Wiele grup sprzeciwiających się aborcji (ang. pro-life) wzywa do publicznego bojkotu produktów giganta spożywczego PepsiCo ze względu na jego współpracę z firmą biotechnologiczną Senomyx, która używa komórek usuniętych płodów w swoich badaniach i produkcji sztucznych wzmacniaczy smaku.

LifeSiteNews wcześniej donosiło o partnerstwie firmy Senomyx z głównymi koncernami spożywczymi, zwłaszcza PepsiCo, Kraft FoodsNestlé. Grupa sprzeciwiająca się aborcji „Children of God for Life” (CGL) dołączyła do głównych organizacji, wzywając społeczeństwo do bojkotu PepsiCo. Pepsi finansuje badania, rozwój i płaci tantiemy firmie Senomyx, która wykorzystuje HEK-293 (komórki nerek ludzkich embrionów) do produkcji wzmacniaczy smaku do napojów Pepsi.

„Korzystając z wyizolowanych ludzkich receptorów smaku stworzyliśmy własne receptory smaku oparte na analizie systemów, które zapewniają biochemiczne lub elektroniczne odczyty, gdy składnik smakowy wchodzi w interakcję z receptorem” – można przeczytać na stronie Senomyx.

To jednak, czego firma nie mówi publicznie, to fakt, że do produkcji tych receptorów używa ona HEK 293 – komórek nerek ludzkich embrionów pobranych z zabitego dziecka

– powiedziała Debi Vinnedge, przewodnicząca grupy CGL, która od lat zajmuje się monitorowaniem wykorzystania usuniętych płodów w materiałach medycznych i kosmetykach.

Komórki płodowe nie znajdują się co prawda w produkcie, jednak „istnieje wiele innych możliwości/technik, jakie może wykorzystywać PepsiCo zamiast używania samych komórek płodowych” – zauważyła Vinnedge. [Wyjaśnienie: PepsiCo nie używa komórek płodowych, lecz gotowy „wzmacniacz smaku” zakupiony od firmy Senomyx. „Wzmacniacz smaku” produkowany jest jednak przez firmę Senomyx w syntetycznym procesie technologicznym właśnie na bazie komórek płodowych – przyp. TAW].

<https://youtu.be/D4OknusqLhM

Informacje na temat technik badawczych Senomyx zmotywowały Campbell Soup do zerwania wszelkich stosunków z Senomyx. Jednakże PepsiCo nadal utrzymuje stosunki biznesowe pomimo wykorzystania ciał dzieci poddanych aborcji.

pepsico-1024x648

PepsiCo doprowadziło opinię publiczną do wrzenia, gdy odpowiedziało na zarzuty, mówiąc: „Nasza współpraca z Senomyx jest ściśle ograniczona do tworzenia napojów o niższej kaloryczności i doskonałym smaku”.

Po kolejnych naciskach PepsiCo wysłał odpowiedź listowną, twierdząc, że firma została oskarżona o prowadzenie badań nad komórkami z usuniętych płodów.

Bradley Mattes, dyrektor „Life Issues Institute” (Instytutu Problemów Życia), powiedział: „Kiedy komórki płodowe w istocie nie są w samym produkcie, to sama zbieżność z tym tematem wystarczy, by zniechęcić większości konsumentów. Według naszej wiedzy jest to pierwszy przypadek, gdzie produkt spożywczy byłby publicznie kojarzony z aborcją”.

Grupy pro-life zauważają, że kolejne firmy współpracujące z Senomyx będą bojkotowane. Organizacje pro-life proszą obywateli o bojkotowanie wszystkich produktów i napojów Pepsi.

Do marek PepsiCo należą m.in.:

 • Pepsi
 • Mountain Dew
 • AMP Energy
 • Aquafina
 • DoubleShot Coffee Drink
 • Lipton Brisk
 • Lipton PureLeaf
 • Frito Lay
 • Lays
 • Doritos
 • Cheetos
 • Mirinda
 • 7Up
 • Quaker.

Więcej nahttp://www.pepsico.com/brands

autor: Rebecca Millette, USA

źródło: http://www.prisonplanet.pl/multimedia/polityka/pepsico_wykorzystuje,p973994756

za: https://www.lifesitenews.com/news/pro-life-groups-call-for-pepsi-boycott-over-aborted-fetal-cell-lines

Komentarz PrisonPlanet.pl: Jeżeli jeszcze ludzie mają odrobinę sumienia, powinni odmówić sobie czipsów i pepsi. To jest kanibalizm w zawaluowanej formie. Mamy przed sobą przedsmak nowego świata, o którym Aldous Huxley pisał lata temu w książce Nowy wspaniały świat, gdzie ludzie po śmierci są przetwarzani na użyteczne produkty, m.in. na fosfor. Bojkotujcie produkty koncernu PepsiCo.

Aldous Huxley o globalnej kontroli:

Czytaj również:

Reklamy

6 myśli w temacie “PepsiCo wykorzystuje komórki poddanych aborcji dzieci do ulepszania produktów

 1. Gdyby głupota miała skrzydła to moglibyście za darmo latać na wakacje. Linia HEK 293, z którą sam zresztą pracuję, została uzyskana z JEDNEGO usuniętego płodu w 1973 roku i od tej pory jest utrzymywana w kolekcjach linii komórkowych m.in. ATCC i ECACC. Każde laboratorium pracujące z liniami komórkowymi może je zamówić i z nich korzystać w badaniach naukowych, np. nad procesami nowotworzenia lub do namnażania adenowirusów. NIE MA POTRZEBY, aby wykorzystywać więcej płodów do otrzymywania tych komórek. Zanim napiszecie jakikolwiek artykuł na temat, o którym nie macie zielonego pojęcia, poczytajcie trochę literatury fachowej, zapytajcie specjalistów. Pozdrawiam.

   1. Ta mapa ma drażnić wrogów Wielkiej Lechii i budzić śpiących Lachitów. Takie jej zadanie.

    Stron internetowych są miliony. Z łatwością znajdziesz dla siebie inną bajkę.

    I dziękuję za nieprzypadkowy wpis, bo od kilku dni nosiłem się z zamiarem zmiany głównej grafiki. Właśnie Ty mnie przekonałeś, by jej jednak nie zmieniać. Dziękuję ❤

    *

    A wracając do meritum, chętnie bym z Wami porozmawiał, Panowie, za kilka lat, gdy już wyjdzie na światło dzienne informacja o tym, co naprawdę producenci żywności, leków i szczepionek dodawali do swoich produktów – NAWET NIE WIEDZĄC O TYM, gdyż sami nie mieli świadomości, CO NAPRAWDĘ znajdowało się w dodawanych przez nich „dodatkach” do produktu. Kiedy już ta sprawa wypłynie, pochowacie się, Panowie, jak szczury w norach – i już nie będzie z kim o tym porozmawiać.

  1. Z jednego usuniętego z łona matki dziecka zwanego przez oszustów jeszcze nie-dzieckiem zrobiono wiecznie rozmnażającego swoje komórki nieśmiertelnika?
   Tak! To o całą wieczność jest „mądrzejsze” od zjadania świeżego mięsa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s