judaism

Słowo „żyd” zostało wymyślone przez przeciwników Słowa Bożego. W Nowym Testamencie nie ma ani jednego wyrazu „żyd”. To określenie przedstawiające wyznawców judaizmu nigdy nie było używane w odniesieniu do sług Chrystusa, do prawdziwych wyznawców Boga.

Judaizm powstał z prawa mojżeszowego i z filozoficznych zapisków tysięcy przepisów w Talmudzie. Zbudowali swoją religie, którą dzisiaj nazywamy „judaizm”, a wyznawcy judaizmu to „żydzi”. Słowo „żyd” nie ma nic wspólnego z narodem Izrael, utworzonym przez Boga.

Wyznawców prawdziwego rodu izraelskiego nazywamy Izraelitami oraz Judejczykami, Nazarejczykami, Pomazańcami Chrystusowymi.

 „Żydzi” w Nowym Testamencie

Przeanalizujmy kilka przykładów na podstawie Grecko-Polskiego Nowego Testamentu z wydaniem interlinearnym. Widnieje tam tekst grecki i pod spodem bezpośrednie jego tłumaczenie po polsku. Obecnie jest to najwierniejsze tłumaczenie Nowego Testamentu z ogólnie dostępnych publikacji na rynku.:

Objawienie Jana 2, 9:

„Znam twój ucisk i biedę, ale bogaty jesteś, i bluźnienie od mówiących, że Judejczykami są oni, a nie są ale synagogą szatana”.

Całość czytaj na:

https://zastopujczas.pl/badanie-pism/w-nowym-testamencie-nie-ma-ani-jednego-slowa-zyd/

*fot. worldviewu.org
Reklamy

6 myśli w temacie “W Nowym Testamencie nie ma ani jednego słowa „żyd”! – egzegeza Roberta Brzozy

 1. Kto, kiedy wymyślił słowo „żyd”?
  Paweł dzielił ludzi na obrzezanych i nieobrzezanych.
  W Ga 2,7-8 napisał, że Jezus Piotrowi kazał ewangelizować obrzezanych, a jemu – nieobrzezanych.
  Ale skoro Jezus Piotra wysłał do wszystkich narodów (Mk 16,14-18), to Piotr pewnie każdego pytał, czy obrzezany, czy nie i przekazywał wiedzę zdobytą u Jezusa tylko obrzezanym.
  Nieobrzezani poznawali „ewangelię” wymyśloną przez Pawła, akurat odwrotną do Jezusowej.
  Zgodnie z tym podziałem Watykan nieobrzezanym przekazuje wiedzę zapisaną w listach Pawła odwrotną do Ewangelii głoszonej przez Jezusa.
  Tylko czemu papieże tytułują się następcami Piotra, choć są następcami Pawła – ewangelizatora nieobrzezanych?

 2. Tego pani nie wie i nie można tak twierdzić. To sa tylko domysły i to błedne. Co do istnienia Liechistanu to należy podjąć badania. Sa wiarygodne przesłanki o istnieniu takiego państwa a może tylko kilku niezależnych księstw wczesnosłowiańskich

  1. Czy to ja – Krystyna czegoś nie wiem? Jeśli tak, to chciałabym wiedzieć czego, bo twierdzę tyko to, co potrafię udowodnić.
   Tu zresztą nawet dowodu nie trzeba; wystarczy dokładnie przeczytać Nowy Testament. Oczywiście wzmianka o szukaniu przez Piotra obrzezanych wśród pogańskich narodów, to żart. Znający Dzieje Apostolskie wiedzą, że on nigdzie z Ewangelią nie wyruszył; utkwił w Jerozolimie.
   Odróżniam twierdzenia od hipotez składanych z domysłów.

 3. Jezus nie przyszedł naprawiać narodów nieba północnego, gdyż te żyły według praw ojca Jego. Dziwacznie Pol-Leji ( Pol- Lehi ), to właśnie inaczej dzieci nieba północnego i pradawna nazwa biblijnego Izraela Polan Lehitów, królów pasterzy, którym jak wiele innych rzeczy ukradziono pradawną, biblijną historię, pochodzącą wprost od Japheta syna Noego. Słowa SPRAWIEDLIWEGO „Tu Sem ora, Hamilton labora, Japhet rege et protege” nie spodobały się pozostałym synom i stąd trwający już tyle lat spisek przeciwko słowiańskim narodom.

  1. Errata: Android z Hama zrobił Hamiltona ! tak jak wiadomi manipulatorzy ze starodawnej Jerozolimy nad Bosforem z jej azjatycką częścią nad którą w 11 wieku egzystowała duża żydowska społeczność i gdzie w Yoros jest słynna Gołota, grób Jezusa i warownia Templariuszy zrobiono Jerozolimę w Izraelu, a Joseph Scaligieri dodał do historycznego kalendarza blisko 10 tzw. wieków ciemnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s