izdebski_protest rolników

Rolnicy, którzy w środę przyjadą do stolicy traktorami, o godz. 14 zamierzają sparaliżować miasto — poinformował na konferencji prasowej szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski. Rolnicy chcą m.in. odwołania ze stanowiska ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Kolumna ciągników ma wyruszyć z miejscowości Zdany koło Siedlec o godz. 10. Zdaniem Sławomira Izdebskiego w „marszu gwiaździstym” może wziąć udział ok. 1 tys. ciągników.

– Przepraszam wszystkich uczestników ruchu drogowego, to nie jest nasza wina, organizatorem marszu gwiaździstego jest pani premier Ewa Kopacz i Marek Sawicki

– mówił podczas konferencji prasowej we wtorek Izdebski.

protest rolników

Przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych poinformował, że zamierza uczestniczyć w rozmowach jutro o godz. 14 w ministerstwie rolnictwa. Zaznaczył, że oczekuje podpisania porozumienia między ministrem a rolniczym OPZZ w sprawie postulatów. Są nimi m.in. rekompensaty za straty spowodowane przez dziki, interwencja na rynku mleka i wieprzowiny.

krowa

Albo wszyscy, albo nikt

Jak poinformował resort rolnictwa, minister Marek Sawicki nie spotka się we wtorek z rolniczym OPZZ. Rzecznik resortu Witold Katner wyjaśnił, że na spotkanie zostały zaproszone wszystkie organizacje związkowe.

Rano minister Sawicki mówił w Polsat News, że rozmowy muszą być prowadzone ze wszystkimi grupami związkowymi, bo nie ma potrzeby, by „wyjmować pojedyncze organizacje i preferować jedne przed drugimi”.

Według rzecznika resortu tematami rozmów mają być propozycje ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie oraz wniosków notyfikacyjnych do Komisji Europejskiej dotyczących rynku wieprzowiny i rynku mleka. Dodał, że spotkanie zostało wyznaczone na środę, żeby organizacje rolnicze mogły się dobrze przygotować do dyskusji.

protest rolników

Od kilku dni w wielu regionach kraju pojawiły się blokady i trwają protesty rolników. Pierwsza blokada powstała z inicjatywy OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych w ubiegły poniedziałek.

PAP, Wp.pl

 

3 myśli w temacie “Ewa Kopacz z Markiem Sawickim organizują jutro marsz gwiaździsty na Warszawę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s