Niebo nad Medjugorje w dniu 2 marca 2016 roku (fot. medjugorje-info.com)

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medjugorje. Bośniacka miejscowość może być jednak miejscem wiary i modlitwy, ale nie zyska statusu sanktuarium – cytuje ustalenia Kongregacji włoski dziennik „Il Giornale”.

Dokument Kongregacji – podjęty w 34. rocznicę od rzekomych objawień – trafił teraz na biurko papieża Franciszka, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Według ustaleń Kongregacji Nauki Wiary, pielgrzymi mogą odwiedzać Medjugorje w celu modlitwy. Jednak zaleca się im nieutrzymywanie kontaktów z „widzącymi”, a także zakazuje się uczestnictwa w rzekomych objawieniach.

Według relacji sześciorga osób, zwanych widzącymi, objawienia Matki Bożej Królowej Pokoju rozpoczęły się w Medjugorje w czerwcu 1981 i mają trwać do dziś. Jedna z widzących – Vicka Ivanković – mówi „Il Giornale”, że ze spokojem oczekuje na decyzję papieża Franciszka. „Jestem w pełni posłuszna Kościołowi i Matka Boża powiedziała mi, żebym się nie przejmowała” – twierdzi Vicka Ivanković.

vickaVicka Ivanković-Mijatović (ur. 1964)

mirjana-dragicevic-soldoMirjana Dragićević-Soldo (ur. 1965)

Papież Franciszek zapowiadał, że decyzja w sprawie Medjugorje zostanie podjęta szybko. Prawdopodobnie będzie ona negatywna, wskazują na to słowa papieża.

W niedawnej homilii wspominał o tych, którzy zamiast spędzać czas na aktywnym „świadectwie Słowa, czekają na wizjonerów, którzy powiedzą, jakie przesłanie przekaże nam Matka Boża”. W ocenie papieża, to nie jest tożsamość chrześcijańska.

źródło: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/879487,watykanska-kongregacja-nauki-wiary-nie-uznala-objawien-w-medjugorje.html

Komentarz Tajnego Archiwum Watykańskiego

„Objawienia” w Medjugorje to eksperyment pozaziemskich cywilizacji na niezbyt rozgarniętych jaskiniowcach 20. i 21. wieku zamieszkujących Ziemię. Watykan posiada doskonałą wiedzę o tym eksperymencie, trudno więc, by jego stanowisko było inne. Eksperyment ma kilka celów, a jednym z nich jest planowany kolejny podział (schizma) Kościoła katolickiego jako element docelowej jego likwidacji.

TAW

Czytaj również:

Reklama

12 myśli w temacie “Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała objawień w Medjugorje

 1. Możnaby stwierdzić, idąc tym tokiem myślenia(TAW), że wszystkie wcześniejsze objawienia również były eksperymentami istot pozaziemskich. Cała religia została przez nie wyreżyserowana.

  1. Właściwie można tak powiedzieć. To wszystko jest teatr eksperymentalny i – jak to w teatrze – mniej lub bardziej udane spektakle… 🙂

   Marne to dla nas pocieszenie, ale to nie jest tylko problem Ziemian – jedna czwarta naszej Galaktyki jest pod okupacją sił ciemności. Im szybciej (jako tubylcza populacja) się przebudzimy, tym szybciej znajdziemy jakieś twórcze rozwiązanie, jak wyjść z potrzasku.

   1. Absolutnie zgadzam sie z komentarzem TAW. Ludzkosc trzymana jest w niewiedzy i totalnym oglupianiu. W sztucznie stworzonej wierze w Boga i absolutnej niewiedzy o Wszechswiecie czy naszym pochodzeniu. Na temat religii nie mozna nic powiedziec, bo ludzie zatykają sobie uszy i nie jest to przenosnia. Maja tak sprane mozgi, ze szybciej wyrzucą „oswieconego” czlowieka ze zwojego zycia, uwazając go za opętanego przez Szatana, niz postarają się dochodzic do poznania prawdy o otaczającej nas rzeczywistosci.

   2. Ludzie znajduja sie w potrzasku wlasnej glupoty. Nie maja zielonego pojecia jak powstal swiat, a sila sie na teatr eksperymentalny wlasnych wymyslow. Swiat zostal stworzony przez Boga w Trocy Swietej Jedynego. Skad sie wziely sily ciemnosci o ktorych wspominasz? Ludzie niewierzacy w Boga uwazaja sie za madrzejszych od katolikow, a tymczasem sami sa wierzacy tyle, ze we wlasna „naukowosc” czy inne brednie. Nie macie przeciez zadnych podstaw naukowych wlasnych wierzen…
    Ewolucja jest wiara, bo nie ma zadnych dowodow na przejscie z gatunku w gatunek.

   3. Zgadza się, nauka jest wiarą.

    Ale jest też coś takiego jak Wiedza-wynikająca-z-osobistego-wglądu. A to zupełnie co innego.

    I jeśli się ma ciało drożne i wynikający z tego wolny dostęp do Wglądów – żadna wiara, nawet w Boga, nie jest Ci już do niczego potrzebna.

    Rozpoczyna się Epoka Osobistych Rozpoznań.

 2. A ja to tak czuje, ze panowie święci ojcowie wiedzą co sìę dzieje na salonach władzy swiatowej i co to są te objawienia, przeciez nie wszyscy są nawiedzeni i wierzący.

 3. Ale jeśli Kościół wyda ostateczną decyzję w tej sprawie, to będzie to przecież oznaczało, że temat jest zamknięty. Nigdy chyba ostatecznie nie odrzucił np. objawień Św. Faustyny. Jeśli taką decyzję podejmie, to zgodnie z dogmatem o nieomylności, chyba będzie ona prawdziwa?

 4. Jednej światowej religii czy jednej światowej wiary? To wcale nie jest tożsame. Religia to dogmaty, i doktryny, a więc zniewolenie. Wiara to pewność istnienia jednego Stwórcy bez żadnych dogmatów, doktryn i narzucanych praw, które nas zniewalają. Czy zatem więc zdaniem TAW Watykan dąży do wprowadzenia jednych ogólnoświatowych dogmatów i doktryn czy też do uwolnienia ludzkości od tych absurdów i tym samym uczynienie ludzi wreszcie prawdziwie wolnymi? Modlić się można gdzie się chce i kiedy się chce jeśli się naprawdę wierzy w Boga. Nie potrzebni mi są księża nowej NWOwskiej religii. I tak nie będę ich słuchał.

  1. Wiara Piotra i Pawła była jednakowa: obaj byli pewni, że Jezus jest Synem Bożym i Mesjaszem. Ale Piotra Jezus przez 3 lata szkolił w tym, co sam robił, a Paweł tego nie umiał. Głosił własne widzimisię zbudowane na wiedzy faryzejskiej i niestety jego, a nie Jezusa nauka stała się „ewangelią” chrześcijan.

 5. Wierzę, że są objawienia, ale nie wierzę w to, co gwarantuje imprimatur Kościoła.
  Zresztą każdy może Boga pytać o co chce i odpowiedź na pewno jakimś sposobem otrzyma, więc po co komu cudze „imprimaturowe” objawienia?.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s