orban

W dniu Świeta Narodowego Węgier premier Viktor Orbán wygłosił przed Muzeum Narodowym (Nemzeti Múzeum) przemówienie godne prawdziwego męża stanu, który w obliczu zagrożenia narodowego nie szuka uników, „nie idzie za radą występnych i nie zasiada w kole szyderców”, lecz z odwagą staje na wysokości historycznego wyzwania, nazywając rzeczy po imieniu i podejmując niepopularne decyzje.

Czy obecnie rządzących polskich polityków stać na równie odważną diagnozę obecnej sytuacji w Europie? Czy obecnie rządzących polskich polityków stać na równie stanowczą patriotyczną postawę?

Za portalem Niezalezna.pl publikujemy pełną treść – słynnego w internecie lecz zupełnie przemilczanego w mediach głównego nurtu dezinformacji – przemówienia premiera Węgier.

TAW

„Bądź pozdrowiona węgierska wolności w dniu twych urodzin!”

Panie i Panowie! Rodacy! Węgrzy na całym świecie!

Z uszytą przez żonę kokardą na swoim sercu, z tomikiem poezji w kieszeni, z myślami o strasznych wrażeniach z rewolucji w głowie witał Sándor Petőfi 15 marca w swoim dzienniku: „Bądź pozdrowiona węgierska wolności w dniu twych urodzin!”. Dziś po 168 latach z radością i wiosennym optymizmem, z wielkimi nadziejami i podniesioną duszą świętujemy w całym Basenie Karpat: od Beregszász po Szabadkę, od Rimaszombat po Kézdivásárhely. Każdy Węgier, z jednym sercem, jedną duszą, jedną wolą.

Węgierski bohater narodowy, ideowy przywódca młodzieży budapeszteńskiej, uczestnik powstania węgierskiego, poeta Sándor Petőfi (tortenelmiarckepeim.blogspot.com)
Węgierski bohater narodowy, ideowy przywódca młodzieży budapeszteńskiej, uczestnik powstania węgierskiego, poeta Sándor Petőfi (tortenelmiarckepeim.blogspot.com)

Węgierskie serca radują się również tym, że jak w decydujących bitwach powstania węgierskiego, obecnie też jest z nami legion polski. Witam rozentuzjazmowanych potomków generała Bema. Witamy przedstawicieli wielkiego narodu polskiego. Jak zawsze podczas wspólnej tysiącletniej historii, tak teraz też jesteśmy z Wami w walce, którą prowadzicie za wolność i niepodległość Waszej ojczyzny! Razem z Wami zawiadamiamy Brukselę: więcej szacunku dla Polaków, więcej szacunku dla Polski! Bóg Was tu przyprowadził! XXX polsko-węgierskiej wspólnoty losów, jest to, że 60 lat temu nasza druga chwalebna rewolucja w ’56 urodziła się pomiędzy pomnikiem Bema a Placem Kossutha. Powstała z wielką siłą chwalebnych przodków i na wieczór wyrwała wielkiego generalissimusa Sowietów.

Wielki-Wyjazd-na-Wegry-2016
Wielki Wyjazd na Węgry 2016 (Fot. WielkiWyjazdNaWegry.pl)

Szanowni Państwo! Szanowni Świętujący! Węgier występuje w obronie swojej prawdy, kiedy trzeba. Jak musi, nawet walczy. Nie szuka bez powodu problemów. Wie, że lepiej zachować spokój, niż wyciągać szable. Dlatego rzadko bierzemy się za rewolucję. Podczas 170 lat dwa razy tak postąpiliśmy. Mieliśmy powody. Czuliśmy, że nie wytrzymamy dalej. Europa zachowała nasze rewolucje z 1848 i 1956 wśród chwały świata.

Chwała bohaterom! Szacunek dla odważnych! Historycy zapisali rewolucję z 1918-19, ale nie na stronach chwalebnych, lecz w leksykonie o bolszewickim zamieszaniu, z którego wybuchła rewolucja anty-węgierska dla celów i interesów obcych. My Węgrzy mamy dwie tradycje rewolucyjne. Jedna prowadzi od 1848, przez 1956 i zmiany ustroju do nowej Konstytucji i obecnego porządku konstytucyjnego. Druga wywodzi się od jakobinów, przez 1919 do komunizmu powojennego. Dzisiejszy porządek urządzili spadkobiercy rewolucji z 1848 i 1956. Ta tradycja kieruje dzisiejszym światem polityki, gospodarką i życiem intelektualnym narodu. Równość przed prawem, odpowiedzialne ministerstwa, bank narodowy, wspólny podział obciążenia, wolność, odpowiedzialność, szacunek ludzkiej godności, zjednoczenie narodu. Bądźmy za to wdzięczni, że tak się stało. Soli Deo gloria!

Premier Viktor Orban przemawia podczas Święta Narodowego Węgier. Budapeszt, 15 marca 2016 r. Fot. MTI/Tamás Kovács

Szanowni Państwo! Nawet wyniosłość święta nie pozwala nam zapomnieć, że tradycja 1919 nadal żyje z nami, na szczęście już tylko osłabiona, ale jeszcze tu się snuje. Jeżeli nie dostanie wsparcia z zagranicy, to uschnie w węgierskiej ziemi, która nie przyjmuje internacjonalizmu. Tak jest dobrze.

Szanowni Państwo! Porządny, wychowujący dzieci i pracujący obywatel raczej nie zostaje rewolucjonistą. Osoba myśląca i pewna siebie wie, że z zamieszania rzadko wynikają dobre rzeczy. Osoba pogodna i pragnąca rozwoju wie, że nie można robić dwóch kroków na raz, bo się potknie o własne nogi. Jednak właśnie tacy mieszczanie z Pesztu zostali zwolennikami rewolucji i maszerowali w pierwszych rzędach, tuż za młodymi studentami. To oni dali większość rewolucji i walk wolnościowych, za honor Węgrów zapłaciliśmy ich krwią. Każda rewolucja jest taka, jak ci, którzy ją robią. Naszą rewolucję robili porządni mieszczanie, oficerowie, prawnicy, pisarze, lekarze, inżynierowie, rzemieślnicy, chłopi i robotnicy o narodowych uczuciach.

Nie ma śladu nieudanych wizji nieudanych filozofów czy intelektualistów. Rewolucjoniści z 1848 z kamieni po zburzonym absolutyzmie nie chcieli zbudować świątyni nowej tyranii. Pieśni węgierskiej rewolucji nie pisano na ostrze gilotyny ani na struny szubienicy. Nasze pieśni nie śpiewa tłum linczujący, przemieniony w kata, poematy nie są poświęcone zemście ani krwi. Pełnym godności momentem rewolucji z 1848, kiedy znów rozkwitały rany węgierskiego narodu, żądano uzyskania i odzyskania praw konstytucyjnych, zabranych narodowi.

Szanowni Państwo! A wy co robicie? – pyta Sándor Petőfi w ostatnim liście do Jánosa Aranya trzy tygodnie przed swoją śmiercią. Pyta też nas. A wy co robicie? Co robicie z dziedzictwem? Czy Węgrzy są godni swego wielkiego imienia? Czy znacie prawo dawnych Węgrów, że to, co czynicie, musicie mierzyć nie tylko miarą pożyteczności, lecz też miarą absolutu, ponieważ te czyny muszą zająć swoje miejsce w wieczności?

Szanowni Świętujący! Dziedzictwo jest, Węgrzy żyją, Buda stoi. Jesteśmy, kim byliśmy; będziemy, kim jesteśmy. Znają nas, jesteśmy szanowani przez mądre narody. Zachowujemy dawne prawa. Czy odniesiemy sukces, czy powstanie niezależna, szanowana na świecie ojczyzna, o którą walczyli w 1848 r., jeszcze nie wiemy. Wiemy, że

gwiazdy Europy są chwiejne, więc czekają nas próby.

Obecne czasy zadają nam pytanie, czy mamy być niewolnikami czy wolnymi? Los Węgrów jest powiązany z narodami Europy, dziś żaden naród nie może być wolny, jeżeli Europa nie jest wolna.

Europa jest bezsilna, jest jak więdnący kwiat zjadany przez

tajne robactwo.

168 lat po Wiośnie Ludów nasza wspólna ojczyzna, Europa, nie jest wolna.

Szanowni Świętujący!

Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się wypowiedzeniem prawdy. Dziś w Europie zakazane jest powiedzieć prawdę. Kaganiec jest kagańcem, nawet z jedwabiu.

Jest zakazane powiedzieć, że dziś nie przybywają uchodźcy, lecz Europie zagraża wędrówka ludów.

Jest zakazane powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Jest zakazane powiedzieć, że migracja przynosi przestępstwo i terror do naszych krajów.

Jest zakazane powiedzieć, że tłumy innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Jest zakazane powiedzieć, że ci, którzy wcześniej przybyli, zamiast integracji zbudowali własny świat, z własnymi prawami, ideami, które rozwierają tysiącletnie ramy Europy.

Jest zakazane powiedzieć, że to nie łańcuch przypadkowych i nieumyślnych konsekwencji, lecz

zaplanowana akcja,

tłum ludzi prowadzonych na nas.

Jest zakazane powiedzieć, że w Brukseli dziś pracują nad tym, żeby jak najszybciej przywieźli i zasiedlili u nas obcych. Jest zakazane powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przerysowanie wzorów religijnych i kulturalnych Europy, i przebudowanie etnicznych podstaw, usuwając ostatnie bariery internacjonalizmu, czyli państwa narodowe.

Jest zakazane powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracują nad planem Stanów Zjednoczonych Europy, do czego nikt nigdy ich nie uprawnił.

Dzisiejszy przeciwnicy wolności są inni niż dawni władcy czy władcy systemu sowieckiego. Innymi metodami zmuszają do poddania się. Dziś nie zamykają w więzieniach, nie zabierają do łagrów, nie okupują czołgami państw przywiązanych do własnej wolności. Dziś wystarczą ataki prasy światowej, stygmatyzacja, straszenie i szantaż. Czy raczej wystarzczyło. Do tej pory.

Narody Europy obudziły się, uporządkowują się i niedługo wstaną. Narody Europy zrozumiały, że chodzi o ich przyszłość.

Nie tylko dobrobyt i wygodne życie, praca, ale nasze bezpieczeństwo i pokój jest zagrożony. Śpiące w dobrobycie narody Europy wreszcie zrozumiały, że zagrożone są zasady, na których Europa została zbudowana. Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, wyścig fair, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. To niebezpieczeństwo nie atakuje nas jak wojny i katastrofy nagle. Wędrówka ludów to cicha woda, która wytrwale rwie brzegi. Pokazuje się jako sprawa humanitarna, lecz jej prawdziwa natura to zajęcie przestrzeni.

To co dla nich jest zajęciem przestrzeni, dla nas jest utratą przestrzeni.

Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia to historia przyjmowań i łączenia kultur. Kto zgłaszał się jako nowy członek rodziny, sojusznik czy przybysz uciekający, aby przeżyć, tego wpuściliśmy i znalazł u nas nową ojczyznę. Kto przybył, aby zmienić nasz kraj, uformować nasz naród na własną modłę, kto przybył z agresją i wbrew naszej woli, zawsze spotkał sprzeciw.

Viktor Orbán

niezalezna.pl

Fot.1: EPA/Tamás Kovács

Wegry-Polska

Dwa bratanki Węgier-Polak, tako rzecze Wernyhora:

Węgier z Polakiem gdy połączą dłonie,

trzy kraje razem z Rumunią

przy majestatu polskiego tronie

WIECZNĄ POŁĄCZĄ SIĘ UNIĄ…

(„Przepowiednia z Tęgoborza”)

Jeśli również posiadasz wiedzę, że ta rzeczywistość będzie miała wkrótce miejsce, stwórz jej obraz już dziś i codziennie pielęgnuj go w swoim umyśle… Unia Europejska wkrótce się rozpadnie. Po stronie polskiej, węgierskiej i rumuńskiej wiele wyewoluowanych istot intensywnie już pracuje nad projektem nowej unii, opartej na odmiennym zupełnie od obecnego paradygmacie partnerstwa – kompatybilnym z zupełnie nową już przestrzenią, która się właśnie wyłania…

Nie wiem, czy już wiesz, ale to jest również Twój projekt…

(taw)

Grafika: wielkiwyjazdnawegry.pl

35 myśli w temacie “Mąż stanu Viktor Orban o masonerii: Europa jest dziś zjadana przez „tajne robactwo”

 1. ,, (…) Jeśli również posiadasz wiedzę, że ta rzeczywistość będzie miała wkrótce miejsce, stwórz jej obraz już dziś i codziennie pielęgnuj go w swoim umyśle… Unia Europejska wkrótce się rozpadnie. Po stronie polskiej, węgierskiej i rumuńskiej wiele wyewoluowanych istot intensywnie już pracuje nad projektem nowej unii, opartej na odmiennym zupełnie od obecnego paradygmacie partnerstwa – kompatybilnym z zupełnie nową już przestrzenią, która się właśnie wyłania…
  Nie wiem, czy już wiesz, ale to jest również Twój projekt… .’’

  🎯 🌍 🌄 ∞

  ,,Wtedy Jahwe rzekł do Samuela:
  Zamierzam Uczynić Izraelowi coś takiego,
  od czego szumieć w uszach będzie
  każdemu, kto o tym usłyszy.’’
  I Ks. Samuela 3:11

  🌀

  Słowo/Adam Mickiewicz:

  ,,CELA KSIĘDZA PIOTRA
  KS. PIOTR
  (modli się leżąc krzyżem)
  Panie! czymże ja jestem przed Twoim obliczem? –
  Prochem i niczem;
  Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
  Ja, proch, będę z Panem gadał.

  WIDZENIE
  Tyran wstał – Herod! – Panie, cała Polska młoda
  Wydana w ręce Heroda.
  Co widzę? – długie, białe, dróg krzyżowych biegi,
  Drogi długie – nie dojrzeć – przez puszcze, przez śniegi
  Wszystkie na północ! – tam, tam w kraj daleki,
  Płyną jak rzeki.
  Płyną: ta droga prosto do żelaznej bramy.
  Tamta jak strumień wpadła pod skałę, w te jamy,
  A tamtej ujście w morzu. – Patrz! po drogach leci
  Tłum wozów – jako chmury wiatrami pędzone,
  Wszystkie tam w jednę stronę.
  Ach, Panie! to nasze dzieci,
  Tam na północ – Panie, Panie!
  Takiż to los ich – wygnanie!
  I dasz ich wszystkich wygubić za młodu,
  I pokolenie nasze zatracisz do końca? –

  📜 ,,Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
  Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
  Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie ,
  ani aniołowie w niebie, ani Syn,
  tylko Ojciec.’’
  Mk 13:24

  Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!

  📜 ,,On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata,
  dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił
  ze względu na was.
  (…) Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale
  z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga,
  które jest żywe i trwa. ”
  1 List Piotra 1:20

  Wskrzesiciel narodu,

  📜 ,,Oto mój Sługa, którego podtrzymuję.
  Wybrany mój, w którym mam upodobanie.
  Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął.
  (…) On niezachwianie przyniesie Prawo.
  Nie zniechęci się ani nie załamie,
  aż utrwali Prawo na ziemi,
  a Jego pouczenia wyczekują wyspy.’’
  Iz 42:1-4

  Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
  A imię jego będzie czterdzieści i cztery.
  Panie! czy przyjścia jego nie raczysz przyśpieszyć?
  Lud mój pocieszyć? –
  Nie! lud wycierpi.

  📜 ,, To bowiem mówi Pan:
  «Dotkliwa jest twoja klęska,
  nieuleczalna twoja rana.
  Nikt się nie troszczy o twoją sprawę,
  nie ma lekarstwa, by cię uzdrowić.
  Wszyscy, co cię kochali, zapomnieli o tobie,
  nie szukają już ciebie,
  gdyż dotknąłem ciebie,
  tak jak się rani wroga,
  surową karą.
  Przez wielką twą nieprawość
  pomnożyły się twoje grzechy.
  Dlaczego krzyczysz z powodu twej rany,
  że ból twój nie da się uśmierzyć?
  Przez wielką twoją nieprawość
  i liczne twoje grzechy
  to ci uczyniłem.
  Wszyscy jednak, co cię chcieli pochłonąć,
  sami ulegną pożarciu.
  Wszyscy, co ciebie uciskali,
  pójdą w niewolę.
  Ci, co grabili ciebie
  zostaną ograbieni.
  Wszystkich tych, co łupili ciebie,
  wydam na łup.
  Albowiem przywrócę ci zdrowie
  i z ran ciebie uleczę
  – wyrocznia Pana –
  gdyż nazywają cię „Odrzuconą”, Syjonie(Obj 14:1),
  „o którą się nikt nie troszczy”».
  Jr 30:12-17

  – Widzę ten motłoch – tyrany,
  Zbójce – biegą – porwali – mój Naród związany
  Cała Europa wlecze, nad nim się urąga –
  „Na trybunał!” – Tam zgraja niewinnego wciąga.
  Na trybunale gęby, bez serc, bez rąk; sędzie –
  To jego sędzie!
  Krzyczą: „Gal,Gal sądzić będzie!”
  Gal w nim winy nie znalazł i – umywa ręce,
  A króle krzyczą: „Potęp i wydaj go męce;
  Krew jego spadnie na nas i na syny nasze;
  Krzyżuj syna Maryi, wypuść Barabasze:
  Ukrzyżuj, – on cesarza koronę znieważa,
  Ukrzyżuj, – bo powiemy, żeś ty wróg cesarza”.
  Gal wydał – już porwali – już niewinne skronie
  Zakrwawione, w szyderskiej, cierniowej koronie,
  Podnieśli przed świat cały – i ludy się zbiegły;
  Gal krzyczy:”Oto naród wolny, niepOdległy!”

  Ach, Panie, już widzę krzyż – ach, jak długo, długo
  Musi go nosić – Panie, zlituj się nad sługą.
  Daj mu siły, bo w drodze upadnie i skona –
  Krzyż ma długie, na całą Europę ramiona,
  Z trzech wyschłych ludów, jak z trzech twardych drzew ukuty. –
  Już wleką; już mój Naród na tronie pokuty –
  Rzekł: „Pragnę” – Rakus octem, Borus żółcią poi,
  A matka Wolność u nóg zapłakana stoi.
  Patrz – oto żołdak Moskal z kopiją przyskoczył
  I krew niewinną mego narodu wytoczył.
  Cóżeś zrobił, najgłupszy, najsroższy z siepaczy!
  On jeden poprawi się, i Bóg mu przebaczy,
  Mój kochanek! już głowę konającą spuścił,
  Wołając: „Panie, Panie, za coś mię opuścił!”
  On skonał!

  (Słychać chóry aniolów – daleki śpiew wielkanocne pieśni – na końcu słychać; „Alleluja! Alleluja”)

  Ku niebu,on ku niebu, ku niebu ulata!
  I od stóp jego wionęła
  Biała jak śnieg szata –
  Spadła, – szeroko – cały świat się w nią obwinął.
  Mój kochanek na niebie, sprzed oczu nie zginął.
  Jako trzy słońca błyszczą jego trzy źrenice,
  I ludom pokazuje przebitą prawicę.

  Ktoż ten mąż? – To namiestnik na ziemskim padole.
  Znałem go, – był dzieckiem – znałem,
  Jak urósł duszą i ciałem!

  📜 ,, (…) I spocznie na niej Duch Pański,
  duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa,
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.’’
  Iz 11:2

  On ślepy, lecz go wiedzie anioł pacholę.
  Mąż straszny – ma trzy oblicza,

  📜 ,,Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce.
  Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. ”
  Mt 24:51

  📜 „Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem
  wyleje Ducha pobożności(…)’’
  Z 12:10

  📜 ,, Zaprawdę, powiadam wam:
  Kto nie przyjmie królestwa Bożego
  jak dziecko,
  ten nie wejdzie do niego».”
  Łk 18:17

  On ma trzy czoła.
  Jak baldakim rozpięta księga tajemnicza

  📜 ,,I mówi do mnie jeden ze Starców :
  Przestań płakać:
  Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy,
  Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci.”
  Obj 5:5

  Nad jego głową, osłania lice.
  Podnożem jego są trzy stolice.
  Trzy końce świata drzą, gdy on woła;

  📜 ,, Milczałem od długiego czasu,
  w spokoju wstrzymywałem siebie,
  teraz jakby rodząca zakrzyknę,
  dyszeć będę z gniewu, zabraknie mi tchu.
  Wypalę góry i wzgórza,
  sprawię, że wyschnie wszystka ich zieleń,
  przemienię rzeki na stawy,
  a jeziora osuszę. ’’
  Iz 42:14-15

  I słyszę z nieba głosy jak gromy:
  To namiestnik wolności na ziemi widomy!

  📜 ,, Sprawię, że niewidomi pójdą po nieznanej drodze,
  powiodę ich ścieżkami, których nie znają,
  ciemności zmienię przed nimi w światło,
  a wyboiste miejsca w równinę.
  Oto są rzeczy, których dokonam
  i nie zaniecham.
  Wstecz się odwrócą z wielkim zawstydzeniem
  ci, którzy w bożkach pokładają ufność,’’
  Iz 42:1-17

  On to na sławie zbuduje ogromy
  Swego kościoła!

  📜 ,,(…) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach,
  a wierność przepasaniem lędźwi.
  Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem,
  pantera z koźlęciem razem leżeć będą,’’
  Iz 11:5-6

  Nad ludy i nad króle podniesiony;

  📜 ,, A jego władca będzie spośród niego,
  panujący jego będzie od niego pochodził.
  Zapewnię mu dostęp do Siebie,
  tak że się zbliży do Mnie.
  Bo kto inaczej miałby odwagę
  zbliżyć się do Mnie? – wyrocznia Pana.”
  Jr 30:21

  Na trzech stoi koronach

  ⚽️ https://plus.google.com/u/0/104126040138608951022/posts/MMPZd4rg7Ed?pid=6222150166327696722&oid=104126040138608951022

  , a sam bez korony;

  📜 ,,(…) Nie będzie wołał ni podnosił głosu,
  nie da słyszeć krzyku swego na dworze.
  Nie złamie trzciny nadłamanej,
  nie zagasi knotka o nikłym płomyku.’’
  Iz 42:2-3

  A życie jego – trud trudów,

  📜 ,,(…) Wpierw jednak musi wiele wycierpieć
  i być odrzuconym przez to pokolenie.’’
  Łk 17:25

  A tytuł jego – lud ludów;

  📜 ,,Powierzono Mu panowanie,
  chwałę i władzę królewską,
  a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
  Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
  które nie przeminie,
  a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.’’
  Dn 7:14

  Z matki obcej,

  📜 ,,I mówi do mnie jeden ze Starców :
  Przestań płakać:
  Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy(…)’’
  Obj 5:5

  krew jego dawne bohatery,

  📜 ,,I wyrośnie różdżka z pnia Jessego,
  wypuści się odrośl z jego korzeni .’’
  Iz 11:1

  📜 ,,(…)Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę
  i siedem jej pieczęci.”
  Obj 5:5

  📜 ,,Będą zaś służyć Panu, swemu Bogu,
  i Dawidowi, swojemu królowi, którego im wzbudzę.”
  Jr 30:9

  A imię jego czterdzieści i cztery.

  📜 ,, A oto Baranek stojący na górze Syjon
  , a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające
  imię Jego(PHi) i imię Jego Ojca(Alfa-PHi-Omega) wypisane na czołach.”
  Obj 14:1

  Sława! sława! sława!

  📜 ,, «To mówi Pan, Bóg Izraela:
  Napisz w księdze wszystkie słowa, jakie powiedziałem do ciebie.
  Bo oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – w których odmienię los mojego narodu, Izraela i Judy- mówi Pan. Przyprowadzę ich znów do ziemi, jaką dałem ich przodkom, i wezmą ją w posiadanie».’’
  Jr 30:2

  (zasypia)

  ANIOŁOWIE
  (schodzą widomie)
  Usnął – Wyjmijmy z ciała duszę, jak dziecinę
  Senną z kolebki złotej, i zmysłów sukienkę
  Lekko zwleczmy; ubierzmy w światło jak jutrzenkę
  I lećmy. Jasną duszę nieśmy w niebo trzecie,
  Ojcu naszemu złożyć na kolanach dziecię;
  Niech uświęci sennego ojcowską pieszczotą,
  A przed ranną modlitwą duszę wrócim życiu,
  I znowu w czystych zmysłów otulim powiciu,
  I znowu złożym w ciało, jak w kolebkę złotą.

  📜 ,,Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im:
  «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie;
  i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”.
  Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».
  Łk 17:20-21

  🌍 https://plus.google.com/104126040138608951022/posts/WaHunfTLLw9

  👋 ⚽

  1. „Panie, zlituj się nad sługą.”

   Mhmmmm, nie w wedyjskim to wymiarze…
   …u SLOWIAN nie bylo ni „panow” ni „slug”…

   1. „Nie „Kamień na kamieniu”, lecz „Przesłanie Chirona”

    …a ze o CHIRONIE tu tyle…wiec trzeba owa monografie przeczytac…wrecz sie prosi sama…!!!
    ” Na pocieszenie mamy to, że jego ingerencje w naszą osobistą linię czasową można bardzo precyzyjnie obliczyć. ”
    Wyglada na to
    (NATO- ATON???
    .https://pl.wikipedia.org/wiki/Aton
    ) , ze sie wlasnie Chiron przypomina,
    (” Chiron uzdrawia, ale poprzez traumę i zranienie. Z Chironem lepiej uważać.”)
    … bo o NIM tyle tu piszemy…
    A Kalina juz napisala:
    „podwaliny, silne fundamenty, wytezona prace, solidnosc….. jednym slowem odbudowe, czyli to, co NAS czeka.”
    To co zostalo zburzone, zniszczone („Chiron uzdrawia, ale poprzez traumę i zranienie.” )zostanie odbudowane na SILNYCH FUNDAMENTACh…z Madroscia Serca Niechaj Wszechswiat Blogoslawi

  1. Czy nasz WSKRZESICIEL pojawi sie w niedalekiej przyszlosci? Czy on juz jest aktywny na arenie politycznej? Uchyl rabka tajemnicy… I co wlasciwie oznacza liczba 44? Czy powinnismy ja wiazac z numerologia, wiekiem, rokiem2044? Zdaje sie, ze w numerologii liczba 44 reprezentuje podwaliny, silne fundamenty, wytezona prace, solidnosc….. jednym slowem odbudowe, czyli to, co NAS czeka.

   1. W tej chwili nasz naRÓD to znerwicowane dzieci. Taka wiadomość podana teraz budziłaby tylko niezdrowe emocje i odciągała od sedna sprawy, czyli od indywidualnej oraz społecznej pracy nad odzyskiwaniem świadomości. Naród niedługo dojrzeje i wówczas wszystko dla wszystkich stanie się jak najbardziej oczywistą oczywistością.

    A tymczasem…

    róbmy swoje.

    Każdy, co potrafi i na ile może – byle dla wspólnego dobra 🙂 💚

   2. „W tej chwili nasz naRÓD to znerwicowane dzieci”— Nie znam ani jednej osoby, nawet z tych uwazajacych sie za OBUDZONYCH, ktora nie bylaby znerwicowana. Zbyt wiele …. bodzcow dookola, a i frustracje daja o sobie znac…. Uziemianie tez nie zawsze pomaga.

   3. Bo Obudzeni są pacyfikowani gadzią technologią. Liderzy są namierzani z astralu i pacyfikowani już za pomocą zaawansowanej „ziemskiej” technologii. Ta technologia to element wymiany „usług” między ziemskimi rządami a Pozaziemskimi.

   4. „Bo Obudzeni są pacyfikowani gadzią technologią. Liderzy są namierzani z astralu i pacyfikowani już za pomocą zaawansowanej „ziemskiej” technologii. Ta technologia to element wymiany „usług” między ziemskimi rządami a Pozaziemskimi.” – hmm ciekawe. To teraz już wiem dlaczego tak mi ciągle buczy w uszach i mam depresję. Pewnie jakieś technologie oparte na mikrofali są wykorzystywane.

   5. Tak, to „norma” w przypadku kumatych Słowian. Zaniżają nam wibracje. Dlatego trzeba jak najczęściej się uziemiać, brać wit. D3 + K2 + B12. Dużo kontaktu ze 🔆Słońcem, żreć 🌱Zioła, miód – dużo miodu🐝

    Na deprechę – Dziurawiec. Zawiera antydepresyjną hiperycynę, która rozpuszcza się w alkoholu (nalewka z dziurawca) lub w tłuszczu. Ja Dziurawiec żrę codziennie, bo rośnie obficie wzdłuż mojej trasy spacerowej. (W słoneczne dni lepiej nie przesadzać, bo ponoć przebarwienia na skórze się robią – ja u siebie tego nie zaobserwowałem).

    Zbadano, że również zwierzęta swój stres redukują, zjadając to właśnie Zioło.

   6. Roni ja znalazłam sposób na te piski w uszach, wiem, że te ch..y działają też poprzez laptopy, smartfony i inne tego typu urządzenia którymi się coraz częściej posługujemy , otóż zrobiłam sobie kapelusik na głowę ze spożywczej folii aluminiowej i np. teraz pisząc do Ciebie mam go na głowie i wtedy pisków i dzwonień nie słyszę, nie wiem czy to na wszystkich zadziała, na mnie tak, może ja się na jakiego Einsteina wykieruje 😀
    Na depresję nic nie mogę doradzić, gdyż nigdy mnie nie
    dopadła. Pozdrawiam Bliżniaczku ❤

   7. Co to znaczy byc obudzonym/obudzona?
    Czy ja sie uwazam za osobe obudzona? Na plaszczyznie, nazwijmy to, spoleczno-historyczno-politycznej pewnie tak. Dostrzegam zawilosci, powiazania, manipulacje i nieprawidlowosci. Do szeregu zagadnien podchodze z dystansem, czekam na DISCLOSURE no i nie ogladam TV, a jezeli juz to nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkiego, co podaja. Dostrzegam oczywiscie zmiany klimatyczne. Na plaszczyznie emocjonalnej i zdrowotnej ….. raz lepiej, raz gorzej, ale i tak widze postep z okresem np. 10 lat wstecz. Na plaszczyznie duchowej …. niestety nie mam wgladu w linie czasowe, tak jak TAW. Nie jestem w stanie nawet wejsc w medytacje, co dopiero mowic o wyzszych poziomach. Nie umiem sie rozluznic, to tak, jakby kazda komorka mego ciala drzala i nie mogla sie uspokoic. A wiec ….. odpuszczam. Czytam natomiast o rozwoju duchowym. No wiec troche teorii, a prawie zero praktyki. Na usprawiedliwienie dodam, ze przynajmniej pozostaje w harmonii z otaczajaca przyroda.
    Od jakiegos czasu natomiast nachodza mnie ….. obrazy, bo to trudno chyba nazwac wizjami i miewam dziwne sny, jak pewnie wielu z was. Ponizej trzy z nich.

    1. Sen – Sni mi sie, ze jestem w jakims pokoju z nieznajoma mi kobieta i mezczyzna. Niespodziewanie mezczyzna zwraca sie do mnie i pyta, czy wiem jak latwo i przyjemnie jest podrozowac bez ciala. Nawet nie zdazylam odpowiedziec. Czuje, ze ….. latam w ciemnosci bez ciala. Widze w oddali mojego zmarlego ojca, dalej…. juz w mieszkaniu w jakiejs kamienicy jego krzatajaca sie siostre, takze juz zmarla. Siadam na brzegu sofy, usmiecham sie i obserwuje ja. Jestem tak podekscytowana, ze potrafie LATAC, iz zapominam ich zapytac jak im sie wiedzie ….. po tamtej stronie. Budze sie.
    **Sen wspominam milo. W ogole nie odczuwalam strachu, a caly nastepny dzien bylam w dobrym nastroju.

    Do dowcipnisiow! Ponizsze dwa sny nie maja zadnego podtekstu seksualnego.

    2. Sen – Stoje na schodach w jakims opuszczonym budynku (szpital?, budynek administracyjny?). Wokol gruz i latajace kartki papieru. Szwagier z mezem i jakims sympatycznym czarnym psem typu labrador ida na gore. Zostaje sama. Trzymam sie poreczy i spogladam w dol. Odbite na scianie swiatlo pokazuje, ze za mna ….. ktos stoi. Widze jakis cien. Niespodziewanie ten KTOS doskakuje do mnie z tylu opasuje ramiona i silnie sciska. Nie moge sie ruszyc, nie moge wydobyc z siebie glosu, czuje ucisk i bol w klatce piersiowej. Sila woli odwracam glowe do tylu i widze …. prosze sie nie smiac…..pol mezczyzne, pol konia (albo byka). Resztka sil krzycze: zostaw mnie. Sen znika. Budze sie. Czuje bol w klatce piersiowej

    3. Sen – Stoje na jakims „placu boju”. Wokol ruiny budynkow i chylkiem przemykajacy ludzie. Niespodziewanie robi sie pusto. Z ruin wychodzi jakas ubrana na czarno kobieta. Nie widze jej twarzy. Przechodzi kolo mnie. Nie zwraca na mnie uwagi. Ja jednak katem oka wodze za nia wzrokiem. Kobieta przystaje, odwraca sie. Przemienia sie w lwice (nie w lwa) i jednym susem doskakuje do mnie. Sytuacja sie powtarza jak we snie powyzej. Lwica stoi za mna na dwoch lapach, opasuje swoimi lapami moje ramiona. Sciska tak, jakby mi chciala polamac klatke piersiowa. Czuje ucisk i bol w klatce. Tym razem w myslach krzycze ze zloscia: wynocha ode mnie. Lwica znika, rozplywa sie. Budze sie. Czuje ucisk w klatce piersiowej.

    Co wy na to?

   8. Określeń „obudzenie”, „przebudzenie” używam jako pewnych metafor, mając pełną świadomość, że jest to proces na całe życie, gdyż nigdy się nie kończy.

    *

    Z tymi „liniami czasowymi” to tylko tak groźnie brzmi 😉 Wystarczy tylko trochę oczyścić swoje pole z syntetyków i syntetycznej mentalności i… wglądy zaczynają spływać same szerokopasmowym streamem. To najzupełniej naturalny proces – każdego z nas to czeka 🙂 Czasami dziwię się, że ludzie nie widzą czekających nas za kilka lat prostych konsekwencji pewnych konkretnych procesów (np. politycznych), które aktualnie się dzieją.

    *

    Co do nauki wyciszenia, ja polecam trzy sprawdzone przeze mnie techniki: codzienna praca z oddechem, przytulanie się do 🌳Drzew (20 minut) i bosochodzenie👣 🙂

    Kiedy stoisz bosą stopą na Matce Ziemi, nie ma takiej siły we Wszechświecie, która byłaby w stanie Cię wybić z pionu 🙂

    Dla mężczyzn dorzucę jeszcze rąbanie drewna. To niesamowita medytacja, trening uważności.

   9. Chiron uzdrawia, ale poprzez traumę i zranienie. Z Chironem lepiej uważać. Na pocieszenie mamy to, że jego ingerencje w naszą osobistą linię czasową można bardzo precyzyjnie obliczyć. Na temat Chirona powstała nawet osobna monografia autorstwa dr. Piotra Piotrowskiego.

   10. Kalino, w TO kazdym z nas jest WSKRZESICIEL LECHITA WOLNY CZLOWIEK !
    To TA SILA JEST W NAS i trzeba ja WSKRZESIC . To JEST TO CO JEST !
    W-Skrzesic…WS-Krzesic… Krzesiwo…

    🙂

    ” Zdaje sie, ze w numerologii liczba 44 reprezentuje podwaliny, silne fundamenty, wytezona prace, solidnosc….. jednym slowem odbudowe, czyli to, co NAS czeka.”

   11. jesli sie Chiron (???) pojawil we snie, to „cos” znaczy, byc moze…
    Ze mozna obliczyc, tego „dzialu” nie wiem…

   12. Chiron(moze to On ???) pojawil sie byc moze u Kaliny we snie…to dla NIEJ byly komentarze „wyjasniajace”…
    ale z calym dystansem, bo przeciez to Ona sama wie lepiej…
    ja tylko podpowiedzialam skojarzenia z postaciami Grecji i Egiptu…Jej SNY mialy dosyc wyrazny TRP w tym wlasnie kierunku…

   13. „Na temat Chirona powstała nawet osobna monografia autorstwa dr. Piotra Piotrowskiego.”
    Nie wiedzialam o monografii…”kamienia na kamieniu”= Piotra Piotrowskiego…a to ci dopiero zagadka???
    Bo nie ostal sie kamien na kamieniu…w pewnym miejscu…JENO ZIEMIA WYNISZCZONA, DRZEWA SWIETE PONIEWIERANE i WYSCHLE PRAWIE…

   14. „Kamień na kamieniu” sie „mnie skojarzylo” 😉
    z imieniem i nazwiskiem Autora Piotra Piotrowskiego
    „PETER – PIERRE”…Kamien od Kamienia
    …a Ty pisales „Kamienie wolac beda” w komentarzu pod „Wianek Kupaly”
    …i nasuwa sie : „Ty jestes Opoka i na tej opoce zbuduje Kosciol moj”…???

   15. „Nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii ukazała się właśnie moja nowa książka o Chironie – Przesłanie Chirona – rana i uzdrowienie. „w Bialymstoku…Biala Gora…

    „Można uprawiać astrologię bez Chirona, ale nie można bez niego w pełni zrozumieć horoskopu, bo Chiron to klucz pozwalający otworzyć drzwi do świata, z którego wyszliśmy i do którego kiedyś powrócimy; do świata, który jest ludzki, a jednocześnie ponadludzki; który jest pierwotny, a zarazem boski. Chiron to po prostu klucz do Duszy Świata.”
    Piotr Piotrowski
    …Kalina miala sny…opisala na blogu u TAWa…odpowiedzialam na Jej zapytania…Chiron sie pojawil…
    …od paru dni cos sie duzo PRZEJAWIA
    ????????
    …ide napic sie soku z brzozy czy jakiejs cytryny….

   16. Dziekuje wszystkim za pomoc w interpretacji moich snow. Jeszcze nie przeczytalam wszystkiego, ale przeczytam.
    Odniose sie jednak krotko do symbolu Chirona. Chiron symbolizuje m.in. uzdrowienie przez traume i zranienie. Przyszlo mi na mysl, ze byc moze ten sen spelnial poniekad funkcje oczyszczajaca, byc moze oczyscil mnie z jakichs nieuswiadomionych traum. No, ale z drugiej strony, po co ten bol w klatce? Nie wiem, musze jeszcze poczytac na ten temat.
    ******************
    Wedlug osob czytajacych energie, rok 2017, to rok trudny. Rok manifestacji (zarowno pozytywnych, jak i negatywnych wydarzen), oczyszczania (stad dziwaczne sny, czesto z poprzednich wcielen), chaosu, zawirowan emocjonalnych, ale rowniez …… budzacej sie jednosci ludzi. Jak zachowac balans i rownowage emocjonalna? Recepta jak zawsze ta sama i dobra na wszystko: najczestsze uziemianie i kontakt z natura. No i wiadomo: ziola, dieta, jedzenie organiczne, czysta woda.
    Nie chce sie wymadrzac, ja tylko STARAM SIE JAK MOGE, czasem sie udaje lepiej, czasami gorzej, ale jednka …. do przodu.
    **************************
    2017 – rok manifestacji. To, co wysylamy wroci do nas zwielokrotnione. Przekonalam sie o tym na wlasnej skorze. Jakies dwa miesiace temu ostro posprzeczalam sie z mama przez telefon na tematy polityczne. Moja mama reprezentuje epoke …. „poznego Gierka”. Staram sie unikac rozmow z nia na „pewne tematy”, ale jak sami rozumiecie, czasami sie nie da. Przyznaje. „Hamulce mi puscily”. Miesiace „mojej pracy nad nia” i …..nic. Nic nie dociera. Niby przyznaje racje, a potem z uporem maniaka wraca do starych utartych przekonan. No i przyszlo jak „grom z jasnego nieba”… Na drugi dzien poslizgelam sie na kafelkach na rozlanej wodzie. Upadek byl bolesny. Cierpialam jakis czas, ale przynajmniej nic sobie nie zlamalam. Przeslanie zrozumialam natychmiast – odpuscic i zachowac balans. Od tamtej pory mojej mamie juz nic nie tlumacze, kazdy ma swoja sciezke rozwoju. Ona wiele procesow nie dostrzega moze za wyjatkiem zmian klimatycznych. No i jeszcze zauwazyla, ze „ludzie zaczynaja sie interesowac ziolami, ogrodkami, warzywami organicznymi”.

   17. Epoka późnego Gierka zaprogramowała polskie pokolenie Dzieci Kwiatów w słodziutkiej iluzji względnego dobrobytu. Oczywiście pokolenie to nawet nie chce słyszeć, że był to „dobrobyt” na kredyt… Ten prosty fakt w ogóle do nich nie dociera. Ich argument jest tylko jeden: wszyscy mieli pracę, cud techniki: pralkę Franię oraz nadzieję na kolejny cud techniki: „malucha”… 😁😜

   18. …..i jeszcze mieszkanie w bloku z wielkiej plyty z wystajacymi rurami gazowymi. Wiele z tych blokowisk przeksztalcilo sie w latach 90-tych w slumsy. Owszem, potrafie zrozumiec pewne racje. Wszystko zalezy od pochodzenia. Nie oszukujmy sie. Znaczna czesc Polakow zyla przed wojna w biedzie i ponizeniu, a powojenny porzadek niektorym przyniosl spoleczny awans albo ….. pozorny awans, ale jednak awans. No, ale teraz trzeba sie wzniesc ponad to.

   19. [Roni7] To teraz już wiem dlaczego tak mi ciągle buczy w uszach i mam depresję. —– To nie musi byc depresja. Oczywiscie technologia, stres, wypalenie emocjonalne, zla dieta, choroby moga rowniez powodowac zle samopoczucie, ale niewykluczone, ze doswiadczasz po prostu symptomow tzw. przebudzenia swiadomosci i fizycznej transmutacji… Nie podaje linkow, gdyz w necie jest pelno artykulow na ten temat.
    W uszach to juz chyba ……wszystkim dzwoni…. 🙂 Wokol mnie wszyscy narzekaja …. „na uszy”. Na drugim miejscu sa bole miesniowe, bole glowy, sennosc w dzien, bezsennosc w nocy, zmeczenie, zaburzenia utrzymania rownowagi, palpitacje serca itd O chandrze, a moze raczej o uczuciu niepokoju nawet nie wspomne! No coz. Wszyscy musimy przez to przejsc. Spacery, kontakt z natura, „grzebanie w ziemi”, czyli uprawianie ogrodka i uziemianie … tak, ale wazne, aby takze wzmocnic swoj uklad odpornosciowy, odkwasic i oczyscic organizm z toksyn. Ja pije herbatki owocowe (glownie z owocow aronii) i ziola (ostropest, czystek), co dzien plasterek swiezego imbiru, pozna jesienia dodatkowo 1 krople olejku oregano dziennie. Wczesniej pilam olej z czarnuszki, ale nie zauwazylam, nazwijmy to, widocznej poprawy, wiec dalam sobie spokoj. Ale…. nie zarzekam sie, moze kiedys wroce do czarnuszki. Czystek czyni cuda. W lutym szalala grypa, a my….. nic…. lekki katar przez kilka godzin. Imbir i aronia ponoc nie absorbuja pestycydow. 🙂 Trzy dni temu moj maz tez zaczal pic ostropest. TAW zaleca dziurawiec. Nie jestem pewna, czy mozna go stosowac latem. Czy czasami wystawianie sie na slonce nie powoduje jakichs niepozadanych zmian skornych? Pecherzy. No, ale moge sie mylic. Nie drazylam tematu.
    Wiem, powtarzam sie. Juz pisaliscie o ziolach i uziemianiu, ale czulam potrzebe dorzucenia …..”swoich trzech groszy”. 🙂

 2. Musze sie wam do czegos przyznac. W 2015 mialam cicha nadzieje, ze byc moze PiS przemyslal swoje bledy z przeszlosci i ze Kaczynski, Duda, badz Szydlo, ktores z nich….. stanie sie takim polskim ….. Orbanem. Wyszlo jak wyszlo. Po pierwszej podpisanej przez PAD ustawie, ktora okazala sie ta nieslawna ustawa szczepionkowa czulam, ze „dobra zmiana”, to jeden wielki blef.

   1. Oni są podzieleni na dwa obozy. Partia PIS jest jak stary chwiejący się płot. Raz w jedną a raz w drugą stronę. Któregoś razu ten płot się zawali.

 3. Kochana Kalinko ❤ Dziękuje za wspaniałe i mądre pytania i odpowiedzi wskazujące na bardzo mądrą i już obudzoną, uświadomioną DUSZĘ- PIĘKNĄ SŁOWIANKĘ 🙂
  W końcu znalazłam odpowiedź Pana Orbana o DUSZY I TOŻSAMOŚCI- TAK OK. 40 MINUTA:
  Szczyt premierów 7 państw w Warszawie kraje gr. wyszehradzkiej i beneluksu 19-06-2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=2up9rDKGvxA
  Bardzo się cieszę, że ten ,,WIELKI SŁOWIAŃSKI LEW'' jest zaprzyjaźniony z JK i PUTINEM 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s