KL Dachau

Niemcy rozwiązują problem z zakwaterowaniem nielegalnych imigrantów w sposób najprostszy. Nie ma miejsca gdzie indziej, to zawsze pod ręką są budynki byłych obozów koncentracyjnych. Wcześniej uchodźcy trafiali do Buchenwaldu, a teraz do Dachau. Część dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego w tej drugiej miejscowości została zamieniona w schronisko dla bezdomnych, w którym zamieszkali m.in. cudzoziemcy.

Władze miejscowości Dachau zorganizowały niedawno w jednym z poobozowych budynków schronisko dla bezdomnych. Burmistrz Florian Hartmann twierdził, że mieszka tam około 50 osób, które straciły swój dom. – Budynek służy jako miejsce noclegowe dla osób, których nie stać na kupno domu na rynku nieruchomości – opowiadał burmistrz Dachau.

Jednak reporter agencji AFP spotkał się z mieszkańcami schroniska i okazało się, że owszem, są tam bezdomni, ale także i uchodźcy. Również dziennikarka angielskiego „Guardiana” była w ośrodku i także ona potwierdza, że mieszkają tam uchodźcy.

KL-Buchenwald

Jak przypomina TVP Info, w Dachau powstał pierwszy obóz koncentracyjny po dojściu Hitlera do władzy. Został założony w 1933 roku. Do wyzwolenia w kwietniu 1945 roku przez wojska amerykańskie przetrzymywano tam ponad 200 tysięcy osób, zginęły około 43 tysiące, głównie przez rozstrzelanie.

Niedawno informowaliśmy, że szerokim echem w prasie zagranicznej na całym świecie odbiła się decyzja niemieckich władz o zakwaterowaniu grupy uchodźców na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. W KL Buchenwald w latach 1937-1945 więziono łącznie około 250 tys. osób ze wszystkich krajów Europy. Liczbę ofiar szacuje się na 56 tysięcy.

(plk)

niezalezna.pl

*Tytuł artykułu: redakcja TAW. Wyjasnienie dla lemingów: tytuł jest gorzko i boleśnie sarkastyczny (słownie: sar-kas-ty-czny).

Czytaj również:

 

6 myśli w temacie “Niemieckie obozy koncentracyjne okazały się wizjonerskim racjonalizatorskim projektem, który do dziś z powodzeniem „miłosiernie” stawia czoła ludnościowym problemom świata…

 1. DEUTSCHLAND ERWACHE!

  BRAVO!

  Polen und Deutschland will fight first! We in Polen are NOT going to take any Muslim criminals and rapists. We will fuck them up right at the beginning! we have party ONR, which will take over Polen and OVERTHROW BRIBED CORRUPTED GOVERNMENT.

  MERKEL IS TRAITOR! ARREST HER! MERKEL TO PRISON!

  spread the news! We, the Europa is at WAR WITH ROTSCHILDS!!!!

 2. Pytanie do polskiej inteligencji (jeśli taka jeszcze gdzieś się uchowała):

  Dlaczego coś takiego jest możliwe w Niemczech, a nie jest możliwe w Polsce?…

  1. Jak uczy lektura wielu książek o tematyce polit-ekonomicznej – [polska*] inteligencja feruje się ucieczką w system jako pierwsza (ma najwięcej [stanowisk] do stracenia). * -niepotrzebne skreślić

 3. Jerzy Zgralski, ponieważ w Polsce większość z nas uwielbia nawracanie do przeszłości, do naszej martyrologii. Zwłaszcza ludzie starzy, którzy przeżyli wojnę mogą być oburzeni, że depcze się narodowe pomniki męczeństwa itd. Uważam, że to całkiem dobry pomysł, aby umieścić w takich miejscach uchodźców. W jakimś stopniu rozwiązuje to problem lokalowy.

  1. Anuradha57, a jak myślisz, jak zareagowałyby główne media, gdyby z takim pomysłem wyjechał ktokolwiek w Polsce – jakaś partia, organizacja, jakiś biskup, profesor, pan prezes czy pan prezydent? I dlaczego taka medialna nagonka nie jest możliwa w Niemczech?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s