civil obedience

27 stycznia minęła piąta rocznica śmierci Howarda Zinna – jednego z najbardziej znanych amerykańskich historyków, radykalnego działacza lewicowego i anarchisty, autora „Ludowej historii Stanów Zjednoczonych” („A People’s History of the United States”). Najzupełniej przypadkowym przypadkiem Zinn zmarł akurat w dniu, w którym miał wygłosić ważną mowę w muzeum sztuki w Santa Monica. Zbytecznym jest przypomnienie, że Howard Zinn nie należał do pieszczochów FBI…

Rocznicowo przypominamy więc fragmenty „Naszym problemem jest obywatelskie posłuszeństwo” – głośnego wystąpienia, które Zinn wygłosił w 1971 roku na John Hopkins University w Baltimore. Oto ono:

Chciałbym zacząć od przeświadczenia, że świat stoi na głowie, że nic nie jest takie, jak być powinno. Przyzwoici ludzie siedzą w więzieniach, a przestępcy są wolni. Władzę sprawują nie ci, którzy powinni — a ci, którzy powinni rządzić, są bezsilni.

Podział bogactwa w naszym kraju i na całym świecie jest tak niesprawiedliwy, że wymaga nie ostrożnych reform, ale radykalnej zmiany. Zaczynam więc od przeświadczenia, że nie trzeba nawet długo o tym mówić. Wystarczy chwila, aby przyjrzeć się sytuacji na świecie i dojść do wniosku, że

świat stoi na głowie.

świat stanął na głowie

W więzieniu siedzi Daniel Berrigan — ksiądz katolicki, poeta, pacyfista — a szef FBI John Edgar Hoover jest na wolności. David Dellinger, który sprzeciwiał się wojnie od małego i który włożył w to całą swoją energię i pasję, też wkrótce może trafić za kratki.

Tymczasem ludzie odpowiedzialni za masakrę w My Lai nie zostali osądzeni. Pełnią różne funkcje w Waszyngtonie. Podejmują decyzje, które prowadzą do kolejnych rzezi niewinnej ludności, i dziwią się, kiedy do tych tragedii dochodzi. Na uniwersytecie Kent State Gwardia Narodowa zastrzeliła czworo studentów. Ale przed sądem stanęli nie sprawcy tej zbrodni, a inni studenci. W każdym amerykańskim mieście, wszędzie tam, gdzie trwają protesty, policjanci atakują demonstrantów, biją pałkami wszystkich, nawet przypadkowych przechodniów, a potem aresztują. Za co? Za napaść na policjantów. (…)

zinn

Ktoś, kto się nad tym nie zastanawia, tylko ogląda telewizję albo czyta uczone książki, może sądzić, że nie jest aż tak źle. Lub że tylko drobne rzeczy są nie w porządku.

Ale jeśli tylko nabierzemy trochę dystansu i spojrzymy na świat raz jeszcze — ogarnie nas przerażenie. Więc musimy zacząć od tego przeświadczenia, że

świat naprawdę stoi na głowie.

Upside-down-house-Poland

Nasz temat też stawia sprawy na głowie: mowa o nieposłuszeństwie obywatelskim. Gdy tylko zaczynamy mówić o nieposłuszeństwie obywatelskim, słyszymy, że to poważny problem. Otóż to nie jest żaden problem.

Nasz problem to obywatelskie posłuszeństwo.

zinn2

Nasz problem to nieprzebrane masy ludzi na całym świecie, które wykonują rozkazy przywódców i posłusznie idą na wojnę.

Nasz problem to milionowe ofiary tego posłuszeństwa. (…) Nasz problem polega na tym, że na całym świecie ludzie są posłuszni w obliczu nędzy, głodu, głupoty, wojny i okrucieństwa. Nasz problem polega na tym, że ludzie pozostają posłuszni, gdy więzienia są pełne drobnych złodziejaszków, a najwięksi zbrodniarze rządzą krajem. To jest nasz problem.

Dostrzegamy to w nazistowskich Niemczech. Rozumiemy, że posłuszeństwo narodu wobec Hitlera było problemem. Wiemy, że miało tragiczne skutki. Niemcy powinni byli stawić opór, sprzeciwić się władzy. Gdybyśmy byli na ich miejscu, pokazalibyśmy im, jak to się robi! Rozumiemy to także, mówiąc o Rosji pod rządami Stalina — tam też obywatele byli posłuszni jak potulne stado. (…)

civil obedience2

Mówią nam, że trzeba przestrzegać prawa. Prawo wymaga posłuszeństwa. Prawo, ten cudowny wynalazek nowożytnych czasów. Przypisujemy je cywilizacji zachodniej i jesteśmy z niego dumni. Na całym Zachodzie uniwersytety uczą o rządach prawa. Pamiętacie, jak wyzyskiwano ludzi w czasach feudalnych? Życie w średniowieczu było takie straszne, ale dziś mamy zachodnią cywilizację i rządy prawa.

Otóż prawo uregulowało i wzmocniło wyzysk i niesprawiedliwość, jakie istniały przed nastaniem rządów prawa. To jest największe osiągnięcie rządów prawa. (…)

Jak świat długi i szeroki, rządy prawa są oczkiem w głowie przywódców, a katastrofą dla ludności ich państw. Zwróćmy na to wreszcie uwagę. Żeby to zrozumieć, musimy przekroczyć narodowe granice. Nixon i Breżniew mają ze sobą więcej wspólnego niż my z Nixonem. Dyrektora FBI znacznie więcej łączy z szefem radzieckiej tajnej policji niż z nami. To międzynarodowe przywiązanie do prawa i porządku łączy przywódców wszystkich krajów więzami braterstwa. Zauważyliście, jak się uśmiechają na powitanie? Ściskają sobie ręce, częstują się cygarami. Świetnie się czują w swoim towarzystwie, chociaż mówią coś zupełnie innego. Wszyscy trzymają ze sobą — przeciwko nam. (…)

howard zinn

W tym miejscu często pojawia się pytanie: „Co by było, gdyby nikt nie przestrzegał prawa?”. Ale jest lepsze pytanie: „Co by było, gdyby wszyscy przestrzegali prawa?” Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, bo mamy empiryczne dowody. Doskonale wiemy, co się dzieje, gdy wszyscy albo prawie wszyscy są posłuszni prawu. Dzieje się to, co teraz. Dlaczego ludzie szanują prawo? Wszyscy je szanujemy, ja też walczę z tym nawykiem, bo szacunek do prawa wpojono mi w dzieciństwie. Respektujemy prawo między innymi dlatego, że jest wieloznaczne. Często słyszymy sformułowania, które mogą znaczyć różne rzeczy, na przykład „bezpieczeństwo narodowe”.

Mówi się nam, że bezpieczeństwo narodowe wymaga tego czy owego. Dobrze, ale co to znaczy? Bezpieczeństwo narodowe, czyli czyje? Gdzie? Kiedy? W jakim celu? Nikt nie odpowiada na te pytania, a my ich nie zadajemy. (…)

wybory demokracja

Jest jeszcze kwestia wyborów. Tłumaczą nam, że obywatelskie nieposłuszeństwo to przeżytek. Dziś mamy przecież demokratyczne wybory. Dziś powinniśmy już znać odpowiedź na ten argument, ale ona też przychodzi z trudem, bo nauczono nas traktować kabinę do głosowania jak świętość, niemal jak konfesjonał.

Wchodzisz, oddajesz głos, przy wyjściu robią ci zdjęcie i publikują w gazetach — błogi uśmiech na twarzy. Głosujesz. Bierzesz czynny udział w demokracji.

Ale politolodzy już od dawna piszą, że tak zwane demokratyczne wybory to puste widowisko. Władza w totalitarnych państwach uwielbia wybory.

Ludzie przychodzą i deklarują poparcie. Wiem, jest różnica — u nich istnieje tylko jedna partia, a my mamy dwie. Jesteśmy od nich lepsi, bo mamy o jedną partię więcej.

civil obedience

Chodzi o to, jak sądzę, żebyśmy powrócili do pierwotnych założeń, celów i ducha amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Ten duch to duch oporu wobec samozwańczej władzy i wobec sił, które odbierają nam życie, wolność i prawo do dążenia do szczęścia.

A gdy tak się dzieje, ten duch nakazuje nam zmienić albo obalić istniejącą formę rządów. Autorzy Deklaracji kładli nacisk na „obalić”.

Jednak aby tego dokonać, aby powrócić do założeń Deklaracji Niepodległości, musimy wyjść poza prawo. Musimy wypowiedzieć posłuszeństwo prawu, które każe nam zabijać, które niesprawiedliwie rozdziela bogactwo, które wtrąca do więzienia za drobne przestępstwa, a sprawcom potwornych zbrodni pozwala chodzić wolno po świecie. Obyśmy wskrzesili tego ducha nie tylko w naszym kraju, ale we wszystkich krajach świata, bo wszędzie jest ludziom potrzebny. We wszystkich krajach potrzeba ducha nieposłuszeństwa wobec państwa.

Bo państwo to nie jakiś metafizyczny byt, ale aparat przemocy i bogactwa.

Potrzeba nam dziś czegoś w rodzaju nowej Deklaracji. Deklaracji współzależności między ludami wszystkich krajów świata, bo wszyscy dążymy do wspólnego celu.

autor: Howard Zinn

tłum. Marek Jedliński

źródło: krytykapolityczna.pl

za: http://www.historyisaweapon.com/defcon1/zinnproblemdisobedience.html

matt damon_howard zinn

450 myśli w temacie “Naszym problemem jest obywatelskie posłuszeństwo – słynny manifest Howarda Zinna

 1. Po przeczytaniu od razu przyszła myśl o masochistach…
  Niektórzy lubią być……
  Epikur.
  ”Nie da się wieść przyjemnego życia jeśli nie żyje się mądrze, dobrze i sprawiedliwie („ani szkodzić, ani doznawać szkody”[9] i nie da się żyć mądrze i dobrze i sprawiedliwie, nie żyjąc przyjemnie ”

 2. Mnie przyszła inna myśl:
  „Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą WOLNOŚCI, posłuszni muszą być niewolnicy” George Orwell

  1. Ja jestem bardzo nieposłuszna. W przedszkolu zawsze stałam w kącie. Myśleli, że zmięknę. To oni mieli, nie ja.

   1. Anamiko Ja mam tak samo, ze mną na siłę i przymus nikt nic nie wskóra, po prostu nie ma na mnie mocnych, bo nikogo i niczego się nie boję,,,,,choćby Niedźwiedź to wystoję. 😀 😀 😀 😀

    SłowiAnka Burczymucha 😀

    Ja jestem krnąbrna niesłychanie,
    Nie ulegałam nawet mojej mamie, 🙂
    Choć mnie ścierką po głowie lała, 🙂
    Ja nadal przy swoim się upierałam.

    Chętnie z głębi serca innym pomagam,
    Mimo, że nie ze wszystkim się zgadzam,
    Dobrocią ode mnie zyskać można wiele,
    Wiedzą o tym moi najmilsi przyjaciele.

    NAKAZÓW I ZAKAZÓW JA NIE UZNAJĘ
    Może dlatego ziemskie życie tak mnie łaje, 🙂
    Ale może pomimo tego doświadczania łajania
    Jestem wesoła i radosna, a nie sfrustrowana.

    SłowiAnka

  2. Emuszko, pamiętam, jak Pan Marek Podlecki mówił, że Pan Julian Rose to George Orwell, tzn. to jedna i ta sama Dusza 🙂

   Wypowiedzieliśmy posłuszeństwo poprzez pisemny dobitny sprzeciw wobec lekcji online! Dom to nasze sakrum i nie pozwolimy, by nasza prywatność została naruszona – długi list, ale dający do myślenia nauczycielom! Zapytałam: czy wobec tego, ze jednym z największych obciążeń w funkcjonowaniu szkół są wynagrodzenia nauczycieli – czy zastanowili się, że lekcje online mogą bez obciążeń budżetowych wykonywać boty, sztuczna inteligencja (AL), bo przecież taki jest zamysł tej całej szopki z wirusem – to tak w skrócie! No i jeszcze, że najpierw mówiło się tyle o szkodliwości siedzenia przy komputerze, a teraz nauczyciele zadają tak duzo, że młodzież praktycznie nie odchodzi od komputera!

   Córka na pytanie z geografii o przyczynę suszy i jakie są pozytywne aspekty funkcjonowania przemysłowych gospodarstw – wypowiedź o przemysłowych gospodarstwach zakończyła tym, iż zadnych pozytywnych aspektów nie widzi – napisała też m.in. o ROUNDUPIE i potężnej ilości chemicznych nawozów i oprysków, że takie gospodarstwa są ukierunkowane na ilość, a nie jakość produkowanej żywności!

   A W TEMACIE SUSZY WSKAZAŁA JAKO GŁÓWNĄ PRZYCZYNĘ GEOINŻYNIERIĘ KLIMATU !

   Zacytuję odpowiedź nauczycielki geografii:

   „Uważasz, że jakaś grupa ludzi, geoinżynierowie, potrafiliby rozregulować klimat?
   Nie czytaj bzdur, które wypisują PRAWICOWE MEDIA!
   Grupa ludzi spowodowała, że w Polsce nie padał deszcz od ponad miesiąca? Cóż takiego mogliby zrobić?

   To wina konsumpcyjnego sposobu życia i 7 i pół miliarda ludzi, którzy rabują tą planetę!

   JEŚLI SIĘ KĄPIESZ, GDY JEST SUSZA I DRZEWA UMIERAJĄ, TO TY JESTEŚ WINNA, A NIE JAKAŚ GRUPA GEOINŻYNIERÓW!”.

   Ręce opadają, jaki zelbet z tej nauczycielki, tu młot udarowy nie pomoże – totalny beton! Jeden plus taki, że kocha Drzewa 🙂

   1. Po tej uczycielce, nie mylić z nauczycielką, widać jak bardzo polska elita została wytrzebiona. Co za dzban z niej😮

   2. Do takich tfu nauczycielek przemawiają tylko twarde dowody, a za takie uważają publikacje naukowe i/lub oficjalne dokumenty. U siebie na blogu niedawno zamieściłem linki do znalezionych w necie odtajnione dokumenty USA potwierdzające, że rozpylanie chemikaliów na niebie jest faktem. Jest też jeden artykuł naukowy na ten temat jakiegoś fizyka. (dział chemtrails). Niech Twoja córka Elaszko zacytuje jeden z tych dokumentów – przesłuchanie przed senacką podkomisją dotyczące wykorzystania geoniżynierii do wywołania ulewnych deszczy podczas wojny w Wietnamie, co miało spodowować nieprzejezdność wielu dróg gruntowych i sparalizować wietnamskie wojska. Ciekawe co wtedy powie ta uczycielka. Szczęka jej opadnie, bo nie będzie mogła zanegować oficjalnych dokumentów.

   3. Ktoś, kto dziś neguje geoinżynierię, jest po prostu niedouczonym ćwokiem. Przeraża, że takie niedouctwo prezentują oficjalni nauczyciele narodu.

    Jeśli pani uczycielce nie podobają się media prawicowe, to niech sobie łaskawie o geoinżynierii poczyta w mediach lewicowych:

    https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2017-05-01/putin-chce-wstrzymac-deszcz-nad-moskwa-czy-mu-sie-uda_1556768/

    https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-05-09/putin-jest-wsciekly-bo-rosyjskiej-armii-nie-udalo-sie-rozpedzic-chmur-nad-moskwa-podczas-wielkiej-defilady/

    https://tvn24.pl/swiat/nad-moskwa-9-maja-zaswieci-slonce-za-wszelka-cene-ra539723

    https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata,75/moskwa-wyda-w-2019-roku-miliony-na-rozpedzanie-chmur,886173.html

    Rosjanie kilka razy w roku rozpędzają chmury nad Moskwą w dniach głównych świąt narodowych.

    Najsłynniejsza tego typu akcja odbyła się 9 maja 2005 r. w Moskwie podczas uroczystej parady z okazji Dnia Zwycięstwa z udziałem Jaruzelskiego i Kwaśniewskiego. Szeroko informowało o tym Polskie Radio. To właśnie tego dnia po raz pierwszy usłyszałem w publicznych mediach o geoinżynierii.

    *

    Oficjalnie o geoinżynierii na świecie:

    https://forsal.pl/artykuly/1459773,geoinzynieria-czyli-czlowiek-sprobuje-sobie-zmienic-klimat.html

    *

    No i na koniec hasło „Geoinżynieria” w oficjalnej Wikipedii:

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Geoinżynieria_(klimat)

    *

    Hasło „Modyfikacja pogody” w Wikipedii:

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Modyfikacja_pogody

    *

    NIEDOUCTWO POLSKICH NAUCZYCIELI JEST PO PROSTU PORAŻAJĄCE.

   4. .https://www.youtube.com/watch?v=rgeutmQRWN0

    pan profesor mówi, że to przez zamarźniętą Arktykę powietrze nie nabiera wilgoci, więc u nas nie pada, a z tego co on się orientuje, takie zmiany mogą trwać ok 70 lat :/ przy czym, jak mówi, oni w zasadzie g… wiedzą, co wpływa na klimat poza słońcem w 98%, a Słoneczko śpi od roku już.
    Co do „nauczycieli”, to jak nie byłem, to muszę iść na wywiadówkę, bo bzdur o tym, że Lehici/Słowianie przed 1000 rokiem to byli brudasy, flejtuchy i mieszkali z końmi w stajni, nie zniesę.

   5. „Co do „nauczycieli”, to jak nie byłem, to muszę iść na wywiadówkę, bo bzdur o tym, że Lehici/Słowianie przed 1000 rokiem to byli brudasy, flejtuchy i mieszkali z końmi w stajni, nie zniesę”.

    A jednak widzę, że bez publicznej chłosty na rynku miejskim się nie obędzie.

   6. „A jednak widzę, że bez publicznej chłosty na rynku miejskim się nie obędzie…”

    Popieram w całej rozciągłości. 😀 😀 😀 i proponuję w każdym mieście na rynku postawić specjalną „CHŁOSTNICĘ” 😀 na nieudolnych i sprzedajnych rządzących politykierów.

    „Instalacje do zmiany pogody mają Rosja, USA, Chiny, Francja i Wielka Brytania. Które z tych państw ma w tym interes, by wywołać w Polsce niezadowolenie społeczne przez kryzys gospodarczy? Kto ma interes w tym, by osłabić polskie państwo?”

    https://www.odkrywamyzakryte.com/komu-jest-na-reke-susza-w-polsce/

   7. Czytalam w angorze( taka gazetka co zbiera artykuly z innych gazet) pare lat temu artykul o gosciu co armatke do rozpedzania chmur ma za ok 100tys zl. Rolnicy go oskarzali ze od lat nie pada u nich bo on ta armatka strzela ( mial uprawe borowki). Przyznawal ze to robi ale legalnie. Wiec jak za marne 100 tysi kazdy zwykly człek to co dopiero tzw elyty? Nikt tego nie ukrywa. Ale to co sie naumieli na studiach przekazywac beda do konca. Oczywiscie nie wszyscy. Sama nauczycielka przyznala, ze najgorszy beton jest w liceach, bo tez jest matka i widzi jak sa traktowane dzieci. Bo do lo i tak sie mlodziez pcha. A na studiach wiem z doswiadczenia tez mocno cienko z kadra.

   8. Wdzięczności TAWerno Kochana za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi w imieniu swoim i Córki, która tutaj często gości 🙂
    🌳🌳🔆🌳🌳

    🌻 🌼 🌷 🌹 🌺 🍀 🍁
    Powiem tak przyjdzie odpowiedni czas, ze odpowiemy cielce z geografii adekwatnie do jej odpowiedzi- dodam, ze jest ona wielką zwolenniczką szczepień- dlatego trudny to temat, ale my Lechici takich się nie boimy, a wręcz przeciwnie- cenimy każde zdanie- ale mamy swoje i potrafimy przedstawić swoje niezbite racje, bo wystarczy spojrzeć w NIEBO i jak na dłoni widać przestępczy proceder nieziemskich terrorystów!

    ,,WTEDY POLSKA WSTANIE, GDY SIĘ TEGO NAJMNIEJ SPODZIEWAĆ BĘDZIE” A.Mickiewicz

    ,,Jak olbrzymie jest ciało Słowiańszczyzny w przyszłości,
    tak olbrzymia jej przyszłość, której drobne obrachunki ludzkie, ani zaszkodzą, ani wstecz cofną”
    #276 Sybilla Lechowa (Słw. przepowiednie [fragm.]) (wyd.1907) J.Chociszewski

    .https://www.youtube.com/watch?v=aCbDfp0Gvcg

 3. Oj tam. TAW to co tu zapisane piękne jest. Ja bez maski. Kagańca hodze. I tak po drodze chodzę czasem do lasu narobić trochę chałasu. 😂Źart. Jestem niczym.neo dla inszych zero. I tak boso po trawie drogi Tawie.. Codzień o 6.00 spoglądam na Swaroga przestrzeń od promieni złocista. Myślę karma dziś będzie zajebista. Sława Bogi
  Slawa
  Slawa
  SŁAWA

   1. https://otopress.pl/2020/04/21/marlena-malag-w-amoku-wywiad-z-rmf-przejdzie-do-historii/

    https://nczas.com/2020/04/20/bezprecedensowy-atak-na-chiny-niemiecka-gazeta-oskarza-przywodce-komunistycznego-rezimu-o-klamstwa-i-zarazenie-swiata/

    https://nczas.com/2020/04/21/sekretarz-stanu-usa-ostrzega-panstwa-powinny-ponownie-przemyslec-kwestie-5g/

    Pedofile na wierchuszce w PiS i okolicach.
    W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o zaginięciu dokumentów, które Ewa miała posiadać. Dotyczyły one sprawy pedofilii w obozie władzy.
    Poczytne naprawdę to mainstrem portale internetowe zastanawiają się, czy dziennikarka śledcza Ewa Żarska nie została zamordowana.

    https://otopress.pl/2020/04/21/ewa-zarska-zostala-zamordowana-nowe-informacje/

    https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kiedy-odbedzie-sie-pogrzeb-ewy-zarskiej-dziennikarka-polsatu-zmarla-w-strasznych-okolicznosciach-aa-fbqb-Yos9-pNnH.html

    .https://www.youtube.com/watch?v=aLiqb2yZ0LA

    https://globalna.info/2020/04/20/dziwne-zgony-dziennikarzy-sledczych-czy-byli-na-tropie-polskiego-pizzagate/?fbclid=IwAR0trLaqsupXUDcU3dW0sunuTiSt2px6DPA5QoUriLEQbgAnbmRpWrppbrg

    https://www.magnapolonia.org/stany-zjednoczone-wszczynaja-dochodzenie-w-sprawie-wybuchu-epidemii-koronawirusa/?fbclid=IwAR0MRxsMmltz4TyHuHg1OeV-vAjt-y1yjAu9OErjXi46GkcWlAUi9j6z0a4

    Bosak apeluje, aby Polska również wstrzymała finansowanie WHO.
    Sława upublicznianiu informacji.
    Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 apeluje, aby polski rząd postąpił tak jak prezydent USA Donald Trump ws. WHO. – To organizacja globalistyczna, biurokratyczna i popełniająca masę błędów, finansowana głównie przez koncerny farmaceutyczne.

    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7386355,bosak-spolki-skarb-panstwa-koronawirus-covid-19.html

    https://www.dorzeczy.pl/kraj/137111/bosak-o-ministrze-zdrowia-w-internecie-wrze-te-slowa-traktowane-sa-jako-potwierdzenie-teorii-spiskowych.html

    https://www.pch24.pl/krzysztof-bosak-apeluje-do-polskiego-rzadu–nie-ma-powodu–aby-polacy-finansowali-who-,75509,i.html

    https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkoronawirus-polska-wybory-2020-krzysztof-bosak-nawoluje-do-zawieszenia-skladek-na-who-6502293147227777a&src01=f1e45

    https://dobrewiadomosci.net.pl/40666-slonie-w-miescie-chiang-mai-zostaly-wypuszczone-na-wolnosc-z-powodu-braku-turystow/

  1. od dwudziestu lat szkolę ludzi z używania zainstalowanych im urządzeń i wierz mi im większy zielony przycisk „WŁĄCZ” i czerwony przycisk „WYŁĄCZ” tym szkolenie trwa krócej. teraz jak dostali jeszcze aplikacje na srajfony do sterowania to już kaplica jak nie ma w aplikacji to się nie da w realu no masakra

 4. Ludziska noszą maski, a przecież to siedlisko bakterii.
  Ciekawe, czy jakby któryś z normalnych inaczej powiedział, że można się e zarazić przez odbyr, to też ci durni nosiciele maseczek, wsadzilli sobie korki w d😀py.

  1. Tak miesiąc temu obowiązywała inna wersja, a dzisiaj obowiązuje inna i każą nosić. Paranoja.
   A co do głównego tematu ogólnie zgoda z p. Zinnem z małą uwagą. W ZSRR za czasów Stalina nie było protestów, bo protesty były wcześniej za czasów rządów Lenina i Trockiego. Wtedy zamordowano z 10 mln ludzi przeciwnych rządom czerwonych. Potem za Stalina też wymordowali przez zagłodzenie jeszcze z 10 mln tzw. kułaków. Ludzie żyli w nędzy i modlili się, aby związać koniec z końcem. W tej sytuacji nie dziwi że nie protestowali.

   1. To wszystko razem nazywa się na Rosji chujnia na postnym maśle, czyli oleju. Najwłaściwsze podejście zatem to olej to. Ojciec dyrektor to żaden autorytet dla mnie, ale jak długo ten kabaret tragikomiczny trwa, jego haslo:alleluja i do przodu ma sens. Pozwala nie dać się zwariować.

  1. Każdy to może zrobić letkim dydkiem nawet w minutę. Wystarcz, że pojawi się w telewizorni o oznajmi baranom przed odbiornikami, że ogłasza koniec tego cyrku. Zatem czekamy na takiego każdego, nawet może być p. J. Szczepkowska😋

   1. Prawda wycieka już tak porządnie dziurawym durszlakiem, że mogą się zesrać, a procesu rozpadu matrixa nie powstrzymają. Wkrótce dojdzie do zbiorowych buntów w partiach. Przy rozpadających się strukturach starego świata zaczną skakać sobie do oczu.

 5. Kochani, już nawet żydowski Bloomberg (największa na świecie agencja prasowa specjalizująca się w tematyce rynków finansowych) otwarcie pisze o połaczeniu FED-u i Skarbu Państwa USA „w jedną organizację”, a Donalda Trumpa nazywa „nowym szefem FED-u”… 😀

  https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2020-03-27/federal-reserve-s-financial-cure-risks-being-worse-than-disease

  Oczywiście proces pełnej nacjonalizacji, prywatnej dotąd, drukarki do pieniędzy (FED był dotąd poza jakąkolwiek kontrolą społeczną; nie miał na niego wpływu ani prezydent USA, ani Kongres) nie jest jeszcze zakończony, ale główny ruch w tym kierunku został już dokonany.

 6. Tylko czy Trumpowi Jego ziec z towarzystwem pozwala na niezaleznosc ???
  Moze gdyby Trump pozbyl sie ziecia i calego tego czosnkowego towarzystwa to mialby wieksza swobode ruchu ?
  A moze jest tak ,ze przy pomocy Trumpa wlasnie koszernie FED wslizgnal sie do bialego domu jako rzad ?

  1. Dziwne to są rodzinne „układy”, ale w Matrixie wszystko jest możliwe… Z tego co słyszałem, to córka Trumpa przeszła na judaizm.

 7. „Gdy wie­je Wiatr Hi­sto­rii,
  Lu­dziom jak Pięk­nym Pta­kom
  Ro­sną Skrzy­dła, na­to­miast
  Trzę­są się Por­t­ki Pę­ta­kom”.

  K. I. Gałczyński

  1. Miałem odważną polonistkę i recytowałem ten wiersz za komuny w szkole podstawowej, na uroczystych szkolnych „apelach ku czci”. 😉

   Nie wiem, czy ktoś oprócz recytatora i jego polonistki załapywał główne przesłanie utworu, ale już wtedy, jako małe pacholę czułem perwersyjny dreszczyk z powodu historycznej możliwości wsadzenia kija w szprychy matrixa… 😂😂😂😂

   No bo wyobraźcie sobie, walnąć taki tekst, będąc kilkulatkiem i patrząc bezczelnie dyrektorowi szkoły (PZPR) prosto w oczy…

   ⚡⚡😁⚡⚡

   1. u nas w podstawówce był napis na ścianie a jak wiadomo napis na ścianie nigdy nie kłamie:
    „Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie”
    mój pan od polskiego wymagał od nas duuuużo ale dzięki temu przeczytałem w podstawówce Medaliony Nałkowskiej i opowiadania Tadeusza Borowskiego, że o lekturach obowiązkowych nie wspomnę…

   2. Droga do Nieba tu na Ziemi, wiedzie tylko przez wnętrze Człowieka, pozostałe zewnętrzne dróżki są tylko pomocnikami, do przewracania się.

    „Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz, bęc, następny proszę.” 😀 😀 😀

  1. Nomen omen.
   Kiedyś profesor to był Ktoś. A dziś, kiedy kończy się szkoły za kury i kaczki, i żuk, i żaba, i osr💩na baba może być profesorem, sreurodeputowanym i wuj, wie kim jeszcze😀

  1. „Znamię bestii”

   No właśnie a czy w biblii nie ma czasem coś w tym stylu kto się nie pokłoni to coś tam coś tam ( ukryty wers o chipach) a potem przyleci jezus z nazaretu ( wiadomo kto ) i będzie niebo na ziemi .
   Wszystko pisze jak byk , w tej książce tyle że kodami . Jest i mowa o złotym wieku , o przemianach gospodarczo-rządowych . I wiele innych rzeczy . No Tylko chyba nas nie przewidzieli w tej książce albo co 😂 😂 😂

   Odnośnie szkoły i religii , od małego zadawałam pytania (księdzu, katechetom) chyba były za mądre albo oni za głupi by na nie odpowiedzieć 😀 w końcu usłyszałam taki tekst , że demoralizuję klasę 😀 😀 😀 , przynajmniej mnie nikt nie zmuszał do uczestnictwa w tych przygłupach naukach , tylko myślano jak by się mnie tu pozbyć ( chyba za dużą fale mózgów moje pytania w klasie wywoływały albo co ) .

   1. Bestie, które nami rządzą, lub im się wydaje, że rządzą:)
    nie muszą się c(z)ipować bo oni już są C(z)ipami.

  2. Gadzio śmieciowki śmiecą w głowach ludziom.
   Mignął mi tytuł w polskim internecie: „Dramatyczna sytuacja w Niemczech.”
   Jestem w Niemczech i widzę coś odwrotnego.
   Myślę, że trzeba po prostu żyć, tak jak się chce. Alleluja i do przodu. Robić, to co sie chce i da najlepiej i najpiękniej.
   Paskudy chcą ludziom odbierać radość życia. Nie dajmy się okradac z Mocy.
   3/4 wiadomości w mediach to 💩 prawda. Postanowiłam żyć pełnią Życia i tego się trzymam. Dziękuję SlowiAnko, że dbasz o prasówkę. Interesuję się, bo kto ma Wiedzę ten rządzi, choćby swoim Światem, ale spływają te ściekowe wieści po mnie jak po kaczce.

   1. Anamiko, po mnie też spływają 🙂 ale dobrze znać te niby prawdy z dwóch stron, tzn gadzinówki i alternatywne, bo jak sama stwierdziłaś : prawda, jest jak dupa, bo jej nie widać, dodam, że u siebie, bo u innych dupy widzimy 😀 😀

  3. Aniu ja już chyba z rok czy więcej głównie czerpię wiadomości z TAWerny właśnie omijając mendia głównego ścieku gdyż tam to serwują wyłącznie głupoty dla ciemnego ludu. Tu można liczyć na treści już odfiltrowane z uroku pudelków, bloków reklamowych i jedynie słusznych żydokomunistycznych poprawności politycznych

 8. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=urz%C4%85dzenia+nawigacyjne%2Cmobilne%2Cgps+i

  Jak działa zasiewanie chmur
  Do najbardziej pospolitych związków chemicznych używanych do zasiewania chmur należy jodek srebra i suchy lód (zamrożony dwutlenek węgla). Rozprężanie ciekłego propanu w gaz było również używane i może wytworzyć kryształki lodu w wyższych temperaturach niż jodek srebra. Użycie materiałów higroskopijnych, takich jak sól, zwiększa swoją popularność z powodu pewnych obiecujących wyników badań naukowych.

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=jodek+srebra+do+modyfikacji+pogody

  O zasiewaniu chmur i pogody na życzenie czytałam już w połowie lat sześćdziesiątych ..

 9. Bardzo mnie ciekawi co sie stanie z tymi… no nie ludzmi, istotami wcielonymi w biologicznie ludziopodobne roboty jak juz nadejdzie czas opuszczenia ich. Z tego co sie orientuje nie jest wcale tak latwo zostac unicestwionym, z bytu w niebyt ostateczny. Trzeba naprawde sie samemu za tym w pelni opowiedziec. Nawet najgorsze skurwysyny maja wiele szans. Jest wielki plan i w jego ostatecznym, zespolonym wymiarze nawet te mendy maja swoja role, ktora wbrew pozorom i mysleniu „po ludzku”, tez bedzie miala pozytywne aspekty.

  Jednak mnie bardzo ciekawi jaki bedzie ich koniec.

  Zablokowali mi wglad w poprzednie formy, pol roku pracowalem nad tym i doszedlem do czarnej sciany niepamieci. Stracilem chec, by powtorzyc ten proces. Ciala ostatnio swiadomie tez nie opuszczam bo jest taki burdel w astralu, ze glowa boli. Jesli ktos mysli, ze tylko na Ziemii jest teraz burdel to zmartwiam swiadomoscia: wszedzie wokol Ziemii jest. Bo sie koncza gady!
  Jak zerwie sie moja terazniejsza srebrna nic i odzyskam swoja pelnie to bede gnidy miazdzyl i palil ogniem! Bo jestem bardzo stary i za stary na kolejne takie zabawy ze mna.

  Jednak mnie bardzo ciekawi jaki bedzie ich koniec.

  1. Ich koniec będzie taki jaki scenariusz ziemskiego życia sobie wybrali, tak zresztą jak każdy z Nas.

   Zbiorą tylko to co posiali, a czy to będzie tu na Ziemi , czy w innym wymiarze o tym zdecyduje Źródło Wszechrzeczy.

   Każdy z nich miał szansę powrotu na drogę Światłości, jeżeli nie skorzystał, to skończy w Centralnym Słońcu , jak każdy niepoprawny.

   Jasność, ja już też nie próbuję wychodzić z ciała, bo miałam problemy z powrotem, wolę w tych pogmatwanych teraz czasach nie ryzykować, przybyłam na Ziemię by doświadczać życia tu i teraz i wypełnić swoją misję, jak każdy z Nas.

   Cieszę się, że powróciłeś do Nas do komentowania i dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami. ❤

  2. Jasność..nie kierować uwagi…nie karmić..

   Jak nie będziesz karmił…nie będziesz dożywiał…
   nie będziesz pozwalał doić energię swoją… nie będziesz energii kierował na niebyty… to sami zeżrą koniec swojego ogona nie mają do kogo skierować żądła…no i ” posiłek” nieosiągalny.

   Spójrz na dzieci jakie szczęśliwe. Bądż jak Dziecko.

 10. Pytanie nr 1
  TAWie, SlowiAnko i inni, którzy maja wglądy, mam takie pytanie. Natknęłam się na pewna wypowiedz, która mnie zastanowiła, a mianowicie, ze trzeba zrobić wszystko, aby już nie wrócić na Ziemie, bo ten kolejny Matrix zwany Nowa Ziemia, będzie niczym innym, jak tylko zwodnicza ułudą. W praktyce ma to oznaczać, ze wpadniemy w kolejne cykle reinkarnacji i znowu utkniemy na naszej drodze w kierunku Światła. Jak możecie to skomentować?

  Pytanie nr 2
  Zloty Wiek ma trwać 1000 lat. Dlaczego tak krotko, skoro gady gnębiły nas przez tysiące lat?
  Nie pamiętam, czy tego pytania czasami już kiedyś nie zadałam.

   1. SłowiAnka – dzieki Ci, wyrazy czci ode mnie. Jestem obecny czesto ale komentuje tylko jesli mam intuicyjne poczucie, ze moj komentarz wywola dobry rezonans. Nie wszystko co chcialbym napisac ma w tym momencie potencjal kojacy i budujacy dla Slowian i innych dobrej woli, mozliwe, ze nadejdzie moj czas na elaboraty…
    Bardzo mnie pocieszylas: „Jasność, ja już też nie próbuję wychodzić z ciała, bo miałam problemy z powrotem, wolę w tych pogmatwanych teraz czasach nie ryzykować, przybyłam na Ziemię by doświadczać życia tu i teraz i wypełnić swoją misję, jak każdy z Nas.”
    Gratuluje Ci serdecznie rozwoju duchowego. Ciesze sie z Ciebie. O jak malo jeszcze jest takich wcielen… Nie jestem na poziomie by Tobie dawac jakiekolwiek rady, jesli moge potwierdzic i Cie utwierdzic w nie ryzykowaniu w tym czasie – to jest moja intencja. Obecnie mozna sobie zaszkodzic tymi praktykami, mam wglad od siebie samego, ktory mnie mocno „przyziemil” w tej kwestii.

    Justyno – zgadzam sie. Od wielu juz ziemskich wiosen przestalem cokolwiek dokarmiac.

    Kalina – zadajesz dobre pytania.

    1. Nie wracanie to moj cel zycia. Moim celem sa duchowe wymiary, gdzie mysloksztalty kreuja rzeczywistosc. Wolnosc.
    Mozliwe, ze popelniam blad w tym zalozeniu, poniewaz:
    – zablokowano (watpie, ze ja sam to zrobilem) mi wglad w moje poprzednie formy, nie jestem tutaj calym soba, moge miec przez wzglad na to wcielenie bledna ocene rzeczy;
    – ocena moja rzeczy jest taka, ze jako empata czuje syf tego swiata bardzo mocno. Przeszedlem rozne etapy, teraz nauczylem sie odrozniac „swoje” od „innych”.
    – nie mam dostepu do pelnej wiedzy na temat Pieknej Ziemii.

    Patrzac przez pryzmat empaty nie bedziesz chciala wracac. Jednak nabralem pokory w tym moim uparciu niepowrotu. Nie wiemy teraz wszystkiego. Ziemia powinna byc i bylaby rajem, gdyby nie ….

    2. Kiedy to sformulowanie bylo stwarzane tysiac lat oznaczalo bardzo dlugo. Czas tak naprawde nie istnieje… stad sformulowanie to oznacza po prostu bardzo dlugo. Liczby i lata przestana miec niebawem znaczenie.

  1. Jeszcze mam takie pytanie. TAWie, czy widzisz, czujesz, ze gady sypną „z nieba” czymś innym niż rutynowymi chemikaliami wchodzącymi w skład tzw. „smug”? Jakąś mocniejszą trucizną, która zatruje glebę i wodę?

   1. Nad moją głową dzisiaj same smugi z południa na północ, tak jakby cała eskadra równocześnie leciała i sypała, tworząc dziwne rozciągnięte białe chmury.

    Śmiem twierdzić, że nie jest to MANNA Z NIEBA. 🙂

   2. U mnie też białe niebo, w nocy dopadło mnie coś na kształt zawrotów głowy, czułam się jak pijana, poza tym czułam się dobrze, w ciągu dnia byłam na długim spacerze, może „przedobrzyłam”? dziwne to było…

  2. Kalinko, TAW Ci pięknie odpowiedział na Twoje pytania.
   Ja tylko od Siebie dodam, że to czy Złoty Wiek Gai będzie trwał 1000 lat, czy wieczność, zależeć będzie od Nas smych, czy znowu go nie spieprzymy, jak dotychczasowe obiegi.
   To my jesteśmy przecież Ziemskimi Kreatorami rzeczywistości.

   1. Zloty wiek bedzie trwal „dlugo” – ale po nim nastapi zjednoczenie wszystkich istot. Stad nie bedzie to „wiecznosc”.

   2. Tak. Jesteśmy. Ja stworzyłam żółty kubraczek, a teraz robię do niego takiego koloru guziki. Na you tube zamiast pokazywać jak się szyje maseczki, trza pokazać, jak szyć czy dziergac żółte kamizelki. No i może jak kręcić nie lody, a powrozy.

  3. No właśnie czas…to dla mnie bardzo tajemnicze słowo,które ostatnio mnie prześladuje.Pewien poszukiwacz prawdy stwierdził w swoim wywiadzie że ciemni się pogubili w swoich działaniach gdyż mylnie założyli że czas jest liniowy.Zauważyliście kochani że w ostatnim czasie bardzo dużo nowych osób upublicznia filmiki i artykuły ,w których przedstawiana jest wiedza sprzeczna z wiedzą mediów głównego ścieku?Istny wysyp!Mam wrażenie że obecnie ktoś kto tylko spróbuje znaleźć prawdziwą wiedzę zrobi to teraz o wiele szybciej w necie,niż jeszcze jakieś dwa tygodnie temu.

   1. „gdyż mylnie założyli że czas jest liniowy”
    A tu proszę Państwa, tu się zgina mandolina! 💪

 11. Piękne rzeczy się dzieją w moim Życiu. Moja siostra jest szczęśliwa, że odezwałem się do niej i dałem jej wsparcie w trudnym dla niej okresie ( już napisałem o tym na forum swego czasu ). Staram się na moją siostrę patrzeć bardziej wyrozumiale, bo nawet jeśli doznałem od niej krzywdy w dzieciństwie, to Wiem i Czuje to, że moja siostra mnie na swój sposób ( może dziwaczny ) kocha. Jako o wiele starsza siostra, była dla mnie, swojego młodszego brata, często bardzo surowa i niesprawiedliwa, również kiedy byłem nastolatkiem, ale ja uważam to już za przeszłość. Moja siostra nie jest potworem, a jej bezwzględność, to była maska…

 12. Oglądałem ostatnio vlog Arona i on twierdzi, że ta akcja z koronaŚwirusem ma trzy zasadnicze cele:

  1. Jest testem samoorganizacji ludności w przypadku wystąpienia innego, PRAWDZIWEGO i poważnego zagrożenia epidemiologicznego, związanego np. ze zmianami klimatu (ostatnio choćby odkryto jakieś nieznane mikroorganizmy w topniejących lodowcach);
  2. Podratowanie biosfery (zatrzymanie przemysłu, transportu);
  3. Wyhamowanie gospodarki, by ludzie zobaczyli, co jest w życiu ważne i że można egzystować bez schematu: kawa – kibel – śniadanie – praca – obiad/lunch – praca – chwila z rodziną – tv/Netflix – łóżko.

  Ja się z nim w tym w pełni zgadzam.

   1. Czuję, ale zależy, kto tutaj ma jakie cele 🙂 Jak widzisz, obie strony biorą w tym udział i faktycznie – jedna chce sterować nami jak pacynkami na sznurkach, a druga wykorzystuje ten syf dla własnej agendy. A zobacz, jak łatwo teraz wyeliminować niektórych kluczowych graczy – powie się, że „zmarli na wirusa” i tyle. Jakby wszystkich zaczęli ściągać siłą, doszłoby do zamieszek albo wojen domowych, bo ludzi ze spranymi mózgami jest co niemiara.

   2. ,, …obie strony biorą w tym udział i faktycznie – jedna chce sterować nami jak pacynkami na sznurkach, a druga wykorzystuje ten syf dla własnej agendy. …”

    Świrus jest na rękę dla rządów większości państw. Wszystkie stoją w szambie zadłużenia po same uszy.
    Wojna z rozdmuchaną infodemią równie skutecznie może zresetować winy, afery, złodziejstwa i zadłużenia; w końcu ,,potężne środki” przeznacza się na walkę. A wszystko dla dobra Ludzkości…

    Masz rację. Syf można wykorzystać dla własnej agendy, tyle że rządy też są marionetkami.
    Wyuczeni wielko mowy programują społeczeństwa.

    Zastanawia mnie, co byłoby, gdyby cała Ludzkość uświadomiła sobie, że to tylko czcze słowa.
    A mówiąc konkretnie; czy globalne ruszenie odniosłoby pożądany dla Ludzkości skutek.

    Jak społeczeństwa zorganizowałyby swoje jutro?
    Mowa jest cały czas o sprzeciwie wobec istniejącego stanu.
    Poza wizjami o raju widzianych w marzeniach nie słyszę o konkretnych, zorganizowanych działaniach na rzecz przyszłości. i w niej.

    Może tylko ja nie słyszę…
    Ktoś(nie pamiętam kto) tu mówił o ,,gotowcach” rządów następnych. Czy takich samych, jak teraz, czy pomostach między upadającą starą, a rodzącą się nową epoką?
    Chyba pomostach, ponieważ zmiana świadomości i mentalności ludzkiej to długofalowy proces.

    Miłego!

  1. Też się mogę, drogi Pawełku, zgodzić z Aronem.
   Usypianie.
   Zauważ jakim humanitarnym celom wg Arona służy obecna sytuacja.
   Można by pomyśleć, że wszystko wykreowano dla dobra Ludzkości i Ziemi.

   Możni tego świata(możni, bo mogą, mając kasę) przeprowadzają profilaktyczne ,,ćwiczenia” na wypadek prawdziwego zagrożenia, dają odpocząć umęczonej Ziemi i jeszcze bardzo zależy im, aby pojedynczy człowiek dla swojego dobra zwolnił, zatrzymał się, pomyślał co tak na prawdę dla jego zdrowia i życia służy najlepiej.

   Chyba popłaczę się ze wzruszenia…
   Koń trojański zniweczył by nocny podstęp wroga, bo zerżałby się ze śmiechu do ostatniej deski, z takich wzniosłych dla ludzkości celów.

   Nie kupuję tego, no chyba, że mam zamiar dalej błogo śnić na jawie, marzyć o raju, a tym czasem moje łóżko ze mną jedzie sobie w śmieciarze na wysypisko.
   O! a takie miałam marzenia tuż przed zaśnięciem!

   Albo ten Aron współpracuje z Żydami, którzy rządzą mamoną, jak śpiewa Witek-Muzyk z ulicy, albo tak dalece odfrunął ze swoim pozdrawiającym serduszkiem, że oderwał się od rzeczywistości bardziej niż kot Kaczyńskiego.

   Te aronowe, ,,zasadnicze” cele dokładnie przykrywają rzeczywistość.
   Test samoorganizacji ludności ma służyć oglądowi jak dalece da się zbić Ludzkość w jedno owcze stado, albo niczego nie świadomą fermę kurzą, w której co rusz, w trzepocie jedynie skrzydeł znika jedno, drugie, trzecie.
   To również test samoorganizacyjny dla samej Ludzkości – czy się potrafi wreszcie otrząsnąć, zbuntować i zaprowadzić względną normalność.

   Wyhamowanie gospodarki; upadek mniejszych firm i przejęcie wielkich z widmem bankructwa przez rekiny dla stworzenia kilku korporacji zarządzających redukowaną masą ludzką.
   Już to się dzieje.

   Czemu Aron nie mówi o niszczących Naturę i Ludzkość technologiach?
   Czy podratowanie biosfery polega na zatrzymaniu przemysłu i transportu, jakie zakłócały przepływ fal elektromagnetycznych z anten inwazyjujących mózgi ludzkie, które to anteny montowane są gdzie tylko się da?
   Że o komórach noszonych przy sobie i trzymanych w bliskości elektrowni, jaką jest mózg, nie wspomnę.

   Ludzkość po raz kolejny znalazła się na rozdrożu.
   Albo podniesie się z kolan i powie dość.
   Albo będzie słuchać takich Aronów i srać w pampersy, stojąc czternaście godzin przy taśmie w montowni.
   Oczywiście inni będą s…ć w nieopodal ,,zorganizowanej” demontowni.

   U nas, w Polsce montowni już sporo…

   Miłego dnia!

   1. ,, KRYSIU z Lasu! Zuch kobieta jesteś.”

    Oj, byłam ci ja w zuchach! Zastępową 😀
    Sprawności zdobywaliśmy 🙂 😀
    Wędrowca na szlaku, odkrywcy, kuchcika…
    Jak se przypomnę, to padam na glebę ze śmiechu – o kuchcika chodzi.

    Kiedyś nasz zastęp, mój pomysł zaj…..sty 😀 , aby zdobyć tę sprawność, upiekł w szkole, po lekcjach ciasto, na które zaprosiliśmy uprzednio samego kierownika szkoły.

    Ja pierdzielę! Łapy czarne, a to ciasto?? wyszedł taki zakalec, że konsystencję można było porównać do wypalonej gliny! 😀 😀
    Gdyby nim rzucić, to można było zabić! 😀 😀

    Jak ten kierownik to przełknął??
    Przeżyć przeżył, bo jutro pojawił się w szkole, ale apel przed lekcjami był odwołany 😀 😀 😀

    No co?!…, sprawność kuchcika zdobyta!!
    A że nas brzuchy bolały, to pryszcz! 😀 😀 😀

    Były zuchy, było harcerstwo…
    Harcował człowiek, ale też np. na obozie wędrownym(25 kilosów dziennie pieszo!) umacniał człek hart ducha!
    Z kotłów wojskowych zupy się jadło, a menażkę myło w kałuży, w koleinach na leśnej drodze 🙂
    Po moim powrocie do domu Mama przyglądała mi się uważnie, czy aby pod tą umorusaną buzią kryje się twarz jej dziecka 😀 😀 😀

    Nikt na obozie nie chorował.
    W dzisiejszych, ,,sterylnych” czasach taki obóz wędrowny byłby początkiem wielkiej epidemii, jeśli nie czegoś większego! 🙂

    Miłego!

   2. Krysiu, Zuchowa 💪😀🌳. Często żałowałem że urodziłem się za późno na fajne harcerstwo. Ale cóż, przed nami za lat trochę, to dopiero będzie junactwo, przepięknie zatroskane Przyrodą. 🙃🌻🌳🌳🌳

 13. Mam takie memento na Każdy Dzień.🌳🌳🔆🌳🌳
  Jestem tutaj na Gai na chwilę jako dzierżawca i mam zadanie -zostaw Gaję dla Następców w Piękniejszym i Naturalnym
  Dobrostanie…i tak nawołuję…podziwiam i zawracam wszystkim głowę. 🌳🌳🔆🌳🌳

  1. @Justyna jesteśmy gospodarzami na naszej ziemi, obojętne czy kawalerki wynajętej w bloku, mieszkania u rodziców, działki nad jeziorem czy 300 hektarów pola. Jako dobry gospodarz zostawisz tą ziemię, czystą, żyzną i zadbaną zgodnie z naturą. Jako koczownik/eksplorator wyjałowisz i zdewastujesz zgodnie z chwilową potrzebą zysku (to słowo powinno być zakazane). Ocenę która wersja jest lepsza pozostawiam Tobie.

  2. ,, Ale cóż, przed nami za lat trochę, to dopiero będzie junactwo, przepięknie zatroskane Przyrodą. 🙃🌻🌳🌳🌳”

   A jakże by inaczej, drogi Czciborku!
   Dziś wszystko mają w tabletach, laptopach, smarfonach i Bóg wie jeszcze jakich ,,elektronikach” nazwanych angielszczyzną.

   Przyszłe junactwo da sobie radę; do czasu, dopóty ich mózgi przetwarzać będą dane z komputerów.
   Z chwilą, kiedy elektronika przejmie kontrolę nad procesami bioelektrycznymi i zacznie przetwarzać dane z ich mózgów(o ile już to się nie dzieje), to…, to znajdą się w czarnej
   d 😀 pie serwera.
   Słoń?…, to będzie relikt równoważny z dinozaurem 🙂

   Zastanawiam się czasem, Czciborku, nad taką oto kwestią.

   Na ile my, trochę ,,staromodne” pokolenie jesteśmy lamusem mijającej epoki, który nie powinien iść w zaparte, a raczej płynąc z duchem czasu, winien ustępować miejsca nowym wartościom, a na ile jesteśmy ostatnimi ,,nosicielami” normalności, NATURAlności?
   Postrzegania Człowieka w symbiozie z Naturą: bezpośrednie kontakty z nią, czyli też bezpośredniość z drugim Człowiekiem; jego spojrzeniem, gestem, dotykiem, zapachem, aurą.

   Jakkolwiek możesz piętnaście razy w ciągu dnia zadzwonić do Człowieka i zapytać ,, gdzie jesteś?, co robisz?, no to nara!”, to technologia nie odda pełnej natury twojego rozmówcy.
   Dobre słowo,,nie odda”; zabiera, wchłania w siebie, nie oddaje.

   Czy istnieją takie ponadczasowe wartości, które zanikają w młodych pokoleniach czyniąc w nich coraz mniej Człowieka w Człowieku?
   Czy coś, co było pielęgnowane od tysięcy lat, ginie dziś bezpowrotnie, czy tylko nam się tak wydaje?

   A może te pytanie sa zbędne, bo jedynie wyrażają lęk przed przemijaniem starej, kochanej epoki?
   Może obecne młode pokolenia ( od zawsze rządziły się swoimi prawami) wzbogacają siebie w unikalne, bardzo pozytywne przymioty, o których ,,dinozaurom” nawet się nie śniło?

   Jakie to przymioty?
   Może nasza NATURAlność jest tylko echem odbitym od ściany starego boru, a dziś nastolatkowie i nieco starsi od nich śpiewają o wiele piękniejszą pieśń, której tonów nie rozumiemy?

   Od czasu gdy na Ziemi pierwszy Ptak zaśpiewał dla Człowieka, ujął on ten śpiew w gamę.
   Znamy jej nuty.
   Może ktoś zanuci śpiew młodego pokolenia?

   Wszak i pożółkłe nuty leżące stosami na półkach w antykwariatach mają uszy 🙂 …

   Miłego dnia Czciborku! i dla Wszystkich Gości Tawerny!

   PS. Pytanie ,,przyziemne”:
   Kochani, czy u kogokolwiek z Was zanosi się na deszcz, albo słyszeliście chociaż o deszczowych prognozach?
   U mnie(północ Wielkopolski) taka susza!
   Najbardziej suche papiery tak nie szeleszczą, jak obecnie ściółka w lesie!
   Samochód jadący polną drogą nie jest autem, ale wielkim tumanem pyłu.
   Ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
   PAD wygłasza mowy o oszczędzaniu wody…
   A to dopiero koniec kwietnia!

   1. Krysiu,
    na południu w Małopolsce zanosi się na deszcz, ale czy spadnie? Czekamy

   2. Nad Trójmiastem od rana czarne chmury i nawet padało całą 1 minutę. Wieje mocny wiatr, więc raczej prawdziwego deszczu nie będzie. Chwilami pojawia się słońce i błękitne niebo.

   3. U mnie (na styku Podkarpacia i Lubelszczyzny), zgodnie z prognozą, od rana zanosi się na deszcz, jakby cisza przed burzą, a spadło chyba kilka kropli 🙁 Z ziemią sytuacja ma się podobnie, suche wszystko jak pieprz.

   4. U mnie zanosiło się na deszcz. Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazywały, że lunie, ale się rozeszło. Pewnie ktoś dopomógł. Tak wygląda. Niebo znów jest lazurowe świeci 🌞, ale jest zimno. I to nawet bardzo 😘

   5. W centrum podobnie. Niby czarne chmury, ale wieje paskudnie. Obecnie nawet prześwity widać. Raczej nie popada. Sucho aż mech w lesie trzeszczy pod stopami.
    B.artoszko

   6. Krysiu – u mnie / St.Wola / pada ze słonecznymi przerwami od ok. 10- tej, cudny , spokojny deszczyk jak dawniej, wiosną 🙂 🔆

   7. [Krysia z lasu] U mnie(północ Wielkopolski) taka susza!
    Ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
    —————–
    U mnie w Ontario pada co trzeci dzień, ale znowuż zimno. Popatrzyłam na prognozę pogody na najbliższe 2 tygodnie, a tu w pierwszych dniach maja temperatura w nocy 2-4 C. Kto to słyszał! Już ogłosili, ze kwiecień 2020 jest jednym z najzimniejszym i najbardziej wietrznym kwietniem od lat. Chyba ze dwa tygodnie pod rząd doświadczaliśmy zawirowań pogodowych z wiatrami wiejącymi z prędkością 80 km/h, a przez kolejne dni potem nierzadko 50 km/h. 3 dni wieje, spokój na 1-2 dni i od nowa. Wieje czasami tak, ze aż się chałupa trzęsie, a wiatr wyje, „zawodzi” i śmieci roznosi.
    Meteorolodzy zapowiadają, ze rok 2020 będzie najbardziej gorącym rokiem w historii.
    Dodajmy, ze nie tylko dosłownie. Namiastki już doświadczyliśmy na własnej skórze.😉

   8. Może będę trzeba odkopać jakieś starosłowiańskie techniki sprowadzania deszczu, Krysiu. 🌧️🌧️ Co by nie pożyczać czarów-marów od braci Komanczów. 😀

   9. pomyślałam o tym samym. Jakiś rytuał, taniec przywołujący deszcz należałoby zrobić. Trzeba poszukać, może ktoś, gdzieś potrafi…🌧🌧💧💧💧💧☔☔🌞🌞🌈🌈🌈

    Kochani zaklinamy deszcz????

    Może każdy w swojej przestrzeni??

    Przecież grobale nas nie zmogą.

    Może dziś o 20??

    Ale nie masowa medytacja, tylko każdy w swojej okolicy???

    takie coś znalazłam:

    .https://www.youtube.com/watch?v=FRSgxz-npu4

   10. Czciborze, tez o tym myślę od jakiegoś czasu, a jak wiadomo potrzeba matką wynalazku🌻 Pamiętam z opowieści starszych ludzi że kiedyś odprawiali jakieś rytuały żeby np odgonić chmury burzowe bo obawiali się o plony o niezabezpieczony dobytek typu zwierzęta w polu czy siano. Myślę zatem że wspólnym wysiłkiem deszcz również dałoby się przywilać. Ciekawe czy są takie praktyki na Podlesiu??

   11. Ewo, ja również pozdrawiam 💛 PS. Chyba źle wpisałam maila w powyższym komentarzu, bo mój obrazek zrobił się różowy. A ja jestem żółta🌻

   12. Odnośnie deszczu – lata temu były grupy palące agnihotrę, oczyszczali np. jeziorka /wracało życie/ i sprowadzali deszcz.

   13. A ja przywołuje w myślach te deszczowe wiosny, letnie burze, świeżość powietrza, zapach rodzacej się na nowo ziemi, i to poczucie, że wszystko wokół żyje intensywnie, naturalnie, beztrosko …. aż mi się przypomniały słowa piosenki
    „A ja chodzę, desperacko i na przekór wszystkim moknę,
    Patrzę w niebo, chwytam w usta deszczu krople,
    Patrzą na mnie rozpłaszczone twarze w oknie, to nic…”

 14. Zdjęcie z wywróconym do góry dachem domem oddaje istotę. „Czy to ja zwariowałem czy świat?”. Dochodzimy do wniosku,że z nami wszystko jest okay. Świat stoi na głowie. Długo tak nie postoi. Tak sądzę. Pozdrawiam w ten słoneczny dzionek. 🙂

 15. „Teraz sypią jakimś usypiającym gównem. Ale biosfera ma moc zregenerować się po erze ciemności”.

  Coś jest z tym usypianiem, bo od kilku dni byłem zmęczony, ale dzisiaj jednak trenowałem.

 16. Kochani, Pan Grzegorz Braun o Trumpie, Gatesie, szczepionkach..

  .https://www.youtube.com/watch?v=AJcO1xBznrM

  w Niemczech piosenkarz Xavier Naidoo, wziął się za uświadamianie ludzi, sprawdza z adwokatami, czy może oskarżyć rząd niemiecki o niszczenie gospodarki i niezgodne z prawem zakazy, nakazy dla ludzi.

  Nie wklejam tu wideo, bo na youtubie ciągle kasują. Na facebooku na jego stronie są te filmy dostępne.

  Co dziwne ( albo i nie) pojawił się oczywiście artykuł próbujący ośmieszyć działania xaviera, opisujący prześmiewczo wszystkie ostatnie teorie spiskowe, tzn. : pizzagate, wirus, Qanon, itp.

  jak go przeczytałam pomyślałam od razu o Panu Ziębie i artykule onegdaj w Njusłiku.

  Mam nadzieję, że nie odwiedzi go seryjny samobójca, bo jedzie ostro po bandzie, a oglądalność ma dużą.

  Był liderem zespołu „Sohne Mannheims”

  w jednym ze swych video puszcza swoją piosenkę i wk.. zdenerwowany mówi do polotyków, „co nam jutro powiecie”?

 17. INFORMACJA O 5G:

  Myślałam, że padnę ze śmiechu, jak to przeczytałam:

  Odezwa do złomiarzy:

  Każda antena 5g zawiera:
  4 kg miedzi
  1/2 (pół) kg srebra.

  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  1. Dokładnie, anteny mają przewalone, dziwię się twórcom filmu Armageddon, że nie posłali na asteroidę polskich złomiarzy – zdążyliby ją rozebrać całą, zanim by uderzyła 🤣🤣🤣

 18. Obejrzałem wywiad z Davidem Ickiem dla Londonreal na bitchute. Faktycznie jest wybuchowy. W najnowszym raporcie Benjamin Fulford, powołując się na swoje źródła w CIA, potwierdza, że COVID-19 nie istnieje, a jest to egzosom – struktura uwalniana z komórki, gdy ta jest uszkodzona, np. przez promieniowanie elektromagnetyczne. Zatem naturalna reakcja organizmu na toksyny jest brana za koronawirusa. I tak jak Icke, Fulford też pisze, że to ma związek z 5G.

  https://meditation539.com/?p=12965

   1. NASZ Kraj jest nasz, tylko został Nam skradziony. Jeśli ukradną Ci portfel, to Twój portfel będzie zawsze Twój, co najwyżej, ktoś go może posiadać, ale to Ty będziesz jego właścicielką.

   2. Benjamin Fulford

    https://meditation539.com/?p=12965

    Duda wie, że żadnym prezydentem dłużej nie będzie.
    Dudowie kupili willę, nie doczeka zamieszkania tam, doczeka raczej „Norymbergii 2.0” – GITMO.

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/andrzej-duda-nowa-willa-prezydenta-andrzeja-dudy-w-krakowie/q4yzp6h

    Cytaty z proroctw biblijnych jednak oddają to starcie sił Światła i ciemności, które odbywa się obecnie.

    http://jeszu.yeshu.info/post/koronawirus-spelnienie-proroctwa-przyspiesza

  1. Właśnie odczytałam sms od koleżanki z gdańskiej Moreny:

   „Chciałam włączyć routera, ale nie chodzi, natomiast pojawił się TESTOWY MASZT 5G”.

   Czyli jednak uruchamiają. Wzrośnie liczba chorych w pomorskim? 😦

   1. Dopytaj gdzie ten napis „TESTOWY MASZT 5G” się pojawił? Pewnie jako nazwa wi-fi? Jak tak to najzwyczajniej w świecie ktoś robi sobie jaja. Każdy może nazwać swoją sieć wi-fi „TESTOWY MASZT 5G” .. Ostatnio jest to modne. Dorzucają do tego jeszcze 200% mocy i w ogóle.. Sianie paniki..
    B.artoszko

   2. Testować to na sobie mogą 5 g. Przestrzeń nie dopuści do tej elektro mordowni. To samo szczepienia. Powiedzcie mi Kiedy przyjdzie czas na Szumowinę? Ten tylko straszy kolejna falą zachorowan, szczepieniem i stylówą maseczkową… PS: A ja mam odczucie że nie bedzie drugiej fali jesienią tylko GADzinie pali się grunt pod nogami i tak gada jak naćpany. Powinien odpowiedzieć za to co narobił….

   3. Brat Szumowkiego pracuje w firmie farmaceutycznej. Jego firma dostała dotacje w kwocie 22 mln na badania.

   4. Mądry tekst w dorzeczy.
    O tym, że koronowirus nie jest tak groźny wiadomo od lat 50. XX wieku.

    https://www.dorzeczy.pl/kraj/137860/uczona-niewiedza-koronawirusa-wielka-pandemia-czy-najwieksza-pomylka.html 

    Prywatna niemiecka (bardziej chazarska) firma drukuje karty do wyborów, których nie będzie.

    https://www.salon24.pl/u/aqdefr/1040448,wybory-zorganizuje-nam-gather-druck-und-vertrieb-gmbh

    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7514496,wybory-prezydenckie-karty-do-glosowania-pwpw-mateusz-morawiecki-glosowanie-premier-rzad-pis.html

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-a-wybory-prezydenckie-prywatna-firma-drukuje-karty-wyborcze/c7m65wy

    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7390299,karty-wyborcze-brak-daty-pieczeci-pkw.html

    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-wybory-kopertowe-onet-sasin-mowil-nieprawde-karty-do-glosowa,nId,4458417

    Opozycja przejmuje sejm ?

    Sposób, w jaki wybory w maju się nie odbędą, już jasny ?

    https://wpolityce.pl/polityka/497363-libicki-chyba-jednak-jest-w-sejmie-nowa-wiekszosc

    https://wpolityce.pl/polityka/497414-tylko-u-nas-opozycja-zglosi-kandydature-gowina

    https://wpolityce.pl/polityka/497357-sagi-gowina-ciag-dalszy-horyzont-przejasnia-sie

    https://wpolityce.pl/polityka/497357-sagi-gowina-ciag-dalszy-horyzont-przejasnia-sie
     
    Witek między Dudą a Janem Z. Potockim ?

    https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/witek-prezydentem-rp-zamiast-dudy-profesor-zdradzil-sensacyjne-szczegoly-co-za-zwrot-aa-mkms-AL8p-nDpK.html 
     
    https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/marszalek-grodzki-do-polakow-mowil-o-sw-janie-pawle-ii-zadzy-wladzy-wyborach-i-przetrwanu-narodu-aa-fEQD-Lk2k-TCBh.html

    https://www.o2.pl/artykul/tomasz-grodzki-wyglosil-oredzie-tvp-z-niego-zakpilo-sami-ocencie-6503597185988737a  

 19. Ostatnio MI przypomniała o egregorach, więc teraz po śniadaniu,
  takie rzeczy w makówce ułożyłem 😁:

  „Egregory”

  Egregory są jak sisiory.
  Każdy chce mieć większego.
  Mój jest większy od twojego, kolego.
  Moja racja jest mojsza, moja religia prawdziwa.
  Mój egregor więcej lasek podrywa.
  Wojna egregorowa, to wojna psychologiczno-duchowa.
  Jak siedzisz w egregorze, to jest zaduch jak w oborze.
  Potrzebujesz powietrza, potrzebujesz swobody.
  Zamiast tworzyć sobie ograniczające cię zagrody.
  Być może każdy ma swojego egregora, mentalnego potwora, którego broni niczym fizycznego sisiora.
  Którego broni jak niepodległości, a innowiercom gotów połamać kości.
  Czy lepiej mieć egregora większego, czy lepiej mniejszego?
  Na to pytanie odpowiedz sobie sama koleżanko i kolego
  😁

  ViS

 20. Ale zaszczyt spotkał dudusia, chyba z tej okazji coś narodowi postawi. 🙂

  „Andrzej Duda wybrany na przedstawiciela przestępczej korporacji WHO.

  Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym dwukrotnie podziękował prezydentowi RP za podjęte dotychczas kroki w celu zwalczania pandemii koronawirusa. Szef WHO wyraził też przekonanie, że pandemię COVID-19 można zatrzymać. I poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o dalsze wsparcie.

  „Mam zaszczyt napisać do pana, aby podziękować za wszystkie pana wysiłki na rzecz ograniczenia skali i wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) i poprosić o wsparcie w zakresie katalizowania pilnie potrzebnego, szeroko zakrojonego »ruchu« społecznego w celu powstrzymania tej choroby tak szybko jak możliwe”.

  Świat nie widział nigdy choroby zakaźnej układu oddechowego, takiej jak COVID-19, można ją jednak zatrzymać przez skuteczne strategie reagowania – twierdzi szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus. „Pisząc ten list, chciałbym podsumować serię podstawowych działań, które wymagają pańskiego przywództwa, i które są potrzebne, jeśli świat ma przezwyciężyć globalny kryzys zdrowotny, który naznaczy nasze pokolenie”.

  Według szefa WHO osobiste zaangażowanie prezydenta Andrzeja Dudy jest potrzebne do „mobilizacji społeczeństwa i pobudzenia ruchu społecznego w celu zwalczania COVID-19” – pisze wprost.pl.

  Czy to zaszczy dla Andrzeja Dudy, że został mianowany przywódcą akcji koronawirusowej na Polskę?

  Wszystko wskazywało na to, że przedstawicielem WHO na Polskę jest minister zdrowia Szumowski. Teraz okazuje się, że został nim prezydent Duda. Konkurencja jest duża, wygrywa silniejszy…

  Czy przyjmie tę rolę?

  „Prezydent Andrzej Duda uważnie zaznajomił się z rekomendacjami WHO przedstawionymi w liście” – przekazał PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. „Prezydent w oficjalnym liście w najbliższych dniach poinformuje Dyrektora Generalnego WHO o podjętych w Polsce działaniach, które wypełniają w zdecydowanej większości przekazane rekomendacje i zalecenia” – podkreślił Szczerski – pisze wprost.pl.

  Z powyższego wpisu wynika, że już przyjął. Będzie składał raporty z podjętych w Polsce działań. Z działań, które rekomenduje i zaleca WHO.

  Ręce można załamać nad sprzedawczykowością polityków. Wcześniej sprzedawali się ci z lewej…

  Donald Trump gromi WHO, a Andrzej Duda będzie zapewne dumny, że WHO prosi go o „mobilizacje społeczeństwa”.

  Pytam do czego?

  Będzie zmuszał Polaków do szczepień?

  Będzie mobilizował do zostania w domu, do noszenia kaptura na twarzy?

  Ci politycy żyją w innym świecie, są całkowicie oderwani od narodu… tego myślącego narodu.”

  Robert Brzoza

   1. Wczoraj dostałam info, iż sieć jakaś przeprasza za niedogodności związane z siecią, powód – przestrajanie się na 5G. Hmm

  1. WHO dziękuje, bo liczy na kasę od Dudka- TRUMP NIE DAŁ- WIĘC CHINA DAŁA!
   List otwarty do Wojska, Policji i służb! 5G, sojusz z Ameryką, nadchodzący bunt w wojsku polskim?

   5G, sojusz z Ameryką, nadchodzący bunt w wojsku polskim! Czy Policja też się obudzi?

   Szanowni Państwo

   Dziś natknęłam się na internecie na list jednego z wojskowych, okraszony takim opisem:

   „Przeczytaj, zapisz i udostepniaj ! Przede wszystkim Patrolom Policji i wojska! List rektora Akademii Sztuki Wojennej, gen. bryg. dr inż. Ryszarda Parafianowicza do dowódców WP i żołnierzy o rządzącej ekipie i amerykańskiej okupacji Polski. List ukazał się dzisiaj na stronie Akademii Sztuki Wojennej, strona Akademii obecnie jest już niedostępna ! Zamieszczam screeny.” Na końcu wklejam fotki listu.

   Wygląda na to że polscy żołnierze zaczynają już myśleć a nie tylko bezwolnie wykonywać rozkazy…. jak robi to reszta zamaskowanego społeczeństwa Polskiego pod rządami PISu czy Policja której honor i godność zostały zniszczone w wyniku konieczności wykonywania głupich i bezsensownych nakazów rządzących. Nakazów opartych na kłamstwie i globalnym medialnym oszustwie tzw. pandemii koronowirusa. Czytaj więcej tu: https://teresagarland.neon24.pl/post/154762,znaleziony-w-sieci-koronapierdolec

   Tymczasem amerykański Prezydent Trump dzwoni do Dudy by upewnić się że instalacja śmiercionośnych anten 5G przebiega bezproblemowo. Tak, instalacja anten 5G idzie pełną parą (podczas gdy Polacy siedzą w domu i nie widzą co się na zewnątrz dzieje). Wdrożenie technologii 5G spowoduje masowe uśmiercanie Polaków. Już teraz prawdopodobnie odczuwamy skutki w postaci suszy w wyniku czego na jesieni i w zimie będziemy mieli głód.

   Poddaję pod refleksję tzw. sojusz z Ameryką w wyniku którego spłeczeństwo polskie zostanie uśmiercone. Czas na neutralność Polski nadszedł. Jest to jedyna droga by Polska jako państwo przetrwała, by kolejne pokolenia Polaków mogły się na tej ziemi urodzić i żyć.

   Apeluję do wojska, policji i służb by wspólnie zebrały siły i odzyskały Polskę dla Polaków.

   Teresa Garland,

   Indywidualny i niezależny kandydat na Prezydenta Polski
   https://teresagarland.neon24.pl/post/154804,5g-sojusz-z-ameryka-nadchodzacy-bunt-w-wojsku-polskim

   MOŻE KOMUŚ SIĘ PRZYDAĆ 🙂
   Instrukcja w przypadku kontaktu z władzami

   Szanowni Państwo,

   Poniżej przesyłam instrukcję postępowania w przypadku kontaktu z władzami. Instrukcja została nadesłana przez Sędziego Pokoju Pana Marka Krasnopolskiego.
   z pozdrowieniami
   Teresa Garland,
   Indywidualny i niezależny kandydat na Prezydenta Polski

   DOWÓD : *** W trybie art. 241 kpa **

   – Niniejszym *Oświadczam, że jestem* w trakcie realizacji spraw niezbędnych do zaspokojenia potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

   Jednocześnie na podstawie zasady życia prywatnego (art. 47 Konstytucji RP) odmawiam dalszych wyjaśnień dotyczących szczegółw sprawy którą realizuję. Równolegle-Jednocześnie przypominam że Konstytucja RP gwarantuje obywatelowi wolność poruszania się (art. 52) i zezwala na jego ograniczanie wyłącznie w stanach nadzwyczajnych, zgodnie z art. 233.

   Taki stan na terytorium RP *NIE* został wprowadzony.
   Oświadczam że jeżeli skierują Państwo przeciwko mnie wniosek o ukaranie, złożę przeciwko uczestniczącym w interwencji doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 231kk ; tj. przekroczenie uprawnień na szkodę interesu prywatnego zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3.

   Dodatkowo oświadczam że jeżeli we wniosku o ukaranie (do Sądu bądź Inspektora Sanitarnego) nie znajdzie sie informacja, o tym że oświadczyłem na wstępie, że w momencie zatrzymania byłem w trakcie realizacji spraw niezbędnych do zaspokojenia bieżących potrzeb życia codziennego, to dodatkowo złożę przeciwko przeprowadzającym interwencje doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 271 kk; tj. wystawianie dokumentu który poświadcza nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne podlegające karze pozbawienia wolności do lat 5.

   (podpis pokrzywdzonego)
   [data – godzina]

   Marek Krasnopolski
   https://teresagarland.neon24.pl/post/154489,instrukcja-dla-obywateli-w-przypadku-kontaktu-z-wladzami

   ,,Co chroni przed zakażeniem COVID-20? Utopienie telewizora w kiblu, odłączenie internetu, spacery po lesie i nie zwracanie uwagi na policyjne gestapo, wręczające bezprawne mandaty na podstawie bezprawnych zarządzeń bandytów u władzy.”
   https://teresagarland.neon24.pl/post/154762,znaleziony-w-sieci-koronapierdolec

   1. Niezłe, ale może prościej po prostu powiedzieć, że III RP jest nielegalna i wszelkie jej nakazy i zakazy są bezprawne i ich nie uznajemy, a legalna jest konstytucja z 1935 r. i do niej się stosujemy, a ograniczenia mamy w związku z tym gdzieś? Jako dowód że konstytucja z 1935 r. jest legalna, jest to, że Sejm w 1989 r. ją uznał za obowiązującą. Trzeba by w necie poszukać, czy jest jakaś uchwała ówczesnego sejmu, czy coś podobnego, w tej sprawie.

 21. Gdy pandemia wirusa koronawirusa przyciąga całą uwagę, przyroda zachęca nas do odnotowania poważnej ekstremalnej pogody w marcu. Mieszanka ulewnego deszczu, powodzi i osuwisk oraz poza sezonem zimno i opady śniegu spowodowały powszechne dewastacje na całym świecie. Wiosna? Jaka wiosna? Nieuzasadnione opady śniegu obejmowały części Europy, w tym Włochy i Szwecję. Stany Zjednoczone miały swój udział niskich temperatur i śniegu na Zachodzie i Środkowym Zachodzie, a nawet hawajskie szczyty pokryły się białym puchem….

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=xo_dhVFS-GQ&feature=emb_logo

  Podsumowanie zmian Ziemi SOTT – marzec 2020: Ekstremalne warunki pogodowe, wstrząsy planetarne, Meteor Fireballs.

 22. Do betonu świadomościowego zaczynają trafiać informacje o niskiej szkodliwości obecnej zarazy.

  Co ciekawe autor jednego tekstu zarzucił, że obecne podejście prowadzi(łoby) do dyktatury i zapaści gospodarki.

  Podejrzewam, że szybko nastąpi wysyp podobnych informacji ukazujący absurdalność obecnych zachowań.

 23. Przykro mi się zrobiło na spacerze, bo sporo ludzi w maseczkach.
  Czy Polacy się zbuntują ? Nie wiem. Co z Naszą gospodarką?

  1. Dopóki wszyscy opierają światopogląd na wierze autorytetom, to sami z siebie wiele nie zmienią. Myślę, że będzie jak pisał TAW, stany zasponsorują nam zmianę paradygmatu w polityce.

   Cieszyć może fakt, że po przejęciu FED, wpływy i zasoby banksterów są ograniczone. Nie będzie komu finansować popleczników, starego już, systemu. Bez wsparcia zaczną padać poszczególne bastiony 🙂 kiedy? Miejmy nadzieję, że wkrótce.

  2. Tu gdzie jestem obecnie w Germanii, nikt nie nosi żadnych szmat na twarzy. Ludzie spacerują całymi rodzinami i nikt nie sieje paniki. W wielu miastach ludzie organizują oddolne protesty często przeciw łamaniu swobud obywatelskich, ale też pokazują swój sprzeciw wobec absurdalności całej tej sytuacji. Jestem mile zaskoczona taką postawą, bo zwyczajowo Niemiaszki byli w 90% wykonawcami rozkazów., a tu patrzcie, Narody!
   Ja codziennie, w samo południe siedzę koło studni na rynku i wygrzewam się na Słoneczku.

   1. Teraz trochę zazdroszczę Germańcom. Myślałem swego czasu, że tam same „cioty” mieszkają, które nawet swoich kobiet nie bronią na ulicach, a widać teraz, że się zmieniają. Na ulicy, u siebie widzę ludzi w maseczkach, co mnie wkurza i irytuje, bo widzę, że ci ludzie się męczą, bo jest ciepło, ale dalej noszą te maseczki, chociaż ledwo człapią nogami…Słuchają tego Szumowskiego „boksera”, jak jakiegoś guru. Jednak mimo wszystko, mam w sobie optymizm, jeśli chodzi o RODaków. Jedyną maseczkę, którą bym był jedynie w stanie nosić ( przynajmniej jakiś czas 😜 😄 ) byłyby majteczki pięknej niewiasty…😁😄🤣🤣🤣 Pewnie bym tak był odurzony tymi wonnościami, że nie doszedł bym do sklepu, bo po drodze bym padł…😁, ale to kuźwa piękna śmierć i very romantic 😄 🤣

   2. Na naszej przepięknej planecie gra idzie nie o Germańców, lecz o Polaków Słowian. Uny dobrze wiedzą, że to właśnie stąd wyjdzie Iskra Wielkiej Zmiany 🔆

    Skóra im cierpnie na samą myśl o tym, dlatego tak nas pilnują…

    *

    Ogromne wojska, bitne generały,

    Policje – tajne, widne i dwu-płciowe –

    Przeciwko komuż tak się pojednały?

    – Przeciwko kilku myślom… co nie nowe!…

    ~ Cyprian Kamil Norwid („Siła ich”)

   3. ViS, tak jest jedynie dlatego, że w Niemczech nie ma nakazu noszenia masek, od jutra dopierojest nakaz noszenia w środkach masowego transportu i w sklepach. A Niemcy nie są inni niż o nich myślisz, to kest karny naród, oni maski bez nakazów noszą. Byłam dzisiaj w parku widziałam część osób w maskach, w sklepach jeszcze więcej, nawet w autach pojedyncze osoby w maskach jeżdzą, bez nakazu. Niemcy ( ogromna ich część) bardzo wierzy w to co w telewizorni mówią, i bardzo wierzy, że rząd robi dobrze.

   4. „Uny dobrze wiedzą, że to właśnie stąd wyjdzie Iskra Wielkiej Zmiany 🔆”

    Chcę , aby ta od Nas wychodząca Iskra 🔥rozpala teraz cały Wszechswiat siłą 100 000 Słońc 🌞

   5. Tu gdzie jestem, od jakiegoś czasu jest obowiązek noszenia masek, ale nie widuję nikogo je noszącego. Kiedy wyczytałam w gazecie, że wprowadza się taki obowiązek, poszłam zobaczyć, czy ludzie chodzą omaskowani czy nie. Nikt nie chodzi. Ludzie wychodzą też na spacery. Przebywam w małym mieście. Może w Monachium są inne obyczaje.

   6. Anamiko, to nie tylko w Monachium, rozmawiałam dzisiaj z kuzynką męża, która mieszka niedaleko Hannoveru, w małej miejscowości, ona sama jest tak wystraszona, że zanim nadszedł nakaz chodziła w masce, ja ją trochę naprostowałam. Moja siostra z Koblencji też to widzi.

    Może w małych miejscowościach jest inaczej.

    Ale moim zdaniem nie widać w Niemczech mas chodzących w maskach, BO NIE MA NAKAZU NOSZENIA MASEK NA ULICY. W kilku landach jest od kilku dni, w większości wejdzie od jutra nakaz noszenia masek w komunikacji miejskiej i w sklepach.

    Siedzę trochę na forach niemeickich, poznałam mentalność Niemców przez lata życia tutaj, zapewniam, że jest jak w Polsce, garstka ( rosnąca) ludzi świadomych, i większość słuchająca z namaszczeniem to co w telewizorni powiedzą. Gdyby był nakaz noszenia masek na ulicy, to mogę się założyć, że mało byłoby osób chodzących bez masek. Niemcy to społeczeństwo karne, poddające się rozkazom i nakazom, przez tego koronaświrusa poparcie dla rządu i Merkel wzrosło ok 10punktów procentowych. A ona nie robi nic innego niż nierząd w Polsce. Ostatnio sie nawet wyraziła, że ma dość „Öffnungsdiskussionsorgien“ ciężko to słowo przetłumaczyć, ale w dosłownym tłumaczeniu ona ma dość dyskusji o otwarciu gospodarki, dlaczego do tego słowo „orgie” dołączyła ( a to słowo ma takie samo znaczenie jak w Polsce) to jest jej słodka tajemnica. Cały czas mówi, że w Niemczech nie będzie otwarcia gospodarki i ludzie będą musieli się poddawać nakazom do czasu do kiedy nie zostanie wynaleziona szczepionka.

    Te małe poluzowania, które nadchodzą zostały jej chyba narzucone, bo nie jest z tego zadowolona. Uważa, że to może być zagrożenie i „pandemia” wybuchnie na nowo.

    To samo mówi też bardzo chwalony obecnie polityk bawarskiej CSU. Maski i ograniczenia do czasu dostępnej szczepionki.

    Jedna z mądrzejszych pań, napisała komentarz, że zawsze się dziwiła jak ludzie mogli w 33 roku masowo za Hitlerem pójść, a widząc co się teraz dzieje już się temu nie dziwi, bo obecnie jest tak samo. Rząd przykręca śrubę a Niemcy posłusznie wykonują. Ci co się sprzeciwiają, to najczęściej przybysze z południa, bo ich mocno to trafiło, dużo resturacji, salonów fryzjerskich czy kosmetycznych i inych małych firm jest w rękach imigrantów. I to oni się buntują.

    Niedawno przeczytałam gdzieś, że u nas w Polsce to nie przejdzie, bo u nas im większy nacisk, tym większy opór. Zobaczymy, czy tym razem też tak będzie.

   7. Makrela to wtyka wiadomo kogo. Otworzyła puszkę Pandory. Slyszalam też parę jej wypowiedzi obecnych. Od razu można wyczuc jej mocodawców. Tu, gdzie jestem, mieszka spora grupa obcokrajowców, co widać, słychać i czuć. Jest to jednak mała miejscowość, co na pewno ma jakieś znaczenie, że jest inaczej niż gdzie indziej. Podkreślam jednak, że nie ma takiego srania w pory jak w Polsce. Jak przyleciałam do Europy, zanim trafiłam do Polski jechałam przez Niemcy. W Polsce przywitano mnie, poza kilkoma przypadkami, bardzo źle, wytykano mi, że w takim czasie itp. przyleciałam do Polski. Daruje sobie opis, bo szkoda czasu na negatywizm. Po krótkim czasie pobytu w Polsce, przyjechałam do Niemiec. Sama jestem zdziwiona, że tu gdzie jestem, jest jak jest, bo też raczej Niemiaszki kojarzyli mi się z koniami w klapkach i sama jestem zdziwiona, że tu gdzie jestem, jest jak jest. Może ma to też coś z tym wspólnego, że podobne, przyciąga podobne? Na razie jest mi tu dobrze i mogę żyć swobodnie. Jak się coś zmieni, i ja zmienię miejsce pobytu. Mogę nawet polecieć na Madagaskar. 😘🌞

   8. Jeszcze pragnę dodać, że od tygodnia są otwarte małe i średnie sklepy. Nie można wchodzić tłumnie do środka, w niektórych sklepach można być we dwie osoby, do innych wpuszczają po kilka. Są napisy, że należy zachować dbałość o higienę a jak ktoś czuje się chory, powinien darować sobie wchodzenie do sklepu. Otwarto lodziarnię, można kupić lody na wynos tylko, i w kubeczkach. Nie ma możliwości siedzenia przy stoliku pod parasolem. Dziś ludzie okupowali studnie i ławki. U Turków sprzedają na wynos ale widziałam siedzących w środku i jedzących. Tu jest normalnie, jakby nie było, nie siedziałabym tu ani minuty.

 24. Właśnie przed chwilą, znalazłem taki utwór w internecie.
  Bardzo romantyczne wideo.
  Dedykuję go wszystkim, którzy chcą odnaleźć swoją „drugą połówkę”. Pomyślałem też o Tobie, Aniu, abyś miała swojego Ukochanego „misia przytulisia” 🙂 Oby jak najszybciej też się skończył KoronaŚwirus:-)

  .https://www.youtube.com/watch?v=IgeC5kj99cE

 25. ”Historia to opowieść o tym, co garstka ludzi robiła w czasie, gdy cała reszta ludzkości orała pola i nosiła wodę. ”

  ”Jednym z nielicznych żelaznych praw historii jest to, że luksus przeważnie staje się koniecznością i rodzi nowe obowiązki. Kiedy ludzie przyzwyczajają się do jakiejś wygody, postrzegają ją jako rzecz oczywistą. Następnie zaczynają na niej polegać. Wreszcie dochodzą do sytuacji, w której nie potrafią bez niej żyć.”

  Yuval Noah Harari – Od zwierząt do bogów. Krótka historia ludzkości
  cytaty z książki „Od zwierząt do bogów. Krótka historia ludzkości”
  https://lubimyczytac.pl/cytaty/229024/ksiazka/od-zwierzat-do-bogow-krotka-historia-ludzkosci

 26. WAY-FAY..

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=bqrs7jyEXyY&feature=emb_logo

  Sieć 5G na szczycie Mount Everest…

  https://www.speedtest.pl/wiadomosci/5g/nist-pomiar-anten-5g/

  Miernikiem możesz sprawdzić moc urządzenia.
  Światłowód namierzam za pomocą dwóch drutów wygiętych /tzw.różdżki/ i mierzę miernikiem pola elektromagnetycznego.. Powodzenia Chłopaki..

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=sprawdzi%C4%87+miernikiem+sie%C4%87+++5-G

 27. https://instytutsprawobywatelskich.pl/megaustawa-5g-czy-ta-ksiega-rzeczywiscie-jest-biala-cz-3-ost/

  „Już w 2020 r. w Polsce zostanie uruchomiony ogólnodostępny, bezpłatny program SI2PEM, dzięki któremu możliwe będzie sprawdzenie poziomu pola elektromagnetycznego w dowolnie wybranym miejscu na terenie całego kraju. System zasilany będzie danymi z dziesiątek tysięcy pomiarów pól, a wsparty zostanie zaawansowanymi modelami matematycznymi. W efekcie można będzie sprawdzić rozkład pola z dokładnością do kilku metrów”.

 28. Oto jak moja mama, zwana w naszej wsi jako wszystko wiedząca Wiedźma sprowadzała deszcz w czasie długotrwałej suszy.

  Nabierała w złączone dłonie wody i nam dzieciom, też tak kazała czynić, a potem wypowiadała prośbę do Stwórcy Wszystkiego, bo tak nazywała zawsze Boga Ojca.

  Stwórco, daję ci wodę z moich dłoni,
  byś ją rozmnożył i ziemię napoił,
  Wietrze powiej i porusz chmury,
  niech deszcz spadnie na nas z góry.
  Spadnij nam deszczu upragniony,
  Podlej ziemię, lasy i nasze plony.

  Czy to się zawsze sprawdzało, tego nie pamiętam, ale wiem, że wielokrotnie tak, bo potem my dzieci razem z mamą dziękowaliśmy, podnosząc dłonie w górę.

  Dla nas, dzieci, była to fajna zabawa, ale dla mamy pewnie nie, jednak zawsze nas prosiła, byśmy w tym rytuale brali udział.

  Moja mama miała dużą wiedzę w różnych sprawach dnia codziennego życia, dla mnie była zawsze autorytetem, chociaż lubiłam się z nią spierać w wielu sprawach, często mnie przedrzeźniała…. Hanka przekomarzanka. 🙂 🙂 🙂

  1. Chyba coś w tej prośbie mojej Mamy jest czarodziejskiego, bo jak po napisaniu tego tekstu wyszłam na taras, by zamknąć na noc moją mini szklarenkę z rozsadami warzyw, rozpadało się i na razie pada drobny co prawda deszczyk, który jest rozwiewany przez silnie wiejący zimny wiatr.

   Tak więc na przekór ciemnym naszym ciemiężcom, prośmy Źródło i wizualizujmy deszcz, a na pewno będzie nam dany.

  1. W każdym innym kraju wszystko się normalizuje, tylko w Polsce paru oszołomów sieje zamęt i trzyma za mordy 40 milionów ludzi. W Niemczech coraz mniej zarażonych, w Czechach można będzie już podróżować. W Szwecji w miarę normalnie, na Białorusi też.

   1. A jak to u was jest ze szczekaczkami, które po kilka razy dziennie podnosiły ciśnienie (nawet psom bo zaczynały szczekać): „UWAGA! UWAGA! Ze względu na zagrożenie…”
    Od trzech dni nie słychać. Jakaś nadzieja wstąpiła we mnie, że idzie ku dobremu.

 29. Hrabia Potocki dalej obstaje przy swoim. Twierdzi, że 06.08 zgromadzi rzeszę Polaków i wraz z nimi wejdzie do pałacu prezydenckiego i obejmie urząd prezydenta. Ciekawe, co z tego będzie. Czy faktycznie przyjdą tłumy? Jestem sceptyczny, ale do sierpnia jeszcze są ponad 3 miesiące, więc może ludzie przejrzą na oczy. Poza tym hrabia Potocki mówi, żeby wchodzić na stronę internetową II RP. Tam jest opisane, jak uzyskać dowód suwerena II RP. Trzeba będzie coś zapłacić. Jak twierdzi Potocki, ma już bardzo wielu zainteresowanych tymi dowodami ze strony Polonii. Dowody te wg Potockiego sprawią, że przestaje się być obywatelem III RP, a staje się obywatelem II RP. Wówczas jeśli będą chcieli nas przymusowo zaszczepić na tzw. koronawirusa (co, jak mówi hrabia, szykują), to nie będą mogli nic zrobić.

  Brzmi dobrze, tylko nie jestem przekonany, czy można mu zaufać, przekazując dane osobowe i zdjęcie. Hrabia nawołuje też do tego, aby się zbroić. Mówi też że 60% służb przeszło na jego stronę i że przechodzą też emerytowani policjanci i wojsko. Robi się coraz ciekawiej. Jeśli to, co mówi, jest prawdą, to faktycznie jest możliwe, że 06.08.2020 uwolnimy się z chazarskiej okupacji.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ry-TPPvjRV8

  1. Przyjechać do Warszawy 6.08 zawsze mozna i zobaczyć co się będzie działo. Ale reszta, to brzmi jak jakieś kolejne oszustwo. Wszystko można zrobić, jak jest wola. A z tym jest ostatnio słabo.

   1. ,, Hrabia ma dobry plan..jakby tak zebral ..1-2 ml Polakow to byloby juz cos …albo i wiecej to zapewne nierzad zdazyl by czmychnac samolotami do swych chlebodawcow i to za nim Polacy dotarli by na Wiejska.”

    To niezły strategiczny ,,myk”, jakiego mógłby dokonać Potocki.
    Nawet gdyby miał być prezydentem kilkumiesięcznym, ,,przejściowym”.

    Jeżeli ktoś tylko da mi pewność, że PISAD (czemu zaraz mi się kojarzy z mosad? 🙂 ) rozgrzewał będzie silniki samolotów i helikopterów, to będę pierwsza, która poprze taki obrót sprawy.

    ,,Wszystko można zrobić, jak jest wola. A z tym jest ostatnio słabo.”

    Rzekłabym, że ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie dobitnie ukazały ile jeszcze w społeczeństwach jest bezwoli, a ile tej silnej, własnej.
    Na ile społeczeństwa dają posłuszną wiarę ,,swoim” rządom, a na ile rozumieją, że sytuacja wykreowana na świecie podszyta jest ,,kolejnym oszustwem”, przykrywanym wzniosłą mową o działaniu na rzecz dobra Narodu.

    ,, A wszystko mogloby byc takie piekne i ludzie mogli by zmienic swoj los w ciagu 24 godzin tylko chciec…”

    Ażeby coś chcieć, trzeba najpierw być tego świadom.
    We współczesnym niewolnictwie walka toczy się o świadomość.
    Ba! i to tak zorientowaną, w której niewolnik ma postrzegać serwowaną mu rzeczywistość za prawdziwą, jedynie słuszną i dobrą dla niego. W końcu z ,,własnej woli” ją wybiera!

    Kukiełka cieszy się ze sznurków, bo dzięki nim odnosi wrażenie, że żyje.
    Człowiek nie jest kukiełką, jest z nim na odwrót; sterowany sznurkami przestaje żyć, przestaje widzieć jedyny, prawdziwy Złoty Splot łączący go ze Źródłem.

    Miłego!

  2. Hrabia ma dobry plan..jakby tak zebral ..1-2 ml Polakow to byloby juz cos …albo i wiecej to zapewne nierzad zdazyl by czmychnac samolotami do swych chlebodawcow i to za nim Polacy dotarli by na Wiejska.

   A wszystko mogloby byc takie piekne i ludzie mogli by zmienic swoj los w ciagu 24 godzin tylko chciec…moze chociaz jak w Islandi ..na taczki pajacow ,do smietnikow ,do wiezienia, odsunac elyty …i rozliczyc do 3 pokolenia wlacznie z przepadkiem mienia….i nie mowimy tu o sprawiedliwosci dziejowej,zemscie,karze czy chlebie dla proletariatu…nikt juz nie nabierze sie na komunistyczne albo faszystowskie hasla agentow pracujacych dla korpo-bankierow ..to juz minelo i sie nie wroci. Czy ci decydenci i wladza jak ja nazywamy sa naprawde tacy pusci i zuchwali wierzac gleboko ,ze ich skorupowane dzialania przeciwko ludzkosci nigdy sie nie ujawnia i lawierowanie i obietnice beda trwaly wiecznie i bezkarnie ?

   A czy 2 RP nie byla korporacja na zlecenie masonskiej LIGI Narodow tak jak pozniej 3 RP??? A dlaczego nie mozemy cofnac sie do 1 RP ? czy cos bylo by w tym zlego?? Gdyby tak wieksza unia slowianska z kilkoma narodami slowian tak jak zapoczatkowal to jedyny sprawiedliwy krol Jagiello z krolowa Jadwiga i utracili wladze wysysu korporacji watykanskiej przy samej dupie.

   Czy programowanie nas przez tv ..tej tvn24 czy publiczna cos jeszcze pomoze? Czy pomoga dotacje szafa Amazon na wpomozenie tvn propaganda w Polsce albo tej Kurskiego lub Rydzyka … moze naprawde utrzymywac ludzi w letargu po przez zastraszanie informacyjne na froncie z koronaswirusem czy programy dla lemingow????Program telewizyjny maja wspanialy ..jak nazwa mowi PROGRAM–programowanie …nas….mogli chociaz ujac to jako plan nadawania a nie bylo by to tak razace po slepiach.

   Czy My ludzie dalej mozemy funkcjonowac na programie wysysu przez korporacje ? ..bo to zawsze tak bedzie, ze jakis program korporacja bedzie nam serwowac albo lekki socjalizm albo twardy komunizm a jak nie to moze kapitalizm…czy te ciule z deep state juz nic innego nowego nie potrafia wymyslec?

   Wszak po odsysie obamitow w 2008 roku korpo-bankierzy wiedzieli ,ze ich kapitalizm sie skonczyl i dalej to nie pociagnie aby tak ludzi okradac na rozne fundusze emerytalne i inne obietnice ..trzeba by bylo jakos sie rozliczyc z tych defraudacji i przekretow i powiedziec obywatelom …no przepraszamy Was ale nie ma kasy i wszych emerytur ,oszczednosci ,wartosci domow,budzetow narodowych itd itp…przepraszamy WAS….stac bylo by ich na to???
   Mysleli zjeby.. az dlugich 12 lat aby sobie wymyslec koronaswirusa i zastraszyc nim caly glob i zaserwowac komunikat;
   NIE WYCHODZ Z DOMU,MASKA NA RYJ,
   NIE ROZMAWIAC, NIE SPOTYKC SIE, ODSTEP 2 METRY OBYWATEL OD OBYWATELA…..i to kurwa mac wszystko jeszcze za nasze wlasne pieniadze. Obywatelu nie wymieniaj informacji niewygodnych dla elyt ,ktore ciezko pracuja aby Cie ocalic po przez szczepionke ,ktora dla WAs obywateli opracujemy.

   Co jak co ale przebudzenia ludzkosci to sie gnojki boja i to bardzo i chyba wiedza zlodzieje i bandyci co stanie sie po tym przebudzeniu. Czy mozna dalej wmawiac nam ,ze kazdy czlowiek w ciagu swojego zycia produkuje 2 a moze 3 tony zabujczego dwutlenku wegla i to jest niebezpieczne dla innych ludzi (pewnie tych lepszych) i kosmosu ?? …halo Bill a czy slyszales o procesie fotosyntezy i o tym czym oddychaja drzewa i dzieki czemu zyja wytwarzajac w podziece tlen dla ludzi??? Chcecie pozabijac drzewa, ludzi, ptaki ,ryby i cala przyrode zostajac w bunkrach sami ze soba ??? No tak przeciez Wy odchylency nie jestescie ludzmi.

   Pan Hrabia musi pamietac ,ze zanim pojdzie na uklad z Polakami to musi dogadac sie z szefem w USA i o tym, ze na naszym terenie stacjonuja Jego wojska tak jak armia Izraelska w lesie z Mosadem. To wszystko mozna zalatwic prosciej ..wlasnie tak jak opisuje Howard Zinn..krew juz nigdzie nie musi sie lac a i my nie musimy sie wiecej obawiac.

   26.03.20 Microsoft zlozyl wniosek o patent na kryptoobieg polaczony z cialem.Urzadenie polaczone do sieci zbierze w chmurze dane z mikroczipa(temperature ciala,fale muzgu,bicie serca itp).Koniec numer patentu to ….0606006.Zapewne nowy model Iphona i GPS gratis;))

   No i czy oni sa normalni??Normalny czlowiek nie moze patentu zrobic w caigu 3-5 lat a oni sobie je robia migusiem ,po swojemu i jeszcze numeruja dla zabawy zaznaczajac sie ze sa szatanistami.
   I jak tu zyc?

   1. 💗 💛 💚 💙 💜 👍 ✋ 👏 💰, mój drogi Bracie Słowianinie, ja tez tylko pragnę unicestwienia tego parchatego plemienia , albo wysłania z tej Przepięknej Planety, tam skąd tutaj przybyli, czyli chyba z otchłani piekielnych.

    Mówię STOP cierpieniom zadawanym LUDZKOŚCI.!!!

   2. @DEVINGO
    normalnie. nie dawać się nabierać na te ich puste frazesy. krytykować publicznie bezmyślność nierządu. mocni to oni są jedynie w gębie. jak będzie pusta miska to żaden mosat czy armia judesej nie powstrzyma rozwścieczonego narodu w kupie.

    wczoraj na bazarze gdzie połowa miała maseczkę na brodzie, ja z jednym gościem w ogóle nie mieliśmy, podsłuchałem, że w Stanisławowie chłopy się zbuntowali na targu i handlowali poza terenem. milicja tylko rozłożyła ręce.

    „hrabia” być może już jest wyznaczony na namiestnika. będzie łatwiej, prościej i taniej wytłumaczyć Polakom, że IIIrp=prlbis była nielegalna i wrócić do masońskiej IIrp, niż walczyć z całym narodem przeciwko powrotowi do I RP czyli Wielkiej Lehii

   3. Uwaga natury ogólnej:

    Pierwsza Erpe to już było, wg mnie, państwo okupacyjne, feudalne (pan i niewolnik; pańszczyzna).

    Zresztą już sama nazwa mówi, że ten twór jest szmatą, ścierą, onucą – „rzeczą pospolitą”…

    Ta nieszczęsna nazwa to przekaz do podświadomości RODaków, by Macierz swoją świętą mieli w pogardzie.

    Lechia nie była rzeczą, a już tym bardziej „pospolitą” (po łacinie „vulgaris”). Lechia była naszą Matką.

    Na Świętej Rusi, której Watykan nie zdusił, do dziś mówi się: „Mateczka Rassija”. Na tym przykładzie można dojmująco zrozumieć, jak wielkiego spustoszenia w umyśle zbiorowym/genetycznym naszego (dumnego ongiś) NaRODu dokonał Watykan.

   4. DEVINGO dzięki.
    Dobro Wraca ..
    Widziałam wielu na kacu moralnym …karma nie wybacza.
    Wokół dużo taaakich poobijanych moralnie którzy wołają pomóż i pomagamy..Co z tego mamy…?Cios za ciosem ..i odnowa po staremu…
    Powtarzam..”Pomóż dziadowi a weżmie górę nad Tobą”

   5. „Pospolici” to są te szatańskie szmaty co nami, jak im się wydaje rządzą.

   6. a ja się będę sprzeczał w tym temacie z szanownym towarzystwem.
    „Zresztą już sama nazwa mówi, że ten twór jest kurwą, szmatą, ścierą, onucą – „rzeczą pospolitą”…”
    Nazwa Rzeczpospolita oznaczała, że państwo należało do każdego mieszkańca. Tylko tak dało się Lehitom wdrukować, że państwo ze swoimi biurokratycznymi strukturami jest dobre. Anglosasi tak nam tej nazwy zazdrościli (to w tamtych krajach był dopiero wyzysk i zamordyzm gdzie szlachta to było max 3% społeczeństwa w Lehii 20%), że swój ustrój okupacyjny nazywają Commonwealth. Pańszczyzna to był luksus w porównaniu do dziś 10% podatku miast 90% obecnie.

    proszę sobie tego posłuchać i się nie ekscytować za mocno szkoda nerwów to tylko nazwa prawdziwa Lehia jest w nas https://youtu.be/G8Wq7uwMaJo

   7. Dla mnie nazwa jest w tej chwili mało ważna czy to będzie II RP czy V RP czy inny twór. Ważne jest to, aby tą bandycką okupację wreszcie zrzucić. Wiadomo, że rządy które nastąpią będą dalekie od naszych marzeń, ale przynajmniej jak sądzę zastopują ludobójstwo szczepionkowe i zbrodnicze 5G i może ekonomicznie poprawią sytuację, a może też dopuszczą ustawę Jerzego Zięby o tym, żeby lekarz i pacjent mogli decydować o wyborze terapii a nie stosować narzucone przez korporacje procedury. Do powrotu do Lechii to jeszcze sporo wody w Wiśle musi upłynąć. Dziś zdecydowana większość żyje wciąż w matriksie i wierzy np., że szczepienia są dobre. Na radykalne zmiany w kierunku Lechii to jeszcze pewnie ze 20-30 lat przyjdzie poczekać niestety. Ale może za 5-10 lat pojawi się jakaś partia czy ruch która wystartuje w wyborach i będzie otwarcie mówić o Lechii i mieć w programie powrót do starożytnych korzeni. Za te 5-10 lat może ona wg mnie zaistnieć i mieć z 10% poparcia. Trzeba działać techniką małych kroków. Inaczej nie da rady.
    A powrót do II RP jest w tej chwili najprostszy bo obowiązuje wciąż konstytucja kwietniowa z 1935 r. i dzięki niej można zalegalizować władze. A potem powinno się ją jak najszybciej zmienić, bo to jest konstytucja autorytarna, gdzie prezydent ma niemal władzę absolutną i odpowiada jedynie przez Bogiem i historią i może sobie rozwiązać parlament kiedy chce. Nowa konstytucja musi wg mnie uwzględniać postulat WIR – weto, inicjatywam referendum. To będzie zalążek wiecu.

   8. Aby utworzyć wspaniały kraj wystarczyłoby w TV pokazać prawdę. Wiadomo, że dla wielu ludzi to co powiedziane w oficjalnych wiadomościach jest najrzetelniejszą informacją. Gdyby nagle w mediach głównego nurtu zaczęły płynąć wszelkie ukrywane fakty, społeczeństwo bardzo szybko zmieniłoby myślenie. Tylko ten jeden warunek. TV. Kto włada mediami, ten kreuje świat.

   9. Rubens napisał między innymi:
    „Aby utworzyć wspaniały kraj wystarczyłoby w TV pokazać prawdę.”
    Zgoda w 100%
    Napisalam już kiedyś, przy innej okazji, że wystarczyłaby jakas nawet Szczepkowska, byle tylko oświadczyła w tivi, że oto koniec koronawirusa, który był w dodatku balonem rozdmuchanym na maksa, by robić ludzi w bambuko. Dla wielu srebrny (księżycowy) ekran to wyrocznia. Uwierzą we wszystko, byle zobaczyli to w tv, nawet w Prawdę. Mądrzy ludzie już dawno rozkąsili księżyc i dlatego we wszystkich tradycjach jest on symbolem ułudy, oszustwa, ukrytych, zawiłych intencji,nieuczciwych interesów i wszelkiej maści intryg, także miłosnych. Daleko nie trzeba szukać nocnych geszefciarzy. Pizdoleni też przewalają ustawy nocą , jak złodzieje, kiedy ich patron księżyc im świeci.

  3. Umieściłem rozmowę z Polem Lechickim i Alexem Berdowiczem(nie wiem, czy to czasem nie Żyd, ale Pol Lechicki to prawdziwy Lechita) przy którymś wątku. Nie wiem, czy TAW wstawił. Potocki jest oszustem.

   1. Skoro sam nie pamiętasz, przy którym wątku, to dlaczego sugerujesz, że mógłbym nie wstawić?

    I drugie pytanie: skąd masz pewność, że prezentowane dokumenty są zweryfikowane zgodnie z warsztatem metodologicznym zawodowego historyka historii najnowszej?…

   2. Uuuuu……Nic nie sugeruję. Zdarza się, TAW,że zatwierdzasz komentarze z opóźnieniem. Niczego Ci nie wyrzucam ani niczego nie sugeruję..Głośno myślałem. Nie ufam Potockiemu, ale mam też wątpliwości co do osoby Berdowicza. Jednak Pol Lechicki budzi moje zaufanie. Pozdro!

   3. Śpiewie, przecież to wrzucałeś kilka dni temu i komentowaliśmy – też pisałam, że nie lubię Lechickiego. Zgubiłeś parę dni ?

   4. Dokumenty i papiery jedno, a słowiańskie ODCZUWANIE drugie. Potocki to dobra dusza, oczywiście był poddawany manipulacji i omamieniom chazarskim. Jednak najbardziej prawdopodobna linia czasowa czyni go ewolucyjnym prezydentem na moście między Polską a Lechistanem. Zobaczymy… 🙂 Pol Lechicki w moim odczuciu, które są zgodne z odczuciami moich towarzyszy w działaniu, jest inny. Zwróciłem uwagę na specyficzny styl jego przekazów: hipnotyzujący i siejący zagrożenie. Nie rezonuje mi to. Naturalnie to tylko moje osobiste odczucie, ale pomijając to, zwracam uwagę że wysiłki i przekazy patriotów powinny w końcu skupić się na jednoczeniu a nie rozrzucaniu Lachów. I dodawać otuchy i zapału. 💪🙂

   5. Czciborze ja też miałam dziwne odczucia oglądając kiedyś Pola. Mnie się kojarzy z przywódcą sekty, nie wiem czemu, takie robi na mnie wrażenie….

   6. A co ma piernik do wiatraka? Też wędrowałem przez wiele kRajów świata. Współczesna Polska jest pod okupacją, więc gratuluję wszystkim, którzy mieli yaya wyrwać się z tego upodlenia… 🍋🍇🍌🍉🍋

   7. A co ma piernik do wiatraka? Dużo ma. Łatwo komuś mówić o byciu odważnym Słowianinem, gdy ten ktos siedzi sobie w jakimś Madrycie, Paryżu itd. i mówi, co my Polacy, Lechici mamy robić i jak. Tak z innej beczki uważam,że Polacy z zagranicy, tzw. Polonia, nie powinni mieć nawet prawa głosu.

   8. [Spiew Ptaka] uważam, że Polacy z zagranicy, tzw. Polonia, nie powinni mieć nawet prawa głosu.
    —————–
    Prawa glosu w czym? W wyborach sejmowych, prywatnie? 😁

   9. W wyborach sejmowych. Mam na myśli Polaków, którzy wyjechali z kraju z pobudek prywatnych, nie tych, którzy musieli zbiegać przed prześladowaniem reżimu czy coś takiego. No j, jeśli jakiś Polak już się zadomowił za granicą, ustatkował i jest tam, bo jest mu tam lepiej. Głośno mówi, jak kocha Polskę, a mają daleko, bo nawet nie zamierza wracać. Takich mam na myśli.

   10. Śpiewie Ptaka, mimo, że częściowo przyznają Ci rację, to mam trochę inne zdanie na temat wyborów, choć nie wiem czy jest o czym dyskutować, bo wyniki nie są z urn brane, a ustalane z góry.

    Ale mimo wszystko należy wziąć pod uwagę, że w chwili obecnej tylu niepolaków, mieszkających w Polsce, ma polskie paszporty czy dowody, w związku z tym nie pozbawiałabym Polaków przebywających za granicą z obojętnie jakiego powodu (w tym siebie) przysługującego im (nam) prawa. Bo z pewnością niepolacy nie wybiorą nic, nikogo dla dobra Polaków. To, że wielu Polaków wyjechało, to też dzieło tych niepolaków….

   11. TAWie, dziekuje Ci, ze pozwalasz mi zabierac na blogu glos w polskich sprawach, bo ja…… zza granicy.😁

   12. Kalino, ja też. Bliższa ale zagranica, choć jak popatrzeć historycznym okiem, to ja w pobliżu południowych rubieży Lehii mieszkam, więc może to nie taka zagranica. A z innej strony, dlaczego mam respektować narzucone przez grobali granice? Jakiekolwiek? Ale szczególnie te, które Lehię podzieliły, Lehitów skłóciły ze sobą i na wygnanie skazały…

    A to do Śpiewu Ptaka:

    Prawo głosu dla Polonii?? Ciężki temat, sama miewam wątpliwości, że niekoniecznie w porządku, bo zdawałoby się, że jedynie Polacy w Polsce powinni głosować, ALE… ilu jest Polaków w Polsce?? Ile obcych, wrogich Polsce i Polakom osobników ma prawo do głosowania?? A na koniec, wiem po sobie, że z oddali widzi się coś innego, widzi się sercem, tęsknotą. I ma się mniej sprane propagandą polskojęzycznych telewizorni głowę. Choć przyznaję i za granicą są grupy ludzi wierzących w propagandę płynącą z Tv Polonia albo iTVN…
    Z pewnością nie jest to temat zerojedynkowy.

    Ilu obcokrajowców wrogich Polsce ma polskie papiery?? Mnóstwo, a Polaków wymietli za granicę…. I gdyby Polacy z zagranicy nie migli głosować, łatwiej tamtym byłoby Polskę przejąć.

   13. Już drugi dzień z rzędu nawiedzam las. Ptaki są w świetnej formie. Dziś słyszałem kulczyka, skowronka i trznadla poza tymi, które słyszę często w Lublinie. Jednak las to las. Nagrałem coś tam na dyktafonie.

   14. Czciborze ja mam co do Lechickiego też odrzucające odczucie od wysłuchania jego pierwszego wystąpienia w filmiku.
    Wyczuwam w nim sterowanie.

    Prawdziwy Lechita nigdy nie straszy, ale łagodzi w trudnych sytuacjach.
    Taki jest mój wgląd i moje odczucie.

    Miłego tygodnia Tobie i wszystkim
    TAWERNIANYM Lechitom życzę. 😘

   15. Muszę się zgodzić. Ale an pewno wolę Berdowicza od Pola. Berdowicz jest moim zdaniem, wiadomego pochodzenia. Wystarczy już Żydów w Polsce. Szumowski Żyd i cała reszta. Dość! Moja żona nie czyta bloga na szczęście. Jej babcia była czystej krwi Żydówką. Bywa. Jednak zawsze broni Żydów, nie da słowa powiedzieć. Podejrzewałem to od lat, jednak dowiedziałem się jakiś rok temu, 20 lat po ślubie. Dobre i to. Dziadek partyzant bujnął się w pięknej Żydówce.

   16. „hipnotyzujący i siejący zagrożenie.”

    Cieszy mnie, że ktoś działa, ale no właśnie, to ale, że mam podobne odczucie z tą hipnoza i sianiem zagrożenia. Ja to nazywam swego rodzaju paniką. A tylko spokój może nas uratować. W spokoju tkwi całą Moc.

   17. Ja również po obejrzeniu kilku filmów Pola złapałem się na tym, że jestem po nich okropnie zdołowany. Nie interesuje mnie czy mówi prawdę czy nie. Nie zamierzam już oglądać jego filmów.

   18. Zobaczcie jak mi sie napisalo: zamiast „z zagranicy”, wyszlo „zza granicy”, czyli znad granicy. To tak jakby za miedza, o rzut beretem, blisko, bo co prawda dziela nas kilometry, ale duchem jestem w Wami i zycze Wam jak najlepiej.🌞

   19. Żyd czy nie Żyd ważne jest to jakim się jest, a nie jakie ma się geny. Mi też daleko do czystości słowiańskiej. Moja babcia z domu nazywa się Gałaj, a jej matka z domu Durmaj, a to są nazwiska tatarskie, więc na pewno mam w sobie geny tatarskie. Poza tym nos mam duży i długi taki jak ma bardzo wielu Ormian. Zatem i ormiańskie geny pewnie mam. A jakby zrobić badanie DNA to pewnie jeszcze coś by wyszło. Nic o tym, aby ktokolwiek z mojej rodziny (do 4 pokolenia wstecz, bo dalej nie wiem) miał korzenie żydowskie nie wiem. Ale kto wie może jakieś geny żydowskie też mam?! A może i Wy macie? Nawet jednak jeśli mam to nic to dla mnie nie zmienia. W mojej rodzinie Żydów nie cierpieli. Mój pradziadek (mamy ojca ojciec) miał maturę, był zawiadowcą stacji w Małkini i potem w Tłuszczu (znał nawet Reymonta, który tak przez pewien czas pracował) i on strasznie był zawzięty na Żydów. Mojemu wujkowi nie chciał czytać „Lokomotywy” Tuwima „bo to Żyd napisał”. I nijak się nie dał przekonać. Nie, precz z Żydami i koniec. A o rządach od 1945 do 1967 roku (gdy zmarł) zawsze mówił z pogardą żydokomuna. Kiedyś gdy babcia kupiła „Kwiaty Polskie” Tuwima to się wkurzył. „To żydziuga, jak on śmiał kwiaty polskie zatytułować? Jakie polskie” itp. Z kolei mój dziadek ze strony taty też nie znosił Żydów i powiedział jak byłem w liceum co słyszałem „Szkoda że Hitler nie dokończył dzieła”. Wtedy byłem w szoku i miałem dziadka za strasznego antysemitę. Potem jak zacząłem się interesować historią (tą prawdziwą a nie podawaną do wierzenia w szkole i mediach) to zrozumiałem dlaczego. Oczywiście Żydzi Polską rządzić już nie powinni. Jednak jak będą chcieli w naszym kraju żyć i nie będą chcieli pasożytować na innych to ja nie widzę przeszkód żeby tu mieszkali. A jak będą tak robić dalej jak teraz to won.

   20. Tuwim wstydził się swojego żydowskiego pochodzenia i to bardzo. Dawał temu wyraz w swoich wierszach.. Przyznawał,że jest Żydem. Nie ukrywał tego, jak wielu, ale nie znosił swojego narodu. Tak. Ważne, jakim się jest człowiekiem. Berdowicz jest ogólnie trochę dziwny. Pozdrawiam!

   21. Chore kolanko jarkacz prezes morderca własnego brata miłośnik kotów jak go tam zwał zadbał o to by pozbawić Polonię możliwości głosowania. Zresztą nie można sprawdzić wyniku żadnych wybórow bo karty do głosowania są palone a wyniki oficjalne manipulowane. Dopiero jak ten system padnie będziemy mogli uczciwie głosować ale czy w nowym systemie będą jeszcze potrzebne głosowania? Zobaczymy

   22. Majk koszyk pisze:”ale czy w nowym systemie będą jeszcze potrzebne głosowania? Zobaczymy”

    Ja uważam i takie jest tylko moje zdanie, że po cholerę że jest nam jakiś rząd krajowy, który tylko bruździ i nic nie wie co dzieje się w poszczególnych regionach, województwach.

    Znów powiem, że moim zdaniem na czele kRAJu powinien stać Prezydent jak na razie i reprezentować Nas poza granicami kraju, wybierany w pierwszej i drugiej turze przez wszystkich obywateli uprawnionych do głosowania.

    Natomiast w regionach, województwach sami mieszkańcy tych regonów powinni wybierać znanych i zaufanych, o ile coś takiego jak zaufanie do polityków może istnieć 🙂

    Żadne takie przywożenie w teczkach kandydata np. z Białegostoku do Katowic, by Ślązacy nie znając co on zacz 🙂 mieli na niego głosować.
    To jest bardziej chore niż jakakolwiek choroba.

    No to chyba tyle, bo ostatnio mnie już te polityczne gierki pustynnego plemienia doprowadzają nie do wściekłości, ale do irytacji.
    Ja po prostu pragnę i chcę NORMALNOŚCI, jeśli jeszcze w tych czasach można JĄ gdzieś odnaleźć.

    No chyba tylko wtedy, gdy plemiennym odbierzemy mendia. 😀 😀

   23. Normalność jest tylko na polu, w lesie, w Słońcu, w wietrze i śpiewie ptaka. Ale Ty o tym, Aniu, wiesz, nie? SŁAWA! Polski rząd sprzedaje olbrzymie ilości zboża, a susza nam grozi, no i sprowadza węgiel z Kolumbii, jakby w Polsce węgla nie było. To jest burdel. 🙂

   24. Śpiewie Ptaka, w obecnym czasie nie podziałów nam trzeba, ale JEDNOŚCI. Wy i my, my i wy. Kazdy ma swoja sciezke, czasami taka wybral swiadomie, czasami „los rzucil go w obce kraje”. Wielu Polonusow moze wroci, nie wiadomo, co sie jeszcze wydarzy. Moze „zycie” niejako zmusi ich do powrotu.

    Polskojezyczni takich dylematow nie maja. Wspieraja sie gdziekolwiek sa.

   25. Polacy za granicą się wspierają? Oj raczej nie. Często udają, że nie są Polakami, że języka zapomnieli. Dobrej nocy. Gdyby z Polski nikt nie wyjeżdżał, byłoby więcej ludzi do postawienia się np. obecnej władzy. A tak połowa słusznej rasy, a reszta „za gramanicą”( tak mówił lekarz, którego pamiętam z lat dziecinnych. Wracajcie!

   26. Śpiewie Ptaka, moja siostra mysli tak, jak Ty. Uwaza, ze Polonia, notabene uchodzaca wlasciwie za srodowisko patriotyczno-katolickie nie powinna brac udzialu w wyborach: „koscielno-rozancowi powybieraja takich Kaczynskich, a potem my sie musimy meczyc!”. Co by nie mowic rozumiem taki punkt widzenia i sama nie biore udzialu w wyborach; wyjatek ostatnie.
    Wczoraj przemyslalam jednak cala sprawe. Spiewie Ptaka, musze Cie rozczarowac😁. Mam zamiar przyspieszyc proces Wielkiej Zmiany i wziac udzial w ewentualnych jesiennych wyborach w Polsce. Pragne, aby ISKRA wyszla z Polski (czyli od Was) i rozlala sie nie tylko po calym globie, ale i po calej galaktyce! Jak widzisz mysle przyszlosciowo i globalnie, a nawet galaktycznie i miedzygalaktycznie.😁Pozdrawiam.
    Byc moze bedzie to moj ostatni udzial w jakichkolwiek wyborach.

   27. Na szczęście ja mogę brać udział w wyborach, jak zechcę. Mimo, że od lat nie mieszkam w Polsce, zameldowanie mam. Był czas, że nie miałam. Milicja uważała mnie za niebieskiego ptaka😋

   28. SłowiAnka pisze: „Ja po prostu pragnę i chcę NORMALNOŚCI, jeśli jeszcze w tych czasach można JĄ gdzieś odnaleźć.”

    WIEC WIEC WIEC
    to była normalność, żadnych królików wyciągniętych z kapelusza, partyjniaków, płaszczaków, lobbystów i pociotków. Starszyzna ustalała, reszta przyjmowała, kropka.
    To demonokracja skopiowała nasz starożytny ustrój i tak to pomyślała żeby przejąć władzę. W demonokracji wybierają idioci bo jest ich więcej a nimi manipulacja jest bardzo prosta.

   29. „Polacy za granicą się wspierają? Oj raczej nie. Często udają, że nie są Polakami.”
    Niestety, albo stety, zależy jak na to patrzeć, ale przyznaję szczerze, że mam takie same spostrzeżenia.
    Za granicą to prędzej Polak oszuka Polaka niż mu pomoże. Piszę to z własnych obserwacji i doświadczenia. Najbardziej bawi mnie, jak często Polacy udają, że są np. Niemcami, a mówią słabo po niemiecku. Kiedyś to mnie nawet jeden Polak, który udawał Niemiaszke zapytał o pewne kwestie gramatyczne. „Jak jesteś taki wielki Niemiec, to czemu, mnie obcokrajowca pytasz o gramatykę niemiecką!?!”
    Pomocy czy choćby przyjaznego gestu od Polaków najnowszej emigracji nigdy nie dostałam. Jeśli mi ktoś był przyjazny, to na Rosji Polacy, którzy byli potomkami zeslancow i nigdy sami nie byli w Polsce. Zawsze byli serdeczni i przyjacielscy i zawsze mówili znakomicie po polsku. Uwielbialam ich słuchać. Często nawet lapalam się na tym, że bardziej słucham jak mówili a nie co. W Niemczech mam przyjaciółkę Niemkę i wielu dobrych znajomych. Niemców i innych. Polaków niestety nie. W Polsce mam 3 przyjaciółki, na które mogę liczyć, paru dobrych znajomych i niewielu zwykłych znajomych. W realu. Mam zaufanych znajomych na Litwie i w wielu krajach Świata, gdzie byłam. Na Litwie to Polacy prawdziwi, mimo, że nigdy nie byii w Polsce. W Indiach mam sporo rodziny, bliskiej i dalekiej, i zwykłych znajomych.
    Super Ludzi, znakomitych PoLachow poznałam w TAWernie. To cudownie, że Was znam, że jesteście. Dzięki, TAWie, że otworzyłeś TAWernie i w tej dzungli ludzkości udało mi się trafić na prawdziwych Ludzi, kochających Nasz Kraj ♥️💚♥️

   30. Zatem moja obserwacja ma pokrycie. My Polacy. Dziwni jesteśmy. Dumni, a pozwalamy, by rządzili nami obcy. Mamy piękny kraj z wszelkimi bogactwami, z piękną naturą, a wyjeżdżamy z tak cudownego kraju. Wina w rządzących, ale i w nas. Pozwalamy na to.

   31. „Mamy piękny kraj z wszelkimi bogactwami, z piękną naturą, a wyjeżdżamy z tak cudownego kraju.”
    Nie wiem, jak inni, jakie były powody ich wyjazdu, mogę powiedzieć tylko o sobie. Byłam zmuszona, żeby wyjechać. Oto i takie dzieło.

   32. Rozumiem. Wielu Polaków jest zmuszonych, ale uważam, że nie wszyscy. Zresztą, mniejsza o to. Tak naprawdę to jestem kosmopolitą, ale nie globalistą. Uśmiechu!

   33. Polacy za granica oszukuja. Polacy za granica sie nie wspieraja. Polacy udaja, ze nie znaja j. polskiego.
    ——————–
    Z moich obserwacji wynika, ze oszukuja glownie ci, ktorzy bazuja tylko i wylacznie na instynkcie przetrwania (czakra podstawy). Nie chce sie rozwodzic nad przyczynami takie stanu rzeczy. Oni po prostu nie znaja innych sposobow komunikacji z otoczeniem, jak tylko poprzez oszustwa, kradzieze, manipulacje, kontrole, „kopanie dolkow”. Nie chodzi mi tu o jakies jednorazowe wybryki, ale o sposob na zycie. Czy w Polsce, czy za granica, nie ma znaczenia.

    Sama zostalam oszukana przez Polakow. Lata temu. Byla to moja pierwsza praca za granica. Dorywcza. Prawie 12 godzin stania przy hot-dogach, ruch jak na Marszalkowskiej, raz w ubikacji, zero przerwy, a na koniec dali mi do reki 2/3 tego, co obiecali. Oczywiscie z pracy zrezygnowalam. Czasy takie, ze do nich tez wroci to, co robili innym; a moze juz wrocilo. Robili, a nie zrobili, bo co troche dawali ogloszenie do gazety, ze poszukuja nowych pracownikow. Malzenstwo w przedziale wiekowym 30-35. Ona jeszcze sie siliła na uprzejmosc, ale on wiecznie naburmuszony.

    Sama znalam takich, ktorzy angielskiego jeszcze sie nie nauczyli, a polskiego juz zapomnieli; stad nowy „jezyk” Polglish (na kornerze strity stoi moja kara😉). Co ciekawe, ich dzieci nie znaly polskiego, doslownie pare slow, choc rozumialy sporo, a jak chcialy rodzicom zrobic „na zlosc”, to rozmawialy z soba po angielsku. No coz. Sa rodziny, w ktorych w ogole sie nie rozmawia, tylko wydaje rozkazy i stawia pytania nie oczekujac odpowiedzi.

    Polakow wspierala glownie powojenna Polonia; ci wychowywani jeszcze w duchu patriotyczno-romantycznym. Moj maz pracowal kiedys u jednego z cichociemnych.

   34. „Jesteś w Deutschland?”
    Tak, Śpiewie Ptaka. Ale tylko chwilowo.

   35. A ja jestem stety lub niestety germanistą, ale z krajów niemieckojęzycznych lubię tylko Szwajcarię. W Niemczech lubię Berlin i okolice, ewentualnie Saksonię. Hej

   36. „Umieściłem rozmowę z Polem Lechickim i Alexem Berdowiczem(nie wiem, czy to czasem nie Żyd, ale Pol Lechicki to prawdziwy Lechita)”

    Bardzo lubię Alexa Berdowicza. To taki Luzak „pozytywnie zakręcony”, fajnie przeprowadza wywiady, ma wiedzę i wzbudza we mnie sympatie. To że jest brunetem i ma ciemne oczy, wcale nie musi oznaczać, że ma inne pochodzenie. Zresztą nie znam się na tym, bo to Gmoś zwracał uwagę jaki kto ma kolor oczu i kolor włosów:-) Ja akurat brunetem nie jestem, tylko szatynem ha ha:-)

   37. „Chrzanić pochodzenie i inne rzeczy! Świadomość jest najważniejsza! Hej. Pięknej niedzieli.”
    Brawo i dzięki, Śpiewie Ptaka.
    Zawsze mogę powiedzieć, że mój ojciec był kominiarzem 😋
    W stroju góralskim wyglądam jak prawdziwa góralka opalona na halach przy wypasie owiec.

  1. Tu masz racje TAW ze faudalny sytem 1 RP to podzial kastowy korporacji watykanskiej ..skorumpowani lokalni watazkowie namaszczeni przez biskupow na krolow i ksiazeta a reszta to tzw chlopi ograbiani przez elyty pod grozba gniewu bozego ..ale…to obywatele musza ogarnac temat co chca a w tyl juz racej sie nie cofniemy ani do 2 ani do 1 RP…to wysztko juz przerabialismy .Ludzie sami musza dojsc do konkluzji i stworzyc cos co bedzie sluzylo Waszystkim bez wyzysku i z korzyscia.

   1. Powrót do II RP będzie tylko chwilowy, aby pozbyć się okupacyjnych władz i pozbyć się ich długów które zaciągnęli. Jako legalne państwo II RP nie będzie za te długi odpowiadać i nie będziemy niczego spłacać. Po tym jak wg konstytucji kwietniowej z 1935 r. wybierzemy nowe władze należy jak najszybciej zmienić tą prototalitarną konstytucję lub napisać nową i zawrzeć w niej instytucję WIR – weto, inicjatywa, referendum co postuluje Jerzy Zięba. I zrobić zapis, że jeśli poseł/senator oszukuje wyborców i działa na szkodę kraju to można zorganizować w okręgu z któego został wybrany referendum (po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów) i go odwołać (o ile większość tak zagłosuje) i wybrać na jego miejsce do końca kadencji innego posła/senatora. Takie zmiany sprawią że nie będzie to już ani II RP ani III RP ani żadna inna RP tylko kraj w którym naród wreszcie naprawdę rządzi. A jak się będzie wtedy nazywać kraj (do czasu przywrócenia nazwy Lechia) to jak dla mnie wszystko jedno.

   2. Ja szara ziemska myszka pytam, czy takie parchate Istoty szatańskie rządzące nami, jak nasz niudaczny minister szumo-zwid 9, które zablokowały nasze myślenie i zamknęły Nas ii Nasze dzieciątka w domach są godne przebywać na tej przepięknej Planecie Ziemi.

    Ja z całą stanowczością twierdzę, że NIE, NIE i jeszcze raz NIE !!!!!!!
    Wiem, że przechodzimy tu każdy swoją drogę życia, ale są GRANICE WYTRZYMAŁOŚCI i ja absolutnie nie Zgadzam się by te „WIEPRZE” pod pozorem wymyślonego KORONOśWIRUSA zamykały nasze Dzieci w domach, właśnie teraz gdy piękna WIOSNA się budzi.

    Właśnie teraz powinny na podwórkach, placach zabaw i parkach rozbrzmiewać dziecięce głosiki i smiechy radości.

    Ponownie pytam, kto tym rządzącym POTWOROM dał takie Prawo, bo ja napewno NIE.

    Bo moim jednym pragnieniem w tym życiu jest pozbycie się tych nieludzich ISTOT z tej przepięknej Planety, by wreszcie życie prawdziwych mieszkańców na Tej wspaniałej Planecie wróciło do pierwowzoru stworzenia Wszechrzeczy.

    By wszystkie Iskry Źródła Tu i Teraz žyły w szczęściu, zdrowiu, radości, spokoju, błogości i DOBROBYCIE należnego nam według Źródlanego Prawa.

    W każdej chwili mojego życia wysyłam życzenie w przestrzeń by te niegodne PARCHATYE STWORY opuściły tą przepiękną Planetę, Ja przybyłam Tu na Ziemię tylko z taką misją i takim pragnienieniem.

    Te potworne CIERPIENIA ISTOT Źródła zadawanego przez Istoty szatańskie nie mają prawa DŁUŻEJ TRWAĆ.

   1. Niewolnicy kochają swoją niewolę. Choćby dlatego, że są leniwi i nie chcą się o nic starać. Wolą dostać wszystko pod nos. Dlatego są wolakami a nie Polakami.

   2. Stado to my. Jesteśmy jednością i jako stado zmierzamy w określonym kierunku. Lepiej dla stada aby tego kierunku nie nadał matrix. Dla mnie TV jest groźniejszą bronią niż 5G. TV w wielkiej mierze wyznacza kierunek, a 5G jest tylko jego pochodną.

   3. BŁĘDNE INTERPRETACJE PISM ŚWIĘTYCH I FAKTÓW HISTORYCZNYCH

    Jakie fakty z tym związane uległy sfabrykowaniu?Nie ulega wątpliwości, że twierdzenia rozpowszechniane przez niektóre grupy Słowian, jakoby Aryjczycy pochodzili z Indii, oraz, że Wedy są słowiańskie lub też zachęcając do intonowania mantr czy praktykowania jogi, szerzeniu koncepcji reinkarnacji, są błędne i tym samym zwodnicze.Współczesny człowiek ma tendencję do pogardzania i szydzenia z kultury i literatury, które według niego są jedynie produktami niektórych prymitywnych mieszkańców, którzy żyli dawno temu, ale jakiego rodzaju prymitywny człowiek lub ludzie napisaliby teksty w języku tak doskonałym pod względem gramatyki i kompozycji, że współcześni lingwiści potrzebują co najmniej 10 lat na opanowanie podstawowej gramatyki? Większość studentów lingwistyki zgadza się dzisiaj, że język awestyjski, tuż obok sanskrytu są najstarszymi językami i są podstawą wszystkich innych języków.Jaki rodzaj prymitywnego człowieka wiele tysięcy lat temu sformułowałyby jednostki czasu na podstawie ruchów atomów o wartości od 1 do 10.000 części sekundy do całkowitego czasu trwania wszechświata?Jaki rodzaj prymitywnego człowieka dałby dokładny opis planet w naszym Układzie Słonecznym, z których niektóre zostały niedawno odkryte przez współczesną naukę? Jakiego rodzaju prymitywny człowiek byłby w stanie wymienić i sklasyfikować istniejące gatunki życia w świecie według ich świadomego rozwoju?Jakim sposobem stało się to, że starożytna literatura i wiedza aryjska zawiera wysoce systematyczną i szczegółową wiedzę na temat takich rzeczy jak: medycyna i diagnozowanie chorób, muzyki, polityki, architektury, matematyki i wielu innych dziedzin.W wielu internetowych „oficjalnych źródłach” takich jak Wikipedia czy Encyklopedia Britannica podane w nich informacje historyczne są nie do zaakceptowania, jeżeli chodzi o linię czasu powstania Świętej Awesty lub Wed. Odpowiedzmy sobie dlaczego?W teologii judeochrześcijańskiej okres Adama i Ewy, pierwszego mężczyzny i kobiety, jest ustalony na okres od 4004 ery umownej do 3074 ery umownej. Przed tym czasem ludzkość nie istniała. Po drugie, powódź Noego została ustalona na ok.1657 lat po Adamie. Podczas tej powodzi cała ludzkość oprócz rodziny Noego została zmieciona z powierzchni ziemi.*Wszystkie daty są domyślne.Dlatego chrześcijańskim autorom, uczonym, wydawcom i stronom internetowym bardzo trudno jest zaakceptować istnienie cywilizacji starszych niż 2347 przed erą umowną. I właśnie dlatego zmieniają daty pism Aryjskich takich jak Świętej Awesty czy Wed, aby dopasować je do kalendarza wydarzeń judeochrześcijańskich. Sfabrykowali także teorię migracji Aryjczyków do Indii z północy oraz że język sanskrytu pochodzi z innych języków europejskich. Są też i tacy, którzy twierdzą, że język Słowian pochodzi ściśle z sanskrytu. Czy to prawda?Wielu tym twierdzeniom brakuje wiedzy akademickiej, co nie znaczy, że ona nie istnieje. Istnieje, lecz w naszej polskiej rzeczywistości jest ona bardzo trudna i smutna.WedyDlaczego istnieje prawie 1000 lat różnicy między Wedami i Świętą Awestą, chociaż są one pod wieloma względami tak bliskie pod względem językowym?To pytanie pokazuje, ile osób myli mitologię i historię. Wedy to seria tekstów opisujących głównie mitologiczny aspekt niektórych wierzeń religijnych i do tej pory nie ma naukowych i archeologicznych dowodów potwierdzających wiek tego dzieła. Nie znajdujemy żadnych odniesień do rzeczy powiedzianych w Wedach w żadnej innej literaturze językowej lub znaleziskach historycznych. Najstarszy istniejący szablon Wed pochodzi z Rig Wedy, które pochodzą dopiero z XIV wieku ery umownej i moglibyśmy wierzyć, że jest starszy, ponieważ został przekazany przez tradycję ustną potwierdzoną również w innych językach. Historia wyjaśniona w tej mitologii jest niezwykle trudna do uwierzenia i nie ma żadnych faktów ani zapisów wskazujących, gdzie to się wydarzyło pod względem geograficznym. Można rzec, że jest to tylko system wierzeń rozwinięty bardziej na gruncie filozoficznym. Nie jesteśmy w stanie przekroczyć tej linii i zagłębić się w jej historię, chronologię czy dowody archeologiczne itp.Zachowane natomiast teksty Świętej Awesty, pochodzą z jednego wzorcowego egzemplarza powstałego w czasach Imperium Sasanidów (224–651 ery umownej) i jest to naukowo potwierdzony fakt.Rigweda zawiera głównie pochwały i opisy bóstw, takich jak Indra, Agni, Varuna itp.Ci, którzy podążają za Rigwedą, starają się uśmierzyć bóstwa i otrzymać od nich pomyślne dobrodziejstwa. Inne tematy, takie jak właściwe zachowanie społeczeństwa, obrzędy duchowe, skład wszechświata, filozofia itp. są również omówione w Rigwedzie.Rigweda uczy, że istnieje tylko jedna Prawda Absolutna (Bóg) i że wszystko jest Bogiem i wszystko pochodzi od Prawdy Absolutnej. Zasady te są również propagowane później w Upaniszadach.Rigweda to również różne wedyjskie/duchowe obrzędy, takie jak obrzędy weselne, rytuał ofiarowania przodkom, rytuały kremacji, ceremonia nakładania świętego pasa i inne.Wyjaśnia, jak przezwyciężyć takie choroby, jak gruźlica.Pochodzenie Wed można datować na czas, kiedy duża grupa Aryjczyków, przybyła z Azji Środkowej, przekraczając góry Hindukusz, migrując na subkontynent indyjski. Była to duża migracja i była postrzegana jako inwazja. Hipoteza inwazji nie jest jednak dziś jednogłośnie akceptowana przez uczonych. Wszystko, co wiemy na pewno, głównie poprzez badania językowe, to fakt, że język aryjski zyskał przewagę nad językami lokalnymi na subkontynencie indyjskim. Językiem Wed jest sanskryt. Wedy to zbiór hymnów i innych tekstów religijnych skomponowanych w Indiach. Obejmuje takie elementy jak materiał liturgiczny, a także relacje mitologiczne, wiersze, modlitwy i formuły uważane za święte przez religię wedyjską.Wedy to inaczej wiedza, by być doskonałym. Wszystko, co wiemy dzisiaj o muzyce, filozofii, nauce, matematyce, technologii itp., ma swoje korzenie tym razem w świętej Aweście.Słowo वेद (Veda) pochodzi z विद् (Vid) धातु ( Dhaatu , oryginalna forma korzenia), co oznacza Poznać i zrealizować.Angielskie słowo „Video” również ma swój rdzeń w tym słowie „विद् (Vid) धातु”.Uważa się, że mędrcy po raz pierwszy widzieli Wedy, dlatego uczeni są często uważani za द्रष्टे ( Drashte ), co oznacza kogoś, kto widzi poza tym, co oczywiste, widzi to, co niewidzialne. W języku potocznym द्रष्टे ( Drashte ) oznacza kogoś z dalekowzrocznością.Wedami w istocie jest wiedza, którą posiedli uczeni mędrcy, którzy z kolei skomponowali wersety w sanskrycie, a następnie przekazali je ludziom ustnie. Niektórzy uczeni Wed sądzą, że prawdziwa wiedza o Wedach nie ma znaczenia, lecz ich brzmienie. Dlatego absolutna idealna wymowa ma kluczowe znaczenie podczas recytacji pism wedyjskich.Krytycy Wed zauważają, że zostały one skomponowane i napisane nie tylko przez mężczyzn, ale także kobiety. Ciekawym faktem jest to, że spośród setek autorów ऋग्वेद RigWedy około 30 to kobiety.Według krytyków ऋचा ( Rucha, wersety z Wed) są w rzeczywistości anegdotami historii i kultury cywilizacji wedyjskiej.Na przykład krowy poświęcone Indrze miały na celu zdobycie władzy i supremacji. Niektóre rodzaje diet i intonowanych przy tym mantr miały zapewnić przypływ bogactwa materialnego, usuwały smutek, pomagały w niszczeniu wrogów.Święta AwestaŚwięte Pisma Awesty zostały przetłumaczone na sanskryt. Dużą pomoc w tym tłumaczeniu udzielili uczeni Wedyjscy. Pierwszym zachodnim uczonym, który przetłumaczył Świętą Awestę w dostępnej wersji irańsko-hinduskiej, był Francuz poszukiwacz przygód i uczony, Anquetil-Duperron. Przybył on do Surat w marcu 1758 roku i tam w obecności dwóch kapłanów Perskich, Daraba Kumany i kapłana Kausa dokonał tłumaczenia. Do dyspozycji miał około 180 starożytnych rękopisów, ale tylko niektóre udało mu się przetłumaczyć do 1760 roku, czyli w okresie 2 lat. Opuścił Indie i przybył do Paryża w marcu 1762 r. Przetłumaczone Pisma oddał Bibliotece Królewskiej w Paryżu. W 1771 r. opublikował trzyczęściową „Zend Awestę. Dzieła Zaratustry”.Publikacja Pism świętej Awesty wywołała gorące dyskusje w Europie między filozofami i pisarzami. Voltaire. Grimme, Diderot, Goethe, Von Kleist, Byron a później Nietzsche miało udział nie tylko w dyskusjach, ale też i wykorzystało poszczególne treści Świętej Awesty do swojej twórczości.Oprócz filozofów i pisarzy byli też i muzycy, którzy idąc śladem tych pierwszych, nie pozostali bezczynni. Rameau włączył Zaratustrę do swojej opery „Zoroastre”, Mozart w „Czarodziejskim flecie” i Richard Strauss w symfonii „Tak mówił Zaratustra”/ Tak więc Zaratustra i jego nauka oraz reszta starożytnej literatury zoroastrian aryjskich były badane przez zachodnich uczonych, poetów i muzyków od dawna.Powyższa treść poświadcza, że święte Pisma Awesty odegrały nadzwyczajną rolę w budowaniu kultury i świadomości europejskiej. Oczywiście nie chodzi tu o początek jej budowy, lecz ciągle trwający proces zakłócony przez pojawienie się innych, często niebyt przychylnych, czy wręcz wrogo nastawionych nurtów religijnych, które, jak wiemy, zwalczały Świętą Awestę.Innymi słowy, współczesne grupy Słowian, które żyją według zasad wedyjskich, być może nie są świadome tego, że w okresie wedyjskim, Wedy nazywano: Vedic Mazda Yasna, czyli Wedyzm Mazdajasny lub Wedyjski Mazdaizm z szacunku na «pitrayanis», czyli Przodków. Podsumowanie:Na przełomie historii pojawiły się różne koncepcje i myśli religijno-filozoficzne, które nijak się mają do świadomości Słowian. Z jednej strony zawiłe i nieco agresywne koncepcje chrześcijańskie oraz mylne i niezbyt dobrze zrozumiane koncepcje wedyjskie.Święta Awesta jest Pismem ŹRÓDŁOWYM nie tylko Wed, ale również WSZYSTKICH później powstałych pism świętych, na podstawie JEDNEGO OBJAWIENIA BOŻEGO Ahura Mazdy i nie ma człowieka na ziemi, ani też prawa, które mógłby to zmienić. Jak podaje Pismo:«Prawda jest JEDNA, reszta jest iluzją»

   4. ,, Ja szara ziemska myszka pytam, czy takie parchate Istoty szatańskie rządzące nami, jak nasz niudaczny minister szumo-zwid 9, które zablokowały nasze myślenie i zamknęły Nas ii Nasze dzieciątka w domach są godne przebywać na tej przepięknej Planecie Ziemi. ”

    Tak, Aniu, dopóki nazywać będziesz siebie szarą, ziemską myszką(to też wibracja minimalizmu, nieważności), dopóty będziesz potencjalnym żerem dla kocurów.
    Im więcej myszek, tym większa populacja kotów.

    Rzecz w tym, że w relacjach ludzkich i myszy, i koty mają tę samą pojemność mózgu.
    Kto i w jakich ilościach używa go bardziej?
    Dlaczego myszy nie potrafią zmanipulować kotów?

    Bo gdy mysz smacznie sobie w swojej norce śpi, zapomina, że kot czuwa u wylotu do wolności.

    I myszka może sobie marzyć do usranej smierci, że kot zniknie.
    Nic takiego się nie stanie, chyba że odnajdzie przyjaźń z psami, a te wiedzą co zrobić z kotami 🙂

    To dlatego ,,miło” zaskakują nas filmiki, w których pies wykastrował siebie i żyje w komitywie z kotem.
    To dlatego faszeruje się ,,misz maszem”, abyśmy wyzbyli się zasad czarno białej Natury.

    Koniec bajki o myszy, kocie i psie.
    Morał niech wyciągną myszy.
    Bo koty i psy mają to gdzieś pod ogonem.

    🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    Miłego!

   5. ,, Niewolnicy kochają swoją niewolę. Choćby dlatego, że są leniwi i nie chcą się o nic starać. Wolą dostać wszystko pod nos. Dlatego są wolakami a nie Polakami.

    Sedno Anamiko!

    Odkryć haplogrupę, wskazać na korzenie jest o wiele łatwiej i prościej w porównaniu z tym, że na wyzbycie lenistwa umysłowego u niewolnika potrzeba pokoleń.

    Kto bez pracy miskę bierze, zakładnikiem się staje.
    Dlatego tak dużo ,,wrzeszczę” o tym, że kiedy skończą się wszelkie plusy-bonusy, zastaniemy Polskę jak długą i szeroką z minusami siedzącymi na kamieniach i tępo patrzącymi w ziemię.
    Straszne?
    Ale to właśnie czynią obecnie plusy, zasiewają bezmózgowie.
    I zdaje się, że skutecznie, ponieważ ,,wygrywają w wyborach” pany żerujące na zakładniku.
    A ten cieszy się z rzucanych ochłapów, chwali pana.

    Co do panów, wciąż chodzi mi po głowie pytanie(zadawałam je tu już wielokrotnie)

    A może wielkie, szumne imperium Lehii zbiera, co posiało?
    Bo…, które z państw Europy, wcielone nigdyś w imperium Lehitów dąży obecnie i chce powrotu tej siły? Żadne.
    To tylko my, Polacy, śnimy na jawie…, wciąż tytułując się pan, pani.
    Fajne i wielkie słowa ,,pan, pani”, ale chyba tylko to pozostało z niegdysiejszej wielkości.

    Panować to nie oddawać władzy nad sobą.

    ,,Panowie i panie,
    gdzie nasze panowanie?”

    Jaki to pan, który ze spolegliwie głupawą miną bezradności(a może lenistwa zrodzonego z cwaniactwa?) pisze pisma do urzędu o miskę darmową i zakładnikiem się staje?
    Wygoda?, lenistwo?, a może jeszcze usprawiedliwienie, że manipulują nami?

    Czy jakikolwiek pan dał się kiedyś zmanipulować?
    Mądry i przebiegły pan użyje fortelu, w którym nawet swojego niewolnika nazwie panem, by ten z pełniejszą piersią lepiej zap…..lał.
    Dziś zarządzają nami obcy panowie…, i co z tym robimy? ile możemy?
    Może wiele możemy, ale niewiele z tym robimy.

    Ile w nas pana i pani, skoro obcy panowie fortelem, spokojnie w klatkach nas mogą zamknąć?

    Z całej naszej mocy gadanie wychodzi nam najlepiej.
    Co i ja też czynię.

    Miłego dnia Panowie i Panie! 🙂

    PS.
    Wredna jestem? A może coś więcej? 🙂

   1. Niewolnicy Wolacy lubią dostać pod nos gotowe 😀 napisałam.

   2. [Anamika] Niewolnicy Wolacy lubią dostać pod nos gotowe
    ——————
    Co do lenistwa, ociezalosci umyslowej itp… Chyba to nie takie proste. Sadze, ze blokada DNA odgrywa tu nieposlednia role. Szczepionki, leki, zatrute srodowisko: zywnosc, woda, powietrze.

   3. Na pewno mają te czynniki mają wpływ na kondycję ludzką. W końcu po coś trują żarło, powietrze i co się da.

   4. „Co do lenistwa, ociezalosci umyslowej itp… Chyba to nie takie proste. Sadze, ze blokada DNA odgrywa tu nieposlednia role. Szczepionki, leki, zatrute srodowisko: zywnosc, woda, powietrze.”

    Do tego dochodzi jeszcze inny proces . Ciało składa się z inteligentnych komórek które mają swoją świadomość , innymi słowy mówiąc gdy wsadzi się dziecko w słoik z ludźmi , którzy cierpią chcąc nie chcąc komórki ciała odbierają tą informacje i się zmieniają w strukturze a co za tym idzie dalej w DNA . Dlatego tak droga poprzez dobroć zdrowa dobroć dla siebie i innych jest według mnie poprawna , oczywiście są to procesy , ale ! na miarę naszych możliwości , wtedy komórki własnego ciała i innych zmienią swoją strukturę . No tylko trza przeczekać koronę którą wymyślił jakiś Gado-Idiota i ludzie nie panimają jak ciężko wokół nich żyć. Mało tego po ost ataku ze strony ludzi pt Noś Pani Maseczkę! bo jak nie … to co ? zauważyłam inną kwestie . Korona Koroną a program władzy w człowieku to kolejny temat , manipulacje jakie odchodzą pozostawię bez komentarza .

    I jeszcze inna kwestia jest tak jak wierzysz że jest . Jeśli wierzysz że coś cię truję to cię otruje , proste . Jest mężczyzna
    ( zapomniałam jak się nazywa) który mówi wprost iż poddawano go różnym doświadczeniom wciskając mu różne wirusy typu ospa itd a on zmusił jakoby swoje komórki do zniszczenia w sobie owych wirusów lub przechodził to łagodnie . Wiara ma ogromne znaczenie i wpływ . Oczywiście nie oznacza to że mamy pozostawić taki świat ( środowisko) jakie jest . Tu nie działa już wiara a wiedza , niszcząc nadal biosferę wybijemy jako gatunek siebie .

   5. ,, [Anamika] Niewolnicy Wolacy lubią dostać pod nos gotowe
    ——————
    Co do lenistwa, ociezalosci umyslowej itp… Chyba to nie takie proste. Sadze, ze blokada DNA odgrywa tu nieposlednia role. Szczepionki, leki, zatrute srodowisko: zywnosc, woda, powietrze.”

    Ale te wszystkie(tak myślę) blokady genetyczne i trucizny nie dotyczą chyba tylko Ludzi nad Wisłą, a raczej ludności w bardzo wielu państwach na świecie.

    Mimo to są państwa, które potrafią się względnie ogarnąć.
    Np. za czasów, gdy premierem była Beata Szydło, w państwach porozumienia wyszechradzkiego podnoszono alarm odnośnie śmieciowego żarcia, jakim karmiono ludzi Europy środkowej, podczas, gdy zachód konsumował lepsze i zdrowsze kęsy.
    Podnoszono alarm, zmieniono premiera i nastała cisza w tym temacie.

    Kiedy u nas walczy się ze zniesieniem przymusu szczepień, w Niemczech już kilkadziesiąt lat temu(mam znajomych), którzy nie byli przymuszani do szczepień swoich dzieci(obecnie dorosłych). Nie szczepili i nie ponieśli z tego tytułu żadnych ,,prawnych” konsekwencji.

    Polska jest centralą nasienną GMO, na jej terenie również wysiewane są te gówna, a Rosja jest wolna od modyfikacji żywności i takowej nie importuje.

    Może się mylę, droga Kalinko, ale jeśli stworzonemu człowiekowi u zarania jego dziejów wycięto jakieś helisy, to z pewnością nie jest to czynnikiem usprawiedliwiającym.

    Jeśli jakiś naród względnie sobie radzi, a drugi w jakichś okolicznościach pozwolił dokonać na sobie przysłowiowej kastracji yay, to na szczęście, gdy mowa o Narodzie, nie jest to zabieg nieodwracalny.

    Marzymy o powrocie Imperium, a takiego niewielkiego skrawka na globie, jak nasz kraj nie umiemy wyrwać z rąk obcych.

    Pewnie dlatego zamordyzm pozwala na niegroźną zabawę w ujawnianie dawnych korzeni, abyśmy odwrócili uwagę od tego, że w naszym obecnym domu panoszą się obcy, a my coraz mniej czujemy się u siebie.

    Dla niejednych Ludzi, w niejednym Narodzie stworzono takie życie.
    Ptasie, świńskie były testami, świrus okazał się też tylko testem, ale już na większą skalę.
    Następna psychoza może już nie zawierać błędów, jakie i tym razem popełnili psychopaci.

    Kto pierwszy wyciągnie lekcje z popełnionych błędów; Ludzkość czy psychopaci i zaczną je naprawiać?

    Czy Ludzkość pierwsza wyzbędzie się błędu, jakim jest jej obywatelskie posłuszeństwo?

  2. Fejs trzeszczy o szkodliwości maseczek dla naszego zdrowia i naszych płuc. To się wszystko układa w piękną układankę. Nie ma szczytu zachorowań, to będzie po noszeniu maseczek, których to noszenie może spowodować zapalenie płuc. Pan Ł. Sz., który powinien już dawno podać się do dymisji, ciągle przesuwa termin szczytu „zachorowań”. Pomysł z wprowadzeniem maseczek pasuje tu jak ulał.

   1. Ptaku, otóż niby lekarz, ten cały mynyster od zdrowia dobrze to ze swoją kliką rządową zaplanował.

    Każdy z nas oddychając pobiera z powietrza przede wszystkim tle, a wydycha już dwutlenek węgla, z którym tak walczy zasrana unia i inne WHO-we pierdy.

    No więc wracając do meritum, gdy mamy na nosie i ustach ową nakazową maskę, wdychamy ponownie ten sam dwutlenek, stąd duszności, kasłanie i bliska droga do stanów i objawów jakie stworzyli dla świrusa.

    Idąc dalej tym tropem, już teraz te dranie wiedzą, że po paru miesiącach, bo jak przewidują, że na jesieni tego roku dojść ma do zwielokrotnionej pandemii , chyba głupoty. 😀 😀 to coś jest na rzeczy.

    Bo wdychając tak przez te parę miesięcy w maseczkach swój wydychany dwutlenek, istnieje możliwość poważnych zachorowań związanych z układem oddechowym, i na to liczą nakazując ich noszenie.

    Moja rada, nie nośmy maseczek, bo można się powołać na art 241 ichniego Dziennika Ustaw z 19.04.2020 , że nie noszę, gdyż noszenie szkodzi mojemu zdrowiu, ja tak czynie i tak będę czynić aż do skończenia tych idiotycznych rządów. KONIEC I KROPKA. 🙂 🙂 🙂

   2. Oni wypełniają nakazy z zagranicy. Wystarczy zobaczyć, w jaki sposób wszystko ogłaszają. Cali się telepią i trzęsą. Kolejny dowód na to, że Polska nie jest wolnym państwem.

   3. Lekarz wiadomego pochodzenia. Czuję, że on dobrze wie, co robi. Ogólnie cały rząd działa na zlecenie, ale do tego dochodzi jeszcze pochodzenie.

 30. Wielkie dzięki B.
  Przekazałam Twoją sugestię koleżance i dostałam taką odpowiedź:
  „Bardzo możliwe, że masz rację, bo faktycznie szukając zasięgu „swojskiego ” routera wyświetliła mi się lista propozycji wi-fi i na niej właśnie jako druga pozycja widniała nazwa TESTOWY MASZT 5G. Uspokoiłam się”
  Tam w okolicy jest sporo anten, więc nie dziwię się, że się przeraziła. Dobrze wiedzieć, że niektórzy robią sobie jaja :(.

  1. Szwaczki.
   SlowiAnko, w Kanadzie tez tak jest; przynajmniej w niektorych miejscach. Latem wynosi sie zemdlonych ludzi z hali do chlodniejszych pomieszczen, gdzie czekaja na ambulans, a linia produkcyjna idzie dalej. Przy tak wysokiej temperaturze zaklad powinien dostarczac wode butelkowa i organizowac dodatkowe postoje (maszyny tez wydzielaja cieplo). W praktyce przepisy obchodzi sie na wszelkie mozliwe sposoby. Pisze to o zakladzie, w ktorym sa zwiazki zawodowe. Na usilne skargi pracownikow przychodzi z biura jakis „spec od mierzenia temperatury”, mierzy, rzuca „ale tu goraco!”, po czym spieprza do chlodnego biura. Za moment przychodzi pismo, ze do granicznej temperatury zabraklo 2 C. Linia idzie dalej, ludzie wsciekli, zwiazki „nic nie mozemy zrobic”. Ludzie poprzynosili swoje termometry, ale wiadomo, liczy sie zakladowy, a na zakladowym zawsze „wlasciwa temperatura”.

   1. No to przecież są chyba jakieś państwowe inspekcje pracy czy jak to tam się nazywa. Trzeba udokumentować łamanie prawa i to zgłosić. Od czegoś w końcu te urzędasy są. Przynajmniej czasem niech się wykażą czymś pożytecznym. A i na policję można zadzwonić. Tylko trzeba się zorganizować, żeby wszyscy albo przynajmniej większość to poparła i że w razie zwolnienia inni też odejdą albo pozwać takiego tfu pracodawcę w razie zwolnienia do sądu. Nie można dać się tak upadlać, bo ci tfu pracodawcy mogą to robić dzięki strachowi ludzi i mentalności niewolnika.

 31. „Pewnie bym tak był odurzony tymi wonnościami, że nie doszedł bym…” Ha ha, popełniłem błąd, bo powinno być „nie doszedłbym”
  Wszystko kuźwa przez te majteczki 🤣 🤣 🤣 😉

 32. Radio Maryja zostało przejęte przez agenturę wojskową, która sieje w nim swoją nachalną propagandę…

  Na szczęście dzwonią coraz bardziej świadomi słuchacze (w tym nawet niektórzy lekarze), którzy tę radiową propagandę bezlitośnie demaskują…

  1. [TAW] Na szczęście dzwonią coraz bardziej świadomi słuchacze
   ——————
   Dziwne, ze do glosu ich dopuszczaja

   1. Na początku też się dziwiłem, ale już wiem, że fala świadomości nieubłaganie zaczyna wzbierać nawet w tym, wydawałoby się, dość hermetycznym środowisku.

    Matrix po prostu nie radzi już sobie z zamykaniem ust prawdzie.

   2. Śmiertelne skutki koronowirusowej paranoii
    https://www.medexpress.pl/ze-strachu-przed-koronawirusem-ludzie-umieraja-na-zawal/77414
    https://nczas.com/2020/04/25/przewodniczacy-rady-swiatowego-towarzystwa-medycznego-nakaz-zakrywania-ust-i-nosa-jest-niebezpieczny/
    https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-protesty-na-granicy-z-niemcami-premier-brandenburgii-pisze-list-do-polskich-wladz-4566421
    https://www.euractiv.pl/section/praca-i-polityka-spoleczna/news/koronawirus-francja-zamieszki-macron-policja-lockdown-protesty-przedmiescia-paryz/
    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-w-niemczech-protest-berlinczykow-przeciwko-obost,nId,4461638
    Demonstranci rozdawali przechodniom okolicznościową gazetę zatytułowaną „Demokratyczny opór”, w której napisano, że pandemia koronawirusa jest pretekstem do objęcia władzy przez sianie strachu. W gazecie cytowano opinie 127 lekarzy z całego świata, którzy kwestionowali konieczność ostrych ograniczeń oraz zamykania gospodarki i życia społecznego.
    https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2499745,Problemy-policji-we-Francji-Ramadan-oskarzenia-o-rasizm-i-epidemia-koronawirusa
    https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2020-04/paryz-aupetit-policja-przerwana-msza-protest-okupacja.html

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/protest-w-izraelu-przeciwko-porozumieniu-netanjahu/fvvz8q8
    https://www.tvp.info/47758298/nakrecili-film-sciencefiction-w-ktorym-izrael-zostal-zniszczony
    Pokazano również holograficzną mapę podzielonych Stanów Zjednoczonych, o których nauczyciel powiedział, że były „głównym zwolennikiem państwa syjonistycznego”.
    W TVP coś takiego
    https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,25900920,izraelskie-msz-krytykuje-egipski-serial-sci-fi-za-pokazanie.html

  2. A tu ulubiony adwokat TVNu, Piotr Schramm:

   „Zdobędziemy władzę MY, Wolni Ludzie”

   https://thefad.pl/aktualnosci/ludzie/

   „Kiedy My od ponad 6 tygodni analizowaliśmy dane, wypowiedzi ekspertów, modele matematyczne tłumacząc i udowadniając – że to My mamy rację – Polska CAŁA KLASA POLITYCZNA – zajmowała się wspólnie ograniczaniem naszych praw i wolności, chocholim tańcem na wywróconych polskich firmach, tłumieniem wszelkiej inicjatywy ludzkiej, zamykaniem biednych i chorych ludzi w domach, wręcz dręczeniem Polaków w imię nieistniejącej w rzeczywistości skali zagrożenia.”

   Pewnie kilka osób znowu otworzy oczy…

   1. Pamiętać należy, że Szram to żydokomunistyczny beton, który najchętniej herr Tfuska by chciał za prezydęta ale być może, że i on pęka

   2. majku, wiem, że Schramm to nie nasza bajka. Co mnie zdziwiło on używa nazwy „Wolni ludzie”, drugą sprawą, która mnie zadziwiła to to, że krytykuje wszystkich polityków. nie tylko PIS.

    Nie sądzę, że Schramm nagle propolski się zrobił, wiadomo, że okupanci wyślą kogoś, kto przekierunkuje uwagą tłumu i będzie chciał przejąć nad tłumem kontrolę, żeby nie stracić nad nim władzy. Mnie cieszy, że może dzięki niemu, ludzie popierający KoPo, czy PoKo, jak zwał tak zwał, czy szeroko rozumianą lewicę, ludzie, którym dobro Polski i Polaków na sercu leży, a mają przez naukę i wpływy wrażych mediów mózgi sprane do granic możliwości, zaczną jarzyć o co chodzi. A okupanci starając się przejąć po raz kolejny władzę nad tłumem, strzelą sobie wreszcie w stopę. A uwaga PoLachów zostanie skierowana we właściwym kierunku.

   3. Oby tylko nie zrobili z niego drugiego zbawiciela (geremek czy mazowiecki już nie pamiętam) na łeb na szyję pociągiem z warszawy i milicyjną motorówką przez port Gdański do stoczni podczas strajku zawitał gdy się Lehici uwolnili z okupacji na chwilę chociaż.

  1. ,, Jeżeli niezaszczepieni stwarzają zagrożenie dla zaszczepionych, to jakim cudem szczepionka jest skuteczna, i co na to BiliGajtes?”

   I to jest fundamentalne pytanie!(z pominięciem wymawiania nazwiska tego ryja)

   Podobne pytania zadawałam i zadaję wszystkim zabetonowanym młodym matkom(ojcom), które pozwalają wszczepiać dla swoich dzieci – tylko w ciągu pierwszych dwudziestu czterech miesięcy życia – DWADZIEŚCIA CZTERY CHOROBY!!
   Trzy na raz w szpitalu, zanim pierwszy raz przyniosą dziecko do piersi matki!!!

   ,,Skąd wzięło się w ostatnich latach tyle chorób?!” -pytam
   ,,Zarazki mutują i się tworzą nowe choroby”- słyszę odpowiedź od ,,zatroskanej” o zdrowie dziecka matki.
   ,, To dlaczego moje dzieci zaszczepione niegdyś przeciwko tylko SZEŚCIU CHOROBOM nigdy nie zachorowały na pozostałe osiemnaście gówien, które niby istnieją w dzisiejszym świecie?!
   Przecież nie były na nie szczepione i któreś z dorosłych już, silnych i zdrowych moich dzieci powinno chociaż na jedną, dwie zachorować! ”

   W odpowiedzi słyszę jedynie odgłos cepa spadającego na beton.

   Sporo się pod tym względem zmienia w Polsce, chociaż nadal należymy do czołówki państw(tak, tak!), w których fuzja FARBEN może testować różne zabijające lub trwale okaleczające zdrowie chemiczne świństwa, wykorzystując ciemnotę ludzką.

   Koncern chemiczny pod nazwą IG Farben – w czasie II wojny światowej – właśnie w nim wytwarzano gaz cyklon B używany w komorach gazowych. Ponoć istnieją dokumentacje wskazujące na to, że bydlaki(z szacunkiem dla rogowatych) zarządzający koncernem określali cyklon B jako niehumanitarny, a to tylko dlatego, że nie zabijał od razu; agonia mogła trwać do pół godziny.

   To z FARBEN, z kadry pracowniczej wywodził się Helmut Kohl, i to on, ustępując z urzędu kanclerza, wskazał na swojego następcę młodszą od siebie pracownicę koncernu. A tą kandydaturą była Merkelowa.

   Może w każdej skrzynce pocztowej powinna się znaleźć broszura adresowana do młodych matek, ojców i zawierająca informacje jaki koncern chemiczny produkuje szczepionki dla ich dzieci.
   A na końcu informacji powinno być napisane tłustym drukiem.

   Rodzicu, godząc się na każdą szczepionkę, bierzesz karabin do ręki i strzelasz w stronę swego dziecka!

   Makabryczne?
   A zgoda matki, ojca nie jest makabryczna?
   Ulegają jak żołnierze przymusowemu wcieleniu do wojska, wzięciu karabinu i strzelaniu do wroga, nie widząc k…..wa, że celują do własnego dziecka!

   PS. Przepraszam za mój wpis w tonacji wk….wu, ale nigdy nie mogę mówić o tym spokojnie i dosyć już gadania, że tak musi być, bo matki i ojcowie zostali zmanipulowani.
   Dosyć usprawiedliwiania!
   W Norymberdze( z resztą jedynie pokazówce) ludobójcy tłumaczyli się, że jedynie wykonywali rozkazy.

   Kończę, bo za dużo powiem…

   Idę w sam środek pięknego dnia…, żeby się odreagować.

   1. To ustawiczna wojna przeciw slabym czyli goyom …cykliczne garbowanie skory aby dobrze nam sie na wznak nie spalo. Taki doktur Mengele chyba za darmoche nie pracowal w obozach tylko mial za to w efekcie placone przez swoich eugenicznych zleceniodawcow z WALL STREET.
    Tym kanalia wiecznie w dupach malo a system przejecia naszych mozgow maja opracowany juz tak ,ze bedzie na totalnym podsluchu w cyklu Icloud a wszczepione dobro troskliwych eugenikow zapewni nam 24 godzinny monitoring dzieki technologia. Komunistyczny chinski kanclagier oceny obywatela i kontroli to bedzie nic w porownaniu z nowym systemem nadzoru .Nowa wszczepiona technologia w nasze cialo bedzie calkowicie mogla przejac nasze mysli a my sami zostaniemy juz calkowicie zniewoleni w naszym ciele,.zadnych marzen,zadnych przemyslen,zadnych spiskow, bo system nadzoru przejmie calkowicie nasze domysly w chmure i pod cenzure….Doktur Mengelle z kolesiami byliby zadowoleni z takiego postepu …w koncu po latach pracy wszystkie owce na planecie zacizpowane,policzone i pod nadzorem globalnego systemu przejmowania i analizy ludzkiej mysli.
    Calkiem wczoraj sluchalem medrca z amerykanskiego CDC ,ktory wyjawil swoja wiedze oglaszajac, iz nikt na ziemi nie wsiadzie do samolotu i nie przemisci sie na ziemi dopoki nie bedzie mial atestu zdrowia czyli jak sie domyslam igly w dupie i czipa w dloni…pomyslec …ze tyle pracy dla naszego dobra wlozyl zakulisowy rzad ze swymi zboczonymi eugenikami.

    Droga Krystyno musimy zrozumiec jedno ,ze juz dosc slepego podazania za liderami i wykonywania ich polecen ,bo w taki sposob za autorytemtem z dupy wzietym podazali juz nasi przodkowie …no i kurwa mac ile raze te same bledy mozna powielac …pokolenie za pokoleniem…i gdzie zaszlismy?? w ciemna dupe!! Oczywiscie ,ze nie mamy prawa decydowac za nasze dzieci i ich zaszczepiac ..pamietam siebie..mlodego ojca podazajacego slepo za sciekiem poprawnosci i kiedy to w czasie pierwszej kontrolnej wizyty u lekarza z naszym pierworodnym noworodkiem ujrzalem pielegniarke trzymajaca cos w reku i wbijajaca z nienancka pierwsza szczepionke w zyciu mego syna…zgodnie z kalendarzem zaszczepien dla dobra dziecka.
    Pielegniarka zrobila to w taki mechaniczny i nagly sposob ,ze nie zdazylem sie odezwac a mialem juz na jezyku zdanie….chwila chwila nie tak sie umawialismy aby zakluwac mi dziecko jak zwierzaka w bezduszny sposob…ale uprzedzil mnie grymas z bolu mego syna i jego paniczny krzyk…ubralismy malca i w nogi . Do dzis nie wybacze sobie tego wystepku i mego przyzwolenia na takie cos. Nie powtorzylismy tego pozniej kiedy oznajmilismy lekarzowi, ze nie szczepimy.. na co on burknal ,iz syn nie bedzie zabezpieczony przez wirusami…..jakby nie zrozumial tego co powiedzielismy i przyslal pielegniarke z rozpakowna szczepionka i pamieta jej wyraz twarzy kiedy oznajmilismy, iz mowilismy lekarzowi ,ze nie zaszczepiamy…zdziwiona zlym tonem oznajmila nam ,ze szczepionka sie zmarnowala ,bo rozpakowana i co ona ma teraz zrobic?….pomyslalem …wez sobie babo wbij ja sama w d…sama jak nie rozumiecie ze NIE znaczy NIE.
    Dla nich zboczencow liczy sie kasa …bo koszt produkcji jednej szczepionki to $1.00 ale zaszczepienie to juz $500-1000.00…liczy sie kasa ale i nie tylko ,bo zapewne jest w tym glebszy plan doktura Mengelle i jego zleceniodawcow z instytutu eugeniki z Cold Spring Harbor.

    Kanalie z ONZ juz orzekly ze nikt nie kupi i nie sprzeda ani nie wejdzie do nowego systemu bez szczepionki ale to sa tylko ich zyczenia.

   1. Pawełku, wg mnie za tyle zbrodni i cierpienia zadanych nam ISKROM ŹRÓDŁA przez tę GNIDĘ, powinien już dawno wisieć.

   1. Za ostro??? mordują nas tu od dziesięcioleci a my mamy stać potulni jak barany??? Jak moje dziecko wylądowało w szpitalu to za postawienie ordynator na baczność ludzie mi dziękowali a używałem tylko metod systemu do walki z nim.

   2. Jabłonowskiego lubię najbardziej. Rezonuje ze mną też jego poczucie humoru. Fajnie parodiował kiedyś muńka z t love.

   3. Tak. Każdy hejnalista na pobudkę Narodu trafia do części Rodaków wrażliwej na dany rodzaj przekazu. To rozłożenie talentów u pionierów mobilizacji i pospolitego ruszenia obejmuje w zasadzie wszystkie sfery społeczne i jest to fenomen Lechickiego Odrodzenia. Cenię sobie robotę pana Jabłonowskiego. Swego czasu sporo jego filmów oglądałem. ☺️

   1. Wspierajmy bloga i siebie nawzajem

    Wspieram bloga i Ciebie TAWie jak tylko mogę,
    stawiając rankiem na mokrej trawie bosą nogę. 🙂
    Bo tak jak większość tu komentujących czytaczy,
    doceniam twój wkład codziennej dla Nas pracy.

    No bo cobyśmy teraz robili w świrusie uwięzieni,
    gdybyśmy do opuszczenia bloga zostali zmuszeni.
    Tożby to była na Boga już kwarantanna na całego,
    Uchroń Nas może Boże od tego marazmu ichniego.

    A jak już po tym kronoświrusie ślad nie pozostanie,
    To My TAWerniacy zrobimy Słowiańskie zebranie.!!
    I tak przetrzepiemy skórę każdej łajzy z nierządów,
    że im się odbije gdyby chcieli znów wrócić do rządów.

    SłowiAnka

 33. „Aby utworzyć wspaniały kraj, wystarczyłoby w TV pokazać prawdę. Wiadomo, że dla wielu ludzi to, co powiedziane w oficjalnych wiadomościach, jest najrzetelniejszą informacją”.

  Rybens, też tak uważam.

  1. Więc najwyższy czas przejąć te pisowskie mendia.
   Na pewno pracują tam i uczciwi, rzetelni dziennikarze, a nie tylko sprzedawczyki.

   Może ktoś z Nas ma tam jakiegoś uczciwego znajomka, trzeba by wpuścić tam małego czarnego kreticzka.
   Wszak morze ze źródełka pochodzi, tak i mały kreticzek wiele norek w TVpisie wydrążyć może. 🙂

   1. PiSowskie to za mało, bo połowa narodu ogląda TVPiS a druga połowa WSI24 same kłamstwa całą dobę. Trzeba przejąć całość mediów, w szczególności szczekaczek telewizyjnych.

  2. Jeden raz byłam namówiona na pójście do urn…y
   Brrrr. słowo urna kojarzy mi się ze spopieleniem albo uryną…
   G…..dyby któś…cóś..pomyślał…
   Dobre pomyślunki nie muszą być drogie…
   🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻
   Takie słowa miłe sercu podobają mi się jednak…
   Jakże toto brzmi nie fajnie..
   Cinerarium, popielnica, urna, karner, mauzoleum…
   cinerarium,
   ossuarium,
   popielnica,
   skrzynia wyborcza….razi mnie takie słownictwo… 🌻
   Pomyślnego słonecznego Dnia
   Kochani…

   1. A mnie się urna kojarzy z prochami.
    Dzisiaj we śnie chodziłam po starym tajemniczym cmentarzu. Widziałam wiekowe nagrobki. Ktos za moimi plecami napomknął, ze starym zwyczajem pod nagrobkami chowano biżuterię należącą do nieboszczyków. Dotykam ręką podłoża i grobu. Znajduje wgłębienie i wyjmuje świecidełka. Naszyjnik i kolczyki; sztuczna biżuteria. Przyglądam się i odkładam w to samo miejsce. Czuje, ze powinny zostać tam, gdzie były.

  3. A ja by zlkwidował tzw. media publiczne, które wcześniej czy później ulegają skundleniu. Po co nam tv. Robi wodę z mózgu. Żadna tv nie będzie nigdy wolna. Wcześniej czy później się skundla i staje się czyjąś propagandą. Niech ludzie myślą bez tv.

   1. Jestem za. Mi do życia telewizyjna szczekaczka nie jest potrzebna. Póki co jednak większość ludzi sobie nie wyobraża życia bez telewizji. Trzeba więc najpierw odbić media z łao okupacyjnych, a potem stopniowo wraz ze zmianą świadomości ludzi je wygaszać. Ale to zajmie pewnie jeszcze ze 20-30 lat nim najbardziej pogrążeni w matriksie wymrą.

   2. Żeby ludzie zaczęli myśleć, to przede wszystkim musi się zmienić system edukacji. Tam musi nastąpić rewolucja. Jeśli tam się dokona dużych zmian, to nawet najgorsza szczekaczka telewizyjna niewiele zdziała. Na początek trzeba skasować w szkołach egzaminy testowe A, B, C, D (udzielam trochę korków z matmy w tym maturzystom i to nieraz jest dramat) i przywrócić matury jakie były kiedyś czyli np. z polskiego piszemy na jakiś temat albo jeszcze lepiej aby uczeń nie odtwarzał z głowy czegoś z lektury ale myślał sam i wyrażał opinię sam. Przykładowy temat na maturze z historii – jak oceniasz Powstanie Warszawskie? Czy Twoim zdaniem miało sens czy też nie? Swoją opinię uzasadnij. Na lekcji fizyki zamiast tylko podawać suche fakty i wzory nauczyciel powinien pokazać jakieś zjawisko albo nawet zadać do domu aby uczeń zaproponował eksperyment dzięki któremu można będzie potwierdzić działanie jakiegoś prawa fizyki. Z chemii np. zamiast uczenia się na pamięć różnych wzorów też zmusić uczniów do myślenia – np. zrobić lekcję na temat kationów i anionów i na następnej lekcji zrobić mini zajęcia laboratoryjne – z umiejętności wykrywania kationów i anionów – dać każdemu roztwór z jakimś jonem i odczynniki takie z zakraplaczem i niech kombinują. Na innych przedmiotach też można coś podobnego wymyśleć np. z biologii rozpoznawanie w terenie drzew po korze i liściach. Gdy się ludzi w ten sposób zmusi do myślenia to bzdury w tv będą szybko wyłapywać.

 34. „Dokumenty i papiery jedno, a słowiańskie ODCZUWANIE drugie. Potocki to dobra dusza, oczywiście był poddawany manipulacji i omamieniom chazarskim. Jednak najbardziej prawdopodobna linia czasowa czyni go ewolucyjnym prezydentem na moście między Polską a Lechistanem. Zobaczymy… 🙂 Pol Lechicki w moim odczuciu, które są zgodne z odczuciami moich towarzyszy w działaniu, jest inny. Zwróciłem uwagę na specyficzny styl jego przekazów: hipnotyzujący i siejący zagrożenie. Nie rezonuje mi to. Naturalnie to tylko moje osobiste odczucie, ale pomijając to, zwracam uwagę że wysiłki i przekazy patriotów powinny w końcu skupić się na jednoczeniu a nie rozrzucaniu Lachów. I dodawać otuchy i zapału. 💪🙂”

  Czciborze, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale tak do końca się z Tobą nie zgadzam. Oby było tak jak napisałeś co do Potockiego, ale Pol Lechicki, według mnie robi bardzo dobrą robotę. Być może jego „złowrogi” przekaz jest po to, aby potrząsnąć uśpionymi ludźmi-taki ma „styl”. Potocki, jak na razie mówi pięknie i daje nadzieje, ale czas pokarze, czy nie jest to kolejne zwodzenie…

 35. „Stado to my. Jesteśmy jednością i jako stado zmierzamy w określonym kierunku. Lepiej dla stada aby tego kierunku nie nadał matrix. Dla mnie TV jest groźniejszą bronią niż 5G. TV w wielkiej mierze wyznacza kierunek, a 5G jest tylko jego pochodną.”

  Też tak czuje. Znowu Rybensie rezonujemy.

  1. PISZĘ OGÓLNIKOWO W KONTEKŚCIE TEMATU

   Tv zawsze można wyrzucić za okno i już , 5g które łoczywista sprawa nie wejdzie w życie bo takiego wała jak polasza cała i na pohybel wszelkim grobalom- psychopatom , z całym szacunkiem do T.O. ale psychopata to psychopata i daleko mu nawet do boga 2 generacji . Jednakże coś tam kumam z tego co na mnie testują po co na co i dlaczego , jeśli to do ludzi nie dochodzi czyli coś co jest FAKTEM a nie historią z TV to jo nie wiem w jaki sposób jeszcze można dotrzeć do ludzi że to są psychopaci .

   Szaman zamieścił linki do cda odnośnie kabały . Powodzenia życzę wszystkim którzy żyją w wygodnym iluzorycznym słoiku pt lepiej nie wiedzieć ….

   Dobrego dzionka wszystkim i słoneczka dużo .

 36. Słowo wypowiedziane ma MOC ….wagę , ważność, doniosłość, ważkość, prestiż, rangę, autorytet, rolę , siłę , wartość, miarę, format, notowanie, powagę , wymiar, zasięg, wpływ, istotność, przełomowość, ciężar gatunkowy….

  No cóż… podtekst w.w jest oczywisty..
  wymowa, sens, wydźwięk, myśl (przewodnia), treść…..

 37. Pod wpisem dotyczącym wywiadu z Davidem Ickiem dla Londonreal nie widzę możliwości komentowania, więc napiszę to tu. Podaję linka do filmu (z polskim tłumaczeniem) na którym dr Andrew Kaufman dokładnie objaśnia oszustwo z koronawirusem i COVID-19, a który jest według niego egzosomem. Na filmie widać zdjęcia z mikroskopu elektronowego egzosomu i COVID-19 i są istotnie takie same.

  .https://www.youtube.com/watch?v=XQOro5aB3Jo

  1. Szumowski ujawniony

   https://wolnemedia.net/dziwny-patent-microsoftu-o-numerze-wo2020060606/

   .https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=lE5vQPshlcc&feature=emb_title

   Wygląda też na to, że zwolennikiem pomysłu Billa Gatesa ws. łączenia biotechnologii z telekomunikacją jest były Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a obecnie Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Na poniższym wystąpieniu z 2017 r. mówi wprost o wizji Billa Gatesa. Widać, że jest nią zauroczony. Niedawno minister Szumowski oświadczył, że kryzys koronawirusowy zakończy się dopiero wtedy, gdy pojawią się szczepionki. Kompletnie zignorował inne możliwości – pojawianie się lekarstwa na COVID-19 i naturalne wygaśnięcie epidemii.

   .https://www.youtube.com/watch?v=AJcO1xBznrM

   Komentarze z YT
   Skoro niezaszczepieni stwarzają zagrożenie zaszczepionym, to jakim cudem szczepionka jest skuteczna.

   ,,Jeśli szczepionki są jedyną odpowiedzią na wirusa z Wuhan. To jak Chińczycy pozbyli się wirusa bez szczepionek ??”

   https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25903367,bill-gates-szczepionka-na-koronawirusa-bedzie-gotowa-w-przyszlym.html

   https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2500260,Pentagon-publikuje-trzy-nagrania-na-ktorych-zarejestrowano-UFO

   https://www.petycjeonline.com/referendum_ogolnokrajowe_przejcie_na_model_szwedzki_w_zwizku_z_covid-1984_odwoanie_wadz_rp?s=71206165

   https://zyciekalisza.pl/artykul/elita-lekarzy-i-naukowcow/968204

   https://zyciekalisza.pl/artykul/ptaki-spadaja-z-nieba/966344

   https://www.bitchute.com/video/1LCnHD9L6unz/?fbclid=IwAR2XdGwlMDroZa5pSoq-Tf0jey1JhHrQFCQS1pAGnVYuzoS16lKTAJ3-vwc

   .https://www.youtube.com/watch?v=l1q41vwMqZg&feature=push-lsb&attr_tag=rUdEUk4APQDHMPPd%3A6

   https://wprawo.pl/ordynator-oddzialu-zakaznego-koronawirus-to-nie-pandemia-maseczki-nie-chronia-restrykcje-sa-bez-sensu/

   https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-nowa-zelandia-wygrala-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa,nId,4465424

 38. Ile jest ludności na świecie?
  Kto to policzy. szukam i widzę tabelki…liczniki zasuwające…i na abarot.
  http://populacja.population.city/world/

  Żródła podają że jest niewiele ponad cztery miliardy .
  Zapodane cyferki latające jak chomik w kołowrotku kłamią..
  Macie wiary…GODNE żródła WEDY? Pomóżcie – policzmy…
  ❤ 💗 💛 💚 💙 💜

  1. Justynko wg moich wglądów na ziemi jest obecnie 7,5 miliarda Istot w Ludzkim ciele, ale z tego 3,5 miliarda to hybrydy bez serc bez ducha, bo to są szkielety ludów.
   Zaznaczam, że to są tylko moje wglądy. 🙂

   1. Nie tylko Twoje.
    Liczba ludności jest zawyżona, tak ok 1,5 mld.
    Jest też ok 2mld hybryd. Część z nich ma czystą krew, bo służą dolnemu astralowi za awatary. Aby byt astralny mógł wejść w ciało i żyć na Ziemi, musi to ciało mieć odpowiednią strukturę genetyczną. Po to te hybrydy zostały stworzone.
    Reszta hybryd ma krew mieszaną z ludzką i spokojnie mogą udawać ludzi ( patrz nasz knesejm). Te mieszańce niestety ludźmi nie są, ( brak ludzkich cech umysłu i duszy) choć wyglądają prawie jak ludzie. Jedni i drudzy dobrze znają swoje przeznaczenie. Dezorganizować społeczności ludzkie i niszczyc wszelkie ludzkie kultury ( zwłaszcza stare, bo mają niepożądaną wiedzę) oraz zamieniać ludzi w niewolników

    Ale oni sami też są niewolnikami. Należą do swoich stwórców jak pies należy do swojego pana. Są to pierwotnie wytwory inżynierii genetycznej obcej cywilizacji i ona ma na nich patent. Jak Monsanto na kukurydzę Rondoup ready.

   2. Tak, pamiętam jak siostra ma opowiadała o zdarzeniu z udziałem brata jej męża, który jest lekarzem. Wykonywał jakieś badania okresowe pacjentowi. Kiedy doszło do badania serca, okazało się, że go NIE ma. Brat męża był tak przerażony, że udał, że wszystko jest w porządku i szybko skończył wizytę. Długo nie mógł dojść do siebie i chyba do tej pory jest przerażony…

 39. 🙂 Wczoraj miałem zły dzień i miałem ochotę dać w mordę, ale dzisiaj spotkało mnie coś, co dodało mi skrzydeł. W końcu zapoznałem się z tą Dziewczyną, o której swego czasu tu wspominałem i w której się kochałem skrycie, mijając ją na ulicy.
  Sporo czasu Jej nie widziałem, ale dzisiaj wychodziła ze sklepu i zagadałem do niej. Mam do niej numer telefonu, więc to dobry Znak. Z powodu tej „pandemii” są obecnie pozamykane kawiarenki, ale są przecież inne miejsca, gdzie mogę Ją zaprosić na randkę. Jestem Zakochany 🙂

  1. Vikingu z serca życzę powodzenia, no i wiesz nic na siłę. 😀 😀 bo wesela nie będzie, a ja liczę, że My TAWerniacy się załapiemy jako goście. 😀 😀 😀

  2. Gratuluję ViS 0.2 Cieszę się, że udało Ci się zapoczątkować to o czym tak długo myślałeś.
   Początek związku to okazja poznawania zarówno partnera/ki jak siebie samego. Piękny czas, choć często niedoceniony w chwili trwania.
   Życzę Ci by wszystko szło w stronę Waszego wspólnego szczęścia.

   1. ViSie, a jak się okaże, że oblubienica opowiada się za noszeniem „kagańca”? 😁😉 To co wtedy? Urok pryśnie? 😉

   1. ,,Spotkaliśmy się przypadkiem,
    od tej chwili razem będziemy
    odkrywać w życiu co dobre i piękne…”

    Niech droga, którą pragniecie iść, Radością i Szczęściem Waszym będzie wymoszczona.
    A kiedy któreś z Was, obejrzawszy się do tyłu, zobaczy na piasku jeden tylko ślad, oznaczać to będzie, że jedno z Was, na swych ramionach nieść będzie drugiego…

    Wszystkiego, co najpiękniejsze!

  1. Tak PAWEŁKU Mainstream zaczyna się budzić.
   Doda i Krzysztof Ibisz (Live Stream 25.04.20)
   TheDodaTV
   .https://www.youtube.com/watch?v=xs27FI4YfGw&t=2964s
   Tak od 20 minuty!
   O SZCZEPIENIACH, WHO I BILLU, ZNIKAJĄCYCH DZIECIACH, PEDOFILACH, UPADKU KABAŁY, FAŁSZYWA PANDEMIA!
   I my i nasi znajomi nie znają nikogo kto by zachorował na tego wirusa- mówi Doda, a IBISZ: JA TEŻ NIKOGO NIE ZNAM!
   Nie znam lekarza, który sam się szczepi, bądź swoje dzieci! Ja sam się nie szczepię od lat!

   TVP ZAPROSIŁO NA WYWIAD AMERYKAŃSKĄ MODELKĘ, MISS o korzeniach polskich i węgierskich na koniec wywiadu w TYLE WIZJI krzyknęła:
   MY WOJOWNICY MIŁOŚCI!

   Koronawirus w Polsce. Według eksperta epidemię pokonamy nawet bez szczepionki
   ,,Już sam fakt, że 80 proc. ludzi przechodzi infekcję bezobjawowo, wskazuje, że wygrywamy tę wojnę – stwierdził prof. Grzegorz Węgrzyn z Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego. Według niego jest szansa, abyśmy uodpornili się na koronawirusa nawet bez oczekiwanej szczepionki.”
   https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-wedlug-eksperta-epidemie-pokonamy-nawet-bez-szczepionki-6506145995437697a

   Art. 224a. KK

   FAŁSZYWE ZAWIADOMIENIE O ZAGROŻENIU

   Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,

   podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
   https://oszukaliwas.blogspot.com/p/informacja-dla-policji.html?fbclid=IwAR058x18rHX7FQMjwHzTojpa1KTD4gDDvcTg2cRiWW4851JpfhiGGZlyU1g

   Dr Hubert Czerniak: Fałszywa flaga – wirusa nie ma To co robi rząd, ma się nijak do wiedzy medycznej

 40. Covid-19(84) to nic innego, jak globalna akcja terrorystyczna, która na skutek programowych przewrotów globalnych ma nas sprowadzić do roli nakreślonej przez judaistycznych „chorych obłąkańców”, jak ich przedstawił Julian Tuwim w wierszu „Żydzi”, a on siłą rzeczy doskonale widział, co mówił. Mamy znać swoje miejsce i bez protestu poddawać się najidiotyczniejszym nawet rozkazom, typu noszenie maseczek, czy chodzenie 2m od własnej żony. Mamy poddać się szczepieniom, jak stado bezmyślnego bydła, za które nas uważają, mając siebie za jedynych ludzi na tej planecie. Nasza populacja ma zostać zredukowana do niezbędnego dla pasożytniczego bytowania żydostwa minimum. Taki jest plan, z którym już się nawet nie kryją i który realizuje rząd żyda Morawieckiego, pod quasi-medyczną komendą zbrodniarza w kitlu, diabła śmierci Łukasza Szumowskiego, który najprawdopodobniej jest obciążony psychopatią frontalną genetycznie, co wynika ze słów jego słynnego brata-geszefciarza, Marcina Szumowińskiego, który testuje nie dopuszczone do obrotu leki na ludziach, aplikując im zwiększoną 20 – kilkukrotnie dawkę specyfików, które zamierza sprzedawać i chełpi tym psychol publicznie. Wujek Mengele byłby dumny.

  http://www.noweateny.pl/Polska/details/320/KORONAWIRUS-COVID-PATOLOGICZNY-JUDAIZM-ORAZ-MASONERIA-POYTECZNYCH-IDIOTW-PRAPRZYCZYN-PANDEMII

  Nie polecam wczuwac sie w nawiazania biblijne. Artykuly ciekawe, bo wiele mowiacych o danej sytuacji.

  1. Ta szumowina maltańska powinna głową odpowiedzieć za zrujnowanie naszej gospodarki.
   I powinnismy się już tego domagać. Zanim gdzieś zniknie.
   Takie rzeczy nie mogą uchodzić bezkarnie.

   1. W punkt👍
    Ukarać przykładnie, by w przyszłości nikt się nie ważył robić w kozią mordę Narodu. Przykłady pouczają.

 41. Dzięki różnym portalikom internetowym można wyłowić takie rodzynki :
  [video src="https://i1.jbzd.com.pl/contents/2020/05/mQnip6UD1zvOuBEeZ1UjDkEbg7uE6hwU.mp4" /]
  😀 😀 😀 😀

 42. 1 maj. Przestalo padac. Rozjasnia sie, a ja dzis po raz pierwszy w tym roku ide sprzatac ogrodek. Mokro, ale przynajmniej nie ma wiatru. Nie do uwierzenia! 1 maj, a przy zieleni nic nie zrobione. Albo zimno, albo pada co trzy dni, albo wieje, albo wszystko na raz. Zycze Wam takiego deszczu, jaki my mamy.
  Zadowolona jestem, ze chociaz sadzonki w doniczkach ladnie rosna. W domu oczywiscie.

  1. A u mnie, Kalinko, zostały tylko do posadzenia ogórki, pomidory, dynie i cukinie, które rosną na razie w miniszklarence, pozostałe warzywa już pięknie rosną w grządkach.
   Dobrze, że wreszcie trochę popadało, ale to jest tylko kropla w morzu potrzeb przyrody.

   1. U mnie wczoraj pod Warszawą padało pół dnia i w nocy. Zrobiły się nawet trochę kałuże. Dzień wcześniej też trochę padało. Jak padało to cieszyłem się niemal jak dziecko, że wreszcie pierwszy raz od chyba miesiąca albo i dłużej deszcz pada. Nie sądziłem że dożyję takich czasów.

 43. Na polu dosyć pusto jak na majowke. Choć nie ma już zakazów. Ludzie są bardzo gorliwi w samozniewoleniu, poza tym jeden drugiego pilnuję i donosi na policję…heh ten David Icke jest dosyć podobny do Victora Orbana.

  1. Tak Anamiko , się dzieje, i wkrótce się zadzieje bo całe te plugawe szatańskie nierządy z wszystkich krajów wywieje,Nasz wewnętrzny spokój i nasza stanowczość to jest najlepsza broń na to gadziorstwo.

   PRAWDZIWI LUDZIE PRZYŚPIESZAJCIE OBUDZENIE, NAJWYŻSZA PORA SIĘ OBUDZIĆ !!!

   Ja rządzącym darmozjadom mówię na POCHYBEL i von z naszego podwórka, a oni zamiast spieprzać, wybory sobie szykują, idioci z pod ciemnej gwiazdy.

   „Poznań: protest przeciwko rządowi pomimo zakazu zgromadzeń

   https://wiadomosci.onet.pl/poznan/poznan-protest-przeciwko-rzadowi-pomimo-zakazu-zgromadzen/e7gzxts

   Demonstracje z okazji Święta Pracy w Berlinie. Starcia z policją
   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-swieto-pracy-nielegalne-demonstracje/rs09hbh

   1. Właśnie tak, Kochana SlowiAnko! Tylko spokój, stanowczość i Świadomość mogą nas uratować.
    Cieszę się, że Poznań zorganizował protest.
    Berlin już parę tygodni temu protestował. W innych miastach też ludzie się organizują.
    Pobudka trwa i niech się rozszerza.

   2. Wszystko dobrze, tylko te unijne flagi w Poznaniu (na szczęście tylko kilka) (nie popierają zniewolenia przez rząd, a co z niewolą serwowaną przez UE).
    Lepszy rydz niż nic, ale mała ta demonstracja (120-200 osób?).

   3. Pewnie, że mała. Ale dobrze, że ktoś zaczął. Poznań ma tradycje – Czerwiec 1956. Chwała Bohaterom tamtych czasów!

   4. Zakaz zgromadzeń jak i wszystkie inne ograniczenia wolności obywatelskich są bezprawne, bo łamią art. 228 konstytucji RP z 1997 r. według której takie ograniczenia można wprowadzić tylko w sytuacji wprowadzenia któregoś z 3 stanów wyjątkowych. Gdyby więc ich policja ukarała, to mogą nie przyjąć mandatu a w sądzie powinni wygrać. Niestety w Poznaniu demonstrowali też przeciwko wyprowadzaniu Polski z UE. Jestem zdegustowany. Po tym wszystkim co się od dawna dzieje jeszcze ludzie ten parszywy eurokołchoz popierają? Mentalność niewolnika. Czy oni przejrzą na oczy kiedyś? Poznań to teraz niestety zlewaczałe miasto z tęczowym prezydentem. Nie wygląda to dobrze.

   5. to niestety wygląda tragicznie, wykształcone osoby (no właśnie wykształcone, może to o to chodzi, że ich ktoś uformował) po studiach z medycyny, zachowują się jak pani z tjefełenu kazała lub radio trójka mu powiedziało. socjal-dystans, główka w dół, nawet próby pomyślenia, że to wszystko może być kłamstwem. ślepe wykonywanie poleceń, nakazów i zakazów, zero własnych refleksji. to ja już wolę chłopaków z budowy. uśmiechnięci zadowoleni, wiele się nie zmieniło, robimy jak kiedyś. tu się nami nikt nie przejmuje i my się nie przejmujemy. ważne, że robota zrobiona i zapłacona.

   6. U mnie na wsi już nikt nie chodzi w masce – wstyd sąsiadów…

    Poziom świadomości we wsi nie jest najwyższy, ale umęczone luda zdają się już mieć wyje.ane na wszelkie udręki świata tego, nas nie kochającego…

    *

    Za to – po czterech latach mojej zaciekłej Bosęgi (setki bosych godzin przepłakanych nad udręką świata tego nieludzkiego) – moja, samotna dotąd, Bosa Ścieżka Wielkiej Zmiany (z moim Dębem Wielkiej Zmiany) zaczęła w końcu tętnić Życiem, zrobiła się już prawie autostradą – tyle „nowych” twarzy się na niej pojawiło… 👣🤸‍♂👣🤾‍♀👣🏌‍♀👣🧘‍♂️👣🏇👣🔆

    Jestem naprawdę w szoku…

    Poznaję „starych” mieszkańców na nowo, otwierają się, zaczynają mi się nawet „spowiadać”; u niektórych nigdy wcześniej nie podejrzewałbym jakiejkolwiek głębszej wrażliwości.

   7. Wieś swoją prawdę zna

    https://culture.pl/pl/dzielo/wieslaw-mysliwski-kamien-na-kamieniu

    nie to co miastowe

    Kolega mi się właśnie przypomniał Piotruś, co razem na wózek widłowy zdawaliśmy. Opowiadał, że pani psycholog (bo każdy, żeby jeździć wózkiem musi zdać testy na psychomotorykę) bardzo była zdziwiona tym, że jego pasją była hodowla kur, gęsi, kaczek. Najbardziej zszokowało ją to, że on z tymi kurami rozmawiał, dbał o nie, karmił dobrym jedzeniem, a później robił im dekapitację i zjadał.

   8. ,, Poznaję „starych” mieszkańców na nowo, otwierają się, zaczynają mi się nawet „spowiadać”; u niektórych nigdy wcześniej nie podejrzewałbym jakiejkolwiek głębszej wrażliwości. ”

    Człowiek zmęczony nadmiarem ludzkich spraw, nienadążający w kołowrotku, któremu coraz szybsze obroty nadają goniący na oślep pierwsi, decyduje się na opuszczenie pędzącej ,,sfory”.

    Decyduje się, albo bezwładnie wypada i walnąwszy głową o ziemię, po ocknięciu zaczyna przyglądać się kołowrotkowi i pojmować, że to sztuczna bieżnia, na jakiej człowiek, choć wyczerpany ciężką gonitwą, nie przesunął się nawet o centymetr do przodu na drodze życia.

    Wyzbywszy się zawrotów głowy zaczyna czuć ulgę, radość z ogarniającego go spokoju.
    Wstaje, powoli przyjmuje postawę samo zwycięstwa i zaczyna iść rzeczywiście do przodu.
    Cieszy się każdą chwilą bycia sam ze sobą; cisza wokół pozwala widzieć to, co było niewidzialne, odczuć to, co zagłuszał zgiełk kołowrotka.

    Euforia towarzysząca odkrywaniu dotąd nieznanego świata unosi pierś wysoko. Myśli szybują w przestrzenie dotąd nieznane!
    Chwilo trwaj!

    I wszystko byłoby w porządku, ba! coraz lepszym porządku…, gdyby pewnego dnia ta dotychczasowa radość z bycia samemu ze sobą nie zaczęła się powoli zamieniać w samotność.

    Dlaczego?!
    Przecież mi było tak dobrze samym ze sobą!
    A tym czasem plecy przygarbione, głowa pochylona do przodu, oczy coraz częściej oglądają przesuwające się po ziemi stopy…

    Gdzieś rozpłynęła się radość, jej miejsce zajęły myśli samotne zabijane wymyślanym zajęciem- ucieczką od samotności.
    Zapomnieć o niej pomaga stworzony własny…, kołowrotek; od rana do wieczora.

    Droga w pojedynkę okazuje się też być niewypałem.

    Co po mądrościach nawet największego myśliciela, który nie ma komu przekazać tych mądrości?
    Nic, bo mądrość zatrzymana dla siebie przestaje żyć.
    Co po radości człowieka, który nie ma wokół ludzi, z którymi mógłby tę radość dzielić?
    Nic, bo radość zatrzymana dla siebie ginie.
    Co po miłości zatrzymanej w jednym człowieku, który nie ma przed kim i z kim nią się zachwycać?
    Nic, bo wysycha jak zawalone kamieniami źródło.

    Człowiek dochodzi do wniosku, że celem istnienia jest Radość.
    A tej nie przywoła do życia bez drugiego Człowieka.
    Stworzeni do Radości możemy być szczęśliwi tylko wtedy, gdy pozwalamy tej Radości płynąć poprzez Ludzi.

    Właśnie dlatego inni Ludzie są dla nas największym DAREM ŻYCIA! Są ŻYCIEM!
    Bez nich nasze usta byłyby nieme, uszy głuche i oczy ślepe.

    Miłego dnia!

   9. Dzisiaj byłem na spacerze po okolicy i moje obserwacje jeśli chodzi o Piastów są takie: Bez maseczki chodzą nieliczne osoby, około połowy ludzi (więcej wśród nich kobiet) przestrzega reżimu maseczkowego – mają maseczki na ustach i nosie, a mniej więcej druga połowa maseczkę owszem ma, ale tylko na ustach albo na brodzie i chyba ją podciąga tylko jak widzi policję. Maskarada. Cyrk na kółkach.
    To masz dobrze na tej wsi TAW. Ja niestety mieszkam w niedużym mieście, ale o jednej z największych gęstości zaludnienia w kraju i mamy tylko dwa malutkie parki koło szkół. Poza tym wszystko zabudowane. Nie mam gdzie chodzić na takie długie bose spacery jak Ty.
    Za to przypomniało mi się jedno zdarzenia z lata zeszłego roku – jestem w lesie niedaleko ośrodka niewidomych w laskach i idę boso leśną ścieżką. Idzie przede mną małżeństwo z dwójką małych dzieci (młodsze ze 4 lata, starsze z 6-7). I ten starszy chłopiec mówi: tato zobacz pan boso idzie. A ojciec popatrzył z lekkim zdziwieniem i odpowiedział widocznie tak lubi czy jakoś tak.

   10. Wolni Słowianie, gratuluję, że bosakujesz. Pamiętam Twoją recenzję ważnej książki o uziemianiu się.

    Boso można chodzić wszędzie. 👣

    Bez maseczki w wielu miejscach też. Elyty dały tajny rozkaz policji, by do czasu „wyborów” nie prześladować cywilów, więc na razie jest w miarę spokojnie.

 44. „Maseczki”

  Na ulicy jeszcze widuję parę zamaskowanych kiecek i chłopaków.
  Chłopaków, którzy chyba zatracili ducha chojraków.
  Poznana przeze mnie Dziewczyna, zdejmuje maseczkę i za to ma u mnie plusa, a to mnie podnieca, to mnie porusza 😁
  Noszenie maseczki jest formą upodlenia i zniewolenia.
  Dziewczyny, pokażcie do słońca swoje buzie, a wy chłopacy, pokażcie Duże Sterczące Nosy i jaja jak kokosy 😁
  Szumowski niech sobie lepiej umyje włosy.
  Człowiek ma prawo chodzić bosy.
  Człowiek ma prawo być Wolny jak Ptak.
  Dumny, niezależny Ssak.
  Też żaba, bocian, a nawet drab.
  Przestańmy nosić maseczki i być niewolnikami.
  Brak mojej zgody, abyśmy byli popychadłami.
  Jesteśmy Przecież Polachami.
  To mój Apel do Narodu.
  Oczywiście, dodatkowo chłopkom wzwodu, a dziewczynom miodu 😀

  ViS

  1. Zgodnie z Rozp.z dnia 15.04.2020 – paragraf 18. 1.pkt.3 jest furtka ponieważ napisano,że ze względu na stan zdrowia zwalnia się od obowiązku noszenia maseczek./Przecież zawsze można powiedzieć, że mamy problemy z oddychaniem i mamy np.stany lękowe.

   1. to jest właśnie upadek, że mając takie furtki, bramy rozwalone na oścież nikt z nich nie korzysta. dali się związać, skrępować, zastraszyć i zniewolić.

   2. Mało kto o tych furtkach wie, bo w TV nic nie mówią o tym, więc oglądacze TV sądzą, że muszą nosić i nie ma żadnych wyjątków.

 45. C,ktorzy zmuszają ludzi do noszenia maseczek bez żadnego logicznego uzasadnienia i prawdziwego powodu, powinni zostać postawieni przed sąd za narażanie ludzi na utratę zdrowia. To samo z oszołomami szczepionkowy i

  1. Ja nawet nie mam maseczki, dzisiaj byłam na mieście w dwóch sklepach i nikt nie zwrócił mi uwagi, że nie mam maseczki, wszyscy wokół byli jednak w maseczkach.

   Strach ludzi jednak jest wielki, ale ja myślę, że część z nich zakłada te idiotyczne maseczki, bo boi się kar pieniężnych.

   Ja jednak uważam, że najgorszą rzeczą jest pokazać tym idiotom, że się boimy, bo wtedy oni robią się ważni, ale tylko w ich mniemaniu, dla mnie są i będą tylko zwykłymi GNIDAMI.

   Smutne to wszystko, ale ja wiem, że my wojownicy jesteśmy po wygranej stronie.
   Szkoda tylko, że tylu Polaków dało się przekupić tym rządzącym gnidom.

   No cóż, wybór, gdzie się ustawić, jest zawsze indywidualny.

   1. Słowianko: u mnie na odwrót… Byłam dziś na dwóch targowiskach niemal nikt nie nosił szmaty i w 2 sklepach mięsnych to samo (ekspedientki bez rękawic i szmatek). Tylko z marketów ludziska wychodzili zakryci. Widać odwilż jak się idzie do lasu, ludziska chodzą normalnie uśmiechają się do siebie. Przestrzeń się zmienia każdego dnia😘🎆

 46. Do 10 maja coraz bliżej a my ciągle nie wiemy, co wykombinują z tymi wyborami.
  Tak czy inaczej, pani Elżbieta Starko, jasnowidzka i uzdrowicielka, która na co dzień zajmuje się kalibracją poziomów świadomości (bazując na ustaleniach dr D.Hawkinsa) zbadała pod tym kątem wszystkich kandydatów na prezydenta.
  Nagranie trwa ok. godziny ale myślę, że warto wysłuchać, bo może pomóc w podjęciu decyzji wszystkim tym, którzy zamierzają głosować. Zawsze to lepiej wiedzieć, co tak naprawdę się kryje (poziom świadomości, zwłaszcza jej wartość średnia bo manifestuje się w sferze decyzyjności, oraz jakie emocje / pobudki nimi kierują) za pięknymi hasłami, które głoszą.
  Wyniki jej badań są poprzedzone dokładnym wyjaśnieniem, jak należy je odczytywać.
  Co ciekawe, dla przykładu zrobiła też kalibrację poziomów świadomości m.in. Trumpa, Putina i Kaczyńskiego.
  Bardzo ciekawe.

  Szczegółów nie podaję, ale dla zainteresowanych jest link:

  KORONKOWE WYBORY 2020 – KALIBRACJA POLITYKÓW I KANDYDATÓW NA PREZYDENTA POLSKI

  .https://www.youtube.com/watch?v=lztGytpBSo4

  1. Dzięki, Ziarno, za linka. Idę zaraz spacć, jutro oglądnę, ale jestem mocno ciekawa tego, co tam jest. Czy wśród kandydatów jest więcej osób, które są za wolnym wyborem, np. w kwestii szczepień? Znalazłam informacje tylko o Bosaku i Tanajno. Może ktoś jeszcze? Poniżej cytat z 2027 „Powiedz stop komunie w szczepionkach. Walcz o prawo wyboru dla siebie i lepsze szczepionki dla swoich dzieci”.

   .https://m.facebook.com/Pawel.Tanajno.publicznie/photos/a.827692727290059/1387450581314268/?type=3

   Chociaż może nie ma o czym rozmawiać, bo coś mi się kojarzy, że TAW mówił, że w maju i tak nie będzie wyborów. Chyba, że już się zmieniło.

   1. Mala, dobrze wiemy, że hasła ( = kiełbasa wyborcza) głoszone przez kandydatów to jedno, a prawdziwe przekonanie o ich słuszności i konieczności ich realizacji to już zupełnie inna bajka. Dlatego p. E. Starko nie analizuje programów wyborczych, tylko sprawdza jaki jest rzeczywisty poziom świadomości kandydatów, bo to więcej mówi o ich autentyczności.
    Zdaje się, że Poczta Polska dostała już nasze dane. Łamią prawo, zapisy Konstytucji na każdym kroku. Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie.
    Widać, że pali im się grunt pod nogami.

   2. Położyłem się dziś koło 3.00 po południu na krótką drzemkę, bo jakoś znowu poczułem się senny.
    Śniło mi się jakieś duże miasto, może Warszawa. Ludzi było mało na ulicach, ale podchodzili do siebie i przekazywali jedni drugim wiadomość, że jest pożar. Coś ważnego się pali, ale nie pamiętam co.
    Ale nikt nie biegł zobaczyć co się pali.
    Ludzie traktowali to jak coś oczywistego, co powinno się stać.

    Zapytałem , czy nie trzeba tam iść i pomóc ugasić, a starszy mężczyzna powiedział: a po co ? Dawno powinno się to spalić!

    Następna scena, to wracam do domu. Jakoś tak zabałaganione jest, zaczynam układać swoje rzeczy na półki i do szafek.

    Nagle stwierdzam,że brodzę po kostki w wodzie.Na moim dębowym parkiecie jest tak z 10-15 cm czyściutkiej wody !
    Zaczynam jakąś starą bawełnianą koszulką zbierać tę wodę do miski. Jestem przy tym przekonany, ze parkiet jest solidny i nic mu się nie stanie.

    Obudziłem się z poczuciem totalnego zadziwienia….

  2. Ziarno, dziękuję za linka. Jestem fanką D. Hawkinsa. Jego książki to było dla mnie fascynujące odkrycie. Wiele się wyjaśniło dzięki nim. Nie wiedziałam, że w Polsce są „praktycy” stosujący jego metodę.

   1. Wiaterku, pani E.Starko prowadzi m.in. Szkołę Świadomości (Lublin), a na jej potrzeby opracowała we współpracy z kilkoma innymi osobami swój nowatorski program WREmind. Jej syn jest adminem grupy Kalibracje, do której można się zapisać i poprosić o kalibrację osoby/osobistą, albo kalibrację książki, utworu muzycznego czy tekstu albo po prostu przejrzeć sobie pozycje już skalibrowane. 🙂

   2. Zapomniałam dodać, że grupa Kalibracje jest na pejsbuku 😉

  3. Wyborów w maju nie będzie, choćby się pis-iaki posrać mieli, bo takiej opcji przestrzeń nie przewiduje.

   Niech za to podziękują koronoświrusowi.😂

  1. Wszystko się już zmienia,
   pulsuje mocniej Ziemia.
   My choć jeszcze daleko,
   dorównujemy jej lekko. 🙂 💗

   „Rezonans Schumanna dzisiaj 41 Hz
   Podstawowa częstotliwość 7,83 Hz

   Wielkie różnice, których nikt nie potrafi dokładnie wyjaśnić, ale które dają nam wyraźny znak, że planeta się zmienia.
   Ziemia dzwoni coraz wyżej, podobnie jak my!”

  2. ” W każdej dobrej komedii musi być żart, oto więc zaskakująca puenta : Odpowiedzią na nasze modlitwy jesteśmy my sami ” 😀

   JAWNE PRZEZNACZENIE LUDZKOŚCI

   ” Jeśli trudno ci sobie wyobrazić, że kiedykolwiek wybrniemy z kryzysów , z jakimi dziś się borykamy, i znajdziemy się w świecie , w którym jest więcej miłości i który PO PROSTU lepiej funkcjonuje, pomyśl o innym świecie w okresie przejściowym. Wyobraź sobie, że jesteś jedną z milionów komórek tworzących ciało gąsienicy . Otaczająca cie struktura od dawna działała jak dobrze naoliwiona maszyneria i życie larwy pełznie naprzód w przewidywalny sposób . Aż tu nagle pewnego dnia maszyneria zaczyna drżeć i trząść się w posadach . System zaczyna szwankować. Komórki, jedna po drugiej, popełniają samobójstwo. Wszystko ogarnia ciemność i poczucie nagłej zagłady.
   Z tej tak zamierającej populacji wyłania się nowa generacja komórek – tzw KOMÓRKI IMAGINALNE. Łącząc swoje wysiłki, opracowują plan stworzenia czegoś nowego ze szczątków tego, co się rozpada . W efekcie tworzy się wspaniała machina latająca- motyl – dzięki której ocalałe komórki mogą ” powstać z popiołów” i rozpocząć doświadczanie nowego, niewyobrażalnie pięknego świata. Zdumiewający jest fakt, że gąsienica i motyl mają to samo DNA. Są tym samym organizmem, ale powstałym na podstawie innego sygnału podporządkowującego. W takim właśnie miejscu znajdujemy się dzisiaj.

   Komórki imaginalne – od łac. imago – postać dorosła owada , w odróżnieniu od stadium larwalnego

   Cytat z książki Przeskok Ewolucyjny ( od kryzysu po życie w harmonii)
   Bruce H. Lipton i Steve Bhaerman

   Ciekawe jest to że widzę od dłuższego czasu już jak DNA zamienia się na wzór MOTYLA .

   Dobrego Dnia Wszystkim

 47. „Strach ludzi jednak jest wielki, ale ja myślę, że część z nich zakłada te idiotyczne maseczki, bo boi się kar pieniężnych.”

  Jednak jest to formą upodlenia, że ludzie aż tak się boją i można ich zastraszyć karami pieniężnymi. Jeżeli ludzie się nie obudzą, to zawsze będzie można ich karami pieniężnymi zastraszyć.
  Niektórzy ludzie w moim mieście, to tak dali sobie wejść na głowę, że nawet widziałem takich, co do lasu wchodzili w maseczkach. Do lasu jechali też rowerami i mieli maseczki. Co mnie szczególnie zasmuciło, to to, że nawet młode matki z dziećmi i ich małe dzieci w maseczkach do lasu szli. Po kiego wuja wchodzą do lasu w maseczkach i wymagają tego od swoich dzieci? Widziałem nawet w tamtym tygodniu dziewczynę, która biegała w lesie w maseczce, a przecież to jest niezdrowe tak biegać z zakrytym nosem. Jakiś chłopak szedł z dziewczyną do lasu i pilnował ją i mówił na głos, aby dobrze miała założoną maseczkę. Pomyślałem wtedy „ale kretyn i jeszcze swoją dziewczynę ustawia z maseczką”.

 48. Mała aktualizacja stanu walki o planetę na podstawie artykułu Benjamina Fulforda, w luźnych słowach.

  //
  Coś się szykuje, pomimo tego, że stan walk wydaje się być patowy. Wiele źródeł rządowych w USA potwierdza, że zbliża się coś dużego. Tajny program kosmiczny ma zostać ujawniony.

  Źródła w NASA potwierdzają, że na „rzeczywistość” zaczyna wpływać jakiś rodzaj anomalii.

  W międzyczasie wojsko wezwało do służby 1 mln rezerwistów. W wyniku czego miliarderzy, znani i politycy zaczynają „znikać” w związku z prowadzoną czystą „satanistów”.

  Z miarę upadania korporacji U.S. , prawdziwi złoczyńcy zostają wsadzani do więzień, a nie groźni zostają zwalniani. Adwokaci bija na alarm, jak się okazuje stany posiadały ogromne więzienia-gułagi opierające się na pracy niewolniczej. Amerykanie lądowali w więzieniu 20-krotnie częściej niż Chińczycy. Pod różnymi, często błahymi zarzutami, żeby napędzać ten system niewolniczej pracy więźniów. Niewolnicy byli sprzedawani jako tania siła robocza do pracy na dalekim wschodzie.

  Trwające zamykanie korporacji U.S. powoduje zamykanie takich ośrodków. W obecnej sytuacji tylko naprawdę niebezpieczni przestępcy będą trzymani w więzieniach. Autor sugeruje, że może ustanowienie systemu kontroli stanu więzień przez gangi, mógłby pomóc w tej sytuacji. (ciekawa teoria 🙂 )

  Owce kryjące się w domach, powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, że dotychczasowy rząd składał się z typów spod ciemnej gwiazdy i kłamców.

  Wiele ze źródeł informacji medialnych zaczyna otwierać się na nową rzeczywistość. New York Post potwierdzając słowa NSA piszę o tym, że obecny wirus został przez Billa G. żeby zaczipować ludzkość https://nypost.com/2020/04/13/roger-stone-bill-gates-may-have-created-coronavirus-to-microchip-people/

  Przemysł związany ze szczepionkami zostanie wkrótce rozbity aresztowaniami, a ludzie będą przerażeni, kiedy dowiedzą się co zafundowały im autorytety medyczne.

  Królicza nora ciągnie się głęboko pod ziemię i nie ma wątpienia, że rodzinna mafia zarządzała zachodem jak wielkim ranczem niewolników przez tysiąclecia od czasów Babilonu. Rosjanie na przestrzeni lat byli histerycznie atakowani, ponieważ byli w stanie odrzucić przywództwo tej rodziny.
  //

  Na koniec wspomniane zostało zdjęcie dostępne dla zalogowanych, którego mówi o dzieciach Adolfa H. którego dzieci dobrze sobie radzą w zachodnim świecie od czasów poprzedniej wojny.
  Oryginał: https://benjaminfulford.net/

  Całość sprawy nabiera rumieńców, niedługo kula śnieżna będzie
  tak wielka i rozbije się z takim hukiem, że skruszy nawet najtwardszy beton. Świadomość wzrasta, coraz ciężej kontrolować wszystkie aspekty starego świata, kiedy rodzą się nowe, zasilane z innych źródeł.

  1. A propo Rosji, nowy premier FR dostał ,,koronę” Michaił Miszustin rzekomo ,,tymczasowo zastępuje go”
   Andriej Remowicz Biełousow
   Co to za rozgrywki ? Bo z tym tak samo jak z rzekomym zakażeniem Borisa Johnsona „koroną” bujda dla „śpiących owiec”.

   Od kwietnia 2020 pełniący obowiązki Przewodniczącego Rządu Federacji Rosyjskiej, w związku z zarażeniem się przez urzędującego premiera Michaiła Miszustina wirusem SARS-CoV-2 podczas trwającej pandemii COVID-19.

   .https://www.youtube.com/watch?v=fTMcIWiIB3w

   1. Coś jest na rzeczy, sposób na pozbycie się ludzi. Z Johnsonem to nawet była zabawna sytuacja, już prawie umierał, a tu nagle zdrowy 🙂
    Ciekawe kiedy / czy u nas też będą „zarażeni”.

    Interesujący materiał, prezenterka mówi, że niektórzy nie wierzą w istnienie tego wirusa. No no, że też w Polsce można takie rzeczy usłyszeć. Nie jest to może zbyt poczytne czasopismo, to pewnie nikt nad nimi bata nie trzyma.

 49. Świat stoi na głowie, bo żyjemy w czasach ostatecznych. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi, gdy tymczasem „Cała ziemia w podziwie spogląda na bestię” (Apok. 13, 3) jak wyjaśnia Pismo.
  Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed posoborowym Kościołem fałszywych nauczycieli, który prowadzi ludzi do piekła. Kto nie chce iść do piekła może skorzystać.
  http://tradycja2012.blogspot.com/

 50. Obczajcie sobie film pt. ‚Operation Warp Speed’ – czyli plan dr Fauci i – prawdopodobnie – samego DT wyszczepienia w trybie ekspresowym wszystkich Amerykanów. Jeśli Donek w tej farsie weźmie udział, to chyba będzie na tyle, jeśli chodzi o wielkiego wyzwoliciela Trumpa. Zresztą, od pewnego czasu coraz mniej mu ufam z każdym kolejnym dniem. Dużo bardziej wierzę w informacje Cobry, który twierdzi od dawna, że jego hasło wyborcze powinno raczej brzmieć ‚Make Trump Great (Again)’, a QAnon powinien raczej nazywać się TrumpAnon, bo poza ciągłym wychwalaniem DT i obrzucaniem mięsem jego politycznych przeciwników (bez ani jednego wyroku czy choćby najmniejszego dowodu na te rewelacje), a także – przede wszystkim – usypianiu czujności przebudzonych, nic z tej całej akcji na razie nie wynika.

  1. Z jednej strony tak, ale z drugiej strony Cobra to już totalnie otwarta opcja Plejad. Cobrę obserwuję od naprawdę długiego czasu – obiecywanie wydarzenia itd… I te medytacje po których się człowiek czuł jak pobity kijami – po drugim razie dałem sobie spokój i odkryłem gdzie ta energia idzie (czemu nie po pierwszym? chciałem potwierdzić przeczucie).
   Powiem tak.. Q nadaje „trust the plan”… Cobra „victory of light”. A ja i jednemu i drugiemu obecnie cytuję Indian Larrego „question everything” (pomimo, że byłem i w jednego i drugiego wkręcony na maksa od samego początku.. kurde z Cobrą to 8 lat.. ja pierdziu.. a wcześniej inne źródła.. na wiele lat przed 2012 już było mącenie.. Ehh ile tłumaczeń tekstów, analiz informacji bla bla.. kupa energii na to poszła. Na ile lat odpłynąłem srając kwiatkami 😦 ).
   Pozdro!
   B.artoszko

   1. Nie jesteś sam, Bracie, też poświęciłem kilka cennych lat swojego obecnego wcielenia na lekturę channelingów i tułanie się po obcych forach. Na szczęście na plejadiańskim blogu rzeczona cywilizacja wyczuła mnie „po zapachu” 🤣 i zbanowała już po pierwszym wpisie, więc zaoszczędziłem sobie sporo energii 😂😂😂😂

    Ale wszystko ma swój głębszy sens, bo gdybym tam utknął na dłużej, nie byłoby tego bloga. 😉

    *

    A z medytacjami zbiorowymi mamy prawie identyczne doświadczenie, bo ja w ramach eksperymentu dwa razy wziąłem udział w medytacjach prowadzonych przez znanego jasnowidza, po których z miejsca mnie ścinało (wpadałem w wielogodzinny sen).

   2. Prawidłowo, za dużo tych mącicieli wszędzie, najwyższa pora te rewelacje weryfikować i tagować tych, którzy jawnie kłamią i żerują na naiwności, jak chociażby pan Harald Thiers, który zapowiadał, co to się nie będzie w kwietniu działo – kwiecień minął i absolutnie NIC z tego, co zapowiadał jako pewne się nie wydarzyło. Dyskredytować takich oszustów i tyle, pewnie jakaś kontrolowana opozycja Ciemnych albo zwyczajni dorobkiewicze, chcący się nachapać.

   3. Panowie Thiers i Milewski są uczciwi, bo otwarcie mówią, że współpracują z Plejami. Aron też nie ukrywa, że mu „wyświetlają”…

    Pan Witkowski też często mówi o swoich „przewodnikach”…

    To najzupełniej normalne, że przy tak niebywałym kosmicznym Wydarzeniu jak zmiana Władcy Planety powstają przeróżne frakcje.

    A Plejów zawsze warto uważnie krytycznie wysłuchać, bo jednak zdradzają wiele swoich planów w stosunku do Ziemi, gdyż uważają się za jej „spadkobierców”…

   4. Pan Thiers twierdzi nawet, że sam jest Plejadianinem. A to dla mnie z miejsca jest dyskwalifikacja totalna. Idę o zakład, że to zwykły manipulant, który sam się znacząco przyczynił do eksperymentów pt. Objawienia Maryjne itp., a teraz udaje wielkiego Wojownika Światła. Stara zabawa w stylu ‚stwórz problem i od razu rozwiązanie dla niego’ – na mnie już ona nie działa.

   5. Ja tak ostro na to nie patrzę. „Starcia opcji” przy Wydarzeniach kosmicznej rangi to normalka.

    Na szczęście pretendentów do ziemskiego „tortu” jest znacznie więcej…

    Będzie się działo…

   6. Może się znowu powtórzę, ale moja zasada, nie licz na nikogo, nie wierz niczemu i nikomu , a zwłaszcza politykom i ludziom w jakichkolwiek władzach, u mnie się sprawdza i potwierdza.

    Ufaj tylko i wyłącznie swojemu sercu, czyli INTUICJI.
    Tak od zawsze postępuję, i może dlatego mój wewnętrzny świat jest zawsze radosny i spokojny.

    Żyję Tu i Teraz, zawsze dniem dzisiejszym, bo wczoraj już było, jutra w tym szalonym matrixie nie znam, więc
    jak dla mnie jest tylko dzisiaj.

    Polityką się nie emocjonuję, co nie znaczy, że nie interesuję, ale jak dla mnie ważne sprawy, to te regionalne, gdzie mieszkam i mam jaki taki wpływ na nie.
    Jednego jestem pewna, że ZŁO i CIERPIENIE zaistniało na tej Przepięknej Planecie od momentu pojawienia się szatańskiego plemienia zwanego potocznie chazarami, to jest największy smród, brud i wrzód tej PLANETY.

    I proszę Cię TAWie nie mów mi, że się na nich uwzięłam, bo gdyby ich TU nie było, żylibyśmy jak w RAJU. 😀 😀 😀 😀

    Dlatego mówię precz z gnojami, którzy NAS śmią nazywać gojami. 🙂

   7. „Kto patrzy na zewnątrz, ten śni. Kto patrzy do środka, budzi się”.

    ∼ Carl Gustav Jung

    *

    „Wszystko, co nie podoba się nam u innych, może pomóc w lepszym poznaniu samych siebie”.

    ∼ Carl Gustav Jung

    *

    „Zanieczyszczenie kuli ziemskiej jest jedynie zewnętrznym odbiciem wewnętrznych skażeń psychicznych; tego, że miliony nieświadomych jednostek nie biorą odpowiedzialności za swoją przestrzeń wewnętrzną”.

    ∼ Eckhart Tolle

 51. Nigdy nie miałam przekonania do medytacji, ale czytając różne strony, nie miałam na to siły, może podświadoma ochrona, nie wiem

 52. Nigdy nie miałam przekonania do medytacji ale czytając różne strony nie miałąm na to siły może podświadomya ochrona nie wie wiem Pozdrawiam Was serdecznie Tawerniacy 🙂

 53. Paweł pisze… „który zapowiadał, co to się nie będzie w kwietniu
  działo”…

  Drogi Pawle … Istotne, co się dzieje, to nie dzieje się na widoku…
  Natomiast to, co na widoku, to dla ….wiesz… Pozdrawiam

  1. Pan Thiers mówił wyraźnie, że MAINSTREAM będzie informował o prawdzie, jak ludzkość będzie nauczana swojej prawdziwej historii. Nie obchodzi mnie za bardzo, co się dzieje za kulisami – póki takie informacje nie będą w głównych mediach, przez większość społeczeństwa będą traktowane jako „teorie spiskowe”, opinie ” nawiedzonych oszołomów” itd. A ja osobiście traktuję ję z dużym dystansem, bo w internecie to sobie każdy wszystko może napisać. Dlatego też nie bardzo wierzę w ten cały niby-plan, związany z Trumpem – jeśli on miałby faktycznie takie zaplecze wojskowo-wywiadowcze, jak się mówi, z mediami zrobiłby porządek w pierwszej kolejności, a nie znosił przez 4 lata plucie jadem na samego siebie. A ludzie sami presją by wymusili zmianę systemu wiedząc, jak są manipulowani przez polityków, celebrytów itd.

   TAW – a na jakiej podstawie twierdzisz, że te informacje są prawdziwe? Mi to wygląda na totalną ściemę – czegoś takiego nie dałoby się zamilczeć – ktoś w końcu poszedłby do chociażby lokalnej gazety/telewizji/youtubera i zacząłby sypać informacjami i nazwiskami. Poza tym, te informacje brzmiały, że te dzieci zostały ponoć wzięte m.in. do jakichś namiotów w Central Parku. Czemu nikt tego nie potwierdza, skoro obok Times Square to jest najbardziej oblegane przez obywateli miejsce na Wschodnim Wybrzeżu?

   1. Pawle, ciekawe rozkminy. Trump powinien coś zrobić z tymi mediami, zwłaszcza, że ma rzekomo zaplecze wojskowe-o czym wspomniałeś. Nie dziwię się już ludziom w Polsce, że łażą w maseczkach po ulicy, skoro w mediach nadal jest propaganda.
    Dopóki media w Polsce i na świecie są w rękach „ciemnych”, to wielu ludzi może się szybko nie przebudzić. Nawet Radio Maryja, jak zauważył TAW, jest już podejrzane, a są jeszcze ludzie którzy ufają Rydzykowi kuźwa.

   2. Jest coś takiego jak „metodyka apokalipsy”, czyli ręczne sterowanie procesem Wielkiego Ujawnienia. Jest to związane z konkretnymi prawami mechaniki przestrzeni:

    Jedno z praw mechaniki przestrzeni mówi, że przestrzeń 🌌 staje się zdolna do wskoku na wyższy fraktal przeJAWIenia dopiero, gdy wysyci się informacją. A wysycać się informacją musi stopniowo, by się nie zagięła – co mogłoby spowodować uruchomienie procesów, nad którymi nie dałoby się zapanować.

    Najpierw więc władcy apokalipsy wsączają info w środowiska alternatywne, by powoli drążyło i wysycało przestrzeń.

    Kiedy info wysyci już przestrzeń alternatywną, zostanie podane szerzej.

    *

    Jeśli chodzi o Dzieci, to w sprawę zaangażowany jest bardzo poważny, oddany i zasłużony dziennikarz:

    Timothy Charles Holmseth

    https://facebook.com/people/Timothy-Charles-Holmseth/100009187154735

    https://timothycharlesholmseth.com/

    .https://youtu.be/CRK6XSqdKlE

    Białe namioty (np. wypełnione wojskiem) w Central Parku mogły być czymś w rodzaju zabezpieczenia od góry strefy buforowej podczas przeprowadzania operacji uwolnienia dzieci (kryptonim „STORM”) – tunele szły ponoć dokładnie pod Central Parkiem. Ale to jest już moja luźna hipoteza badawcza, bo rzeczywiście mogli tam być i mali pacjenci.

   3. Pytanie było do TAWa, ale wtrącę się Pawle, bo sytuację tam śledziłem dość mocno.
    Namioty były i z tego co się orientuję nadal są w central parku. Analizowaliśmy z przyjacielem miejsce cumowania statków do ewakuacji dzieci i strategicznie jest to rewelacyjne położenie mdzy parkiem a drugą lokalizacją skąd dzieciaki były zabierane.
    Mają spore trudności z ratowaniem dzieci, bowiem zaczęły nagle umierać po wydostaniu z tuneli (sugerują podobny szok jak przy gwałtownym wynurzeniu się podczas nurkowania).
    Tak samo śledziliśmy wykolejenie pociągu przez maszynistę który chciał naświetlić ową sytuację i odsłonić kurtynę – tłumaczył, że chciał zwrócić uwagę na te statki i zwrócić uwagę na prawdziwy cel dlaczego one tam są. Sprawdziliśmy fotki ze zdarzenia, porównaliśmy z fotkami z satelit+wujek google. Wszystko się zgadza. Wszystko jest dostępne w necie. Tylko przecież nie w naszych gówno-mediach ;D
    Tylko, że….. jest to straszny zjadacz czasu.. a na te rzeczy i tak nie mamy wpływu 😉 więc zabraliśmy się za „własne ogródki”. Tyle co można zmienić dookoła. Nawet jeżeli jest to sadzenie berberysów przy ogrodzeniu 😛
    Pozdro!
    B.artoszko

   4. Moc Sprawcza Myśli. Dowiedz się jak myśli kreują rzeczywistość i wykorzystaj swoją moc sprawczą, aby osiągać cele.
    Spokojnie. To nie jest krótkotrwały proces…i oby się odbył na spokojnie …bez ofiar..
    Włączcie Pozytywne Myśli i do Dzieła,…
    Na szybko to sobie możecie piwko wypić..

   5. No właśnie, ViS – czy nie wydaje Ci się to pozbawione logiki? Potrafili wymienić szefów CIA czy FBI, a nie mogli CNN czy MSNBC? Poza tym mówię – logicznie rozumując, nie lepiej przejąć mediów w pierwszej kolejności? Przecież medialnie każdego można rozwalcować na amen. Info też można byłoby dawkować stopniowo, a nie od razu wszystko naraz z grubej rury, wywołując druzgocący szok na poziomie globalnym. Ech, za długo to wszystko trwa, powoli tracę energię i siły do tego i widzę po alternatywnych serwisach, że ten brak energii i cierpliwości narasta z każdym dniem u coraz większej ilości przebudzonych. Wszyscy tylko obiecują, że to już za chwileczkę, już za momencik, a żadnych zmian nie widać. A większość i tak nie chce słuchać, bo dla nich MSM to wyrocznia i jeśli sprawy nie ma w TV, to nie ma w ogóle. Jesteśmy jak mrówki, stojące naprzeciw pędzącego czołgu.

   6. Pawle, a może w tym coś jest, dlaczego my czekamy, aż ktoś nas wyzwoli? czy nie powinniśmy się zebrać, zjednoczyć i pogonić okupantów sami? Nie mówię tu jedynie o nas, Polakach mieszkających w Polsce ( ja nie mieszkam) myślę o ogóle obudzonej ludzkości. Przecież narazie, to za przeproszeniem jak te cioty udzielamy się na jakichś stronach, portalach, sraltalach i czekamy, że ktoś przyjdzie i nas wyzwoli. Powinniśmy się pomału (albo szybko) organizować, tworzyć lokalne WIECE. Zbierać ludzi myślących tak jak my. Wiadomo, że wielu się nie zna, nie wiadomo, kto myśli jak my, bo na czołach h aków nie mamy (dzięki Bogu)(miało być znaków, ale zostawiam co się napisało).
    Przecież pewnie każdy z nas ma możliwość we własnej miejscowości jakieś spotkanie obudzonych zrobić. Przyklad daje nam Czcibor z inicjatywą Lehistan Gniezno. Przcież można coś takiego w każdej miejscowości, czy powiacie zrobić, puścić na fejsbooku, czy innej platformie, w lokalnych wiadomościach, ogłoszeniach na kablówce (kiedyś takie coś było) informację, że w sobotę o 16 w parku pod platanem przy zielonej ławce spotkanie PoLachów, Lehitów się odbędzie… Kto przyjdzie, ten przyjdzie. Jako znak rozpoznawczy wybrać sobie jakiś proporczyk, flagę, herb miasta.. bo ja wiem… do wyboru, do koloru. Zacząć os siebie, kolegów, koleżanek… z czasem zacznie przychodzić więcej ludzi… musimy zacząć u podstaw, nie czekać na zbawienie marudząc, że nie nadchodzi.

    Może los nas po to wysłał na emigrację, żeby teraz znając języki, znając tubylców za granicą, spróbować połączyć wszystkich w jedno wielkie Ruszenie Ludzi???

   7. No pomysł może i dobry, ale trzeba by to zrobić bardzo rozważnie i mądrze. Większość społeczeństwa nie jest w ogóle przygotowana na tego typu informacje, a np. Icke pojechał po bandzie, ujawniając od razu za dużo rzeczy naraz i teraz przez wielu jest uważany za totalnego świra.

    Choć tak, wkurza mnie to czekanie na QAnony, innych piewców rewelacji itd. Coraz bardziej mi to wszystko wygląda na usypianie czujności i zapewnianie, że ktoś odwali robotę za nas.

 54. „Pan Witkowski też często mówi o swoich „przewodnikach”… ”

  Z tego co pamiętam, to Pan Igor, powiedział kiedyś o swoich „opiekunach” ( o ile dobrze to pamiętam ? ), że są z innego jakby wymiaru i są ponad innymi rasami Obcych tu obecnymi na Ziemi ( są od nich potężniejsi ) i są bliscy nam Ziemianom-są jakby nami samymi z przyszłości.
  Być może „opiekunowie” Pana Igora nie są Plejami, tylko kimś innym? Zresztą, coś mało mnie to obchodzi kim są. Jednak z tego co się orientuje, to Pan Witkowski uważa pandemię koronawirusa za realną. Oczywiście ma prawo tak uważać. Dla mnie sprawa z tym koronawirusem jest zaplanowaną wcześniej mistyfikacją, bo chociażby nielogiczne zachowania Szumowskiego i PiSu na to wskazują.

 55. ———– Witam wszystkich ::))
  Dziwne mam przekonanie, że – BĘDZIE DOBRZE , że wszystko co się dzieje , dzieje się z jakiegoś powodu. Pasożyd jakim jest człowiek na Matce Ziemi , musi się ocucić ze swojej bezmyślności . Przeżuwacze tym staliśmy się , albo Człowiek otrząśnie się z tego / stanowiska/ i pójdzie wyżej / wybrani ? / albo skończy jak przeżuwacz, który wydaje się być pozbawionym UCZUĆ WYŻSZYCH. Każdy człowiek miał sen , w którym musiał podjąć moralną decyzję , a która wiązała się z jego stratą , jaka decyzja, taka szansa na przeżycie . Nie mam prawa nikogo osądzać , wydaje mi się jednak ,że MORALNOŚĆ szeroko pojęta jest tym kryterium , które zakwalifikuje nas do : BYĆ ALBO NIE BYĆ . Osobiście przystaję na to , biorąc pod uwagę , że zostanę oceniona wg powyższych kryteriów.

 56. No i sprawdziło się to co prognozowałeś TAW – wyborów nie będzie w maju. Może będą w lipcu. Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo. Kaczyński z Gowinem wydali oświadczenie o odłożeniu wyborów.

 57. Senat, po tym jak PISdy zrezygnowały z wyborów rezydenckich, przyjął uchwałę do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej, zapomnieli tylko dodać, że tym żywiołem są PISdowskie rządy. 😀 😀 😀 😀 😀

  „Senat przyjął w środę uchwałę wzywającą rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Podkreślono w niej, że związane z tym przesunięcie wyborów umożliwi koncentrację wszystkich sił politycznych, administracji państwowej i samorządowej na walce z epidemią koronawirusa.

  Za uchwałą opowiedziało się 51 senatorów, 49 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

  Projekt uchwały wzywającej Rząd RP do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na całym terytorium Polski złożyła grupa senatorów KO i Lewicy. W środę na posiedzeniu plenarnym Senatu odbyło się jego drugie czytanie. Debata nad uchwałą trwała kilka godzin.

  Sprawozdawca projektu senator Jerzy Wcisła (PO) ocenił, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pozwoliłoby zająć się walką z pandemią koronawirusa, a nie przygotowywaniem wyborów. Stwierdził również, że wprowadzone przez rząd restrykcje są przesłankami takiego stanu nadzwyczajnego” – pap.pl.

  Politycy urządzają zabawę polityczną. Za cenę przesunięcia wyborów, lewica chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

  To już duże przegięcie.

  Naród chce wychodzić z tej fikcji koronawirusowej, a oni przyjmują uchwały. To jest podwórkowe cwaniactwo. Doskonale wiedzą, że nic nie stracą bytowo ani finansowo na wdrożeniu jeszcze większego chaosu w kraju. Wynagrodzenie poselskie będą brać, a naród będzie cierpiał.

  Tylko co im tam naród, jak kasa się zgadza…”

  Robert Brzoza

 58. DLA TYCH, CO WIEDZĄ, lecz nie wiedzą, że wiedzą?

  A poza tym, niech każdy ma swoje zdanie z wewnętrznego serca przekonania. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s