W najnowszej klęsce Departamentu Stanu USA i administracji Obamy, amerykańska sekretarz Stanu Victoria Nuland została w nagraniu przyłapana wraz z ambasadorem USA w Ukrainie Geoffreyem Pyattem na aroganckim zarządzaniu strategią partii opozycyjnych Ukrainy.

Nie może już być zaprzeczonym, że zmiana reżimu na Ukrainie jest do pewnego stopnia kierowana z Waszyngtonu. Taśmy (zamieszczone poniżej), zostały dziś opublikowane, w przededniu drugiej podróży Nuland, która ma spotkać się z ukraińskimi demonstrantami i przywódcami opozycji po raz drugi w okresie ostatnich dwóch miesięcy.

Nagrane rozmowy szczegółowo pokazują, że podczas gdy Sekretarz Stanu John Kerry potępia wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, to jego Departament Stanu praktycznie zarządza całym procesem. „Pierdo*** UE” – mówi Victoria Nuland, wyrażając złość na Unię Europejską, która nie działa wystarczająco szybko ze zmianą reżimu na Ukrainie. Obecnie jej planem jest, aby ONZ zaangażowało się w proces.

Nuland i Pyatt podczas wydawania poleceń chłopcom malowanym Jaceniukowi i Kliczce
Nuland i Pyatt podczas wydawania poleceń chłopcom malowanym: Kliczce i Jaceniukowi

Rozmowa jest konkretnym potwierdzeniem tego, o czym pisaliśmy od jakiegoś czasu w Instytucie Rona Paula. To co obserwujemy, to jest bardziej prymitywna i bardziej brutalna wersja sponsorowanej pomarańczowej rewolucji.

Szczególnie interesujące w nagraniu jest traktowanie sekretarza generalnego ONZ, Ban Ki-Moona, jako młodszego chłopca na posyłki Waszyngtonu. To wyjaśnia jego ostatnie tchórzliwe posunięcia odstąpienia od zaproszenia Iranu do udziału w rozmowach Genewa II tak szybko, jak tylko sekretarz Kerry tego zażądał.

Można się tylko zastanawiać, dlaczego rząd Ukrainy nie unieważnił wizy Nuland, wysyłając ją z powrotem do Waszyngtonu wraz z ambasadorem Stanów Zjednoczonych. Żaden normalny kraj na ziemi nie pozwoli zagranicznym urzędnikom aktywnie działać wewnątrz kraju, z tymi, którzy chcą obalić rząd.

Nuland i Janukowycz. Rytualne uśmiechy tuż przed wbiciem noża w plecy.
Nuland i Janukowycz. Rytualne uśmiechy tuż przed wbiciem noża w plecy.

Ostatecznie trochę ironii w rządowej reakcji USA na opublikowane taśmy. Rzecznik Departamentu Stanu Jen Psaki bezpośrednio oskarżył rosyjski rząd o to, iż stoi za tymi taśmami, wyrażając szok, że zagraniczny rząd może szpiegować USA. Nazwał to „nowym dnem”. Wszystko jest OK tylko wtedy, gdy my [USA] to robimy!

Daniel Mcadams
Ron Paul Institute, 7 lutego 2014 r.

PrisonPlanet.com, PrisonPlanet.pl

O co naprawdę chodzi na Ukrainie, czytaj również na:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/ukraina-o-co-naprawde-chodzi/

2 myśli w temacie “Victoria Nuland: „Pieprzyć UE”. Czyli ukraińska opozycja pod pełną kontrolą USA

  1. Szanowni Państwo, Szanowni Internauci. Tu nie ma co komentować. Największym agresorem na świecie – po drugiej wojnie Światowej – stały się Stany Zjednoczone. Do realizacji swych wojowniczych celów, utworzyli w 1949 roku ” Pakt, który dę facto stał się najbardziej agresywny. Pomijam brudne wojny w Korei i Wietnamie. Jawny napad na Irak, powieszenie Husajna, setki tysięcy ofiar ludności cywilnej, nie wystarczyły. Taki sam los zgotowany został Libii i jej przywódcy Kadafiemu. Te agresywne działania, a potem naloty na Syrię i wojna w Afganistanie – sprawiły, że powstało Państwo Islamskie. Nie terroryści, bo to USA ich zabijają, a obrońcy swych braci i rodzin, które niszczone są przez USA jak afrykańska szarańcza. Poprzednio Gruzją, a teraz Ukrainą, chce się rozpętać wojnę z Rosją. To najwyższy czas, by kraje Europy zrozumiały, że dopóki amerykańskiego agresora nie odsuną z Europy, to nigdy ona nie zazna spokoju. To żydowsko-zbrojeniowe lobby USA i Brukseli chce zarabiać na wojnach i Państwo Islamskie dobrze robi, że tych łotrów zaczęli – w odwecie – zabijać i niech zabijają dalej. Europa ma dosyć wojen i chce żyć w spokoju. Islam powinien przenieść swoją wojnę na teren USA i dać im taką nauczkę jak ZSRR Hitlerowi. PRZECZ JANKESI Z EUROPY DO SIEBIE. To nie jest tylko moje zdanie.http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-guardian-usa-daza-do-wojny-z-rosja/qfhp7

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s