banksters

Zagraniczni bankierzy w prywatnych rozmowach przyznają , że absolutnie nie są w stanie zrozumieć, jak można dać się tak rżnąć, jak Polacy – przy pełnej akceptacji najwyższych czynników państwowych: od premiera, prezydenta, po urzędy skarbowe – mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, w rozmowie z miesięcznikiem „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

Leszek Sosnowski: Dyskusja o tzw. frankowiczach, gwałtownie nasilona w czasie kampanii wyborczej spowodowała, że decyzja o repolonizacji przynajmniej niektórych banków wisi w powietrzu. W mediach prorządowych, a także w TVP, sprawę oczywiście przedstawia się tak, jakby państwo (czyli podatnicy) musiało w przypadku przewalutowania dopłacić frankowiczom jakieś 40-50 miliardów, bo tyle te banki zarobiły tylko i wyłącznie na różnicach kursowych.

Janusz Szewczak: – Świadoma manipulacja, świadome wprowadzanie w błąd. To tylko banki wymyśliły sobie, że w razie czego poratuje się frankowiczów z publicznych pieniędzy; Związek Banków Polskich złożył tego rodzaju propozycję. Zarówno prezydent elekt Andrzej Duda, jak i Jarosław Kaczyński, powiedzieli wyraźnie: żadnych publicznych pieniędzy nie można tu wydawać.

Inaczej mówiąc, chodzi o to, żeby banki zwróciły ze swoich środków to, co w niezbyt uczciwy sposób, a może nawet niezbyt zgodnie z prawem zarobiły?

– Jak najbardziej. Mało tego, stawiam tezę, co potwierdza wielu wybitnych specjalistów z zakresu prawa finansowego, jak profesor Witold Modzelewski, iż zyski te były nie tylko niesprawiedliwe, ale też niezgodne z obowiązującymi wówczas w Polsce przepisami prawa. Przede wszystkim nie były to tylko tzw. kredyty frankowe, bowiem kredytobiorcy ani nie dostali nigdy franków do ręki, ani nikt nie przelał na ich konta szwajcarskiej waluty. Kredyty te były jedynie indeksowane i denominowane. Po drugie, i to jest zasadnicza wątpliwość prawna, czy w ogóle były kredytami? Kredyt to jest postawienie do dyspozycji klienta określonej kwoty pieniędzy z określoną wielkością odsetek, spłacalnej w określonym terminie. Tzw. kredyty frankowe były pewnego rodzaju opcjami spekulacyjnymi, toksycznymi opcjami walutowymi. Ludzie, którzy je wzięli, wciąż przecież nie wiedzą, ile jeszcze będą musieli oddać bankom, choć zobowiązania spłacają już siedem, osiem lat…

Gdyby im ktoś od razu wyraźnie powiedział, że być może za parę lat będą musieli płacić za franka cztery złote, nawet jeden chętny by się nie znalazł.

– Równie dobrze może się niebawem okazać, że kurs wyniesie nie cztery, tylko np. sześć albo osiem złotych; tu wszystko jest absolutnie otwarte – i to jest druga wątpliwość prawna. Wreszcie jest kwestia trzecia, którą nazwałbym uwięzieniem tych ludzi w spłacanych przez nich mieszkaniach, bo właściwie nie mogą się ich wyzbyć, sprzedać, przenieść się – nic. Mieszkanie może zmienić właściciela tylko na rzecz banku. Ludzie ci są w nich tam do momentu, aż ich wyrzucą, jeśli nie będą w stanie spłacać dalej tej lichwy. Czegoś takiego nigdzie nie ma, jest to forma wyzysku, autentycznego wyzysku.

janusz szewczak
Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK

Niektórzy „mędrcy” z całą bezwzględnością komentują jednak tę sytuację stwierdzeniem: „widziały gały, co brały”. Ale to przecież nieprawda, bo jednak nie widziały.

– Nie tylko te gały w dużej mierze nie widziały, co brały, ale – można niestety powiedzieć – „wiedziały (tamte) gały, co dawały”. To była misternie skonstruowana pułapka, która w moim przekonaniu ma bardzo rozgałęzione macki w polskim systemie władzy, polityki, w sposobie zarządzania centralnymi instytucjami finansowymi w Polsce. Otóż w latach 2005-2008 nagminna była sytuacja, że rodzina, która zgłaszała się do banku po kredyt na mieszkanie w złotych polskich, otrzymywała informacje, że nie posiada zdolności kredytowej, ponieważ nie może utrzymać się przez miesiąc za trzy tysiące złotych w dużym mieście i jeszcze płacić regularnie ratę kredytową. Ta sama rodzina u tego samego doradcy dowiadywała się jednak, że może utrzymać się za trzy tysiące złotych i spłacać kredyt, ale pod warunkiem, że weźmie kredyt walutowy. Wtedy będzie miała zdolność kredytową. Ponadto stawiam tezę – na razie jako jedyny w Polsce – że mogło dojść w tamtych latach do manipulowania stawką WIBOR – Warsaw Interbank Offered Rate. WIBOR jest podstawą wyznaczania oprocentowania dla większości kredytów udzielanych przez polskie banki, w tym dla rodzin i mniejszych przedsiębiorstw. Otóż, proszę sobie wyobrazić, że ten WIBOR przez lata, do bodajże 2013 r. ustalali w Polsce tylko przedstawiciele banków.

Łącznie z Narodowym Bankiem Polskim i Komisją Nadzoru Finansowego?

– Ależ skąd, to były banki komercyjne. Spotykało się 16 bankierów i przedstawiali tzw. kwotowania, czyli cenę, po jakiej banki pożyczają sobie wzajemnie pieniądze, a więc tak naprawdę cenę pieniądza, czyli wysokość oprocentowania dla kredytów złotowych.

Czyli mogli ustalać stawkę WIBOR po prostu z kapelusza?

– Oczywiście. Niedawno była wielka afera w Londynie w sprawie podobnych manipulacji (LIBOR). Tam udowodniono winę, zapadły wyroki, płacone są dziesiątki miliardów odszkodowań. Płacą znane banki, np. HSBC, UBS itd.

Płacą, bo mają z czego. Nie zwrócili się po pieniądze do podatników.

– Mają z czego, u nas też mają, ale to jest oczywiście kwestia do udowodnienia; dwa lata temu zwróciliśmy się z senatorem Grzegorzem Biereckim do szefa Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą, żeby zbadał, czy nie mogło dojść do manipulacji stawką WIBOR. Otrzymaliśmy wówczas odpowiedź zarówno z NIK-u, bo i do NIK-u była taka interpelacja, i z KNF-u, że od tej pory NBP zajmie się już tym tematem i będzie nadzorował ustalanie stawki WIBOR wspólnie z KNF, że będą uważniej się temu przyglądać – taka była odpowiedź w tej sprawie.

I na tym koniec? Nie było odpowiedzi odnośnie do tego, co działo się wcześniej?

– W tej kwestii odpowiedzi nie było. To wymagałoby poważnej kontroli, czyli postąpienia tak, jak wszystkie instytucje nadzorcze w Londynie i Nowym Jorku, które zbadały dokładnie fałszerstwo stopą LIBOR, w wyniku czego okazało się, że manipulowano tam cenami kredytu na gigantyczną skalę. Polska Komisja Nadzoru Finansowego tak naprawdę tylko wobec małych coś może. Wobec dużych – niewiele. U nas zresztą nie chodzi wyłącznie o kredyty frankowe; są i inne instrumenty finansowe, które, moim zdaniem, są absolutnie bezprawne i oszukańcze, a które banki na wielką skalę stosowały i nadal stosują, np. polisolokaty.

Wyjaśnijmy może, co to są owe polisolokaty, bo nie każdy jeszcze dał się na nie nabrać, nie każdy więc wie, co znaczy to słowo.

– Sprzedawało się akcje jakiejś firmy z jakiegokolwiek rejonu świata, obiecując, sugerując, że za 10 lat dużo się na tych akcjach zarobi. Każdy mógł oczywiście wcześniej zrezygnować z tego instrumentu finansowego, z tej polisolokaty, ale – uwaga! – tzw. opłata likwidacyjna sięgała nawet 90 proc.!

Ależ to nie jest instrument finansowy, lecz złodziejstwo.

– Otóż to. Okazuje się, że aktuariusze, czyli tacy fachowcy, którzy uprzednio sporządzali dla banków pewne opinie, obliczali stopień ich ryzyka, zeznają w procesach, iż firmy ubezpieczeniowe, banki, instytucje finansowe, które tego typu produkt sprzedawały, miały pełną świadomość, że 70-80 proc. ludzi nie wytrzyma i wcześniej zerwie swoją umowę, na czym straci prawie wszystkie swoje pieniądze. Świadczy to, że z pełną premedytacją przygotowane oszustwo na wielką skalę. Jak w przypadku kredytów bankowych sprawa dotyczy mniej więcej 500 tysięcy ludzi plus rodziny, czyli około półtora miliona osób, tak w przypadku polisolokat sprawa dotyczy czterech do pięciu milionów Polaków, w sumie na kwotę ok. 50 miliardów złotych. Też miałem propozycję takiej polisolokaty, wykupiłem ją, a po dwóch miesiącach już się zorientowałem…

…przepraszam, ale jak Ciebie nabrali, to co dopiero zwykłego klienta bankowego!

– Po dwóch miesiącach zorientowałem się, że to jest oszustwo. Poprosiłem o zwrot i dostałem z powrotem 10 procent. Na szczęście to, co ja zainwestowałem, to była mała kwota, bo też był to rodzaj ćwiczenia, by zbadać, o co chodzi w tym całym przedsięwzięciu.

Ale teraz wyobraźmy sobie, że zachęcony intensywną reklamą idzie do banku lub do jakiegoś pośrednika starszy człowiek, który pełen nadziei pakuje w polisolokatę oszczędności całego życia… Skala tego procederu w Polsce, jak mówiłem, jest olbrzymia, to cztery do pięciu milionów osób. Pokrzywdzeni założyli stowarzyszenie pod nazwą „Przywiązani do polisolokat”, skierowali zawiadomienie do prokuratora generalnego przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego, że dopuszcza i toleruje rabowanie tych ludzi. Sprawę umorzono.

Bo pewnie to oszustwo, jak i wiele innych tego typu, dokonuje się w majestacie polskiego prawa.

– Twierdzę, że w Polsce rządzą duże grupy finansowe i duże koncerny zagraniczne, które traktują osoby zarządzające tym teoretycznym państwem jako marionetki, co np. wyszło na jaw, kiedy pani premier potajemnie posłała list do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, gdzie toczy się sprawa z powództwa rządu węgierskiego, o uznanie kredytów walutowych za opcje spekulacyjne, za toksyczne instrumenty finansowe, które miały być wyłącznie spekulacyjną pułapką. A polski rząd napisał list, żeby Trybunał jednak się zastanowił, bo wyrok skazujący mógłby grozić wielu bankom w Polsce poważnymi stratami.

Innymi słowy rząd zadział przeciwko polskim obywatelom i polskim firmom. Ale właściwie dlaczego akurat w tym przypadku miałoby być inaczej niż zawsze… Wróćmy jeszcze do kredytów frankowych. Jak coś zostało zarobione nieuczciwie, trzeba oddać. To jest poza dyskusją. Dlatego niektóre banki podobno wyprowadzają się z Polski.

– To jest zastanawiające, dlaczego przy takich komfortowych warunkach, przy jednej z najlepszych zyskowności banków w całej Europie, sporo z nich nagle wychodzi z Polski. Do sprzedania jest np. Raiffeisen, zaczęto sprzedaż Alior Banku, zamyka działalność w Polsce Royal Bank od Scotland (RBS), nie wyklucza się, że Deutsche Bank również się od nas wyniesie. O tym się nie mówi, ale Millennium też będzie całkowicie sprzedany, już uruchomiono przyspieszoną sprzedaż 15 proc. tego banku. Czy banki – nie tylko tu wymienione – liczą się z tym, że przyjdzie nowa władza, która zdaje sobie sprawę, jak Polacy są grabieni i zastopuje tę grabież?

Kto jak kto, ale bankier sprzedaje chyba po to, żeby zarobić, a nie ratować się przed niechęcią władzy?

– Zgadza się, chodzi zatem o to, żeby mieć podwójny zysk: zarobić na sprzedaży banku i zarazem uniknąć kary finansowej ze strony państwa. Pytanie, czy banki nie liczą na to, że  za duże pieniądze kupi je w całości lub częściowo Skarb Państwa? Czyli, że my, Polacy, zapłacimy naszymi podatkowymi pieniędzmi wielokrotnie więcej za coś, co kilka lub kilkanaście lat temu tanio sprzedaliśmy i jeszcze po drodze doinwestowaliśmy?

Nie używałbym sformułowania, że to „my sprzedaliśmy”, bo ani ja, ani Ty, ani nasi Czytelnicy, ani miliony innych Polaków nie brało w tym udziału. Sprzedawali określeni ludzie, rządowi menadżerowie. Sprzedawali bardzo tanio, a teraz ich koledzy lub następcy odkupywać będą za duże pieniądze?

– Dokładnie tak to może wyglądać. Najnowszy przykład – spółka Skarbu Państwa, jaką jest PZU, kupiła właśnie 25 proc. udziałów Alior Banku za 1,6 mld złotych; wcześniej na powstanie tego banku wyłożono 400 milionów euro, czyli po przeliczeniu właśnie 1,6 mld zł. Alior Bank bierze zatem tyle, ile włożył w cały bank, ale Skarb Państwa nie bierze całości, bankowi zostaje bowiem aż 75 proc. Wcześniej, w październiku ub. roku, podobnej operacji dokonała inna spółka Skarbu Państwa – PKO BP, która przejęła szwedzki Nordea Bank. Ten miał w puli swych kredytów aż 90 proc. kredytów frankowych; można szacować, że jest to kwota 17-18 miliardów złotych. PKO BP nie wziął Nordei za darmo. Zapłacił prawie 3 miliardy, a kupił potencjalnie olbrzymi kłopot – trzeba się bowiem liczyć z mniejszą lub większą denominacją kredytów frankowych i zwrotem pieniędzy frankowiczom.

Frankowiczom zwracać (prawdopodobnie) będzie zatem już nie Nordea, ale PKO BP. A wtedy okaże się, że koszt przejęcia szwedzkiego banku wyniesie de facto wydane już prawie 3 mld zł na zakup akcji plus ileś tam miliardów zwracanych jako następca prawny z powodu manipulacyjnych kredytów. Jeśli tak ma wyglądać repolonizacja banków, to szykuje się następna manipulacja polegająca na tym, że najpierw wpompuje się pieniądze Skarbu Państwa w niektóre banki drogą zakupu ich udziałów i to po bardzo wysokich cenach, a potem instytucje te „poratują” frankowiczów. Ale będą ich ratować de facto nie swoimi zyskami, tylko pieniędzmi publicznymi.

– Oczywiście idea repolonizacji jest ze wszech miar słuszna. Przypomnijmy, że w Polsce udział banków zagranicznych w całym sektorze bankowym wynosi prawie 70 proc. W większości krajów Unii Europejskiej jest to wartość od 8 do 25 proc. Jeśli zaś nie ma się własnej struktury bankowej, nie ma się też żadnego wpływu na gospodarkę, na jej realne narzędzia itd. Trzeba więc mieć własne banki, ale nie można kupować czegoś na kształt wydmuszki – niby jajko, ale w środku puste lub zgniłe.

Ludzie zastanawiają się zwykle, na czym te banki w Polsce tak dużo zarabiają? Według mego rozeznania przede wszystkim na setkach albo i tysiącach różnych opłat.

– Zarabiają na wszystkim, ale faktem jest, że w Polsce mamy jedne z najwyższych bankowych marż, opłat i prowizji w Europie. Bogatsi od nas Niemcy, Włosi czy Francuzi płacą niższe koszty podstawowych usług i opłat bankowych niż my.

Czy to jest jakaś zmowa banków, że żaden z nich nie chce zejść z tych opłat choćby po to, aby stać się bardziej konkurencyjnym?

– Żeby wymusić taki ruch, musiałaby być tym zainteresowana władza publiczna, polski rząd –patriotyczny, zdroworozsądkowy. Mógłby zrobić prostą rzecz – stworzyć własny, nowy bank, który wprowadzi mocno konkurencyjne warunki.

Nie byłoby to lepsze niż repolonizacja?

– Na pewno prostsze, dające natychmiastowe efekty i nie tak kosztowne. Zresztą państwo ma większościowe udziały w PKO BP i można by tam uruchomić od zaraz takie warunki kredytowe, opłatowe, licencyjne, leasingowe, ubezpieczeniowe itd., które zmusiłyby zagraniczne banki w naszym kraju do natychmiastowej, radykalnej zmiany ich polityki wobec polskiego społeczeństwa.

Albo do sprzedania tanio swoich akcji, tak jak kiedyś tanio je kupili.

– No więc właśnie, środki nacisku są, nie ma tylko kto ich wykorzystać. Śmieszne i bezczelne zarazem jest straszenie Polaków, które uskutecznia pan Petru inspirowany przez pana Balcerowicza, że nie można narzucić bankom żadnego ekstra podatku, nie wolno zaostrzać kursu wobec nich, bo odbije się to na klientach, gdyż banki jakoby natychmiast podniosą opłaty i my wszyscy poniesiemy koszty ich operacji.

Jak podniosą opłaty, to stworzy im się konkurencję i do widzenia panowie!

– No więc, odpowiedź jest prosta. To świetnie, niech tylko to zrobią – natychmiast wyrośnie im konkurencja. Nawet tutejsi zagraniczni bankierzy w prywatnych rozmowach przyznają – sam spotkałem się z takimi opiniami – że absolutnie nie są w stanie zrozumieć, jak można dać się tak rżnąc jak Polacy? Przy pełnej akceptacji najwyższych czynników państwowych: od premiera, prezydenta, po urzędy skarbowe.

Załóżmy, że mamy już polskie banki; są to raczej banki państwowe?

– Niekoniecznie, to mogą być banki branżowe, sektorowe, np. firmy ubezpieczeniowe zakładają własny bank, eksportowe tworzą export-import bank, powstaje bank pocztowy itp. To mogą być również banki z publicznym udziałem, np. samorządowym – przecież dzisiaj samorządy polskie trzymają swoje konta w bankach zagranicznych, na tym polu tylko PKO BP z nimi trochę konkuruje.

To byłaby lepsza forma niż bank czysto państwowy?

– Zdecydowanie tak. Uważam, że powinien istnieć bank – zresztą jestem autorem takiego pomysłu – ZUS-owski. Jeszcze ciągle polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien zostać zamieniony na Państwowy Bank Emerytalny, czyli strukturę bankową działającą komercyjnie, będącą własnością państwa i zarabiającą dla nas pieniądze, dla polskich emerytów. Gdyby ZUS przekształcić w Państwowy Bank Emerytalny, mógłby nasze składki inwestować w odkupywanie majątku narodowego, niegdyś tanio i głupio sprzedanego. Stopniowo moglibyśmy zamieniać nasze płacone co miesiąc składki na realną wartość majątku – pracowałoby to realnie na przyszłe emerytury. Byłaby to instytucja, która zarabia i jest oparta na składnikach majątku narodowego.

Czyli w Polsce nie należy szukać nieustannie inwestorów z zagranicy i cieszyć się, że byle Koreańczyk czy Chińczyk wejdzie do nas z paroma milionami, bo może korzystać z państwowych dopłat i potężnych ulg w specjalnych strefach ekonomicznych, lecz samemu trzeba stać się inwestorem i to nie tylko w kraju, ale może właśnie w Chinach na przykład?

– Tak jest. Dlaczego w Polsce wpakowano do ZUS-u ponad 130 mld z OFE, a nie utworzono na tej bazie np. banku komercyjnego? Państwowego, ale komercyjnego.

Co robią banki zagraniczne w Polsce z zarabianymi rok w rok pieniędzmi?

– W zdecydowanej większości transferują je do swoich centrów zagranicznych pod postacią dywidendy, ale nie tylko. Te zarabiane w Polsce pieniądze idą np. na to, żeby klienci holenderscy, niemieccy, włoscy czy francuscy mogli swobodnie i tanio pożyczać pieniądze w swoim banku, rozwijać się, inwestować, pobudzać konsumpcję. Tu się drenuje, a tam się dofinansowuje.

Repolonizacja zatem jest potrzebna, ale absolutnie musi być realizowana przez ludzi uczciwych, wiarygodnych i o zdecydowanym propolskim myśleniu, broń Boże nie takich, którzy mają za sobą doświadczenia we wcześniejszych procesach prywatyzacyjnych.

Jest to tylko cześć rozmowy. Całość można znaleźć w miesięczniku „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka” (nr 6/2015).

Ruch-Obywatelski.com

 

89 myśli w temacie “Banki w Polsce z pełną premedytacją przygotowały oszustwo na wielką skalę – Janusz Szewczak

 1. Założenie własnego banku – polskiego banku, nie wchodzi w rachubę. W warunkach określających przystąpienie Polski do UE jest zakaz tworzenia instytucji finansowych przez państwo. A więc organizacja pod nazwa UE zabezpieczyła się przed takimi rozwiązaniami.

  1. I doi nas na maxa, po moich doswiadczeniach, mam uraz do Deutsche Bank powinien byc pod kontrola, bo osoby starsze sa naciagane na wysokie koszty ubezpieczenia i np. , bierzesz 11.000 tys.zl kredytu a po 4 latach masz oddać ponad 35.000 zl. Najgorsze w tym jest to ze nikt z pracownikow nie czyta osobie starszej oraz jej nie informuje ile ma oddac rat, tylko ciagle te raty rosna!.

 2. A wszyscy byli już u władzy łącznie z Prawem i Sprawiedliwością i nikt palcem nie kiwnął bo pewnie ktoś im za to zapłacił. Nie widzę innej przyczyny, chyba że koleżeńska przysługa

 3. W wywiadzie wszystko wygląda pięknie, wspaniałe idee, o tym co można zrobić aby było lepiej, ale … jeśli wszedłeś między wrony musisz krakać tak jak one:
  „jak można dać się tak rżnąc jak Polacy?”
  SKOKI też rżną Polaków, na kredytach, max prowizje, klika rodzajów ubezpieczeń tak aby taki człowiek nie miał już żadnej alternatywy, nie mógł skorzystać już z pomocy żadnej innej instytucji finansowej. Bardzo chciałam wierzyć w tą instytucję bo jest Polska ale niestety kredyty są droższe niż w innych zagranicznych bankach i władze dążą aby były jeszcze droższe. Gdzie ta konkurencyjność…? Ludziom u władzy nie zależy na tym aby innym żyło się lepiej tylko im samym. Można pięknie wszystko opisywać ale to nie ma znaczenia dopóki się tego nie wcieli w czyn. Nie wykorzystana teoria jest nic nie warta.

  1. Jest wiele SKOKów…nie wiem do jakiego należysz ale pisząc ogólnie o SKOKACH „mają kredyty droższe niż w zagranicznych bankach”… piszesz bzdury!!!!Czyżbyś był bankowym trollem???

 4. A od kiedy banki zarabiają na różnicach kursowych? Oczywiście jest mała różnica między kursami ale to nie jest zarobek. Ta różnicę płaci klient, ponieważ pożyczył w obcej walucie i w niej oddaje. Bank pożyczył mu 1000 franków i on oddaje 1000 franków. A że nie pomyślał Kowalski ze kurs jest zmienny to niech teraz ma pretensje do siebie. Amen

 5. W tzw. cywilizowanym świecie wszystkie pieniądze są z banków pożyczane i trzeba je oddać z procentem, również z banków pożyczonym, oprocentowanym następną pożyczką itd. bez końca.
  Kto decyduje, ile forsy jakiś bank może wyprodukować? Bo jeśli jej ciągle za mało, to chyba ci decydenci planować nie potrafią.
  Po co tzw. podatki, skoro rząd może mieć w budżecie prosto z banku tyle pieniędzy ile potrzebuje i może rozesłać w naród ile chce?.
  Podatki, to długa wędrówka pieniędzy z banku do naszych kieszeni i z powrotem przez budżet do banku. Nie da się jej skrócić, ew. zmienić?

 6. Janusz Szewczak mial zostac szefem KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), ale jego kandydature storpedowal podobno….. Mateusz Morawiecki. Mozemy sie domyslac dlaczego. Szewczak zarzekal sie, ze zrobi porzadek z banksterami, a zacznie od audytu. Tak wiec wystraszyli sie….
  Czy Janusz Szewczak wyplynie jeszcze na szerokie wody?
  ****************************
  9 stycznia 2017 w klubie Ronina odbyło się spotkanie poświęcone dwóm książkom wydawnictwa Biały Kruk: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” oraz „Repolonizacja Polski” (obie wyd. Biały Kruk). Gośćmi klubu byli: posłanka Krystyna Pawłowicz i poseł Janusz Szewczak

  ******************************
  http://wpolityce.pl/gospodarka/324488-prof-krystyna-pawlowicz-i-janusz-szewczak-o-sorosu-i-repolonizacji-polski-szewczak-swiat-jest-przed-wielkim-tsunami-finansowym

  1. Już od kilku ładnych lat jest swoista moda wśród ekonomistów na proroctwa „finansowego tsunami” i innych tego typu „krachów” i „resetów”. Nic takiego się nie stanie, Moi Drodzy. Wielka Zmiana w finansach rozegra się bardzo łagodnie. Oczywiście nie wykluczam, że kilka zagranicznych banków może zostać zdilejtowanych.

   1. Mylisz się TAW. Stanie się ponieważ globalny system został tak zaprojektowany aby cyklicznie niczym sinusoida miał pęknąć. Coś widzę, że ciągle usypiasz czujność ludzi mówiąc a to nie będzie wojny a to nie będzie kryzysu. Uwierz mi jak będzie kryzys bankowy a będzie bo bańka spekulacyjna lada moment pęknie to każdy to odczuje. Jestem EKONOMISTĄ i cybernetykiem więc wiem co mówię.

    No właśnie kilka banków zostanie jak to powaidasz zdilejtowanych. A nie przychodzi ci do głowy, że żyjemy w globalnym systemie naczyń połączonych ? Jak ktoś piernie w Iranie czy Kuwejcie to my to odczujemy. Nie jest to żadna moda tylko analiza na podstawie wielu wskaźników i całej sinusoidy zależności w tym systemie. System jest tak skonstruowany aby co 7-8 lat był jakiś mikrokryzysik aby spuścić powietrze z bańki spekulacyjnej i zacząć na nowo pompowanie balonika. Teraz nie będzie mikrokryzysiku tylko KRYZYS.

    Jak był kryzys w 2008 r. to też wszyscy wcześniej mówili, że niczego już nie będzie no i w ogóle będzie raj. A wszystko zaczęło się od maleńkiego kraju – Islandii potem upadł Leman Brothers i się zaczęło. Teraz nadchodzący kryzys ma być NAJPOTĘŻNIEJSZYM krachem w dziejach ludzkości. Nie wiem jaki może kraj upaść ale zawsze zaczyna się od niepozornego kraju. Natomiast wiem jaki bank lada moment upadnie. Będzie to Deutsche bank – jeden z najpotężniejszych banków na ziemie. Jego derywaty opiewają na sumę ok. 100 bilionów euro. Jak takie coś upadnie to będzie o wiele gorzej niż w 2008 r.

    Hmm a historia lubi się powtarzać. W latach 2005 – 2007 też rządziło PIS. Koniunktura była sprzyjająca, spadało bezrobocie ( zupełnie jak teraz), rosły pensje ( zupełnie jak teraz), rosło PKB ( zupełnie jak teraz), malał dług ( zupełnie jak teraz). I teraz też jest podobnie. To tak zwana cisza przed burzą. Krótki okres wzrostu gospodarczego przed upadkiem.

    Ten nadchodzący kryzys zmiecie wszystkie państwa nie rządy ale całe państwa, wywoła wojnę domową,

   2. O, to widzę, że też należysz do wymienionej przeze mnie grupy ekonomistów-czarnych wróżbitów… 🙂

    Powiadasz, że usypiam czujność, a ja równie dobrze mógłbym powiedzieć, że Ty straszysz i zasiewasz lęki…

    Ale nie o to idzie. Mamy po prostu różne informacje, a czas – obiektywny weryfikator – zweryfikuje, czyje info było bardziej rzetelne.

    Wg mnie nie będzie ani żadnego słynnego „resetu”, ani żadnego „finansowego tsunami”. To wszystko rozegra się ewolucyjnie, a więc w miarę spokojnie.

    *

    Oczywiście od stycznia 2018 dotychczasowa rada nadzorcza planety przystąpi do ostatecznego rozwiązania irytującej ją kwestii szemrzących niewolników, ale… lawiny ewolucyjnego (a więc stopniowego) rozpadu starych niewolniczych struktur nie zdołają już powstrzymać…

    *

    Powtarzam jeszcze raz: na świecie mogą i będą się wydarzać, jak dotychczas, przeróżne burze w szklance wody, ale

    POLSKA JEST JUŻ BEZPIECZNA I POLAKOM W OBECNYCH GRANICACH POLSKI NIC NIE GROZI.

    *

    A co do „kryzysu”, wskaż mi jakieś lata w historii Polski po 966 roku, kiedy go nie było…
    Od 966 r. Polacy RODacy Słowianie jesteśmy w permanentnym wielopoziomowym kryzysie. Ten kryzys oczywiście cały czas fluktuuje: ma swoje misje i remisje.

    *

    I już na sam koniec:

    TO NIE KTO INNY JAK WŁAŚNIE EKONOMIŚCI PRZEZ DEKADY USYPIALI CZUJNOŚĆ NIEWOLNIKÓW, WKRĘCAJĄC ICH W WYKREOWANĄ PRZEZ SIEBIE OSZUKAŃCZĄ WIZJĘ ŚWIATA, a teraz nagle stają się proroczą awangardą ludzkości…

    *

    OBECNA

    POLSKA

    JEST

    OKIEM

    CYKLONU.

   3. Brawo za manipulacje. Wystarczy mieć inne zdanie a już czarny wróżbita co straszy i zasiewa lęki. Świat jest jaki jest a ty co chcesz być jak struś i chować w głowę w piasek udając, że teraz będzie wspaniale? Ja tylko uczulam was abyście za bardzo nie odlecieli ze swoim bujaniem w obłokach bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębami. Widzę, ze dalej nie kumasz. Nie jesteśmy odizolowaną wyspą aby nic nam się nie wydarzyło. Nie musi nas bezpośrednio uderzać. Wystarczy, że uderzy w nas pośrednio. Na pewno to odczujemy wszyscy. Zwłaszcza, że jesteśmy uzależnieni od MFW tak jak reszta państw. Dlatego mówię nie jesteśmy jakimś wyjątkiem. Mamy ogromne złoża ale nic nie wydobywamy. Mamy ogromny kapitał ludzki ale nic nie produkujemy i nie tworzymy.

    A czy reset nie jest przypadkiem ‚ewolucyjny” ?

    „TO NIE KTO INNY JAK WŁAŚNIE EKONOMIŚCI PRZEZ DEKADY USYPIALI CZUJNOŚĆ NIEWOLNIKÓW, WKRĘCAJĄC ICH W WYKREOWANĄ PRZEZ SIEBIE OSZUKAŃCZĄ WIZJĘ ŚWIATA, a teraz nagle stają się proroczą awangardą ludzkości…” – a kto wam kazał brać kredyty i być niewolnikiem ? Jak ktoś jest głupi to zawsze będzie łykał wszystko jak młody pelikan. Nieważne czy to będzie mówił ksiądz, jakiś guru na blogu czy naukowiec z ekonomistą.

    Nikt wam nie karze zakładać kont w banku. Jak chcecie to możecie zawzse wrócić do lepianek i żyć w zgodzie z naturą skoro ta EKONOMIA jest taka zła i strachliwa.

    EKONOMIA to nauka na pograniczu socjologi i matematyki oraz statystyki. To nie moja wina, że podła ofiarą ogromnej maści spekulantów , ideologów oraz lobbystów.

    „A co do „kryzysu”, wskaż mi jakieś lata w historii Polski po 966 roku, kiedy go nie było…
    Od 966 r. Polacy RODacy Słowianie jesteśmy w permanentnym wielopoziomowym kryzysie. Ten kryzys oczywiście cały czas fluktuuje: ma swoje misje i remisje.” – CZASY DYNASTII JAGIELLONÓW ZWŁASZCZA ZŁOTY WIEK. Nie było kryzysów ani wojen. Nie było takich podziałów jak dzisiaj. Zagranica nas szanowała i się bała. Potęga militarna, centrum kultury i sztuki w Europie Środkowej oraz potęga gospodarcza w wyniku pobierania myta i sprzedaży ogromnej ilości zbóż. Kraków był Europejską stolicą wiedzy tajemnej – zjeżdżali się z całego świata alchemicy, jogini, mnisi tybetańscy i wielu innych. A jeśli jakieś wojny prowadziła Korona Polska to daleko poza granicami kraju np. Warna ( czasy przed złotym wiekiem). W porównaniu do tej mitycznej Lechii przynajmniej są dowody na istnienie tego mocarstwa.

    PS. Morawiecki chce permanentnie zlikwidować gotówkę. To ma być ta ewolucja według ciebie ?

   4. No właśnie, wystarczyło, bym miał inne zdanie, a już zdążyłeś zarzucić mi manipulację oraz „usypianie czujności”. Napisałem przecież, że nie o to idzie, byśmy się tu wymieniali uprzejmościami. Mamy po prostu różne informacje.

    *

    W tak zwanym Złotym Wieku Polacy żyjący w zgodzie z Naturą, na jej łonie, byli zwykłymi niewolnikami bez najmniejszych praw do samostanowienia, którzy – zupełnie jak my dzisiaj – od swojej ciężkiej pracy musieli płacić należny haracz oświeconym władcom Europy.

    Niegdyś wolni na tych ziemiach Słowianie, w epoce Złotego Wieku nie mieli prawa do posiadania kawałka własnej ziemi. Niegdyś wolny Lechita, w epoce Złotego Wieku był zwykłym niewolnikiem, do dziś pogardliwie zwanym chłopem, który swój dzień ciężkiej pracy zmuszany był rozpoczynać o świcie, by kończyć o zmroku. W południe była przerwa, aby zjeść posiłek, który należało zabrać z domu. Na ziemiach polskich spóźnienie do pracy karano biciem, zazwyczaj wymierzano pięć uderzeń kijem.

    Pańszczyzna – tak miły dla ucha eufemizm – przez Konwencję Genewską z 1956 roku została oficjalnie uznana za formę niewolnictwa.

    Ale oddajmy głos świadkowi epoki: „Ksiądz pana wini, pan księdza, a nam prostym zewsząd nędza”…

    Jedyną szansą na awans społeczny była możliwość przywdziania czarnej szaty i zostania agentem (=niewolnikiem) Watykanu.

    *

    Czy Polska jest samotną wyspą?

    Obecnie Polska jest Okiem Kosmicznego Cyklonu, centrum Wszechświata w epoce jego Wielkiej Przemiany.

    Kto się przełączył na wzorcową, organiczną matrycę, jest bezpieczny, chroniony, na wszystkich poziomach spełniony. Kto się nie przełączy, nadal będzie żyć w lękach i kreować zagrożenie. A wizualizowanie zagrożeń na emocjach lęku jest bardzo niebezpieczną zabawą… To są podstawy Wedy. Bo w świecie kwantowym, w którym żyjemy, obowiązuje zasada:

    JEST TAK, JAK MYŚLISZ, ŻE JEST.

   5. „Obecnie Polska jest Okiem Kosmicznego Cyklonu, centrum Wszechświata w epoce jego Wielkiej Przemiany.

    Kto się przełączył na wzorcową, organiczną matrycę, jest bezpieczny, chroniony, na wszystkich poziomach spełniony. Kto się nie przełączy, nadal będzie żyć w lękach i kreować zagrożenie. A wizualizowanie zagrożeń na emocjach lęku jest bardzo niebezpieczną zabawą… To są podstawy Wedy. Bo w świecie kwantowym, w którym żyjemy, obowiązuje zasada” –

    Masz na to jakieś dowody ( wzory, analizy, wyliczenia, badania naukowe, publikacje ) czy -” JEST TAK, JAK MYŚLISZ, ŻE JEST.” ?
    Interesują mnie poważne dowody a nie kolejne religijne i ezoteryczne bajania.

   6. Umysł zaprogramowany na matrixowych uniwersytetach, a więc nadający w starym paradygmacie (fizyka klasyczna), nie ogarnie prostej w swych prostych zasadach rzeczywistości kwantowej, gdzie to świadome pole samego obserwatora tworzy i wpływa na końcowy wynik eksperymentu.

    Ale żeby to ogarnąć, trzeba się odprogramować ze starej „nauki”, która tak naprawdę jest religią.

   7. Oj Roni, Roni- w końcu się wylało co w Tobie drzemało- samo się zdiagnozowało- Twoje PROBLAMY Z ENERGIĄ MĘSKĄ WYNIKAJA Z TEGO , ŻE NAJBARDZIEJ W ŚWIECIE KOCHASZ PAPIERKI zwane many- EKONOMISTA- kapitał ludzki- rzygam takimi pojęciami i na tym kończę pozostawiwszy Twoje mądre serce do przemyśleń- skieruj swoje kochanie na kapitał ludzki, bo tak w swoim pojmowaniu świata, operując takimi pojęciami, kategoriami myślowymi- pewno do ukochanej się zwracasz- MÓJ KOCHANY KAPITALE LUDZKI?! a SWÓJ POZIOM KOCHANIA PEWNO MIERZYSZ ZAWARTOŚCIĄ PORTFELA- TO NIE DZIWOTA, że męskość Twoja jest w miękkości- zagalopowałam się- PRZEPRASZAM!
    Andrzej Czyżewski, dr Zbigniew Kękuś: czy WSI przygotowały Mateusza Morawieckiego na Premiera
    Premiera- chyba za te Twoje Roni PS. ,,Morawiecki chce permanentnie zlikwidować gotówkę. To ma być ta ewolucja według ciebie ?”
    Nie to nagroda za lizanie dupy- to się teraz w NIEMCZECH nazywa RZECZOZNAWCA DUP- i jeśli RODzice nie poślą swoich Dzieci NA LEKCJĘ TAKIEJ EWOLUCJI – SĄ ZAMYKANI NA 3 TYGODNIE WIĘZIENIA!!!!!!!!!!!!!!

   8. Gówno o mnie wiesz a już oceniłaś mnie i przypięłaś mi łatkę człowieka mającego problemy z męską energią. Nie znasz mnie więc z łaski swojej nie wypowiadaj się o mojej męskiej energii. Jak rozumiem ty żyjesz bez pieniędzy, podatków nie płacisz itp ? Pieniądze to energia. Energia jak najbardziej pozytywna bo bez niej nic nie znaczymy w tym świecie czy tego chcemy czy nie. Niestety ale ja tego systemu nie projektowałem ale jestem REALISTĄ i wiem, że kult biedoty, nędzy i nienawiści do pieniędzy jako spuścizna po KK i PRL powinien zniknąć jak najszybciej. Ja nigdzie nie napisałem. że kocham pieniądze czy kapitał. W czasach cyfryzacji i inwigilacji gotówka jest oznaką WOLNOŚCI. To my nadajemy jej sens. Jak na taką uduchowioną to bardzo szybko i gładko poszło tobie ocenianie mojej osoby. A te słowa :

    „SWÓJ POZIOM KOCHANIA PEWNO MIERZYSZ ZAWARTOŚCIĄ PORTFELA- TO NIE DZIWOTA, że męskość Twoja jest w miękkości-” – to czyste KURESTWO z twojej strony. Upokorzyłaś mnie, potraktowałaś z góry oceniając mimo, że mnie nie znasz.

    „A i jeszcze filmik o Twoim ulubieńcu – sławnym bezgotówkowym ekonomiście!” – O jakim moim ulubieńcu ? Co ty pieprzysz kobieto ?!? Wskaż mi choć jedno zdanie schlebiające temu Panu. Widać, że czytanie ze zrozumieniem leży. Morawiecki to największy bankster jaki był w rządzie od 1989 r. Największy szkodnik.

   9. TAW.
    W tej dyskusji jestem za Roni7.
    Chodzi po ziemi i nie żyje marzeniami wedle wytycznych kwantowych, czy innych teorii z zakresu tzw. nauk poprawnie lub nie, a zawsze częściowo opisujących rzeczywistość.
    Jeśli nawet nie obudzi drzemiących w „bezpiecznych” kołyskach, to przynajmniej nie wypadnie z takiej na dno ziemskiego piekiełka, które bezpiecznie i bez przeszkód właśnie się rozrasta.

  2. Aha czyli mam rozumieć, że mi tutaj insynuujesz, że jestem za głupi aby pojąć twoją wizję tak ? Czyli wiem ale nie powiem. Mam o wiele bardziej otwarty umysł niż ci się wydaje.

   Tak tylko, że na tych jak to określiłeś „matriksowych uczelniach” wykładana jest mechanika i fizyka kwantowa, wiedza o liczbie phi i złotym podziale a także o fraktalnej strukturze rzeczywistości. Sam się tego uczyłem na studiach It więc chyba jednak masz już nie aktualne dane jeśli chodzi o naukę jako religię.

   1. Roni7! Nie walcz. Poddaj sie fali. Daj sobie wewnetrzne przyzwolenie na zmiany. Zostan obserwatorem, a zycie samo dostarczy ci dowodow, ktorych szukasz.

   2. Miałem na myśli ogólne zaprogramowanie naszych umysłów, to dotyczy każdego. Nikt nie jest „za głupi”, gdyż każdy się rozwija i będzie rozwijać.

    Fizyka kwantowa jest wykładana na matrixowych uczelniach językiem matrixa, czyli fizyki klasycznej. Powstaje z tego kabaret lub sraczka. Sam słyszałem pewnego profa z UW, który w radiu próbował ogarnąć temat, ale pocił się potem starych pojęć i nieadekwatnego języka. Było mi go żal. Oczywiście gdyby mówił moim językiem, więcej by go nie zaproszono do studia.

    Tak więc podtrzymuję, nie moją zresztą, tezę, że współczesna „nauka” to system doktryn, wierzeń i przekonań jak w każdej religii.

   3. TWA to ideologia, nauka profesurof i watykanistuf wytwarzajaca matrixa w celu utrzymania ludzkosci w pionie gotowym do udoju energetycznego.

   4. Aha czyli mam rozumieć, że mi tutaj insynuujesz, że jestem za głupi aby pojąć twoją wizję tak ? Czyli wiem ale nie powiem. Mam o wiele bardziej otwarty umysł niż ci się wydaje.

    Czyli jaki ? co tzn być głupim? a co tzn być mądrym ? Ile w głupocie jest mądrości? a wmądrości głupoty ?

   5. „PS. Morawiecki chce permanentnie zlikwidować gotówkę”
    To jest BARDZO BARDZO NIEBEZPIECZNE !!!!! …do tego pasozyty daza i w innych krajach!
    Jak przeciwdzialac?
    Nie uzywac zadnych kart, placic TYLKO gotowka !
    A co dalej ???
    No, nie wiem …

   6. Ten numer im też się nie uda…
    PiS wszelkimi metodami dąży do swojej anihilacji…

    Jeśli nadal wydaje im się, że Polacy są aż tak głupi, jak za rządów PO, to się niedługo mogą bardzo zdziwić…

   7. „W czasach cyfryzacji i inwigilacji gotówka jest oznaką WOLNOŚCI. To my nadajemy jej sens”
    MASZ RACJE Roni7 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Kiedys nadejda czasy, gdy wymieniali sie bedziemy ENERGIA (cos takiego proponuje James Redfield), ale poki co GOTOWKA JEST OZNAKA WOLNOSCI !!!!

    Jak Bronic OBROTU GOTOWKOWEGO.
    U nas jeszcze mozna w prywatnym obrocie kupic za gotowke nawet dom czy ziemie.
    We Francji nawt butow czy samochodu, jezeli sa ponad pewna sume nie kupisz za gotowke.
    A z banku WLASNYCH PIENIEDZY NIE DA SIE POBRAC…trzeba pisac podanie na pare dni wczesniej i tylko male sumy w gotowce wydaj…LUDZIE NIE MOGA POBRAC WLASNYCH PIENIEDZY!!!!
    Rada, wyciagajcie „po trochu” bo nie wiadomo co sie stanie???
    Ja ekonomista nie jestem, ale cos tu smierdzi….

   8. Roni nie było moim zamiarem Ciebie upokorzyć, LECZ PANA OSTATNIE WYPOWIEDZI- może bardziej CHCIAŁAM PANA ,,odmrozić z tej zamrożonej bardzo wartościowej gotówki”- ,, wiadro” podziałało i żółci wątrobowej się trochę ulało! Morawiecki właśnie miał Pana Roniego zdeczko OTRZEźWIĆ!
    Nikt Panu nie insynuuje czegokolwiek- to Pan oceniasz i obrażasz:
    ,,Interesują mnie poważne dowody a nie kolejne religijne i ezoteryczne bajania”
    ,,Sam się tego uczyłem na studiach It więc chyba jednak masz już nie aktualne dane jeśli chodzi o naukę jako religię”
    ,,Nikt wam nie karze zakładać kont w banku. Jak chcecie to możecie zawzse wrócić do lepianek i żyć w zgodzie z naturą skoro ta EKONOMIA jest taka zła i strachliwa”
    ,,a kto wam kazał brać kredyty i być niewolnikiem ? Jak ktoś jest głupi to zawsze będzie łykał wszystko jak młody pelikan. Nieważne czy to będzie mówił ksiądz, jakiś guru na blogu czy naukowiec z ekonomistą.”
    ,,to czyste KURESTWO z twojej strony.”
    ,,KRULESTWO”- TO mechaniczne załatwianie potrzeby fizjologicznej w toalecie publicznej!

    ,,Pani ARKONO znowu się Pani do mnie przyczepia. NATURA ludzka jest niezmienna od tysiącleci jeśli nie od milionów. Tu nie chodzi o Freuda. Proszę mi tu nie imputować uogólniania. Natura to zmaterializowany pierwotny algorytm funkcjonujący od milionów lat. A Pani pomyliła algorytm z determinizmem. Jeśli Pani myśli, że programy natury to koncept myśli to nie mamy o czym rozmawiać bo nie ma Pani bladego pojęcia o czym mówi. Właśni w tym jest problem, że jeśli chcecie aby był utopijny raj na tej planecie to trzeba było zaktualizować pierwotny algorytm wywodzący się z rdzenia. Ma Pani jakiś pomysł ?
    ,,No i trafiłeś w samo sedno rdzenia systemu pod nazwą Matrix. Ta Natura, którą tutaj wiele osób gloryfikuje jest przyczyną takiego stanu rzeczy. To nie jest matka natura tylko MACOCHA NATURA. Wyrodna znieczulica dzięki której liczy się tylko siła i geny. Nie liczy się mądrość, wiedza, czułość, empatia i wrażliwość tylko spryt i chytrość. Powiem wprost nie w tych prawach naturalnych nie ma nic BOSKIEGO kompletnie nic po za potężnym programem sterującym na rozmnażanie bez opamiętania. Macochę naturę obchodzi tylko rozmnażanie bateryjek. Resztą martw się sam. Ale całe szczęście boski wymiar a mianowicie NAUKA I TECHNOLOGIA już nie długo zrównoważy ten bezduszny wzorzec”
    ,,No tak tylko nadal nie powiedziałeś jak dokładnie odzyskać tą moc. Bo to trochę głupie aby robić coś tylko pod kobiety. Ja wychodzę z założenia, że albo toleruje mnie takim jakim jestem albo niech spierdala do samczyków alfa w ciapacji. I potem niech nie płacze, że bije i zabiera dzieci. No tak najlepiej wszystko zrzucić na Polskich mężczyzn. Typowe gadanie feministy lub białego rycerza. Nikt kobietom nie karze być tak prymitywnym aby ciągle łaknąc tych jaskiniowych emocji. A zresztą niech uciekają. Jest cała masa Ukrainek na ich miejsce. Droga wolna. Grunt aby nie wracały już tutaj.”
    TO NIE MOJA DUCHOWOŚĆ SPRAWIŁA, ŻE WYPOWIEDŹ MOJA POWSTAŁA- TYLKO PANA KOMENTARZE UPADLAJĄCE KOBIETY- to wina pewno KRAWATU- KTÓRY EKONOMIŚCIE ZAKŁÓCA PRZEPŁYW BOSKIEJ ENERGII!

    Lach wyrzeźbiony NIE gotówką lecz NATURĄ jest najlepszą miłosną miksturą!

   9. Jest Pani żałosna Pani Arkono. To co powiedziałem to fakty a nie upadlanie kobiet. Widzę, że nadal Pani ocenia. Żadnych kontrargumentów tylko sypanie cytatami. Nie wiem skąd te urojone brednie o jakimś krawacie. Widzę, że lubi Pani oceniać ludzi na podstawie stereotypów. Niech Pani wbije sobie do głowy, że jak ktoś posiada ekonomiczne wykształcenie czy jakiekolwiek inne to nie oznacza, że musi na tym zarabiać. Jak rozumiem Pani nie zarabia, nie płaci podatków, nie wydaje pieniędzy skoro tak się nimi brzydzi? Przyczepiła się Pani do mnie jak rzep psiego ogona. Co boli, że ktoś zakwestionował m.in. Pani landrynkowy świat. Typowa reakcja ego. Wystarczy, że człowiek powie coś co nie mieści się w strefie komfortu a już, że obraża, że upadla kobiety. No i te urojenia i wmawianie, że nie ma energii, że chodzę w krawacie. Skąd to Pani wie wszystko na mój temat co ?

    Widzę, że wprawiłem Panią w konsternację ponieważ powiedziałem, że jestem Ekonomistą. A Pani kim jest skoro tak negatywnie oceniła tą profesję. Jestem także CYBERNETYKIEM I INFORMATYKIEM. To też jest złe?

    PS. Te wszystkie moje cytaty tylko potwierdzają, że logika to nie jest Pani mocna strona. Pokazałem świat taki jaki on jest obiektywnie a nie na podstawie Pani subiektywnych doświadczeń. To nie moja wina, że Polskie kobiety się nie szanują i wpieprzają arabskie gówno za 50 tys. dolarów. Niech te antygotówkowe wypociny Pani skieruje do przedstawicielek swojej płci. Ja nie jem gówna aby mieć amerykańską gotówkę. I wbrew temu co Pani wygaduje to brzydzę się papierkologią ale w dobie cyfryzacji gotówka w postaci papierów jest oznaką WOLNOŚCI. Bez gotówki NIE MA PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA W TYM SYSTEMIE

    „Lach wyrzeźbiony NIE gotówką lecz NATURĄ jest najlepszą miłosną miksturą!” – NATURA JEST ZŁA. Nie liczy się z jednostką. Nie ma w niej miejsca dla miłości, empatii i wrażliwości. Jest tylko algorytm rozmnażania i walki o zasoby i przestrzeń. To NAUKA I TECHNOLOGIA wyniosła na piedestał Homo Sapiens. Gdyby nie Nauka i technologia to dale ludzie żyliby w jaskiniach. Więc wolę BYĆ SOBĄ niż jakimś Lachem co jest wyrzeźbiony z NATURY.

   10. Panie Roni7, alez to nie ja pisalam komentarz, ale ELASZKA…”Nie wiem skąd te urojone brednie o jakimś krawacie. Widzę, że lubi Pani oceniać ludzi na podstawie stereotypów.” o tym „krawacie” itd. O KRAWACIE itp. PISALA ELASZKA
    Niech Pan , prosze jaszcze raz zobaczy co kto pisal… 😉

   11. „Jestem także CYBERNETYKIEM I INFORMATYKIEM…i Ekonomista” 🙂 Uwazam to za fascynujace i pisze to BARDZO POWAZNIE !
    Panie Roni7, Pana wypowiedzi bardzo POWAZAM !
    Wiem, ze Pan gleboko sie zastanawia nad Rzeczywistoscia i widzi Pan jej zawiklanie, niesprawiedliwosc, okrucienstwo itd.
    Jak sam Pan napisal, „nie Pan stworzyl ten system.”

    Pana wypowiedzi bardzo POWAZAM !I nawet jesli czasami mam wrazenie, ze jest w nich sporo niepokoju o PRZYSZLOSC i Narodu i Pana bliskich, to wiem , iz jest to powodowane SZCZERA TROSKA o Narod, RODzine, Dzieci, ktore sie NaRODza… o-[-= ❤
    Ja tez nieraz stawiam pytania o : TRUDNA TERAZNIEJSZOSC, NIESPRAWIEDLIWOSC, CIERPIENIA, ktorym poddawani sa uczciwi LUDZIE…
    Ktos powiedzial pare lat temu, ze ZYJEMY JUZ W 5 WYMIARZE i nasze mysli i slowa Tworza Rzeczywistosc. Od zawsze Widzialam nieograniczone PIEKNO TEGO SWIATA. Staram sie wiec OBRAZOWAC jak najbardziej Piekny, Madry, Radosny itd. Swiat.
    Pana wypowiedzi bardzo sobie cenie(nawet jesli niektore sa niepokajace…) i ZYCZE PANU z Calego Serca i Duszy Spelnienia, Milosci, Radosci i MOCY OGROMNEJ, ktora ma Pan w SOBIE…
    Niech przez Ziemie, Wode, Powietrze, Ogien Moc Ta sie w Panu Przejawi !

   12. „Pana wypowiedzi bardzo sobie cenie(nawet jesli niektore sa niepokajace…) i ZYCZE PANU z Calego Serca i Duszy Spelnienia, Milosci, Radosci i MOCY OGROMNEJ, ktora ma Pan w SOBIE…
    Niech przez Ziemie, Wode, Powietrze, Ogien Moc Ta sie w Panu Przejawi !”
    Powtarzam, bo widze „lapka w dol” sie pojawila…a ktoz to tak sie zaniepokoil 😉 ?

    Niech przez Ziemie, Wode, Powietrze, Ogien Moc Ta sie Przejawi ❤

   13. Najmocniej Panią PRZEPRASZAM Arkono. To nie do Pani kierowałem swoje wpisy tylko do Elaszki. W tym gąszczu wpisów po prostu się pogubiłem. No cóż tak to jest jak człowieka nerwy poniosą. Spoko luz. Ciężki dzień aczkolwiek nie lubię jak ktoś mi coś wmawia co w ogóle mnie nie dotyczy.

    Jeszcze raz PRZEPRASZAM i miłego dnia ARKONO i wszystkim tutaj życzę.

   14. Tak zgadza się Arkono. Niepokoję się sytuacją w Polsce, w Europie bo mi zależy aby każdy a przede wszystkim Słowianie żyli w harmonii, dobrobycie i spokoju. Chyba już dość tych wojen na tej nieszczęsnej ziemi. Staram się widzieć tą jasną jak i ciemną stronę rzeczywistości. Jedyne co tam teraz jeszcze potrzeba to bierność i chowanie głowę w piasek.

    Jeszcze raz BARDZO PANIĄ PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.

   15. Roni7.
    „Jedyne co tam teraz jeszcze potrzeba to bierność i chowanie głowę w piasek.”
    Braknie koparek do wykopywania głów z piasku, więc może choć TY zrezygnuj z tej bezpiecznej przyjemności !!!

  1. ,, POLSKA JEST JUŻ BEZPIECZNA I POLAKOM W OBECNYCH GRANICACH POLSKI NIC NIE GROZI.”

   Czyżby to właśnie miał na myśli Ojciec Klimuszko, doradzając Polakom rozproszonym po świecie, aby wracali do kraju nad Wisłą?

   1. Chciałem tylko zauważyć że zawsze na cały ten syf i masakre przychodzi ktoś i mówi, że nic się nie stało. Ze tak miało być !!!! I proszę nie spekulować 🙂 były chmury, była burza z deszczem i piorunami. Atmosfera oczyszczona więc czas nabrudzic. A i Słonko pewnie zajrzy :)… piorun pewnie też… ehhhh i znowu burza eh …..

  2. zrodlo: NTNS Info
   Gdy w lipcu uwaga mediow i Polakow bedzie skierowana na Trumpa, zjawi sie takze w Polsce pewna szara eminencja, major korporacji City of London. Podobno ma sie spotkac ze swoim bezposrednim podwladnym, „nadzorca Polski” (nie jest to ktos z pierwszych stron gazet) i zostawic mu ….”instrukcje” odnosnie wprowadzenia niekorzystnych dla Polakow zmian w strukturach prawa i finansow. Zmiany maja na celu przyspieszyc upadek Polski. Beda wprowadzane stopniowo, w ciagu 2 kolejnych lat. ONI chca zdazyc przed Brexitem.
   ***Nie jestem pewna, ale chyba chodzi o Andrew Parmley, ktory piastuje tytul Lord Mayor of City of London Corporation.

   TAW, jakie ty masz rozpoznanie sytuacji? Wiem, ze piszesz, ze Polska ostatecznie sie podniesie, ale ciekawi mnie ten nadchodzacy okres. Po co on przyjezdza? Chodzi o nowe podatki, czy bezzasadne roszczenia? Niektore zrodla sugeruja, ze rowniez Trump bedzie naklanial rzad do wyplacenia bezzasadnych roszczen wiadomym organizacjom.
   Nie tylko ty i Tadeusz .O., ale i inni rowniez mowia o grudniowym przesileniu, ktore ma Polakom otworzyc oczy i pozbawic zludzen co do rzadu PiSu. Czy mozesz uchylic rabka tajemnicy? Co takiego stanie sie w grudniu?

   1. O tym, że coś szykują na 2018, sczytałem już w styczniu, nawet o tym napisałem w komentarzu, ale zaraz wykasowałem, by nie straszyć.

    Kilka dni temu jednak poczułem, że powinienem o tym wspomnieć. Nie wiem, co to będzie konkretnie, na pewno zmiany w prawie i na pewno nie po to, by nam ”żyło się lepiej”. Na pewno będzie to jakaś forma przykręcenia śruby nam, Polakom RODakom Słowianom. Ale to wszystko idzie na naszą, Słowian, korzyść, gdyż jeśli PiS da się londyńskim chazarom zastraszyć (a pamiętajmy, że PiS jest i będzie pod coraz to większą presją) i zacznie nam przykręcać śrubę, przegra wybory w 2019 😀🔆

    Polacy są uśpieni zdradzieckim programem 500+.
    PiS myśli, że w ten sposób kupili NaRÓD.
    Im szybciej NaRÓD to rozkmini, tym szybciej wyjdziemy z niewoli.

    *

    ODEZWA DO POSŁÓW PiS ORAZ DO RZĄDU!

    Okłamują i zwodzą Prezesa,

    obiecując mu „wyjaśnienie katastrofy” w zamian za zmuszanie Was do głosowań przeciwko NaRODowi.

    Nie pomogą Prezesowi „wyjaśnić katastrofy”, gdyż sami ją zorganizowali. Za Smoleńskiem stoi ta sama rodzina, co za Katyniem… Smoleńsk jest bowiem fraktalem Katynia.

    Im szybciej opuścicie uwikłanego Prezesa i założycie nowe ugrupowanie, tym większa szansa, że wygracie w 2019.

    Jeśli do tego czasu będziecie z Prezesem, głosując przeciwko NaRODowi, przegracie Wybory.

    Wasza osobista przyszłość (a więc Waszych RODzin) zależy tylko od Was.

    Wasze nowe ugrupowanie będzie miało siłę, by przeciwstawić się Londynowi.

    Wy jeszcze o tym nie wiecie, ale

    Londyn słabnie,

    a rządy nad nim przejmie Las Birnam.

    Nie bójcie się Londynu,

    bo przyjdzie dzień (już się zbliża), gdy rozwiąże się worek z aferami, który go pogrąży. W Apokalipsie jest twardy zapis, że Babilon upadnie. Już upada…

   2. C.D.
    Do Polski wjedzie ponoc „pol Konia Trojanskiego”. Rozumiem wiec, ze albo rzad oficjalnie przepchnie jakies ustawy w sprawie uchodzcow, albo chodzi o zakulisowe dzialania UE, czyli o „dogadywanie sie z samorzadami za plecami rzadu”. Mam nadzieje, ze ten misterny plan zostanie tylko na papierze….

   3. Dogadywanie się antypolskich korporacji z polskimi samorządami jest już znane na przykładzie samorządowej dilerki bronią biologiczną Silgard (rzekomo przeciw HPV).

    Tak wyglądają dziewczęta na których testuje się tę broń:

    .https://youtu.be/at-Pq0cmUi4

    *

    Tu nie będzie chodzić o nachodźców. To będzie coś związanego z UMACNIANIEM STRUKTURY opresji.

    PiS wie, że jeśli sprowadzi nachodźców, przegra wybory.

    Na pocieszenie powiem tak:

    Przestrzeń nad Polską ma teraz takie specyficzne właściwości, że WSZYSTKO, COKOLWIEK TEN RZĄD ZBUDUJE, WKRÓTCE Z HUKIEM RUNIE.

    Ten rząd będzie miał po prostu pecha…

    Wkrótce czeka Polskę taka yazda, że nikomu jeszcze się nie śniło, bo na razie jest względny spokój (cisza przed burzą/rozwałką matrixa…) 😁

    Stare światy będą walić się ludziom na głowę. Najbardziej będzie to dotyczyć polskiego egregora religijnego. Kościół (plecy PiS) zacznie poważnie tracić swój autorytet.

    Loże biskupie i profesorskie będą miały przechlapane, bo wyjdzie na jaw ukrywana przez nich prawda o Prawdziwych Korzeniach Narodu Polskiego i watykańskim spisku przeciwko słowiańskiej wolnej Polsce. Studenci będą pogardzać zakłamanymi profesorami, to już się dzieje.

    Biskupi i kapłani będą przerażeni, bo zaczną kurczyć się ich przychody z dojenia owiec. Już się kurczą, gdyż starsi ludzie masowo wymierają (zatrute „leki”), a młodzi już nie płacą na Kościoły. Toruń jest przerażony ubiegłorocznym bilansem, w tym roku będzie jeszcze gorzej. Mnóstwo ludzi przestało płacić na Radio Maryja po wizycie w nim szefa sanepidu dilującego niebezpieczne szczepionki.

    Młodzi kapłani mają jeszcze szansę ukończyć studia zaoczne i rozpocząć nowe, godne życie. Starsi proboszczowie zaczną powoli przymierać głodem. Na małych biednych wiejskich parafiach proboszczowie już panikują… Wakacje to czas przenosin na parafiach. Gdybyście wiedzieli, co teraz przeżywają księża… Dla niektórych przenosiny na biedną parafię po latach tłustych w dużym mieście, to trauma stulecia…

    Zacząłem od Londynu, skończyłem na wsi… 😀

   4. Wrocilam z „gosci” i doczytalam do konca. Twoj komentarz jest ….. „jasnoscia na horyzoncie” i balsamem na dusze. 🙂

   5. Jasnością trzeba się dzielić.

    Dziś INFORMACJA jest najokrutniejszą z najnowocześniejszych broni masowego rażenia. Jest dużo skuteczniejsza nawet od broni atomowej, bo bez rozerwania jednego choćby atomu REALNIE ZMIENIA PRZESTRZEŃ… 💥😀

   6. GEneralnie ten genetyczny uboj slowianskiego DNA jest istotny dla dojarzy naszej energi slowianskiej. Im wieksza kontrola i udoj tym dluzej sie beda utrzymywac na fali .Wiadomo w przyrodzie nic nie ginie,ktos musi stracic aby drugi zyskal.Nigdy by sie to nie udalo gdyby nie hipnozy religijne ,ktore swietnie uzupelniaja sie z korpotechnokratami..zreszta jak dla mnie to jeden ciul i jedno zlo.

    .https://www.youtube.com/watch?v=UDtKD8LO1Xk

   7. „Biskupi i kapłani będą przerażeni, bo zaczną kurczyć się ich przychody z dojenia owiec.”
    …maja setki tysiecy metrow kwadratowych powierzchni mieszkalnych, lasy, ziemie, obrazy warte b.duzo, inne przedmioty pelne kamieni „szlachetnych”, tysiace, tysiace przedmiotow zabytkowych…
    …a w niektorych budynkach klamki sa zlocone…

   8. Dziewczyna powiedziala:
    „Dziekuje za swiatlo”
    Ktos powiedzial :
    „Swiatlem-Jasnością trzeba się dzielić.”

    Niezwykle…dokladnie to powiedzial Ktos dziewczynie (miala roze w reku i lzy w oczach…Roza byla dla Krolowej Nieba…

    „Niesie ja Pani w podziece za to, co ONA dla Pani uczyni.
    A skad Pan wie, ze ONA uczyni ?
    Pani tez wie, bo ma Pani w reku ROZE, a ci, ktorzy ida z prosba, ida z pustymi rekami.
    Dziekuje za swiatlo.
    Swiatlem-Jasnością trzeba się dzielić.”
    … iles tam lat temu w stolicy pewnego kraju…w innym jezyku…Nie wiem kto to byl…

 7. .https://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg

  Niech każdy sam wnioski wyciągnie, co do totalnej zagłady pieniądza , zależy jak będą chcieli to rozwiązać , chipy ? tylko karty kredytowe ? bo nie posiadanie waluty w GOTÓWCE to jest dopiero niewolnictwo .

  Objawienie 13:13 I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. 14 I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. 15 I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. 16 On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, 17 I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. 18 Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

  Skupmy się na :16 On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, 17 I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia

  Czyli czym może być 666 i co oznacza jego nie przyjęcie ? brak dowodów osobistych , kart płatniczych (czyli nie żyjesz , nie istniejesz , bo nie ma cię nigdzie ODNOTOWANEGO.

  1. Takie były plany.

   Ale do tego nie dojdzie.

   Z prostej przyczyny:

   każdy rząd, który by został do tego zmuszony, w Polsce polegnie.

   Więc pytanie, który rząd ma skłonności samobójcze?…

   PiS tego się nie podejmie. A rząd pana premiera Jerzego Zięby będzie nadawał na troszkę innych algorytmach… 😁

   Konkluzja:

   Jeśli w Polsce ten numer nie przejdzie – nigdzie nie przejdzie, bo za Polską pójdą Węgry. A więc reszcie byłoby wstyd dać się tak poniżyć.

   Niech zaczipują Niemców. Oni pozwolą sobie nawet nas.ać na beret, jeśli tylko władza każe.

   A co do czipów w ogóle – ma je prawie każdy przebudzony i budzący się. Czipy ziemskie i pozaziemskie. Już nie wspominam nawet o przeróżnych (będziecie zdziwieni, gdy obejrzycie sobie kiedyś zdalnie swoje stare biopole) czipach eterycznych, z czakrami włącznie.

   …A mimo to ich królestwo się sypie…

   I to nie kto inny, ale sam niedawno odeszły Big Brother Zbig powiedział, że łatwiej ludzi wytłuc, niż kontrolować.

   Więc oni mają pełną świadomość, że ich plany się sypią. Dzieje się tak, ponieważ „korzenie drzewa matrixa zostały obcięte”…

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/02/11/korzenie-drzewa-matrixa-zostaly-odciete/

   *

   6+6+6 = 18 = 9,

   a więc

   DZIĘKI PODNIESIENIU POZIOMU ŚWIADOMOŚCI NA NASZEJ PRZEPIĘKNEJ PLANECIE,

   WSKAKUJEMY NA WYŻSZY, NIEDOSTĘPNY DLA MARUDERÓW FRAKTAL.

   9, czyli szansa na Transformację,
   na ewakuację na wyższy fraktal
   😀

   A trzy szóstki to:

   1) RODzina,

   2) Twórczość,

   3) budowanie Harmonii, czyli codzienna wytrwała praca nad sobą 🙂 💛 🔆

   Dlatego jest to Liczba Człowieka, nie diabła, jak się nam wmawia.

   1. Liczba 666 to liczba człowieka. Odzwierciedla ona liczbę sześciu protonów, sześciu elektronów i sześciu neutronów. Czyli cząsteczka WĘGLA. A związku z tym, że jeszcze jesteśmy istotami węglowymi więc 666 to liczba człowieka a nie jakieś czipy czy inne religijne czy ezoteryczne bzdury.

   2. W mojej interpretacji, którą tak ładnie raczyłeś uhonorować, nie ma nic ezoterycznego, ani tym bardziej religijnego. Liczby mają wartość obiektywną i bardzo precyzyjnie opisują rzeczywistość.

   3. Taw ale ja to wiem, że to liczba człowieka i ja wiem że NWO nie przejdzie , bo taki ….. ! Nie i już tylko niech każdy wie skąd się bierze pieniądz i czym jest , nie wiem jaki jest inny system rozwiązania ale już wiedzieć samo to że jest NIEWOLNIKIEM to już coś takie moje skromne zdanie .

    A tych co zarabiają i się boją wiadomo , niewiedza przeraża , zapytam a macie kiedy je wydawać ?

    Czy musicie ciągle być pod telefonami np ? no ale macie bejmy , no macie a ci co im zazdroszczą zapytam wiecie jakie jest ich życie ?

    Więc kto i ilu na tym korzysta ?

   4. Nie chodziło mi o twoją interpretację tylko o Myślącą Inaczej. Spoko luz.

   5. Roni7″Liczba 666 to liczba człowieka. Odzwierciedla ona liczbę sześciu protonów, sześciu elektronów i sześciu neutronów. Czyli cząsteczka WĘGLA. A związku z tym, że jeszcze jesteśmy istotami węglowymi więc 666 to liczba człowieka”
    DZIEKUJE ❤
    .http://fizykwyjasnia.pl/zawsze-aktualne/z-ktorych-pierwiastkow-sklada-sie-czlowiek/
    "Prawie 99% masy ciała człowieka stanowi tylko 6 pierwiastków: tlen, węgiel, wodór, azot, wapń i fosfor. 6 kolejnych: potas, siarka, sód, chlor i magnez stanowi już tylko 0.85% masy człowieka. Wszystkie powyżej wymienione pierwiastki uznawane są za niezbędne do życia. Pozostałe występują w ludzkim organizmie w śladowych ilościach i około 12 z nich również uznawane jest za konieczne do prawidłowego funcjonowania. Wśród nich jest m.in. fluor, który utwardza szkliwo zębów i jak na razie nie potwierdzono innych jego funkcji.
    Przepis na człowieka: Proporcje masowe:
    tlen – 65%
    węgiel – 18.5%
    wodór – 9.5%
    azot – 3.2%
    wapń – 1.5%
    fosfor – 1%
    potas – 0.4%
    siarka – 0.3%
    sód – 0.2%
    chlor – 0.2%
    magnez – 0.1%
    pozostałe: bor, chrom, kobalt, miedź, fluor, jod, żelazo, mangan, molibden, selen, krzem, cyna, wanad i cynk – mniej niż 1%

    I teraz: ARIADNA – Aria Ja RODna – Jam Jest ARIA RODOWA
    Korona Ariadny = Korona Polnocy
    (Poza tym co opowiada historia Ariadny (mocno za-wez-ona…he, he, nomen omen…Glowa Gwiazdozbioru Weza jest niedaleko…), jest ONA nazywana tez Matka, Kaplanka, Krolewna… Chociaz???Jest w tym Gwiazdozbiorze Gwiazda o Imieniu Astharot (Asztarte, Isztar…Czczona w Sumerze, Babilonie, Fenicji…)Tu nie wiem co myslec???
    Trzeba chyba pomedytowac ❤

    Z wegla RODza sie organizmy na Ziemi.
    .https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_P%C3%B3%C5%82nocna

    Jedna z Gwiazd Korony Polnocy wydziela duze ilosci WEGLA z ktorego sa zbudowane wszelkie organizmy na ZIEMI.
    W czasie Wielkiej Zmiany wzrasta ZNACZENIE KRZEMU (pokrzywa, skrzyp). Ktos tu pisal, ze "przechodzimy na …cialo kwarcowe…czy jakos tak…

    "Diament – najczystsza krystaliczna odmiana węgla – po oszlifowaniu zwany brylantem lub rautem, dzięki najwyższej w świecie minerałów twardości (według skali Mohsa – 10), wysokim współczynnikom załamania światła i wspaniałej grze barw, należy do najcenniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych.
    Diament pod względem chemicznym jest czystym węglem. Spala się w temperaturze białego żaru nie pozostawiając popiołu. W płomieniu zwyczajnej dmuchawki gazowej zupełnie się nie zmienia, podczas długiego ogrzewania palnikiem gazowym nieco matowieje.
    Diament jest odporny na działanie wszystkich kwasów i mieszanin utleniających, działają na niego tylko stopione i ogrzane do temperatury 1200°C węglany alkaliczne, w których diament zamienia się na tlenek węgla"
    .http://www.eminence.pl/wszystko-o-diamentach-pm-68.html
    ALE!!!!
    "Kryształ Górski to bezbarwny, przezroczysty Kwarc (dwutlenek krzemu), stanowiący powszechny składnik wielu skał na Ziemi."

    .http://elemiah.pl/blog/2014/10/06/krysztal-gorski-kamien-
    o-najsilniejszym-dzialaniu-oczyszczajacym/
    .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryszta%C5%82_g%C3%B3rski
    .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarc
    "Znanych jest około 40 minerałów tworzących wrostki; kwarce zawierające wrostki bywają określane odrębnymi nazwami np. kwarc rutylowy, kwarcowe sokole oko." 😉
    Sokol Swaroga ?
    "Liczba 666 to liczba człowieka. Odzwierciedla ona liczbę sześciu protonów, sześciu elektronów i sześciu neutronów. Czyli cząsteczka WĘGLA."
    Jaki jest symbol KRZEMU?

    Czy ta 9 dziewiatka jakos okresla krzem?
    Prosze chemikow o wyjasnienie (i kazdego kto wie 🙂 )

    ZDUMIEWAJĄCA 9 – TKA
    .http://www.numerologia.net.pl/ZDUMIEWAJ%C4%84CA+9+-+TKA,17.html
    " Odpowiedź kryć się musi w samym znaczeniu dziewiątki, w jej symbolu. Jest ona najwyższą liczbą i prawdziwym zbiornikiem energii duchowych – wracających zawsze do tego samego źródła z którego powstały, czy wypłynęły."
    …to bylo w skrocie myslowym…
    "Cos" tu jest, jakas odpowiedz.
    ARIADNA- Wegiel-666 = Czlowiek – – Krzem-9- Wielka Zmiana

    JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wzorcowe DNA w Kosmosie ———– DNA SLOWIANSKIE
    Energia Duchowa…

   6. „A trzy szóstki to:

    1) RODzina,

    2) Twórczość,

    3) budowanie Harmonii, czyli codzienna wytrwała praca nad sobą 🙂 💛 🔆

    Dlatego jest to Liczba Człowieka, nie diabła, jak się nam wmawia.”

    To teraz już jestem całkiem skołowany. Nie tak dawno na Twoim blogu było o znaku trzech szóstek używanym przez celebrytów, księży, papieży jako (prawdopodobnych) czcicieli szatana. Już nie wiem czy ten znak jest pozytywny czy negatywny. Czy ci ludzie są wyznawcami szatana? Znam opinie nt KK ale czy wszystkich mam wrzucać do jednego wora?

    Czy jest starsze niż biblia pochodzenie tej liczby i symbolu. Bo w związku z tym co piszesz Ty i Roni to mi wygląda że sytuacja jest podobna do słowiańskiej swastyki przejętej przez Hitlera.

    No chyba że teraz my „przejmujemy” negatywny symbol i przerabiamy na pozytywny.

    Nic już z tego nie kapuję😵

   7. Na filmikach ludzie wstawiają różne symbole. Ja nigdy nie prezentowałem trzech szóstek jako znaku diabelskiego. W Apokalipsie jest wyraźnie powiedziane, że jest to liczba człowieka.

    *

    Co do symboli, obowiązuje ogólna zasada:

    SYMBOLE SĄ UNIWERSALNE.

    SYMBOLE SĄ FRAKTALAMI KONKRETNYCH RZECZYWISTOŚCI.

    UNIWERSALNE SYMBOLE BYWAJĄ KRADZIONE I ZAWŁASZCZANE DO KONKRETNYCH CELÓW, np. uniwersalny heksagram (symbol szęścia, harmonii i dobrobytu) został skradziony i zawłaszczony przez chazarskie plemię, i umieszczony na fladze państwa równie uzurpatorsko położonego w Palestynie.

    Starosłowiańską świastykę (symbol cykliczności PrzyRODy, a więc symbol Życia-w-pełni-przejawionego) chazarzy skradli Słowianom i podarowali ją wynajętemu przez siebie watażce, Hitlerowi, by służyła do uboju… Słowian.

    Historia znieprawiania, profanacji świętych symboli ma na naszej przepięknej planecie bardzo długą tradycję.

   8. „Diament – najczystsza krystaliczna odmiana węgla – po oszlifowaniu zwany brylantem lub rautem”
    ilumy czesto pokazuja diamenty…i mysle, ze nie chodzi tu tylko o ich cene.
    W Kongo sa ogromne zloza diamentow, ale RODzime plemiona ich nie cenily : Dla mieszkancow Konga liczylo sie ZLOTO.
    To z przybyciem „nejezdzcow” zaczeto wydobywac diamenty.
    Jakie znaczenie ma diament w wymiarze „energetycznym”?

   9. Tak. Korzenie matrixa zostały podcięte. Ludzie zbliżają się do natury, ziemi coraz bardziej. Dzięki temu matrix też ledwie zipie, bo natura to siła, ogromna siła.

   10. Co do symboliki liczby 666 to jest to ściema, że to szatańska licba. Moja córka ma trzy 6tki na końcu PESELa. Znaczy to, że jest opętana. Na pewno nie. Myślę że wszystkie liczby są dla naszego rozwoju. Bez wyjątku. Mi zawsze służyło 8. Tylko od jakiegoś czasu służy mi 7, a nigdy nie lubiłem tej liczby. Życie to rozwój. Wszystkie liczby mają znaczenie dla naszego rozwoju. Nie da się ograniczyć do jednej lub nawet dwu. I na pewno nie mają jakiś okultystycznych znaczeń.

   11. Apokalipsa, to plan realizowania wytycznych z listów Pawła.
    Na końcu królowie ziemi wniosą swój przepych do wiecznego Miasta (Ap 21,24), bo bez ich przepychu Bóg pewnie żyłby w nędzy.

 8. Nie chodziło mi o twoją interpretację tylko o Myślącą Inaczej. Spoko luz.

  Dobra że ja jestem jaka jestem , komu nie pasuje niech się odwróci a co kto do mnie ma niech PISZE WPROST , słucham ciebie roni ja

 9. Bo mówienie pomiedzy czy też przez brak odwagi ? to dalej co dalej ….. wyciagnij wnioski sam bos taki „mondry” a ja wiem że GÓWNO wiem ale czuje co mnie więziło od tego się uwalniam a że lawiruje między światami to jest już i zawsze był świadomy wybór , i ponoszę jego konsekwencje . I nikogo za nic nie winie , ilu z was to potrafi? wiec qrwa tak jestem Myśląca Inaczej i nieświeta i niediabeł

 10. „Chciałem tylko zauważyć że zawsze na cały ten syf i masakre przychodzi ktoś i mówi, że nic się nie stało. Ze tak miało być !!!! I proszę nie spekulować 🙂 były chmury, była burza z deszczem i piorunami. Atmosfera oczyszczona więc czas nabrudzic. A i Słonko pewnie zajrzy :)… piorun pewnie też… ehhhh i znowu burza eh …..”

  nie gniewaj się na „Nas ” proszę bo musi się ulać co ulać się musi …. a gdzie jak nie tu ? wszędzie indziej „w pysk dostaniesz …. :)”

 11. „Jak rozumiem ty żyjesz bez pieniędzy, podatków nie płacisz itp ? Pieniądze to energia. Energia jak najbardziej pozytywna bo bez niej nic nie znaczymy w tym świecie czy tego chcemy czy nie”

  Roni ogladnij filmik raz jeszcze ! dlaczego oni drukują pieniądze ? a mi nikt nie musi narzucać podatków , wychodze przed blok wali się śmietnik np co robimy ? budujemy go od nowa bo przecie jak on się zniszczy to gdzie trzymać śmieci ? faktycznie muszę płacić podatki ….. a gdzi eqrwa z moich podatków kosz na smieci organiczne ? a w dupie mają na co ja swoje podatki przekazuje .

 12. Pelazgowie

  nie pozostało mi już dzisiaj nic jak się tylko uśmiechać , ukochanie pieniądza a umiejętność widzenia czym jest…..

  skoro można go drukować bez cenzury to czym jest tak na prawdę? , mylisz pojęcie gotówki (bilon , papier) czyli kupujesz bez nazwiska i imienia a miedzy kartą która mówi o Tobie wszystko .

  Powracając do druku pieniądza dlaczego Ty też nie możesz go drukować ?

  A ponadto rozumiesz NIE WSZYSTKO JEST NA SPRZEDAŻ a chcieli by chcieli….. a ja im śle beszczelnie jak oni mi środkowy palec z uśmiechem na twarzy .

  1. Czy my sie rozumiemy ?
   bo mam wrazenie , ze nie..;WOLNOSC TO WOLNOSC…kiedys bedziemy wymieniac energie 😉 , dzisiaj nas kontroluja coraz bardziej…niestety….

   1. Może czegoś nie zrozumiałam, dziś mi wybacz ale zgadzam się kontrolują nas jak chcą… i tak baba ja ale napisze SkurwieGady . Pytanie czy uda nam się bo drogi były i zawsze są dwie , więc popierdalajmy tam gdzie trza , nooooo każdy kto myśli a co ja będę z tego miał ? a pewnie gówno 😉 pytanie brzmi co inni z tego będą mieli bo na nas świat się nie zaczyna i nie kończy …. a ja se tam kocham ten swiat , ludzi , drzewa , kwiaty i GADY też 🙂 może już tu nigdy nie wróce … a jakie to ma znaczenie skoro swoją cegłówkę dołożyć dziś mogę ?

    A dla tych z KK gdyby poświęcenie Chrystusa zrozumieć tak?: czymże jest moje życie gdy może ocalić tysiące…..?

    Nie lepiej patrzeć na pół nagiego człowieka i….. ,ciekawe które z was chciało by tak patrzeć na swoje dziecko ….. ?

    faktycznie biblia niektórych koduje … inaczej już sama sobie tego wytłumaczyć nie umiem jedynie co mogę a co dla mnie jest najtrudniejsze z 2 etapów to zaufać ….a mimo to moje serce ufa … ale jak już pisałam to jakby obcy w ciele 😉

   2. Jezus się nie poświęcał.

    Jezus nie został ukrzyżowany.

    W związku z tym, że nie było wówczas dyktafonów cyfrowych ani YouTuba, PRZEKAZ JEZUSA ZOSTAŁ PRZEJĘTY, A BIBLIA ZMANIPULOWANA PRZEZ ŻYDÓW ORAZ POZAZIEMSKICH I PODRZUCONA PIERWSZEMU PAPIEŻOWI – CESARZOWI KONSTANTYNOWI w 325 roku.

    Jezus przyszedł W KONKRETNY (GADZI) REJON NASZEJ PLANETY, BY ZMIENIĆ NIECO PANUJĄCE TAM OD TYSIĄCLECI ALGORYTMY ANTYŻYCIA.

    JEZUS NIE PRZYSZEDŁ DO SŁOWIAN, GDYŻ SŁOWIANIE OD ZAWSZE ŻYLI WG NATURALNEGO KOSMICZNEGO, SŁUŻĄCEGO ŻYCIU (A WIĘC BOSKIEGO) PRAWA.

 13. Ja nie mówię że Jezus się poświęcił ale inacze do pewnych ludzi nie dotrzesz , bo to małymi kroczkami , najpier trzeba zmienić jedno myślenie , potem drugie , Taw ja wiem sama po sobie gdybym nie doświadczyła pewnych rzeczy na własnej skórze , nie wiem jak długo bym jeszcze żyła w Iluzji .

  Ludzie źle rozumieją przedewszystkim Pojęcie POŚWIĘCIŁ bo zostało mu one wbite w głowe .

  1. Publikuję wszystko, co od Ciebie przychodzi. W koszu i w spamie nie ma. Czyli do mnie musi nie dochodzić.

   Uwaga techniczna: Zanim zaczniesz pisać komentarz, upewnij się, że strona do końca się załadowała. Bo coś czuję, że to o to może chodzić.

   Na wszelki słuczaj rób kopie robocze w notatniku i spróbuj wysłać ponownie. Do skutku. Może w końcu dojdzie 🙂

   1. Aj… no to moze i „wywialo”… 2 godziny pracy i poszukiwan, pare godzin medytacji… a bylo akurat WAZNE 😦

 14. Madra mysl Ignacego Krasickiego

  I śmiech niekiedy może być nauką,
  Kiedy się z przywar nie z osób natrząsa,
  I żart dowcipną przyprawiony sztuką
  Zbawienny kiedy szczypie a nie kąsa;…”
  WARTO PAMIETAC…
  …jesli gdzies padly gorzkie, cierpkie slowa…
  Na ile to tylko mozliwe, BADZMY DOBRZY DLA SIEBIE NAWZAJEM…dyskutowac mozemy, nawet i nie zgadzac sie ;), ale niech kazdy z naszych komentarzy bedzie jak ciepla strawa zima, jak ognisko pozna noca nad rzeka, jak powiew wiatru w upalny dzien, jak polizanie pieska, gdy lzy plyna w samotnosci…

 15. ZIEMIO!…

  Ziemio lechicka… ziemio ukochana,
  Jakżeś ty ślicznie przez Boga ubrana…
  Gdyby dziewica w niedzielnej odzieży,
  Gdy na próg chaty w wieńcu róż wybieży…
  Jak pięknie niebo twym równinom świeci,
  Jak zdrowy powiew karmi twoje dzieci!
  Od morza brzegów, do grzbietu Karpatów,
  Szumią twe lasy, słychać woń twych kwiatów,
  Złocistą falą płyną pola twoje…
  Srebrnemi wstęgi wiją wód twych zdroje…
  Pagórki zieleń kobierców okrywa,
  Ziemio lechicka, ziemio urodziwa!
  Szczęsny, kto na twem urodził się łonie
  I spracowany legł na twym zagonie…
  Jest czem odetchnąć — gdzie się rozpościerać
  I żyć dlaczego i za co umierać.
  Ziemio lechicka, ziemio ukochana —
  We wszystkieś dobro od Boga odziana,
  Jakby zwierzyniec one twoje bory,
  Pola twe, jako śpichrze i komory.
  Miodem i mlekiem pierś twoja nabiera,
  Sąsiad z zazdrością w oczy ci spoziera,

  Ale na straży ni gród ani wały —
  Stoi lud mężny, miłością drży cały…
  Któżby tej ziemi nie kochał — macierzy!
  Raz ją ujrzawszy w królewskiej odzieży,
  W złocie, bisiorach i błyszczącej zbroi,
  Gdy dziatki swoje i tuli i poi…
  Kiedy im pieśnią starą w serce wlewa
  Miłość, co żywi, miłość, co ogrzewa,
  Przeleć oczyma ponad te obszary —
  Posłuchaj szumem, co mówi bór stary;
  Pokłoń się dębom świętym u rozdroży,
  Rzekom się pokłoń, w nich płynie zdrój Boży…
  I tym zagonom, na których, wśród żyta
  Mak i bławatek na wieńce rozkwita,
  Piersią zaczerpnij powietrza i woni
  I oko poślij w głębię tych ustroni!
  Patrz, jaka cisza tę ziemię okrywa,
  Błogosławiona, weselem szczęśliwa!
  A kto się rodził, kto tu przeżył lata —
  Chaty nie odda za wsze złoto świata!

  Józef Ignacy Kraszewski

  1. Elaszko wielkie , wielkie dzięki, ależ mi ucztę duchową przygotowałaś na niedzielne śniadanie. PIĘKNE i PRAWDZIWE słowa. ❤ ❤ i jakże smaczne 😀

   1. SłowiAnko ❤ Bardzo Dziękuję – ten kto MATENKI NATURY NIE SZANUJE NIE ZROZUMIE – NIE ODNAJDZIE SIEBIE!
    LIPIEC – miesiąc nauki pokory przez klimat i Mamę Ziemię – POLSKA NA USTACH ŚWIATA
    .https://www.youtube.com/watch?v=GtfweeZuD9A&t=1153s

    Serdecznie Pozdrawiam, ANECZKO KOCHANA – dzisiaj tulmy się bardziej do Mateńki, bo SZTORM -WEDŁUG WSKAŹNIKÓW NASTĘPUJE!

   2. A WŁAŚNIE chciałam dodać, że ja, my tego nie czujemy- a i owszem obserwujemy- ale DZIĘKI SILE NATURY- tak pięknie wyczuwalnej o paradoksie właśnie po burzy- cudowne uzdrawiające i uspakające wibracje- polecam ,,jazdę po bandzie” z POKRZYWĄ- WSPANIAŁE USPOKOJENIE, BÓL MIGUSIEM ODCHODZI, A USMIECH PRZYCHODZI ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s