yaruzelskii_-_unosha

Dr Piotr Gontarczyk, historyk i biograf Wojciecha Jaruzelskiego, twierdzi na łamach „Naszego Dziennika”, że generał „podrasował” swój życiorys, dokonując „rekonstrukcji teczki personalnej”.

Gontarczyk wskazuje na zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego zawierający podstawowe dane oficera i jego rodziny. Powinien on być uzupełniany sukcesywnie. Tymczasem „spis dokumentów z lat 1944–1979 został napisany jedną ręką i jednym pisakiem” a „po jego sporządzeniu zadecydowano o dołożeniu do teczki kolejnych czterech dokumentów z lat 1946–1950”.

Nie jest to więc autentyczny zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego, który powstał w latach pięćdziesiątych, lecz falsyfikat, którym zastąpiono usunięty oryginał – konkluduje Gontarczyk.

Historyk powołuje się na ocenę grafologa, według którego niektórych poprawek własnoręcznie dokonywał generał. Hipoteza jest taka, że teczka była preparowana w interesie i pod opieką, a także przy współudziale samego zainteresowanego, mniej więcej w latach 1989–1990, gdy Jaruzelski był prezydentem RP. Konsekwentnie starano się usunąć z niej dowody m.in. na to, że Jaruzelski zwalczał polskie podziemie niepodległościowe pod koniec lat 40.

Lewczuk16

Niezalezna.pl

 

8 myśli w temacie “Kim naprawdę jest Jaruzelski? Dyktator PRL sfałszował swój życiorys

 1. Kolejna cegielka z cyklu „odkrywamy biale plamy”
  Slawomir Cenckiewicz dotarl do raportow z listopada 1946 pisanych przez kapitana Wojciecha Jaruzelskiego sluzacego wowczas w 5 Kolobrzeskim Pulku Piechoty.
  ———————————————————-
  [SC] „Trzeci tydzień przebijam się przez akta LWP związane z fizyczną likwidacją Żołnierzy Niezłomnych! Jest tego tysiące… No i dzisiaj – teczka po teczce – 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. A tam… setki stron z kpt. Wojciechem Jaruzelskim w roli głównej – krwawy sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN. Znałem opis kilku sprawozdań z książki Lecha Kowalskiego, ale jest tego znacznie więcej! Z niektórych dopiero ściągamy te postkomunistyczne zapory w postaci gryfów tajności”
  Zrodlo: wp.pl, Twitter
  ——————————————————-
  Wyjątkowe odkrycie WBH! Cenckiewicz: Raporty Jaruzelskiego z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN

  Jaruzelski opisuje w przedstawionych raportach nazywa Żołnierzy Niezłomnych nie tylko „bandytami”, ale także „terrorystami”, którzy chcą „zwalczać członków partii demokratycznych” i „paraliżować działalność legalnej władzy Państwowej”.

  https://wpolityce.pl/historia/351870-wyjatkowe-odkrycie-wbh-cenckiewicz-raporty-jaruzelskiego-z-krwawych-wypraw-na-zolnierzy-ak-nsz-i-win

  1. Nazywanie polskich patriotów terrorystami i faszystami to stara okupacyjna tradycja…

   Polscy patrioci gromadzący się tłumnie pod Pałacem Prezydenckim w roku żałoby narodowej byli inwigilowani przez tuskowy Departament Przeciwdziałania Terroryzmowi…

   13-16. minuta filmu:
   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/05/12/jak-rzady-donalda-tuska-i-ewy-kopacz-inwigilowaly-patriotow-pracujacych-na-rzecz-wolnosci-i-niezawislosci-polski/

   1. odnioslem wrazenie kiedys ze IPN zostal tez stworzony w celu inwigilacji .Najpierw nalapac ludzi wiedzacych i swiadkow a pozniej zniszczyc im zyciorysy. Pozostajace w IPN dokumenty wykorzystuje sie pozniej jako haki na przeciwnikow politycznych .

  2. „odnioslem wrazenie kiedys ze IPN zostal tez stworzony w celu inwigilacji”
   ——————————————–
   Niewykluczone. Na poziomie najnizszym, czyli warszawskim, zarzadzania kondominium, cala polityka opiera sie na interesach partyjnych, zbieraniu hakow na przeciwnikow politycznych oraz na podgrzewaniu nastrojow spolecznych.
   Ale ….. lepszy taki IPN, niz zaden. „Gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta”. Tzw. zwykli obywatele moga sie przynajmniej CZEGOKOLWIEK dowiedziec o okresie historycznym zwanym „komuna”. Oczywiscie, to tylko wierzcholek gory lodowej. Upubliczniane dokumenty sa z pewnoscia starannie filtrowane, ale dobre i to. Za kilka lat dowiemy sie wiecej.

  1. Matrioszki istniały.

   Jaruzel, wg mnie, nie był matrioszką. Bardzo łatwo to udowodnić, gdyż zachowały się zdjęcia z jego dzieciństwa. Chociaż są też relacje świadków o dziwnym spotkaniu generała z jego matką.

   Co do Bieruta, nie badałem sprawy.

 2. TAW, jakie masz rozpoznaie? Dlaczego zginelo malzenstwo Jaroszewiczow? Czy ich smierc jest zwiazana z dokumentami III Rzeszy odnalezionymi w Radomierzycach pod koniec wojny, czy raczej z pamietnikami Jaroszewicza, ktory ponoc dotarl do dokumentow demaskujacych Jaruzelskiego jako…… matrioszke?
  Z gory dziekuje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s