ukraine-west-east

Nasi rodzimi „politycy” przez cały czas nagłaśniają sprawę tzw. sankcji nakładanych na Rosję. W chwili obecnej dzieje się to głównie na papierze gazet wydawanych w Kraju nad Wisłą. Popatrzmy na to realnie. Rosja posiada obligacje USA na kwotę 138 miliardów dolarów. Oczywiście kwota ta nie załamie dolara, ale jeżeli uda się Rosji przeforsować wymianę handlową ropy i gazu na złoto lub inne waluty, to dolar padnie. Kraje BRICS już od kilku lat się do tego przygotowują i praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć to wprowadzać. W 100% taki ruch Rosji wprowadziłby panikę na giełdach światowych, tym bardziej, że dług Rosji wynosi poniżej 10% PKB, czyli jest pomijalnie mały. Kto by przede wszystkim ucierpiał na tzw. sankcjach? Oczywiście kraje najbardziej zależne od dostaw rosyjskich. Podkreślam, że Rosja 55% surowców eksportuje do Europy. Niestety wśród krajów, które najbardziej odczułyby sankcje rosyjskie, jesteśmy my, czyli Polska, ale też Bułgaria i Rumunia, nie wspominając o samej Ukrainie. Potentaci, czyli Niemcy, Austria czy Holandia nie ucierpieliby.

W tej sytuacji nakładanie przez UE sankcji jest podobne do sprzedaży Niderlandów przez Zagłobę.

Jeżeli jednak firmy rosyjskie zażądałby spłaty za surowce w złocie czy innej walucie, to skutki mogłyby być fatalne dla całej Europy. Natychmiast upadłoby euro, lub powstałoby nowe: inne dla bogatych i inne dla biednych krajów europejskich. Ta sytuacja, czyli zakup surowców za inne waluty aniżeli dolar, mogłaby mieć efekt domina i inne kraje – producenci ropy – mogłyby by tak samo postąpić. A wtedy krach dolara byłby oczywisty.

Wracając do sankcji i ich konsekwencji. Dziwnym trafem tzw. gazetowi politycy, czyli marionetki banksterów, cały czas starają się przekonać czytelników, że UE czy USA nałożą sankcje gospodarcze na Rosję za jej rzekome działania sprzeczne z prawem. Przełóżmy to z polskiego na nasze. Na przyklad angielscy producenci sprzedają do Rosji tkaniny na mundury za 90 milionów funtów. Jest to spora kwota. Jeżeli nie będą mogli tych materiałów sprzedać, to będą zmuszeni dokonać zwolnień pracowników. Czyli zwiększy się bezrobocie w Anglii. Ileś tam tysięcy pracowników przemysłu włókienniczego zostanie na lodzie. A Rosja? No cóż, śpi spokojnie. Podobne tkaniny zakupi w innych krajach – w Chinach czy w Indiach. Że będą gorszej jakości? A kogo to obchodzi? Najwyżej częściej się będzie zmieniało mundury. Proszę zauważyć, że badziewie obuwnicze przez cały czas sprowadza się do Polski i rośnie góra śmieci z tego obuwia. Podobnie zresztą jest z tzw. zabawkami dla dzieci produkcji chińskiej. Psują się przed kupieniem. Ani Ministra Ochrony Środowiska, ani Ministra Przemysłu to nie obchodzi. A kto będzie musiał prowadzić utylizację tych śmieci? Buty chińskie wytrzymują od kilku dni do kilku tygodni. Kupione poprzednio buty zakładów z Podhala noszę już ponad 20 lat. W przeliczeniu na ilość, jakie to marnotrawstwo! W sytuacji takiej jakości produktów chińskich mówienie o jakimkolwiek potencjale technicznym jest śmieszne. A że na sankcjach Polska już traci miliard euro? A kogo to obchodzi? Wystarczyło, że odpowiedni urzędnik ogłosił afrykański pomór świń i miliard euro uciekło z budżetu. Czy urzędnik poniósł jakiekolwiek konsekwencje? Niestety, nic nie słyszałem.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, Szanowny Czytelniku? Ano to, że moja teza, iż nie ma żadnego narodu ukraińskiego jest potwierdzona choćby przez listę kandydatów na stanowisko prezydenta tego państewka. Najbardziej znaną osobą jest Julia Tymoszenko, której znakiem towarowym jest splot włosów w kształcie bochenka chleba. Pierwsze miliony zarobiła ona na handlu z Rosją ropą i gazem. Trudno więc nazwać ją ukraińską patriotką. Kolejnym kandydatem jest król czekolady, obywatel Izraela – Petro Poroszenko. Trzecim kandydatem, do chwili obecnej, jest bokser wagi ciężkiej Witalij Kliczko, obywatel niemiecki. To gdzie ci Ukraińcy?

Powinieneś także coś nie coś wiedzieć na temat „malutkiej firemki”, tzw. Grupy VANGUARD. Firma zatrudnia tylko 14 000 ludzi i to w dodatku rozproszonych po całym świecie. Jest największym funduszem inwestycyjnym na świecie i największym udziałowcem firm Monsanto i Haliburton. Ta druga to firma, której od 1995 do 2000 roku przewodził Dick Cheney, były wiceprezydent USA. A czym zajmuje się Haliburton? Ano na przykład sprząta w Iraku po wojnie  za 20 miliardów dolarów. Podobno jego pracowników widziano też w Kijowie. O tym, że ten cały cyrk prasowo-telewizyjny jest dla maluczkich, nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Najlepszym dowodem na dawno postanowione i uzgodnione między wielkimi dokonanie podziału Ukrainy jest fakt ustanowienia nowego podziału „religijnego”. Jak podało Radio Watykan 2 kwietnia 2014 roku, Ojciec Święty dokonał podziału Ukrainy i wyłonił nowy egzarchat obrządku greckokatolickiego. Ojciec Święty zatwierdził trzech nowych biskupów greckokatolickich na Ukrainie. To znaczy, że Papież uznał powstanie nowego egzarchatu utworzonego we wschodniej części kraju. Na terenie wydzielonego egzarchatu doniecko-charkowskeigo erygował odrębny egzarchat w Charkowie.

Podobnie ma się sprawa podziału diecezji ewangelickich na terenie Polski. Diecezja gdańska należy do diecezji pruskiej i podlega archidiecezji berlińskiej. A podobno od 70 lat tereny te należą do Polski. Tak jak to już podałem kilkakrotnie, Poczdam 1945 oddawał tereny Wolnego Miasta Gdańska tylko na 50 lat pod jurysdykcję polską! Okres ten minął w 1995 roku. Żaden „polityk” nie umie wyjaśnić, dlaczego nie zawarto żadnego innego długoterminowego porozumienia w tej sprawie i co dalej? Wiadomo natomiast bezsprzecznie, że wszelkie urzędy państwowe z Gdańska wycofano w okresie ostatnich 15 lat, łącznie z wojskiem, pomimo, że jest to granica Unii, zwanej Europejską.

Dr Jerzy Jaśkowski
Kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl lub jjaskow@wp.pl

WolneMedia.net

jj

BIBLIOGRAFIA

1. http://www.timesofisrael.com/putin-hails-return-of-crimea-in-sevastopol/

2. http://www.jta.org/1963/04/30/archive/two-soviet-jews-commit-suicide-in-odessa-police-torture-suspected

3. http://www.jta.org/1966/12/23/archive/kiev-jews-insist-on-establishment-of-jewish-national-theater

4. http://www.npr.org/blogs/parallels/2014/05/06/309833033/putins-internet-plan-requires-sharing-with-security-services

5. http://www.presstv.com/detail/2014/05/03/361061/russia-slams-kiev-over-odessa-deaths/

6. http://www.presstv.com/detail/2014/05/01/360864/russia-files-lawsuit-against-eu-with-wto/

7. http://www.presstv.com/detail/2014/04/29/360638/russia-may-review-energy-ties-with-west/

8. http://www.presstv.com/detail/2014/04/23/359817/russia-warns-ukraine-over-may-25-vote/

9. http://oko-planet.su/history/

10. http://www.huffingtonpost.com/2014/05/04/ukraine-conflict-kramatorsk_n_5262370.html

11. http://www.roitov.com/articles/ukrainefalseflag.

12. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4511452,00.html

13. http://www.roitov.com/articles/kiev.htm

14. http://mashable.com/2014/04/29/journalists-ukraine-conflict/

15. http://mashable.com/2014/05/01/ukraine-may-day/

16. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11807&Itemid=119

17. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11963&Itemid=80

18. http://wolnemedia.net/historia/dezinformacje-historykow-o-ukrainie-2/

20. http://wolnemedia.net/historia/dezinformacje-historykow-o-ukrainie-

21. http://wolnemedia.net/polityka/zwyczaje-uniwersyteckie-a-sprawa-wywiadow/

22. http://wolnemedia.net/historia/powstanie-kozaczyzny-2/

23. http://wolnemedia.net/historia/powstanie-kozaczyzny-1/

24. http://www.polishclub.org/2014/03/10/dr-jerzy-jaskowski-ukrainskie-zamieszanie-czy-brak-elementarnej-wiedzy-czesc-ii/

25. http://www.polishclub.org/2014/03/07/dr-jerzy-jaskowski-ukrainskie-zamieszanie-czy-brak-elementarnej-wiedzy/

26. http://www.polishclub.org/2014/02/24/dr-jerzy-jaskowski-polska-historia-czy-na-pewno-polska-czesc-2/

27. http://www.polishclub.org/2014/02/11/dr-jerzy-jaskowski-polska-historia-czy-na-pewno-polska-czesc-1/

28. http://www.polishclub.org/2013/11/16/dr-jerzy-jaskowski-zimna-wojna-co-to-takiego-czesc-2/

29. http://www.polishclub.org/2013/11/14/dr-jerzy-jaskowski-zimna-wojna-co-to-takiego-czesc-1/

30. http://www.polishclub.org/2013/07/12/dr-jerzy-jaskowski-dlaczego-mieszkancami-kraju-nad-wisla-tak-latwo-mozna-manipulowac-czesc-3/

 

O co naprawdę chodzi na Ukrainie czytaj na:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/ukraina-o-co-naprawde-chodzi/

Inne artykuły doktora Jerzego Jaśkowskiego:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/dr-jerzy-jaskowski-2/

Głośny wykład doktora Jerzego Jaśkowskiego dla PrisonPlanet.pl :

Reklama

6 myśli w temacie “Ukraina – żółte dziennikarstwo. O czym nie mówią główne polskojęzyczne dezinformatory (2) – dr Jerzy Jaśkowski

 1. Dzisiaj niektórzy polscy?? politycy sprawiają wrażenie, że budzą się u ukrainskiego letargu. Wiadomo, że to jest „pod publiczkę” i nie o to Waszczykowskiemu zwanemu dla zmyłki Ministrem Spraw Zagranicznych chodziło.

  Ja myślę, że to tak samo jak z Jerzym Ziębą, ktoś chciał mu zaszkodzić, a przyczynił się do rozpryestrzenienia się informacji o nim.

  Na Ukrainie Wiatrowycz – szef ichniego IPN- banderowiec jakich w Krainie niemało, postawił giedroyciowców pod ścianą. Musieli wybrac, albo staną po stronie bandery i UPA i każą odbudować rozebrany wiosną pomnik, albo pogrożą Ukraincom palcem.

  Ale Ukraińcy tak sie rozbestwili w pluciu na polskich?? polityków, że nawet delikatne pogrożenie palcem przez Waszczykowkiego, że zacznie procedury zakazu wjazdu do Polski wprowadzać, doprowadziło Wiatrowycza do natychmiastowej reakcji. Jakby siedział cicho, za kilka dni Waszczykowski by o sprawie zapomniał, a teraz… nie może.

  Jakby sie nie obrócił du.a z tyłu. Albo wyborcy, albo „obroncy świata przed ruskimi”

  A tu kilka linków:

  https://wpolityce.pl/polityka/365140-polskie-msz-reaguje-na-pogarszajace-sie-relacje-z-ukraina-waszczykowski-osoby-o-skrajnie-antypolskim-stanowisku-nie-wjada-do-polski

  i odpowiedź:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-ukrainskiego-odpowiednika-ipn-reaguje-na-slowa-waszczykowskiego/syhx7qd

   1. Dziękuję 🙂

    Jest ogromna Wiedza po rosyjsku na temat Słowiańszczyzny. Ufam, że nasi Słowiańscy Bracia Ukraińcy (czyli drążąc głębiej, Polacy lub Rosjanie tam mieszkający) zaczną wreszcie tę Wiedzę zgłębiać… 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s