54901-684041399465023

Ostatni PRL-owski minister przemysłu popełnił samobójstwo?! Wyskoczył z okna? Z jakże oczywistego domniemania Warszawska prokuratura sprawdza, czy Mieczysław Wilczek, ostatni PRL-owski minister przemysłu, popełnił samobójstwo. Prawdopodobnie wyskoczył z okna mieszkania. Brana jest również hipoteza o wypadnięciu mężczyzny. Hipoteza wypchnięcia z okna i udziału osób trzecich w grę oczywiście nie wchodzi.

Wilczek miał 82 lata. Zmarł 30 kwietnia. Jego ciało znaleziono przed blokiem na Saskiej Kępie. Wówczas nie podano przyczyny śmierci.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. – Sprawa jest prowadzona w kierunku samobójczej śmierci  standardowo zakomunikowała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur, gdyż w innym, broń Boże, kierunku PO-lski prokurator posunąć się nawet o milimetr nie może. W przypadku tajemniczej śmierci gen. Sławomira Petelickiego prokuratura i organicznie sprzęgnięte z nią media jeszcze przed zabraniem ciała z miejsca zdarzenia też już znały jedynie słuszną i politycznie poprawną przyczynę zgonu, gdyż w państwie Tuska zgony polityczne są absolutnie, ale to absolutnie, niedopuszczalne.

Mieczysław Wilczek, był ministrem przemysłu w latach 1988-1989. Był autorem słynnej  ustawy o działalności gospodarczej z 1988 r.

Taak, w pewnym wieku przychodzi czas na wspomnienia i pisanie niewygodnych pamiętników, które z oczywistych względów ukazać się właśnie teraz nie mogą… Dobrze, że Piskorski zdążył. Apel więc do okrągłostołowych notabli: panowie, do piór! Bo epoka przyspiesza…

(zwk)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s