barnevernet

Norweżka urodziła bliźniaki. Szczęście rodziców nie trwało jednak długo. Kilka godzin po porodzie do szpitala przyszli urzędnicy i prosto z sali porodowej zabrali nowo narodzone dzieci. Maluchy zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Powodem była diagnoza, mówiąca o niedorozwoju umysłowym matki oraz o jej niezdolności do opiekowania się dziecmi. Co ciekawe, rozpoznanie choroby wykonano 11 lat wcześniej…

Barnevernet to norweski urząd, który przynajmniej w teorii – zajmuje się ochroną praw dzieci. Jak wynika z materiału telewizji TV2, urzędnicy zaraz po porodzie w październiku 2015 roku weszli do szpitala i odebrali dzieci nowo upieczonym rodzicom – Natashy Olsen Myra i Erikowi Olsen Myra.

Kobieta przyznała, że była zaskoczona. Podała, że o przyczynie odebrania dzieci dowiedziała się już po fakcie. Według urzędników Natasha nie jest zdolna do sprawowania opieki nad bliźniaczkami.

Poród przebiegł bez problemów. Ale gdy Barnevernet przyszło, w głowie kłębiły mi się myśli. Jedyne co pamiętam z tego, to. że płakałam. I że to było dla mnie bardzo trudne. O decyzji odebrania dzieci w trybie nagłym dowiedziałam się w szpitalu, po tym, jak zabrano dzieci. Nigdy wcześnie nie słyszałam, że miałam taką diagnozę

– powiedziała Natasha Olsen Myra dlaTV2, cytowana przez scanpress.net.

Jak swoją decyzję uzasadnia Barnevernet? Urząd podaje, że powodem jest niedorozwój umysłowy matki i jej niezdolność do sprawowania opieki nad dziećmi. Chorobę u Natashy miał rozpoznać psycholog 11 lat temu, kobieta miała wtedy 13 lat. Było to właśnie w szpitalu Sykehuset Innlandet Sanderud – tym samym, w którym teraz rodziła dzieci. Lekarza poproszono o wydanie opinii. Miało to związek z podaniem o jakieś świadczenia socjalne. Posłużył się diagnozą z czasu, gdy Natasha była nastolatką „na podstawie przypuszczenia i odniesionego wrażenia w celu wyjaśnienia, jakiego rodzaju pomocy Natasha potrzebuje.

Adwokat kobiety zleciła dwa niezależne badania psychologiczne. Oba wykluczyły diagnozę postawioną 11 lat temu. Urzędnicy nabrali w tej sprawie wody w usta.

Nie znam oczywiście szczegółów w tej sprawie. Z powodu przepisu o ochronie danych osobowych gmina Stange nie może nic więcej na ten temat powiedzieć.

– powiedziała w rozmowie z TV2 Tove Nordli Selnes, kierowniczka ds. Barnevernet w gminie Stange.

To jest nasza odpowiedź. Pragniemy chronić dane osobowe

– dodała tylko.

Według urzędu kobieta nie nadaje się na matkę, ponieważ dostali zawiadomienia o niedorozwoju umysłowym, problemach psychicznych, braku zdolności mieszkania, bałaganiarstwa czy niemożności zadbania o dzieci.

Uważam się za zupełnie normalnego człowieka. Kiedy miałam 14 lat, w mojej sypialni leżały ubrania no i panował bałagan. Ale nie zgadza się to, co stwierdziło Barnevernet

– odpowiedziała na te zarzuty Natasha Olsen Myra.

Rodzice bliźniaczek zapowiadają walkę do końca. Uważają, że zostali nieuczciwie potraktowali. Sprawa ma teraz trafić do Fylkesnemnda – Komisji Wojewódzkiej. Urząd ochrony praw dzieci wnioskuje tam o „trwałe odebranie opieki nad dziećmi”.

mg

niezalezna.pl

foto: flickr.com/jeremymiles

O nieludzkiej praktyce odbierania dzieci rodzicom przez państwowe instytucje czytaj również na:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/odbieranie-dzieci-rodzicom/

7 myśli w temacie “Rozpacz matki – urzędnicy norweskiej instytucji Barnevernet zabrali dzieci wprost z sali porodowej

  1. nAWET GDYBY BYŁA NIEDOROZWINIĘTA TO POWINNI OTOCZYC JA OPIEKĄ I JEJ DZIECI, WESPRZEĆ JĄ W ŻYCIU I POMOC PRZEJŚC, A NIE ZABIERAĆ DZIECI.

  2. Podobno Norwegowie z dziećmi zbiegli do Polski.. Mam głęboką nadzieję iż Polska umożliwi im możliwość pozostania, z dziećmi oczywiście.

  3. Swietym obowiazkiem kazdego rodzica jest obronic rodzine za wszelka ceny.Niszczenie rodzin,rodzicow,dzieci to czysty faszyzm korporacyjny przeciw rodzinie ,ktory jest wystepkiem przeciw prawu uniwersalnemu.

    1. W każdej epoce sukcesywnie i metodycznie nasi tradycyjni zaborcy niszczyli w lechickich mężczyznach etos rycerski. Dziś polscy mężczyźni to generalnie bojące się swoich żon i systemu siuśmajtki. Gdy patrzę na swoich znajomych, którzy pod presją żony prowadzą własne dzieci do rzeźni – ogarnia mnie przerażenie. A później ci koledzy dzwonią do mnie, błagając: ratuj mego Marcinka z zespołu Aspergera…

      Dojdzie do wielu osobistych tragedii, nim nasz NaRÓD się wybudzi…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s