bida

O polskiej biedzie i bezprawiu, które w prostej linii prowadzą do bezdomności lub współczesnego niewolnictwa, donosi niemiecki portal gospodarczy Deutsche-Wirtschafts-Nachrichten.de – informuje z Hamburga Waldemar Maszewski. Według portalu i Fundacji „Walk Free Foundation” Polska zajmuje w Unii Europejskiej niechlubne pierwsze miejsce w klasyfikacji występowania właśnie współczesnego niewolnictwa.

Portal komentuje wyniki badań przeprowadzonych przez australijską fundację humanitarną „Walk Free Foundation”, według której Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w Unii Europejskiej w ilości tak zwanych „nowoczesnych niewolników”, których jest u nas prawie 72 tysiące. W klasyfikacji wyprzedzamy Węgry czy Rumunię.

Jako współczesne niewolnictwo fundacja uznaje oficjalne zatrudnianie ludzi z zarobkami niepokrywającymi podstawowych potrzeb, przymusową pracę, handel ludźmi, wykorzystywanie seksualne w celach zarobkowych oraz przymusowe małżeństwa.

śmietnik
Niemiecki portal, pisząc o współczesnych niewolnikach w Polsce, twierdzi że panująca u nas wielka bieda spycha ludzi w bezdomność i zmusza ich do podejmowania niewolniczej pracy.

Im większa korupcja w danym kraju, tym łatwiej i szybciej rozwija się w tym miejscu niewolnictwo. Podobnie jest w przypadku, gdy nie funkcjonuje prawidłowo sądownictwo, a dla obywateli nie ma normalnego dostępu do służby zdrowia, nie ma równego i swobodnego dostępu do zdobycia odpowiedniego wykształcenia, a zarobki ludzi nie pozwalają na godne życie. Z kolei, gdy dane państwo jest bardziej rozwinięte, tym możliwość wystąpienia współczesnego niewolnictwa jest dużo mniejsza.

autor: Waldemar Maszewski

źródło: niezalezna.pl

za: deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

http://www.walkfreefoundation.org/

http://www.walkfree.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Walk_Free_Foundation

Czytaj również:

23 myśli w temacie “Polacy to niewolnicy Europy. Wszyscy to widzą – oprócz nas samych

 1. Drogi Administratorze, napisz jeszcze więcej o Kościele i o tym „czego on nie robi” … nota bene: jestem wierzącym katolikiem i wypisywanie takich bzdur jak marginesie prawej strony mnie osobiście nie tylko dotyka ale obraża… i nie życzyłbym sobie takich treści… Oczywiście nikt Ci nie zabroni wypisywać różnych głupot: ale z uczciwości zaznacz, że ta strona nie jest przeznaczona dla wierzących katolików… chyba zbyt wiele nie oczekuję!?

  1. Deklarujesz, że jesteś wierzącym katolikiem, tylko zaznacz, w co wierzysz: „w chrześcijaństwo chrystusowe przyniesione w teczce przez żydowskich nomadów, wpojone na siłę ogniem i mieczem na nasze ziemie, czy też w dogmaty nieomylnych papieży, które z tym pierwszym nie mają nic wspólnego. Najpierw się doszkól, poczytaj na temat swojej religii, bo z tego co napisałeś wynika, że niewiele wiesz na jej temat. Nie bądź taki dumny i trochę pokory, najpierw sobie poczytaj na temat zbrodni watykańskich, wymordowania całych narodów w imię krzyża, ale nie dla Chrystusa, tylko dla złota. Kilkaset lat temu kk nie różnił się niczym od współczesnych terrorystów, no może tym, że nie atakowali pojedynczo, tylko kompleksowo. Teraz też nie zmienił strategii, tylko taktykę – miecz zamienił ma pieniądz.

   1. zmasakrowałeś katola Jan Poniwiecki..niestety jego IQ jest niższe od ph..więc nie zrozumie..

  2. Ten blog jest właśnie dla jak najbardziej wierzących katolików 🙂

   Ku wstrząśnięciu i rewizji Jedynie Słusznych Przekonań… 😉 Czyli ku tak zwanej dezintegracji pozytywnej… 😉 🙂 😀 Co zawsze jest twórcze, godne, sprawiedliwe, słuszne i zbawienne… 😉

   Pozdrawiam i zapraszam częściej ❤

   1. Powiem tak, zgadzam się z tym ze Polska jest niewolnikiem Europy, a kto twierdzi inaczej i potrafi tylko obrażc innych i wyszukiwać tylko błedy innych,ma do tego prawo, ja wierzę w Jezusa Chrystusa i wiem też że każdy dokonuje wyborów i odkłada na swoja półkę i każdy indywidualnie odpowie przed Bogiem i ja i i Papież i Biskup i kazdy kto stąpa po tej ziemi, wiem tez że szataństwo walcuje na polskiej ziemi dzięki takim partiom jak PO i widze tez ze Polska podnosi się z kolan i nie mam zamiaru doszukiwać się który Papież co zrobił, bo każdy grzeszy tak samo, mam to na co się godzę i ponoszę konsekwencje złych wyborów moich przodków, a jeszcze raz podkreślam, że to ja poniosę konsekwencje swoich wyborow przed Bogiem i ten czy Ci co doprowadzili Polskę do skrajnego ubóstwa i to co pisze , piszę z własnego doświadczenia, pozdrawiam wszystkich którzy zasmiecają sobie serce postępowaniem innych, ja staram się widzieć zaderę w swoim oku a nie u innych 🙂 na marginesie dodam że pół mojej rodziny pracuje w UK żeby pozostałe pół tu w Polsce mogło się utrzymać, także ten ocenia co nigdy nie myslał o tym co dzisiaj dam dzieciom jeść KAŻDY ODPOWIE ZA SIEBIE 🙂

   2. Dezintegracja Pozytywna 😉
    Profesor Kazimierz Dabrowski ma Godnego nasladowce !

  3. Katolików wierzących w co? Poza tym nie musisz czytać tych „Głupot”. Możesz się udać do pierwszej lepszej Synagogi zła, czyli Kościoła Rzymsko Katolickiego, Rzymskiego Okupanta i Wrogiego Polskiemu Narodowi Pasożyta i tam nabierać „Mądrości”.
   Pozdrawiam

 2. Głupie polaczki hahah. Powoli przejmujemy waszą Polskę a wy będziecie głodować. Wasz rząd pracuje dla nas a Wy musicie płacić abyśmy mogli sprowadzać nasze rodziny z Izraela.

  1. A co na to Pański Bóg.. ? Błogosławi tym, którzy wyciskają łzy glodującym matkom i ich dzieciom ..? Bóg kocha sprawiedliwie i tegoż się domaga. Proszę uważać aby w rodzinach nie nastała plaga nienawiści.. Bo każdy zły występek jest tam Wysoko w Świętej Księdze Tłustym Drukiem odnotowany. Tylko zgoda i miłość budują. P.S. Nie czuję się głupią, mimo iż Ojczyzną mą ziemską – jest Polska !!!

  2. Proszę uważać aby przemawiająca pycha nie sprowadziła plag i nieszczęść na Pańskie rodziny.. Każdy kto wyciska łzy z oczu płacących matek, które często nie mają czym dzieci nakarmić. Każdy z tych, odpowie przed Bogiem Najwyższym. P.S. Głupim jest ten co w pysze i nienawiści swe królestwo buduje…

   1. Agnieszko Kochana, „oni” nabijaja sie z Twoich lez…
    Zajrzyj do slownika lub na wpisz w wyszukiwarke: PERWERSJA lub tez osobowosc perwersyjna, czy tez: perwersyjny narcyz itp.

 3. Pycha..Straszna pycha przemawia przez te słowa Panie Rabin..Co na to Pański Bóg.. A sumienie ..Popiera niszczenie niewinnych ludzi ? Z całą pewnością będziecie szczęśliwi i dumni.. Radujcie się, wyciskając łzy wszystkich matek, które każdego dnia rozważają skąd wziąć na chleb dla dzieci. Proszę radować się i triumfować.. Tu na ziemi zdobędziecie waszymi metodami to czego jeszcze nie zagarnęliście ale po śmierci .. Wtenczas każdy swą Księgę przed Panem otworzyć musiał będzie. Każdy bo od tego nie ma wyjątku i nie będzie tych brudnych do przekupienia pieniążków … P.S .Głupim jest ten co w pysze i nienawiści żyje …Ten co jad sączy i przed niczym się nie cofnie .. Oko i Ucho Pańskie tam z wysokiego nieba czujnie spogląda , w Świętej Księdze wszystko notuje…

  1. Szanowna Pani, niektore byty NIE MAJA SUMIENIA.
   Niech Pani rozwija wlasna SILE , MOC, Tworcze dzialania. Tworzy solidarne grupy i GLOSUJE NA UCZCIWYCH LUDZI ❤ !!!!!

 4. Ciekawe, że niektórzy uważają, że wiedzą czego Bóg chce, co mysli, co nam szykuje tu czy po smierci, bo przeczytali to, co inni napisali w tzw. „swiętych księgach”… To dopiero jest pycha :/

  1. Niestety. Ci ludzie nie wiedza ze Biblia została stworzona przez ludzi bo to ludzie decydowali co wejdzie w jej skład a co nie. To co nie weszlo nazwali apografami czyli słowem nienatchnionym. Co znaczy natchniony? To to samo co pod inspiracją. Czyli ewangelie byly pisane pod inspiracją Boga… Ciekawe skąd takie przekonanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s