345cd31d0ff1aab379242efd162c8eff_XL

Wojna w Syrii wciąż trwa a w pobliżu Wzgórz Golan często dochodzi do walk między wojskiem a uzbrojonymi bojownikami. W niedzielę, pocisk przeciwczołgowy wystrzelony z terytorium Syrii spadł na Wzgórza Golan, co doprowadziło do śmierci izraelskiego chłopca. IDF odpowiedziało w poniedziałek nalotami, bombardując syryjskie obiekty wojskowe.

Nie można mieć absolutnej pewności, że pocisk który spadł na Wzgórza Golan był działaniem prowokacyjnym ze strony syryjskiego rządu. Mogło tego dokonać zarówno syryjskie wojsko jak i uzbrojona opozycja, która toczy przecież wojnę na terenie Syrii. Jednak Izrael uznał wydarzenie nie tylko za prowokacyjne i celowe, ale również jako największe naruszenie suwerenności kraju oraz najbardziej tragiczne wydarzenie od momentu wybuchu wojny w Syrii w 2011 roku.

dreamstime_xs_27684198_3

Władze Izraela twierdzą oczywiście, że pocisk został celowo wystrzelony przez syryjską armię. Postanowiono więc odpowiedzieć nalotami a w poniedziałek rano izraelska armia ogłosiła, że zbombardowano 9 obiektów wojskowych na terenie Syrii. Ostrzeżono również przed dalszymi „prowokacjami”. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w wyniku nalotów zginęło co najmniej 10 żołnierzy.

ZmianyNaZiemi.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s