dwutlenek tytanu kosmetyki

Nietrudno zauważyć, że w większości kosmetyków, w mydłach i płynnych detergentach, w wielu produktach spożywczych oraz w prawie wszystkich lekach i suplementach (rzekomo zdrowotnych) znajduje się dwutlenek tytanu (często maskowany jako E171 lub CI 77891).

Związek ten używany jest jako biały pigment. Nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia dla dodawania go do produktów spożywczych czy kosmetyków, poza ich wybieleniem lub chęcią podtrucia konsumentów. Bo niby dlaczego mydła, preparaty ziołowe, witaminy itp. mają być białe, a nie naturalne?

dwutlenek tytanu

Wiele niezależnych publikacji naukowych wykazało dużą toksyczność tlenków tytanu, zwłaszcza, kiedy występują w postaci nanocząsteczek, bowiem przenikają one przez błony komórkowe i jądrowe, i uszkadzają strukturę DNA, wywołując rakotwórcze mutacje i wiele degeneracyjnych zmian w komórkach.

Związek ten działa też neurotoksycznie, uszkadzając komórki nerwowe i prowadząc do ich neurodegeneracji.

(http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25524809, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25783503, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3423755/).

Co można zrobić w tej sytuacji? Najskuteczniejsze jest zwykle uderzanie po kieszeni producentów toksycznych produktów.

Rakotwórcza nanożywność [kliknij w obraz, by powiększyć]

Ich bojkot połączony z masowym pisaniem listów i żądaniem usunięcia tlenków tytanu oraz innych toksycznych składników z ich produktów może przynieść pożyteczne efekty.

dwutlenek tytanu_

Najważniejsze jest jednak unikanie wszelkich preparatów zawierających te związki. To samo dotyczy innych toksyn powszechnie dodawanych do kosmetyków – barwników, płynnych  plastyków (akrylatów, akrylamidów, styrenów, vinyli), które też są rakotwórcze i cytotoksyczne.

Dwutlenek tytanu używany w kosmetykach ma numer CI 77891. Oburzające jest, że urzędnicy UE zajmują się wymyślaniem maskujących kodów dla nazw chemikaliów używanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym, zamiast zmuszać producentów do drukowania na opakowaniach pełnych nazw chemikaliów, które dodają  do produktów.

pasta do zębów

pasta do zębów

Poniżej linki do informacji o tych kodach. Ogólnie lepiej przyjąć zasadę unikania kupowania produktów spożywczych, leczniczych czy kosmetycznych, które mają dodatki typu E czy CI.

http://ec.europa.eu/consumers/cosmetics/cosing/index.cfm?fuseaction=search.results&annex_v2=IV&search

http://en.wikipedia.org/wiki/E_number

http://en.wikipedia.org/wiki/E_number#E100.E2.80.93E199_.28colours.29

autor: prof. Maria Dorota Majewska

Czajkowska-Majewska_miniatura

*Prof. dr hab. Maria Dorota Majewska – polska whistleblowerka (demaskatorka), naukowiec neurobiolog. Przez 25 lat pracowała w USA na Uniwersytecie Harvarda oraz w Narodowym Instytucie Zdrowia w Waszyngtonie, gdzie m.in. badała wpływ szczepionek z rtęcią na zdrowie człowieka. W 2006 r. wygrała europejski konkurs na projekt badawczo-edukacyjny, otrzymując grant Katedry Marii Curie (UE) na przeprowadzenie badań nad biologią autyzmu. Badania pod jej kierownictwem prowadzone były w Zakładzie Farmakologii oraz w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w WarszawieBadano udział rtęciowego związku tiomersalu (thimerosalu), dodawanego do szczepionek w charakterze konserwantu, w etiologii autyzmu. Prowadzono badania kliniczne na dzieciach i przedkliniczne na zwierzętach. Podanie oseskom szczurów różnych dawek tiomersalu powodowało wiele anomalii neurorozwojowych: niewydolność ruchową, upośledzenie reakcji bólowych, nasilenie reakcji lękowych, zaburzenia interakcji społecznych oraz istotne zmiany biochemiczne i neuropatologiczne w mózgu. Uszkodzenia mózgu u szczurów przypominały zmiany obserwowane u dzieci autystycznych. Szczury są mniej wrażliwe od ludzi na działanie toksyn, to znaczy, że zawarty w szczepionkach tiomersal powoduje większe spustoszenia w mózgach dzieci niż u szczurów.

Czytaj również:

Reklama

47 myśli w temacie “Unia Europejska zatruwa żywność, leki i kosmetyki rakotwórczym dwutlenkiem tytanu (E171, CI 77891) – alarmuje prof. Maria Dorota Majewska

  1. Nie wiem, co masz na myśli, ale w Polsce nie ma czegoś takiego jak przymus szczepień. Szczepienia mają w Polsce, póki co, status EKSPERYMENTU MEDYCZNEGO (setki tysięcy udowodnionych powikłań poszczepiennych, trwałych okaleczeń oraz nawet przypadków śmierci), więc obywatela Rzeczypospolitej Polskiej (oprócz innych ustaw) chroni art. 39 Konstytucji RP, który stanowi, że „nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”!

   Używanie sformułowań typu „obowiązek szczepień” czy „kalendarz obowiązkowych szczepień” jest ŚWIADOMĄ MANIPULACJĄ i żerowaniem koncernów (za pośrednictwem przekupionych lekarzy i mediów) na nieznajomości prawa oraz elementarnym braku wiedzy zdecydowanej większości Polaków.

   1. przymus szczepien jest jak stan umyslu, ktory podpowiada kazdemu co innego w zaleznosci od przyjetych indoktrynacji i rozbieznych reklam. Takim samym przymusem jest zarcie kredytow, hipnoza religijna,patiotyzm narodowy w imie politycznych i korporacyjnych intersow… nie ma przymusow i nikt nie musi podazac za nakazami i sugestiami.

   1. haha,dziekuje, produkt w naszym domu powszechnie używany niemal do wszystkiego. mimo wszystko z powodu banalnego uwarunkowania wolalbym cos miętowego / ziolowego:)

   2. Zapewne tak skomponowane towarzystwo się nie obrazi, gdy do kompanii dodamy i miętę – będzie i bogatszy bukiet smakowy, i bomba aromatyczna 🙂 Można też zamienić jeden składnik na inny. Podstawą jest soda. Do tego tematu pasuje też szałwia, np. w postaci olejku szałwiowego.

  1. Jest dobra, polska pasta do zębów bez fluoru i bez chemii. Firma nazywa się ATW BEAUTY LAB i słynie z produkcji kosmetyków wegańskich. Możesz je kupić na stronie http://www.atw.com.pl Jeśli chcesz je kupować w cenie klubowej to skontaktuj się ze mną na mój numer 501 437 417 Prześlę Tobie link do aktywacji w sklepie internetowym i zakupów po cenach hurtowych

  2. pasta polskiej firmy ATW- zero chemii same składniki roślinne, trochę słabo się pieni bo za mało chemicznych substancji podbijających pianę SLS/SLES ale chyba o to chodzi. 🙂

  3. W kauflandzie jest taka czeska pasta za 2 zl (chyba) nie pamietam nazwy ale ukrywaja ja na ostatniej polce 🙂

   1. Rebi-Dental. Tak, bez fluoru i dwutlenku tytanu, i bez chemii, jakos za 2 zl. Masz tez racje, ze na dolnej polce kladą w Kaufie. W Auchanie tez jest.

   2. Szok, zdrowa pasta za 2 zł?? Ktoś używał? Szkoda, że nie mam w pobliżu tych sklepów.

  4. Ja uzywam pasty z ziaji. Taka zielona. Dobra pasta. Pytac w aptekach. Ogolnie ciezko dostac paste bez fluoru. Czesto zamawiam w aptece.

   1. Fluor to tylko część problemu, bo nawet pasty bez fluoru mogą zawierać dwutlenek tytanu, a prawie każda pasta w ogóle zawiera rakotwórczy sorbitol.

    Najlepiej myć zęby kurkumą, potem niewielką ilością sody z wodą utlenioną.

  5. Witam, osobiście polecam Ajona jest to koncentrat. Jest naturalną produkowana od 18.. Pasta z Niemiec w aptece lub na internecie.

  6. W auchanie jest żel do mycia zębów parodontosis. Bez fluoru ani tl. Tytanu. W smaku sredni, ale da rade sie przyzwyczaić. Nie ma takiego miętowego pie_dolnięcia jak inne znane pasty.

  7. Olej kokosowy+soda oczyszczona I olejki(esssncjalne 100% czyste ja uzywam pepeemint I thives z young living )
   Uwaga wiekszosci ojeków jest sytetyczna!!Nie mozna ich spozywac

 1. pani profesor przestała być dla mnie wiarygodna- jak na pytanie-co pani sądzie o obowiązkowych szczepieniach, odpowiada że nie ma takiego obowiązku. itd. jak to zwał, tak to zwał. w każdym razie, jeżeli państwo grozi mi wysoką karą pieniężną jak nie dostarczę dziecka na szczepienie- to chyba można tu mówić o przymusie. profesorów zawsze traktuje się jako najwyższe autorytety. ale jako takie, powinny poddawać się jakimś cyklicznym badaniom kompleksowym, żeby wykluczyć choroby umysłowe. nie każdy kto jest profesorem, ma wiedzę na każdy temat. a niektórzy głupieją z wiekiem

  1. Pani Profesor ma rację, nie ma w Polsce obowiązku szczepień, gdyż najwyższy w hierarchii akt prawny – Konstytucja RP – w art. 39 daje polskiemu obywatelowi wolność od przymusu eksperymentów medycznych. A póki co SZCZEPIENIA SĄ EKSPERYMENTEM MEDYCZNYM, gdyż są trwale okaleczani oraz umierają po nich ludzie. W kontrze do Konstytucji stoją sprzeczne z nią liczne ustawy, w tym ta najważniejsza: o „obowiązku” szczepień dziewczynek na HPV. Ale takie „ustawy” można śmiało olać, gdyż są bublami prawnymi i do tej pory nawet nikomu nie chciało się ich zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego. Można je śmiało olać, powołując się na akt wyższego rzędu – na Konstytucję RP (art. 39).
   A sanepidy dobrze już wiedzą, że nie mają prawa nakładać na pacjentów żadnych kar za nieszczepienie – jest w tej sprawie precedensowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego 🙂

 2. 1. Przepisy o przymusowym poddaniu się zabiegom dotyczą osób chorych. Szczepienia przymusowe nie dotyczą osób zdrowych.

  2. Dziwne, że są przepisy o szczepieniach na dodatek obowiązkowych wobec osób chorych, ponieważ szczepienie nie jest lekiem i nie leczy z choroby, co oznacza, że przepisy te są sprzeczne z wiedzą medyczną, nauką i służą zabijaniu ludzi podejrzanymi środkami. To raczej podchodzi pod eugenikę wobec chorych.

 3. Nie jestem chemikiem, ale o ile mi wiadomo dwutlenek tytanu stosowany jest w kosmetykach jako filtr mineralny chroniący przed promieniowaniem UV. Chodzi o to, że cząsteczki są na tyle duże, że pozostawiają na skórze białą warstwę (nie powinny mieć zdolności wnikania głębiej) i w ten sposób chronią przed UV. Działają na zasadzie odbicia lub rozproszenia promieniowania UV. Ich działanie ochronne wiążę się z fizycznym odbijaniem światła.
  Jeśli ktoś ma jakieś artykuły o negatywnym wpływie dwutlenku tytanu z kosmetyków na stan skóry/zdrowia, to podeślijcie linki w komentarzach, bo sama chętnie poczytam.

 4. Dwutlenek tytanu używany w kosmetyce MUSI być wolny od nanocząstek. Jak zresztą każdy inny barwnik kosmetyczny.
  Nie wiem jak w farmacji czy spożywce.

  Pozdraeiam paranoików

 5. Najnowszy krzyk „mody” „farmacji” żyda mengele von Auschwitz

  to pasty do zębów z MLECZANEM GLINU….

  by ów -„odbudowywał szkliwo”. ;D

  (glin popularnie nazywany aluminium to NEUROTOKSYNA)

  PS.
  Dawno dawno temu na portalach spiskowych pisano iż ów „dwutlenek tytanu jest potrzebny do poprawnego rozwijania się w zakażonym organizmie choroby morgellonów. że tworzy on szkielet „intruza” .. ale jak to z takimi rzeczami – trudno udowodnić jak jest naprawdę…. chociaż technologia produkcji tego „białego proszku” jest dosyć skomplikowana i droga by ot tak nazi ją stosowało tylko „dla białego wyglądu” czy „dbania o opaleniznę goim”.

 6. Polecam produkty konopne Nie zawierające barwników, substancji zapachowych, konserwantów, substancji chemicznych-PEG. Nie testowana na zwierzętach, wykonanych w całości z surowców roślinnych, wolne od alergenów. Bezpieczne produkty znajdziesz na http://www.konopiafarmacja.pl

 7. Polecam produkty z konopi !! np. Konopna maść uniwersalna pomoże nam przy wielu schorzeniach. Od bóli kręgosłupa, głowy, mięśni i stawów po zapalenie błony śluzowej nosa, jest również dobra na suchość skóry i gojenia ran. Zawarty w maści ekstrakt konopny działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Olej konopny zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które działają nawilżająco na skórę, chroni przed utratą wody i przywraca wodno-lipidową barierę skóry. Oliwa z oliwek działa kojąco na podrażnioną skórę, olejek eteryczny mięty pieprzowej łagodzi bóle mięśniowe, stawowe, bóle głowy, a olejek lawendowy pomaga w gojeniu się ran, olejek cytrynowy działa bakteriobójczo i odkażająco. Bazą naszej maści jest wazelina medyczna , która nie podrażnia skóry. Produkt jest przetestowany dermatologicznie i nie powoduję żadnych alergii. więcej informacji pod linkiem : https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/9-konopna-masc-uniwersalna-100ml.html

 8. Walsartan/valsartan

  „Rakotwórczy związek w lekach na nadciśnienie. Miliony opakowań lekarstw muszą zostać wycofane z aptek”

  „Powodowanie zagrożenia życia lub zdrowia choćby dla jednego, kilku czy jakiejkolwiek innej liczby pacjentów rodzi konieczność nadania niniejszej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Zagrożenie to może być spowodowane obecnością zanieczyszczenia N-nitrozodimetyloaminy (NDMA) w substancji czynnej znajdującej się w składzie produktu leczniczego, co może mieć wpływ na zdrowie i życie ludzi” – pisze GIF.

  NDMA to toksyczny związek chemiczny. Jest bardzo niebezpieczny dla wątroby.

  http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/577413,rakotworczy-zwiazek-w-lekach-na-nadcisnienie.html

  1. Polecam zdrowe i bezpieczne dla skóry i środowiska kosmetyki i inne produkty codziennego użytku o podłożu naturalnym, bardzo dobrej jakości, bez toksycznych substancji typu formaldehydy, triklosan, parabeny, ftalany, chlorowe wybielacze, amoniak i inne, w zwykłych cenach. Chętnie podzielę się informacją z osobami zainteresowanymi.
   Tel. 500 213 231
   E-mail: emila_lisek@poczta.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s