250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach – tego nie pokażą ani w TVN, ani w TVP, ani w Polsacie

i3

Liczba palestyńskich dzieci przetrzymywanych w izraelskich więzieniach wzrosła do 250, mówi prawnik z Palestinian Ministry of Detainees and Ex-detainees Affairs.

Hiba Masalha powiedział we wtorek, że reżim izraelski prowadzi „kampanię aresztowań” po rzekomym uprowadzeniu trzech izraelskich osadników.

Masalha potępił również wykorzystanie rzekomego „porwania” jako pretekstu do zakrojonych na szeroką skalę aresztowań palestyńskich dzieci z ich domów i w środku nocy przez izraelskie wojsko. Dalej, oskarża siły izraelskie o brutalne pobicia i stosowanie przemocy wobec zatrzymanych dzieci, nazywając je jawnym naruszeniem Konwencji Praw Dziecka.

i

Israel ‘systematically’ mistreats Palestinian children in jails: UNICEF

palestinian-child-israeli-soldier1

israel-abuse-palestinan-children

palestinian-children-tortured-by-israel

palestinian-arrest_2502004b

palestinian-children.si

Siły izraelskie aresztowały setki Palestyńczyków w ramach kampanii poszukiwań trzech osadników, którzy – jak twierdzi Izrael – zostali porwani 12 czerwca na okupowanym Zachodnim Brzegu niedaleko al-Khalil (Hebron).

images

palestinian-children-tortured-used-as-shields-by-israel

102703

lainfo.es-4680-israel-palestina

Aim+at+kid

Tel Awiw oskarża palestyński ruch oporu Hamas za porwanie trzech Izraelczyków. Hamas odrzucił oskarżenia twierdząc, że izraelski reżim usiłuje sabotować niedawno osiągnięte porozumienie i pojednanie pomiędzy ruchem i Fatah, które doprowadziło do powstania na początku tego miesiąca palestyńskiego rządu jedności narodowej.

Od 12 czerwca już ponad 400 osób, w tym członków Hamasu i ich współpracowników, zostało aresztowanych – potwierdzają palestyńscy urzędnicy. Kilkunastu Palestyńczyków zostało zastrzelonych podczas rzekomej operacji poszukiwań, co wyzwoliło międzynarodowe potępienia.

W sobotę, Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon wyraził wielkie zaniepokojenie masowymi aresztowaniami Palestyńczyków i ograniczaniem ich wolności na Zachodnim Brzegu.

SSM/HJL/HMV

tł. ls

Źródło: PressTV.ir ; Wolna-Polska.pl

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s