Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała objawień w Medjugorje

medjugorie

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medjugorje. Bośniacka miejscowość może być jednak miejscem wiary i modlitwy, ale nie zyska statusu sanktuarium – cytuje ustalenia Kongregacji włoski dziennik „Il Giornale”.

Dokument Kongregacji – podjęty w 34. rocznicę od rzekomych objawień – trafił teraz na biurko papieża Franciszka, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Według ustaleń Kongregacji Nauki Wiary, pielgrzymi mogą odwiedzać Medjugorje w celu modlitwy. Jednak zaleca się im nieutrzymywanie kontaktów z „widzącymi”, a także zakazuje się uczestnictwa w rzekomych objawieniach.

Według relacji sześciorga osób, zwanych widzącymi, objawienia Matki Bożej Królowej Pokoju rozpoczęły się w Medjugorje w czerwcu 1981 i mają trwać do dziś. Jedna z widzących – Vicka Ivanković – mówi „Il Giornale”, że ze spokojem oczekuje na decyzję papieża Franciszka. „Jestem w pełni posłuszna Kościołowi i Matka Boża powiedziała mi, żebym się nie przejmowała” – twierdzi Vicka Ivanković.

Papież Franciszek zapowiadał, że decyzja w sprawie Medjugorje zostanie podjęta szybko. Prawdopodobnie będzie ona negatywna, wskazują na to słowa papieża.

W niedawnej homilii wspominał o tych, którzy zamiast spędzać czas na aktywnym „świadectwie Słowa, czekają na wizjonerów, którzy powiedzą, jakie przesłanie przekaże nam Matka Boża”. W ocenie papieża, to nie jest tożsamość chrześcijańska.

GazetaPrawna.pl

Komentarz TAW

„Objawienia” w Medjugorje to eksperyment pozaziemskich cywilizacji (w twórczej kooperacji z illuminackim zarządem naszej planety) na niezbyt rozgarniętych jaskiniowcach 20. i 21. wieku zamieszkujących Ziemię. Watykan posiada doskonałą wiedzę o tym eksperymencie, trudno więc, by jego stanowisko było inne. Eksperyment ma kilka celów, a jednym z nich jest planowany kolejny podział (schizma) Kościoła katolickiego jako element docelowej jego likwidacji w kierunku ustanowienia jednej światowej religii.

Eksperyment Medjugorje:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/eksperyment-medjugorje/

Eksperyment Fatima:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/fatima/

Przepowiednie:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/przepowiednie-2/

10 comments on “Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała objawień w Medjugorje

 1. Kaucka pisze:

  Możnaby stwierdzić, idąc tym tokiem myślenia(TAW), że wszystkie wcześniejsze objawienia również były eksperymentami istot pozaziemskich. Cała religia została przez nie wyreżyserowana.

  • Tajne Archiwum Watykańskie pisze:

   Właściwie można tak powiedzieć. To wszystko jest teatr eksperymentalny i – jak to w teatrze – mniej lub bardziej udane spektakle…🙂

   Marne to dla nas pocieszenie, ale to nie jest tylko problem Ziemian – jedna czwarta naszej Galaktyki jest pod okupacją sił ciemności. Im szybciej (jako tubylcza populacja) się przebudzimy, tym szybciej znajdziemy jakieś twórcze rozwiązanie, jak wyjść z potrzasku.

   • Maria pisze:

    Absolutnie zgadzam sie z komentarzem TAW. Ludzkosc trzymana jest w niewiedzy i totalnym oglupianiu. W sztucznie stworzonej wierze w Boga i absolutnej niewiedzy o Wszechswiecie czy naszym pochodzeniu. Na temat religii nie mozna nic powiedziec, bo ludzie zatykają sobie uszy i nie jest to przenosnia. Maja tak sprane mozgi, ze szybciej wyrzucą „oswieconego” czlowieka ze zwojego zycia, uwazając go za opętanego przez Szatana, niz postarają się dochodzic do poznania prawdy o otaczającej nas rzeczywistosci.

 2. Mira pisze:

  A ja to tak czuje, ze panowie święci ojcowie wiedzą co sìę dzieje na salonach władzy swiatowej i co to są te objawienia, przeciez nie wszyscy są nawiedzeni i wierzący.

 3. Ewa pisze:

  Ale jeśli Kościół wyda ostateczną decyzję w tej sprawie, to będzie to przecież oznaczało, że temat jest zamknięty. Nigdy chyba ostatecznie nie odrzucił np. objawień Św. Faustyny. Jeśli taką decyzję podejmie, to zgodnie z dogmatem o nieomylności, chyba będzie ona prawdziwa?

 4. Paweł pisze:

  Jednej światowej religii czy jednej światowej wiary? To wcale nie jest tożsame. Religia to dogmaty, i doktryny, a więc zniewolenie. Wiara to pewność istnienia jednego Stwórcy bez żadnych dogmatów, doktryn i narzucanych praw, które nas zniewalają. Czy zatem więc zdaniem TAW Watykan dąży do wprowadzenia jednych ogólnoświatowych dogmatów i doktryn czy też do uwolnienia ludzkości od tych absurdów i tym samym uczynienie ludzi wreszcie prawdziwie wolnymi? Modlić się można gdzie się chce i kiedy się chce jeśli się naprawdę wierzy w Boga. Nie potrzebni mi są księża nowej NWOwskiej religii. I tak nie będę ich słuchał.

  • Krystyna pisze:

   Wiara Piotra i Pawła była jednakowa: obaj byli pewni, że Jezus jest Synem Bożym i Mesjaszem. Ale Piotra Jezus przez 3 lata szkolił w tym, co sam robił, a Paweł tego nie umiał. Głosił własne widzimisię zbudowane na wiedzy faryzejskiej i niestety jego, a nie Jezusa nauka stała się „ewangelią” chrześcijan.

 5. Krystyna pisze:

  Wierzę, że są objawienia, ale nie wierzę w to, co gwarantuje imprimatur Kościoła.
  Zresztą każdy może Boga pytać o co chce i odpowiedź na pewno jakimś sposobem otrzyma, więc po co komu cudze „imprimaturowe” objawienia?.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s