komor mem

Jedynym dobrym wyjściem dla Bronisława Komorowskiego byłoby honorowe, póki jest to możliwe, wycofanie się z wyborów. Najlepiej od razu po oficjalnym komunikacie PKW – podkreśla dr Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego.

Na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” politolog podkreśla, że przegrana Bronisława Komorowskiego nie jest zaskoczeniem.

Tydzień przed wyborami stwierdziłem, że Komorowski już się skończył.

Ludzie, którzy znajdują się w jego otoczeniu, nie potrafią czytać sondaży. Tendencja jest wyraźna. Zmarnowano kapitał poparcia z 70% zimą do mniej niż połowy stanu obecnie. To katastrofa.

Dr Wojciech Jabłoński
Dr Wojciech Jabłoński

Dzisiaj widać, że prezydent stał się drugim Jackiem Kuroniem. Ludzie mu ufają, ale u władzy go nie chcą. Sytuacja przypomina przypadek Lecha Kaczyńskiego, któremu również sondaże spadały, a jego otoczenie to ignorowało.

Jak na razie zapowiada się kompromitacja Komorowskiego w drugiej turze

— dodaje politolog. W jego opinii

jedynym, honorowym wyjściem byłoby wycofanie się Komorowskiego z drugiej tury wyborów, co spowodowałoby konieczność zmierzenia się Andrzeja Dudy z Pawłem Kukizem.

To byłby wyraz dojrzałej taktyki politycznej, o którą prezydenta i jego otoczenia jednak nie posądzam. (…) Byłoby to korzystne dla Platformy i w konsekwencji również dla niego samego. Przede wszystkim uderzyłoby w Andrzeja Dudę, który musiałby w drugiej turze zmierzyć się z Pawłem Kukizem

— dodał Jabłoński. Jak zaznaczył ekspert,

wszelkie próby zdobycia elektoratu Kukiza przez Komorowskiego, a przede wszystkim ogłaszanie rozpisania referendum w sprawie JOW-ów, jest w oczach opinii publicznej „wyrazem słabości i utraty godności”.

Z kolei „ukłon” Komorowskiego w stronę lewicy także nie przechyli szali w jego kierunku, gdyż – zdaniem Jabłońskiego – wyborcy SLD do drugiej tury wyborów po prostu nie pójdą.

– W skrócie można powiedzieć, że upadek komuny wyprzedza upadek postkomuny — dodał dr Wojciech Jabłoński.

mmil/„Gazeta Polska Codziennie”

wPolityce.pl

Reklamy

2 myśli w temacie “Dr Wojciech Jabłoński: Komorowski już wie, że się skończył. Jedynym dobrym wyjściem dla niego byłoby honorowe wycofanie się z wyborów. W przeciwnym wypadku zapowiada się jego sromotna kompromitacja w drugiej turze

  1. „Ludzie mu ufają, ale u władzy go nie chcą.” – chybaś chłopie coś przekombinował, jak można ufać komuś takiemu? afe

  2. W punkt! UPADEK KOMUNY POPRZEDZA UPADEK POSTKOMUNY. 25 lat na to czekałem. Puszczam dalej! Dziękuję za odwagę, Doktorze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s