Po to właśnie wybuchła tzw. ukraińska rewolucja: w celu przenosin Izraela na Ukrainę zachodnią (i być może do Polski wschodniej), z przesiadką w Berlinie…

judeopolonia

Temat w Polsce znany dotąd jedynie w alternatywie wypłynął w końcu i w mediach korporacyjnych: Drugi Izrael czyli Nowa Chazaria lub Nowe Miasto na Górze. Ewakuacja Izraela do Polski i na Ukrainę, z przesiadką w Berlinie. Onet.pl przedrukowuje tekst z The Economist.

Czyżby Berlin miał się stać nową Jerozolimą? W Izraelu są tacy, którzy uważają, że lepiej się przenieść do Niemiec wobec rosnących cen i ciągłej groźby konfliktu zbrojnego. Uruchomiona w październiku na Facebooku strona po hebrajsku – o tym, jak się przenieść do miasta oddalonego od rakiet i lawinowo rosnących w Izraelu cen – stała się hitem, a w ciągu tygodnia obejrzało ją 600 tys. osób. Strona o nazwie Olim Le-Berlin (Przybywajmy do Berlina) wykorzystuje ten sam dopingujący czasownik, który Żydzi rezerwują dla emigracji, czyli właśnie „przybywania” do Izraela.
Obchody żydowskiego święta Sukkot w Berlinie
Obchody żydowskiego święta Sukkot w Berlinie
Jeden z izraelskich zespołów śpiewa na podobną nutę, zamieniając słowa ukochanej piosenki Izraela „Złota Jerozolima” w tekst o tęsknocie za „Reichstagiem pokoju, euro i światła”. Swoje trzy grosze dodał nawet profesor Manuel Trajtenberg, czołowy ekonomista, analizujący na zlecenie rządu wysokie koszty życia, które w 2011 roku doprowadziły do masowych protestów. „Berlin jest bardziej atrakcyjny niż Tel Awiw” – powiedział.
To nie żart. Warszawa, 6 kwietnia 2011 r.
To nie żart. Warszawa, 6 kwietnia 2011 r.

Reakcja władz izraelskich jest pełna jadu. „Israel Hajom”, uważny za tubę premiera Benjamina Netanjahu, na pierwszej stronie zbeształ chcących jechać do Berlina. Głos nacjonalistycznej prawicy potępił ich jako przynoszących hańbę wszystkim, którzy uratowali się z Holokaustu. „Do zobaczenia w komorach gazowych” – skomentował na stronie w Facebooku jeden z jej przeciwników. Minister finansów Jair Lapid obiecał objąć kontrolą cenową więcej artykułów żywnościowych.

judeopolonia
To nie żart. Warszawa, kwiecień 2011 roku (najzupełniej przypadkowym przypadkiem w 1. rocznicę Zamachu Smoleńskiego)

Wielkość emigracji raczej nie uzasadnia takiego wzburzenia. Niemieckie Federalne Biuro Statystyczne zanotowało, że liczba imigrantów z Izraela wzrasta zaledwie o 400 osób rocznie. Izrael szacuje, że w 2012 roku było około 16 tysięcy nowych emigrantów, ale liczbowo ich stratę zrekompensowali z naddatkiem Żydzi przybyli z Europy Wschodniej, Stanów Zjednoczonych i Francji, którzy są z reguły bardziej religijni i bardziej prawicowi. Izraelska diaspora wprawdzie rozrasta się w Berlinie, Londynie i Barcelonie, ale nie jest to raczej nowy trend. Od chwili stworzenia Ziemi Obiecanej opuściło ją około 700 tys. Izraelczyków, mówi demograf Sergio DellaPergola.

Izraelczycy ramię w ramię z Żydami aszkenazyjskimi, czyli pochodzącymi z Europy Wschodniej, stoją w kolejkach przed konsulatami w Niemczech, Węgrzech i Polsce, by ubiegać się o europejskie paszporty, co kiedyś było uważane za krok haniebny.

Pozostaje jednak faktem, że wielokulturowe miasta Zachodu coraz bardziej przyciągają, zwłaszcza ludzi młodych, singli, niewierzących i absolwentów uczelni, wśród których jest coraz więcej kobiet – czyli osoby, którym Tel Awiw zawdzięczał swój urok. Wielu Izraelczyków tymczasowo zbiegło z kraju podczas izraelskiej wojny w Gazie latem tego roku, gdy wycie syren wymiotło plaże i skłoniło ludzi do zamknięcia się w domach. Zaniepokojeni rosnącą nietolerancją Izraelczycy zastanawiają się przy szabasowych posiłkach, co postawić na pierwszym miejscu: swoje dzieci czy swój kraj.

judeopolonia9
A młodzi polscy harcerze nawet nie wiedzą, w jakim celu zostali tu zmanipulowani…

Obawy przed antysemityzmem, szczególnie w Europie, zniechęcają wielu Izraelczyków do wykonania tego kroku. Ale ich nadzieje osłabiają powtarzające się co kilka lat wojny i to, że Netanjahu wydaje się odrzucać kompromis z Palestyńczykami. W sytuacji, gdy izraelscy generałowie domagają się finansowania, przybierają na sile spory o priorytety ekonomiczne. 8 października zapewnili oni sobie zatwierdzenie przez rząd 10-procentowego wzrostu wydatków na wojsko.

judeopolonia6

Na swej stronie internetowej przybywający do Berlina zamieścili rachunek za artykuły spożywcze w Niemczech, które w Izraelu kosztowałyby trzy razy tyle. „Nawet nasz przodek Jakub pojechał do Egiptu, żeby zarabiać dwa razy więcej i płacić za czynsz trzy razy mniej” – śpiewają hip-hopowcy.

judeopolonia7

Izraelczycy ramię w ramię z Żydami aszkenazyjskimi, czyli pochodzącymi z Europy Wschodniej, stoją w kolejkach przed konsulatami w Niemczech, Węgrzech i Polsce, by ubiegać się o europejskie paszporty, co kiedyś było uważane za krok haniebny. Ich liczba wzrośnie, jeśli hiszpański parlament zatwierdzi plan przyznawania obywatelstwa Żydom sefardyjskim, których przodkowie zostali wygnani w 1492 roku i których mogą być nawet miliony.
judeopolonia8
Onet.pl (po kilku dniach Onet się rozmyślił i niebezpieczny artykuł wykasował)
za: Economist.com

Ukraina – o co naprawdę chodzi:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/ukraina-o-co-naprawde-chodzi/
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s