Tayyip Recep Erdoğan

Niemal równocześnie z pierwszymi doniesieniami o ataku na redakcję „Charlie Hebdo”, pojawiły pierwsze głosy demaskujące prawdziwe siły za nimi stojące: Mossad, CIA, francuskie służby. To nic nowego; schemat, który pojawia się przy okazji każdego aktu terroru. O ile jednak wcześniej grupa demaskatorów ograniczała się do bywalców ciemniejszych kątków internetu, tym razem dołączają do nich liderzy ważnego państwa – i członka NATO – Turcji.

Ledwie kilkanaście godzin po tym, jak premier Turcji Ahmet Davutoğlu wrócił z paryskiego marszu przeciw terroryzmowi, prezydent kraju, rządzący od ponad dekady Tayyip Recep Erdoğan wygłosił mocne, lecz niezauważone w mediach przemówienie, stające w sprzeczności z gestem premiera.

Hipokryzja Zachodu jest oczywista. Jako muzułmanie nigdy nie stawaliśmy po stronie terroru. To rasizm, mowa nienawiści i islamofobia stoją za tymi zamachami – grzmiał Erdoğan. Ale na tych sugestiach się nie zatrzymał. Niemal otwarcie oskarżył francuskie służby – i cały Zachód – o udział w zbrodni w Paryżu. – Zachód pogrywa sobie ze światem muzułmańskim. (…) Francuscy obywatele przeprowadzają masakrę, a muzułmanie płacą za to cenę. To bardzo wymowne. Czy ich organizacje wywiadowcze nie śledzą tych, którzy wychodzą z więzienia? – dociekał turecki prezydent, nawiązując do kryminalnej przeszłości sprawców zamachu, braci Kouachi.

Jak interpretować tę wypowiedź prezydenta kraju będącego sojusznikiem NATO i kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej? (…)

W ślad za Erdoğanem poszli inni politycy rządzącej Sprawidliwości i Rozwoju (AKP) – partii, która w ostatnich latach zmonopolizowała turecką scenę polityczną. Ali Şahin, deputowany do tureckiego parlamentu, już dzień po masakrze w Paryżu ogłosił na Twitterze, że zamach został sfabrykowany „jak w filmie”. Jak tłumaczył, świadczy o tym fakt, że zamachowcy uciekając, wznosili ostentacyjnie islamskie hasła („pomściliśmy proroka”, „Allah akbar”), a dobijając rannego policjanta, celowali w złym kierunku.

Jeszcze dalej posunął się mer Ankary Melih Gökçek, który podczas spotkania z partyjną młodzieżą oznajmił, że zamach był „oczywistym” dziełem Mossadu. Izraelski wywiad miał w ten sposób ukarać Francję za jej głos za rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającą Izrael do zakończenia okupacji Palestyny. (…)

W Rosji zaś jedna z najlepiej sprzedających się gazet, prorządowa „Komsomolskaja Prawda” z jednej takiej hipotezy uczyniła temat wydania, pytając wielkimi literami na swojej okładce:

„Czy zamach w Paryżu zorganizowali Amerykanie?”.

CIA

Według cytowanego przez „KP” eksperta Aleksandra Żylina masakra w Paryżu była karą dla Francji za niedawną wypowiedź prezydenta Hollande’a, który na początku stycznia 2015 r. zasugerował, by Unia Europejska zaczęła łagodzić sankcje wobec Rosji. Ekspert przekonuje, że terroryzm to dla USA „tania i łatwa” metoda dyscyplinowania europejskich sojuszników i często przez Stany stosowana – ostatnio wobec Niemiec. Żylin tłumaczy bowiem, że zaostrzenie stanowiska Merkel wobec Rosji jest bezpośrednio związane z wybuchem fabryki chemicznej w Ritterhude na północy Niemiec. Wybuch miał być bowiem dziełem „amerykańskich szpiegów”.

Brzmi dziwacznie? Bynajmniej – przekonuje czytelników popularnego w Rosji portalu Lifenews.ru Aleksiej Martynow, analityk jednego z moskiewskich think-tanków. On także wiąże paryski zamach z przyjaznymi gestami Francji wobec Rosji. (…)

„W ostatnich latach i dekadach tak zwany terroryzm islamski był w rękach największej agencji wywiadowczej na świecie – CIA” – mówi Martynow.

W odróżnieniu jednak od Turcji, nawet najbardziej antyamerykańscy politycy w Rosji nie zdobyli się na oskarżenie Zachodu lub USA o organizację zamachów. Być może dlatego, że odwrócenie uwagi od wojny na Ukrainie i podkreślenie zagrożenia ze strony radykalnego islamu jest jej na rękę. Interesy Zachodu i Rosji są tu bowiem wspólne – i mogą skłonić Europę do podejścia do Rosji. (…)

Oskar Górzyński

źródło: wp.pl

Czytaj również:

 

Reklamy

7 myśli w temacie “Historyczne wydarzenie, tego jeszcze nie było! Pęka zmowa milczenia wśród światowych przywódców na temat terroryzmu NWO. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan o terrorystyczne zamachy w Paryżu oskarża francuskie służby, zaś mer Ankary – izraelski Mossad

 1. Operacja Gladio – reaktywacja

  Zamachy dokonywane na Zachodzie przez „uchodźców“ przypominają do złudzenia podobne zamachy dokonywane w Europie zachodniej w XX w. przez kilkadziesiąt lat trwania operacji Gladio. Ich celem było wtedy stworzenie napięcia w społeczeństwach Zachodu, atmosfery zagrożenia i niepewności, by mieć pretekst do ograniczenia praw obywatelskich.
  Operacja Gladio prowadzona była przez europejskie służby specjalne, pod kontrolą służb amerykańskich, z pomocą włoskiej loży masońskiej P2, kierowanej przez bankiera Licio Gelliego, który finansował zarówno terroryzm neofaszystowski, jak i terror pseudolewicy. (Według planów NATO we Włoszech, Francji, Belgii, Grecji, Portugalii, Luksemburgu, Holandii, Danii, Norwegii, RFN stworzono wtedy odziały partyzanckie na wypadek wojny z blokiem sowieckim, lub próbą przejęcia władzy przez opozycję. Oddziały te dokonały kilkudziesięciu zamachów na posterunki policji, supermarkety itp.).
  http://niniwa22.cba.pl/operacja_gladio.htm

  1. Nie przetrwa państwo ufundowane na ludobójstwie pierwotnych mieszkańców tych ziem. Mord założycielski państwa zaskutkuje fraktalnie tego państwa rozpadem. To zwykła mechanika Przestrzeni. Tak to działa. Niektórzy nazywają to prawem karmy.

   1. Erdogan nadzorca narodu tureckiego – odnośnie tego narodu bardzo ciekawego wywiadu udzieliła Pani Farah YURDOZU – opublikowanego przez POROZMAWIAJMY TV- 16 grudnia ( poruszane tematy- istoty pozaziemskie, reptile-rodzaje, ufo)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s