369568_Palestine-Israel-arrest

W ostatnich dniach telewizory całego świata podskakują z oburzenia na wieść o porwanych Izraelczykach. Podobnej histerii te same telewizory zupełnie nie wszczynają na wieść o tym, że tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy izraelskie siły zbrojne aresztowały i uprowadziły prawie 2 500 Palestyńczyków, w tym kobiety i dzieci!

Około 2478 Palestyńczyków zostało porwanych przez armię izraelską w przedziale czasowym od 1 stycznia do 30 czerwca tego roku, powiedział Abdul-Nasser Ferwana, dyrektor Census Department of the Palestinian Ministry of Detainees.

W samym tylko czasie „poszukiwań” po zniknięciu trzech izraelskich osadników 20 dni temu uprowadzono już 600 Palestyńczyków.

i3

Jak wskazują oficjalne dane wśród prawie 2500 aresztowanych Palestyńczyków było ponad 400 dzieci i 39 kobiet.

Aim+at+kid

Dane przedstawiają również 27 procentową wzrostową tendencję liczby aresztowań przez siły izraelskie w stosunku do ubiegłego roku, donosi Palestyńskie Ministerstwo Zatrzymanych.

israeli terrorism

We wtorek Amnesty International (AI) zaatakowało publicznie Izrael za jego agresję wobec Palestyńczyków i usprawiedliwianiem jej „poszukiwaniem” sprawców uprowadzenia trzech izraelskich osadników.

Prawni przedstawiciele organizacji stwierdzili, że bieżące zbrojne operacje Tel Awiwu przeciwko Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu są rażącym naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego.

Siły izraelskie zabiły już kilkunastu Palestyńczyków i aresztowały setki innych osób, w tym członków Hamasu i jego współpracowników w ramach operacji wojskowej rzekomego poszukiwania trzech uprowadzonych osadników, który zaginęli jak twierdził Izrael w al-Khalil (Hebron) 12 czerwca.

W poniedziałek zwłoki izraelskich nastolatków znaleziono na polu w pobliżu miejscowości Hilhul na północ od miasta al-Khalil na Zachodnim Brzegu.

Tel Awiw oskarża palestyński ruch oporu Hamas jako odpowiedzialnego za śmierć trzech nastolatków. Hamas kategorycznie odrzuca te wyssane z palca oskarżenia.

GMA/AB/SS

tł. ls

PressTV.ir, Wolna-Polska.pl, Amnesty.org

 

Zobacz także:

Żydowska „zemsta” na Palestyńczykach trwa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s