adam-szejnfeld

„Jeśli się Pan nie pogniewa, to to pytanie może zadałby Pan inaczej” – wywiad z takimi dopiskami umieścił na swojej stronie internetowej europoseł PO Adam Szejnfeld. Polityk prawdopodobnie przez pomyłkę umieścił złą, roboczą wersję tekstu.

Eurodeputowany Adam Szejnfeld słynie z telewizyjnych debat, w których z wyższością poucza swoich politycznych konkurentów. Jak się okazało, polityk Platformy równie protekcjonalny ton przybiera wobec dziennikarzy, którzy robią z nim wywiady. Sprawa wyszła na jaw przypadkowo, bo przez wpadkę posła lub jego współpracowników. Oto na stronie internetowej Szejnfelda pojawił się tekst wywiadu, jaki z posłem przeprowadził red. Mateusz Ludewicz z „Tygodnika Pilskiego”.

Na początku padają normalne pytania: o sondaże, o pomysły PO na wybory itd. Ale w którymś momencie dziennikarz pyta: „A co przez te 12 miesięcy udało się Panu zrobić dla mieszkańców regionu pilskiego?”.

Pytanie to nie spodobało się Adamowi Szejnfeldowi, gdyż na stronie internetowej znalazł się pod nim dopisek polityka PO – pochodzący prawdopodobnie z wersji tekstu, wysłanej przez niego dziennikarzowi do autoryzacji. W dopisku tym czytamy:

(Przepraszam, jeśli się Pan nie pogniewa, to to pytanie może zadałby Pan inaczej, bowiem w Brukseli w zasadzie poseł nie ma jak pracować nawet na rzecz swojego okręgu – województwa – a cóż dopiero dla jednego miasta czy powiatu. To zupełnie inny wymiar, inne zadania, inne kompetencje. Mówiliśmy troszeczkę o tym. Tam nawet jest źle wdziane, jeśli występuje się w imieniu i na rzecz własnego kraju, a cóż dopiero miasta, czy powiatu… Nikt by tego nie zrozumiał i nie zaakceptował). Może więc: Minął pierwszy rok pana pracy, jako parlamentarzysty europejskiego. Jak Pan ocenia ten okres? (Albo inaczej – to Pan redaktor decyduje).

Oto screen ze strony Szejnfeld.pl:

niezalezna.pl

 

 

Jedna myśl w temacie “Wyprowadzić Polskę z eurokołchozu – natychmiast! „W Brukseli jest źle wdziane, jeśli występuje się w imieniu i na rzecz własnego kraju, a cóż dopiero miasta czy powiatu” – Adam Szejnfeld szczerze o UE

  1. Tak, to się łatwo mówi, wyprowadzić z eurokołchozu, ale kto to ma zrobić. Ja jestem bardzo za, ale kto jeszcze?Jeżeli społeczeństwo nie widzi zagrożenia jakie niesie przynależność do UE. Z drugiej strony nikt tego za nas nie zrobi, żaden rząd, żaden prezydent nie będzie się wychylać, bo wie jak to może się skończyć (2010r), a przeciętny Kowalski, zatyrany, żeby utrzymać rodzinę, dopóki ma piwo i zagrychę nie ruszy się z kanapy, mówiąc „jakoś to będzie”. Może to trochę nie na temat, ale popieram to co robi Paweł Kukiz. Jestem za bezpartyjnym rządem, który będzie reprezentował naród, a nie swoje własne plany i który nie będzie służalczo podporządkowany Brukseli. To ma być rząd, który będzie można rozliczyć z jego działalności już w trakcie kadencji, a jego członkowie pociągnięci do odpowiedzialności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s