Podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek apelował o podjęcie wszelkich wysiłków na rzecz zapewnienia wszystkim pracy. Stanął też w obronie ofiar lichwy mówiąc, że jest to „nieludzkie” przestępstwo.

Papież Franciszek
Papież Franciszek. Foto: Reuters

Papież wyraził solidarność z obecnymi na placu Świętego Piotra robotnikami z fabryki z okolic Florencji, która niedawno ogłosiła upadłość.

Zwracając się do załogi, przybyłej z arcybiskupem florenckim kardynałem Giuseppe Betorim Franciszek powiedział: „Pragnę, aby kompetentne instytucje podejmowały wszelkie możliwe wysiłki, by praca, która jest źródłem godności, była przedmiotem troski wszystkich”. „Niech nie brakuje pracy” – dodał papież.

Następnie pozdrowił obecnych na audiencji przedstawicieli i trzech tysięcy wolontariuszy włoskiej krajowej rady do walki z lichwą, noszącej imię Jana Pawła II. – Apeluję o to, aby instytucje zintensyfikowały swe zaangażowanie na rzecz ofiar lichwy, dramatycznej plagi społecznej – mówił Franciszek.

Powiedział następnie: „Czasem rodzina nie ma co jeść, bo musi spłacać lichwiarzy. Ależ to nie jest chrześcijańskie, to jest nieludzkie. Ta dramatyczna plaga socjalna rani nienaruszalną godność osoby ludzkiej”.

W czasie objazdu placu Świętego Piotra papież pozdrowił około 300 artystów z cyrku z okolic Rovigo na północy Włoch. Jeden z nich dał Franciszkowi na chwilę zieloną papugę, która usiadła na ręku papieża. (pap)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-papiez-solidaryzuje-sie-z-ofiarami-lichwy/lzxs5

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s