gazeta

Związana z „Gazetą Wyborczą” Gazeta.pl przez kilka miesięcy straciła ponad dwa miliony użytkowników! — informuje serwis WirtualneMedia.pl, który przeanalizował wyniki największych portali internetowych w Polsce. Najpopularniejsze nadal są Onet.pl i Wp.pl.

Onet.pl odwiedziło w listopadzie 13,67 mln internautów (real users), którzy wykonali 2,69 mld odsłon krajowych, a każdy z nich korzystał z serwisu średnio przez 4 godziny i 56:08 minuty. Z kolei WP.pl zanotowała 11,31 mln użytkowników, 2,49 mld odsłon krajowych oraz średnio 5 godzin i 18:45 minuty. Są zdecydowanymi liderami – wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez WirtualneMedia.pl.

W skali roku Onet.pl zyskał w listopadzie użytkowników i odsłon krajowych, z kolei Wp.pl straciła wprawdzie użytkowników, ale zanotowała znacznie więcej odsłon krajowych i wydłużył się czas spędzany przez internautów.

Zaskakujące dane WirtualneMedia.pl podają o portalu „Gazety Wyborczej”, czyli Gazeta.pl, który dołuje. I to mocno. Gazeta.pl „straciła w skali roku aż 2,41 mln użytkowników (to spadek o 23,4 proc.) i 64,3 mln odsłon krajowych (14,9 proc. w dół), a czas spędzany w serwisie przez przeciętnego odwiedzającego zmalał o 1:29 minuty (czyli o 2,5 proc.)”.

Według autorów analizy spadek nastąpił w ciągu… dwóch-trzech miesięcy!

gazeta pl

Gazeta.pl niby jest na trzecim miejscu, ale – jak zauważają WirtualneMedia.pl – tylko pod względem liczby użytkowników, bo Interia.pl miała prawie dwa razy więcej odsłon krajowych (711,1 mln wobec 365,7 mln) oraz 3,5 razy dłuższy średni czas korzystania przez internautów (3 godziny i 33:31 minuty wobec 57:40 minuty).

Niezalezna.pl

Komentarz

Polacy powoli się budzą. „Gazeta Wyborcza” od lat już, z roku na rok coraz bardziej traci swoich – przez dwie dekady stałych – czytelników. Na portalu Gazeta.pl, jak i na całym medialnym środowisku „Gazety Wyborczej”, mści się jego wieloletnie moralne kunktatorstwo, a w ostatnich miesiącach szczególnie mu zaszkodziła totalna medialna niewiarygodność przy podejmowaniu tyleż rozpaczliwych co nieudolnych prób wyjaśniania ewidentnych dla inteligentnej części społeczeństwa fałszerstw przy listopadowych wyborach samorządowych 2014. Wiarygodnych danych na ten nośny społecznie temat dociekliwi czytelnicy woleli szukać gdzie indziej.

Portal Gazeta.pl istnieje jeszcze tylko dlatego, iż jest wygodną serwerownią dla tysięcy korzystających z niego starych posiadaczy wirtualnej poczty, którym po wielu latach użytkowania nie chce się nawet zmienić swego dotychczasowego pocztowego usługodawcy.

I portalowi nie pomoże nawet, robiony naprędce w porankingowym szale, graficzny lifting jego dotychczasowego oblicza, gdyż jak głosi polska narodowa mądrość: „koń – jaki jest, każdy widzi”…

(taw)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s