Jacek Michałowski – szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, abp Wojciech Polak – Prymas Polski

Owiany w środowisku nacjonalistycznym złą sławą Prymas Polski abp Wojciech Polak, który nie wahał się w sposób mocny i odbiegły od rzeczywistości zdezawuować ideę nacjonalistyczną, kiedy bezpardonowo określił aprobowanie jej herezją, zdecydował się zasiąść w Komitecie Honorowym obchodów 500-lecia Reformacji.

W obecnej rzeczywistości regularnie zderzamy się z absurdami, lecz niektóre są naprawdę ponadprzeciętnie zadziwiające. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, choć na pewno będzie to spore uproszczenie, że jedynymi osobami uważanymi za heretyków są tradycyjni katolicy i nacjonaliści, a wszystkim innym należy się ekumeniczne miłosierdzie i zrozumienie.

To jest po prostu niesamowite, jak bardzo niedorzeczny ogląd rzeczywistości potrafią mieć hierarchowie i do jakich absurdalnych potrafią dojść wniosków. Wniosków nie tylko absurdalnych, lecz mających druzgocący wpływ na życie samego Kościoła – zarówno polskiego, jak i powszechnego.

Abp Wojciech Polak bowiem podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy w następujący sposób ocenił myśl narodową, nacjonalizm:

„Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego, co jest istotą chrześcijaństwa”.

Nie jest przypadkowym powiedzenie, że ryba psuje się od głowy. Arcybiskupowi wtórował dominikanin o. dr Maciej Zięba, wyrażając opinię, że nacjonalizm jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Na naszych oczach dokonuje się wielki sukces masonerii i wrogów Kościoła ubranych w purpurę, którzy określani są mianem jego książąt, wiernych zaś Kościołowi Polaków miłujących swoją Ojczyznę nazywa się heretykami, a sam Kościół wraz z swoimi owcami prowadzi się na skraj upadku. Abp Polak podjąłby słuszniejszą decyzję, robiąc przegląd stanu duchowieństwa pod kątem formacji i przypadków herezji, a nie oceniał myśl nacjonalistyczną, o której widać nie ma bladego pojęcia.

Dla kontrapunktu – słowa papieża Piusa XI w temacie nacjonalizmu:

„Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia”.

Inauguracja obchodów 500-lecia Reformacji odbędzie się 31 października 2016 r. odprawieniem nabożeństwa w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Światowe obchody 500-lecia Reformacji rozpoczną się w Święto Reformacji w luterańskiej katedrze w Lund (Szwecja) i będzie na nich obecny papież Franciszek.

Członkami na liście Komitetu Honorowego, którą ogłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec, znajduje się m.in. Jerzy Buzek oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nie jest tajemnicą, że Kościół w Polsce od dawna boryka się z wewnętrznymi problemami determinującymi kierunek, w którym zmierza – problemami, które nasilają się co najmniej od czasów zamachu smoleńskiego.

Wówczas to polski Kościół jawnie i tajnie współpracował zarówno z Kancelarią Prezydenta Bronisława Komorowskiego, jak i z Kancelarią Donalda Tuska w zorganizowanej akcji uciszania rosnącego buntu narodowego przeciw uzurpatorsko przejętej po zamachu smoleńskim władzy oraz prowadził prześladowania polskich kapłanów-patriotów protestujących przeciw rozszalałemu wówczas państwowemu bezprawiu i prześladowaniu polskich patriotów oraz smoleńskich whistleblowerów (demaskatorów).

Na podstawie m.in.: ekumenizm.pl/3droga.pl/telewizjarepublika.pl

11 myśli w temacie “Upadek Kościoła w Polsce: antynarodowy abp Polak hucznie świętuje 500-lecie rozłamu w Kościele

 1. Witaj, ============== Czy „chazarska dzicz koczownicza, jako fałszywi izraelici „, opanowała większość Episkopatu Polskiego ??? Kto wybrał tego chazara nawet z nazwiskiem a jakże POLAK, na Prymasa Polski ? Ilu drani masonów i agentów znajduje się w Episkopacie Polskim…..? Naiwny naród, może by przejrzał na oczy gdyby nazywał się ŻYD albo IZRAELCZYK…. Katolicy Polscy musza ratować kościół a zdrajców Św. WIARY KATOLICKIE i masonów należy JAK NAJSZYBCIEJ OBNAZYC I POGONIĆ….!!! Zawsze jest tak, że „… jaki pan taki kram….”, a masoneria od II Soboru Watykańskiego opanowała już na dobre Watykan, dlatego mordowano i zabijano papieży, którzy zawracali ze złej drogi K.K.

  Pozdrawiam, K.K.

 2. A mnie to jakoś zbytnio nie wzrusza. Widocznie taki jest plan Stwórcy. Dzięki takim działaniom kościół szybko upadnie w Polsce, a ci co wierzą w Boga będą w niego dalej wierzyć bez tych zakłamanych i parszywych biskupów, prymasów i innych pedofili. Akurat tu działania masonów uważam paradoksalnie za dobre – im szybciej ludzkość dojdzie do tego że jest jeden Stwórca tego świata i wszechświata i skończą się te absurdalne wojny religijne tym lepiej. Ja tam robię swoje, wiem swoje i mam totalnie gdzieś co gada jakiś bp Polak czy inny pajac. W nowym świecie nie będzie autorytetów.

  1. Autorytet zwany masonami sprawi, że w nowym świecie nie będzie autorytetów?
   A kto wobec tego ich plan zrealizuje i przypilnuje, by nie skończył jak inne totalitarne obietnice?
   Mężczyźni by z nudów umarli, gdyby im zakazano rządzić lub wykonywać cudze polecenia, dlatego jacyś władcy są im konieczni do życia.

   1. To nie wina mężczyzn, że chcą rządzić i/lub podlegać. I kobiet też. Ktoś od tysięcy lat ludziom wmawia, że naturalnym jest, że mają właściciela/pana/dowódcę/szefa/kierownika/prezesa/… itp., którzy będą za nich myśleć i podejmować decyzje. Człowiek wolny potrzebuje tylko swojego sumienia.

   2. Żałuję tylko, że mając świadomość tego co wyżej napisałem, nie potrafię sam się z tej potrzeby bycia podwładnym/przełożonym (oczywiście poza pracą zawodową) wyzwolić.

   3. Może przyda Ci się przy tym temacie to, co powiedział Tadeusz Owsianko, że KAŻDY CZŁOWIEK JEST PEŁNĄ WERSJĄ OJCA.

  2. W nowym świecie ludzie będą się kierować własnym sercem i rozumem, a nie tym co im powie ten czy inny tzw. autorytet. I w moim przypadku jak i wielu młodych osób tak jest. Przecież te wszystkie tzw. autorytety to kłamcy i oszuści którzy prowadzą ludzkość w przepaść. Ja ufam sobie i nie kieruję się opinią autorytetów, choć mogę ich wysłuchać. Na tym polega wolność to że myślę sam a nie tak jak mi każą autorytety. A rząd będzie albo działał tak jak ludzie chcą albo wyleci i przyjdzie następny który to zrobi. Im mniej ludzi wierzy głównym mediom tym bliżej tego jesteśmy. Ja znam nawet kilka osób około 30-ki co nawet telewizora nie mają i nie wiedzą co bredzą tzw. autorytety w szczekaczce TV.

 3. Ludzi oburzają nazwy; pora na poznanie treści.
  Nie znam nikogo, kto zna treść głoszonej przez Jezusa Ewangelii. Wszyscy powtarzają, co napisał lub powiedział Paweł, Gaweł, Augustyn, Tomasz itd. Jednym podoba się ta, innym inna wypowiedź i to się nazywa wiarą.

 4. to jest kasta ,na ktorej widok sam wzdryga mnie…wycieraja swe gejowsko-pedofilskie usta duchowoscia…to sa szczyty obłudy i ludzkiego plugastwa i upadku….to takie wyperfumowane najbardziej smierdzace gua….tak ich czuje ..niestety

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s