odszkodowania

Polska nigdy skutecznie nie zrzekła się odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową. To aż 850 mld dolarów, na dodatek liczone bez uwzględnienia strat ludzkich. Sensacyjne ustalenia śledztwa tygodnika „wSieci”.

Niemal równo 75 lat po kapitulacji Warszawy dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas pisze o wynikach swojego śledztwa, które prowadził przez ponad rok. Publicysta wskazuje na szokujące informacje dotyczące reparacji wojennych za II wojnę światową.

Łączną wartość strat materialnych, które poniosła Polska z powodu polityki niemieckiej III Rzeszy, oszacowano na 258 mld zł z sierpnia 1939 r. – równowartość 49 mld ówczesnych dolarów amerykańskich. Według Zarządu Rezerw Federalnych USA kwota 49 mld dol. z sierpnia 1939 r. odpowiadała w sierpniu 2014 r. kwocie 845 mld dol. Takie nominalne zwielokrotnienie wynika tylko ze skumulowanej inflacji, bez oprocentowania za zwłokę

– tłumaczy dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, ekspert prawa międzynarodowego.

Dodaje, że o te pieniądze Polska wciąż ma prawo się upominać ponieważ wedle zasad prawa międzynarodowego Polska nigdy skutecznie nie zrzekła się prawa do nich. Szczegóły zaskakujących odkryć i bardzo dokładnego ponad rok trwającego w tej sprawie śledztwa, obejmującego kwerendę w polskich, niemieckich i nowojorskich archiwach, dostępne są w najnowszym tygodniku „wSieci”.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/215741-polska-moze-zadac-od-niemcow-850-mld-dolarow-odszkodowania-sensacyjne-wyniki-sledztwa-wsieci

Reklama

6 myśli w temacie “Odwieczny brak kasy w polskim skarbcu? Polska może żądać od Niemców 850 mld dolarów odszkodowania. Który „polski” rząd odważy się podjąć ten temat?

  1. Szanowni czytelnicy Polsce należą się pełne odszkodowanie od Niemiec ale my w Polsce nie mamy Rządu który by tą sprawą się zajął to dotyczy też Sejmu który powinien powołać specjalną Komisję do spraw odszkodowań za II Wojnę Światową.Polska ma zachowaną ciągłość Konstytucyjną II R.P jasną sprawą jest że obecnie mamy III R.P – PRL -u i to jest problem ale mamy Prezydenta II R.P J.Z.Potockiego Legalnego i Konstytucyjnego na podstawie Konstytucji z 23 kwietnia 1935 r. i to jest właśnie to że Potocki obecnie jest jedyną legalną osobą która ma pełne prawo zaskarżyć Niemcy o REPERACJE za II Wojnę Światową jak i za wywiezione Złoto oraz inne dobra Narodu Polski za granice które nigdy do Polski nie powróciły i nie powrócą bowiem Polska jest nadal PRL -bis zadne Państwo nie ma prawa wydać tego majątku obecnej Polsce bo by dokonało PRZESTĘPSTWA taka jest rzeczywistość aktualna i mają racje.Grecja jedyne Państwo które powołało komisję co do roszczeń sprawę wygrają a Polska jak zawsze jest inna jak powinna była być Rząd Polski nic nie robi.Wywiad z Panem Prezydentem II R.P oraz ujawnieniem prawdy jest czymś nie spotykanym w Polsce należy go podziwiać oraz wspierać bo Polski Rząd jak i Prezydent A.Duda zaczynają nabierać wody w usta i milczą dlaczego tak się dzieje kto ma w tym interes.

  2. Polska odzyska wszelkie należności za II Wojnę Światową bo tak mówi Prawo MIĘDZYNARODOWE te REPERACJE należą się II R.P która zachowała ciągłość Konstytucyjną z 1935 r. oraz za inne utracone korzyści wywiezione z Polski w 1939 r.

    1. Taw czy to Ten JAN HRABIA ZBIGNIEW POTOCKI?!
      ALE TY TAW ,, SZYBKO DOROSŁEŚ” W SWEJ CUDOWNEJ ŚWIADOMOŚCI! A jednak patrząc z poczucia czasu obecnego w zestawieniu z tym artykułem z 2014!!- PIS chyba się odważy- może raczej straszy- wet za wet?! A może ma plan- chce odszkodowań, żeby potem oddać pod pretekstem ustawy reprywatyzacyjnej bractwu znanej nacji!

      1. O kurczaczki!- TAW – Twój Blog MA NIEPRAWDOPODOBNY WPŁYW NA TO CO SIĘ W POLSCE DZIEJE- przykładem jest powyższy wpis Pana Prezydenta! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s