„Czołem Grzegorz! Jesteśmy z Tobą!” – takie okrzyki rozbrzmiały w sobotę 2 sierpnia przed aresztem śledczym na ul. Świebodzkiej 2 we Wrocławiu, gdzie od wtorku 29 lipca jest więziony przez reżim III RP reżyser Grzegorz Braun.

Przed aresztem zgromadzili się przedstawiciele różnych grup prawicowych, m.in. wiele znanych postaci opozycji z lat ’80, Solidarność Walcząca, Stowarzyszenie Solidarni 2010, Klub Gazeta Polska i Stowarzyszenie Demokracja USA.

ddf808451083ba5cddcd2995f7f4a6ac

Wśród prowadzących spotkanie wystąpił m.in. Adam Słomka z Solidarności Walczącej i KPN, który za działalność opozycyjną w latach ’80 spędził w więzieniach PRL-u łącznie ponad 2 lata. – Grzesiu jesteśmy z Tobą. Witam Cię serdecznie, bo pewnie nas słyszysz – rozpoczął swoje wystąpienie, w którym zwrócił uwagę na to, że za murami aresztu nie znalazł się żaden z sędziów,  którzy skazali na śmierć kilka tysięcy żołnierzy niezłomnych w latach ’40 i ’50, ani żaden z prokuratorów, którzy osądzali opozycjonistów w czasie staniu wojennego, ale właśnie reżyser Grzegorz Braun.

DSC_0737

Adam Słomka mówił o tych sędziach i przedstawicielach władzy, którzy pacyfikowali wystąpienia robotników, swoimi decyzjami łamali ludzkie życie, a po 1989 r. robili kariery. Zachęcał do jednoczenia się środowisk prawicowych i interweniowania poprzez protesty, pikiety i inne środki na każdy przejaw niesprawiedliwości. – Wszystkich nas nie zamkniecie – podkreślał.

big_DSC_6220

 mid_24601
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s