Ponad 5 000 protestujących przed budynkiem BBC przeciw proizraelskiej propagandzie stacji, Londyn 15 lipca 2014 r.
Ponad 5 000 protestujących przed budynkiem BBC przeciw proizraelskiej propagandzie stacji, Londyn 15 lipca 2014 r.

W całej Wielkiej Brytanii wybuchły masowe protesty przeciwko fałszywemu obrazowi izraelskiej agresji na Gazę, który prezentuje stacja BBC. Demonstrujący domagają się rzetelnego i bezstronnego raportowania o sytuacji w Gazie zamiast tendencyjnego przedstawiania konfliktu. Duże demonstracje odbyły się w Londynie, Manchesterze, Liverpoolu i Newcastle.

Grupy organizujące protesty (m.in. Kampania Solidarności z Palestyną, Koalicja Stop Wojnie) w liście do nadawców finansowanych z pieniędzy publicznych piszą, że zobowiązani są oni do rzetelnego przedstawiania faktów – bez opowiadania się za jedną ze stron. Według organizatorów raporty BBC na temat sytuacji w Gazie całkowicie pomijają kontekst wieloletniej okupacji Palestyny przez Izrael, zbrojnych napaści Izraela na Palestyńczyków, deoprtacji i oblężenia Strefy Gazy. Zarzucają BBC całkowite ignorowanie kontekstu i tła konfliktu.

Żądania rzetelnego przedstawiania sytuacji są jednymi z głównych haseł. Demonstranci przypomnieli także reporterom z BBC, że opór wobec okupacji jest prawem okupowanych według prawa międzynarodowego. „Gdy przedstawiacie izraelski ostrzał Gazy skierowany przeciwko Palestyńczykom jako akcje odwetowe lub obronne, chcieliśmy przypomnieć, że jest to wynikiem m.in. wypędzania Palestyńczyków z ich domów i społeczności” – czytamy w liście otwartym.

Protesty odbyły się pod siedzibami BBC, demonstranci przypomnieli także, że Barack Obama i David Cameron popierają zabijanie cywilów przez Izrael nazywając to „prawem do obrony”. W kilku miastach odbyły się także czuwania w intencji pamięci ofiar zamordowanych przez Izrael. W niedzielę protesty odbyły się także w Glasgow, Edynburgu i Cambridge. Więcej demonstracji zapowiadanych jest na przyszły tydzień.

http://stopwar.org.uk/events/national-gaza-demonstration-saturday-19-july-stop-the-killing-stop-the-bombing#.U8J7AbH2LfN

Dlaczego żadna z polskich stacji telewizyjnych nawet nie zająknie się na ten temat?…

Autonom.pl

StopWar.org.uk

Reklama

2 myśli w temacie “Brytyjczycy się budzą i masowo protestują przeciwko własnej zakłamanej telewizji. Polacy swoją zakłamaną telewizję kochają i oderwać się od niej nie mogą

  1. Taki sam marsz i protest POwimien się odbyć w III RP przeciw faryzejskiemu zakłamaniu w TVN, Polsacie, Wybiórczej i reszcie WSIoków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s