barefoot-in-natureFot. healthy-holistic-living.com

https://www.youtube.com/channel/UCdW9T50g-7q54HFU1PodXSA/videos

aborygenUluru – święta góra australijskich Aborygenów. Fot. gazeta.pl
aboriginePodstawą duchowości wszystkich rdzennych kultur jest intymny kontakt z Matką Ziemią. Bosa stopa jest interfejsem do wymiany informacji z całą biosferą planety. Fot. cairnsvisitorcentre.com
barefootKtóż z nas nie marzy potajemnie o sentymentalnych nieokiełznanych powrotach do naszych dziecięcych dzikich perwersji?… Fot. flickr.com

669 myśli w temacie “Chodzenie boso jest podstawą duchowości nowego paradygmatu funkcjonowania człowieka na planecie. Poprzez stopy pobieramy informację z Ziemi. Bose spotkanie z Moniką Jakubczak :-)

  1. Czy to w temacie ? A jednak !
   Okolo godz. temu biore do reki „ladowarke” i wlaczam ja do kontaktu by naladowac baterie tel. komorkowego, ktory mam w drugiej rece. Ladowarka NIE JEST JESZCZE PODLACZONA do telefonu, a na ekraniku telefonu pojawia sie napis : LADUJE !!!!
   Czy to znaczy, ze energia elektryczna leci przez cialo ?
   Ale przeciez otworek na wtyczke ladowarki jest „w srodku” i teoretycznie reka go nie dotyka ???
   Ktos ze specow z elektromagnetyzmu itp. umie to jakos wytlumaczyc ?

  1. „Podczas Jarego Święta słowiańska ludność udawała się na mogiły swych bliskich, gdzie zostawiano na ich grobach jadło i napitek. Wszystko po to, by w ten sposób uhonorować swych dziadów.
   W czasie Jarych Godów obchodzono również Śmigus i Dyngus – rytuały oczyszczające, przynoszące siłę i zdrowie. Śmigus polegał na smaganiu się nawzajem rozkwitłymi witkami, a także oblewaniu się wodą. Radosne śmiganie się witkami wzmagało siły witalne u kobiet i mężczyzn, przez co był to sprawdzony rytuał zaklinający płodność. Nieprzypadkowe były też drzewa, z których wykonywano wspomniane witki. Mężczyznę dobrze było rozochocić gałązkami dębowymi, gdyż dąb to słowiański symbol męskości i siły. W wypadku kobiet lepiej sprawdzały się witki brzozowe lub wierzbowe, ponieważ były to drzewa delikatniejsze, postrzegane jako kobiece. Zwyczaj Śmigusa był dla kawalerów i panien idealną okazją do wzajemnego dotarcia się. Niewysmagana i nieoblana panna mogła obawiać się o swoją przyszłość – brak zainteresowania ze strony kawalerów może wszakże z czasem przerodzić się w staropanieństwo. Rytuały smagania i oblewania przynosiły również oczyszczenie – pozwalały wejść w nowy rok wegetacyjny bez chorób i brudu.”

   https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/03/21/jare-gody-witanie-wiosny-po-slowiansku/

   https://indianchinook.wordpress.com/2016/03/26/swieta-swiatla-jare-godny-nasza-prawowita-tradycja-kultury-narodowej-slowianskiej/

 1. Drodzy Tawerniacy… zauważyłam że ludzie już nie potrafią żyć sami…być sami ze swoimi myślami …wyciszyć się.
  Wyzbyli się tego – nie korzystają z mądrości wyciszenia..skupienia się na własnych myślach..wsłuchania się w swojego organizmu potrzeby…no bo jak…? ze słuchawkami na uszach?
  Z góry zapewniam że nie mam na myśli Was Tawerniaków i wielu..wielu ale jakże niewielu..❣❤🧐❤❣

  1. Justynko ❤ poprzez przytulenie się do Ciszy- wręcz zatopienie się w niej -następuje łagodniejsze oczyszczenie!
   Wszystko się zmienia- w moim przypadku ból odszedł, czuję piękną, mocną energię- w nogach takie zawirowania krótkotrwałe ( tu cudownie stabilizuje wiry- chodzenie boso po cudownej zielonej ziemskiej czuprynce 🙂 , okres nawet się zmienia u Kobiet- i jest uśmiech, Radość
   Zmiany energetyczne i fizyczne w ciałach pod wpływem napływających energii Źródła https://www.youtube.com/watch?v=dGvUc0ibg4c

   No i dzisiaj widzałam żegnajace śpiewem Dzieci :)- szły z Marzanną- dokładnie tak jak na załączonym powyższym uroczym obrazku

   "A sthąd ieszcże dziś ten obycżay maią w wielkiey Polsce y w Sląsku
   iż siódmego dnia Márca thopią Marzanę vbrawszy iako niewiastę wyszedszy
   ze wsi spiewając: Smierć sie wije po płothu szukaięcy kłopotu […] Zwali tego
   bałwana Marzana, tak bym rzekł, że to był bóg Mars, jako Ziewana Diana."
   — z kronik Marcina i Joachima Bielskich, 1564-1597 r.

   ,,….Powoduje to częste i dość niefortunne postrzeganie Marzanny jako prostej personifikacji zimy i śmierci. W rzeczywistości liczne ślady kultu Marzanny lokują ją (szczególnie w wierzeniach zachodniosłowiańskich) jako Władczynię Życia i Śmierci, patronkę urodzaju, matkę bogów najbliższą obrazowi Matki Ziemi i pierwotnemu morzu (w którym przebywa niczym sumeryjska prabogini Tiamat). Czas więc na podsumowanie aktualnego stanu badań oraz próbę wskazania kolejnych istotnych powiązań. Zapraszamy do lektury artykułu Grzegorza Niedzielskiego "Marzanna – Cerera czy Hekate?".
   http://www.bogowiepolscy.net/marzanna-1.html

   Cudownej Radosnej Wiosny w Sercach, Ciałach i ŻYCIU życzę całej TAWERNIE 🙂

   1. „W rzeczywistości liczne ślady kultu Marzanny lokują ją (szczególnie w wierzeniach zachodniosłowiańskich) jako Władczynię Życia i Śmierci, patronkę urodzaju, matkę bogów najbliższą obrazowi Matki Ziemi i pierwotnemu morzu (w którym przebywa niczym sumeryjska prabogini Tiamat).”
    Witaj Elaszko ❤

    No wlasnie, wlasnie 🙂

    Gdyby czasu chwatalo, to bym dluzszy wyklad dala na temat Marzanny, Maranny, Marienny, Marany, Marianny (piekne polskie, SLOWIANSKIE IMIE ❤ )

    Te zwyczaje "topienia" sa juz pozne w stosunku do PRAWEDY !
    Tym bardziej palenia !
    A czy szanowni czytelnicy kojarzycie sobie kiedy to plawiono i palono !!!! I to ZYWE OSOBY a nie kukly !
    Szukajcie, a Wasza inteligencja i bez wykladu wiele dopowie !

    "A sthąd ieszcże dziś ten obycżay maią w wielkiey Polsce y w Sląsku
    iż siódmego dnia Márca thopią Marzanę vbrawszy iako niewiastę wyszedszy"
    Bardzo dziwny zbeg okolicznosci, ze wlasnie na 8 MARCa ustalono "dzien Kobiet" !
    Czyzby proba "wykupienia" za cierpienia i meczarnie Niewinnych Kobiet, Znachorek, Uzdrowicielek, Madrych Bab (czyli inaczej poloznych ), itd.
    Szukajcie a znajdziecie, skad ten dziwny zwyczaj "topienia i palenia".

   2. Dzisiaj rano o Tobie Elaszko myslalam 🙂 .
    I o dwoch literkach MM, jedna niebieska, druga rozowa.
    A pare dni temu znalazlam czerwona literke 😛
    ?

   3. „A pare dni temu znalazlam czerwona literke 😛”
    ojej !
    napisalam „:” i „P” i mialo byc : P, ale widocznie jesli nie da sie „odstepu” to sie wtedy zamienia w taki oto znaczek : 😛
    No i nie wiem co ta zabawna twarzyczka ma znaczyc ? A dobrze wychowane dzieci jezyczka nie pokazuja przeciez 😉
    A tu pikus sie zadziewa 😉

   4. Swiety Ogien na Gorze, ❤ Swiety Ogien na pasku
    :
    "W Wielką Sobotę w Kościele katolickim poświęcano przed kościołem ogień wykrzesany z kamienia; pozostałość pierwotnego obchodu narodzenia słońca wiosennego, którego korzenie sięgają wierzeń Słowian.

    W Słowniku symboli Władysława Kopalińskiego odnajdujemy szereg znaczeń symbolicznych dotyczących tego przepięknego żywiołu:

    ,,Ogień jest symbolem wieczności, praprzyczyny, pierwiastka podstawowego, prazasady; światła. Słońca, ciepła; Boga-Stwórcy, gniewu bóstwa, miłości bóstwa; oświecenia duchowego; życia, miłości, nienawiści, śmierci, ducha; zła, diabelstwa, piekła, kary, prześladowania; oczyszczenia, męczeństwa, tortury, ofiary; pocieszyciela; mowy; potęgi; pożerania; zasady męskiej, chuci, płciowości, płodności; zapału; autorytetu; zimy, ogniska domowego, gościnności, ochrony przed strachem”.

    Heraklit z Efezu powiadał, że ogień jest substancją pierwotną świata, z której rozwinęła się cała przyroda; to z niego powstało morze, powietrze i ziemia. Stoicy postrzegali go jako pierwiastek boski (logos), który jest przyczyną różnorodności świata i jego materii.

    W alchemii ma symbol A – jest jedną z postaci pramaterii, siłą, która przeobraża metale nieszlachetne w srebro i złoto.

    Możemy wyróżnić pewien dualizm ognia; jest to zarówno czynnik wzbogacający i dobry oraz zły, który stanowi zagrożenie. Tak postrzega się przedmioty boskie, które zostały wykradzione istotom wyższym i wprowadzone do życia prostego człowieka.
    W pierwszej kolejności do głowy przychodzi nam mitologia grecka i historia Prometeusza, który wykradł żywioł bogom z Olimpu i podarował go ludziom, dzięki czemu przyczynił się do ich rozwoju (w kulturze gruzińskiej pojawia się podobna postać – Amirani)."
    "Nie można również zapomnieć o rzymskiej bogini Weście (grecka Hestia) – bogini ogniska domowego z którą to związane są ród, plemię, rodzina, bóstwa, duchy i duszki domowe oraz goście pragnący się ogrzać w naszym domostwie. Kapłanki Westy (westalki), w świątyni poświęconej tej bogini, przez cały rok pilnowały ognia, aby ten nie zgasł (wedle zapisów kronikarzy podobny zwyczaj praktykowany był w ❤ słowiańskiej ❤ Arkonie ❤ ). Koloniści greccy natomiast, wyruszając w podróż, zabierali wraz z całym niezbędnym ekwipunkiem ogień
    z rodzinnego miasta.

    Wielkim wyróżnieniem dla pana domu był kultywowany niegdyś zwyczaj, zgodnie z którym tylko gospodarz mógł doglądać ognia w kominku."
    z:
    https://ariowie.com/ogien/

   5. „Pulsar
    w środę
    Manifestacja wyników
    Wszystko jest informacją…

    Dzisiejszy dzień to dzień manifestacji wyników. Wyświetla na ekranie życia pierwsze zarysy tego, co wypracowaliśmy jako jednostka i społeczność w ciągu ostatnich dziewięciu dni i stawia pod znakiem zapytania naszą szeroko rozumianą wolność. Wynik już jest. Teraz trzeba się zastanowić, co można jeszcze naprawić.

    □ 27.03., wg Tzolkin 10 Ben P /Czerwony Plantard Wędrowiec – siła wolności i siła zniewolenia; dziesiąty dzień Fali Ziarna (cel: wiara w siebie).”

    „A pare dni temu znalazlam czerwona literke P”

    Elaszko Droga, pisalas : „SŁOWIAŃSKA ARKONO to TY Będziesz WIEDziałA co Masz z tym ZROBIĆ ❤
    i to jest KLUCZ DO ZROZUMIENIA jak działa i KTO KRADNIE ZIEMSKĄ ŻEŃSKĄ ENERGIĘ! ”

    Nie bardzo wiem dlaczego, po przeczytaniu tekstu z paska (PULSAR) to „Ben P”/ Czerwony Plantard Wędrowiec (ojej, dopiero w tej chwili widze, ze jest : Plantard, bo mnie sie widzialo, ze jest napisane : PLANETARNY !) natychmiast mi sie skojarzylo ze znaleziona LITERA P .
    Mnie sie nasuwaja dwa zdania : „Teraz trzeba się zastanowić, co można jeszcze naprawić.” i „cel: wiara w siebie).”

    Dodam, ze godzine temu zauwazylam symbol Wiecznosci, wiele razy spieszac sie przechodzilam obok i nie zauwazylam, a dzisiaj :


    A szukajac tego symbolu trafiam na ten artykul (podaje tlumaczenie automatyczne )
    A TU PRAWDZIWA SKARBNICA 🙂

    http://voynichbirths.blogspot.com/2014/05/karelian-embroidery-and-voynich-mss.html
    Jest o KOBIETACH i Wszechswiecie !
    Wiesz Droga Elaszko, moze tu jest odpowiedz i klucz, o ktorym piszesz ?
    ” Słońce Spiral
    Związane z mezopotamskiej symbol wieczności, spirali słońca, znanej w całej Europie – w Gruzji jako Borjgali (gruziński: ბორჯღალი; także Borjgala lub Borjgalo) i Armenii jako Arevakhach –is zwykle umieszczone powyżej Drzewa Życia i symbolizuje słońce, wieczny ruch i życie. Kolovrat oznacza kołowrotek w wielu językach słowiańskich i znajduje się starożytny symbol rosyjskiej i słowiańskiej rodzimej wiary. ”

    I jeszcze cytat z innego artykulu na znalezionym blogu (chodzi o „rekopis Voynicha”, o ktorym dopiero co czytam 😉

    „Dyngus procesja będzie odbywać się również, czy na Wielkanoc poniedziałek lub wtorek. Parada chłopców weźmie udział w marszu znany jako chodzenie PO dyngusie – „dzieje się na Dyngus” – albo oo Kogutkiem – „z koguta”, odniesienie do wykorzystania żywych ptaków, zwykle podejmowane bez zgody i nadziewane ziarno moczone w wódce, aby go piać głośno. (A urządzone rzeźbiony drewniany koguta niekiedy stosowany jako alternatywa). Określenie koguta jest symbolem płodności, przeprowadzono na małej wagonu dwukołowy które były pomalowane na czerwono i wyposażone w taśmy i kwiatów, do których często także dodanie małej kukiełki przedstawiające wesele. ”

    Ciekawe jest, ze 21 marca 2019 o 23:46 zamiescilam zdjecia ze Smigusa Dyngusa 🙂

  2. Arkono ❤ temat Kobiet i te ,,P'' to nie jest przypadek- to jest to co miałam przekazać znacznie wczesniej , ale nie chciałam przed Przesileniem:
   ,,Energia Kobieca wibrujaca jako częstotliwość energetyczna jest potężna i chce Ci przypomnieć o Twojej mocy.''

   ,,To właśnie pływanie po „obowiązkach” domowych zapewniało płynność kobiecej energii w niej.

   Kąpała się w niej.

   Była źródłem, z którego karmiła się cała rodzina.

   Mężczyzna był impulsem, który to źródło pobudzał i siłą, która je chroniła, dzięki czemu kobieta mogła swobodnie, bez strachu płynąć i napawać życiem wszystko, czemu poświęciła swą uwagę.

   Bez ochrony i siły mężczyzny, nie mogłaby łagodnie płynąć.

   Mężczyzna bez jej dbałości i czaru, bez jej energii nie miałby siły na swe wyprawy.

   Nie miałby, czego chronić.

   Kobieta i mężczyzna wzajemnie dają sobie siłę do życia, nadają sens swemu istnieniu.

   W całkowicie zdrowy i naturalny sposób.

   Poczujmy to.

   Jesteśmy dwoma biegunami, które wzajemnie się przeplatają, by istnieć, żyć, tworzyć i powoływać nowe życie, by je chronić i o nie dbać, by mogło wzrastać i podtrzymywać linię życia.

   Natura zaprojektowała nas tak, byśmy we wspólnym tańcu, wymieniając swoje energie, tworzyli najwyższą jakość życia.

   Na każdym polu i w każdej przestrzeni.''
   Taniec energii męskiej i żeńskiej przeplata wszystko, co żywe, wszystko, co rodzi się i wzrasta''
   https://www.odkrywamyzakryte.com/energia-zenska-energia-meska/

   1. SŁOWIAŃSKA ARKONO to TY Będziesz WIEDziałA co Masz z tym ZROBIĆ ❤
    i to jest KLUCZ DO ZROZUMIENIA jak działa i KTO KRADNIE ZIEMSKĄ ŻEŃSKĄ ENERGIĘ!

    (wiem,ze ta wiedza dociera do tych, którzy widzą więcej, że jest to tak jak z TV- mądry, uważny wie kiedy coś jest wkrętka, a co przekazem ważnym!)

    Iza, "Przybyliśmy" – wiadomość od obcych w kręgach zboża https://www.youtube.com/watch?v=kGNjB4fQ7dU

    PRAWDA JEST TAKA, ŻE ŻADEN JUZ GATUNEK OBCYCH NIE POTRAFI SIĘ NATURALNIE MIŁOWAĆ I TWORZYĆ BOSKIEGO ŻYCIA ❤

   2. „Mężczyzna był impulsem, który to źródło pobudzał i siłą, która je chroniła, dzięki czemu kobieta mogła swobodnie, bez strachu płynąć i napawać życiem wszystko, czemu poświęciła swą uwagę.”
    Wszystko to Prawda (P) Elaszko Droga.
    Ale coz robic, gdy losy pomieszane (tez : P )
    Zobacz ilu wokol ludzi samotnych lub tez „samotnych we dwoje”.

    „Na każdym polu i w każdej przestrzeni.”
    Taniec energii męskiej i żeńskiej przeplata wszystko, co żywe, wszystko, co rodzi się i wzrasta”
    To tez Prawda Skarbie, ale…
    Nie dla kazdego sie udalo…nie dla kazdego.

   3. Dzieki Tobie, Elaszko, znalazlam ten film :
    WIECEJ WARTY NIZ ZLOTO I DYPLOMY UNIWERSYTECKIE !

    Tak jasnej MOWY dawno nie slyszalam !

    Tak jasnych wyjasnien dawno nie slyszalam.

    I tak jasnych i rzeczowych rad dawno nie slyszalam.

    JAK RATOWAC RODY !
    (od alkoholizmu, uzaleznien, itp;)

  1. Justynko, oto moje hasła, które są zarazem zakazami, a które ja postawiłabym przed każdym wejściem do naszych jeszcze cudownych LASÓW, a brzmią tak:

   „Całkowity zakaz wchodzenia w moje leśne ostępy ze słuchawkami w uszach”.

   „Ja LAS, jedyna ostatnia i piękna OSTOJA tej pięknej dla Was LUDZIKI tej Planety, nie wyrażam zgody na przebywanie w moich ostępach ze słuchawkami w uszach, bo we mnie słucha się cudownej muzyki Matki Natury”.

   Kim trzeba być, by tak profanować CUDA NATURY.

   1. Aniu trzeba tłumaczyć-uświadamiać za posądzanie o bycie upierdliwym…nie jest łatwo … Pamiętasz jak 60-tych latach telewizory pojawiły się …na ulicy jeden ..najwyżej dwa…i sąsiedzi schodzili się na długo przed 16…godz…nadawania…
    i siedzieli patrząc na obraz kontrolny jak….nie powiem…
    Każde pokolenie…ma swoje nowinki wypuszczane kolejno…w celu..tzw.. uświadamiacza ,,nauczacza…ubogacacza…
    Postanawiam uświadamiać o Głębi Guszy Człowieczej..
    Do najgłębszej głębi człowieka nikt nie ma dostępu prócz Boga
    Żródła i Samego Mnie- Ja.. ❤ 🧐 ❤

   2. Kochane Kobiety, telewizory same w sobie nie są takie złe – zależy kto i co przez nie przekazuje…
    Już w listopadzie przejmiemy telewizję zwaną „polską” i przywrócimy ją NaRODowi: będziemy w niej nadawać słowiańskie, służące Życiu treści… 😀
    🌳🌳🔆🌳🌳

   3. „Już w listopadzie przejmiemy telewizję zwaną „polską” i przywrócimy ją NaRODowi:”
    A to znaczy takze, ze dla wielu z nas otworza sie mozliwosci pracy : reporterzy, dziennikarze, animatorzy, prowadzacy programy, wykladowcy, tzw. „ciekawi ludzie zapraszani”, autorzy tekstow, operatorzy, inzynierowie, dekoratorzy, tez ci „dekoratorzy, ktorzy potrafia obrazowac ❤ itd.

    A kiedys ktos powiedzial, ze przyjdzie ktos z wiescia i …

 2. Wiosna panie sierżancie, wiosna.
  Najwyższy czas bosęgować.
  Najwyższy czas zacząć tańcować.
  Najwyższy czas rozruszać wszystkie członki.
  Najwyższy czas uderzyć w odpowiednie dzwonki.
  Wiosna panie sierżancie, wiosna😄.

  1. TAWIE-My odróżniamy ziarno od plew.

   …jedyne co słyszę od młodych to że świat poszedł do przodu….!
   …do jakiego przodu….?!..ręce opadają ale nie ustaję…

  2. Aniu, to moja Sunia… mam 2 duże psy i taką małą ukochaną…
   ps.. spróbowałby ktoś być pierwszy w drzwiach… marny jego los..
   Wszędzie pierwsza… ale kochana❤

  3. Kiedy trawa sie zieleni
   Kiedy (…) sie czerwieni
   Kiedy (…) staje jak sosna
   Wtedy jest prawdziwa wiosna 🙂

   KRESOWE ❤

 3. Czyżby w tym obecnym chaosie chodziło właśnie o to ?

  Illuminaci , czyli ciemna strona mocy, zapatrzeni w to iluzoryczne światło, chcą zniszczyć materię, czyli Ziemię.

  Czym jest Ziemia jak i materia?

  Jest ona stworzona przez prawdziwego Boga/ŹRÓDŁO, jednak została tymczasowo, na kilka tysięcy lat, przejęta przez Demiurga / szatana w zarządzanie.

  Zadajemy sobie pytanie dlaczego Bóg się na to zgadza?
  Czy to może my Ludzkość się na to zgodziła.?

  Gnostycy służący ciemnej stronie mocy chcą zniszczyć najpierw 90% ludzkości (teoria spiskowa o depopulacji się kłania), a potem chcą zniszczyć całą Ziemię, razem z sobą?

  Czy widzą oni w takim dziele destrukcji uwolnienie się z więzienia materii, której nienawidzą.?????????????

  Na wszystkie powyższe pytania tak „oni” jak i MY otrzymujemy pokrótce odpowiedzi, obserwując każdego dnia zmiany jakie w świecie i wokół NAS się zadziewają.

  Bądźmy tylko bardzo uważnymi obserwatorami, ja jestem przekonana, że to co „oni” zamierzają nie wypali.

  1. Śpiewie Ptaka, zaprogramujmy rzeczywistość na coś odwrotnego ( zasady fizyki kwantowej ), czyli, że ludzkość przetrwa. Już teraz Wielka Zmiana. 🙂

   1. Vikingu, ja się dołączam, bo ja tak łatwo się nie poddam, nie po to pojawiłam się na tej Cudnej Planecie w tym czasie, kiedy mamy szansę wrócić do Pierwowzoru RAJU ŹRÓDŁA na Ziemi, aby się dać unicestwić.

    Kto chce, to niech się poddaje, ale ja, tak jak Stefek Burczymycha, ja niczego się nie boję, choćby Niedźwiedź to wystoję. 🙂 🙂

    Tak długo MY Iskry Źródła czekaliśmy, aż nasi ciemni oprawcy „pagibną” z braku pożywienia, czyli ssania z nas energii zła, którą dla nich produkowaliśmy, będąc w uśpieniu.

    Czas najwyższy, byśmy się wreszcie całkowicie OBUDZILI i ZJEDNOCZYLI, by produkować tylko energię przeciwną, czyli dobra i miłości, bo z TEJ to oni nie wyżyją.

    Ja im mogę nawet czerwony dywan przed nimi rozwijać, 😀 byleby tylko rozpoczęli swoją ewakuację do ich otchłani.

   2. Hmm nie wiem czy to dobrze zrozumiałam ale jeśli tak 🙂
    Nie wiem o co wy prosicie czy też do czego używacie MOCY swych słów , ja proszę przestrzeń o dobre rozwiązania bez krzywd dla wszystkich . Czymże byłaby Miłość gdyby drugiej szansy nie dała . Oczywiście nie wiem w jaki sposób rozwiąże to przestrzeń , tym bardziej, iż nie widzę wszystkiego jeszcze z najwyższego pagórka . Mało ważne nie muszę tego kontrolować . Mam jednakże na tyle już Świadomości iż wiem że na wszystko istnieje rozwiązanie dobre , trzeba tego tylko chcieć tu z głębi siebie . Jeśli jest jeszcze w was coś co pragnie krzywdy dla innego typu ząb za ząb czy tam oko za oko , prawda jest taka że w siebie musicie zajrzeć najgłębiej .

    Dobrego Dnia Wszystkim

   3. Moja Kochana MI, nasi dotychczasowi oprawcy, jak sama wiesz są z dwóch światów, są to ciemne obce istoty z pozaziemskich wymiarów i ziemskie ja ich zwę Hybrydami, a dlaczego to Ty dobrze wiesz. 🙂

    Owe Hybrydy , sprzedały się za przysłowiowe 30 srebrników, by tu na naszej Cudnej Planecie żyć w luksusie i zniewalać nas prawowitych właścicieli tej Ziemi, mamiąc nas tym o czym wszyscy dobrze wiedzą, nie mam więc potrzeby o tym pisać.

    Osiągnęli to skłócając Nas między sobą, to co wymagali od nich obcy, czyli żebyśmy generowali energię zła ,którą oni się żywią by w przyszłości przejąć naszą Planetę i ją też doprowadzić do upadku , jak to było przez nich już niejednokrotnie uczynione.

    Mnie nie interesują obcy, bo dla nich ŹRÓDŁO napisało
    nieodwołalny scenariusz, więc nie jest to w mojej gestii roztrząsać.

    Natomiast, jeżeli wziąć pod uwagę nasze ziemskie sprzedajne Hybrydy, to miały one szansę do końca 2018 roku zejść z drogi ZŁA i przejść na drogę prawdy i czynienia dobra.

    Nie skorzystali z tej możliwości, co znaczy, że zgodzili się na swój dalszy los, ich buta i pewność siebie ich zgubiła.

    Ja im nawet wybaczam ich postępki, co nie znaczy, że godzę się na dalsze przez nich niszczenie Nas i Naszej Cudownej Planety.

    Mogę im nawet współczuć na daną chwilę, ale nic poza tym, ich los nie jest w moich rękach, oni po prostu muszą zebrać , to co posiali.

    Podam Ci moja droga taki prozaiczny ziemski przykład, muszę usunąć zęba, który boli mnie jak jasna ch….a, bo to ja , a nie kto inny zaniedbałam leczenia go w porę.
    Tak, Ty widząc mnie cierpiącą, możesz nawet współodczuwać ze mną mój ból, nic więcej, bo to ja sama miałam możliwość by to naprawić, nie skorzystałam, więc zbieram co posiałam.

    A teraz wrócę do „nich”, czy znasz przypadek , by kiedykolwiek było nam dane odebrać ich kajanie, za spowodowanie krwawych wojen, gdzie cierpiały i ginęły w bólach miliony pięknych Iskier ŹRÓDŁA, przykłady poczynionego przez nich zła można by mnożyć, natomiast kajania czy przepraszania, nie można nawet w jednym punkcie zapisać.

    Szansę na poprawę można i trzeba dać każdemu, i taką dostawali niejednokrotnie, a ,że nie skorzystali to był ich wybór, ale ja pragnę raczej nie widzieć ich wokół siebie.

    Dlatego cieszę się, że to ŹRÓDŁO zadecydowało, o tym, iż oni życia uczyć się będą na równoległej, lecz innej Ziemi, nie na NASZYM Cudnym Pierwowzorze Raju.

    Wiem ,że mnie zapytasz, Ania a skąd to wiesz, więc Ci moja droga odpowiadam, po prostu WIEM, i Ty dobrze wiesz
    skąd. 🙂 ❤

    Miłego popołudnia życzę.

   4. Aniu Kochana ja nie miałam i nie mam na myśli ich . Jednakże doprecyzuje , po tamtej stronie są poniekąd nasi , którzy mają szanse czy z niej skorzystają zobaczymy , druga szansa dla naszych , moja kreacja i prośby zawsze i przede wszystkim tyczą nas czyli Ludzi Kochana Aniu moim pragnieniem jest aby każda cząsteczka wróciła jako Jedność, im też życzę dobrze , jednakże na nich czasu nie mam. I nie wnikam jak zostanie to rozwiązane choć coś tam do mnie dochodzi. Fizyka Kwantowa polega na tym że przestrzeń musi dla nas stworzyć to o co prosimy czyli o rozwiązanie problemów bez krzyw dla LUDZKOŚCI , nie wiemy jak rozwiąże to przestrzeń wiemy tylko że dla Ludzkości zakończy się to sukcesem a jeśli My nie wiemy to i oni się pogubią nie nadążą za nami 🙂

   5. „Ja im nawet wybaczam ich postępki, co nie znaczy, że godzę się na dalsze przez nich niszczenie Nas i Naszej Cudownej Planety.”

    A ja nie czuję żalu już o nic , odpuściłam wszystko , było minęło , są jacy są . Nie potrafię trwać za długo w żalu , w gniewie , czy obrazie , niszczy to moją naiwność dziecięcą a ona jest moją największą Siłą ona potrafi jak trzeba przenieść nawet górę , nie mogę powiedzieć że życzę im źle , bo nie umiem życzyć nikomu źle , przestrzeń może rozwiąże ich dylematy lub nie , jednakże na krzywdy dalsze owszem godzić się nie godzę . Wszechświat jest wielki , mogą se tam gdzieś żyć , tworzyć świat po swojemu , kto chce niech za nimi idzie , lub niech uczą się odpowiedzialności że ich uczynki mają konsekwencje i odwrócić role , stworzyć im taki świat aż się nauczą ,no rozwiązań jest mnóstwo aczkolwiek skupiam się przede wszystkim na nas , jednakże nie jestem zdolna życzyć nikomu źle , pogonić na księżyc mogę owszem to mogę 🙂 albo się im pośmiać prosto w „twarz” ale życzyć źle ? nie umiem po prostu nie umiem , jestem jaka jestem .

   6. „Osiągnęli to skłócając Nas między sobą, to co wymagali od nich obcy, czyli żebyśmy generowali energię zła ,którą oni się żywią by w przyszłości przejąć naszą Planetę i ją też doprowadzić do upadku , jak to było przez nich już niejednokrotnie uczynione.”

    Istotne !

   7. Dziecko na zawsze pozostanie Dzieckiem i zawsze będzie Kochane bez względu na to czy jest po tej stronie czy po tamtej . Czy i my w taki sposób nie kochamy naszych pociech ? Miłujemy je bez względu na wszystko , nasza Miłość jest ich światełkiem , drogą powrotną jeśli dziecko zechce powrócić . Nikt i Nic tego nie może nikomu odebrać , nawet ONI , dzieci muszą sobie jedynie przypomnieć kim były , nim porobiło się zamieszanie i podjąć decyzję jednakże to są wasze decyzje i już nie można nikogo za nic winić , bo jesteście tak samo Miłowani od początku po dziś dzień i nigdy nie było inaczej .

    Dobrego Pięknego Dnia Wszystkim

 4. Drogi TAWie, ja wiem , że to „cóś” dostaje szansę, ale ja się z tym nie utożsamiam i nie zgadzam, bo znów będzie powtórka z rozrywki.
  Na początku cacy-cacy, a później buch po glacy. 🙂

  Ja nie wyrażam zgody na takie dictum acerbum.

  I jak zwykle nie zgadzam się z Tobą, TAWie, w tej akurat dla Świata sprawie . 🙂

  Mogę im wybaczyć, ale nie chcę ich na Matce Ziemi więcej odczuwać, a tym bardziej na nich patrzeć.

  Niech się zadzieje to, co zadziać się powinno i musi !!!!!!!!!!!!

  A sprawiedliwość i tak jest po naszej Ziemian stronie. 💣👊😀

  1. 🌼 🌷 🌹 🌺 🍀 🍁
   Tawie coś tutaj nie pokazują się reklamy…
   Otwieranie reklam to kasa…może mój komp..niedomaga..❤

 5. „Kto chce, to niech się poddaje, ale ja, tak jak Stefek Burczymycha, ja niczego się nie boję, choćby Niedźwiedź to wystoję. 🙂 🙂”
  Anno, może mi nie wypada jako Vikingowi i Scycie 💪, ale to napiszę.
  Bardzo mnie inspirujesz 🙂

  1. Inspiracja, jak sam dobrze wiesz,
   niewątpliwie jest cnotą niemałą,
   pobudza zmysły, serce i rozum,
   i czyni z nas Istotę wspaniałą.

   No, mój drogi, to dla mnie zaszczyt,
   znać tak wspaniałego Rycerza,
   który od dawna w tym samym,
   co ja, pięknym kierunku zmierza.

   Nawet zamierzałam napisać
   PEAN na cześć zalet Twoich,
   ale się zawahałam, czy nie zmienisz
   pięknych, szlachetnych cnót Swoich.

   Bądź więc dalej wspaniałym,
   Rycerzem na koniu białym,
   byś może jutro o poranku,
   stanął przed swoją wybranką.

   Vikingu, nie pomyśl sobie, że ta wybranka to ja, ale tak mi pasowało do rymu, wybacz zatem babci. 😀

   Wybranki młodej, pięknej i szlachetnej z serca Ci życzę, bo wart jesteś tego, gdybym chodziła w wieku Twoim, to pewnie byś się nie obronił od napaści mojej.

   Wybacz mi tę paplaninę, ale życie, wg mnie, powinno się w dużej mierze składać z wesołego nastoju, a taki mi dzisiaj dzień wypadł. 🙂 🙂

   1. Aniu, jestem zaszczycony, że masz aż tak dobre zdanie o mnie.
    Nie jestem aż tak kryształowy, ale jak tak dobrze o mnie myślisz, to nie pozostawiasz mi wyboru, muszę i chcę być jeszcze lepszym człowiekiem 🙂 Wiesz o tym, że ja też życzę Ci, abyś była szczęśliwa i spełniona. Nieważne w jakim wieku jesteśmy, bo ja sądzę, że Ciebie rozumiem. Muszę uważać, aby się teraz tu przy komputerze nie rozkleić za bardzo 😀

 6. „Czy i my w taki sposób nie kochamy naszych pociech?”

  Nie zgadzam się.
  Znam przypadki dzieci, które zostały odtrącone przez swoich rodziców, a to spowodowało, że mieli później, jako dorośli, pokiereszowane życie, mówiąc delikatnie.

  1. Nie ma rozwoju bez procesu UWEWNĘTRZNIENIA RODZICÓW.

   RODziców trzeba UWEWNĘTRZNIĆ,

   dać im w sobie schronienie,
   nawiązać energetyczny przepływ strumienia Życia z obiema liniami RODowymi
   (nie mylić tego z syndromem sztokholmskim, czyli kochaniem kata; to są ważne subtelności, które mogę spróbować wyjaśniać głębiej).

   RODziców katów nie trzeba „kochać”, ale trzeba pozbyć się do nich nienawiści, bo wszelka nienawiść blokuje Życie.

   Bez pomyślnego uwieńczenia tego procesu nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju.

   A znam niestety, pożal się Boże, „terapeutów” nienawidzących swoich RODziców. Wyobrażacie sobie, jakie spustoszenie zasiewają wokół takie istoty?…

   1. „A znam niestety, pożal się Boże, „terapeutów” nienawidzących swoich RODziców. Wyobrażacie sobie, jakie spustoszenie zasiewają wokół takie istoty?…”

    No właśnie, TAWie. Cieszy mnie to, że jesteśmy zgodni.

   2. Moim zdaniem każde zadawane cierpienie innej istocie ziemskiej należy bezwzględnie potępiać.

    Nastaw drugi policzek, to wymysł każdej religii stworzonej przez pewne kreatury, w celu tworzenia takich anomalii jakie obserwujemy w tych ostatecznych czasach matrixa/ pedalstwo, gender , zoofilia , inne zboczenia i wynaturzenia .

    W poniższym linku można przeczytać na jakie zboczenia zezwala „przewodnia” religia „ludu wybranego” do czynienia właśnie tylko złego.

    https://prawy.pl/4329-to-nie-kosciol-ma-problem-z-pedofilia-a-zydzi/?fbclid=IwAR3bf9xMutzD7NyI3Uzb31NixEuLFTdESR8HkYMgMJ-zA2Sr5x-4lidMNrQ

   3. Znam przypadek porzuconego dziecka w pierwszym roku życia…wychowanego w domu dziecka a póżniej w poprawczakach…i całe życie zmyślał jaką to On ma piękną Rodzinę…i bardzo dążył do tego żeby ofiarować wszystko/pieniądze…wszelkie dobra materialne…swoją opiekę…ect… tym którzy nie dali mu opieki …ani kromki…
    …tak oszukiwał siebie i wszystkich wokół że nie odstaje od RODzin…gdzie miłość …szacunek…ciepło domowego ogniska…
    ♥☀♥
    …nie wiem jak to nazwać …może psychologia wie jak taki stan określić…
    Myślę że to zdaża się osobom które zakładają maski i żyją przeszłością…/brak dzieciństwa?/
    Oczywiście że udrożnić przepływ strumienia życia…odblokować..
    ♥☀♥

  2. O czym wy w ogóle piszecie ? 🙂 Nie wytrzymom Jak poczujecie to zrozumiecie jednakże większość tak sra za przeproszeniem w gacie aby dopuścić do siebie energie Miłości że pożal się… a potem pindolenie z mądrych książek ,wszystko byle by tylko nie dopuścić , wszystko , każdy mechanizm jest dobry , znam to z autopsji , kolejna cześć ludzi nie dopuszcza do siebie bólu no bo boli owszem ale ból uszlachetnia również Duszę pozwala zrozumieć innych . Bać się Miłości to się jej bać i pisać to takim jakim jest .

   „Tak zwana miłość RODzica do dziecka czy dziecka do RODzica jest tak naprawdę ewolucyjnie uwarunkowanym, biologicznym mechanizmem obronnym” 😂😂😂

   Miłość Rodzica nie jest mechanizmem Obronnym , to wolna Istota która doświadcza życia po swojemu RODzic to taka cześć , którą trzeba pojąć 😉 a w Matrioksie łatwo nie jest . Dzieci dopiero uczą bezwarunkowej Miłości 😉

   Dobrej Nocy 🙂

   1. „kolejna cześć ludzi nie dopuszcza do siebie bólu no bo boli owszem ale ból uszlachetnia również Duszę pozwala zrozumieć innych .”
    Ciekawe co byś powiedziała, gdyby na Twoich oczach dokonano gwałtu na Twoim dziecku, albo poddawano torturom.
    Ludzi, którzy piszą czy gadają, że cierpienie uszlachetnia, nazywam mądralami. Znałem człowieka, który przeżył obóz koncentracyjny i później po wojnie, sam robił złe rzeczy, bo sam był wcześniej torturowany. Biedak miał psychikę zniszczoną. Cierpienie go nie uszlachetniło. Wiesz sobie MI w co chcesz, najważniejsze, że Tobie to pomaga. Jesteś obserwatorem swojej rzeczywistości.

   2. „Ciekawe co byś powiedziała, gdyby na Twoich oczach dokonano gwałtu na Twoim dziecku, albo poddawano torturom”

    Nic o mnie ani o moim życiu Drogi Vikingu nie wiesz , a jak nie wiesz to nie wiesz . Poznałeś część czegoś tylko część . Jeśli dobrze zrozumiałam nie jesteś jeszcze Rodzicem a jak nie jesteś to może mądrzej było by nie wypowiadać się z pozycji rodzica .

   3. Jednakże unaocznię jak to wygląda .
    Dziecko jest gwałcone odruchem bezwarunkowym rodzica , który by to zobaczył jest mechanizm ochrony , to jest logiczne . I teraz nie dość ze dziecko przeszło traumę to jeszcze straciło RODzica bo albo kratki albo by z tego nie wyszedł cało zależy od rodzaju przeciwnika . Jak podoba Ci się to rozwiązanie ? Nadal jeszcze ktoś wierzy że tzw system prawa był i jest dla nas w celu naszego bezpieczeństwa . A teraz ja o coś zapytam 20 chłopa osiłków robi co robi a Ty pośród nich , co byś zrobił ? I tak można mnożyć bez końca, zobacz lepiej kto za tym stoi i jakie mechanizmy są wywoływane specjalnie . Przyjdzie czas Drogi Vikingu że przyjdzie 🙂 a póki co pomyśl sobie tak nie są warci ani grama mej energii .

 7. Mam wielką ochotę dostać kiedyś „w swoje łapy” tych wszystkich przez których cierpiałem i którzy zabrali mi sporo lat z mojego życia, właśnie za te nocne ataki, paraliże senne i za to, że nie mogłem się normalnie rozwijać…Zaraz pewnie jakiś mądrala wyskoczy i będzie coś pisał o bezwarunkowej miłości.
  Może i jestem mściwy, ale jestem też skłonny wybaczyć, pod warunkiem, że druga strona też naprawdę tego chce.
  Zbyt wiele razy się sparzyłem…
  Mieliśmy już w Polsce tzw. „grubą kreskę” i wszyscy wiemy, że był to bullshit 😁

  1. Ja na szczęście przez te lata nigdy o tak zwanej bezwarunkowej nie pisałem, gdyż od dawna uważam, że miłość możliwa jest dopiero w oczyszczonym polu istoty. A pokażcie mi istotę z porządnie oczyszczonym polem… 😉

   (Tak zwana miłość RODzica do dziecka czy dziecka do RODzica jest tak naprawdę ewolucyjnie uwarunkowanym, biologicznym mechanizmem obronnym).

   1. „Tak zwana miłość RODzica do dziecka czy dziecka do RODzica jest tak naprawdę ewolucyjnie uwarunkowanym, biologicznym mechanizmem obronnym.”
    Coś w tym jest…
    Nie wiem czy to istotne czy nie, ale przyznam się, że przez lata nie miałem tak bliskich relacji z Ojcem jakie mam teraz.
    Dopiero po latach, ja i mój Ojciec staliśmy się kumplami…

   2. Oh Tawie MILOSC jest wszędzie! My jesteśmy miłością, życie jest miłością.

    Do Słońca! Podnosimy wibracje.

   3. Postarajmy się troszku naprostować znaczenie Miłości Bezwarunkowej czyli bez warunków dla siebie samego .

    Czyli NIE MUSZĘ SOBIE W ŻADEN SPOSÓB ZASŁUŻYĆ (JAKIMŚ WARUNKIEM ) NA MIŁOŚĆ !
    np muszę być lepsza/szy, mądrzejsza/szy , dostosować się do społeczeństwa , godzić się na przekraczanie wyznaczonych granic ,a które są dla mnie krzywdzące itd itp

    Niestety te całe mundre książki wprowadzają poniekąd zamieszanie w tej całej Miłości Bezwarunkowej , w której ludzie pojmują że muszą się godzić na wszystko co jest absurdem totalnym .

    Miłość Bezwarunkowa to ścieżka do siebie samego , która po mału lub szybko wprowadza zmiany w życiu swoim , w którym stajesz się swoim najlepszym przyjacielem na każdym poziomie świadomości , wracasz na drogę wzorcową . Tym jest MIŁOŚĆ BEZ SPEŁNIANIA CZYICHŚ WYZNACZONYCH WARUNKÓW .
    Niestety jest pewien program blokujący , właśnie ten muszę sobie zasłużyć na Miłość , lub nie jestem jej Godny Godna .
    Każdy jest częścią Iskrą Jak to Aneczka mówi Źródła jak samo Źródło mogłoby się nie Miłować ? absurdalne prawda ? albo karać ? kolejny absurd no ale że Matrixs jest pełen absurdów to i poniekąd i my w absurdzie se byliśmy .
    Ufam iż udało mi się jasno wytłumaczyć co rozumiem i pojmuję poprzez MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWĄ. Czy jest mi potrzebna czyjaś Miłość by Miłować siebie ? NIE .

   4. „Ja na szczęście przez te lata nigdy o tak zwanej bezwarunkowej nie pisałem, gdyż od dawna uważam, że miłość możliwa jest dopiero w oczyszczonym polu istoty”.

    Drogi TAWie, „pozwol” jednak ludziom kachac, nawet jesli wedlug Ciebie nie jest to ta Milosc Doskonala.

    Ludzie kochja jak potrafia, jak umieja, na ile im starcza Energii…

    Niech jest jaka jest, ale niech JEST !

    Krotko w temacie !

  2. Tawie wiemy że wciąż musimy oczyszczać się z brudów oraz czuwać aby się nie dać wkręcić w koleiny brudów…następne…
   ..wystarczy czuwać ….🧡

   https://czytam.pl/k,ks_790865,Nawyki-zen-Mala-ksiazka-na-reszte-zycia-Leo-Babauta.html

   ”Ludzkość poczyniła wielkie postępy, ale wciąż niewiele osób żyje z poczuciem pewnego, trwałego szczęścia. Tego celu nie można osiągnąć dzięki nauce czy technologii. Również bogactwo nie jest źródłem spełnienia. Okazuje się, że aby życie sprawiało więcej radości, wystarczy dokonać niewielkich zmian: wprowadzić kilka zasad, konsekwentnie ich przestrzegać, nauczyć się koncentracji i robić to, co się lubi. W ten sposób od pierwszego, małego kroku można zacząć wielką, fantastyczną podróż do własnego szczęścia.”🧡

   1. „Tawie wiemy że wciąż musimy oczyszczać się z brudów oraz czuwać aby się nie dać wkręcić w koleiny brudów…następne…”
    Z tymi „brudami i oczyszczaniem” to nie przesadzajmy, bo w psychologii takie „mycie ” przesadne tez ma swoja nazwe 😉

    Pamietajmy w kazdej chwili, ze JESTESMY EMANACJA BOSKOSCI ❤

   2. W tej kwestii się zasadniczo różnimy, Czcigodna Arkono 🔆

    Fakt, że przestrzeń/Macierz się ostatnio ostro resetuje i przy każdym kolejnym Przesileniu zamaszyście odpadają z naszych pól kolejne treści nieewolucyjne, ale dopóki nie odpadną te najtrudniejsze (nienawiść, zawiść, zazdrość, lęki, obwinianie innych i siebie, osądy, nadmierne oczekiwania wobec Bliźnich), po prostu nie ma możliwości przejścia przez ucho igielne Wielkiej Zmiany z takim wielbłądzim garbem obciążeń… 🐫🐪

   3. „po prostu nie ma możliwości przejścia przez ucho igielne Wielkiej Zmiany z takim wielbłądzim garbem obciążeń… 🐫🐪”
    Gospodarzu, wyglada na to, ze uogolniasz…

    Znam osoby, ktore nie maja w sobie nic z tego, co cytujesz :” nienawiść, zawiść, zazdrość, lęki, obwinianie innych i siebie, osądy, nadmierne oczekiwania wobec Bliźnich)”
    No, moze obwinianie siebie jest mocno wyeksponowane u osob, o ktorych mysle… ale widzisz Gospodarzu, akurat te osoby maja Zycie bardzo smutne, ze sie tak wyraze.
    A sa to naprawde szlachetne, dobre osoby .

    „nie ma możliwości przejścia przez ucho igielne Wielkiej Zmiany z takim wielbłądzim garbem obciążeń… 🐫🐪”

    Z moich obserwacji wynika, ze najbardziej szlachetne, dobre, szczodre osoby maja najbardziej nieudane Zycia !
    A jestem pewna, ze Wielka Zmiana, jesli jest naprawde zmiana ku boskosci, jesli jest TA WIELKA ZMIANA, zadoscuczyni Dobrym ludziom za ICH Czlowieczenstwo ! Bo sa jak DZIECI ❤ 🙂

    To osoby, ktore zyly w ZACHWYCIE nad boskoscia Zycia… i cos zaczelo ten zachwyt niszczyc!

    A Boskosc wszak przejawia sie w radosci z Zycia, w ENTUZJAZMIE ❤
    Theos Jasmos … En Teos Jasmos… Boska Swiatlosc Jest w Tobie
    Jasmos : jasmin i swiatlosc
    Jasmin : Jasna Jazn ❤

    Ps; Co masz na mysli piszac :"nadmierne oczekiwania wobec Bliźnich"???

   4. O!
    Kropelki na jasminie 🙂 To wazny Znak : WODA ZYCIA, Rosa.
    Gdy wklejalam, swiadomosc nie zauwazyla ( bylo setki zdjec na ekranie).
    Natomiast Dusza zauwazyla, bo wybrala ta fotografie. Chyba ze to Ktos podpowiedzial 🙂

   5. „Każde jabłko – na jednym drzewie – dojrzewa i spada w zupełnie innym czasie…”
    To wyglada, ze one sie nie spotkaja (ich Dusze sie nie spotkaja), bo gdy te rozowozlote juz spadly pelne dojrzalosci, to te zieloniutkie i kwasne jeszcze siedza na drzewie.
    Zlotorozowe jablko jest w innym czasie niz to zielone. Pochodza z tego samego drzewa, ale nie sa w tym samym czasie.

    Czas nie jest problemem. Problem moze powstac, gdy Zielone zabiera Przestrzen Zycia dla Zlotego. Np. zywnosc, dom, miejsce pracy, dobre imie, odkrycia naukowe (ukradziono dla Tesli), no i najwazniejsze : energie zyciowa, itd.

  3. Vikingu- Spisz krzywdy na papierze i po jakimś czasie /rok..dwa…spalisz bez chęci czytania…zapewniam 🧡

   „Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”.

   1. Justyno, nie doceniasz mnie. Mam tę książkę „Nowa Ziemia” i czytałem ją.

  4. „Może i jestem mściwy, ale jestem też skłonny wybaczyć, pod warunkiem, że druga strona też naprawdę tego chce”.

   Masz racje : Nie ma wybaczania bez napawienia, przynajmniej symbolicznie, zadanych krzywd.
   Jesli ten, kto doznal krzywdy nie jest juz na Ziemi, to nalezy ZADOSCUCZYNIC JEGO RODOWI !!!
   Takie jest PRAWO SLOWIAN !

  1. Justyno, wybaczyć mogę, ale tylko tym którzy tego chcą.
   Ci którzy chcą dostać ode mnie wciry to dostaną.
   Nie chce ich zawieść, skoro tego chcą 😁

 8. „Okazuje się, że aby życie sprawiało więcej radości, wystarczy dokonać niewielkich zmian: wprowadzić kilka zasad, konsekwentnie ich przestrzegać, nauczyć się koncentracji i robić to, co się lubi.”
  Właśnie to robię.

 9. Witajcie kochani. Posluchalam dzis Romana Nachta na yt dobre wiafomosci i mocno podnosi na duchu. Mowi ze truja nas zewszad a my i tak zyjemy.w skrocie. Wlasnie. Kto kogo powinien sie bac i sie boi? Tyle wiekow staran a my wciaz zyjemy i coraz wiecej swiadomi. Moga nam skoczyc wszyscy i tyle. I tego sie trzymam. Pozdrawiam radosnie💕i dziekuje Tawie bo wyswietlaja sie mi u Ciebie same budujace teksty co to podnosza natychmiastowo wibracje.

  1. „Kto kogo powinien sie bac i sie boi? ”
   Właśnie, to oni powinni się bać.
   Od lat już nie miałem paraliżów sennych, a coś się stało ( domyślam się co ), że gdzieś kilka miesięcy temu, pojawił się paraliż senny, któremu towarzyszył sen i czułem obecność za oknem…
   Nawet wiem, kogo to była obecność.
   Chętnie bym tym sku…m naprawdę dał wciry.
   Paraliż senny pokonałem właśnie przez złość.
   W moim przypadku, podczas paraliżów sennych, najlepiej działało wku….ienie i wtedy już mogłem poruszać ciałem.
   Jak wyszedłem z tego paraliżu, to jeszcze im nawrzucałem.
   Każdy ma swój sposób.
   Ja tych sukinsynów to bym chętnie rozszarpał za to, co mojej mamie kiedyś zrobili.
   Moja mama, przeżyła kiedyś horror.
   To co opowiadała mi Mama, nadaje się do audycji radia paranormalium. Mojej mamie, groziła śmierć, ale nie chce już wracać do tej sprawy.
   Gdyby nie mój Ojciec, to Mama by zmarła…
   Staram się być optymistą, ale radzę im, kimkolwiek są, aby się
   odpi…lili.
   Mam nadzieje, że jest tak jak Ania napisała, że ich czas już się skończył.

   1. Co raz więcej ludzi , osób będzie łączyć , odkrywać co się w tych naszych RODach działo na prawdę i kto za tym stoi i stał , to już się dzieje i tej fali nie powstrzyma nikt , wiedza będzie napływać falami a Prawda się obnaży . To nic że dostali drugą szansę , na nas to nie będzie miało wpływu (ludzkość) nic z tego . Może musieli ją dostać co by się nie czepiali że jak to Wasi po drugiej stronie szanse dostali a my co ? a może przyczyna jest inna MY i tak wrócimy do domu . Koniec Kropka .
    Kto się boi? ONI , ludzie odczuwają ich lęki tylko jeszcze tego nie rozumieją , przyjdzie taki czas że pojmą , będą odczuwać różne rzeczy ale już bez lęku w Świadomości tego że odbierają z boku coś obcego i w żaden sposób nie będzie miało to wpływu . Ewentualnie wywoła to śmiech . I tym jest minn kiełkująca Miłość Własna 🙂 następują zmiany w Tobie .

    Piękny jest dzień gdy bez lęków budzisz się
    Piękny jest dzień gdy ba Nowo odkrywasz się
    Piękny Jest dzień gdy czujesz i wiesz
    Że nikt Ci już tego nie odbierze bez względu na to co się dzieje i gdzie jesteś
    Piękny jest taki dzień , jakbyś na nowo Rodził się .

    Cudnego Dnia Wszystkim

  1. Piękny krok ku zdrowiu i Naturze, i to w dodatku „z wiatrem we włosach”, jakże romantycznie.
   Moje gratulacje 🙂

   Moje pierwsze, chyba za długie, bosakowanie po ogrodzie w zeszłą sobotę skończyło się dwudniowym kichaniem, ale stwierdziłam, że było to całkowite oczyszczenie organizmu z zimowych brudnych naleciałości. 😀

   1. Wszystkich jeszcze niebosęgujących pragnę poinformować, iż swoją Największą Przygodę Życia 👣 najlepiej rozpoczynać w najcieplejszym miesiącu w roku. Chodzi o to, by odpowiednio zakodować umysł. By mózg kojarzył bosęgę z ORGAZMICZNĄ ROZKOSZĄ 🚀, a nie z kichaniem czy oczyszczaniem zatok.

    Nie powinno się też za pierwszym razem fundować sobie poprzez stopy zbyt dużego strzału kosmicznej megaenergii Matki Ziemi. Niewtajemniczonym się wydaje, że bosochodzenie to tylko odjechana rekreacja, gdy tymczasem jest to fizjologiczny megareset organizmu ludzkiego.

    (Byłem kiedyś świadkiem uruchomienia u 60-letniej kobiety niezwykle bolesnego resetu wieloletniego schorzenia zatok po 20-minutowym pierwszym w życiu bosakowaniu 👣).

    *

    Wczorajsza rozmowa z 4-latką:

    – A dlaczego masz takie śmieszne buty?

    – To są magiczne crocsy.

    – A dlaczego magiczne?

    – Bo można bardzo szybko z nich wyskoczyć, gdy tylko przyjdzie nam ochota, by natychmiast zaznać szczęścia.

    – A jak się to robi?

    – A tak… (w tym momencie wypadłem z butów i stanąłem boso na świeżutkiej ciepłej trawie – upalny dzień był – i pomaszerowałem chwilkę do przodu i do tyłu) 👣.

    Dziecko patrzyło na waryjota jak urzeczone, jego Prababcia uśmiechała się tylko z wielkodusznością (lechicka cnota), bo już owego cudaka doskonale zna (wczoraj akurat konsultowała u niego swoje – jak się wyraziła – „coraz częstsze zaniki pamięci”) 🔆

   2. Dzięki Słowianeczko!

    Jak to wszystko można sobie pięknie wytłumaczyć.
    Dodam jeszcze, że moje dzieci zanurzyły się przy tej okazji w jeziorze 🙂 Ja tak tylko do kostek się odważyłam.

    Pamiętam z jakiegoś filmiku, że podobno woda przyciąga energię orgonu – od kiedy się o tym dowiedziałam, pozwalam dzieciom na więcej w kwestii zanurzania się w wodzie o różnych porach roku 🙂

   1. Łoł, dziękuję za info, to jest coś!… 😀👍

    *

    A ja dziś zostałem boso sfilmowany przez jedną rezolutną selfielatorkę… Udzieliłem nawet krótkiego wywiadu promującego bosęgę… 👣

    Ludziska pożądają prozdrowotnych informacji 🙂

   2. A do tego autorka i inicjatorka tego wiekopomnego czynu nazywa się Bosacka. Ciekawe czy bosakuje? 😊

    Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu artykułu miałam łzy w oczach.

   3. To ta Katarzyna Bosacka od programów „Wiem, co jem” czy „Co nas truje”. Dziennikarka i polonistka z wykształcenia. Moja Mama bardzo lubi jej programy.

   4. Tak Laszko..wraca..wraca..zwyczaj Dziadów Naszych…
    Śródpolne sadzenie grusz i jabłoni…było powszechne w kRAJobrazie Polski…gdzie dawały cień i owoc..i dla zwierząt…owoc i schronienie ,…
    Propagatorem był 1879″Ogrodnik Polski”

   5. Dziękuję za informacje, jak przeczytałam dreszcze po mnie przeszły i łzy w oczach. Od jakiegoś czasu wizualizuję taką akcję i dzisiaj taka piękna wiadomość, aby się rozlało po całym naszym KRaju. Po bosakowaniu też oczyszczały mi się zatoki i dzięki temu okropne migreny na razie odpuściły.

   6. „Tak Laszko..wraca..wraca..zwyczaj Dziadów Naszych…
    Śródpolne sadzenie grusz i jabłoni”
    Cudowne !
    Podac dalej i przekonac jak najwiecej ludzi. Ja rozsiewam pestki jabloni, grusz, sliw, wisni przy drogach i na skraju pol 🙂

    Wiele polnych drog zaorano, poznikalo wiele miedz, ale daj Boze te miedze sie odrodza : zylo na nich ptactwo polne, mialy gdzie sie chowac gryzonie, zachowywaly ZIOLA ❤

 10. „Anioł Czterdzieści i Cztery budzi Europę…”
  Gorąca dziewczyna 🙂 Dobrze, że się schładza, bo inaczej by wybuchła, a szkoda by było 🤣

 11. „Miłość Bezwarunkowa to ścieżka do siebie samego , która po mału lub szybko wprowadza zmiany w życiu swoim , w którym stajesz się swoim najlepszym przyjacielem na każdym poziomie świadomości , wracasz na drogę wzorcową . ”
  MI, w tym akurat się zgadzamy.

 12. Mój sen z 17 i dziś 24 marca

  17 marca dostałam motykę od BOGA z CHMUR -SWAROŻYC?…
  🌺

  …motykę taką jak do kopania kartofli…i zadanie wykopania jamy-dołu co zrobiłam powoli -mozolnie …spojrzałam na tę robotę moją…zbliżyłam się do brzegu wykopaliska… wielki dół-otchłań podobna jak na Biegunach albo Saturnie..Bóstwo z Chmur powiedziało/telepatycznie/ ” teraz powiadom każdego żeby wszystkie śmieci z Matki Ziemi tutaj powrzucali… obudziłam się ok 9-tej po 12 godz.. snu zmęczona,wyczerpana jak bym z hektar kartofli wykopała…

  sen z dzisiaj…-oczekuję na przybycie znajomych-wyszłam przed dom na przywitanie Ich… widzę Ich na chmurach zarobionych…
  zrzucają jakby brudną watę z chmur a ja zbieram te brudne płachty waty…i wyrzucam do śmieci,….
  …i moja myśl …kurde jak oni tam na tych chmurach utrzymują się …i taki obrazek jak na zawołanie… stopy ich w ostrogach w tych chmurach… 🌩
  Kochani Przemija Postać Tego Świata…
  Błogosławionego Dnia..Słoneczka na Niebie Niebieskim…❣✴❣

   1. Natrafili na jantar. Ależ to musiało wstrząsnąć Chazarami, którzy wiedzą, że czas na wyrywanie lechickich dóbr im się kończy. Ten jantar to złoty omen wschodzącej Lechii. 🙂

   2. ”157 lat temu w Rarwinie (gm. Kamień Pomorski) znaleziono największy okaz bursztynu bałtyckiego ważący 9,75 kilograma!”

    https://kamienskie.info/ten-bursztyn-znaleziono-150-lat-temu-pod-kamieniem-pomorskim/
    Bursztyn występuje w lasach- łąkach nadmorskich i wzdłuż rzek…rzeczek ,…strumyków do i od morza……mówi się ”pokłady bursztynu…”
    TAwie jak zaczną kopać na dziko to mogą i okoliczne wioski -miasteczka zalać…to jest żywioł..
    o to nie trudno…cofka z Bałtyku…wichury…OBY NIE /na razie Mierzeja chroni..jak bardzo chroniła to się okaże..

   3. A chazary już w okupacyjnych telewizorniach naśmiewają się z głupców,którzy myślą, że odkryli eldorado, a tam przecież nic nie ma.

    Tak można w skrócie przekazać to co nadają w TVN (a jakże) łącznie z krytyką przekopu mierzej.

 13. Energia wymiata..czyści..Przestrzeń..♥♥♥
  Białe Słońce nad Morzem -na horyzoncie rażąco Białe Niebo a nad głową Niebo Niebieskie… ✴
  Drodzy Tawerniacy…znikły kolorowe zachody słońca nad morzem z całą Tablicą Mendelejewa☀
  Kochani- ENERGIA pracuje z Całą Florą i Fauną na Mateńce Gai..☀

 14. Obserwując od stycznia blog naszego Admina, zauważyłam, że we wspaniałe FORUM o wszystkim się zamienia. ❤

  Cieszy mnie to bardzo, bo każdego rana, gdy siadam do kompa, zamiast zjadać kaszkę babci, jestem zaczytana.

  Czuję się od rana jak nasi onegdaj wspaniali poeci, którzy dzień zaczynali w kawiarniach od "kawusi"wśród swoich i o wszystkim sobie "pletli" 🙂

  A że jest już forum i to dosyć mnogie, zapodam coś może i dla Was ciekawego, poczytajcie sobie.

  https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/niemieckie-oszustwo-wychodzi-na-jaw/ar-BBV6Vax?MSCC=1553495903&ocid=spartandhp

  1. Dodam do tego, że w Welt +(niestety płatne, dlatego przeczytałam jedynie kawałeczek z artykułu) napisali, że wiatraki produkujące prąd zabijają insekty, do 5,3 miliarda sztuk dziennie. Autor pisze, że jeśli to jest prawda, to konsekwencje zmiany pozyskiwania energii będą niewyobrażalne.

 15. „Jeśli dobrze zrozumiałam nie jesteś jeszcze Rodzicem a jak nie jesteś to może mądrzej było by nie wypowiadać się z pozycji rodzica .”
  Co Ty powiesz? 😉
  To co napisałem, nie musi tylko dotyczyć dzieci przecież.
  Jesteś bardzo mądra, powinnaś to wiedzieć.

  1. Pisz , nikt Ci nie broni przecież .
   Jest przeogromna różnica między iluzorycznym bólem Matriksa , który ciągnie do cierpienia(uzależnienie) a pomiędzy bólem Świadomym i nie chodzi w nim w cale o to co dotkło Ciebie nie , wcale nie , to jest Świadomy Ból tego co się stało , co z nami uczyniono im więcej wiedzy tym więcej Bólu , nie da się go ominąć jeśli chcesz wyjść z klatki w którą nas wsadzono eksperyment minn polega na tym ile człowiek był i jest w stanie znieść . Dobrego Dnia Vikingu

   1. „to jest Świadomy Ból tego co się stało , co z nami uczyniono im więcej wiedzy tym więcej Bólu , nie da się go ominąć jeśli chcesz wyjść z klatki w którą nas wsadzono eksperyment minn polega na tym ile człowiek był i jest w stanie znieść .”
    Trzeba było tak od razu napisać.

 16. „A teraz ja o coś zapytam 20 chłopa osiłków robi co robi a Ty pośród nich , co byś zrobił ?”
  Zrobiłbym to, co uznałbym za stosowne, nawet gdybym miał zginąć. Ty naprawdę mnie nie doceniasz, ale spoko.
  Nie zrozumiesz tego, bo jesteś kobietą, a kobieta ma inne zadnia 😉

  1. ViS, piszesz: „jesteś kobietą, a kobieta ma inne zadania”, wyrwałam z kontekstu i wiem, że napisane z przymróżeniem oka i pewnie w większości przypadków tak jest, ale ja nie jestem typową kobietą, (choć nie z wyglądu). Z tymi zadaniami zgodnie z płcią, to nie jest tak prosto. Ja np w sytuacjach zagrożenia miałam pewnie więcej werwy niż niejeden przedstawiciel płci „brzydszej”. I pewnie jest więcej takich silnych kobiet, przy których faceci nie mogą zabardzo się facetami czuć. Ale to właśnie ślamazarność facetów zmusza kobiety do bycia takimi. Ja czasami myślę, jakby to było gdybym była słodką blondynką? Ale w tym życiu już się nie przekonam. Ot taka BabaJaga ze mnie.

   Koniec świata, jakby powiedział Pan Popiołek.

   1. „I pewnie jest więcej takich silnych kobiet, przy których faceci nie mogą zabardzo się facetami czuć.”
    Prawdziwy facet, będzie się czuł facetem, również przy silnych kobietach.
    Lubię silne kobiety, bo to wyzwanie, ale takie bardziej delikatne z charakteru też lubię 😀

   2. Laszko, w czasach szkolnych, to mimo tego, że miałem siusiaka i wyglądałem jak chłopak, to byłem gorzej niż dziewczynka 😁
    Byłem totalnie zahukany, wystraszony i pierdołowaty.
    To jakiś cud, że mnie tam żywcem nie zjedli.😁
    Mimo wszystko, kocham tamtego wystraszonego Radziulka i mu wybaczyłem 🤣 🤣 🤣.

   3. „To nie moje kolce sa moja obrona, mowi Roza, to moj zapach” 😉
    Silna kobieta jest jak roza 😉

    „slodkie blondynki” – „sliskie wampirki” 😉
    Ile energii wysysaja ?

    Baba Jaga = Bogini (Bagha) Jaga

    Baga = Szczodry Bog

   4. Z uznaniem i szacunkiem dla osob o pieknym jasnym kolorze wlosow.

    Ale ze… (wiem, ze to nie jest poprawny zwrot 😉 ) tak czesto w „powiedzonkach” sie tym okresleniem „podpieramy” ?
    Pewna blondynka na kolejny „dowcip” o blondynkach odpowiedziala : „Spadaj ciemnieku” 😉
    Niezle. prawda ?

   5. Laszko, „mój mąż tak mnie nazywa, mówi, że to z miłości”.
    To znaczy jak? Roza, Blondynka, Wampirek?
    😉
    Glebokie Blogoslawienstwo Domowi Waszemu, Laszko ❤

   6. „I pewnie jest więcej takich silnych kobiet, przy których faceci nie mogą zabardzo się facetami czuć”.

    Alez to nie tak !
    U Slowian byly kobiety, ktore braly udzial w walkach : AMAZONKI !
    Kozaczki tez sa trenowane do obrony, ale : „Kozackiemu RODU ne ma perewodu”. https://www.youtube.com/watch?v=ONEh5vVxHIc

    W sytuacjach mniej niebezpiecznych Kobiety maja swoje zadania, a Mezczyzni swoje ❤

    Pomozmy Mezczyznom zajac ICH MIEJSCE !
    Wtedy i nasze miejsce bedzie latwiej ogarnac 😉

    Pewien rosyjski Wiedun znany z kontrowersji powiedzial : "Przez wieki opresji mezczyzni stracili wiele z MOCY PRZYRODZONEJ.
    Wy kobiety nie czekajcie na ksiecia, bo nie dla kazdej starczy ! Bierzcie, kogo mozecie i UCZYNCIE Z NIEGO WOJOWNIKA !"

    W filmie o energiach RODu, o ktorych mowi pani starowierka, a ktory gdzies tu wkleilam, jest tez o tym.

  2. „Ty naprawdę mnie nie doceniasz”
   Ja nie jestem od tego żeby Cię doceniać , doceń się sam , bo to Ty się nie doceniasz , jak będziesz czytał ze zrozumieniem to nie będę musiała tłumaczyć każdego słowa z osobna .

   Wiem o czym Laszko piszesz 🙂 poodwracany ten świat 🙂

   Wszyscy nam mówią o obronie Świata , Kraju Domu a nikt nie mówi czym to na prawdę jest , a jest to formą właśnie ataku . Wsio poodwracane 🙂

   1. MI, doceniam siebie, więc zejdź ze mnie 😀
    Niczego mi nie tłumacz, pani mądralińska 😂

   2. Kto na kogo wlazł ten wlazł 😉 Nigdy nie twierdziłam , że jestem super uświadomiona , ani lepsza od kogoś , i nadal tego nie twierdze , więc przestań przerzucać z tyłka wzięte popierduchy .
    Nie jesteś w stanie mnie dotknąć w żaden sposób , podążaj swą drogą w Zdrowiu i Miłości .

    Mam pytanie panie Tawie 🙂 dostali zgodę ale przepraszam od kogo ?bo w moim śnie to ja przyzwolenia nie dałam a żeby tu mnie kto przyszedł na kawę i zapytał czy Pani daje zgodę czy nie to se też nie przypominam . A jak se nie przypominam to se nie przypominam i ode mnie takiej zgody nikt nie dostał i nie dostanie .

   3. Abolicja kosmiczna (darowanie win) najprawdopodobniej nastąpi.

    Wszystkie łobuzy dostaną zapewne drugą szansę.

    Tym razem oczywiście podobny, jak matrix, hardkor nie wchodzi w rachubę, gdyż azaliż ponieważ ktoś w międzyczasie zmienił algorytmy tej gry…

    Więc dojarzom zostały zakręcone kurki ze słodziutkim papu…

   4. No dobrze rozumiem , ale nasze słowo jest przecież naszym słowem , gdyby powiedzieć chórem nie ? Moje słowo jest takie jak Źródła i go nie zmienię, nic przeciw nikomu nie mam , jednakże to już jest przegięcie pały i oczywiście zaś kosztem ludzi , którzy nie rozumieją co się dzieje , pionki w grze , brak na to zgody dosyć już . Łobuzy niech zostaną zamknięci w takim słoiczku jakim i nas zamknęli (odizolowani) aż wyciągną z tego wniosek co najwyżej na takie rozwiązanie jestem w stanie się zgodzić , ale nie zaś kosztem ludzi , dosyć już .

   5. może dlatego tak się stało boś podskórnie tak czuł 😛 żartuje oczywiście , dobra rozumiem już chyba w pełni mój sen te piendolenie co mnie rozśmieszyło , „ludzie za Tobą pójdą” , normalnie chyba chcieli ze mną jakiś handel przeprowadzić , nie wierze normalnie nie wierze ,gibło ich i to nie źle , w żadną grę nie gram, niczego od nikogo nie chce ani nie potrzebuję , wracam do domu koniec kropka , jednakże do ilu przyszli być może ? Hmm uwierzyć im w cokolwiek ? nawet naiwność ma swoje granice. I nie wiem co to za informacja jeszcze jej nie rozgryzłam do końca (prawda czy nie ) Gaz usypiający … Byli zawsze za pokojem … nie wierze normalnie nie wierze . I jak się nie wkurzyć ?

   6. „Wszystkie łobuzy dostaną zapewne drugą szansę.”

    Czy ktos tu na dole czy tam na Gorze pomyslal o ZADOSCUCZYNIENIU dla kazdego, kogo lobuzy okradly, pobily, zniewolily, oszukaly, zniszczyly kriere, marzenia, zabily, itd.

   7. Zadośćuczynieniem będzie Uwolnienie Dobrobytu dla Wszystkich Żyjących Istot tej przepięknej planety… 🔆😀

    Każda istota ludzka będzie miała możliwość nabycia Jednego Hektara Szczęścia i utkania na nim Przestrzeni Miłości… 🌳🌳🔆🌳🌳

   8. ” nabycia Jednego Hektara ”
    Pytania praktyczne, bo sie interesowalem 😉

    Czy na jednym hektarze da sie utrzymac dwoje doroslych z dwojgiem dzieci…a nawet z jednym dzieckiem ?
    Wszyscy specjalisci od rolnictwa, ogrodnictwa, hodowli itp; mowia, ze to nie jest wykonalne : nawet jak sie staw rybny wykopie.
    Na jednym hektarze nie wypracyje sie az tyle zywnosci, by sie wyzywic i zamienic ja na meble, ubrania, energie, itp; z innymi ludzmi, ktorzy tamte dobra produkuja.
    No, chyba ze uprawa czosnku lub ziol da dochod pozwalajacy zakupic zywnosc u sasiadow ,

    Hektar wystarczy, jesli ma sie inne zrodla dochodu. Ale przezyc na nim sie nie da .
    Na pieciu hektarach tak, bo da sie utrzymac KONIA !
    Podstawowa sprawa przy uprawie Ziemi.
    A konia trzeba KARMIC !
    Ale przeciez malo kto z nas zna sie na rolnictwie.
    Tak szczerze, kto dzisiaj by potrafil przezyc na jednym hektarze ?
    Ile ziemi potraficie przekopac, by posadzic warzywa ?
    Bez sily pociagowej nie da sie tyle ziemi uprawic, by wyzywic RODzine.
    A co z fabrykami ? Mebli, samochodow, chociazby szklanych sloikow ?
    Jak bedzie wygladac wymiana dobr ?
    Kto wybuduje domy na tym hektarze ? Jesli ktos nie ma pracy to i nie ma oszczednosci.

    „Zadośćuczynieniem będzie Uwolnienie Dobrobytu”
    A co z czasem ?
    No, chyba, ze sie Zycie Ludzkie znacznie wydluzy. Ludzie obecnie umieraja za mlodo !
    Za ile czasu moga owe zmiany nadejsc ?
    Jesli kogos pobito i ta osoba stracila zdrowie, to zaden hektar nie pomoze, bo moze nie miec juz sily, by ogrod uprawic.
    I kto zadoscuczyni ?
    Wyglada na to przy tej analizie sytuacji, ze najsprawiedliwsi i najwrazliwsi nie beda mieli zadnej „zmiany”, a bandyci i zlodzieje nadal zachowaja przywileje.

   9. Nie tylko na jednym hektarze, ale nawet na połowie da się doskonale żyć (drugą połowę ma stanowić dębowo-cedrowy Święty Gaj).

    🌳🌳🔆🌳🌳

    Algorytm na Niebo na Ziemi:

    S = minimum 1 Ha własnej ziemi

    (S – szczęście)

    Minimum. Kto ma możliwość osiedlenia się na kilku hektarach, tym lepiej (większy Święty Gaj). Ale zasadą jest minimum jeden hektar, by pola auryczne sąsiadów nie zachodziły na siebie.

    A czy z jednego hektara da się wyżyć, odpowiedź jest tutaj:

    https://matkaziemia.files.wordpress.com/2012/06/megre-wc582adimir-anastazja-1.pdf

    To Biblia Nowoczesnego Rolnictwa i Ogrodnictwa.

   10. „A czy z jednego hektara da się wyżyć, odpowiedź jest tutaj:”
    TAWIE, a kto tak zyje ? Konkretnie ?
    A transport, a szkoly? O samolotach nie wspomne…
    No i chyba nie bedzie wcale miast?
    Bo jak nakarmimy ludzi w miastach ?
    A jak do miast dojedziemy?
    Np.ja zasiade w Sejmie. Wiec jak dojechac do Warszawy z mazurskiej, dajmy na to, wsi? Bez samochodu i pociagu ???

    A zadoscuczynienie ?
    Ktos, kogo pobito, ma oslabione zdrowie, nie ma pracy…jest samotny…
    Czy naprawde myslisz TAWie, ze hektar ziemi jest zadoscuczynieniem ?
    Starsza wiekowo osoba nawet nie jest w stanie ogrodka uprawic.
    A zmarnowane marzenia? Zniszczone Zycia ?
    Cierpienia latami ?
    No i z kim niby to „S” szczescie na tym hektarze tkac…i za co ?
    To o ludzach bez pracy, w depresjii, smutnych, osamotnionych. Oni juz czesto niewiele maja SIL.
    To CZESTO NAJLEPSI Z NAS ! Byc moze to ICH WRAZLIWOSC jeszcze uratowala ZIEMIE ! A ONI ???
    Kto IM ZWROCI ZYCIE I ENERGIE ?

    Za tych, ktorzy milcza, a cierpia, upomni sie Przestrzen !
    I Przestrzen postawi proste i praktyczne pytania !
    Czy to juz ta Zmiana ?

   11. Szkoła, za przeproszeniem, publiczna to relikt starej epoki. Za kilka lat szkolnictwo publiczne będzie likwidowane na rzecz edukacji RODowej, klanowej. To samo dotyczy kwestii zdrowia. W te dwa newralgiczne działy ludzkiego bytowania na naszej przepięknej planecie niewzorcowy twór zwany państwem nie ma prawa ingerować !!!!

    Państwa będą likwidowane, gdyż są strukturami okupacyjnymi, babilońskimi.

    Onegdaj nie było państw. Były RODy i NaRODy.

    To matrix wmówił nam, że państwa są potrzebne, bo bez policji byśmy się pozarzynali. To nieprawda. Są naturalne, przyRODzone mechanizmy harmonizowania przepływu energii w osadach.

   12. „Państwa będą likwidowane, gdyż są strukturami okupacyjnymi, babilońskimi.
    Onegdaj nie było państw. Były RODy i NaRODy”.

    Przeciez panstwo czy tez RODy i NARODY jest oparte na organizacji.
    Wielkie NARODY utworza tak czy inaczej WIELKIE STRUKTURY.
    A male Narody, te same struktury w pomniejszeniu.

    To nie odpowiada na pytanie zadoscuczynienia.
    Na pytanie o transport i jego cene energetyczna. Ze nie wspomne o naturalne wprost pytanie, kto i gdzie bedzie produkowal srodki lokomocji, budowlane, itp. ? No, fabryki czy zaklady rzemieslnicze…i tak potrzebny jest transport.
    A co z miastami ?
    Atena- Arkona

   13. Miasta będą stopniowo, w sposób jak najbardziej naturalny likwidowane – wraz z przenoszeniem się RODzin na swoje własne Jedne Hektary Szczęścia… 🙂

    Pojęcie zadośćuczynienia jest konceptem cierpiącego umysłu.

    Trzonem wolnych NaRODów będą ZDROWE struktury RODów.

   14. „Pojęcie zadośćuczynienia jest konceptem cierpiącego umysłu.”
    TAWie, konkretnie :
    Pobili Czlowieka, nie moze pracowac, wpadl w depresje, odeszla zona, wygnali z pracy, zapadl na zdrowiu, nie ma co jesc…
    Mam tak dalej ???
    Donosili na kobiete, nie zostala tym, kim zostac miala w misji Ducha…
    Oszukali nastepna…
    Jej przeznaczenie zniszczone i zdruzgotane… pali, zdrowie podupada…
    Mam tak dalej ?
    A Ty piszesz, ze : „Pojęcie zadośćuczynienia jest konceptem cierpiącego umysłu.”
    To wobec tego co ODPOWIESZ TYM DOBRYM, SZLACHETNYM LUDZIOM, ktorym zniszczono i Zycie i Przeznaczenia ?
    I jak Przestrzen Sprawiedliwa odpowie ?
    Bo jesli uwazasz, ze „Pojęcie zadośćuczynienia jest konceptem cierpiącego umysłu.”, to co odpowiesz na CIERPIACE CIALA, GLOD, CHLOD, NEDZE, SAMOTNOSC, itd.
    To wszak juz nie tylko UMYSL, to i CIALO CIERPI…
    I DUSZA TEZ CIERPI !

    U Slowianina CECHA NAJWYZSZA JEST EMPATIA, a ta rozumie Blizniego !

   15. „Trzonem wolnych NaRODów będą ZDROWE struktury RODów.”
    Beda ?
    A KTO naprawi zrujnowane ?
    To przeciez, i TY O TYM WIESZ, Najsprawiedliwsi, najszlachetniejsi, najbardziej DUCHOWO EWOLUCYJNIE BLISKO ZRODLA STOJACY, najbardziej UCIERPIELI !

    Ja mysle, ze Zrodlo UCZYNI kilka CUDOW dla NICH !
    A jesli Ja, malutki Czlowiek TAK MYSLE, TO WSZECHMILUJACE ZRODLO byloby skape w CUDA ?
    DAJ MI ROZDZKE, a JA TE CUDA Braciom i Siostrom UCZYNIE, jesli nikomu innemu Milosci i Wspolczucia nie stanie !
    Bo coz warta ta cala „zmiana” jesli Cierpienie nie byloby zadoscuczynione, a Sprawiedliwi nie zyskaliby MIEJSCA JAKIE IM NALEZY !!!
    I dlaczegoz to Wszechmilujacy i Wszechpotezny Kosmos mialby POSKAPIC ZADOSCUCZYNIENIA ?

   16. „Mistrz był nieubłagany dla tych, którzy lubowali się w rozczulaniu nad sobą i pielęgnowaniu złości.
    – Bycie skrzywdzonym – mawiał – to nic takiego, chyba że chcemy to pamiętać”.

    (Anthony de Mello, Minuta nonsensu)

    *

    Na naszej przepięknej planecie cierpi każdy, kto nie jest z rasy okupacyjnej.
    Nie ma sensu licytować się, kto z cierpiących cierpi bardziej.
    W każdym razie nasze obecne wcielenia przypadają na Wielki Przełom Er (wychodzimy z nieszczęsnej kalijugi), co już samo w sobie nazwać możemy wielkim kosmicznym „zadośćuczynieniem”… 😉

   17. „Mistrz był nieubłagany dla tych, którzy lubowali się w rozczulaniu nad sobą i pielęgnowaniu złości.
    – Bycie skrzywdzonym – mawiał – to nic takiego, chyba że chcemy to pamiętać”.
    (Anthony de Mello, Minuta nonsensu)”

    Anthony de Mello to Twoj Mistrz, TAWie.

    Kazdy z nas ma Swojego Mistrza.

    Mistrz, ktorego Znam, mi mawial : Milosc jest najwieksza sila, ktora zmienia oblicze Swiata.
    To, cozescie uczynili dla najmniejszego sposrod Was, dla mnie zescie uczynili.
    Czasami wystepuje On jako miloscierny SamARYtanin i nigdy nie odwraca oczu i rak od cierpiacych.

    I kto wie z ta rozdzka… ?
    Jesli naprawde NIKT sie nie bedzie kwapil, by dokonac zadoscuczynienia… kto wie ?

    „Rece Niewinne, to Rece Pelne!”
    Orminska Madrosc ❤

   18. Arkona pisze :”Ja mysle, ze Zrodlo UCZYNI kilka CUDOW dla NICH !
    A jesli Ja, malutki Czlowiek TAK MYSLE, TO WSZECHMILUJACE ZRODLO byloby skape w CUDA ?
    DAJ MI ROZDZKE, a JA TE CUDA Braciom i Siostrom UCZYNIE, jesli nikomu innemu Milosci i Wspolczucia nie stanie !”

    Droga Arkono chyba nie pobijemy 🙂 się o tą czarodziejską różdżkę ŹRÓDŁA , żeby móc uczynić ten Przepiękny Świat sprawiedliwy dla wszystkich Iskier ŹRÓDŁA, a w szczególności dla tych najbardziej pokrzywdzonych przez czarne mendy matrixa.

    Ja od dzieciństwa szukam tej różdżki, i proszę ŹRÓDŁO by mi ją podarowało, bo już nie mogę patrzeć na tyle cierpienia niewinnych najsłabszych Iskierek.

    Może wspólnie ją odnajdziemy i uratujemy dla Nas ten Świat , tą Przepiękną Planetę i przywrócimy jej pierwotną Boską MATRYCĘ.

    Dopóki jej nie znajdziemy, ślijmy w każdy zakątek cierpienia swoją uzdrawiającą energię MIŁOŚCI, a wszystkich naszych księżycowych oprawców wysyłajmy w ich miejsce przeznaczenia , życząc im szczęśliwej drogi.

   19. „Droga Arkono chyba nie pobijemy 🙂 się o tą czarodziejską różdżkę ŹRÓDŁA”
    SlowiAnko, jesli wiesz gdzie ONA, bierz i CZYN CUDa ❤ (Cud da).
    Nie musza przecie mnie znac, jesli juz Dzielo bedzie sie Dzialo ❤
    Bo kiedy sie i losy i Srca napelnia Blaskiem, a zoladki pokarmem wystarczy 🙂 ZACHWYT ❤
    Jasmos 🙂 Jasmin 🙂 Entheosjasmos 🙂

   20. „Mistrz był nieubłagany dla tych, którzy lubowali się w rozczulaniu nad sobą i pielęgnowaniu złości.
    – Bycie skrzywdzonym – mawiał – to nic takiego, chyba że chcemy to pamiętać”.

    Kochany Tawie rozumiem słowa owego Mistrza zgadzam się co tzw cierpienia typu z igły -widły czyli problem to bzdura a urośnie do takiej rangi że fiuu . Nie da się jednakże zaprzeczyć głębokiemu odczuwalnemu bólu , który jest . Owszem można udać że go nie ma , odizolować się , jednakże to izolacja lęk . Cierpienie musi się uwolnić może nawet Zbiorowo 🙂 pokazać swoją twarz po czym może nastąpić uwolnienie .
    Wiesz ile blokad pęka po wpisach Arkony ? 🙂 wiesz ile oczyszczających łez się uwalnia ? 🙂 Wiesz ile ludzi , którzy nie pozwalali sobie na płacz , płacze , nie dlatego że są zimnymi … 🙂 tylko życie było twarde więc i twardym było się dla siebie . Dar to Dar kto patrzy ten widzi 🙂

    Ps Tak wiem że na pozycji Duszy nie ma cierpienia ale tu jest , jest i trzeba je uwolnić (zbiorowo) pozwalajmy sobie na płacz , który oczyszcza .

    Miłego Wieczorka

   21. Heh 🙂 Nie , Tawie rozrywanie ran nie jest żadną terapią , tak samo jak udawanie że ich nie ma . Jeśli przestajesz się bać cierpienia czyjegoś a w rezultacie krzywdy osobistej , bo to jest trauma RODowa strach przed krzywdą , wtedy dopuszczasz cierpienie innej osoby i ono nie ma wpływu na Twoje osobiste pole 🙂 pozwalasz mu być i pojmujesz czym jest .
    Kolejna strona medalu powtórzę wiele osób nie pozwalało sobie na uwolnienie cierpienia poprzez płacz , tak , tak 🙂
    A co najważniejsze wiele ludzi nigdy Tawie Drogi nie pozwoliło sobie na jakiekolwiek uczucie Miłości Własnej do siebie samego , nigdy 🙂 Dlatego mówię i będę to powtarzać małymi kroczkami pozwalajcie sobie kochać siebie za to kim jesteście na dzień dzisiejszy tak jak umiecie najlepiej czyli uczcie się być dla siebie dobrymi 🙂

   22. Droga Arkono, uwielbiam Twoją sensytywność i czułość serca i mamy wiele wspólnego jak choćby podejście do seksualizujących przekazów. Jeśli z kolei chodzi o temat traumy, krzywdy, przerabiania, terapii, myślę jak TAW właściwie od zawsze. Kiedy kilka razy „cios życiowy” połamał mi żebra, aż kilka kobiet usiłowało mnie nakłonić do swojej metody „przerabiania” rozpaczy poprzez słuchanie piosenek emanujących żalem i tęsknotą, żeby „się wypłakać”. Miały zaskakujący kłopot z przyjęciem mojej opinii że dla mnie to jak dobijanie się młotem w uprzednio rozbity łeb. Kiedy czyniłem wysiłki wstania z kolan, potrzebowałem słońca i skupiania myśli na rzeczach kreatywnych a nie zatapiania się w dramacie, bo to mnie sznurowało na etapie bólu i straty. Tak samo odrzucało mnie od wszelkich terapii. Największy i pięknie odczuwany przełom niosła wiosna i lato, gigantyczna dawka kontemplacji w słońcu i śpiewie ptaków. Stwórca dał nam to jako najcudowniejsze panaceum. Nie sądzę by było to równoznaczne z tym że „zapominamy” o Wołyniu, zabójstwie Leppera, ucieczce ojca i tak dalej. Jednak świadomość w sposób naturalny przyjmuje pewien porządek rzeczy. Im bardziej będą Lechici wtulać się w Przyrodę, tym szybkiej przestrzeń ich serc i ich Ojczyzny wypełnią moce spokoju, harmonii, siły, nietykalności i bogactwa. Dzieje się!…

   23. Tak, często powtarzam, że tylko Natura, zwrócenie się ku niej, integracja z nią jest w stanie nas uratować. Mieszkanie w mieście jest traumą samą w sobie. Dopóki nie osiedlimy się na własnym Jednym Hektarze Szczęścia, nie będziemy do końca spełnieni. Ja gdy przebywam w mieście, jak najszczęściej (tak mi się „samo” napisało) szukam ukojenia na jego obrzeżach, szukam dzikich nadrzecznych lub leśnych ostępów…

    Cała żyjąca biosfera zdalnie sczytuje nasze pole serca i w przypadkach jego udręczenia natychmiast zmienia swoją częstotliwość (np. śpiew ptaków, inne odgłosy Natury) w kierunku jego harmonizacji.

    To jeden z największych sekretów PrzyRODy…

    Gdyby Lechici o tym wiedzieli, natychmiast zamieniliby rozkosz płynącą z przebywania w kolejce do przychodni lekarskiej na rozkosz przebywania w kolejce do Świętego Gaju/Haju… 😉

 17. MI, jeśli dobrze pamiętam, to masz męża.
  Sadzę, że On by stanął w Twojej obronie.
  Ty jako kobieta, chyba też byś wolała mężczyznę, który coś robi a nie stoi i się przygląda?
  Według mojej filozofii, facet musi być gotowy nawet na śmierć.
  Po drugie, mi chodziło o to, że według mnie, cierpienie nie uszlachetnia-przynajmniej nie zawsze.
  Kiedy napisałaś, że cierpienie uszlachetnia Duszę, ja Ci napisałem, że według mnie to bzdura.
  Znałem człowieka, który jako jeszcze dzieciak, trafił do obozu koncentracyjnego i tam przeżył traumę.
  Czytałaś przecież, więc nie chce się powtarzać.
  Mam nadzieje, że ten człowiek mimo wszystko doszedł do siebie, bo od lat nie mam z nim kontaktu i nawet nie wiem czy jeszcze żyje.

  1. Nie ma śmierci bo to Iluzja
   Gra
   Siedzisz z kolega i grasz np w jeżdżące auta , robicie se kraksy i takie tam , giniecie , odradzacie się i tak wciąż , śmiejecie się , żartujecie bo awatary w tv są nieprawdziwe przecież , Ty właśnie jesteś takim awatarem ,a ktoś steruje joystickiem (ludzie nieświadomi). Tym jest Matrixs i czas odrywać się od kabelków sterujących dasz radę .

   1. Własne doświadczenie życiowe też może uszlachetnić dusze np możesz zrozumieć czy też pojąć osobę w tym samym położeniu .
    Kija ma dwa końce tam samo ból może zamienić się w cierpienie lub w pojęcie , te natomiast może poprowadzić Cię drogą do Świadomości . Od Ciebie zależy jaki kierunek wybierzesz . A od mojego męża nie wymagam niczego a już na pewno nie tego żeby walczył , walka to walka i proszę zostawić mój dom w spokoju .

   2. MI, za to Ty jesteś super świadoma, he he.
    Jeśli śmierci nie ma, to jeszcze lepiej.
    Ty też dasz radę, MI.
    Wyluzuj

 18. MI, też myślałem sporo o tych rzeczach, o których napisałaś, które mają związek z egzystencją, rolą człowieka itp …
  Nie doceniasz mnie…🙂

 19. „A od mojego męża nie wymagam niczego a już na pewno nie tego żeby walczył , walka to walka i proszę zostawić mój dom w spokoju”.

  Skoro jesteś taka świadoma, to powinnaś wiedzieć, że Twój dom mnie nie interesuje.
  Mam swój dom 😀

 20. „Kozaczki tez sa trenowane do obrony”.

  Jeśli są dodatkowo ubrane w seksowne kozaczki i zalotnie patrzą, to mogą uśpić czujność przeciwnika, a wtedy to facet już leży 😀

   1. „Zobacz, to sa Kobiety 🙂”
    I do tego z dwoma szablami, a ja tylko jedną sobie macham…
    To nie sprawiedliwe, ja protestuje 🤣 🤣 🤣

   2. Powinno być „niesprawiedliwe”.
    Popełniłem błąd, to pewnie z wrażenia…😀

 21. Ad..czytelnictwa.. czuję się wywołana do tablicy…..

  Jeżeli czytamy to czytamy pasjami z zamiłowaniem..żarliwie..ba..namiętnie..z radością ! NO!

  Statystycznie nie znaczy prawdziwie..wyrabiamy więc normy jak zawsze za innych…
  Czytając kształtujemy się , rozwijamy wyobraźnię, przecieramy szlaki…
  Dobra książka uszlachetnia …podnosi poziom…

 22. Kochani, wysadziłem system… 😀

  Na razie w bibliotece miejskiej… 😁

  Podchodzę – jako kolejny klient – do biurka pani obsługującej, a pani z priekrasnym słowiańskim rumieńcem na powabnym licu, z przyRODzonym sobie wdziękiem informuje mnie: „Nie wiem, co się dzieje, ale… system padł…” 😀

  Kochani, w najbliższym czasie będziecie świadkami jeszcze nie takich hec…

  Matrix się sypie… Rozwalamy system… 😉💥🚀

  1. Naturalny to czas zimowy
   https://www.tvp.info/41917134/zniesienie-zmian-czasu-w-ue-to-koniec-z-przestawianiem-zegarkow
   http://wyborcza.pl/7,75399,24586448,parlament-europejski-przeglosowal.html
   Ciekawe jak to się rozwinie bo grozi mu nawet 5 lat
   https://www.tvp.info/41899274/prezes-agrounii-z-zarzutami-po-protescie-na-warszawskim-pl-zawiszy
   ACTA 2
   https://www.tvp.info/41917374/europoslowie-po-za-acta2-stanowisko-zajeli-hbner-i-zwiefka
   https://www.tvp.info/41916733/deal-niemiec-i-francji-poparcie-dla-acta2-w-zamian-za-nord-stream-2
   https://www.tvp.info/41916671/parlament-europejski-poparl-unijna-dyrektywe-o-prawach-autorskich
   Bayer koniec okrutnej korporacji
   https://www.tvp.info/41824305/roundup-wywolal-raka-bayer-moze-zaplacic-ogromne-pieniadze

   https://www.money.pl/gospodarka/roundup-wywolal-raka-bayer-straci-grube-miliardy-dolarow-6361372763998337a.html
   https://www.google.com/search?ei=zjeaXOm5M-GGk74P6fa42AM&q=Bayer+dax&oq=Bayer+dax&gs_l=psy-ab.12..0i19l2j0i22i30i19l8.9529.12183..13340…0.0..0.129.474.0j4……0….1..gws-wiz…….0i71j0j0i67j0i131j0i131i67j0i10j0i22i30j0i22i10i30.iO6jCHavqAI
   https://www.tvp.info/41906519/
   https://www.tvp.info/41917014/policjanci-uratowali-rannych-w-wypadku-wracali-z-kursu-pierwszej-pomocy
   https://comparic.pl/boeing-traci-na-wartosci-25-miliardow-dolarow-co-dalej/
   https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/kursy-do-pilotowania-boeingow-737-max-8-piloci-robili-przez-internet/g636gej
   https://nczas.com/2019/03/24/francja-spokoj-panuje-w-paryzu-remanenty-xix-soboty-francuskich-protestow/
   http://wyborcza.pl/7,75399,24578888,francja-wybuch-paniki-w-disnaylandzie-przez-ruchome-schody.html?disableRedirects=true
   https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-juz-64-ofiary-smiertelne-wybuchu-w-zakladach-chemicznych-w-c,nId,2899277
   https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/xi-jinping-z-przywodcami-europy-o-przyszlosci-relacji/wqdzh7d
   https://www.tvp.info/41918081/odpowiedzialny-za-cenzure-chinskiego-internetu-skazany-na-14-lat-wiezienia
   https://www.tvp.info/41900114/
   https://www.tvp.info/41906195/rodzina-niemieckich-miliarderow-zbada-swoja-nazistowska-przeszlosc
   https://www.tvp.info/41905852/
   https://www.tvp.info/41865815/
   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pekin-mediatorem-w-rozmowach-pokojowych-w-afganistanie,518590.html

 23. „Nie jesteś w stanie mnie dotknąć w żaden sposób , podążaj swą drogą w Zdrowiu i Miłości .”
  Wzajemnie

 24. Fenomen życia. Moc PrzyRODy…..
  https://treborok.wordpress.com/transmutacja-biologiczna-lub-skad-sie-bierze-wapn-w-jajach/?preview=true

  https://treborok.files.wordpress.com/2019/03/01-tbls.jpg?w=640&h=405
  ”dlaczego kury codziennie niosły jaja w skorupce wapiennej, chociaż najwyraźniej nie wydziobywały wapnia z gleby, w której go brakowało. Minęło wiele lat, zanim Kervran zdał sobie sprawę, że kury potrafią zmienić jeden element w inny.”

  1. Justynko ja tak właśnie w dzieciństwie i wczesnej młodości czytałam książki, które były całym moim światem w tamtym okresie, no może oprócz moich samotnych leśnych wędrówek. 🙂

   Pamiętam jak Tatuś wykręcał „korki” 😀 wyłączając na noc prąd, gdyż nie pozwalał mi długo czytać przy sztucznym świetle.

   Ale ON chyba w tedy nie wiedział co dzieci potrafią, byleby tylko dokończyć czytane legendy , baśnie i klechdy. 🙂

   Powiem Wam tylko, że tamte biedne czasy wspominam bardzo mile, bo w dzisiejszym wszędobylskim wyścigu szczurów za mamoną ja nie czuję się dobrze.

   Ważna jest dla mnie NATURA i przebywanie w JEJ bliskości, ludzie natomiast zaczynają mnie przerażać swoją brutalnością, chciwością i brakiem widzenia innych cierpiących wokół nich.

   Jak zamykam oczy to widzę ludzkie postacie z kłami wampirów, i to mnie przeraża, stwierdzam, że ten świat w którym przyszło mi obecnie żyć nie jest z mojej bajki, myślę , że powrót do ŹRÓDŁA byłby jedynym pięknem jakie może mnie jeszcze spotkać.

   Ależ mam od wczoraj dziwne dni wspomnień i pragnień, coś w powietrzu „wisi ” 😀 czytaj w przestrzeni się układa i przetwarza na DOBRO dla Nas, kwantowy TORUS, który jest niczym innym jak tylko oddechem Wszechświata i naszym kwiatem życia daje nam znaki do odczytania, nie wiem tylko dlaczego ja ich odbieram tak na smutno ?

   Miłej i spokojnej niedzieli dla Wszystkich Kochanych TAWerniaków życzę ja szara myszka tej Przepięknej Planety.

   1. „Ależ mam od wczoraj dziwne dni wspomnień i pragnień, coś w powietrzu „wisi” 😀 czytaj w przestrzeni się układa i przetwarza na DOBRO dla Nas, kwantowy TORUS, który jest niczym innym jak tylko oddechem Wszechświata i naszym kwiatem życia daje nam znaki do odczytania, nie wiem tylko, dlaczego ja ich odbieram tak na smutno?”.

    Kochana Aniu, życzę Ci Spełnienia i Szczęścia.
    Ty nie jesteś szarą myszką, Ty jesteś Lwicą 🙂
    Dzięki takiej Lwicy nawrócili się Vikingowie, rozbójnicy i inni awanturnicy 😀

   1. Jakiś czas temu napisałam że chcą przedłużyć Matrixs , i żeby ludziom pisać co się dzieje za ich plecami … a potem taka wiadomość … no nic jest jak jest . Wiele osób odejdzie już niedługo wiele , bo nie ma możliwości zatrzymania ich tu , część osób nie posiada absolutnie żadnych pragnień , które by ich tu zatrzymały , trzymali je inni ludzie/misje . Jednakże Czas aby człowiekowi zaczęły się szeroko otwierać oczy , bo całkiem możliwe że żadna pomoc już nie nadejdzie znikąd . Ludzkość musi chcieć odzyskać swą prawdziwą MOC bez niej tworzenie gry jest niemożliwe .
    Kiedyś … oglądając filmik pewna osoba powiedziała zło nie istnieje ale istnie zła rasa czy coś w tym stylu , długo nie potrafiłam zrozumieć , pojąc co trzeba by takiego robić oprócz tego co poznałam na tym świecie żeby być takim złym , złym . Wczoraj przyszła pewna informacja to i tak delikatnie przedstawiona … za co dziękuję nie byłam bym w stanie tego odczuć i znieść … Ta ich nienawiść w stosunku do nas już pojmuje czym jest i dlaczego . Przestańcie się Godzić na cokolwiek . Jesteście Prawdziwymi Dziećmi Swego Ojca . I to tyle .
    Czas wracać do domu .

    Pięknego Cudownego Dnia

 25. Emerytura plus przyjęta, „nierRząd” kupił sobie głosy 10 milionów emerytów za 10 miliardów złotych z kieszeni NAS , podatników tuż przed wyborami .

  To są JAJA ale nam wcale nie jest do śmiechu, co ten
  „nierRząd” wyprawia.

  Niestety nierRząd woli prezentować podejście „oj tam oj tam”.
  W końcu kto inny będzie to sprzątał. 🙂

  https://www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/emerytura-plus-przyjęta-rząd-kupił-sobie-głosy-10-milionów-emerytów-za-10-miliardów-złotych-z-ki

   1. Justynko, jakże bym nie pamiętała, oczywiście, że pamiętam.
    Ale powiem Ci tak po cichu, że całe moje dotychczasowe życie polegało na pracy i robieniu czegoś dla innych.

    Inna rzecz, że ja to lubiłam, specjalnie napisałam „lubiłam” bo teraz gdy zostałam sama, postanowiłam zrobić coś w pierwszej kolejności dla SIEBIE. 🙂

    Od 1 kwietnia br ,choć jest to akurat Prima Aprilis rozpoczynam to moje stare 😀 życie po nowemu, co mi LOS przy mojej niewątpliwej pomocy przyniesie, czas pokaże, jedno wiem , że zasługuję na wszystko co jest najlepsze i tego się będę trzymać. 😀

    Miłego popołudnia życzę Tobie i innym komentatorom ,i wracam do malowania donic, zrobiłam tylko małą przerwę na parę łyków kawy i poczytanie co tam w TAWiarence słychać. 🙂

  1. „To są JAJA ale nam wcale nie jest do śmiechu, co ten
   „nierRząd” wyprawia.”
   No właśnie, a do świąt jeszcze trochę czasu.
   Chyba nie zjem na święta JAJ, bo ich już zbyt dużo 😁

 26. Z minuty na minutę coraz więcej JAJ 😀 zostaje rozbitych, nie wiem tylko czy śmiać się z tych JAJ, czy płakać ze śmiechu.

  Rzecz to bowiem dzisiaj niesłychana,
  Jak szybko nadchodzi Wielka Zmiana,
  Nie zdążyłam jeszcze zjeść śniadania,
  A zaskoczyła mnie jej namiastka z rana. 😀

  1. haha ale sie ubawiłam…Od początku zaistnienia Franusia na Piotrowym tronie uważałam, że albo WIE jak się rzeczy na prawdę mają, albo jest po ciemnej stronie mocy…

  1. Minister rolnictwa Ardanowski na konwencji pis transmitowanej w antenach tvn tvp tv republika kadzidle w obecności jednego bądź kilku zespołów kurpiowskich publicznie oskarżył Michała Kołodziejczaka i Agrounię o chęć skłócenia mieszkańców wsi z mieszkańcami miast i o kłótliwość co z tego wyjdzie ?
   pis próbuje nastawić polskę przeciw agrounii

   1. Na dodatek jeden z liderów pewnego zespołu kurpiowskigo zapowiadał z entuzjazmem członków PiSu wchodzących na scenę mam nadzieję że kurpie nie dadzą się omamić pisowi.

   2. PIS chce dać rolnikom pieniądze na krowy i świnie, tym, którzy będą wyprodukowanymi przez siebie paszami karmić i oczywiście PIS będzie się ubierał o wyszcze dopłaty z unii dla rolników, a do tego Arganowski zapowiedział, że od przyszłego tygodnia polskie towary spożywcze mają być oznaczane polską flagą. Czyli spełniają postulat Agrounii. Bo dopłat to nasi młodzi wojujący rolnicy nie chcą.

    PIS będzie za wszelką cenę chciał zdyskredytować agrounię, ale ludzie już chyba przestają wierzyć w to co pisiaki mówią. Nawet na propisowskim w.Polityce komentujący jedynie krytykują Ardanowskiego i PIS.

    A Interia pisze o konwwncie Konfederacji….. Pierwszy cud o których mówi Braun? Oglądałam dziś jego wystąpienia z Sanoka i z Rzeszowa. Zdobył plus u mnie mówiąc, że Kościół należy od państwa oddzielić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s