capitalism

Konferencja Inclusive Capitalism zorganizowana przez Lynn Forester de Rothschild (żona lorda Evelyn de Rothschild) – Londyn, 27 maja 2014 r. 

http://www.inclusivecapitalism.org/

konferencja 2

Rodzina Rothschild

NM Rothschild & Sons Limited jest międzynarodowym bankiem inwestycyjnym należącym do  Rothschild Groupe, która posiada oddziały w 50 krajach i zatrudnia  2.8 tys. pracowników, właścicielem grupy jest rodzina Rothschild.

Rothschild jest obecny w Polsce od 1990 roku, specjalizuje się w obszarze prywatyzacji, fuzji i przejęć oraz transakcji rynku kapitałowego. Dyrektorem Zarządzającym oraz Prezesem Zarządu Rothschild Polska sp. z o.o. jest Jacek Chwedoruk (o jego biznesowych kontrahentach dowiemy się na stronie Kto-kogo.pl. Z usług banku korzystały m.in. firmy: LuxMed, KGHM, Zakłady Azotowe Puławy, Enea, Polkomtel, LOT, Dialog.

Grupa finansowa Rothschild posiada udziały w międzynarodowych korporacjach, bankach i instytucjach finansowych oraz wchodzi  w skład  konsorcjum banków, które są właścicielami banków centralnych: Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny, Bank Rezerw Federalnych USA (FED). http://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family

Bank Rothschildów ma długą tradycję w handlu złotem, zainicjował powstanie Londyńskiej Giełdy Złota (http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_fixing), której pierwsze notowania odbyły się w Londynie w 1919 r. Cena złota została wówczas ustalona na podstawie wspólnego porozumienia pięciu firm inwestycyjnych.

W 1980 r. doszło do podziału grupy, którą kierował lord Evelyn Robert de Rothschild. Jego kuzyn Jacob IV baron de Rothschild postanowił odejść z pokładu NM Rothschild & Sons, przejął  fundusz inwestycyjny Rothschild Investment Trust, który został założony w 1961 r. z jego inicjatywy. W 1988 roku zmienił jego nazwę na RIT Capital Partners.

W 2003 r. lord Evelyn postanowił przekazać zarządzanie rodzinnym biznesem baronowi Davidowi René de Rothschild (od 2013 r. prezes Międzynarodowego Kongresu Żydów – World Jewish Congress – WJC) z francuskiej części rodziny Rothschild, który w 2007 r. odsprzedał francuskiej rodzinie wszystkie swoje udziały w NM Rothschild & Sons.

beznazwy images[9]

Lord Evelyn wraz z żoną Lynn de Rothschild w 2003 r. utworzyli międzynarodowy holding inwestycyjny E.L. Rothschild, w skład holdingu wchodzą fundusze hedgingowe i inwestycyjne zarządzające wieloma firmami, poniżej lista firm, w których małżonkowie zasiadają w radach nadzorczych:

– The Economist Group (grupa działająca w branży mediów: Economist, CQ Roll Call, European Voice, EuroFinance, Ideas People Channel)

– Weather Central (jest największym globalnym dostawcą usług meteorologicznych, z usług firmy korzystają stacje meteorologiczne, kanały telewizyjne i instytucje rządowe: ONZ, NASA). Weather Central jest zaangażowany w programy rządowe dotyczące geoinżynierii pogodowej, której celem jest walka z globalnym ociepleniem poprzez projekt SRM (solar radiation management).

[zobacz także: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/chemitrials-geoinzynieryjne-imperium-rothschildow-2014-04]

– FieldFresh Foods (Agrobiznes – Indie)

– Christies (Dom Aukcyjny)

– Bakertilly (Bankowość Inwestycyjna)

– IHST (lider telekomunikacyjnej infrastruktury na kontynencie Afrykańskim)

– FirstMark (największa prywatna firma telekomunikacyjna w Europie, operuje w 15 krajach)

– Wings WorldWide Charter (świadczy usługi czarterowe, posiada flotę  helikopterów oraz komfortowych samolotów Gulfstream G-IV)

http://www.elrothschild.com/investments

Lynn Forester de Rothschild

FOR_323714k

STB1006R3_323336k

a-foresterderothschildRothschild

Biznes

Poniżej garść informacji ze stron  wikipedia oraz nndp na temat kariery Lynn Forester:

Córka Johna Kenneth Forester, prezesa i właściciela  amerykańskiej firmy lotniczej Meridian  specjalizującej się w usługach czarterowych dla biznesu o zasięgu globalnym.

W 1980r została absolwentką prawa Uniwersytetu Columbia, ukończyła także StosunkI Miedzynarodowe na Uniwesytecie w Genewie, w latach1980-1984 pracowała w kancelarii adwokackiej na Wall Street Simpson Thacher & Bartlett .

W 1984r. otrzymała stanowisko dyrektora i  wiceprezesa nowopowstającej firmy telefonii komórkowej  Metromedia Inc w której zarządzała do 1989r. Od 1989 r. do 2002 r. Lynn Forester prowadziła już własną działalność w branży telekomunikacyjnej, stworzyła  wiele miedzynarodowych koncernów które zrewolucjonizowały przemysł szerokopasmowego i bezprzewodowego internetu. Od roku 1989 do roku 1995 Lynn Forester była większościowym udziałowcem, prezesem i dyrektorem generalnym w TPI Communications International,  jednym z największych dostawców usług bezprzewodowych i telefonii komórkowej w Ameryce Łacińskiej oraz USA.  W 1998 r. założyła firme telekomunikacyjną FirstMark. Po uzyskaniu licencji  wybudowała sieci światłowodowe o długości 20.000 km w 15 krajach, firme sprzedała za kwotę 1 miliarda dolarów w czerwcu 2000r.(pozostawiając sobie pakiet akcji firmy), była to w największa niepubliczna tranzakcja w historii europejskiego sektora telekomunikacyjnego. Obecnie jest członkiem zarządu: Estée Lauder Companies, The Economist Group, Weather Central LLC , Christies International.

imagesWW52VTU0  rothschild[1]

Polityka

Lynn Forester nie byłaby w stanie osiągnąć tak wielkiego biznesowego sukcesu bez politycznego wsparcia. Pierwsze kroki w polityce stawiała w 1976 roku angażując się w kampanie senatora demokratów D.P. Moynihan. Kolejnym krokiem było małżeństwo z Andrew Stein  które  trwało 10 lat do 1993r.

200px-Andrew_Stein_at_the_2009_Tribeca_Film_Festival

Andrew Stein – pochodzenie żydowskie, syn multimilionera Jerry’ego Finkelsteina (Andrew skrócił nazwisko do Stein). Jerry Finkelstein był wydawcą New York Law Journal, wpływowym politykiem i biznesmenem, łączyły go bliskie stosunki z J.F. Kennedym oraz gubernatorem Nelsonem Rockefellerem. Andrew Stein podobnie jak ojciec został  politykiem związanym z partia Demokratów, zasiadał kilkukrotnie w radzie miasta New York, był też jej przewodniczącym oraz zastępcą burmistrza NY, jak też przewodniczącym Borough President of Manhattan.

W 1992 roku Lynn wspierała kampanię prezydencką Billa Clintona, a w 2008 jego żony Hilary reprezentującej partię Demokratyczną, następnie przeskoczyła na pokład Republikanów, wspierając kampanię senatora Johna McCaina. Obecnie dzieli swój czas między NY i Londynem; przemieszczając się prywatnym odrzutowcem, osobiście pilnuje interesów rodziny.

Jest przewodniczącą kampanii Jona Hutsmana (gubernator stanu Utah, były ambasador Chin w latach 2009-2011 r.) na stanowisko prezydenta USA w 2016 roku. Jon Hutsman znajduje się na liście honorowych członków fundacji Henry Jackson Initiative’s.

ladylynnforesterrothschild

Wywiad z Lynn Forester de Rothschild

images[10]

article-0-1BCD64D6000005DC-884_634x348[1]

Tina Brown (dziennikarka Anglia-USA), Cherie Blair (żona brytyjskiego premiera Tony Blair), Chrisine Lagarde (prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego), Lynn Forester de Rothschild

Clinton-RothschildMeet5[1] ws-adn-hilary-3-7-03-45-jp.jpg

W towarzystwie Clintonów, którzy gościli „młodą parę” podczas urzędowania w Białym Domu.

Z ostatniego artykułu i wywiadu z  Lynn z dnia 12 maja 2014 roku (link) dowiemy się, w jaki sposób poznali się państwo Rothschildowie. Poniżej streszczenie artykułu:

Lynn Forester poznała lorda Evelyn de Rothschild poprzez wspólnego znajomego  Henry’ego Kissingera na konferencji Bilderberg Group w 1998 r. w Szkocji, pobrali się 30 listopada 2000 r. w Londynie. Uroczystość weselną w  Waszyngtonie zorganizował senator  Moynihan z żoną (w 1976 r. Lynn wspierała jego pierwszą kampanię na stanowisko senatora). Miesiąc miodowy Rothschildowie spędzili w Białym Domu, gdzie spędzali czas wraz z urzędującą rodziną Clintonów oraz w posiadłości królowej Anglii, gdzie Lynn poznała królową oraz księcia Filipa.

images[3] imagesOT4W9O9F

Organizacje

Organizacje i Instytucje w których Lynn de Rothschild jest członkiem :

Alfred Herrhausen Society of International Dialogue of Deutsche Bank (ONZ),

Council on Foreign Relations – (CFR),

Chatham House (Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych – UK),

Institute for Strategic Studies (Instytut Studiów Strategicznych – UK),

International Advisory Council of Asia House (Międzynarodowy Komitet  Azjatycki – UK),

Foreign Policy Association (Instytut Spraw Zagranicznych – USA),

Henry Jackson Initiative’s  (Stanowisko Prezes Organizacji)

Inclusive Capitalizm (Projekt promowany przez organizacje Henry Jackson Initiative)

Lynn-Forester-de-Rothschild[1]

Konferencja INCLUSIVE CAPITALIZM – GLOBALNY KAPITALIZM, 27 maja 2014 r., Londyn

Na oficjalnej stronie organizacji  http://www.inclusivecapitalism.org/ znajdziemy listę kilkudziesięciu nazwisk prominentnych gości zaproszonych do Londynu przez przewodniczącą konferencji Lynn Forester de Rothschild.

Poniżej nazwiska otwierające listę gości:

 

EDM102-Mark+Carney+Lecture[1]

Mark Carney

od lipca 2013  sprawuje funkcje naczelnika Banku Centralnego Anglii( Bank Anglii był pierwszym prywatnym bankiem centralnym Rorschildów, założonym w 1694r. ) przewodniczący szczytu G20, przez 15 lat był dyrektorem w banku Goldman Sachs. W 2008 roku został mianowany szefem banku centralnego Kanady, a ponadto był szefem Rady Stabilności Finansowej, organizacji, w skład której wchodzą banki centralne, ministerstwa finansów i regulatorzy sektora finansowego z 24 krajów. http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/kanadyjczyk-nowym-szefem-banku-anglii,31462,1

Członek Grupy Bilderberg. http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Carney

Bill Clinton

Bill+Gates+Clinton+Global+Initiative+Brings+OaA7SPl4qpul[1]

– były prezydent USA, członek Grupy Bilderberg, według tygodnika „Angora” zajmuje 49. miejsce wśród najbogatszych polityków świata, z majątkiem 55 mln dolarów. Clinton Global Initiative jest fundacją  założoną przez Billa Clintona, który określił misję fundacji następującymi słowami: „wzmocnienie zdolności ludzi na całym świecie, aby sprostać wyzwaniom globalnej współzależności”. Fundacja skupia się na czterech kluczowych obszarach: bezpieczeństwa zdrowotnego; wspierania przedsiębiorczości; rozwoju wspólnego przywództwa bez podziałów: rasowych, etnicznych i religijnych. Fundacja działa głównie poprzez partnerstwo podobnie myślących osób, organizacji, korporacji i rządów, często służąc jako inkubator dla nowej polityki i programów. (fot. Bill Clinton i Bill Gates) http://en.wikipedia.org/wiki/Clinton_Foundation.

http://swiat.newsweek.pl/fundacja-clintona-ujawnia-niewygodnych-darczyncow,34988,1,1.html

Christine Lagarde

BB_Forbes_cover091211[1]

Christine Madeleine Odette Lagarde – francuska polityk, prawnik, minister w kilku rządach, pierwsza kobieta na stanowisku ministra finansów w państwach wchodzących w skład G8. Od 2011 r. dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego, również będąca pierwszą kobietą w tej funkcji. Odznaczona Legią Honorową V klasy.  http://pl.wikipedia.org/wiki/Christine_Lagarde

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-lagarde-mfw-zaczyna-negocjacje-z-ukraina-ws-programu-ratunko,nId,1357520

Alderman Fiona Woolf

images7X2P3B4V

 Z wykształcenia prawnik ,  8 listopada 2013r. objęła stanowisko  Burmistrza Miata Londyn,  służy jako globalny Ambasador Wielkiej Brytanii w usługach finansowych i biznesowych. http://en.wikipedia.org/wiki/Fiona_Woolf

W marcu 2013r. przed mianowaniem na stanowisko burmistrza Fiona była partnerem biznesowej organizacji TomorrowsCompany której również przewodniczy Lynn Rothschild. http://tomorrowscompany.com/business-in-society-towards-a-new-covenant-london-launch

Dalej na liście znajdziemy prezesów największych międzynarodowych korporacji, grup finansowych, ekonomistów i polityków. http://www.inclusivecapitalism.org/conference-2014/speakers/

CELE ORGANIZACJI

Organizacja w sposób lakoniczny opisuje projekt Inclusive Capitalism – Globalny Kapitalizm na stronie znajduje się tylko krótka informacja, że celem programu jest pomoc najbiedniejszym oraz wspólne działanie międzynarodowych organizacji, biznesu, nauki dla poprawy obecnego systemu finansowego i wyjścia z kryzysu, który najbardziej dotyka najbiedniejszych na naszej planecie.

Całkiem sporo informacji na temat Inclusive Capitalizm oferuje angielskojęzyczna wikipedia, opierając się na wielu materiałach źródłowych, opisuje znaczenie, historię oraz współczesne rozumienie i cele, jakie stawia przed sobą projekt o nazwie Inclusive Capitalizm.

Ze źródeł historycznych dotyczących projektu, wikipedia przytacza obszerne fragmenty analizy oraz krytyki systemu kapitalistycznego przez Karola Marksa, zmarłego w 1883 r. w Londynie niemieckiego ekonomisty żydowskiego pochodzenia, twórcy marksizmu, internacjonalisty i masona 33. stopnia rytu szkockiego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

list of famous 33rd degree masons-2[1]

ΜΑΡΞ ΡΟΘΤΣΙΛΝΤ[1]Karol Marks jest na liście masonów Alberta Pike wybitnego masona rytu szkockiego,  twórce Morals and Dogma. Żona Nathaniela Mayera Rothschilda była spokrewniona z Karolem Marksem – obaj panowie byli  masonami 33 stopnia. Rothschildowie od stuleci stoją na szczycie międzynarodowej masonerii zarówno rytu szkockiego ( kraje anglosaskie, Anglia, USA, Kanada, Australia z lożą matką w Londynie) jak i rytu francuskiego ( silnie reprezentowany w Europie i Rosji z lożą matką w Paryżu kontrolowaną przez francuskich Rothschildów)

W części poświęconej współczesnemu rozumieniu „Nowego (globalnego) Kapitalizmu” znajdziemy informacje na temat artykułu „Prahalad i Hammond” z 2002r opublikowanego w magazynie  Harvard Business Review , autorzy opisują hipotetyczne rozwiązania na podstawie badań ubóstwa w Indiach.

Allen Hammond z instytutu  World Resources Institute z siedzibą w Waszyngton jest wiceprezesem projektu sfinansowanego przez fundacje John D. i Catherine T. MacArthur Foundation która w 1983 przekazała dotacje w kwocie 15 mln dolarów. Hammond jest też autorem publikacji dotyczącej Globalnego Kapitalizmu zatytułowanej „Cyfrowa gotowość rozwoju” która ukazała się w broszurce Instytutu spraw zagranicznych . (CFR)

W 2007 r. organizacja pod przewodnictwem Hammonda oraz zespółu naukowców z Inter-American Development Bank,  World Bank Group, International Finance Corporation and the World Resource Institute opracowała raport na temat biedy w krajach kapitalistycznych, do współfinansowania raporu przyłączyły się międzynarodowe korporacje  Intel, Microsoft, Visa International. Raport sugeruje żeby zwiększyć współprace między organizacjami i korporacjami dla poprawy sytuacji biednych oraz informuje, że skutecznym środkiem mogą okazać się technologie informacyjne i komunikacyjne wykorzystujące telefony komórkowe, komputery i internet jako potężne narzędzia do walki z biedą. Więcej na Wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Inclusive_capitalism

Nowy Porządek Świata = Nowy Globalny Kapitalizm

10001557_517948741650479_5369241776554844160_n[1]Unią Europejską rządzi 28 komisarzy nie wybieranych demokratycznie. 766 Europosłów, których wybieramy sprawia złudzenie demokracji, bo to nie oni podejmują decyzje w UE, dyrektywy są przekazywane komisarzom nominowanym przez  bankowo-korporacyjny kartel.

Nowy Globalny Kapitalizm ( Nowy Porządek Świata) jest określeniem globalnego system w którym organem nadrzędnym sprawującym władzę ponadnarodową będzie konsorcjum składające się z międzynarodowych organizacji i korporacji finansowych. Globalny System będzie zarzadzany i monitorowany przy użyciu nowoczesnej technologii z wykorzystaniem w fazie przejściowej rozwiązań biometrycznej kontroli, a następnie poprzez osobiste nadajniki RFID. Międzynarodowe korporacje zapewnią bezpłatną opiekę socjalną i medyczną każdemu członkowi globalnego społeczeństwa. Gotówka zniknie z obiegu, wszystkie tranzakcje będą odbywać się drogą elektroniczną poprzez weryfikacje biometryczną lub nadajnik RFID. W nadajniku zostaną umieszczone wszystkie informacje o każdej jednostce społecznej, łącznie z wykonywanym zawodem, miejscem pracy, adresem zamieszkania, statusem społecznym, stanem konta, wykształceniem, historią zawodową, historią lekarską oraz poglądami politycznymi, nadajnik będzie monitorował lokalizacje a także każdą aktywność właściciela nadajnika.W zamian za pełną kontrolę społeczeństwa przy pomocy nowoczesnej technologii właściciele korporacji podzielą się zyskami ze społeczeństwem likwidując problem biedy na świecie.

W 2010 r. ostrzegał przed Nowym Globalnym Kapitalizmem redaktor Janusz Lewicki, wydawca polskiego wydania magazynu „Michael”.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kredyt-spoleczny-wyklad-janusza-lewickiego-2014-01

oraz Aaron Russo, producent filmowy, biznesmen, polityk i bliski przyjaciel rodziny Rockefeller w ostatnim swoim wywiadzie z 2007 r. Video

„Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Potrzebny nam dobrze prowadzony poważny kryzys,a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek” – David Rockefeller (prezes honorowy Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), honorowy przewodniczący Komisji Trójstronnej oraz grupy Bilderberg), 1994 r.

Anti-capitalism_color

death-to-capitalism

b865

Michał KK, Wolna-Polska.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s