Rozumiem. Tak już mam, że moje odpowiedzi są zawsze troszkę szersze niż konkretny temat, do którego się w danym komentarzu odnoszę 😉 Odpisując komuś, zawsze mam bowiem na uwadze również szersze grono, które to czyta.

    Co do możliwości sfałszowania wyborów w USA, jasne, że Amerykanami jeszcze łatwiej jest manipulować niż Polakami, gdyż amerykańskie doczesne powłoki cielesne (w tym amerykańskie mózgi) są dużo bardziej od polskich zamulone fluorem, rtęcią, aluminium i innymi neurotoksynami 😉 Ale ewentualna wygrana kobiety, która żyje tylko dzięki temu, że wprowadza Nowy Porządek Świata na planecie, byłaby sprzeczna z obecnym „duchem czasu”, z aktualnymi algorytmami Przestrzeni.

    Energetyka Donalda Trumpa jest dużo bliższa jakościowo energii Wielkiej Zmiany na planecie (DT wie, w jakim celu szczepi się ludzi; DT wie, kto stworzył potwora ISIS; DT wie, że to nie Rosja wszczyna wielkie światowe konflikty po 2. wojnie światowej; DT nie tylko o tym wie – on o tym albo wprost, albo między wierszami, ale jednak ludziom mówi). Pani C. o tym wszystkim nie dość, że nie mówi, to jeszcze prowadzi potajemną działalność na niekorzyść Amerykanów, jak i reszty świata. Wygrana Clinton równałaby się wojnie. A wojny nie będzie. Więc Clinton nie wygra.

 12. Avillio Lescho- słowiańskie imię
  Inskrypcja jest datowana na I wiek n.e. Inskrypcje próbował przetłumaczyć Tadeusz Wolański, znany zwolennik tezy o korzeniach słowiańskich na ziemiach polskich. Wg niego, transkrypcja brzmi ” Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z 4 framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (T. Wolański w 1843 roku).
  Na podstawie książki Janusza Bieszka „Słowiańscy królowie Lechii”

 13. Lub jak kto woli Tadeusz WOLAŃSKI „Odkrycie najdawniejszych pomników narodu Polskiego. Zeszyt 1” Poznań 26 marca 1843 z drukarni Walentego Stefańskiego (strona 3)

 14. Odpowiedź kryła się w jednym z tematów pt.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium/

  Cyt. „We Włoszech zachowała się też marmurowa płyta nagrobna z I wieku ufundowana przez cesarza Tyberiusza Klaudiusza o treści „Na pożegnanie, Awiłłowi Leszkowi, Tyberiusz Klaudiusz, grób ten z czterema framugami, na osiem urn popielnych, jeszcze za życia jemu jedynie dla zaszczytu, na zupełną własność oddał” (CAVILLO LESCHO TI CLAVDIVS BVCCIO COLVMVIARA III OLL VIII SE VIVO A SOLO AD FASTIGIVM MANCIPIO DEDIT).”

  Król Awiłło Leszek IV – syn króla Leszka III Ariowita i Julii – starszej siostry Gajusza Juliusza Cezara, Cezar zaoferował swoją siostrę wraz z terenami obecnej Bawarii królowi Leszkowi III aby wstrzymał ataki Słowian na tereny będące pod kontrolą Rzymu.

  Pozdrawiam, Justyna

 15. Czy to oznacza, że ja nie muszę jechać w sobotę na protest przeciwko CETA? Dostaję już nie wiem czego z bierności ludzi, a to chyba najważniejszy protest w tym wieku!!! I czy powinienem sobie odpuścić i być spokojny, bo Polsce nic nie grozi?

  1. Polsce już nic nie grozi 🙂

   Absolutnie nic z zewnątrz Polsce już nie grozi,

   jedynie wewnętrzna agentura w kolejnych rządach (ubolewam, że niestety dotyczy to także rządu PiS),

   w świecie „nauki”,

   w Kościele katolickim

   oraz w organizacjach funkcjonujących w Polsce jeszcze tylko i wyłącznie dzięki funduszom spływającym via pan Dżordż S.

   będzie jeszcze przez parę miesięcy troszeczkę mieszać.

   Bez tej wewnętrznej agentury ich zewnętrzni mocodawcy nie są w stanie już absolutnie nic Polsce i Polakom narzucić.

   Ale tak naprawdę i ta wewnętrzna agentura wkrótce spuści z tonu – w obliczu twardych faktów, które już wkrótce przed nami się ukażą, a więc i wobec

   twardej,

   jednoznacznej

   i nieprzejednanej postawy Polaków Słowian,

   która będzie naturalną konsekwencją kolejnych etapów narodowej pobudki i wdrażania Wielkiej Zmiany w Polsce, a więc i na świecie.

   Ta wewnętrzna agentura z dnia na dzień traci już po prostu na sile. Bo aktualna Przestrzeń (Duch Święty) nad Polską już jej nie wspiera. W obliczu Wielkiej Pobudki Słowian ruchy antypolskie już od dłuższego czasu słabną, nie ma w nich już organicznej energii, są podtrzymywane już jedynie w sposób sztuczny, dzieki syntetycznym wynalazkom (technologia programowania umysłów).

   Protestować więc, póki co, jak najbardziej trzeba,

   zbierać podpisy jak najbardziej trzeba,

   dawać świadectwo w życiu społecznym swoim indywidualnym wglądom i rozpoznaniom – jak najbardziej trzeba.

   I warto robić to z uśmiechem na ustach i pogodą w sercu,

   bo my już wygraliśmy 🙂

   Tylko jeszcze tego nie widzimy.

   Ja już to widzę, ja już to wiem.

   Dlatego jestem spokojny i uspokajam Braci.

   Po co się niepotrzebnie emocjonować?

   Emocje (zwłaszcza te niezdrowe) są tylko pożywką dla głodnych bytów astralnych. Po co ich dokarmiać? 😉

   Pozdrawiam TAW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s