6 myśli w temacie “Kim jest Jezus Chrystus? – spotkanie z Romanem Nachtem

 1. Aby lepiej zrozumieć Boga-Człowieka trzeba zapoznać się z HISTORIĄ RELIGII ANTYCZNEJ napisaną przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego. Zawarł ją w tomach:
  I. Religia antycznej Grecji.
  II. Religia Hellenizmu.
  III. Hellenizm a judaizm.
  IV. Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
  V. Religia Cesarstwa Rzymskiego.
  VI. Chrześcijaństwo antyczne.
  Dramatem jest judaizacja chrześcijaństwa, na podstawie czego powstała TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA.

  1. Tak, Mieczysław Sylwester Ka. Judeizację chrześcijaństwa widać w chrzcie tzw. Janowym oraz w ciągłym czytaniu Starego Testamentu. Chrześcijaństwo zdaje się nie być w ogóle religią Chrystusa. Zresztą jest pewne, że Jezus nie założył żadnej religii.

 2. Świetne. Zwłaszcza to zdanie o „Błogosławionych ubogich w duchu”. Nigdy mi to nie pasowało. Ubogi znaczy jednak kogoś, kto jest u Boga, czyli jest bogaty. Niektórzy księża o tym mówią, ale tylko niektórzy. Fajnie, że pan Roman o tym mówi. To ważne. Trzeba rozpowszechniać. Dzięki za Nachta! Subskrybuję go, ale to do mnie nie dotarło. Dobrze, że jest taki blog jak taw. Pozdrawiam. 🙂

 3. I tu się nie zgodzę, bo Jezus założył religię, a jest nią religia katolicka. Co do ubogiego w duchu, to chodzi o ubóstwo ducha, nie podchodzi mi ta gadka, ale każdy ma swoje zdanie.

 4. Panie Romanie, nie może być prawdą to co pan mówi, ponieważ sam Pan stwierdza w innych wykładach czy rozmowach, że jest na jakimś poziomie świadomości. Opowiadając o Chrystusie winien Pan mówić jawi mi się w głowie bądź przypuszczam z dużym prawdopodobieństwem kim jest Jezus, a nie wypowiadać się wprost, że Jezus jest… Itd.troszkę się Pan zapędził. Jest Pan jednak wspaniałym człowiekiem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s