Dosłownie tydzień temu dowiedziałem się, że Szwajcaria wprowadziła to, o co mi chodzi, a więc zintegrowała medycynę akademicką z medycyną komplementarną! Walczymy o to samo!

Więcej na Facebook-u: link. (Nie trzeba mieć konta, żeby czytać to, co tam publikuję i to, co ludzie komentują. Nie można tylko bez posiadanego konta dodawać komentarzy).

W przeprowadzonym w maju referendum Szwajcarzy opowiedzieli się za powszechnym dostępem do medycyny komplementarnej, w tym homeopatii, w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Szwajcaria jest pierwszym krajem, w którym taka możliwość zostanie zapisana w Konstytucji. Inicjatorzy podkreślają, że wynik głosowania umożliwia rozpoczęcie współpracy pomiędzy praktykującymi medycynę klasyczną i komplementarną.

Wynik referendum szwajcarskiego jest odzwierciedleniem trendu obecnego w całej Europie. Pacjenci coraz częściej przedkładają naturalne sposoby leczenia nad leczenie chemiczne, a homeopatia cieszy się coraz większym zaufaniem i zainteresowaniem. 77 proc. Europejczyków zna homeopatię, a 29 proc. mieszkańców Europy ją stosuje.

homeopatia

W Europie 54 000 lekarzy specjalizuje się w homeopatii, a blisko 40 proc. lekarzy zaleca leki homeopatyczne w codziennej praktyce. Homeopatia cieszy się powodzeniem również wśród Polaków – leki homeopatyczne stosuje ok. 15 000 lekarzy i 30 proc. pacjentów.

Jak wykazało przeprowadzone w 2008 roku badanie TNS OBOP, 54% Polaków stosujących leki homeopatyczne swoją wiedzę na ich temat czerpie od lekarzy i farmaceutów, zaś 40% respondentów uważa, że lekarze przepisujący leki homeopatyczne stosują skuteczniejsze metody leczenia niż inni lekarze.

Pozdrawiam 🙂
Jerzy Zięba

jerzy-zieba

 

 

 

 

http://ukryteterapie.pl/

https://www.facebook.com/ukryteterapie

http://www.polacydlapolakow.pl/

Homeopatię poleca również m.in. pani prof. Maria Szyszkowska:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/03/23/leczenie-naturalne-czyli-w-poszukiwaniu-wewnetrznej-harmonii-prof-dr-hab-maria-szyszkowska/

 

2 myśli w temacie “Co zrobili mądrzy Szwajcarzy, czyli ku medycynie komplementarnej. Jerzy Zięba

  1. k zzarlo mnie tekst, zadania na najblizsze lata calkowity zakaz spalania czegokolwiek glownie wegla i ropy, ognisko na kielbaski ok, calkowity zakaz szczepien i przepisywania tabletek chemicznych na chroniczne choroby, calkowity zakaz wszelakich kultow religijnych i wynikajacych z nich swiat panstwowych, swieta tylko slowiansko astronomiczne jezeli wogule, ziebe trzeba chronic jak oka w glowie zeby go seryjny samobojca z UBeckiego PO nie odwiedzil

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s