Film dokumentalny, którego motywem przewodnim jest tiomersal, antyseptyczny konserwant oparty na rtęci, opracowany przez naukowców z firmy farmaceutycznej Eli Lilly w 1927 roku, który nie ma wpływu na skuteczność szczepionek.

Firma Eli Lilly przeprowadziła eksperyment na ludziach w trakcie epidemii zapalenia opon mózgowych w Indianapolis, w stanie Indiana.

Logo farmakoncernu Eli Lilly and Copmpany. Rok założenia: 1876
Logo farmakoncernu Eli Lilly and Copmpany. Rok założenia: 1876

Wybrano podgrupę 22 osób i podano im jednoprocentowy roztwór tiomersalu. Jest to dawka, która zabijała zwierzęta w laboratorium. Podano go dożylnie.

Wszystkie 22 osoby zmarły.

Nie zauważono toksycznego działania, jednak stwierdzono, że chorzy zmarli na zapalenie opon mózgowych oraz że tiomersal ma bardzo niski poziom toksyczności dla ludzi. Jest to jedyne badanie bezpieczeństwa tiomersalu, jakie przeprowadzono.

Wbrew powszechnym przekonaniom, tiomersal nadal jest podawany dzieciom i kobietom w ciąży.

Tytuł oryginalny filmu – „Trace Amounts”:
TraceAmounts.com

vaccine

Więcej o niebezpiecznych szczepionkach

 

 

2 myśli w temacie “Rtęć z tiomersalu (ang. thimerosal) w szczepionkach powoduje autyzm

 1. 10 kłamstw wypowiadanych przez tych którzy mówią że rtęć w szczepionkach jest bezpieczna.

  Kłamstwo nr. 1 „Tiomersal, składający się w 49.55% swojej masy z rtęci, jest bezpiecznym konserwantem stosowanym w szczepionkach i innych medykamentach.”
  Kłamstwo nr. 2 „Rtęć została usunięta ze wszystkich szczepionek dziecięcych w roku (wstaw dowolny rok pomiędzy 1999, a obecnym).”
  Kłamstwo nr. 3 „Tiomersal jest dobrze przebadanym środkiem, stosowanym bez komplikacji od przeszło 70 lat.”
  Kłamstwo nr. 4 „Żadne z opublikowanych i poddanych recenzji badań nie zdołały wykazać jakiejkolwiek szkody spowodowanej obecnością Tiomersalu.”
  Kłamstwo nr. 5 „Żadne oświadczenia rządu federalnego nie wskazują na wątpliwości wobec kontynuowanego stosowania Tiomersalu.”
  Kłamstwo nr. 6 „Ludzie, którzy są przeciwni stosowaniu rtęci w medycynie, są też przeciwnikami szczepień.”
  Kłamstwo nr. 7 „Ruch społeczny dążący do zakazania stosowania rtęci w medycynie tworzą „rozhisteryzowani” rodzice, niesłusznie oskarżający szczepienia o wywołanie autyzmu swoich dzieci”
  Kłamstwo nr. 8 „Autyzm jest chorobą genetyczną.”
  Kłamstwo nr. 9 „Od momentu usunięcia ze szczepionek rtęci zachorowalność na autyzm wzrosła, więc Tiomersal nie może być przyczyną epidemii autyzmu.”
  Kłamstwo nr. 10 „W kanapce z tuńczykiem znajduje się więcej rtęci niż w jednej szczepionce przeciw grypie z rtęcią jako środkiem konserwującym.”

 2. Jestem absolwentka wydziału chemii Uwr i wstyd mi jak to czytam. Gdybyscie sie chociaz troche znali na chemii, wiadome by dla Was było, że tiomersal w organizmie ulega metabolizmowi do etylortęci, która jako związek hydrofilowy, nie ma zdolności do przekraczania bariery krew-mózg, glupota jest więc sądzić, ze odpowoada za powstawanie uszkodzen mozgu i autyzm. Polecam dobre podręczniki z chemii i kontakt z kompetentnymi ludźmi a nie specjalistami marketingu czy bankowości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s